Czasopisma

Dodaj recenzję

Nowa Fantastyka 11/18

Przemysław Pieniążek

RĘKAWICA KONTRA MACZETA

 

Kiedy w 2003 roku na ekranach kin zagościł film Ronny’ego Yu, wiele osób odetchnęło z ulgą. I nie chodzi o to, że epickie starcie między Freddym a Jasonem okazało się spełnieniem marzeń. Hollywoodzki przebój zwieńczył trwające dobrą dekadę zmagania z tematem.

 

Witold Vargas

PRZEPIS NA IDEALNEGO BOHATERA

 

Na imię miał Wania. Urodził się na wschodzie, z wyraźnym deficytem intelektualnym. Poza tym był słaby, krnąbrny, leniwy. I w dodatku żarłoczny: ziemniaków, które pożerał wiadrami, starczyłoby dla całej wsi. Nikt go nie lubił.

 

Marek Starosta

PRZYSZŁOŚĆ GASTROBANKOWOŚCI

 

Nieodżałowany Anthony Bourdain w swoim komiksie „Dorwać Jiro!” wieszczył czasy, gdy gastronomia zdominuje inne dziedziny rozrywki. Ludzie zamiast chodzić do kina, czy do teatru, częściej będą wybierać gwiazdkowe restauracje, w księgarniach kupować przede wszystkim książki kucharskie, a największymi celebrytami staną się szefowie kuchni. Co stałoby się z ekonomią w takim świecie? Otóż niewykluczone, że oparta byłaby na serze. A w naszej rzeczywistości nie brak przykładów, jak mogłoby to wyglądać (i już wygląda!).

 

Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz

DUCHY WIELKIEJ WOJNY

 

Choć dziś patrzymy na 11 listopada z perspektywy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, to jednak nie można zapominać o tej drugiej rocznicy; o końcu konfliktu zbrojnego, który pochłonął ‒ według różnych szacunków ‒ od 15 do 19 milionów ofiar, w tym od 600 tys. do miliona Polaków, żołnierzy zaborczych armii i cywilów.

 

Ponadto w numerze:

– wywiad z reżyserem Dario Argento;

– opowiadania m.in. Nancy Kress i Jakuba Małeckiego;

– nowy odcinek przygód Lila i Puta;

– felietony, recenzje i inne atrakcje.

Komentarze

obserwuj

Oho! Widzę, że Orbitowski skomentował w tym numerze forumową dyskusję o poprzednim wydaniu ;) 

Nowa Fantastyka