Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Gekikara.

– To wa­rio­graf? – pytam. Nie żebym miał coś do ukry­cia. – Czy ktoś mi powie, o co je­stem po­dej­rza­ny?

– Niech pan po pro­stu wy­peł­nia po­le­ce­nia – od­po­wia­da ko­bie­ta tonem znu­dzo­nej urzęd­nicz­ki. – Jeśli rze­czy­wi­ście nic pan nie wie, to nie mogę nic panu zdra­dzić. A jeśli jed­nak pan coś wie, to moje wy­ja­śnie­nia są zbęd­ne.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Filip.

– Zjedz coś normalnego. Mamy co świętować.

Kąciki ust drgnęły mu w nerwowym uśmiechu. Pokręcił głową.

– Nie ma mowy. Właśnie tym bardziej powinniśmy zrezygnować z prawdziwego jedzenia. – Zawiesił głos i przez chwilę ssał tubkę, z namysłem wypisanym na twarzy. – I może poszukać mniejszego mieszkania. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Edward Pitowski.

Powietrze jest gęste od myśli.

Wychodzą spod ziemi i włażą do głowy przez usta, uszy, nos. Czuję to, choć przecież nie powinienem. Może zresztą to nie przeczucie, tylko świadomość tego, że gdzieś tam, pod ziemią schowana jest Fabryka Myśli, z tysiącem wymarzonych ludzi śniących ten sam sen. Na komendę, na rozkaz, pod ciężkim metalowym butem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Monique.M.

Co to ma być?! Wysyp królewskich córek i biednych dziewczyn, do których los się uśmiechnął? A co ze mną? Nie mam co prawda wrzeciona, ale na pewno jakiś ciekawy artefakt się znajdzie. A na pewno długi, przez które stracę swoją chatynkę. Łzy same napłynęły do oczu na wspomnienie matczynych ramion tulących mnie wieczorami przy ciepłym kominku. Choć żyłyśmy tam skromnie, byłyśmy szczęśliwe. Teraz pozostał mi tylko dom. Ukradkiem wytarłam wilgotny policzek, przepędzając smutne echo przeszłości.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Gekikara.

Zbliżały się pierwsze święta od założenia kolonii. Pierwsze po tysiącletniej podróży do gwiazdozbioru Wężownika, po niemal czterdziestu bilionach kilometrów kosmicznej żeglugi, po dwunastu milionach godzin w komorach hibernacyjnych.

Dla Lu Kaimy – podobnie jak dla wszystkich dzieci w jej wieku – był to najważniejszy czas w całym roku.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest japkiewicz.

W domu unosiła się jedyna w swoim rodzaju mieszanka zapachów, kojarząca się wyłącznie ze świętami. Mama uwijała się pośród czterech rozkręconych gejzerów jak w amoku, a każde z jej ośmiu ramion zajęte było inną czynnością: faszerowaniem gąbków, mieszaniem kompotu z krylu, oprawianiem karpia, i tak dalej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Arq Von Shell.

Znajome języki stopniowo zanikają. Zastępują je gazowe pidżyny i kreolskie mowy handlarzy, którzy przecinaką starymi statkami niezamieszkałą przestrzeń. Słońce jest tylko punktem w przestrzeni, żałosną żarówką. Światłem w tunelu jest teraz Liam. Pewnego razu zatrzymuje kręcące się pierścienie statku i cała załoga unosi się w nieważkości. Wychowany na Ziemi chłopak wygląda nieporadnie. Obija się o przedmioty i chichocze bez opamiętania. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Gekikara.

Piotr Parkiewicz był bliski śmierci.

Uciekał Alejami Jerozolimskimi w kierunku Dworca Centralnego wypatrując drogi w ciemności. Za światło mając jedynie gwiazdy i ich odbicie w śnieżnych zaspach, których nie było aż tak wiele.

Nie zaprzątał sobie głowy subtelnymi różnicami w krajobrazie tej wersji Warszawy, ponieważ miał w tej chwili bardziej palący problem, mianowicie Coś, przed którym uciekał

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Bolly.

„Już dobrze, mój mały. Jesteś bezpieczny. Nie będziesz się tułał sam jeden po świecie, nie owładnie cię zło, nie staniesz się mściwym widmem ani błędnym ognikiem zwodzącym wędrowców na moczarach. Ja sprawię, że zmienisz się w coś pięknego. Coś wspaniałego”.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest CM.

Zabieg zaczynał się od spowiedzi. Klient opisywał niechciane wspomnienie, po czym Yanni decydował o jego przyjęciu, lub odrzuceniu. Nigdy nie brał wspomnień kłamstw i wyrządzonych krzywd. Nie był czyścicielem sumień, do mopa**! Wyjątek robił tylko dla uczestników walki o frędzle. To nie była ich wojna, Zresztą dowódcy pilnowali, by ofiary istniały jedynie w statystykach.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Thomax.

Niech to, co się stało w Solihull będzie przestrogą dla amatorów czarnoksięstwa, nekromancji i okultyzmu. Nie są to sprawy miłe ludziom i Bogu. Każdy zaś człowiek parający się tymi sztukami tajemnymi, niech będzie potępiony i wykluczony z życia społecznego, gdyby zaś tego było mało, to niech taka osoba wie, że maczanie rąk w czymś tak okropnym pozbawi go nie tylko rozumu, ale i duszy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Morgiana89.

Budzę się w moim łóżku, jestem w ubraniu. Gwałtownie zrywam się i dyszę, serce bije mi jak szalone. Otrzepuję się, ale moje ciało jest nieskazitelnie czyste. Jak to możliwe? Pamiętam doskonale jak stałam na schodach, a to COŚ wyciągało do mnie swoje, czarne łapska, a moje ciało pokrywała niezliczona ilość robactwa.

– Ja pierdolę – mruczę. – to wszystko jest nienormalne.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Outta Sewer.

Uniósł me­ta­lo­wą łapę na wy­so­kość wzro­ku Smo­keya, aby ten mógł się z bli­ska przyj­rzeć oksy­do­wa­nej po­wierzch­ni cy­ber­ne­tycz­nej czę­ści, którą Gri­zle za­stą­pił swoje praw­dzi­we ramię. A potem bły­ska­wicz­nym ru­chem wy­pro­wa­dził ude­rze­nie, które prze­bi­ło na wylot ścia­nę, cal od głowy wy­stra­szo­ne­go, przy­rod­nie­go brata. Chło­pak opadł w kucki  i sku­lił się, za­kry­wa­jąc rę­ka­mi głowę.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka