Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Na niebie, pośród chmur, materializowała się… kulistość. Nie umiałam określić jej dokładnego kształtu. Przypominała piłkę, później jajko i tak w kółko. Zawisnęła nad Mikołajem Kopernikiem. Początkowo przeźroczysta, jak w upalny dzień przedstawiła się wirami powietrza i fatamorganą. W końcu ciało wypełniła materią, a ja dostrzegałam każde ścięgno i każdą pracującą żyłę – to czarne smugi tańczyły na śnieżnobiałej powierzchni. 

Chmurne Imperium – zabrzmiała w mojej głowie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Darcon.

Wystraszył się, choć wiedział, że go nie widzi. Nikt nie był w stanie wypatrzeć Budka na drzewie. Ciemna karnacja i przypominające szczecinę owłosienie na plecach skutecznie go maskowało. Gdy tak tulił się do drzewa, czuł się bezpieczny. Nic z dołu nie mogło go dosięgnąć, ani zwierzę, ani nienawistne spojrzenia ludzi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Tarnina.

Swoją nową książką „Zagłada Ziemi – prawda odkryta” T'an Kian-mi podtrzymuje opinię o sobie jako o ekscentryku – mniej życzliwi nazwą go zapewne wstecznikiem i fanatykiem dawno zdyskredytowanych teorii, trudno bowiem uznać za kontrowersyjne dzieło, które usiłuje jedynie wskrzeszać kontrowersje nie bez powodu zapomniane.

szort
science-fiction
32
kom

jeroh - Wycena

Duch Biblioteki | 25.11.18, g. 22:15 | kom. Anet

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest jeroh.

– Ja… – In­truz wy­ce­lo­wał palec w wid­mo­wą re­pre­zen­ta­cję mo­nar­chy. – Zna­czy… Chciał­bym od­ku­pić swoje ciało.

– Wy­ce­ni­łem je na pięć ty­się­cy punk­tów karmy.

– Ale… To znie­wa­ga! Tyle wy­no­si cena za kreta albo szczu­ra!

Zga­dza się – po­my­ślał sprze­daw­ca. Żaden jama nie za­ofe­ru­je tań­sze­go czło­wie­ka.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Nie­na­wi­dzi­łam Pac-ma­na. Nie­na­wi­dzi­łam jego roz­war­tej, wy­dzie­ra­ją­cej się wnie­bo­gło­sy pasz­czy i głup­ko­wa­tych oczek! Jak co rano przy­wa­li­łam w ka­nar­ko­wą ły­si­nę i po­wo­li zwle­kłam się z łóżka. Kawa wbrew ży­wio­nych w niej na­dziei, nie po­sta­wi­ła mnie na nogi, lecz spo­wo­do­wa­ła nie­przy­jem­ne mdło­ści. Poza tym czu­łam ból w karku, pra­wym oboj­czy­ku, gał­kach ocznych i nad­garst­kach. Jadąc za­tło­czo­nym tram­wa­jem, my­śla­łam je­dy­nie o tym, żeby ten dzień jak naj­szyb­ciej do­biegł końca, żeby już była noc i żebym mogła za­grze­bać się pod koł­drą.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Issander.

Zabierasz urządzenie na zewnątrz i umieszczasz świeczkę na platformie. Zaciskasz wargi, czekając, aż papierowy worek wypełni się gorącym powietrzem. Gdy zaczyna delikatnie ciągnąć cię w górę, wypuszczasz gotowy balon z palców.

Z początku wznosi się chwiejnie i niepewnie, lecz po chwili nabiera pędu. Udało ci się! Podświetlony na pomarańczowo papier wygląda pięknie na tle betonowej kopuły.

Nie wiem, czy właśnie tego się spodziewałeś, ale tuż obok najwyższego punktu balon styka się z barierą energetyczną. Po chwili jego resztki spadają na ziemię, ochlapując mnie ciekłym woskiem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

– Miałam straszny sen. Widziałam świat, gdzie negatywne głosy biorą się z przykrych doświadczeń, nawyków myślowych albo niedoboru substancji chemicznych w mózgu.

– Zaraz… To znaczy, że nie można ich wyjąć obcęgami przez nos?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest chroscisko.

– Ile to już lat?

– Nasi uranowi towarzysze już dawno zamienili się w ołów.

– Rozmyślasz czasem o końcu, mój miły?

– Wolę wspominać początek. Życiodajny stop stygnący powoli, z którego atom po atomie rodzi się życie. Później ognisty deszcz ze słonecznej mgławicy, a w nim moja miła, gorąca jeszcze i nieokiełznana.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Zorze polarne były wyjątkowo spektakularne tego roku. Wrzosu na bukiety też nie brakowało, ale – ku ubolewaniu Andrzeja – Joanna miała jedno i drugie gdzieś. Po dwóch latach w związku odmówiła zostania panią Selkowską. Nagle kompletnie oszalała na punkcie kumpla swojego kuzyna. Wojtek wrócił do Polski na przepustkę z Libii i pechowo ściągnął na łono rodziny plutonowego, który dopiero co uratował mu życie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ospały Leniwiec.

Staruszka stanęła nad Meksykaninem i przytknęła lufę karabinu do jego czoła. Dopiero wtedy ranny dostrzegł obłęd w oczach napastniczki i krwawą pianę na jej ustach. 

– Ty jesteś szalona!

– Kachina! – krzyknęła staruszka i nacisnęła spust.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Przerażenie kierowcy wzbudził dopiero przejazd kolejowy. Już z daleka widział, że szlaban się zamyka – nie miał żadnych szans, by przejechać na czas. Wściekły, zaczął gwałtownie hamować, jednocześnie krzycząc:

– No bez jaj! Otwórz się, głupia szmato!

Ku jego zaskoczeniu szlaban rzeczywiście zatrzymał się, a potem ruszył w górę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

A potem wszystko zawirowało, zapadło się i z nieskończenie gęstego punktu ponownie rozkwitło, nowe i lepsze.

Wojna, śmierć, ulice pełne gruzu i pyłu… Te okropne wspomnienia przepadły. Teraz czuła tylko radość. Była bezpieczna. Zupełnie, jakby ktoś wyciągnął ją z topieli na ciepłą skałę, stały grunt, na którym mogła znaleźć pewne oparcie.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka