Nowa Fantastyka:

Dla Autorów

Jak publikować w "Nowej Fantastyce"

Pierwsza możliwość to publikowanie tekstów (opowiadań, artykułów, recenzji) na naszej stronie internetowej. Jeśli Twój tekst znajdzie się wśród najwyżej ocenianych lub najczęściej czytanych, redakcja szybko podda go własnej ocenie. Jeśli będzie to ocena pozytywna, zgłosimy się do Ciebie i zaproponujemy współpracę.

Systematyczne publikowanie na naszej stronie to najprostsza i najskuteczniejsza droga, by zostać zauważonym. Przede wszystkim, daje samemu autorowi możliwość niemal natychmiastowego przekonania się, jak jego teksty oceniane są przez czytelników.

Druga możliwość to przysłanie tekstu do redakcji.

Wszystkie nadsyłane do redakcji teksty są czytane i oceniane. Te, które zyskują uznanie są systematycznie publikowane w miesięczniku. Zbyt wielu znakomitych autorów debiutowało w ten sposób na naszych łamach, byśmy próbowali odnosić się z lekceważeniem do niezamówionych opowiadań.

 

Prosimy o przesyłanie propozycji do publikacji wyłącznie w formie elektronicznej na adres michalcetnarowski@fantastyka.pl.

 

Odpowiedzi redakcji można oczekiwać nie wcześniej niż po miesiącu, chociaż zdarza się, że następuje ona już po kilku dniach. Uprzejmie informujemy, że odpowiadamy wyłącznie w przypadku przyjęcia tekstu do publikacji.

 

Opowiadania debiutantów (zawodowców też) poddawane są przed publikacją dokładnej redakcji.

 

Więcej informacji dla potencjalnych autorów Nowej Fantastyki znajdziecie tutaj: FAQ redaktorskiego ZEN.

Nowa Fantastyka