- Hydepark: Antologia opowiadań portalu NF

Hydepark:

strona

Antologia opowiadań portalu NF

Użytkownicy portalu Nowej Fantastyki przygotowują opatrzoną numerem ISBN antologię opowiadań uznanych przez Lożę NF za najlepsze w roku 2018. Chcielibyśmy, by od 2019 roku taka antologia wydawana była regularnie i podsumowywała miniony rok na portalu, a dzięki temu pokazywała szerszemu gronu czytelników nasze najlepsze opowiadania.

 

Regulamin wyboru opowiadań do corocznej antologii portalu NF

 

1. Do antologii zostaną wybrane opowiadania opublikowane na portalu NF w poprzednim roku kalendarzowym.

2. Kryterium wyboru opowiadania do antologii stanowi uzyskanie przez nie brązowego lub srebrnego piórka (wyróżnienie przyznawane przez Lożę NF).

3. W antologii mogą znaleźć się wyłącznie opowiadania oryginalne, które nie były publikowane poza portalem NF ani w formie papierowej, ani w formie elektronicznej. W antologii nie będą też publikowane opowiadania, których publikacja jest już zaplanowana w innych wydawnictwach (antologiach/czasopismach).

4. Z uwagi na prawa autorskie w antologii nie będą publikowane tzw. fanfiki, nawet jeżeli otrzymają piórko.

5. Celem wydania antologii jest pokazanie najlepszych opowiadań z portalu Nowej Fantastyki jak najszerszemu gronu czytelników i promocja portalu.

6. Autorzy premierowych, nagrodzonych piórkiem tekstów wyrażają zgodę na publikację stosownym oświadczeniem, w którym również potwierdzają, że opowiadanie nie było/jest nigdzie indziej publikowane (z wyłączeniem zbiorów autorskich).

7. Teksty przed publikacją w antologii muszą przejść redakcję i korektę językową, przeprowadzane w porozumieniu z autorem i za jego zgodą.

8. Antologia jest publikacją non-profit, w której tworzeniu biorą udział na zasadzie wolontariatu użytkownicy portalu NF i osoby zaprzyjaźnione z portalem.

Komentarze

obserwuj

Koleżanki i Koledzy portalowicze ;)

Postanowiliśmy powołać do życie przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – począwszy od tego roku będzie stale się rozwijać i rozszerzać. W związku z faktem, że wiele bardzo dobrych opowiadań, opublikowanych wyłącznie na portalu NF, przepada w mrokach Internetu i ma niewielkie szanse, żeby dotrzeć do szerszego grona czytelników, chcielibyśmy to zmienić, dać tym tekstom nowe życie i promować zarówno naszych świetnych Autorów, jak i sam portal.

Zaczniemy “skronie”, od premierowych piórkowych opowiadań z 2018 roku, w planach mając jednak oprócz corocznych antologii m.in. próbę odszukania starszych tekstów, które zasługują na to, by pokazać je światu.

Ten wątek ma służyć ogólnej dyskusji na temat kolejnych antologii. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, propozycje i pomysły, albo jeżeli ktoś czuje się na siłach, by wesprzeć naszą inicjatywę, serdecznie zachęcamy do udzielania się ;)

Z biegiem czasu w poście otwierającym będą się pojawiać kolejne, konkretne informacji na temat projektu.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Biorąc pod uwagę, że opowiadania trafiają tutaj raczej w ostatniej kolejności, myślę, że przy tylu wyłączeniach lista może okazać się krótka. :< Ale trzymam kciuki za obecny rok!

Jasna Strono, właśnie to chcemy zmienić!

A teraz, nawet bez piórek z grudnia, które jeszcze nie są znane, mamy na oku w porywach do trzynastu tekstów o łącznej objętości 564.242 znaków. A w grudniu na pewno coś dojdzie. Przy założeniu, że wszyscy autory wyrażą zainteresowanie, będzie co czytać ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Bardzo zacna inicjatywa!

Jeśli będę mogła jakoś pomóc, to chętnie pomogę.

Iluzjo, wszelkie osoby mogące pomóc w przygotowywaniu tekstów do publikacji będą bardzo mile widziane :) Niedługo pewnie zacznie się tworzyć zespół do redagowania tego tomu, a jeśli będzie nam dobrze szło, to kolejne niespodzianki są w zapasie .

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

yes

 

Trzymam kciuki za to zacne przedsięwzięcie. A że mam zaległości w tegorocznych tekstach portalowych, to sama chętnie przeczytam, szczególnie jeśli pojawi się wersja mobi :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Oby wyszło fajnie :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Antologia portalowa – nabór redaktorów i plan działania:

 

Z racji tego, że wkrótce ruszamy z redakcją, odświeżam ogólny wątek o antologii.  

Antologia w założeniu ma zawierać wszystkie opowiadania portalowe, które w roku 2018 zostały wyróżnione przez Lożę brązowym piórkiem oraz nie były do tej pory publikowane nigdzie poza portalem NF.

 

Na początku roku Joseheim wykonała już część prac i zebrała chętnych do pomocy.

Chwilowo nie jest w stanie zajmować się projektem, więc od maja koordynacją tych działań będę się zajmował osobiście.

 

Na chwilę obecną mamy już zespół ludzi chętnych do prac przy antologii, wybrane teksty, koncepcję, zgody autorów na publikację oraz plan działania.

 

Prace nad tekstami zostaną podzielone na cztery etapy:

– Redakcja

– Korekta

– Weryfikacja

– Ilustracje

 

Podobnie jak prace nad całością antologii:

– Ustalenie kolejności tekstów w antologii (tematyczna?)

-  Skład, korekta autorska i weryfikacja końcowa

– Promocja

– Wydanie

 

Od czerwca chcemy zacząć prace redakcyjne, a w okresie wakacyjnym korektę tekstów.

 

Na chwilę obecną mamy zgłoszonych 12 opowiadań, kolejnych 6 czeka jeszcze na odpowiedź od autorów (Thargone, drakaina, Issander, Mytrix, wybranietz – to do Was). Czekamy na odpowiedź autorów do końca miesiąca i zamykamy listę. Każdy dostał ode mnie informację z przypomnieniem.

 

Na początku czerwca wszystkie osoby, które zgłosiły się do funkcji redaktorów, otrzymają przydział swoich opowiadań, nad którymi rozpoczną pracę z autorami.

 

Wszystkich chętnych do pomocy, którzy jeszcze się zgłosili a bardzo by chcieli, proszę o kontakt na prv.

 

Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.

 

Starujemy od czerwca.

W razie potrzeby, mogę zrobić korektę/weryfikację (no, sprawdzenie, czy nie ma literówek/błędów w dziele finalnym ;p). A jakby tekstów było za mało, to służę Encefallusem ;P

Ciekawa inicjatywa, będę obserwował postępy.

Próba przebicia drakainowej rybki:

Odkrycie własnego błędu to nie porażka, lecz okazja (Alfred N. Whitehead)

Świetna inicjatywa. Na pewno sięgnę po taki zbiór perełek.  A i motywuje, żeby jednak pisać, bo ‘coś się dzieje’ :)

Popieram!

 

Kochani, jeśli redakcja tekstów w antologii ma polegać na pisaniu ich od nowa przede wszystkim pod wyobrażenie twórców antologii, to ja dziękuję, ale nie. :) Mam wyrzucić z tekstu Dreptaków?! Never! :D

Pozdrawiam

 

 

Na bogów, rybaku. Pozwolę sobie uciąć tę dyskusję cytatem: " Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki". Przy okazji – jeśli nie zamierzasz nigdy współpracować z redaktorem przy publikacji tekstu, czy to w antologii, papierowej NF, czy powieści, to powodzenia.

Minuskuło, sztuka – wiedzieć i mówić, a nie odwrotnie;)

Wyjaśniam: poza szeregiem niewątpliwie bardzo sensownych poprawek redaktorskich (na które dałem PT redakcji Antologii carte blanche), dostalem od Redakcji owejż antologii następujące propozycje/sugestie  (m.in.):

 

– wyrzucenie Dreptaków (sic!) i uspokojenia groteski

– znaczącej rozbudowy wątku selekcji do Póznych i Wczesnych

– znaczącej rozbudowy wątku romansowego Giulki i Romka (aż do sugestii powtórzenia wątku z “uspieniem” bohaterów” z Szekspira (włącznie)

– wyrzucenia wątku z późniejszym zyciem rodzinnym Romka i Giulki

– dodanie solidnego wątku o antypaństwoweej działalności Giulki i Romka (buntowanie populacji na Keplerze), żeby jeszcze bardziej wyjasnić ich deportację) – żeby “podkręcić” akcję

– itd...

Tak że ten... Ja wiem o czym tu piszę. O pisaniu mojego skromnego i nieznaczącego w skali Kosmosu tekstu właściwie od nowa, pod konkretne zamówienie Redakcji, tak naprawdę, a nie o jego redagowaniu, formatowaniu i porządkowaniu. Minuskuło – szczerze? Nie mam czasu, zarobiony jestem, a i po prawdzie – nie widzę takiego sensu w tym akurat przypadku. By z lekkiej groteski nie zrobić kontrafalku czteroosobowego z pistonami, jak mawiał Mistrz. :)

 

A na czym polega redakcja literacka też wiem, bom po pierwsze poznał doskonałego redaktora NF i jego sugestie tylko mi na dobre wyszły, bo fachura to nieprzeciętny nawet na skalę ponadkrajową  (znaczy – mojemu opku_), a po drugie – jam sam i człek oddający do dziś już tysiące tekstów pod rozmaite redakcje (bezproblemowo), i sam – redaktor, ino w innych wydawnictwach:)

Za życzenia powodzenia dziękuję:D

 

Pozdrawiam serdecznie

Rybaku, sytuacja trochę się dla mnie rozjaśniła, bo szczerze mówiąc myślałam, że twoje narzekanie jest bardziej "na zaś", a takie podejście usprawiedliwiam faktem, że ostatnio było dużo burz z twym udziałem. Jeśli uwagi dostałeś i rezygnujesz z antologii – twój wybór. Tyle że dziwi mnie wyciągnięcie tego publicznie, skoro cała reszta rozmowy przebiegała prywatnie, przez co i ja wyrwałam zdanie z kontekstu. Niemniej nadal to twoje prawo, choć przecież nie musisz zgadzać się na wszystkie poprawki, ale o tym wszakże już wiesz. Warto walczyć o swoje, bez jadu, którego wyzbywam się i ja, tym razem życząc powodzenia na spokojnie ;)

Nie wiem, kto jest redaktorem Twojego tekstu, Rybaku, ale masz moje poparcie w tej sytuacji. Bez jaj, to ma być redakcja piórkowych tekstów do piórkowej antologii, a nie pisanie redaktorskiej wersji Twojego opowiadania, które zostały zostało wyróżnione w takiej formie, jaką ma obecnie. Drobne poprawki ok, tak widzę swoją pracę redaktorską przy tekście do antologii, którym ja się zajmuję.

Nie pytam, kto jest tym "nadgorliwym" redaktorem, ale zdecydowanie przesadził.

I nie rezygnuj czasem z udziału w antologii, tylko odrzuć te sugestie lub poproś o innego redaktora (komuś się pewnie właśnie naraziłem).

Po przeczytaniu spalić monitor.

Minuskuło – jestem całkowicie spokojny. Agresywność zero :D. Po prostu głowy bym Redakcji Antologii Portalowej w ogóle nie zawracał, gdybym od razu wiedział, że mój skromny tekst ma być w zasadzie napisany od nowa jako kalka szekspirowska z elementami eposu rewolucyjnego;) a nie – jak zamierzalem, i napisałem – skromniutka przypowiastka filozoficzna. No i sorki – Ochrona Dreptu out? Jakieś bunty wzniecane przez zakochanych nastolatków w skali populacji? To na pewno nie są drobne poprawki polegające na sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.  :DDD.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i znikam.

p.s. Przeczytałem Twój wpis, Mr.Marasie – ok, może nie ma co wylewać dziecka z kąpielą – bardzo wobec tego proszę o innego Redaktora:)

Rybaku, ten spokój dotyczył mnie, bo się trochę pospiesznie zagotowałam, pragnąc bronić drużyny tworzącej antologię. Tak czy siak również już nie offtopuję i pozdrawiam.

Rybaku, a czy nie lepiej by było, aby takie kwestie wyjaśnić sobie najpierw w cztery oczy z redaktorem, zamiast robić od razu wielką burzę? Ktoś poswięcil swój czas i doświadczenie, by zasugerować Ci poprawki.Twoją racją jest się z nimi nie zgodzić. Ale ta kominikacja powinna odbywać się między Wami aż osiągniecie konsensus. Wylewanie wiadra pomyj na forum, jest złym wyjsciem. Nie przewidujemy zmian redaktorów pod dyktanto autorów.

Rybaku, jeszcze jedno. Tak zupełnie poważnie, bez podtekstów, ani ukrych kpin. Wspominasz o swoim doświadczeniu redaktorskim. Czy moglibyśmy liczyć na Twoją pomoc w tym zakresie? Kilka tekstów wciąż czeka na redakcję, a przy pracy non-profit; tlumów chętnych nie ma. Jeśli więc znalazbyś trochę czasu i ochoty, to proszę o kontakt na prv.

Chrościsko:

W cztery oczy już było.

I żadnej wielkiej burzy tu nie ma. Ani tym bardziej wylewania wiadra pomyj, to zdecydowana hiperbola. Dyktanda autora bynajmniej też nie ma (I naprawdę – uważam że niesprawiedliwa jest taka Twoja uwaga wobec mnie, bo w dobrej wierze – postąpiłem wyłącznie zgodnie z wyraźną życzliwą sugestią Mr.Marasa – inaczej bym tego przecież nie zrobił. Nieładnie Ci to wyszło.).

 

Ale,  skoro rzeczywiście nie da się prosić o zmianę redaktora, to też trudno :).

 

Proszę nie brać mojego skromnego tekstu pod uwagę w antologii piórkowej. I Redaktorom będzie lżej, kiedy rybak z wozu sam zlezie :D

 

Dziękuję.

 

p.s. Kochani, wpisując się tu teraz już wiem, że posiedzę dziś przy robocie rejsowej do 3-4 w nocy, jak co dzień :D Chciałbym bardzo wesprzeć ludzi dobrej woli przy antologii, ale naprawdę od kilku ładnych miesięcy moja robocza doba ma 28/24 godziny... Sam się dziwię, że urwałem czas na czwarte opko z Nawigatorem. Chociaż pewnie niepotrzebnie, bo go w nawale tekstów konlursowych Loża i tak nie ma czasu przeczytać;).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Rybaku, z powodów zdrowotnych wzięłam urlop od pracy redakcyjnej przy antologii na tym etapie, ale w razie czego mogę przejąć Twój tekst w ramach wyjątku :) Nie będę miała dużo czasu, ale u Ciebie to robota jest imho nieduża.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Drakaino, nie śmiałbym nawet Cię absorbować.

Jeśli masz siłę i możliwości – a Chrościsko jako pomysłodawca i patron się zgodzi – byłbym Ci niewymownie wdzięczny.  Wszelkie wymagane adnotacje wysłałem Organizatorom, podobnie jak sam tekst odpowiednio sformatowany. Gdybyś potrzebowała – wyślę i Tobie.

Pozdrawiam serdecznie, przykro mi, że znów robię za testera jakości i wyłapywacza dziur w całym (to taka moja wrodzona przypadłość – moja rodzina śmieje się, że mógłbym robić za kontrolera jakości w NASA – ZAWSZE kupując cokolwiek z AGD i RTV trafiam za pierwszym razem na egzemplarz usterkowy (wybrany za drugim działa -dziesiąt lat bez awarii). Podobnie jak zawsze – wchodząc w jakieś nowe procedury – trafiam na element wymagający reengineeringu:D. Doszło do tego, że w moich firmach świadomie wsadzają mnie od lat w realizację prototypów rozmaitych procesów i projektów, bo wiedzą, że oczywiście wpadnę wprost na owo ukryte “coś”,  wymagające reakcji i poprawek przed wdrożeniem :DDD.

Taka karma.

Pozdrawiam:)

 

p.s. chyba zmienię nick na

Emeryt Łożkin

:DD

 

Witaj w klubie. Właśnie odkryłam, że 2000 km stąd kupiłam źle sklejony egzemplarz książki, na ktrej bardzo mi zależało. Wydawnictwo albumowe, było zapakowane w folię, więc nie miałam szans zauważyć od razu...

 

edyta: swoją propozycję wysłałam nie znając ostatnich komentarzy Chrościska, oczywiście nie chcę siać niezgody. Ale znam problem niekompatybilności z redaktorem, stąd propozycja

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Rybaku, Ani ze mnie pomysłodawca, ani patron. Ja tylko asystuję Matce Chrzestnej ;). Co do poruszonej kwestii Rybaka. Propozycja drakainy została pozytywnie przyjęta przez wszystkie strony sporu, tak więc nie widzę przeciwskazań. Jeszcze kilka słów odnośnie procedury: – Redaktor ma prawo zaproponować wszelkie zmiany, jakie w jego subiektywnej opinii wyjdą opowiadaniu na dobre. – Autor ma prawo się z nimi nie zgodzić, a ich odrzucenie powinien uzasadnić stosownym komentarzem. – Ostateczny kształt tekstu powinien satysfakcjonować obie strony. Parafrazując Cienia, Peace

w takim razie proponuję, żeby Rybak wprowadził wszystkie zaproponowane zmiany, z którymi się zgadza i wysłał mi taką wersję tekstu

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Już wprowadzam :)

I niebawem wyślę :D

Dziekuję

Antologia portalowa – czerwcowy update!

 

Pomimo niesprzyjającego skwaru i duchoty prace nad antologią posuwają się do przodu. Wszyscy autorzy z końcem maja przesłali nam już swoje teksty.

 

Każde opowiadanie doczekało się już swojego redaktora (a jedno nawet dwóch ;)).

Etap redakcji (uwagi redaktorskie + poprawki autorskie) planujemy zakończyć przed końcem lipca.

 

Bardzo dobrze wygląda kwestia ilustracji. Na chwilę obecną 75% tekstów doczekało się już propozycji ilustracji, a 50% zyskało aprobatę autorów.

Chwała Ci super Katio!

 

Mamy już pierwsze opowiadanie po redakcji, tym samym rozpoczynamy etap korekty.

Zakończenie korekty planujemy na koniec sierpnia.

 

Wszystkich, którzy mieliby ochotę przyłączyć się do zespołu, proszę o kontakt na priv.

W najbliższym czasie szczególnie mile widziani będą:

– korektorzy,

– składacz, który stworzy layout antologii,

– grafik, który przygotuje ilustracje do druku (ujednolicenie skanów rysunków bez strat jakościowych – zbalansowanie bieli, kontrastu i.t.p.).

 

Czekamy również na propozycje podtytułu antologii lub opinie na temat przedstawionych propozycji.

 

Obecne propozycje:

MrMaras „Zpiór fantastyki”

Finkla „U-piór fantastyki”

Anet „Fantastyczne pióra”

Chrościsko, dziękuję, ale z tym “super” to trochę przesada :) A tak poza tym czuję się wyróżniona, mając możliwość rysowania ilustracji do naprawdę rewelacyjnych opowiadań :) Trzymam kciuki za udaną realizację całego projektu.

Propozycja Finkli jest zabawna i z przymrużeniem oka,  natomiast Anet konkretna.

 

Fajnie by było przyłączyć się do Was, ale niestety raczej nie mam potrzebnych umiejętności sad, więc chociaż trzymam kciuki za antologię smiley.

Jestem za prostotą i klarownością, czyli propozycją Anet. Jest prosta, a wieloznaczna i nieudziwniona, nikt się do niej nie przyczepi jako do pretensjonalnej czy wydumanej. Pozostałe są zabawne i dla nas pewnie by działały, ale na zewnątrz – niekoniecznie.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Anet i Fantastyczne pióra. Też jestem za. Prosto i ładnie

A nie warto użyć w tytule “portalu”? “Fantastyczne pióra”, jakkolwiek klarowne, są dość generycznym tytułem, możliwym do nadania każdej antologii.

Ale ja jestem tylko człowiekiem z zewnątrz, nie zwracajcie na mnie uwagi :D

O portalu dałabym w podtytule, np. Antologia najlepszych opowiadań portalu NF

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Chodziło mi raczej o portal rozumiany jako dziura w czasoprzestrzeni, z tym można by jakoś igrać, to dość fantastyczny motyw. Ale jak ma być podtytuł, to może faktycznie bez sensu.

O, proszę, czasami człowiek z zerową kreatywnością palnie, co mu pod klawiaturę wejdzie i komuś się spodoba ;)

“U-piór fantastyki” mnie się podoba, ale kojarzy z... upiorami i tego właśnie bym oczekiwała po antologii: opowieści o upiorach. A tutaj będą różne.

Znam tylko pięć liter ;)

Moje propozycje:

 

Fantastyczny pióropusz – lekka wariacja na temat tytułu Anet (który też jest jak najbardziej w porządku);

Łapacz snów – nieco bardziej odległe skojarzenie, ale mamy i portal (dla snów), i pióra;

Po drugiej stronie portalu – tutaj bardziej za sugestią Minuskuły, z akcentem na portal.

Istotą rzeczywistości jest sens. Co nie ma sensu, nie jest dla nas rzeczywiste.

Podoba mi się ostatnie z wiadomych względów ;) Żeby nie było, że tylko pouczam, a nic nie wnoszę, mogę jeszcze dorzucić do propozycji mój lichy "Papierowy portal". Widzę tę okładkę! ;D

Mnie się te propozycje też podobają, aczkolwiek przyznaję, że celowałabym w jakąś bardziej ogólną nazwę, bo opowiadania są różnorodne, a tu jednak mam konkretne skojarzenia, choćby z Indianami ;)

Ale fajne są, żeby nie było, że tylko marudzę ;)

Znam tylko pięć liter ;)

Faktycznie, można by pokombinować z nazwą, która nawiązuje jednocześnie do fantasy i sf. Hmm, na przykład Cyfrowe skrzydła?

Papierowy portal też ładny. :)

Istotą rzeczywistości jest sens. Co nie ma sensu, nie jest dla nas rzeczywiste.

Ja bym była za jak najprostszym tytułem, żeby był łatwy do zapamiętania i skojarzenia i nadawał się na cykl. Bo ludzie muszą szybko rozpoznawać “markę”. Dlatego podobają mi się “Fantastyczne pióra”, bo fantastyczne wskazują zarówno na gatunek jak i jakość, a pióra nawiązują do pisania i do naszej nagrody :)

“Papierowy portal” jest ładny, ale jak dla mnie zbyt hermetyczny.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Hm, czytam i się zastanawiam, która bardziej nośny. Opowiadania są różnorodne, teksty z portalu – te najlepsze i koniecznie musi być związane z fantastyką. 

Jak na razie kibicowałabym “Fantastycznym piórom” :) bo kilka znaczeń ukrywają.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Podoba mi się ta nagła eksplozja kreatywności. Skoro jesteśmy przy "Fantastycznych piórach", to jeszcze przypomnę nasz pietwotny roboczy tytuł: "Pióra Fantastyki".

Jestem za propozycją Anet – “Fantastyczne pióra”, prosto i przejrzyście :)

“Fantastyczne pióra” – ten tytuł pasuje zarówno dosłownie jak i metaforycznie. Jestem za.

Mhm. Ładne i proste. Jak na razie nie widzę lepszej propozycji.

Odkrycie własnego błędu to nie porażka, lecz okazja (Alfred N. Whitehead)

OK, powinienem mieć teraz trochę więcej wolnego czasu, więc może będę w stanie pomóc.

 

Korekta/weryfikacja – na finalnym etapie coś mógłbym podziałać, ale raczej maksymalnie parę tekstów, nie całość. Obiecałem też Wilkowi Zimowemu pomoc przy antologii “W głębi snów”, więc nie chcę brać na siebie za dużo.

Skład – w to nie potrafię

Ujednolicenie grafik – jak najbardziej. Na początku zrobiłbym jedną ilustrację w ten sposób, żeby spełnić wasze wymagania, potem jak już się ustali i zapisze presety do poszczególnych operacji, to nie powinno zająć dużo czasu.

 

Jeszcze odnośnie ilustracji – jeżeli jakiś autor nie ma jeszcze żadnej a widział moje i sądzi, że coś podobnego pasowałoby do jej/jego tekstu, to pisać śmiało na PW.

 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ilustracje Wickeda są fajne, więc propozycja zacna, ale nie wiem, czy Katia nie robi całości?

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Chyba przeoczyłem tę informację – jeśli tak, to nie szkodzi. Pracy pewnie też pewnie będzie sporo przy korekcie, więc będzie co robić :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ja tu wspomnę, że dziś wysyłam 2 z 3 lub wszystkie opowiadania, które mam w redakcji, do autorów ;) Żebyście nie myśleli, że jak mnie tu nie ma parę dni, to nic nie robię portalowego :P

"Ateny są jak ospały koń, a ja jak giez, który próbuje go ożywić". Sokrates

Wielki Brat skinął głową z uznaniem.

ANTOLOGIA PORTALOWA – lipcowy update:

 

Patronat NF:

Redakcja NF potwierdziła objęcie naszej antologii patronatem, w ramach którego możemy liczyć na: 

– przedmowę autorstwa JeRzego,

– promocje antologii na Facebooku oraz  łamach NF (Berylowa kolumna),

– recenzję antologii na łamach NF,

– logo NF na okładce.

 

Tytuł i wydawca:

“Fantastyczne pióra 2018” – tak będzie zatytułowana nasza antologia, natomiast wydawcą będzie podmiot stworzony przez nas o nazwie “Fantastyczne pióra” (NF obejmie jedynie  nad antologią patronat, natomiast obowiązki wydawcy pozostają w naszej gestii).

 

Ilustracje:

Wyrazy uznania dla naszego zespołu odpowiedzialnych za ilustracje i grafikę.

Mamy już zilustrowane wszystkie opowiadania, większość rysunków jest już przygotowana do druku. Prace nad okładką i logotypem są zaawansowane.

Katia, Wicked_G, MrMaras – wielkie dzięki.

 

Redakcja tekstów:

Deadline na redakcję tekstów upływa z końcem miesiąca. 20% 25% opowiadań jest już zredagowanych. Drodzy redaktorzy i autorzy, wiem, że mamy środek wakacji, ale pozostały już tylko dwa tygodnie, starajmy się nie czekać do ostatniej chwili.

Dodatkowo przypominam autorom o nadsyłaniu notek biograficznych.

 

Na koniec tradycyjnie zapraszam do współpracy wszystkich pozostałych portalowiczów. Powoli trzeba będzie zacząć myśleć nad promocją. Chętnych do poprowadzenia facebook’owego fanpage’u proszę o kontakt na prv.

Zacny update, milordzie.

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

yes

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka