- Hydepark: Antologia opowiadań portalu NF

Hydepark:

strona

Antologia opowiadań portalu NF

Użytkownicy portalu Nowej Fantastyki przygotowują opatrzoną numerem ISBN antologię opowiadań uznanych przez Lożę NF za najlepsze w roku 2018. Chcielibyśmy, by od 2019 roku taka antologia wydawana była regularnie i podsumowywała miniony rok na portalu, a dzięki temu pokazywała szerszemu gronu czytelników nasze najlepsze opowiadania.

 

Regulamin wyboru opowiadań do corocznej antologii portalu NF

 

1. Do antologii zostaną wybrane opowiadania opublikowane na portalu NF w poprzednim roku kalendarzowym.

2. Kryterium wyboru opowiadania do antologii stanowi uzyskanie przez nie brązowego lub srebrnego piórka (wyróżnienie przyznawane przez Lożę NF).

3. W antologii mogą znaleźć się wyłącznie opowiadania oryginalne, które nie były publikowane poza portalem NF ani w formie papierowej, ani w formie elektronicznej. W antologii nie będą też publikowane opowiadania, których publikacja jest już zaplanowana w innych wydawnictwach (antologiach/czasopismach).

4. Z uwagi na prawa autorskie w antologii nie będą publikowane tzw. fanfiki, nawet jeżeli otrzymają piórko.

5. Celem wydania antologii jest pokazanie najlepszych opowiadań z portalu Nowej Fantastyki jak najszerszemu gronu czytelników i promocja portalu.

6. Autorzy premierowych, nagrodzonych piórkiem tekstów wyrażają zgodę na publikację stosownym oświadczeniem, w którym również potwierdzają, że opowiadanie nie było/jest nigdzie indziej publikowane (z wyłączeniem zbiorów autorskich).

7. Teksty przed publikacją w antologii muszą przejść redakcję i korektę językową, przeprowadzane w porozumieniu z autorem i za jego zgodą.

8. Antologia jest publikacją non-profit, w której tworzeniu biorą udział na zasadzie wolontariatu użytkownicy portalu NF i osoby zaprzyjaźnione z portalem.

Komentarze

obserwuj

Koleżanki i Koledzy portalowicze ;)

Postanowiliśmy powołać do życie przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – począwszy od tego roku będzie stale się rozwijać i rozszerzać. W związku z faktem, że wiele bardzo dobrych opowiadań, opublikowanych wyłącznie na portalu NF, przepada w mrokach Internetu i ma niewielkie szanse, żeby dotrzeć do szerszego grona czytelników, chcielibyśmy to zmienić, dać tym tekstom nowe życie i promować zarówno naszych świetnych Autorów, jak i sam portal.

Zaczniemy “skronie”, od premierowych piórkowych opowiadań z 2018 roku, w planach mając jednak oprócz corocznych antologii m.in. próbę odszukania starszych tekstów, które zasługują na to, by pokazać je światu.

Ten wątek ma służyć ogólnej dyskusji na temat kolejnych antologii. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, propozycje i pomysły, albo jeżeli ktoś czuje się na siłach, by wesprzeć naszą inicjatywę, serdecznie zachęcamy do udzielania się ;)

Z biegiem czasu w poście otwierającym będą się pojawiać kolejne, konkretne informacji na temat projektu.

http://altronapoleone.home.blog

Biorąc pod uwagę, że opowiadania trafiają tutaj raczej w ostatniej kolejności, myślę, że przy tylu wyłączeniach lista może okazać się krótka. :< Ale trzymam kciuki za obecny rok!

Jasna Strono, właśnie to chcemy zmienić!

A teraz, nawet bez piórek z grudnia, które jeszcze nie są znane, mamy na oku w porywach do trzynastu tekstów o łącznej objętości 564.242 znaków. A w grudniu na pewno coś dojdzie. Przy założeniu, że wszyscy autory wyrażą zainteresowanie, będzie co czytać ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Bardzo zacna inicjatywa!

Jeśli będę mogła jakoś pomóc, to chętnie pomogę.

Iluzjo, wszelkie osoby mogące pomóc w przygotowywaniu tekstów do publikacji będą bardzo mile widziane :) Niedługo pewnie zacznie się tworzyć zespół do redagowania tego tomu, a jeśli będzie nam dobrze szło, to kolejne niespodzianki są w zapasie .

http://altronapoleone.home.blog

yes

 

Trzymam kciuki za to zacne przedsięwzięcie. A że mam zaległości w tegorocznych tekstach portalowych, to sama chętnie przeczytam, szczególnie jeśli pojawi się wersja mobi :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Oby wyszło fajnie :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Antologia portalowa – nabór redaktorów i plan działania:

 

Z racji tego, że wkrótce ruszamy z redakcją, odświeżam ogólny wątek o antologii.  

Antologia w założeniu ma zawierać wszystkie opowiadania portalowe, które w roku 2018 zostały wyróżnione przez Lożę brązowym piórkiem oraz nie były do tej pory publikowane nigdzie poza portalem NF.

 

Na początku roku Joseheim wykonała już część prac i zebrała chętnych do pomocy.

Chwilowo nie jest w stanie zajmować się projektem, więc od maja koordynacją tych działań będę się zajmował osobiście.

 

Na chwilę obecną mamy już zespół ludzi chętnych do prac przy antologii, wybrane teksty, koncepcję, zgody autorów na publikację oraz plan działania.

 

Prace nad tekstami zostaną podzielone na cztery etapy:

– Redakcja

– Korekta

– Weryfikacja

– Ilustracje

 

Podobnie jak prace nad całością antologii:

– Ustalenie kolejności tekstów w antologii (tematyczna?)

-  Skład, korekta autorska i weryfikacja końcowa

– Promocja

– Wydanie

 

Od czerwca chcemy zacząć prace redakcyjne, a w okresie wakacyjnym korektę tekstów.

 

Na chwilę obecną mamy zgłoszonych 12 opowiadań, kolejnych 6 czeka jeszcze na odpowiedź od autorów (Thargone, drakaina, Issander, Mytrix, wybranietz – to do Was). Czekamy na odpowiedź autorów do końca miesiąca i zamykamy listę. Każdy dostał ode mnie informację z przypomnieniem.

 

Na początku czerwca wszystkie osoby, które zgłosiły się do funkcji redaktorów, otrzymają przydział swoich opowiadań, nad którymi rozpoczną pracę z autorami.

 

Wszystkich chętnych do pomocy, którzy jeszcze się zgłosili a bardzo by chcieli, proszę o kontakt na prv.

 

Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.

 

Starujemy od czerwca.

W razie potrzeby, mogę zrobić korektę/weryfikację (no, sprawdzenie, czy nie ma literówek/błędów w dziele finalnym ;p). A jakby tekstów było za mało, to służę Encefallusem ;P

Ciekawa inicjatywa, będę obserwował postępy.

Próba przebicia drakainowej rybki:

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

Świetna inicjatywa. Na pewno sięgnę po taki zbiór perełek.  A i motywuje, żeby jednak pisać, bo ‘coś się dzieje’ :)

Popieram!

 

Kochani, jeśli redakcja tekstów w antologii ma polegać na pisaniu ich od nowa przede wszystkim pod wyobrażenie twórców antologii, to ja dziękuję, ale nie. :) Mam wyrzucić z tekstu Dreptaków?! Never! :D

Pozdrawiam

 

 

Na bogów, rybaku. Pozwolę sobie uciąć tę dyskusję cytatem: " Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki". Przy okazji – jeśli nie zamierzasz nigdy współpracować z redaktorem przy publikacji tekstu, czy to w antologii, papierowej NF, czy powieści, to powodzenia.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Minuskuło, sztuka – wiedzieć i mówić, a nie odwrotnie;)

Wyjaśniam: poza szeregiem niewątpliwie bardzo sensownych poprawek redaktorskich (na które dałem PT redakcji Antologii carte blanche), dostalem od Redakcji owejż antologii następujące propozycje/sugestie  (m.in.):

 

– wyrzucenie Dreptaków (sic!) i uspokojenia groteski

– znaczącej rozbudowy wątku selekcji do Póznych i Wczesnych

– znaczącej rozbudowy wątku romansowego Giulki i Romka (aż do sugestii powtórzenia wątku z “uspieniem” bohaterów” z Szekspira (włącznie)

– wyrzucenia wątku z późniejszym zyciem rodzinnym Romka i Giulki

– dodanie solidnego wątku o antypaństwoweej działalności Giulki i Romka (buntowanie populacji na Keplerze), żeby jeszcze bardziej wyjasnić ich deportację) – żeby “podkręcić” akcję

– itd...

Tak że ten... Ja wiem o czym tu piszę. O pisaniu mojego skromnego i nieznaczącego w skali Kosmosu tekstu właściwie od nowa, pod konkretne zamówienie Redakcji, tak naprawdę, a nie o jego redagowaniu, formatowaniu i porządkowaniu. Minuskuło – szczerze? Nie mam czasu, zarobiony jestem, a i po prawdzie – nie widzę takiego sensu w tym akurat przypadku. By z lekkiej groteski nie zrobić kontrafalku czteroosobowego z pistonami, jak mawiał Mistrz. :)

 

A na czym polega redakcja literacka też wiem, bom po pierwsze poznał doskonałego redaktora NF i jego sugestie tylko mi na dobre wyszły, bo fachura to nieprzeciętny nawet na skalę ponadkrajową  (znaczy – mojemu opku_), a po drugie – jam sam i człek oddający do dziś już tysiące tekstów pod rozmaite redakcje (bezproblemowo), i sam – redaktor, ino w innych wydawnictwach:)

Za życzenia powodzenia dziękuję:D

 

Pozdrawiam serdecznie

Rybaku, sytuacja trochę się dla mnie rozjaśniła, bo szczerze mówiąc myślałam, że twoje narzekanie jest bardziej "na zaś", a takie podejście usprawiedliwiam faktem, że ostatnio było dużo burz z twym udziałem. Jeśli uwagi dostałeś i rezygnujesz z antologii – twój wybór. Tyle że dziwi mnie wyciągnięcie tego publicznie, skoro cała reszta rozmowy przebiegała prywatnie, przez co i ja wyrwałam zdanie z kontekstu. Niemniej nadal to twoje prawo, choć przecież nie musisz zgadzać się na wszystkie poprawki, ale o tym wszakże już wiesz. Warto walczyć o swoje, bez jadu, którego wyzbywam się i ja, tym razem życząc powodzenia na spokojnie ;)

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Nie wiem, kto jest redaktorem Twojego tekstu, Rybaku, ale masz moje poparcie w tej sytuacji. Bez jaj, to ma być redakcja piórkowych tekstów do piórkowej antologii, a nie pisanie redaktorskiej wersji Twojego opowiadania, które zostały zostało wyróżnione w takiej formie, jaką ma obecnie. Drobne poprawki ok, tak widzę swoją pracę redaktorską przy tekście do antologii, którym ja się zajmuję.

Nie pytam, kto jest tym "nadgorliwym" redaktorem, ale zdecydowanie przesadził.

I nie rezygnuj czasem z udziału w antologii, tylko odrzuć te sugestie lub poproś o innego redaktora (komuś się pewnie właśnie naraziłem).

Po przeczytaniu spalić monitor.

Minuskuło – jestem całkowicie spokojny. Agresywność zero :D. Po prostu głowy bym Redakcji Antologii Portalowej w ogóle nie zawracał, gdybym od razu wiedział, że mój skromny tekst ma być w zasadzie napisany od nowa jako kalka szekspirowska z elementami eposu rewolucyjnego;) a nie – jak zamierzalem, i napisałem – skromniutka przypowiastka filozoficzna. No i sorki – Ochrona Dreptu out? Jakieś bunty wzniecane przez zakochanych nastolatków w skali populacji? To na pewno nie są drobne poprawki polegające na sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.  :DDD.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i znikam.

p.s. Przeczytałem Twój wpis, Mr.Marasie – ok, może nie ma co wylewać dziecka z kąpielą – bardzo wobec tego proszę o innego Redaktora:)

Rybaku, ten spokój dotyczył mnie, bo się trochę pospiesznie zagotowałam, pragnąc bronić drużyny tworzącej antologię. Tak czy siak również już nie offtopuję i pozdrawiam.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Rybaku, a czy nie lepiej by było, aby takie kwestie wyjaśnić sobie najpierw w cztery oczy z redaktorem, zamiast robić od razu wielką burzę? Ktoś poswięcil swój czas i doświadczenie, by zasugerować Ci poprawki.Twoją racją jest się z nimi nie zgodzić. Ale ta kominikacja powinna odbywać się między Wami aż osiągniecie konsensus. Wylewanie wiadra pomyj na forum, jest złym wyjsciem. Nie przewidujemy zmian redaktorów pod dyktanto autorów.

Rybaku, jeszcze jedno. Tak zupełnie poważnie, bez podtekstów, ani ukrych kpin. Wspominasz o swoim doświadczeniu redaktorskim. Czy moglibyśmy liczyć na Twoją pomoc w tym zakresie? Kilka tekstów wciąż czeka na redakcję, a przy pracy non-profit; tlumów chętnych nie ma. Jeśli więc znalazbyś trochę czasu i ochoty, to proszę o kontakt na prv.

Chrościsko:

W cztery oczy już było.

I żadnej wielkiej burzy tu nie ma. Ani tym bardziej wylewania wiadra pomyj, to zdecydowana hiperbola. Dyktanda autora bynajmniej też nie ma (I naprawdę – uważam że niesprawiedliwa jest taka Twoja uwaga wobec mnie, bo w dobrej wierze – postąpiłem wyłącznie zgodnie z wyraźną życzliwą sugestią Mr.Marasa – inaczej bym tego przecież nie zrobił. Nieładnie Ci to wyszło.).

 

Ale,  skoro rzeczywiście nie da się prosić o zmianę redaktora, to też trudno :).

 

Proszę nie brać mojego skromnego tekstu pod uwagę w antologii piórkowej. I Redaktorom będzie lżej, kiedy rybak z wozu sam zlezie :D

 

Dziękuję.

 

p.s. Kochani, wpisując się tu teraz już wiem, że posiedzę dziś przy robocie rejsowej do 3-4 w nocy, jak co dzień :D Chciałbym bardzo wesprzeć ludzi dobrej woli przy antologii, ale naprawdę od kilku ładnych miesięcy moja robocza doba ma 28/24 godziny... Sam się dziwię, że urwałem czas na czwarte opko z Nawigatorem. Chociaż pewnie niepotrzebnie, bo go w nawale tekstów konlursowych Loża i tak nie ma czasu przeczytać;).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Rybaku, z powodów zdrowotnych wzięłam urlop od pracy redakcyjnej przy antologii na tym etapie, ale w razie czego mogę przejąć Twój tekst w ramach wyjątku :) Nie będę miała dużo czasu, ale u Ciebie to robota jest imho nieduża.

http://altronapoleone.home.blog

Drakaino, nie śmiałbym nawet Cię absorbować.

Jeśli masz siłę i możliwości – a Chrościsko jako pomysłodawca i patron się zgodzi – byłbym Ci niewymownie wdzięczny.  Wszelkie wymagane adnotacje wysłałem Organizatorom, podobnie jak sam tekst odpowiednio sformatowany. Gdybyś potrzebowała – wyślę i Tobie.

Pozdrawiam serdecznie, przykro mi, że znów robię za testera jakości i wyłapywacza dziur w całym (to taka moja wrodzona przypadłość – moja rodzina śmieje się, że mógłbym robić za kontrolera jakości w NASA – ZAWSZE kupując cokolwiek z AGD i RTV trafiam za pierwszym razem na egzemplarz usterkowy (wybrany za drugim działa -dziesiąt lat bez awarii). Podobnie jak zawsze – wchodząc w jakieś nowe procedury – trafiam na element wymagający reengineeringu:D. Doszło do tego, że w moich firmach świadomie wsadzają mnie od lat w realizację prototypów rozmaitych procesów i projektów, bo wiedzą, że oczywiście wpadnę wprost na owo ukryte “coś”,  wymagające reakcji i poprawek przed wdrożeniem :DDD.

Taka karma.

Pozdrawiam:)

 

p.s. chyba zmienię nick na

Emeryt Łożkin

:DD

 

Witaj w klubie. Właśnie odkryłam, że 2000 km stąd kupiłam źle sklejony egzemplarz książki, na ktrej bardzo mi zależało. Wydawnictwo albumowe, było zapakowane w folię, więc nie miałam szans zauważyć od razu...

 

edyta: swoją propozycję wysłałam nie znając ostatnich komentarzy Chrościska, oczywiście nie chcę siać niezgody. Ale znam problem niekompatybilności z redaktorem, stąd propozycja

http://altronapoleone.home.blog

Rybaku, ani ze mnie pomysłodawca, ani patron. Ja tylko asystuję Matce Chrzestnej ;). Co do poruszonej kwestii Rybaka. Propozycja drakainy została pozytywnie przyjęta przez wszystkie strony sporu, tak więc nie widzę przeciwskazań. Jeszcze kilka słów odnośnie do procedury: – Redaktor ma prawo zaproponować wszelkie zmiany, jakie w jego subiektywnej opinii wyjdą opowiadaniu na dobre. – Autor ma prawo się z nimi nie zgodzić, a ich odrzucenie powinien uzasadnić stosownym komentarzem. – Ostateczny kształt tekstu powinien satysfakcjonować obie strony. Parafrazując Cienia, Peace!

w takim razie proponuję, żeby Rybak wprowadził wszystkie zaproponowane zmiany, z którymi się zgadza i wysłał mi taką wersję tekstu

http://altronapoleone.home.blog

Już wprowadzam :)

I niebawem wyślę :D

Dziekuję

Antologia portalowa – czerwcowy update!

 

Pomimo niesprzyjającego skwaru i duchoty prace nad antologią posuwają się do przodu. Wszyscy autorzy z końcem maja przesłali nam już swoje teksty.

 

Każde opowiadanie doczekało się już swojego redaktora (a jedno nawet dwóch ;)).

Etap redakcji (uwagi redaktorskie + poprawki autorskie) planujemy zakończyć przed końcem lipca.

 

Bardzo dobrze wygląda kwestia ilustracji. Na chwilę obecną 75% tekstów doczekało się już propozycji ilustracji, a 50% zyskało aprobatę autorów.

Chwała Ci super Katio!

 

Mamy już pierwsze opowiadanie po redakcji, tym samym rozpoczynamy etap korekty.

Zakończenie korekty planujemy na koniec sierpnia.

 

Wszystkich, którzy mieliby ochotę przyłączyć się do zespołu, proszę o kontakt na priv.

W najbliższym czasie szczególnie mile widziani będą:

– korektorzy,

– składacz, który stworzy layout antologii,

– grafik, który przygotuje ilustracje do druku (ujednolicenie skanów rysunków bez strat jakościowych – zbalansowanie bieli, kontrastu i.t.p.).

 

Czekamy również na propozycje podtytułu antologii lub opinie na temat przedstawionych propozycji.

 

Obecne propozycje:

MrMaras „Zpiór fantastyki”

Finkla „U-piór fantastyki”

Anet „Fantastyczne pióra”

Chrościsko, dziękuję, ale z tym “super” to trochę przesada :) A tak poza tym czuję się wyróżniona, mając możliwość rysowania ilustracji do naprawdę rewelacyjnych opowiadań :) Trzymam kciuki za udaną realizację całego projektu.

Propozycja Finkli jest zabawna i z przymrużeniem oka,  natomiast Anet konkretna.

 

Fajnie by było przyłączyć się do Was, ale niestety raczej nie mam potrzebnych umiejętności sad, więc chociaż trzymam kciuki za antologię smiley.

Jestem za prostotą i klarownością, czyli propozycją Anet. Jest prosta, a wieloznaczna i nieudziwniona, nikt się do niej nie przyczepi jako do pretensjonalnej czy wydumanej. Pozostałe są zabawne i dla nas pewnie by działały, ale na zewnątrz – niekoniecznie.

http://altronapoleone.home.blog

Anet i Fantastyczne pióra. Też jestem za. Prosto i ładnie

A nie warto użyć w tytule “portalu”? “Fantastyczne pióra”, jakkolwiek klarowne, są dość generycznym tytułem, możliwym do nadania każdej antologii.

Ale ja jestem tylko człowiekiem z zewnątrz, nie zwracajcie na mnie uwagi :D

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

O portalu dałabym w podtytule, np. Antologia najlepszych opowiadań portalu NF

http://altronapoleone.home.blog

Chodziło mi raczej o portal rozumiany jako dziura w czasoprzestrzeni, z tym można by jakoś igrać, to dość fantastyczny motyw. Ale jak ma być podtytuł, to może faktycznie bez sensu.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

O, proszę, czasami człowiek z zerową kreatywnością palnie, co mu pod klawiaturę wejdzie i komuś się spodoba ;)

“U-piór fantastyki” mnie się podoba, ale kojarzy z... upiorami i tego właśnie bym oczekiwała po antologii: opowieści o upiorach. A tutaj będą różne.

Przynoszę radość

Moje propozycje:

 

Fantastyczny pióropusz – lekka wariacja na temat tytułu Anet (który też jest jak najbardziej w porządku);

Łapacz snów – nieco bardziej odległe skojarzenie, ale mamy i portal (dla snów), i pióra;

Po drugiej stronie portalu – tutaj bardziej za sugestią Minuskuły, z akcentem na portal.

Podoba mi się ostatnie z wiadomych względów ;) Żeby nie było, że tylko pouczam, a nic nie wnoszę, mogę jeszcze dorzucić do propozycji mój lichy "Papierowy portal". Widzę tę okładkę! ;D

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Mnie się te propozycje też podobają, aczkolwiek przyznaję, że celowałabym w jakąś bardziej ogólną nazwę, bo opowiadania są różnorodne, a tu jednak mam konkretne skojarzenia, choćby z Indianami ;)

Ale fajne są, żeby nie było, że tylko marudzę ;)

Przynoszę radość

Faktycznie, można by pokombinować z nazwą, która nawiązuje jednocześnie do fantasy i sf. Hmm, na przykład Cyfrowe skrzydła?

Papierowy portal też ładny. :)

Ja bym była za jak najprostszym tytułem, żeby był łatwy do zapamiętania i skojarzenia i nadawał się na cykl. Bo ludzie muszą szybko rozpoznawać “markę”. Dlatego podobają mi się “Fantastyczne pióra”, bo fantastyczne wskazują zarówno na gatunek jak i jakość, a pióra nawiązują do pisania i do naszej nagrody :)

“Papierowy portal” jest ładny, ale jak dla mnie zbyt hermetyczny.

http://altronapoleone.home.blog

Hm, czytam i się zastanawiam, która bardziej nośny. Opowiadania są różnorodne, teksty z portalu – te najlepsze i koniecznie musi być związane z fantastyką. 

Jak na razie kibicowałabym “Fantastycznym piórom” :) bo kilka znaczeń ukrywają.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Podoba mi się ta nagła eksplozja kreatywności. Skoro jesteśmy przy "Fantastycznych piórach", to jeszcze przypomnę nasz pietwotny roboczy tytuł: "Pióra Fantastyki".

Jestem za propozycją Anet – “Fantastyczne pióra”, prosto i przejrzyście :)

“Fantastyczne pióra” – ten tytuł pasuje zarówno dosłownie jak i metaforycznie. Jestem za.

Mhm. Ładne i proste. Jak na razie nie widzę lepszej propozycji.

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

OK, powinienem mieć teraz trochę więcej wolnego czasu, więc może będę w stanie pomóc.

 

Korekta/weryfikacja – na finalnym etapie coś mógłbym podziałać, ale raczej maksymalnie parę tekstów, nie całość. Obiecałem też Wilkowi Zimowemu pomoc przy antologii “W głębi snów”, więc nie chcę brać na siebie za dużo.

Skład – w to nie potrafię

Ujednolicenie grafik – jak najbardziej. Na początku zrobiłbym jedną ilustrację w ten sposób, żeby spełnić wasze wymagania, potem jak już się ustali i zapisze presety do poszczególnych operacji, to nie powinno zająć dużo czasu.

 

Jeszcze odnośnie ilustracji – jeżeli jakiś autor nie ma jeszcze żadnej a widział moje i sądzi, że coś podobnego pasowałoby do jej/jego tekstu, to pisać śmiało na PW.

 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ilustracje Wickeda są fajne, więc propozycja zacna, ale nie wiem, czy Katia nie robi całości?

http://altronapoleone.home.blog

Chyba przeoczyłem tę informację – jeśli tak, to nie szkodzi. Pracy pewnie też pewnie będzie sporo przy korekcie, więc będzie co robić :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ja tu wspomnę, że dziś wysyłam 2 z 3 lub wszystkie opowiadania, które mam w redakcji, do autorów ;) Żebyście nie myśleli, że jak mnie tu nie ma parę dni, to nic nie robię portalowego :P

"Po opanowaniu warsztatu należy go wyrzucić przez okno". Vita i Virginia

Wielki Brat skinął głową z uznaniem.

ANTOLOGIA PORTALOWA – lipcowy update:

 

Patronat NF:

Redakcja NF potwierdziła objęcie naszej antologii patronatem, w ramach którego możemy liczyć na: 

– przedmowę autorstwa JeRzego,

– promocje antologii na Facebooku oraz  łamach NF (Berylowa kolumna),

– recenzję antologii na łamach NF,

– logo NF na okładce.

 

Tytuł i wydawca:

“Fantastyczne pióra 2018” – tak będzie zatytułowana nasza antologia, natomiast wydawcą będzie podmiot stworzony przez nas o nazwie “Fantastyczne pióra” (NF obejmie jedynie  nad antologią patronat, natomiast obowiązki wydawcy pozostają w naszej gestii).

 

Ilustracje:

Wyrazy uznania dla naszego zespołu odpowiedzialnych za ilustracje i grafikę.

Mamy już zilustrowane wszystkie opowiadania, większość rysunków jest już przygotowana do druku. Prace nad okładką i logotypem są zaawansowane.

Katia, Wicked_G, MrMaras – wielkie dzięki.

 

Redakcja tekstów:

Deadline na redakcję tekstów upływa z końcem miesiąca. 20% 25% 30% 37% 50% opowiadań jest już zredagowanych. Drodzy redaktorzy i autorzy, wiem, że mamy środek wakacji, ale pozostały już tylko dwa tygodnie, starajmy się nie czekać do ostatniej chwili.

Dodatkowo przypominam autorom o nadsyłaniu notek biograficznych.

 

Na koniec tradycyjnie zapraszam do współpracy wszystkich pozostałych portalowiczów. Powoli trzeba będzie zacząć myśleć nad promocją. Chętnych do poprowadzenia facebook’owego fanpage’u proszę o kontakt na prv.

Zacny update, milordzie.

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

yes

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

!!! Przypominajka !!!

 

Za trzy dni upływa deadline na:

– redakcję tekstów,

– notki biograficzne autorów.

Dedlajn do dziś, więc wysłałem notkę :-)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

ANTOLOGIA PORTALOWA – sierpniowy update:

 

Redakcja tekstów: 100%

Biogramy autorów: 100%

Przygotowanie ilustracji do publikacji: 100%

Korekta tekstów: trwa (15%)

Weryfikacja tekstów: trwa (10%)

 

Etap redakcji tekstów został już szczęśliwie zakończony i nawet maruderzy zdołali osiągnąć cel. Tak jest, szeregowy, wierzyliśmy w was do samego końca.

Tym samym nasze pracowite portalowe mróweczki dostały mnóstwo materiału do korygowania.

Deadline na ten etap mija 31 sierpnia, zostały nam dwa tygodnie.

 

Zapadło również kilka decyzji:

 

Kolejność opowiadań w antologii:

Husarz Śmierci – Mr. Maras

Ziemia – AQQ

Arecibo – Issander

Uciekające barwy – Katia72

Oczy zalane atramentem – Katia72

Spadkodawcy – Wybranietz

Czerw Zwycięzca – Wybranietz

Kumari – Chroscisko

Skowronki i sowy z Keplera 78B – Rybak

Luminescencyjny pokrak – CountPrimagen

Smakołyk dla dżdżownicy – CountPrimagen

Nocne Radio znów nadaje. Pochwała ciszy – Zygfryd89

A jednak będzie – Celreg

[Miejsce na Twoją reklamę!] – Mytrix

Długo i szczęśliwie – Thargone

Bieluń i chryzantemy – Thargone

 

Ilustracje:

Pierwsze i ostatnie opowiadanie w antologii będzie opatrzone grafikami Jakuba Różalskiego, pozostałe rysunkami naszej Katii.

 

Cytaty z komentarzy portalowych:

Każde z opowiadań w antologii będzie poprzedzone trzeba cytatami z portalowych komentarzy. Wybrane zostały te najciekawsze, pięknie napisane i najlepiej odzwierciedlające naturę tekstu. Jest to wyraz aprecjacji dla użytkowników, którzy włożyli dużo serca i starań w komentowanie cudzych tekstów.

Które cytaty wybraliśmy, tego Wam nie zdradzę. 

 

ps.

Cały czas szukamy chętnych do zajęcia się promocją antologii. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Jeszcze stempel “fajne” na okładce i gotowe ;))))

 

 

Nie mogłam się powstrzymać ;)))

Przynoszę radość

Edycja limitowana z faksymile “fajne” pisanego ręką Anet na wewnętrznej okładce :D

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

Anet, poproszę na maila skan odręcznego napisu.

Jak tylko wrócę do domu ;)

Przynoszę radość

Z opóźnieniem, ale zapalam gwiazdkę, żeby być na bieżąco. 

Świetny pomysł z tym “fajne” autorstwa Anet. Popieram! :)

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Dzięki Tarninie dowiedziałam się, że istnieje takie słowo jak “faksymile” ; p

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Człowiek uczy się całe życie XD

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

ANTOLOGIA PORTALOWA

Czy będziemy drukować?

 

Antologia na pewno pojawi się w wersji cyfrowej do pobrania bezpłatnie. 

Co z drukiem? Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć, gdy zbierzemy informacje na temat zainteresowania taką opcją.

Cena wydruku byłaby pochodną wielkości nakładu, stąd też potrzebujemy poznać ilość osób chętnych, by nabyć naszą antologię w wersji papierowej. 

Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł.  (EDYTA po otrzymaniu wyceny z innej drukarni: cena w okolicach 20 zł + koszty wysyłki)

Wszystkich zainteresowanych proszę o wypełnienie poniższego formularza. Dzięki temu będzie można wstępnie określić, czy jest sens drukować oraz jaka byłaby cena jednego egzemplarza.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUsOXHTIsBrlUNsW9aGIk4ft9xER4wvgJTaK4Pi3SJu2gZww/viewform?usp=sf_link

“Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł. “

 

Jeśli mówimy o cenie samej antologii bez kosztu wysyłki, to jest to horrendalna cena, chyba że “duże zainteresowanie” rozumiemy jako góra 20 egzemplarzy. 

https://fantazmaty.pl

“Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł. “

 

Jeśli mówimy o cenie samej antologii bez kosztu wysyłki, to jest to horrendalna cena, chyba że “duże zainteresowanie” rozumiemy jako góra 20 egzemplarzy. 

https://fantazmaty.pl

Fenrirrze, mogę prosić o namiary do drukarni z atrakcyjniejszymi cenami?

W Sowie dla 50 egz, 500 stron, offset 90 i okładka karton 230 (230-250 wystarczy, nie bierzcie tak grubego), A5 – ~17,15 netto. W Totemie (naszej poprzedniej drukarni) ceny ciut wyższe, ale nadal nie dobijały do tych 30-40 zł (ale Totema już nie polecam, problemy straszne w kontakcie z nimi się zrobiły).

https://fantazmaty.pl

Dzięki. Wyślę zapytanie.

Jakby na to nie patrzeć, druk to druk.

Pozdrówka.

!!! Przypominajka !!!

 

Drodzy autorzy i korektorzy, za pięć dni upływa deadline na korektę tekstów.

A dostanę od korektora tekst do zatwierdzenia?

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Tak

ANTOLOGIA PORTALOWA – wrześniowy update:

 

Korekta tekstów: trwa (88% ukończone)

Weryfikacja tekstów: trwa (37% ukończone)

 

Deadline na weryfikację tekstów mija 15 września, zostało nam pięć dni.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy skład. 

 

Imprint:

Mamy już imprint, autorstwa Wickeda_G, pod którym zostanie wydana antologia.

Przyznano nam również numery ISBN.

 

Lista pozostałych opowiadań piórkowych:

W antologii znajdzie się również lista pozostałych opowiadań piórkowych, które były (lub będą) publikowane gdzie indziej.

 

Licencja:

 Antologia zostanie wydana na licencji Creative Commons: 

Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0.

Licencja zezwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych oraz pod warunkiem zachowania go w oryginalnej postaci.

 

Wydanie papierowe:

Premiera wydania papierowego odbędzie się równolegle z wydaniem cyfrowym. Ze względu na ograniczenia licencyjne nie będziemy wprowadzali antologii do otwartej sprzedaży. Wydrukujemy jedynie limitowany nakład wielkości 50-100 sztuk, z przeznaczeniem dla autorów, wolontariuszy pracujących przy antologii oraz osób, które wcześniej złożyły zamówienie.

Zamówienia można składać → tutaj .

Cena egzemplarza będzie równa cenie wydruku + koszty wysyłki. Dokładną kwotę podamy po zakończeniu składu. Cena orientacyjna to 20-30 zł.

 

Rybak:

Pomimo zbanowania rybaka jego opowiadanie pozostanie w antologii. Antologia dotyczy ubiegłego roku, a wówczas Rybak dysponował pełnią portalowych praw i przywilejów. Jego opowiadanie zostało nagrodzone, więc miejsce w antologii mu przysługuje.

 

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prace nad antologią. Jest nas już w sumie około dwudziestu osób... a teraz wracamy do korekty/weryfikacji, koniec już blisko :)

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

Przypominajka. Minął termin na weryfikację. Czekam jeszcze na cztery ostatnie teksty.

ANTOLOGIA PORTALOWA – listopadowy update:

 

Cała zawartość antologii została już skompletowana, skorygowana i wysłana do składu już w październiku. 

W listopadzie natomiast udało nam się sfinalizować okładkę.

 

Oto i ona:

 

 

Autorem projektu i grafiki jest Adam Sondel, zaś koordynacją zajmował się nasz MrMaras.

Maras w ogóle zostaje Man of the month, bo oprócz okładki, zajął się również aktywnie poszukiwaniem recenzentów i promocją.

 

Data premiery? Jeszcze się wstrzymujemy z jej ogłoszeniem. W przybliżeniu będzie to pierwszy kwartał 2020.

 

Na koniec tradycyjnie przypominam, że kto ma ochotę na egzemplarz papierowy, to zamawiamy go  → tutaj .

Super smileysmileyyes

Wow, ekstra!

Świetna okładka :)

Niniejszy komentarz, wszystkie występujące w nim postacie i wydarzenia są fikcyjne. Żadne zwierzęta nie ucierpiały podczas tworzenia tego komentarza. Maras jest piękny i dobry. Metro Goldwyn Mayers. Wraa.

Świetny ten gif;)

1.0 Życie jest za krótkie na niechlujne researche 2.0 Wyobraziłem sobie Braci Karamazow edycja 2020, wersja 4.0.... I ryknąłem śmiechem!

Okładka genialna. 

Super okładka!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

ANTOLOGIA PORTALOWA –  noworoczny update:

 

Prace nad składem są już zaawansowane. Dzięki Ci, Blackburnie, za koordynacje tej części prac.

W tej chwili weryfikujemy złożony tekst i nanosimy końcowe poprawki.

Każdy z autorów oraz osób, które brały udział w pracach nad tekstem, mają czas do 15 stycznia na przedstawienie swoich uwag.

 

Liczymy, że zdążymy z publikacją jeszcze w pierwszym kwartale 2020.

[przywoływanie gwiazdki]

Chro – uwaga – paginacja się chyba rozjechała ze spisem treści!

pozdr.

1.0 Życie jest za krótkie na niechlujne researche 2.0 Wyobraziłem sobie Braci Karamazow edycja 2020, wersja 4.0.... I ryknąłem śmiechem!

Tak, to się rozjechało po nowym łamaniu tekstu i dodaniu grafik. Zobaczymy jakie zmiany jeszcze będziemy wprowadzać i na koniec poprawimy. Dziękuję za uwagę.

A ja nie pamiętam, czy zamówiłem papierową, czy nie :D

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

To zamów jeszcze raz i dodaj stosowny komentarz :)

Ja chcę dwie :)

1.0 Życie jest za krótkie na niechlujne researche 2.0 Wyobraziłem sobie Braci Karamazow edycja 2020, wersja 4.0.... I ryknąłem śmiechem!

Czyli można jeszcze zamówić papierową? Wystarczy przesłać formularz? (przejrzałam większość wątku, ale nigdzie nie znalazłam terminu do zamawiania)

Tak, można. Formularz jest na razie deklaracją wstępną. Jak antologia będzie gotowa do druku i poznamy dokładną cenę egzemplarza, to z każdym się jeszcze skontaktuję.

Wysłałam, dzięki!

Gwiazdka.

Ja chciałem tylko powiedzieć, że stempel “fajne! Anet” rozbił mię dramatycznie na łopatki, podeptał i załaskotał na śmierć ;-) Genialne ;-) Gratuluję druku!

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Antologie portalowe, marcowy update!

 

Tak, liczba mnoga w tytule jest nieprzypadkowa. Zaczynamy pracę nad Fantastycznymi piórami 2019.

Ale o tym za chwilę.

 

Fantastyczne pióra 2018.

Tutaj prace są dosłownie na ostatniej prostej. Czekamy jeszcze tylko na ostateczną wersję .pdf ze składu,  już po kolejnej (czwartej) rundzie poprawek (mam nadzieję, że ostatniej), oraz wersje elektroniczne.

Kolejny krok to drukarnia, a potem oficjalna premiera.

 

Fantastyczne pióra 2019.

Prace rozpoczęliśmy dosłownie wczoraj. Do antologii kwalifikują się wszystkie brązowe pióra z roku 2019, które nie były wcześniej publikowane poza portalem lub które nie są planowane w antologiach pokonkursowych.

W sumie siedemnaście opowiadań.

Autorzy powinni mieć już na swoich skrzynkach wiadomości w tej sprawie.

 

Na koniec wezwanie dla portalowej braci. Każdy, kto miałby ochotę przyłączyć się do zespołu, czy to w roli redaktora, korektora, czy jakiejkolwiek innej, to proszę o kontakt. Przygarniemy Was z chęcią. Nie czujesz się na siłach, by podołać temu zadaniu? Uwierz w siebie. Zawsze możesz zacząć czegoś prostszego, choćby weryfikacji gotowego tekstu lub pomocy w promocji, a przy okazji przekonasz się jak taki proces wydawniczy wygląda od środka.

W szczególności do pracy redaktorskiej namawiam autorów tegorocznych i zeszłorocznych opowiadań. Raz, że znacie już, lub wkrótce poznacie, nasze procedury, dwa, bo lubię, gdy karma wraca.

A Chrościsko nawet jak smaga bacikiem po pleckach, to delikatnie i z wyczuciem, więc nie ma się czego bać ;))))

Przynoszę radość

Od razu zgłaszam tutaj, ale mogę też odpisać na maila, że moje zeszłoroczne piórkowe opowiadanie prawdopodobnie będzie w autorskim zbiorku, który się wykluwa. Jeśli ostatecznie nie – oczywiście może iść w Antologii :)

http://altronapoleone.home.blog

A Chrościsko nawet jak smaga bacikiem po pleckach, to delikatnie i z wyczuciem, więc nie ma się czego bać ;))))

W tym roku nie tylko ja będę smagał. :)

ja w razie potrzeby mogę wspomóc. Niestety – organizator ze mnie żaden, ale jak ktoś mi powie co trzeba zrobić, to zrobię :)

Hej, Chro. Nie wiem, gdzie zgłosić taką chęć, ale może i ja się na coś przydam, choć jestem na portalu nowy ;-)

Hej, Chro. Nie wiem, gdzie zgłosić taką chęć, ale może i ja się na coś przydam, choć jestem na portalu nowy ;-)

Do mnie na priv.

Napisałem już do Ciebie.

Hej, jestem mało aktywny na tym portalu, więc nie ogarniam wszystkiego co się dzieje. Parę miesięcy temu w formularzu zgłosiłem chęć kupna antologii. Coś się zmieniło z tej kwestii, czy po prostu coś przegapiłem? ;)

Hej, jestem mało aktywny na tym portalu, więc nie ogarniam wszystkiego co się dzieje. Parę miesięcy temu w formularzu zgłosiłem chęć kupna antologii. Coś się zmieniło z tej kwestii, czy po prostu coś przegapiłem? ;)

Nic nie przegapiłeś. Czekamy na ostateczną wersję ze składu, a wtedy poznamy wycenę druku. Już niedługo. Dam znać wszystkim, którzy wypełnili formularz.

Pewnie jest już za późno na wypełnienie tego formularzu?

Nie, nie jest za późno.

Kto ma ochotę na egzemplarz papierowy, to zamawiamy go  → tutaj .

Nowa Fantastyka