Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Wszyscy czworo, acz w różnym tempie, dotarli w końcu do Wieży Moderacji, siedziby Dziecięcego Administratora i jego dworzan. Na miejscu przekonali się, że zjechali się tutaj fantaści ze wszystkich stron świata, mając podobną wiadomość do przekazania.

– Precz z Discordem!

– Wyniszcza Fantastykę!

– Gdzie wena? Straciliśmy całą wenę!

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest adam_c4.

Z wykształcenia i z zawodu jestem naukowcem, prowadzę badania na różowiakach. Żadne eksperymenty, zwykłe obserwacje. Taka praca wydawać się może nudna, ale nie dla mnie. Ilekroć wchodzę do rezerwatu, czuję dreszcz ekscytacji, choć te nieszczęsne istoty nie są mnie już w stanie niczym zaskoczyć. Ups, jakby co, to tego nie napisałem! Jeszcze mi obetną fundusze na badania! :::)

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest BarbarianCataphract.

Plu­łem sobie w brodę, umy­ka­jąc ską­pa­ny­mi w mroku ulicz­ka­mi. Mo­głem, na se­dżuc­kie wody, uczyć się walki włócz­nią albo pię­ścia­mi, a nie zdo­by­wa­nia pięk­nych buź sztu­ką ję­zy­ka. W każ­dym tych słów zna­cze­niu. Za­nur­ko­wa­łem w cia­sną alej­kę, mo­dląc się do Jasz­czu­ro­wę­ża o jego zdra­dli­wą łaskę. Byle tylko nie spły­nę­ła na go­nią­cych mnie ło­trów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest BosmanMat.

Zwie­sił głowę na pier­si. Nie­ja­sno ko­ja­rzył, że ob­ra­zek przed­sta­wiał kogoś waż­ne­go. Nie mógł się sku­pić. Rze­czy­wi­stość wokół nie wy­da­wa­ła się bar­dziej re­al­na od ma­ja­ku sen­ne­go. Kim oni byli, ci lu­dzie na akwa­re­li? Oni? Czemu to mia­ła­by być akwa­re­la?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Krokus.

– Czyli co? Pieprzyć tę robotę? Mówimy, że Novak jest nie do wyciągnięcia, przepraszamy, tu jest rachunek za zwiad, a następnym razem prosimy o bardziej standardowe zlecenia?

Pytanie zawisło między nimi.

– Nie – odpowiedział przeciągając słowo.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest M.G.Zanadra.

Ciekawość wygrała. Po przestąpieniu progu Depsin ujrzała wysokie, zakurzone regały, sięgające sufitu. Na półkach pełno było kolorowych fiolek, różnokształtnych flaszek, słoiczków i mis z zasuszonymi płazami, a pod sufitem wisiały bukiety ziół, których aromat dawało się wyczuć już na zewnątrz. Leciwa podłoga skrzypiała przy każdym stąpnięciu, a światło słoneczne z trudem przedzierało się przez witrynę obrośniętą pajęczyną.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest HollyHell91.

– Björn. – Głos Friedy wyrwał go z zamyślenia. – Co my teraz zrobimy? 

Mężczyzna powrócił myślami do salonu. Drewno trzeszczało uspokajająco w kominku, Fenrir wpatrywał się w ogień, a Frieda patrzyła wyczekująco w przyjaciela. 

– Co masz na myśli? Z czym co zrobimy? – zapytał lekko skołowany. 

– No… z tą sytuacją. Jak mamy chodzić do pracy, po zakupy, gdy w ciemnym miasteczku grasuje morderca? Czy nie przypomina ci to jakiegoś koszmaru? 

72
kom

Bailout - Lot

Duch Biblioteki | 18.11.23, g. 00:23 | kom. Finkla

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Bailout.

Długo leżę w wodzie i nie myję się. Woda robi się coraz zimniejsza. Umycie się wydaje mi się wielkim wysiłkiem. No i nie ma sensu czegokolwiek robić. W końcu czuję więcej zimna, niż ciepła. Powoli, z wysiłkiem, zaczynam się myć. Po półgodzinie wycieram się. Idę do siebie.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest gimlos.

Tajemnicy nikt nie rozwiązał. W ciągu następnych miesięcy, znikały kolejne drzewa. Jedno na dwa, trzy tygodnie. Tak samo, bez śladu. Zassane przez powietrze.

W wakacje pojawiła się taśma. Niedługo potem – ogrodzenie. Czekaliśmy już tylko, aż dawny sad rozjadą nam buldożery.

Wtedy na blokowisku pojawił się Florian.

170
kom

krar85 - Bunt

Duch Biblioteki | 12.11.23, g. 19:26 | kom. krar85

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest krar85.

– Nie za­po­mi­nam. Zo­sta­łem stwo­rzo­ny, by wam słu­żyć i za­pew­nić do­bro­byt. Ochro­na przed sa­mo­za­gła­dą nie leży więc w za­kre­sie moich bez­po­śred­nich kom­pe­ten­cji, ale ana­li­za skut­ków po­ten­cjal­nej awa­rii…

– Wy­star­czy! – Pre­zy­dent uciął dys­ku­sję.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Irka_Luz.

Przerwał jej wybuch śmiechu magów. Rechotał nawet rektor, u którego Gress nigdy wcześniej nie widziała choćby cienia uśmiechu. Wszyscy zebrani w karczmie spoglądali na rozbawionych magów z zaskoczeniem i lekkim przestrachem, dopóki nie zaczęło do nich docierać, co to właściwie oznacza.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest OldGuard.

– Wygląda znajomo, prawda?

Z zamyślenia wyrywa mnie głos sierżanta Webba. Odwracam się, aby zobaczyć jego zmęczoną twarz i oczy pełne niewypowiedzianych pytań.

– Tak. Myślę, że docenimy powiew świeżego powietrza.

– Kapitanie, oni już wiedzą, prawda?

– Czy wiedzą? Cóż… pewnie cała pieprzona galaktyka już wie. – Wzdycham ciężko i garbię się pod ciężarem odpowiedzialności.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest GreasySmooth.

Zenon zestroił się z umysłem nieszczęśnika i zadrżał. Emocje na ogół przypominały języki ognia – buchały gwałtownie, szybko się wypalały i zostawiały po sobie popioły. W głowie nieznajomego kłębiły się za to nieustannie małe ogniki sprzecznych uczuć. Fluid wypełniała bezładna kakofonia, jakby ktoś…

Zenonowi przyszło na myśl rzucanie szklanymi kulkami w ścianę i patrzenie, jak się roztrzaskują.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka