Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

 Zygmunt urodził się błyskotliwym.

Pierwsze objawy choroby pojawiły się, gdy miał cztery lata. Wizytę w gabinecie pana doktora zniósł dzielnie, nawet nie krzyczał podczas przykręcania abażuru do głowy, raz tylko jęknął, gdy lekarz za mocno docisnął trzecią śrubkę. Zygmuś rozumiał, że zabieg jest niezbędny – niegrzecznie oślepiać postronnych swoim blaskiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mytrix.

Przybysz dociera do końca regałów, odrywa palce i wkłada pokryte szarym pyłem opuszki do ust. Gdy je wyciąga, błyszczą od śliny.

Kurz smakuje chciwością.

Podchodzi do lady i wilgotnym placem stuka w słoik na napiwki, do którego ktoś wrzucił kilka zaśniedziałych ćwierćdolarówek.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Darcon.

Nie wiedziała, jak długo spała. Głowa strasznie jej ciążyła, nienaturalnie, jak nigdy dotąd. Powoli i z wysiłkiem otworzyła oczy. Pomieszczenie spowite było w półmroku, na suficie świeciła się marna, pojedyncza żarówka. Rozejrzała się powoli, gdzie słowo „powoli” nabrało nowego znaczenia.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest kasjopejatales.

– Kto tu zostawił te zwłoki?! – wrzasnął Salomon, oskarżycielsko wskazując dłonią na podłogę. A gdy skierował tam też wzrok, trup uchylił jedną zasuszoną powiekę. „Aha, to taki trup”. – Jazda mi stąd – wycedził wściekle. – No już, sio. Nie wolno ci wchodzić do domu. Złe zwłoki.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fizyk111.

Przeszedłem przez wysoki próg, spoglądając na dziwnie sklepione pomieszczenie, oświetlone jedynie smugą światła wpadającego z korytarza. Po chwili światło to zgasło, wraz z hukiem zamykanych stalowych drzwi. Zapadła ciemność.

– To nie jest śmieszne, Lily. – Zareagowałem typowo filmowym tekstem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PsychoFish.

– Nie! – warknął przywódca watahy, burzowy wilk o porwanych uszach, naznaczonym szramą siwym pysku i pokrytym bielmem oku. Agatowy flet kołysał się na wietrze między jego łapami, migocząc raz po raz w świetle księżyca. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

– Wyborna ta drożdżówka. Nie wiedziałem, że pani ma taką rękę do ciast! – Gdy mówił, z ust księdza Marcina sypała się na stół kruszonka. 

– Oj tam, wyborna. Co tydzień taką robię, zwykły placek. Teraz przyniosłam, tak do kawy, bo sytuacja taka… – odrzekła Pani Bożenka. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Shawarkar100.

I wtedy Miko zrozumiał, dlaczego ludzie tam na zewnątrz czytali książki, pisali książki i musieli wyginąć. Cały ten wieczór był tak niesamowity i nierealny, że musiał przyjąć to, co właśnie mu serwowano, za prawdę ze snu, lub kompletnie zwariować.

– Naprawdę myślałem, że nie istnieje nic więcej niż Titanic, ten który zabierze mnie do szczęścia po wyjściu stąd, i o nic więcej nie warto zabiegać – mówił przejęty Miko. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Matka Chrzestna.

Spojrzał na tę nie swoją część ciała z nienawiścią i obrzydzeniem. Lewa, jakby wyczuwając to, podniosła się i delikatnie pogładziła go po policzku. Chwycił ją prawą ręką i tłukł z całej siły o metalową ramę łóżka, aż ból stał się nie do zniesienia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CM.

Most tańczył nad czarną przepaścią, zaś ściany u wejścia grobowca zaczęły zmierzać ku sobie. „Wracaj!” – pobrzmiewał apel rozumu. Lęk wił się wokół żołądka, by wreszcie ścisnąć tak gwałtownie, że Crouchowi zaparło dech. Rozległ się huk zderzających ścian i oto Ethan zdał sobie sprawę, że nie będzie już odwrotu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Z fabryki nie dało się tak po prostu wyjść. Na początku zmiany było się przez fabrykę pochłanianym, a na końcu wypluwanym niczym mucha, która przez przypadek wpadła ci do jamy ustnej.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ninedin.

Furie, zsyłające obłęd boginie zemsty, karmiące się przelaną krwią. Pamiętałam, jak mnie o nich uczono. Przez wiele miesięcy budziłam się w przerażeniu, widząc we śnie demony, dręczące matkobójcę: krew w ich bezsennych oczach, wijące się czarne szaty i węże, węże we włosach.

I kto miałby być ich ofiarą? Mój cichy, smutny, wiecznie chory tato, który nigdy nie krzyczał, nawet na niewolników? Nie. Nie mogłam w to uwierzyć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

Maszkara była paskudna.

Nogi pomarszczone, pełne różnych wybroczyn i krost.

Brzuch przeźroczysty, ukazujący martwe organy.

Łapska zbyt długie w stosunku do tułowia, zakończone zakrzywionymi pazurami.

Piersi obwisłe i sine.

Szyja…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest sy.

Zdawałoby się, że żywot mój stanowi pewnego rodzaju upiorny eksperyment, być może nawet zakład o to, ile chwil pełnych cierpienia jest w stanie doprowadzić człowieka do absolutnej, ostatecznej rozpaczy przy wszelkich założeniach dotyczących mojej osoby. I dopóki nie umrę, w niepowszechnym znaczeniu tego słowa, przypuszczałem, że zakład ten będzie trwał.

75
kom

lk - Synteza

Duch Biblioteki | 06.04.20, g. 14:18 | kom. Finkla

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest lk.

Nigdy nie pokazałem Bartkowi naszej piwnicy i nie mam pojęcia, jak do niej trafił. Kiedyś wróciłem z pracy, poszedłem do kuchni, zacząłem robić sobie kawę – i nagle usłyszałem skrzypienie. W nowym domu były tylko jedne drzwi, które mogły tak hałasować.

opowiadanie
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka