Czasopisma

Dodaj recenzję

Nowa Fantastyka 03/21

Android/iOS   |   Prenumerata   |   e-Kiosk  |   Audio

 

Kamil Śmiałkowski

OSTATECZNY KONIEC UCZŁOWIECZANIA

Odszedł Papcio Chmiel, nestor polskiego komiksu, twórca, który wychował wiele pokoleń polskiej młodzieży. Wychował, uwrażliwił, rozbawiał i pokazał jak ważna jest wyobraźnia i fantazja.

 

Radosław Pisula

NOWE PRZYGODY KAJKA I KOKOSZA

 

Kultowi bohaterowie Janusza Christy powracają w nowych komiksach i w serialu animowanym – zacznie się od pięciu trzynastominutowych odcinków, a finalnie otrzymamy 26 epizodów.

 

Magdalena Stawniak

SERIALOWA REWOLUCJA

czyli przyszłość „Gwiezdnych wojen”

 

Pierwszy aktorski serial z uniwersum „Gwiezdnych wojen” przywrócił nadzieję fanom i przetarł szlaki kolejnym produkcjom. „Mandalorianin” to nowe otwarcie w tym popularnym uniwersum.

 

Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz

STARCIE TYTANÓW

 

Historia literatury pełna jest sążnistych esejów, w których spierano się nie tylko o pisarstwo jako takie, ale także o podejście do życia, wszechświata i całej reszty. Nuda? Nie kiedy w konflikt zaangażowani byli dwaj z najsłynniejszych pisarzy XX wieku – Herbert George Wells i George Orwell.

 

Witold Vargas

AITWAR – PIERZASTY WĄŻ Z OGNIA

 

Nazwa aitwar jest litewskim odpowiednikiem naszego żmija. Z najdawniejszych przekazów wynika, że był to niebiański wężowaty stwór o płonącej głowie, który spijał wodę z akwenów i chmur, powodując suszę.

 

Ponadto w numerze:

‒ opowiadania m.in. Petera Wattsa i Marty Kładź-Kocot;

‒ gościnny występ felietonowy Renaty Kuryłowicz;

‒ nowe przygody Lila i Puta;

– felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.

 

Android/iOS   |   Prenumerata   |   e-Kiosk  |   Audio

Komentarze

obserwuj

Cieszę się, że już jest aplikaćj! ale info o apce mi zniknęła, wątek na głównej, IMHO,  to ważne info. Jutro, póznym wieczorkiem spróbuję się doklikać. Wreszcie, możnaa też online, choć namierzanie punktów sprzedaży  potraktowałam jak wyzwanie. :)

Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie. A.E.

Nowa Fantastyka