- Hydepark: Antologia opowiadań portalu NF

Hydepark:

strona

Antologia opowiadań portalu NF

Użytkownicy portalu Nowej Fantastyki przygotowują opatrzoną numerem ISBN antologię opowiadań uznanych przez Lożę NF za najlepsze w roku 2018. Chcielibyśmy, by od 2019 roku taka antologia wydawana była regularnie i podsumowywała miniony rok na portalu, a dzięki temu pokazywała szerszemu gronu czytelników nasze najlepsze opowiadania.

 

Regulamin wyboru opowiadań do corocznej antologii portalu NF

 

1. Do antologii zostaną wybrane opowiadania opublikowane na portalu NF w poprzednim roku kalendarzowym.

2. Kryterium wyboru opowiadania do antologii stanowi uzyskanie przez nie brązowego lub srebrnego piórka (wyróżnienie przyznawane przez Lożę NF).

3. W antologii mogą znaleźć się wyłącznie opowiadania oryginalne, które nie były publikowane poza portalem NF ani w formie papierowej, ani w formie elektronicznej. W antologii nie będą też publikowane opowiadania, których publikacja jest już zaplanowana w innych wydawnictwach (antologiach/czasopismach).

4. Z uwagi na prawa autorskie w antologii nie będą publikowane tzw. fanfiki, nawet jeżeli otrzymają piórko.

5. Celem wydania antologii jest pokazanie najlepszych opowiadań z portalu Nowej Fantastyki jak najszerszemu gronu czytelników i promocja portalu.

6. Autorzy premierowych, nagrodzonych piórkiem tekstów wyrażają zgodę na publikację stosownym oświadczeniem, w którym również potwierdzają, że opowiadanie nie było/jest nigdzie indziej publikowane (z wyłączeniem zbiorów autorskich).

7. Teksty przed publikacją w antologii muszą przejść redakcję i korektę językową, przeprowadzane w porozumieniu z autorem i za jego zgodą.

8. Antologia jest publikacją non-profit, w której tworzeniu biorą udział na zasadzie wolontariatu użytkownicy portalu NF i osoby zaprzyjaźnione z portalem.

Komentarze

obserwuj

Koleżanki i Koledzy portalowicze ;)

Postanowiliśmy powołać do życie przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – począwszy od tego roku będzie stale się rozwijać i rozszerzać. W związku z faktem, że wiele bardzo dobrych opowiadań, opublikowanych wyłącznie na portalu NF, przepada w mrokach Internetu i ma niewielkie szanse, żeby dotrzeć do szerszego grona czytelników, chcielibyśmy to zmienić, dać tym tekstom nowe życie i promować zarówno naszych świetnych Autorów, jak i sam portal.

Zaczniemy “skronie”, od premierowych piórkowych opowiadań z 2018 roku, w planach mając jednak oprócz corocznych antologii m.in. próbę odszukania starszych tekstów, które zasługują na to, by pokazać je światu.

Ten wątek ma służyć ogólnej dyskusji na temat kolejnych antologii. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, propozycje i pomysły, albo jeżeli ktoś czuje się na siłach, by wesprzeć naszą inicjatywę, serdecznie zachęcamy do udzielania się ;)

Z biegiem czasu w poście otwierającym będą się pojawiać kolejne, konkretne informacji na temat projektu.

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Biorąc pod uwagę, że opowiadania trafiają tutaj raczej w ostatniej kolejności, myślę, że przy tylu wyłączeniach lista może okazać się krótka. :< Ale trzymam kciuki za obecny rok!

Jasna Strono, właśnie to chcemy zmienić!

A teraz, nawet bez piórek z grudnia, które jeszcze nie są znane, mamy na oku w porywach do trzynastu tekstów o łącznej objętości 564.242 znaków. A w grudniu na pewno coś dojdzie. Przy założeniu, że wszyscy autory wyrażą zainteresowanie, będzie co czytać ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Bardzo zacna inicjatywa!

Jeśli będę mogła jakoś pomóc, to chętnie pomogę.

Iluzjo, wszelkie osoby mogące pomóc w przygotowywaniu tekstów do publikacji będą bardzo mile widziane :) Niedługo pewnie zacznie się tworzyć zespół do redagowania tego tomu, a jeśli będzie nam dobrze szło, to kolejne niespodzianki są w zapasie .

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

yes

 

Trzymam kciuki za to zacne przedsięwzięcie. A że mam zaległości w tegorocznych tekstach portalowych, to sama chętnie przeczytam, szczególnie jeśli pojawi się wersja mobi :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Oby wyszło fajnie :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Nowa Fantastyka