- Hydepark: Antologia opowiadań portalu NF

Hydepark:

strona

Antologia opowiadań portalu NF

Użytkownicy portalu Nowej Fantastyki przygotowują opatrzoną numerem ISBN antologię opowiadań uznanych przez Lożę NF za najlepsze w roku 2018. Chcielibyśmy, by od 2019 roku taka antologia wydawana była regularnie i podsumowywała miniony rok na portalu, a dzięki temu pokazywała szerszemu gronu czytelników nasze najlepsze opowiadania.

 

Regulamin wyboru opowiadań do corocznej antologii portalu NF

 

1. Do antologii zostaną wybrane opowiadania opublikowane na portalu NF w poprzednim roku kalendarzowym.

2. Kryterium wyboru opowiadania do antologii stanowi uzyskanie przez nie brązowego lub srebrnego piórka (wyróżnienie przyznawane przez Lożę NF).

3. W antologii mogą znaleźć się wyłącznie opowiadania oryginalne, które nie były publikowane poza portalem NF ani w formie papierowej, ani w formie elektronicznej. W antologii nie będą też publikowane opowiadania, których publikacja jest już zaplanowana w innych wydawnictwach (antologiach/czasopismach).

4. Z uwagi na prawa autorskie w antologii nie będą publikowane tzw. fanfiki, nawet jeżeli otrzymają piórko.

5. Celem wydania antologii jest pokazanie najlepszych opowiadań z portalu Nowej Fantastyki jak najszerszemu gronu czytelników i promocja portalu.

6. Autorzy premierowych, nagrodzonych piórkiem tekstów wyrażają zgodę na publikację stosownym oświadczeniem, w którym również potwierdzają, że opowiadanie nie było/jest nigdzie indziej publikowane (z wyłączeniem zbiorów autorskich).

7. Teksty przed publikacją w antologii muszą przejść redakcję i korektę językową, przeprowadzane w porozumieniu z autorem i za jego zgodą.

8. Antologia jest publikacją non-profit, w której tworzeniu biorą udział na zasadzie wolontariatu użytkownicy portalu NF i osoby zaprzyjaźnione z portalem.

Komentarze

obserwuj

Koleżanki i Koledzy portalowicze ;)

Postanowiliśmy powołać do życie przedsięwzięcie, które – jak mamy nadzieję – począwszy od tego roku będzie stale się rozwijać i rozszerzać. W związku z faktem, że wiele bardzo dobrych opowiadań, opublikowanych wyłącznie na portalu NF, przepada w mrokach Internetu i ma niewielkie szanse, żeby dotrzeć do szerszego grona czytelników, chcielibyśmy to zmienić, dać tym tekstom nowe życie i promować zarówno naszych świetnych Autorów, jak i sam portal.

Zaczniemy “skronie”, od premierowych piórkowych opowiadań z 2018 roku, w planach mając jednak oprócz corocznych antologii m.in. próbę odszukania starszych tekstów, które zasługują na to, by pokazać je światu.

Ten wątek ma służyć ogólnej dyskusji na temat kolejnych antologii. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, propozycje i pomysły, albo jeżeli ktoś czuje się na siłach, by wesprzeć naszą inicjatywę, serdecznie zachęcamy do udzielania się ;)

Z biegiem czasu w poście otwierającym będą się pojawiać kolejne, konkretne informacji na temat projektu.

http://altronapoleone.home.blog

Biorąc pod uwagę, że opowiadania trafiają tutaj raczej w ostatniej kolejności, myślę, że przy tylu wyłączeniach lista może okazać się krótka. :< Ale trzymam kciuki za obecny rok!

Jasna Strono, właśnie to chcemy zmienić!

A teraz, nawet bez piórek z grudnia, które jeszcze nie są znane, mamy na oku w porywach do trzynastu tekstów o łącznej objętości 564.242 znaków. A w grudniu na pewno coś dojdzie. Przy założeniu, że wszyscy autory wyrażą zainteresowanie, będzie co czytać ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Bardzo zacna inicjatywa!

Jeśli będę mogła jakoś pomóc, to chętnie pomogę.

Iluzjo, wszelkie osoby mogące pomóc w przygotowywaniu tekstów do publikacji będą bardzo mile widziane :) Niedługo pewnie zacznie się tworzyć zespół do redagowania tego tomu, a jeśli będzie nam dobrze szło, to kolejne niespodzianki są w zapasie .

http://altronapoleone.home.blog

yes

 

Trzymam kciuki za to zacne przedsięwzięcie. A że mam zaległości w tegorocznych tekstach portalowych, to sama chętnie przeczytam, szczególnie jeśli pojawi się wersja mobi :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Oby wyszło fajnie :)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Antologia portalowa – nabór redaktorów i plan działania:

 

Z racji tego, że wkrótce ruszamy z redakcją, odświeżam ogólny wątek o antologii.  

Antologia w założeniu ma zawierać wszystkie opowiadania portalowe, które w roku 2018 zostały wyróżnione przez Lożę brązowym piórkiem oraz nie były do tej pory publikowane nigdzie poza portalem NF.

 

Na początku roku Joseheim wykonała już część prac i zebrała chętnych do pomocy.

Chwilowo nie jest w stanie zajmować się projektem, więc od maja koordynacją tych działań będę się zajmował osobiście.

 

Na chwilę obecną mamy już zespół ludzi chętnych do prac przy antologii, wybrane teksty, koncepcję, zgody autorów na publikację oraz plan działania.

 

Prace nad tekstami zostaną podzielone na cztery etapy:

– Redakcja

– Korekta

– Weryfikacja

– Ilustracje

 

Podobnie jak prace nad całością antologii:

– Ustalenie kolejności tekstów w antologii (tematyczna?)

-  Skład, korekta autorska i weryfikacja końcowa

– Promocja

– Wydanie

 

Od czerwca chcemy zacząć prace redakcyjne, a w okresie wakacyjnym korektę tekstów.

 

Na chwilę obecną mamy zgłoszonych 12 opowiadań, kolejnych 6 czeka jeszcze na odpowiedź od autorów (Thargone, drakaina, Issander, Mytrix, wybranietz – to do Was). Czekamy na odpowiedź autorów do końca miesiąca i zamykamy listę. Każdy dostał ode mnie informację z przypomnieniem.

 

Na początku czerwca wszystkie osoby, które zgłosiły się do funkcji redaktorów, otrzymają przydział swoich opowiadań, nad którymi rozpoczną pracę z autorami.

 

Wszystkich chętnych do pomocy, którzy jeszcze się zgłosili a bardzo by chcieli, proszę o kontakt na prv.

 

Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.

 

Starujemy od czerwca.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

W razie potrzeby, mogę zrobić korektę/weryfikację (no, sprawdzenie, czy nie ma literówek/błędów w dziele finalnym ;p). A jakby tekstów było za mało, to służę Encefallusem ;P

Ciekawa inicjatywa, będę obserwował postępy.

Próba przebicia drakainowej rybki:

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Świetna inicjatywa. Na pewno sięgnę po taki zbiór perełek.  A i motywuje, żeby jednak pisać, bo ‘coś się dzieje’ :)

Popieram!

 

Kochani, jeśli redakcja tekstów w antologii ma polegać na pisaniu ich od nowa przede wszystkim pod wyobrażenie twórców antologii, to ja dziękuję, ale nie. :) Mam wyrzucić z tekstu Dreptaków?! Never! :D

Pozdrawiam

 

 

Na bogów, rybaku. Pozwolę sobie uciąć tę dyskusję cytatem: " Teksty zostały na portalu wielokrotnie przemielone i docenione przez Lożę, więc nie ma potrzeby robić w nich rewolucji. Praca redaktorska będzie polegać głównie na ujednoliceniu tekstów pod względem formatowym oraz sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki". Przy okazji – jeśli nie zamierzasz nigdy współpracować z redaktorem przy publikacji tekstu, czy to w antologii, papierowej NF, czy powieści, to powodzenia.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Minuskuło, sztuka – wiedzieć i mówić, a nie odwrotnie;)

Wyjaśniam: poza szeregiem niewątpliwie bardzo sensownych poprawek redaktorskich (na które dałem PT redakcji Antologii carte blanche), dostalem od Redakcji owejż antologii następujące propozycje/sugestie  (m.in.):

 

– wyrzucenie Dreptaków (sic!) i uspokojenia groteski

– znaczącej rozbudowy wątku selekcji do Póznych i Wczesnych

– znaczącej rozbudowy wątku romansowego Giulki i Romka (aż do sugestii powtórzenia wątku z “uspieniem” bohaterów” z Szekspira (włącznie)

– wyrzucenia wątku z późniejszym zyciem rodzinnym Romka i Giulki

– dodanie solidnego wątku o antypaństwoweej działalności Giulki i Romka (buntowanie populacji na Keplerze), żeby jeszcze bardziej wyjasnić ich deportację) – żeby “podkręcić” akcję

– itd...

Tak że ten... Ja wiem o czym tu piszę. O pisaniu mojego skromnego i nieznaczącego w skali Kosmosu tekstu właściwie od nowa, pod konkretne zamówienie Redakcji, tak naprawdę, a nie o jego redagowaniu, formatowaniu i porządkowaniu. Minuskuło – szczerze? Nie mam czasu, zarobiony jestem, a i po prawdzie – nie widzę takiego sensu w tym akurat przypadku. By z lekkiej groteski nie zrobić kontrafalku czteroosobowego z pistonami, jak mawiał Mistrz. :)

 

A na czym polega redakcja literacka też wiem, bom po pierwsze poznał doskonałego redaktora NF i jego sugestie tylko mi na dobre wyszły, bo fachura to nieprzeciętny nawet na skalę ponadkrajową  (znaczy – mojemu opku_), a po drugie – jam sam i człek oddający do dziś już tysiące tekstów pod rozmaite redakcje (bezproblemowo), i sam – redaktor, ino w innych wydawnictwach:)

Za życzenia powodzenia dziękuję:D

 

Pozdrawiam serdecznie

Rybaku, sytuacja trochę się dla mnie rozjaśniła, bo szczerze mówiąc myślałam, że twoje narzekanie jest bardziej "na zaś", a takie podejście usprawiedliwiam faktem, że ostatnio było dużo burz z twym udziałem. Jeśli uwagi dostałeś i rezygnujesz z antologii – twój wybór. Tyle że dziwi mnie wyciągnięcie tego publicznie, skoro cała reszta rozmowy przebiegała prywatnie, przez co i ja wyrwałam zdanie z kontekstu. Niemniej nadal to twoje prawo, choć przecież nie musisz zgadzać się na wszystkie poprawki, ale o tym wszakże już wiesz. Warto walczyć o swoje, bez jadu, którego wyzbywam się i ja, tym razem życząc powodzenia na spokojnie ;)

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Nie wiem, kto jest redaktorem Twojego tekstu, Rybaku, ale masz moje poparcie w tej sytuacji. Bez jaj, to ma być redakcja piórkowych tekstów do piórkowej antologii, a nie pisanie redaktorskiej wersji Twojego opowiadania, które zostały zostało wyróżnione w takiej formie, jaką ma obecnie. Drobne poprawki ok, tak widzę swoją pracę redaktorską przy tekście do antologii, którym ja się zajmuję.

Nie pytam, kto jest tym "nadgorliwym" redaktorem, ale zdecydowanie przesadził.

I nie rezygnuj czasem z udziału w antologii, tylko odrzuć te sugestie lub poproś o innego redaktora (komuś się pewnie właśnie naraziłem).

Po przeczytaniu spalić monitor.

Minuskuło – jestem całkowicie spokojny. Agresywność zero :D. Po prostu głowy bym Redakcji Antologii Portalowej w ogóle nie zawracał, gdybym od razu wiedział, że mój skromny tekst ma być w zasadzie napisany od nowa jako kalka szekspirowska z elementami eposu rewolucyjnego;) a nie – jak zamierzalem, i napisałem – skromniutka przypowiastka filozoficzna. No i sorki – Ochrona Dreptu out? Jakieś bunty wzniecane przez zakochanych nastolatków w skali populacji? To na pewno nie są drobne poprawki polegające na sprawdzeniu spójności fabularnej i gramatyki.  :DDD.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i znikam.

p.s. Przeczytałem Twój wpis, Mr.Marasie – ok, może nie ma co wylewać dziecka z kąpielą – bardzo wobec tego proszę o innego Redaktora:)

Rybaku, ten spokój dotyczył mnie, bo się trochę pospiesznie zagotowałam, pragnąc bronić drużyny tworzącej antologię. Tak czy siak również już nie offtopuję i pozdrawiam.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Rybaku, a czy nie lepiej by było, aby takie kwestie wyjaśnić sobie najpierw w cztery oczy z redaktorem, zamiast robić od razu wielką burzę? Ktoś poswięcil swój czas i doświadczenie, by zasugerować Ci poprawki.Twoją racją jest się z nimi nie zgodzić. Ale ta kominikacja powinna odbywać się między Wami aż osiągniecie konsensus. Wylewanie wiadra pomyj na forum, jest złym wyjsciem. Nie przewidujemy zmian redaktorów pod dyktanto autorów.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Rybaku, jeszcze jedno. Tak zupełnie poważnie, bez podtekstów, ani ukrych kpin. Wspominasz o swoim doświadczeniu redaktorskim. Czy moglibyśmy liczyć na Twoją pomoc w tym zakresie? Kilka tekstów wciąż czeka na redakcję, a przy pracy non-profit; tlumów chętnych nie ma. Jeśli więc znalazbyś trochę czasu i ochoty, to proszę o kontakt na prv.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Chrościsko:

W cztery oczy już było.

I żadnej wielkiej burzy tu nie ma. Ani tym bardziej wylewania wiadra pomyj, to zdecydowana hiperbola. Dyktanda autora bynajmniej też nie ma (I naprawdę – uważam że niesprawiedliwa jest taka Twoja uwaga wobec mnie, bo w dobrej wierze – postąpiłem wyłącznie zgodnie z wyraźną życzliwą sugestią Mr.Marasa – inaczej bym tego przecież nie zrobił. Nieładnie Ci to wyszło.).

 

Ale,  skoro rzeczywiście nie da się prosić o zmianę redaktora, to też trudno :).

 

Proszę nie brać mojego skromnego tekstu pod uwagę w antologii piórkowej. I Redaktorom będzie lżej, kiedy rybak z wozu sam zlezie :D

 

Dziękuję.

 

p.s. Kochani, wpisując się tu teraz już wiem, że posiedzę dziś przy robocie rejsowej do 3-4 w nocy, jak co dzień :D Chciałbym bardzo wesprzeć ludzi dobrej woli przy antologii, ale naprawdę od kilku ładnych miesięcy moja robocza doba ma 28/24 godziny... Sam się dziwię, że urwałem czas na czwarte opko z Nawigatorem. Chociaż pewnie niepotrzebnie, bo go w nawale tekstów konlursowych Loża i tak nie ma czasu przeczytać;).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Rybaku, z powodów zdrowotnych wzięłam urlop od pracy redakcyjnej przy antologii na tym etapie, ale w razie czego mogę przejąć Twój tekst w ramach wyjątku :) Nie będę miała dużo czasu, ale u Ciebie to robota jest imho nieduża.

http://altronapoleone.home.blog

Drakaino, nie śmiałbym nawet Cię absorbować.

Jeśli masz siłę i możliwości – a Chrościsko jako pomysłodawca i patron się zgodzi – byłbym Ci niewymownie wdzięczny.  Wszelkie wymagane adnotacje wysłałem Organizatorom, podobnie jak sam tekst odpowiednio sformatowany. Gdybyś potrzebowała – wyślę i Tobie.

Pozdrawiam serdecznie, przykro mi, że znów robię za testera jakości i wyłapywacza dziur w całym (to taka moja wrodzona przypadłość – moja rodzina śmieje się, że mógłbym robić za kontrolera jakości w NASA – ZAWSZE kupując cokolwiek z AGD i RTV trafiam za pierwszym razem na egzemplarz usterkowy (wybrany za drugim działa -dziesiąt lat bez awarii). Podobnie jak zawsze – wchodząc w jakieś nowe procedury – trafiam na element wymagający reengineeringu:D. Doszło do tego, że w moich firmach świadomie wsadzają mnie od lat w realizację prototypów rozmaitych procesów i projektów, bo wiedzą, że oczywiście wpadnę wprost na owo ukryte “coś”,  wymagające reakcji i poprawek przed wdrożeniem :DDD.

Taka karma.

Pozdrawiam:)

 

p.s. chyba zmienię nick na

Emeryt Łożkin

:DD

 

Witaj w klubie. Właśnie odkryłam, że 2000 km stąd kupiłam źle sklejony egzemplarz książki, na ktrej bardzo mi zależało. Wydawnictwo albumowe, było zapakowane w folię, więc nie miałam szans zauważyć od razu...

 

edyta: swoją propozycję wysłałam nie znając ostatnich komentarzy Chrościska, oczywiście nie chcę siać niezgody. Ale znam problem niekompatybilności z redaktorem, stąd propozycja

http://altronapoleone.home.blog

Rybaku, ani ze mnie pomysłodawca, ani patron. Ja tylko asystuję Matce Chrzestnej ;). Co do poruszonej kwestii Rybaka. Propozycja drakainy została pozytywnie przyjęta przez wszystkie strony sporu, tak więc nie widzę przeciwskazań. Jeszcze kilka słów odnośnie do procedury: – Redaktor ma prawo zaproponować wszelkie zmiany, jakie w jego subiektywnej opinii wyjdą opowiadaniu na dobre. – Autor ma prawo się z nimi nie zgodzić, a ich odrzucenie powinien uzasadnić stosownym komentarzem. – Ostateczny kształt tekstu powinien satysfakcjonować obie strony. Parafrazując Cienia, Peace!

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

w takim razie proponuję, żeby Rybak wprowadził wszystkie zaproponowane zmiany, z którymi się zgadza i wysłał mi taką wersję tekstu

http://altronapoleone.home.blog

Już wprowadzam :)

I niebawem wyślę :D

Dziekuję

Antologia portalowa – czerwcowy update!

 

Pomimo niesprzyjającego skwaru i duchoty prace nad antologią posuwają się do przodu. Wszyscy autorzy z końcem maja przesłali nam już swoje teksty.

 

Każde opowiadanie doczekało się już swojego redaktora (a jedno nawet dwóch ;)).

Etap redakcji (uwagi redaktorskie + poprawki autorskie) planujemy zakończyć przed końcem lipca.

 

Bardzo dobrze wygląda kwestia ilustracji. Na chwilę obecną 75% tekstów doczekało się już propozycji ilustracji, a 50% zyskało aprobatę autorów.

Chwała Ci super Katio!

 

Mamy już pierwsze opowiadanie po redakcji, tym samym rozpoczynamy etap korekty.

Zakończenie korekty planujemy na koniec sierpnia.

 

Wszystkich, którzy mieliby ochotę przyłączyć się do zespołu, proszę o kontakt na priv.

W najbliższym czasie szczególnie mile widziani będą:

– korektorzy,

– składacz, który stworzy layout antologii,

– grafik, który przygotuje ilustracje do druku (ujednolicenie skanów rysunków bez strat jakościowych – zbalansowanie bieli, kontrastu i.t.p.).

 

Czekamy również na propozycje podtytułu antologii lub opinie na temat przedstawionych propozycji.

 

Obecne propozycje:

MrMaras „Zpiór fantastyki”

Finkla „U-piór fantastyki”

Anet „Fantastyczne pióra”

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Chrościsko, dziękuję, ale z tym “super” to trochę przesada :) A tak poza tym czuję się wyróżniona, mając możliwość rysowania ilustracji do naprawdę rewelacyjnych opowiadań :) Trzymam kciuki za udaną realizację całego projektu.

Propozycja Finkli jest zabawna i z przymrużeniem oka,  natomiast Anet konkretna.

 

Fajnie by było przyłączyć się do Was, ale niestety raczej nie mam potrzebnych umiejętności sad, więc chociaż trzymam kciuki za antologię smiley.

Jestem za prostotą i klarownością, czyli propozycją Anet. Jest prosta, a wieloznaczna i nieudziwniona, nikt się do niej nie przyczepi jako do pretensjonalnej czy wydumanej. Pozostałe są zabawne i dla nas pewnie by działały, ale na zewnątrz – niekoniecznie.

http://altronapoleone.home.blog

Anet i Fantastyczne pióra. Też jestem za. Prosto i ładnie

A nie warto użyć w tytule “portalu”? “Fantastyczne pióra”, jakkolwiek klarowne, są dość generycznym tytułem, możliwym do nadania każdej antologii.

Ale ja jestem tylko człowiekiem z zewnątrz, nie zwracajcie na mnie uwagi :D

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

O portalu dałabym w podtytule, np. Antologia najlepszych opowiadań portalu NF

http://altronapoleone.home.blog

Chodziło mi raczej o portal rozumiany jako dziura w czasoprzestrzeni, z tym można by jakoś igrać, to dość fantastyczny motyw. Ale jak ma być podtytuł, to może faktycznie bez sensu.

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

O, proszę, czasami człowiek z zerową kreatywnością palnie, co mu pod klawiaturę wejdzie i komuś się spodoba ;)

“U-piór fantastyki” mnie się podoba, ale kojarzy z... upiorami i tego właśnie bym oczekiwała po antologii: opowieści o upiorach. A tutaj będą różne.

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Moje propozycje:

 

Fantastyczny pióropusz – lekka wariacja na temat tytułu Anet (który też jest jak najbardziej w porządku);

Łapacz snów – nieco bardziej odległe skojarzenie, ale mamy i portal (dla snów), i pióra;

Po drugiej stronie portalu – tutaj bardziej za sugestią Minuskuły, z akcentem na portal.

Podoba mi się ostatnie z wiadomych względów ;) Żeby nie było, że tylko pouczam, a nic nie wnoszę, mogę jeszcze dorzucić do propozycji mój lichy "Papierowy portal". Widzę tę okładkę! ;D

"Bądź spokojny: za sto lat wszystko minie!" ~Ralph Waldo Emerson

Mnie się te propozycje też podobają, aczkolwiek przyznaję, że celowałabym w jakąś bardziej ogólną nazwę, bo opowiadania są różnorodne, a tu jednak mam konkretne skojarzenia, choćby z Indianami ;)

Ale fajne są, żeby nie było, że tylko marudzę ;)

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Faktycznie, można by pokombinować z nazwą, która nawiązuje jednocześnie do fantasy i sf. Hmm, na przykład Cyfrowe skrzydła?

Papierowy portal też ładny. :)

Ja bym była za jak najprostszym tytułem, żeby był łatwy do zapamiętania i skojarzenia i nadawał się na cykl. Bo ludzie muszą szybko rozpoznawać “markę”. Dlatego podobają mi się “Fantastyczne pióra”, bo fantastyczne wskazują zarówno na gatunek jak i jakość, a pióra nawiązują do pisania i do naszej nagrody :)

“Papierowy portal” jest ładny, ale jak dla mnie zbyt hermetyczny.

http://altronapoleone.home.blog

Hm, czytam i się zastanawiam, która bardziej nośny. Opowiadania są różnorodne, teksty z portalu – te najlepsze i koniecznie musi być związane z fantastyką. 

Jak na razie kibicowałabym “Fantastycznym piórom” :) bo kilka znaczeń ukrywają.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Podoba mi się ta nagła eksplozja kreatywności. Skoro jesteśmy przy "Fantastycznych piórach", to jeszcze przypomnę nasz pietwotny roboczy tytuł: "Pióra Fantastyki".

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Jestem za propozycją Anet – “Fantastyczne pióra”, prosto i przejrzyście :)

“Fantastyczne pióra” – ten tytuł pasuje zarówno dosłownie jak i metaforycznie. Jestem za.

Mhm. Ładne i proste. Jak na razie nie widzę lepszej propozycji.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

OK, powinienem mieć teraz trochę więcej wolnego czasu, więc może będę w stanie pomóc.

 

Korekta/weryfikacja – na finalnym etapie coś mógłbym podziałać, ale raczej maksymalnie parę tekstów, nie całość. Obiecałem też Wilkowi Zimowemu pomoc przy antologii “W głębi snów”, więc nie chcę brać na siebie za dużo.

Skład – w to nie potrafię

Ujednolicenie grafik – jak najbardziej. Na początku zrobiłbym jedną ilustrację w ten sposób, żeby spełnić wasze wymagania, potem jak już się ustali i zapisze presety do poszczególnych operacji, to nie powinno zająć dużo czasu.

 

Jeszcze odnośnie ilustracji – jeżeli jakiś autor nie ma jeszcze żadnej a widział moje i sądzi, że coś podobnego pasowałoby do jej/jego tekstu, to pisać śmiało na PW.

 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ilustracje Wickeda są fajne, więc propozycja zacna, ale nie wiem, czy Katia nie robi całości?

http://altronapoleone.home.blog

Chyba przeoczyłem tę informację – jeśli tak, to nie szkodzi. Pracy pewnie też pewnie będzie sporo przy korekcie, więc będzie co robić :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Ja tu wspomnę, że dziś wysyłam 2 z 3 lub wszystkie opowiadania, które mam w redakcji, do autorów ;) Żebyście nie myśleli, że jak mnie tu nie ma parę dni, to nic nie robię portalowego :P

"Po opanowaniu warsztatu należy go wyrzucić przez okno". Vita i Virginia

Wielki Brat skinął głową z uznaniem.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

ANTOLOGIA PORTALOWA – lipcowy update:

 

Patronat NF:

Redakcja NF potwierdziła objęcie naszej antologii patronatem, w ramach którego możemy liczyć na: 

– przedmowę autorstwa JeRzego,

– promocje antologii na Facebooku oraz  łamach NF (Berylowa kolumna),

– recenzję antologii na łamach NF,

– logo NF na okładce.

 

Tytuł i wydawca:

“Fantastyczne pióra 2018” – tak będzie zatytułowana nasza antologia, natomiast wydawcą będzie podmiot stworzony przez nas o nazwie “Fantastyczne pióra” (NF obejmie jedynie  nad antologią patronat, natomiast obowiązki wydawcy pozostają w naszej gestii).

 

Ilustracje:

Wyrazy uznania dla naszego zespołu odpowiedzialnych za ilustracje i grafikę.

Mamy już zilustrowane wszystkie opowiadania, większość rysunków jest już przygotowana do druku. Prace nad okładką i logotypem są zaawansowane.

Katia, Wicked_G, MrMaras – wielkie dzięki.

 

Redakcja tekstów:

Deadline na redakcję tekstów upływa z końcem miesiąca. 20% 25% 30% 37% 50% opowiadań jest już zredagowanych. Drodzy redaktorzy i autorzy, wiem, że mamy środek wakacji, ale pozostały już tylko dwa tygodnie, starajmy się nie czekać do ostatniej chwili.

Dodatkowo przypominam autorom o nadsyłaniu notek biograficznych.

 

Na koniec tradycyjnie zapraszam do współpracy wszystkich pozostałych portalowiczów. Powoli trzeba będzie zacząć myśleć nad promocją. Chętnych do poprowadzenia facebook’owego fanpage’u proszę o kontakt na prv.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Zacny update, milordzie.

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

yes

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

!!! Przypominajka !!!

 

Za trzy dni upływa deadline na:

– redakcję tekstów,

– notki biograficzne autorów.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Dedlajn do dziś, więc wysłałem notkę :-)

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

ANTOLOGIA PORTALOWA – sierpniowy update:

 

Redakcja tekstów: 100%

Biogramy autorów: 100%

Przygotowanie ilustracji do publikacji: 100%

Korekta tekstów: trwa (15%)

Weryfikacja tekstów: trwa (10%)

 

Etap redakcji tekstów został już szczęśliwie zakończony i nawet maruderzy zdołali osiągnąć cel. Tak jest, szeregowy, wierzyliśmy w was do samego końca.

Tym samym nasze pracowite portalowe mróweczki dostały mnóstwo materiału do korygowania.

Deadline na ten etap mija 31 sierpnia, zostały nam dwa tygodnie.

 

Zapadło również kilka decyzji:

 

Kolejność opowiadań w antologii:

Husarz Śmierci – Mr. Maras

Ziemia – AQQ

Arecibo – Issander

Uciekające barwy – Katia72

Oczy zalane atramentem – Katia72

Spadkodawcy – Wybranietz

Czerw Zwycięzca – Wybranietz

Kumari – Chroscisko

Skowronki i sowy z Keplera 78B – Rybak

Luminescencyjny pokrak – CountPrimagen

Smakołyk dla dżdżownicy – CountPrimagen

Nocne Radio znów nadaje. Pochwała ciszy – Zygfryd89

A jednak będzie – Celreg

[Miejsce na Twoją reklamę!] – Mytrix

Długo i szczęśliwie – Thargone

Bieluń i chryzantemy – Thargone

 

Ilustracje:

Pierwsze i ostatnie opowiadanie w antologii będzie opatrzone grafikami Jakuba Różalskiego, pozostałe rysunkami naszej Katii.

 

Cytaty z komentarzy portalowych:

Każde z opowiadań w antologii będzie poprzedzone trzeba cytatami z portalowych komentarzy. Wybrane zostały te najciekawsze, pięknie napisane i najlepiej odzwierciedlające naturę tekstu. Jest to wyraz aprecjacji dla użytkowników, którzy włożyli dużo serca i starań w komentowanie cudzych tekstów.

Które cytaty wybraliśmy, tego Wam nie zdradzę. 

 

ps.

Cały czas szukamy chętnych do zajęcia się promocją antologii. Zainteresowanych proszę o kontakt.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Jeszcze stempel “fajne” na okładce i gotowe ;))))

 

 

Nie mogłam się powstrzymać ;)))

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Edycja limitowana z faksymile “fajne” pisanego ręką Anet na wewnętrznej okładce :D

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Anet, poproszę na maila skan odręcznego napisu.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Jak tylko wrócę do domu ;)

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Z opóźnieniem, ale zapalam gwiazdkę, żeby być na bieżąco. 

Świetny pomysł z tym “fajne” autorstwa Anet. Popieram! :)

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Dzięki Tarninie dowiedziałam się, że istnieje takie słowo jak “faksymile” ; p

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Człowiek uczy się całe życie XD

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

ANTOLOGIA PORTALOWA

Czy będziemy drukować?

 

Antologia na pewno pojawi się w wersji cyfrowej do pobrania bezpłatnie. 

Co z drukiem? Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć, gdy zbierzemy informacje na temat zainteresowania taką opcją.

Cena wydruku byłaby pochodną wielkości nakładu, stąd też potrzebujemy poznać ilość osób chętnych, by nabyć naszą antologię w wersji papierowej. 

Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł.  (EDYTA po otrzymaniu wyceny z innej drukarni: cena w okolicach 20 zł + koszty wysyłki)

Wszystkich zainteresowanych proszę o wypełnienie poniższego formularza. Dzięki temu będzie można wstępnie określić, czy jest sens drukować oraz jaka byłaby cena jednego egzemplarza.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUsOXHTIsBrlUNsW9aGIk4ft9xER4wvgJTaK4Pi3SJu2gZww/viewform?usp=sf_link

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

“Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł. “

 

Jeśli mówimy o cenie samej antologii bez kosztu wysyłki, to jest to horrendalna cena, chyba że “duże zainteresowanie” rozumiemy jako góra 20 egzemplarzy. 

https://fantazmaty.pl

“Realnie cena jednej sztuki nie powinna przekroczyć 40 zł. Przy dużym zainteresowaniu jest szansa zbliżyć się do 30 zł. “

 

Jeśli mówimy o cenie samej antologii bez kosztu wysyłki, to jest to horrendalna cena, chyba że “duże zainteresowanie” rozumiemy jako góra 20 egzemplarzy. 

https://fantazmaty.pl

Fenrirrze, mogę prosić o namiary do drukarni z atrakcyjniejszymi cenami?

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

W Sowie dla 50 egz, 500 stron, offset 90 i okładka karton 230 (230-250 wystarczy, nie bierzcie tak grubego), A5 – ~17,15 netto. W Totemie (naszej poprzedniej drukarni) ceny ciut wyższe, ale nadal nie dobijały do tych 30-40 zł (ale Totema już nie polecam, problemy straszne w kontakcie z nimi się zrobiły).

https://fantazmaty.pl

Dzięki. Wyślę zapytanie.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Jakby na to nie patrzeć, druk to druk.

Pozdrówka.

!!! Przypominajka !!!

 

Drodzy autorzy i korektorzy, za pięć dni upływa deadline na korektę tekstów.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

A dostanę od korektora tekst do zatwierdzenia?

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

Tak

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

ANTOLOGIA PORTALOWA – wrześniowy update:

 

Korekta tekstów: trwa (88% ukończone)

Weryfikacja tekstów: trwa (37% ukończone)

 

Deadline na weryfikację tekstów mija 15 września, zostało nam pięć dni.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy skład. 

 

Imprint:

Mamy już imprint, autorstwa Wickeda_G, pod którym zostanie wydana antologia.

Przyznano nam również numery ISBN.

 

Lista pozostałych opowiadań piórkowych:

W antologii znajdzie się również lista pozostałych opowiadań piórkowych, które były (lub będą) publikowane gdzie indziej.

 

Licencja:

 Antologia zostanie wydana na licencji Creative Commons: 

Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0.

Licencja zezwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych oraz pod warunkiem zachowania go w oryginalnej postaci.

 

Wydanie papierowe:

Premiera wydania papierowego odbędzie się równolegle z wydaniem cyfrowym. Ze względu na ograniczenia licencyjne nie będziemy wprowadzali antologii do otwartej sprzedaży. Wydrukujemy jedynie limitowany nakład wielkości 50-100 sztuk, z przeznaczeniem dla autorów, wolontariuszy pracujących przy antologii oraz osób, które wcześniej złożyły zamówienie.

Zamówienia można składać → tutaj .

Cena egzemplarza będzie równa cenie wydruku + koszty wysyłki. Dokładną kwotę podamy po zakończeniu składu. Cena orientacyjna to 20-30 zł.

 

Rybak:

Pomimo zbanowania rybaka jego opowiadanie pozostanie w antologii. Antologia dotyczy ubiegłego roku, a wówczas Rybak dysponował pełnią portalowych praw i przywilejów. Jego opowiadanie zostało nagrodzone, więc miejsce w antologii mu przysługuje.

 

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prace nad antologią. Jest nas już w sumie około dwudziestu osób... a teraz wracamy do korekty/weryfikacji, koniec już blisko :)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Przypominajka. Minął termin na weryfikację. Czekam jeszcze na cztery ostatnie teksty.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

ANTOLOGIA PORTALOWA – listopadowy update:

 

Cała zawartość antologii została już skompletowana, skorygowana i wysłana do składu już w październiku. 

W listopadzie natomiast udało nam się sfinalizować okładkę.

 

Oto i ona:

 

 

Autorem projektu i grafiki jest Adam Sondel, zaś koordynacją zajmował się nasz MrMaras.

Maras w ogóle zostaje Man of the month, bo oprócz okładki, zajął się również aktywnie poszukiwaniem recenzentów i promocją.

 

Data premiery? Jeszcze się wstrzymujemy z jej ogłoszeniem. W przybliżeniu będzie to pierwszy kwartał 2020.

 

Na koniec tradycyjnie przypominam, że kto ma ochotę na egzemplarz papierowy, to zamawiamy go  → tutaj .

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Super smileysmileyyes

Wow, ekstra!

Świetna okładka :)

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Świetny ten gif;)

1. Życie jest za krótkie na niechlujne researche. 2. W przypadkach wątpliwych - wolę pantofelka. 3. Piórko dla "Sów i Skowronków z Keplera"!

Okładka genialna. 

Super okładka!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

ANTOLOGIA PORTALOWA –  noworoczny update:

 

Prace nad składem są już zaawansowane. Dzięki Ci, Blackburnie, za koordynacje tej części prac.

W tej chwili weryfikujemy złożony tekst i nanosimy końcowe poprawki.

Każdy z autorów oraz osób, które brały udział w pracach nad tekstem, mają czas do 15 stycznia na przedstawienie swoich uwag.

 

Liczymy, że zdążymy z publikacją jeszcze w pierwszym kwartale 2020.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

[przywoływanie gwiazdki]

“To learn which questions are unanswerable, and not to answer them: this skill is most needful in times of stress and darkness” ― Ursula K. Le Guin, The Left Hand of Darkness

Chro – uwaga – paginacja się chyba rozjechała ze spisem treści!

pozdr.

1. Życie jest za krótkie na niechlujne researche. 2. W przypadkach wątpliwych - wolę pantofelka. 3. Piórko dla "Sów i Skowronków z Keplera"!

Tak, to się rozjechało po nowym łamaniu tekstu i dodaniu grafik. Zobaczymy jakie zmiany jeszcze będziemy wprowadzać i na koniec poprawimy. Dziękuję za uwagę.

A ja nie pamiętam, czy zamówiłem papierową, czy nie :D

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

To zamów jeszcze raz i dodaj stosowny komentarz :)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Ja chcę dwie :)

1. Życie jest za krótkie na niechlujne researche. 2. W przypadkach wątpliwych - wolę pantofelka. 3. Piórko dla "Sów i Skowronków z Keplera"!

Czyli można jeszcze zamówić papierową? Wystarczy przesłać formularz? (przejrzałam większość wątku, ale nigdzie nie znalazłam terminu do zamawiania)

Tak, można. Formularz jest na razie deklaracją wstępną. Jak antologia będzie gotowa do druku i poznamy dokładną cenę egzemplarza, to z każdym się jeszcze skontaktuję.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Wysłałam, dzięki!

Gwiazdka.

Ja chciałem tylko powiedzieć, że stempel “fajne! Anet” rozbił mię dramatycznie na łopatki, podeptał i załaskotał na śmierć ;-) Genialne ;-) Gratuluję druku!

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Antologie portalowe, marcowy update!

 

Tak, liczba mnoga w tytule jest nieprzypadkowa. Zaczynamy pracę nad Fantastycznymi piórami 2019.

Ale o tym za chwilę.

 

Fantastyczne pióra 2018.

Tutaj prace są dosłownie na ostatniej prostej. Czekamy jeszcze tylko na ostateczną wersję .pdf ze składu,  już po kolejnej (czwartej) rundzie poprawek (mam nadzieję, że ostatniej), oraz wersje elektroniczne.

Kolejny krok to drukarnia, a potem oficjalna premiera.

 

Fantastyczne pióra 2019.

Prace rozpoczęliśmy dosłownie wczoraj. Do antologii kwalifikują się wszystkie brązowe pióra z roku 2019, które nie były wcześniej publikowane poza portalem lub które nie są planowane w antologiach pokonkursowych.

W sumie siedemnaście opowiadań.

Autorzy powinni mieć już na swoich skrzynkach wiadomości w tej sprawie.

 

Na koniec wezwanie dla portalowej braci. Każdy, kto miałby ochotę przyłączyć się do zespołu, czy to w roli redaktora, korektora, czy jakiejkolwiek innej, to proszę o kontakt. Przygarniemy Was z chęcią. Nie czujesz się na siłach, by podołać temu zadaniu? Uwierz w siebie. Zawsze możesz zacząć czegoś prostszego, choćby weryfikacji gotowego tekstu lub pomocy w promocji, a przy okazji przekonasz się jak taki proces wydawniczy wygląda od środka.

W szczególności do pracy redaktorskiej namawiam autorów tegorocznych i zeszłorocznych opowiadań. Raz, że znacie już, lub wkrótce poznacie, nasze procedury, dwa, bo lubię, gdy karma wraca.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

A Chrościsko nawet jak smaga bacikiem po pleckach, to delikatnie i z wyczuciem, więc nie ma się czego bać ;))))

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Od razu zgłaszam tutaj, ale mogę też odpisać na maila, że moje zeszłoroczne piórkowe opowiadanie prawdopodobnie będzie w autorskim zbiorku, który się wykluwa. Jeśli ostatecznie nie – oczywiście może iść w Antologii :)

http://altronapoleone.home.blog

A Chrościsko nawet jak smaga bacikiem po pleckach, to delikatnie i z wyczuciem, więc nie ma się czego bać ;))))

W tym roku nie tylko ja będę smagał. :)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

ja w razie potrzeby mogę wspomóc. Niestety – organizator ze mnie żaden, ale jak ktoś mi powie co trzeba zrobić, to zrobię :)

Hej, Chro. Nie wiem, gdzie zgłosić taką chęć, ale może i ja się na coś przydam, choć jestem na portalu nowy ;-)

“To learn which questions are unanswerable, and not to answer them: this skill is most needful in times of stress and darkness” ― Ursula K. Le Guin, The Left Hand of Darkness

Hej, Chro. Nie wiem, gdzie zgłosić taką chęć, ale może i ja się na coś przydam, choć jestem na portalu nowy ;-)

Do mnie na priv.

Napisałem już do Ciebie.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Hej, jestem mało aktywny na tym portalu, więc nie ogarniam wszystkiego co się dzieje. Parę miesięcy temu w formularzu zgłosiłem chęć kupna antologii. Coś się zmieniło z tej kwestii, czy po prostu coś przegapiłem? ;)

Hej, jestem mało aktywny na tym portalu, więc nie ogarniam wszystkiego co się dzieje. Parę miesięcy temu w formularzu zgłosiłem chęć kupna antologii. Coś się zmieniło z tej kwestii, czy po prostu coś przegapiłem? ;)

Nic nie przegapiłeś. Czekamy na ostateczną wersję ze składu, a wtedy poznamy wycenę druku. Już niedługo. Dam znać wszystkim, którzy wypełnili formularz.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Pewnie jest już za późno na wypełnienie tego formularzu?

Przypomnienie dla ubiegłorocznych piórkowiczów – tych zapominalskich:

Dziś o północy mija ostateczny i nieodwołalny termin nadsyłania tekstów do antologii “Fantastyczne pióra 2019”. Kolejnego dedlajnu już nie będzie.

 

Tymczasem “Fantastyczne pióra 2018” już są w drukarni. Czekamy na egzemplarz próbny.

Wersje elektroniczne również są już w trakcie finalizacji.

Co dalej?

W połowie maja planujemy rozesłać egzemplarze recenzenckie, a pod koniec maja egzemplarze dla autorów i użytkowników portalu.

Data premiery to 15.06.2020 r. i od tego dnia będzie można pobrać z portalu wersję elektroniczną antologii. Kilka dni później w lipcowym wydaniu Nowej Fantastyki pojawi się recenzja naszego zbioru opowiadań.

 

Wszyscy chętni na egzemplarz papierowy mogą zamówić go tutaj →

 https://docs.google.com/forms/d/1Zf6TofvGAAa6vP_982flae87006lttoQIZY9hBQZ2vw

 

Zleciliśmy nakład wysokości 100 szt., okładka miękka, kolorowa, 431 stron, wnętrze na papierze écru, antologia będzie zawierać kolorowe ilustracje.

Cena pojedynczego egzemplarza papierowego wyniesie 24 zł brutto + kosz wysyłki.

(cena jednostkowa to koszty druku + partycypacja w kosztach egzemplarzy obowiązkowych i recenzenckich).

 

Egzemplarze elektroniczne będą bezpłatne (pdf, epub, mobi).

 

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Mam pytanie, pamiętam, że już wcześniej był jakiś formularz z zamówieniem papierowego egzemplarza, on jest uwzględniany, czy trzeba wypełnić ponownie?

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

czy trzeba wypełnić ponownie?

Nie trzeba. To wciąż ten sam formularz.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

OK, dzięki za info :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

A żebym ja pamiętał, czy już coś wypełniałem?

Jakby co, Chrościsko, to jestem chętny na jeden papierowy sztuk!

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

A żebym ja pamiętał, czy już coś wypełniałem?

Kto nie pamięta, niech wypełni raz jeszcze. Najważniejsze, by zostawić adres mailowy w formularzu.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

A żebym ja pamiętał, czy już coś wypełniałem?

Wypełniłeś oświadczenie o przejęciu Pałacu Kultury na potrzeby ogrodnictwa ^^ nie pamiętasz?

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

@Tarnina

Wypełniłeś oświadczenie o przejęciu Pałacu Kultury na potrzeby ogrodnictwa ^^ nie pamiętasz?

Nie mój Pałac, to niech sobie tam i grządki bedą, co mi do tego :P?

 

@Chrościsko

Wysłałem. W zależności od stanu mojej pamięci – pierwszy raz lub ponownie ;)

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

 

Mamy już egzemplarz próbny.

Więcej zdjęć tutaj.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

:DDDDDD

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Jaki rozkosznie tłuściutki, myślałam, że to cieńsze będzie.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Cudo :D

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Śliczny grubasek :)

Jaki rozkosznie tłuściutki, myślałam, że to cieńsze będzie.

Magia papieru écru EKO. +30% do objętości.

Magia optyki aparatu też chyba dodała swoje.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Uroczy grubas!;D

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

I ktoś mi powie, że ebuk to to samo.

Tfu, tfu, bluźniercy na stos!

Piękne to po prostu!!!

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

heart

 

To kiedy zamówienia na dodruk?

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

 

 

Ło cie panie, jak się cieszę :)

Po przeczytaniu spalić monitor.

Wygląda naprawdę zacnie. <3

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Więcej zdjęć tutaj

Polecam. Zresztą, jak widać na załączonym obrazku, już stawiana jest na jednej półce z Martinem, Simmonsem i Wegnerem :)

To kiedy zamówienia na dodruk?

Na razie dla wszystkich wystarczy ;)

 

Zresztą, jak widać na załączonym obrazku, już stawiana jest na jednej półce z Martinem, Simmonsem i Wegnerem :)

Nie mogłem się powstrzymać. ;)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

I nie miałem wolnej półki XD

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Zygfryd, chyba zachęciłeś do zakupu. ;)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Ale zacne tomiszcze.

No nieźle. Ty i Twoja ekipa, Chrościsko, odwaliliście kawał świetnej roboty. I jeszcze ta terminowość! No, Hrabia jest pod wrażeniem :)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Councie, jestem bardzo daleki od nazywania portalowej inicjatywy “moją ekipą”.

Co do terminowości... rok to bardzo długo, mogło być dużo lepiej.

Myślę, że dla antologii 2019 da się zejść do pół roku.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Ja sobie wypraszam! Co my, cudza ekipa jesteśmy?

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Ałt(s)orsingowa ;-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Ja sobie wypraszam! Co my, cudza ekipa jesteśmy?

Nasza ;) Liczba mnoga brzmi lepiej niż pojedyncza.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Dobra, może być ;)))

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Ja tam już się chwalę  w mediach społecznościowych ;)

 

Po przeczytaniu spalić monitor.

A mnie też się udało, bo na fotkach było moje opko :D Też się chwale. A co!?

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Jak ktoś ma ochotę na więcej fotek, to pisać.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Antologia portalowa 2018 – update!

Dziś dotarł z drukarni cały nakład.

Wszyscy, którzy zamawiali egzemplarze papierowe, otrzymali dzisiaj maila ze szczegółami dotyczącymi rozliczeń.

Kto jeszcze nie zamówił, a chciałby, to można to zrobić tutaj.

→ https://docs.google.com/forms/d/1Zf6TofvGAAa6vP_982flae87006lttoQIZY9hBQZ2vw

 

 

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Oczy się  radują.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Moje też :D

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

<3 ♡

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

heart

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Jakie to piękne :D

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Śliczne heartyes

Nie chcę wyjść na marudę, ale skoro są wersje drukowane, to co z wersjami elektronicznymi?

angel

Też są.

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Nie chcę wyjść na marudę, ale skoro są wersje drukowane, to co z wersjami elektronicznymi?

Będą dostępne na portalu od dnia premiery – 15 czerwca.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Super, heart

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Też są.

Ale tylko dla marud :D

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Świetnie to wygląda! :)

Też są.

Ale tylko dla marud :D

A co wy byście zrobili bez ludzi ciekawych świata, którzy chcą wiedzieć więcej? wink

 

EduROMy? XD

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Moja kopia właśnie przyszła. Jest radość!

Mam i ja. Skrzydlaty kolega z drugiego planu pozdrawia.

 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Mam i ja :D!

Piękna sprawa!!!

Gratulacje dla Artystów, Rzemieślników i Wyrobników.

 

Ale szczególne gratulacje dla Chrościska, który pięknie to wszystko ogarnął.

Oklaski na stojąco!!!

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Ja się zastanawiałam, co to za awizo w skrzynce, a tu taka miła niespodzianka! :D

Mam i ja!

Piękne podziękowania i ukłony dla całej ekipy, która tak pięknie to ogarnęła. <3

 

"Fajne, a nawet jakby nie było fajne to i tak poszedłbym nominować, bo Drakaina powiedziała, że fajne". - MaSkrol

Ja również dostałem. Dzięki dla wszystkich zaangażowanych w projekt.

 A tymczasem, żeby nie było tak różowo, przypominam, że do końca miesiąca czekamy na zredagowane teksty do antologii 2019.

Mamy ambitne plany, by uwinąć się z drugim tomem przed końcem roku.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Też doatałem, tzn. do teściowej w Polsce przyszło :-) Jak otworzą granice itd. to sobie odbiorę jeszcze w tym roku ;P

"Taki idealny wyluzowywacz do obiadu." NWM

do końca miesiąca czekamy na zredagowane teksty do antologii 2019

Autorów opieszałych będziemy ćwiczyć dyscypliną.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Obawiam się, że redaktorów też trzeba czasem oćwiczyć.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Mam, mam, mam :DDDD

 

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Ja mam takie pytanko, czy następnym razem będzie możliwość zamówić antologię do paczkomatu?

Ja mam takie pytanko, czy następnym razem będzie możliwość zamówić antologię do paczkomatu?

Tak. Tym razem też jest taka możliwość. Jedną na pewno wysyłałem do paczkomatu.

 

Obawiam się, że redaktorów też trzeba czasem oćwiczyć.

Jose, a jak tam Ci idzie z Krondusem? ;)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Właśnie...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Złóż samokrytykę przed kolektywem XD

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Z pewnym poślizgiem, wyrazy uznania dla inicjatywy i efektu! :)

 

Papier dotarł już do Szkocji i wcisnął się na półkę  :)

Po przeczytaniu spalić monitor.

Offtop: Mam te same wydania Connie Willis i Starych Dobrych Czasów. Bracie! heart

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Mam i ja Dziękuję

1. Życie jest za krótkie na niechlujne researche. 2. W przypadkach wątpliwych - wolę pantofelka. 3. Piórko dla "Sów i Skowronków z Keplera"!

Tych, co jeszcze nie mają, informuję, że z całego nakładu zostało już tylko jakieś 30 szt. Dodruku nie planujemy. Także, wiecie... kto chce się jeszcze załapać, to zapraszam → tutaj .

 

Kto lubi pisywać recenzje, i chciałby egzemplarz recenzencki, pisać do mnie na prv, chętnie wyślę.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

[ofttop offtop]

Z pokazanych na obrazku to nie mam chyba tylko czterech czy pięciu pozycji: nowego Chianga. Nowych Legend (czemu? nie wiem), Ellisonów (ale kupiłem pierwszego omnibusa) i Bacigalupiego :P

[end offtop]

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Chrościsko – czy ja rozsądnie podałem Ci polski adres, czy nierozsądnie – Irlandzki? 

Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół!

Thargone, podałeś polski. Czy rozsądnie, to nie wiem. Maras podał szkocki i dostał do Szkocji ;)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Być może rozsądnie :-) 

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze tak ze dwa, trzy tygodnie temu z ruchem pocztowym między Polską i Irlandią było kiepsko. Poszedłem na pocztę, żeby nadać polecony, a pan w okienku do mnie, że nie pośle. Na pytanie: dlaczego? (z nadzieją, że mi jakiś przepis, regulację dotyczącą ograniczeń w ruchu przesyłek poda) zareagował, jakbym zapytał czemu nie mogę dać mu buzi. "No przecież pandemia!" 

Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół!

Doszło :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Ładne masz koniczynki, Stokrotko :)

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

I koniczyna, bo żółtki się już nie zmieściły, trza było skadrować je. Przeforsowałam łąki na trawnikach koło kamienicy. Ciężko było, bo wszyscy byli za porządnie. A teraz, u nas jest ładnie, kolorowo, a kapkę dalej przystrzyżone z gołymi placami. Zazdroszczą, może pójdą w nasze ślady, choć kraczą, że zobaczymy co będzie dalej, tj. przez cały sezon. Ano, sprawdzimy.

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Do mnie też dotarły. Książki oczywiście, nie stokrotki i koniczynki. I właściwie nie do mnie, tylko do taty, ale to dobrze. Tata właśnie czyta i podobno (według słów mamy) okropne się śmieje. A to już nie wiem, czy tak dobrze. 

Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół!

Ale okropnie – upiornie, czy okropnie – zaczyna mu brakować tchu?

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Mama nie sprecyzowała na czym polega dźwiękowe okropieństwo jego śmiechu, ale obawiam się, że oto mamy właśnie pierwszą recenzję: "Ależ te bałwany bzdury powypisywały!" 

Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół!

Moja Mama po przeczytaniu opowiadania Marasa pyta o dalszy ciąg, więc chyba jest dobrze ;)

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Jest premiera i to jest fajne :)

Mniej fajne, że nikt tego nie znajdzie. Fajnie, jakby dało się podpiąć przy bocznym panelu, tam gdzie  m. in. miniaturka aktualnego numeru i mobilne NF.

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Też tak uważam i już o tym wspomniałem Chro. Chociaż to nie od niego zależy. Ale faktycznie, nikt tego nie znajdzie za Chiny.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Jest premiera i to jest fajne :)

Mniej fajne, że nikt tego nie znajdzie. Fajnie, jakby dało się podpiąć przy bocznym panelu, tam gdzie  m. in. miniaturka aktualnego numeru i mobilne NF.

I dokładnie w tym miejscu będzie banner. Beryl już nad tym pracuje.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Jak pewnie zauważyliście – baner już jest :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Bardzo ładnie ten panel boczny się prezentuje. Człowiek patrzy i myśli, że coraz trudniej będzie o brązowe piórka.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Stałe miejsce dla antologii portalu... Ładnie to wygląda. Gratuluję!

Jeśli nie zauważyliście, to podrzucam skrót do miejsca z antologią:

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

OOOO... Super :D

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Udało mi się załatwić drobną niespodziankę związaną z antologią. Pdf z nią udalo się umieścić jako gratis do pobrania w naszej aplikacji, więc dzięki temu dotrze do większej liczby czytelników.

<3

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Wspaniała niespodzianka!

Po przeczytaniu spalić monitor.

yes

yes

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

O, i to ja rozumiem!

Jest zgrabnie i czytelnie – dzięki Beryl, dzięki Chro :)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Było nieco zamieszania z okazji premiery FP2018, więc trochęśmy niektórym autorom pofolgowali.

“Fantastyczne Pióra 2019” same się jednak nie złożą. A tymczasem, o zgrozo, trzy teksty jeszcze tkwią w redakcji.

Skandal!

… termin na korektę mija 30 czerwca.

 

 

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Do roboty, bo wstrzymujecie kolejkę!

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Rzekła przodownica pracy, Anet!

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Oczywiście plan sześcioletni wykonamy w sześć dni!

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

O, widzicie? Jesteście przodownikami pracy, jak Anet – czy bumelantami w kolorowych skarpetkach?

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Zaraz, zaraz... też chcę kolorowe skarpetki!

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Anet, wczoraj kupiłam w Kauflandzie, takie poniżej kostki. Są super. :-)

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Tarnina rozdaje bumelantom ;)

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

A, czyli wybrańcom losu. :-( Zatem ja na szarym końcu. Trudno-darmo. xd

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Bikiniarze to są ludzie tacy,

co chromolą dyscyplinę pracy!

Jaaaz! XD

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Antologia portalowa 2019:

 

Stan przygotowań na koniec czerwca:

Redakcja: 80%

Korekta: 70%

Ilustracje: 30%

 

Powoli przymierzamy się do etapu końcowej weryfikacji tekstów.

Na wniosek Tarniny człowiekiem miesiąca, za wykonanie 400% normy przy korekcie, zostaje fajna Anet.

Oklaski!... więcej oklasków... jeszcze więcej!

 

Na koniec komunikat dla maruderów:

Drodzy spóźnialscy autorzy, pilnujcie terminów. Sami z siebie.

Każde ponaglenie, przypomnienie, czy napisanie maila kosztuje kogoś czas. Czas, który poświęca bezinteresownie na pracę dla Was, choć ma zapewne tysiąc ciekawszych opcji. Szanujcie to.

 

Dla przypomnienia dedlajny:

Redakcja – koniec maja

Korekta – koniec czerwca

Weryfikacja i ilustracje – koniec lipca.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Czyli 20% tekstów ma miesiąc opóźnienia w redakcji, 30% przekroczyło termin w korekcie = połowa ma opóźnienie.

Już wyrzucamy czy czekamy jeszcze ze trzy dni?

To pisałam ja, człowiek miesiąca :D

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Tak źle to nie jest. Po korekcie jest już 70% calości. No i nie zawsze opóźnienie jest z winy autora.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Anet, jak przystało na przodownika pracy i chlubę rewolucji, już szykuje pluton egzekucyjny. Do piór, autorzy!

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

Autorzy Fantastycznych piór 2018. Pojawiła się propozycja przygotowania i opublikowania audiobooków przez Lectona. Z racji że Lecton to platforma komercyjna, autorów proszę o przesłanie emaila ze zgodą na wykorzystanie ich opowiadań w tym celu.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Antologia portalowa 2019:

 

Stan przygotowań na koniec sierpnia:

Redakcja: 100%

Korekta: 100%

Biogramy: 100%

Weryfikacja: 92% (czekamy na ostatni tekst) 

Ilustracje: 50% (tu przesuwamy deadline na koniec września, bo wypadł jeden z ilustratorów).

Czekamy też jeszcze na przedmowę.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Dźgamy spóźnialskich bananem?

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

<Oklaski!>

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Dźgania nie widzę :/

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

:DDD

Przynoszę radość. A CMowi ból i pożogę.

I co, nigdy nie dowiemy się jaka jest ściągalność antologii "bo się nie da"? To trochę niepoważne.

Po przeczytaniu spalić monitor.

O ile się da, o tyle się zrobi ;)

Humility is not thinking less of yourself - it's thinking of yourself less.

@Beryl

Jeśli w GA na sekcji “strony” źle się wyświetla, to może w źródłach odwiedzin dodać dodatkowy wymiar “strony” i wyfiltrować na tę jedną?

 

To jak, Berylu, mamy jakieś dane o ściągalności antologii? Ja jestem ciekaw jakichkolwiek. 

No i jeśli to ma tak wyglądać na przyszłość, że dane są niedostępne lub niewiarygodne to trzeba pomyśleć jak to zrobić inaczej. Bo jako wydawcy nie wiedzieć nawet ile ludzi sięga po publikację to bez sensu i trochę obniża sens całej pracy.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Jedne co mogę potwierdzić z całą pewnością to liczba pobrań w aplikacji mobilnej NF. 551. To są rzecz jasna unikatowe pobrania.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dzięki wielkie, Berylu. To już coś. 551 na apce to bardzo fajny wynik. Jeśli ściągnięcia z portalu (mobi, epub i pdf) są zbliżone (a zakładam jednak, że jest ich więcej) to daje przynajmniej ponad tysiąc unikatowych ściągnięć. Może kiedyś da się tak dane uzyskać.

Trzeba jednak pomyśleć jak to rozwiązać przy kolejnym tomie antologii. Bo brak takich informacji to porażka w sumie.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Ściągnięć na portalu POWINNO być więcej.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wtrącę tylko, że choć na portalu z wielu powodów powinno być więcej pobrań, to ściągnięcie z aplikacji prawdopodobnie będą bardziej wartościowe (w sensie, ze będzie mniejszy odsetek osób, które ściągnęły i sobie to leży) Z tego względu, że ze stron często pobranie jest “przy okazji”, a apkę mają osoby, które faktycznie chciały czytać teksty z NF.

 

Antologia portalowa 2019:

 

Stan przygotowań na wrzesień:

Weryfikacja tekstów: 100% 

Ilustracje+obróbka: 100%

Numery ISBN: nadane

 

W tej chwili już finalizujemy materiały dodatkowe i informacyjne. Na koniec miesiąca planujemy mieć całość gotową do składu.

Wciąż trwają też prace nad okładką.

 

Data premiery? Jeszcze nie określona, ale... chodzi mi po głowie styczeń 2021. Czy realna? Zobaczymy jak nam pójdzie w tym roku ze składem.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Papierowe będą?

Bierę!!!

Częścią tolerancji jest uwolnienie się od kompulsywnej potrzeby słuszności - JeRzy

Papierowe będą?

Będą, będą. Jeszcze tylko nie wiadomo jaki nakład.

"Wolność polega na tym, że możemy czynić wszystko, co nie przynosi szkody bliźniemu naszemu". Paryż, 1789 r.

Ja też biorę!

1. Życie jest za krótkie na niechlujne researche. 2. W przypadkach wątpliwych - wolę pantofelka. 3. Piórko dla "Sów i Skowronków z Keplera"!

Nowa Fantastyka