Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

– Co ci strzeliło do pustego łba, żeby zbezcześcić posąg? Cała twarz odłupana!

– Ależ, papo – ośmielił się wtrącić Glenn. – To tylko…

– Milcz, nędzniku! Nie pogarszaj swojego położenia. Och, gdybym mógł ci wyjawić, jak straszliwy czyn popełniłeś! Niestety! Mój język związany został przysięgą!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

Na rozkaz Serwiusza podpięto do przyczepy najpierw trzy muły, które nie dały jednak rady ruszyć jej z miejsca. Ani cztery, ani pięć… Dopiero osiem zwierząt wspólnym wysiłkiem pociągnęło załadowany piaskiem wóz.

– Hmm, Heronie. Czyli twój mechaniczny pojazd uciągnie tyle ładunku, co siedem mułów. Taak, cesarz będzie zadowolony. Ale jeszcze bardziej konsulowie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Michał Pe.

Szczerze nienawidziłem tych cuchnących wilgocią i wszechobecnym brudem klitek, które dla bydląt pokroju Revette’a stanowiły naturalne środowisko bytowania, jednak jeśli interes wymagał, żeby się w ten ponury świat zanurzyć, nie widziałem przeciwwskazań, by odwiesić uprzedzenia na kołek.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

– Czy może pan wyegzorcyzmować sen? – W głosie siedzącego na wyleniałej kozetce młodego mężczyzny o lekko orientalnych rysach pobrzmiewały niemiecki akcent i wyraźna udręka.

Inspektor Vidocq wymruczał pod nosem przekleństwo, po czym uprzejmym tonem zaczął:

– Od egzorcyz…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest wybranietz.

Białe obłoki odbijały się w kałużach pozostałych po wiosennych roztopach. Brykały po niebie jak owce wypuszczone na pastwisko po długiej zimie. Prześwit miał niebo nad głową, niebo pod stopami i jak rzadko czuł, że jest na swoim miejscu. Mógłby pozostać na zawsze w tym rozmytym, wodno-niebnym świecie, ale przebudzona ziemia domagała się ruchu, wzrastania i podejmowania decyzji. Prześwit wiedział, że wkrótce trzeba będzie sprowadzić Jaryłę.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Issander.

Tomasz zerwał się z kanapy, ciężko oddychając. Było jeszcze ciemno i dopiero po chwili zdał sobie sprawę, gdzie się znajduje. Adrenalina powoli ustępowała miejsca tępemu bólowi w skroniach.

Sen, uprzytomnił sobie. To tylko sen.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Darcon.

Arezio usiadł przed stołem gry swoich organów ruchu. (…)

Włączył muzykę, nacisnął płynnymi ruchami kilkanaście klawiszy i wyprowadził manekina na scenę.

Czas zacząć przedstawienie.

opowiadanie
39
kom

barniusz - Sowa

Duch Biblioteki | 24.01.19, g. 23:20 | kom. Anet

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest barniusz.

Sowa. Sowa. Znowu sowa. Już nie dają spać, przychodzą każdej nocy. Najpierw dają o sobie znać cicho, niemal szeptem. Potem rozbrzmiewają z coraz większą mocą. W końcu nie mogę już ich ignorować. Budzę się, jak zwykle zziajany i zlany potem. 

Nikogo nie ma, a jednak czuję, że ktoś patrzy. Choć za oknem tylko ciemność, a dom, nie licząc mnie, jest pusty, nie jestem sam. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

Głowa spoczywała na pulpicie, pięść zaciskała na kartach tekstu. Już nie podpowiadał, tylko charczał. Z kącika ust spływał  strumyczek krwi.

Chyba konał. Dobrze znała śmierć, często ją oglądała i równie często zadawała. Teraz kolejny mord nie sprawiał już satysfakcji, ale był koniecznością, więc bez wyrzutów sumienia pozbawiała życia swoje ofiary.

Rozumiała, że stało się coś bardzo złego. Pragnęła pomóc, coś uczynić, żeby przerwano spektakl, żeby ktoś zajął się jej ulubieńcem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Tarnina.

W kwestii ziania ogniem autorytety się różniły – Mira była skłonna wierzyć, że owszem, zieją, ale na przykład mistrz Bodziej, w swoim zakurzonym tomiszczu „Drakoidów Kompendyum Pełne”, twierdził kategorycznie, że to przesąd prostaczków. Mira szanowała zarówno prostaczków, jak i Bodzieja, i unikała zajęcia stanowiska, dopóki sama się w sprawie nie rozpatrzy.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Atalajsza.

- Na razie nikogo nie oskarżam - odezwała się. - Prawdy dowiem się dopiero, kiedy porozmawiam z moimi wszystkowidzącymi informatorami.

Strażnik zbladł.

- No tak. Pani szamanka, rozmawia z duchami - mruknął, wyraźnie zaniepokojony. - W takim razie nie będę dłużej przeszkadzał.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest fizyk111.

– Tato… – Głos Kasi wpełzł pod słuchawki w momencie, gdy mój snajper rozwalił chudzielca. – Miałeś już nie zabijać ufoludków… – Popatrzyła na mnie smutnym wzrokiem.

– To jest chudzielec, a tamte to były ufoki, nie żadne ufoludki – odpowiedziałem machinalnie.

– To też jest ufok, nie zabijaj ich, proszę. Ja wiem, że oni są dobrzy i że się nas boją, i że musimy im pomóc. – Muszę przyznać, że trochę mnie zatkało.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka