Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

Chuda ośmiolatka z rozczochranymi jasnymi włosami była na najlepszej drodze do wygrania drugiej kolacji, kiedy na ulicy zaryczał osioł i rozległo się bardzo wiele słów, za które kapłanki karały długim klęczeniem. Verissie drgnęła dłoń i wszystkie kamyki spadły na ziemię. Jeszcze przed wykonaniem rzutu!

O dziwo, nieoczekiwany zwycięzca, zamiast okazać radość, pobladł.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Urocze wodne kaskady, ciemna zieleń, magiczna natura, wiecznie żywa, piękna. Jednocześnie spokojna i tryskająca energią. Szczęśliwa czy smutna? Nijaka, bo ja byłem nijaki. Mimo piękna pusta i bezsensowna… Odetchnąłem głęboko, poprawiłem kapelusz i pomyślałem, iż percepcja chorego człowieka kreuje chore rzeczy i chore wodospady…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

Nieśmiało zrobiła pierwszą kreskę, zaznaczając owal twarzy. Kiedy ręka przestała drżeć, Elwirze udało się zaznaczyć linię nosa, kształt oczu i brwi. Skupiła się na detalach, odtwarzając w pamięci obraz mężczyzny z tramwaju. Największy problem sprawiło jej narysowanie ust i samego uśmiechu. Pracowała długo, co chwilę wprowadzając drobne poprawki. W końcu uznała, że twarz na obrazku jest dokładnie taka, jak powinna.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest master-of-orion.

Resztki kawy chlupią smętnie o ścianki termosu, kiedy wlewam sobie do gardła ostatnie krople czarnego nektaru bogów, żeby się dobudzić. Przekręcam potencjometr. Sączący się ze słuchawek szept powietrza schwytanego w promień światła robi się głośniejszy. Albo postradałem zmysły, albo brzmi trochę jakby ktoś nucił pod nosem smutną, pełną uczucia piosenkę. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Issander.

Ups. Wygląda na to, że zniszczyłem świat.

A wszystko z powodu tej cholernej bańki na londyńskim rynku nieruchomości. Przez ostatnie pół wieku eksperci non stop zapewniali, że pęknie. I co? Gówno. Jest gorzej, niż kiedykolwiek.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest PsychoFish.

W roku 1231, w Blaviken, białowłosy wiedźmin krwawo rozprawił się z niejaką Renfri, zwaną Dzierzbą, i jej najemnymi zbirami. Owa była księżniczka, nim otoczyła się płatnymi mordercami, wraz z siedmioma gnomami łupiła kupców na mahakamskich szlakach.

Łup z tych eskapad, jeśli wierzyć plotkom, wciąż czekał na swoich odkrywców.

28
kom

lk - Mróz

Duch Biblioteki | 23.06.18, g. 09:22 | kom. lk

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest lk.

Ojciec z domu mnie wypędził – z sercem, w oczy nie patrzył.

– Masz – powiedział, dając futro z wielkiego, burego niedźwiedzia, ledwo je w ręce wziąłem i na plecy zarzuciłem. – Z Bogiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Vedymin.

Zakopane, choć mniej wystawne niż Berlin, było równie mocno zanurzone w słodkiej atmosferze dekadencji. Dancing u Trzaski. Przydymione światło, w którym lśniły muśliny i jedwabie na zatłoczonym parkiecie. Bogato zastawione stoły. Szampan, sery, wódki, czekoladki, bakalie, paszteciki i pieczone bażanty. W rogu wielkiej sali jazzband, Karasiński i Kataszek z malowanymi henną, fałszywymi Murzynami.

Po finansowym rozczarowaniu, jakie przyniósł ze sobą film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, włodarze Lucasfilmu postanowili przystopować trochę i zastanowić się nad przyczynami porażki. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Majkubar.

Wjechali na muldę ubitego śniegu. Przód pojazdu wystrzelił w górę. Skrzaty spadły na łagodnie opadające zbocze, lądując na grubej warstwie puchu. Jednoślad przekoziołkował w powietrzu kilkukrotnie i roztrzaskał się o duży kamień. Po eksplozji paliwa szczątki motocykla wylądowały w potoku.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Tubylcy byli mrukliwi i najczęściej, na widok zbliżających się rycerzy, odwracali wzrok, kryli się w lepiankach i szałasach lub po prostu uciekali. Do tego ciągle padał śnieg i wiał nieprzyjemny, zimny wiatr. Konie z trudem brnęły przez zaspy, szybko się męczyły i wymagały częstych postojów. Nawet drzewa zdawały się nieprzyjazne, ich gęste konary sprawiały wrażenie, że w leśnych ostępach coś się czai i w każdej chwili może skoczyć nam do gardeł. Uczucie to potęgowały dochodzące z kniei szelesty, skrzypienie kołyszących się na wietrze pni oraz odległy skowyt wilków. Nawet ptaki nie ćwierkały radośnie jak na Warmii, tylko zawodziły żałośnie i smutno.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

Mężczyzna zaczerpnął powietrza, głową z niedowierzaniem pokręcił i pognał grubokościstego konika dalej, by szybciej żonkę i córkę ujrzeć. I zobaczył… Widoku tego do końca dni swoich nie miał zapomnieć. Poszarpane, potargane szczątki, zmieszane ze strzępami materiału tak mocno, że krwi od krasnych pasów spódnic odróżnić się nie dało.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

Pamiętasz maliny, które rosły za domem? Ich sok miał kolor krwi. Tobie wydawało mi się to zabawne, gdy ręce i buzię miałam czerwone. Śmiałeś się, że wyglądam, jak upiór, ale wtedy nie wiedziałeś, że twoje słowa będą prorocze.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka