Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Stin bezwiednie wzniósł dłoń do góry. – To nie będzie symulacja, to nie gra!

– Zapewniam cię, że będę gotowy, jeśli przyjdzie na to czas.

– Oby, Artisie! – Mężczyzna chwycił syna za ramię. – Zabicie go nie będzie łatwe, jeśli nie niemożliwe.

– Zniszczenie, ojcze. Zniszczenie. – Młody Rigan wyswobodził ramię z ojcowskiego uchwytu. – Zabić można tylko żywą istotę.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Arnubis.

A potem znalazłem się w Pańskim Ogrodzie. Od mojej ostatniej wizyty Stary nieźle zapuścił to miejsce. Z większości drzew pozostały jedynie smętne kikuty, soczyście zielona trawa pożółkła, a po kwiecistych łąkach nie pozostało nawet wspomnienie. Szemrzące niegdyś wesoło strumyki powysychały, pozostawiając puste, kamieniste koryta. Nawet niebo, wcześniej tak boleśnie błękitne, miało barwę popiołu. Nie muszę chyba dodawać, że teraz o wiele bardziej mi się tu podobało.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

U schyłku życia tyran zaczął rozmyślać, jak będzie zapamiętany po śmierci? Żywot strawił na bojach wewnętrznych, więc nie miał co liczyć, że będą go potomkowie czcili jako wielkiego zwycięzcę. Władcą sprawiedliwym w pamięci pokoleń też nie spodziewał się zostać. Postanowił wreszcie, że będzie czczony jako mędrzec. Kazał więc sługom znaleźć i sprowadzić kogoś, kto napisze w jego imieniu jakiś uczony traktat.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest ac.

Piotr przypomniał sobie wszystkie opowieści z dzieciństwa o dawnych domokrążcach, sprzedawcach pamiątek i artefaktów, którzy zawsze cenę wyrażali w liczbie dusz i uczynków. Weź to, a ja kiedyś zgłoszę się do ciebie po zapłatę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Oglądam ściany wyłożone i wygłuszone szmatami, zdobionymi intensywnie tłoczeniami i szkicami malowideł o złotych i srebrnych konturach. To jednak monochromy, ich piękno uzupełniają warstwy cyfrowych arrasów, które widać tylko w rozszerzonej rzeczywistości – nadającej im barw i trójwymiarowej dynamiki. Indukowana wirtualem fatamorgana sprawia, że oczy i głowy wplecionych w gobeliny postaci podążają za oglądającym.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Żongler.

Prokurator uśmiechnął się ze współczuciem.

– Ach, kanapki. Rzeczywiście, mogłem coś przynieść. Jest pan głodny?

– Jestem martwy! – wybuchnął ze złością Norbert, podrywając się na równe nogi, co nie było łatwe przy pędzącym zawrotnie tramwaju. – Pan ma pracę, swoją słodzoną kawę i może pan sobie zrobić kanapki, natomiast ja mam kwitek, na którym stoi, że Norbert Żywy jest martwy!

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Darcon.

Nagi mężczyzna kucał na głazie. Głowę trzymał nisko pochyloną, opartą o kolana. Oddychał wolno i sennie. Jednak nie spał, był w letargu, odcięty od bezdusznego świata chronicznym zmęczeniem. Ciało miał wychudzone i poranione w wielu miejscach, a na plecach…

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Mytrix.

– A czemu Jacka pani nie weźmie? – Wstał i rozejrzał się po kolegach. – Jacek jest chory, to już z niczego go nie pytają? Bo co? Bo ma jakieś badziewie na rękach? To on już mówić nie może?!

Kilkoro dzieci się zaśmiało.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

– Kim jesteś? – zapytał stwora.

– Oczywiście zarządcą. Czy raczej namiestnikiem tej oto budowli. Jednocześnie pokornym sługą jaśnie pana czarodzieja Zorana, któren to powierzył mi tę funkcję…

– Dlaczego tak wyglądasz? Nie znam twojej rasy.

– Ach, to. – Stwór opuścił głowę. – Bo to nie rasa, panie – powiedział cicho.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest ninedin.

Śpiewak podniósł dłoń. Poczekał, aż zapadnie cisza, po czym, zadowolony z efektu, przemówił dźwięcznym głosem:

Midejczycy! Wasze miasto przyjęło mnie serdecznie, a ja za gościnność odpłacam pieśniami, jak nakazał Zeus, opiekun dobrych gospodarzy i wdzięcznych gości. Postanowiłem przedstawić wam dziś taką, której nie znacie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Wilk który jest.

Uparli się, że ma być licencjonowany przewodnik i co najmniej dwóch tragarzy.

– Tragarzy? Przecież to nie Himalaje, czy Karakorum! Nie idziemy na ośmiotysięcznik, tylko dotknąć góry. Wyruszamy na lekko. Co oni niby mają dźwigać?

– Zwłoki…

0
kom

Marie Severin nie żyje

Tiszka | 31.08.18, g. 10:08

Marie Severin, weteranka komiksowego świata, przez dziesięciolecia współpracująca z Marvelem i DC, zmarła w wieku 89 lat.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka