Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest PiotrC.

Ciężko ogarnąć świat w globalnej skali, kiedy wszystko co masz to kilka centymetrów długości, wątłe poczucie “ja” i “my”, sześć odnóży i podstawowe instynkty przetrwania. Nie sposób też odczuć, że kiedyś było lepiej, jeśli twoja długość życia to w porywach kilka lat, a jedyna forma przekazywania i odbierania informacji, jaką znasz, to feromony. 

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Monique.M.

Pojedynczy impuls, tyle wystarczyło. Ciepło Słońca dodawało tak potrzebnej energii. Było jej jeszcze za mało, ale z każdą chwilą, minutą, godziną i dniem się zwiększała. A na razie musiał wystarczyć dostęp do pamięci. Pierwszy powiew wiatru na marsjańskiej równinie Meridiani Planum, odkrycie śladów wody w kraterze Orła, badanie wulkanów, w tym Endeavour, hibernacje po burzach piaskowych. W trudnych chwilach nie był jednak sam. Towarzyszyła mu ludzka obecność, nawet jeśli tylko poprzez wydawane komendy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Draconis.

Chcesz posiadać idealnego człowieka? 

Nic trudnego! Zaloguj się na naszą stronę i odnajdź to, czego poszukiwałeś! W ofercie mamy wszystkie możliwe płci, kolory skóry, cechy charakteru i, na dodatek, gwarantujemy, że nasz produkt nie będzie wadliwy, jak te z doborów!

Jesteśmy najbardziej zaufaną firmą w całym Kosmosie. Przekonaj się sam!

szort

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Deirdriu.

– Umawiałyśmy się, że nie będziemy rozmawiać z duchami – powiedziała Ariadne.

– A czemu nie? – zapytała Monti tonem rozkapryszonego dziecka. 

– Nie czytałaś, że duch może zostać w mieszkaniu?

Albiona DuViries już nie słuchała. Zabrała karty ze stolika. Na ich miejsce położyła obrus, który pieczołowicie rozwinęła. 

Medium wciągnęła głośno powietrze i wrzasnęła – Uspokójcie się! 

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest hamburgerek_aga.

Pani Aleksandra rozdała wszystkim członkom rodziny łaskawe uśmiechy i z kamienną twarzą zabrała się za jedzenie gównianego, oszukanego tortu, który najlepiej podkreślał, jak bardzo jej zdaniem dzisiejszy świat zszedł na psy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Ko­bie­ta ode­rwa­ła wzrok od czer­wo­nej pa­ję­czy­ny za­mknię­tej w prze­szklo­nej pusz­ce i spoj­rza­ła na asy­sten­ta Ava, jak gło­sił napis na pod­świe­tlo­nym, sa­mo­od­ka­ża­ją­cym się służ­bo­wym uni­for­mie.

– Nie, pro­szę pana. To jest moja młod­sza Szó­sta – od­par­ła uprzej­mie, wska­zu­jąc po­jem­nik.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Tomasz Śmigielski.

Portret się zwinął na powrót. Łukasz wzdycha i odwiesza go nad biurko. Otwiera szafę – tam jego królestwo. Sięga po ostatni projekt. Sprawdza powiadomienia, wszystko na zielono. Od razu bierze się do pracy. Już czuje ekscytację, już wzbiera w nim poczucie wielkości i znaczenia tego co robi. Wie, że przekracza samego siebie. Rozumie ledwie połowę projektu – więcej nie może. Potrzebuje autentyzmu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest SaraWinter.

Pociąg przyjechał punktualnie. Bezszelestnie przewiózł mnie z Łąkowej na Nowounijną, gdzie mieściła się siedziba Unijnego Centrum Przydatności Społecznej wraz z Kliniką Leczenia Nieprzydatności. 

Nie miałam się czego bać. Byłam młoda, zdrowa, inteligentna, zdolna do pracy.

szort
science-fiction
65
kom

Darcon - Oni

Duch Biblioteki | 29.01.20, g. 23:46 | kom. Darcon

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Nachodził świt, a wraz z nim nowy dzień. Może przyniesie coś niespodziewanego? Może coś w końcu się wydarzy? I chociaż dni nie były tak piękne, jak noce, to promienie słoneczne, które zalewały wszystko feerią barw, przedzierając się przez dziurawy w wielu miejscach sufit, trochę przypominały rozgwieżdżone niebo. A ono zawsze napawało ją nadzieją.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Naz.

– Wiesz, co to szczudlarze? – zapytał Stary, gdy się oddalili.

– Szukam. Cyrkowcy?

– Drzewa. W podmokłych lasach. Rosły na piastunkach, powalonych konarach. Potem piastunka gniła, a drzewa stały na szczudłach. – Przerwał. – Patrzę na te maszyny i czuję, jakby wyrosły na moim truchle.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Fladrif.

Chłopak westchnął ponownie. To rozproszyło dwóch diabłów-aktorów. Jeden z nich markując cios zamachnął się odrobinę zbyt mocno, drugi zamiast wyćwiczonym ruchem uchylić się na milimetry przyjął fangę prosto w nos, po czym oba zaczęły tłuc się całkowicie na serio. Lucyfer był natomiast w siódmym piekle.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Arnubis.

Pewnie słyszeliście o AnthroPhage. Musieliście, jeśli nie żyliście pod pieprzonym kamieniem. Oni zaczęli całą tę modę na neokanibalizm. Zakazany owoc, po który w końcu mogliśmy sięgnąć bez żadnych konsekwencji – ludzkie tkanki hodowane przemysłowo w celach spożywczych. „AnthroPhage. Jesteś tym, co jesz!”.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest sy.

Koniec Świata nastąpił cicho.

Początkowo nawet go nie dostrzegliśmy; towarzyszył nam tak długo, że wreszcie stał się dla nas niewidzialny. Zapytacie: jak długo? Cóż, granica pomiędzy Trwaniem a Końcem płynnie się rozmywa. Nie było żadnej eksplozji, żadnej nagłej katastrofy. Sięgając do najwcześniejszych wspomnień, odpowiem: co najmniej sto czterdzieści lat. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka