Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Michał kazał mi przysiąc, że nikomu nie zdradzę tajemnicy.

– Jak się wyda, to tata nas zabije – powiedział. – A wtedy my zabijemy ciebie.

To były mocne słowa jak na dziesięciolatka. Przysiągłem z pełną powagą, że się nie wygadam, i ruszyliśmy do lasu. Sara zawiązała mi chustę na oczach, żebym nie widział drogi. Starałem się polegać na innych zmysłach. Śpiew ptaków, szum drzew, trzask suchych gałęzi – nic charakterystycznego. Woń igliwia… którą stopniowo zastąpił zapach dymu. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest japkiewicz.

– Gdy straci swą świętą muladharę, umrze. Ale taka jest jego wola. Poświęcenie, takie jak twoje, gdy dałeś przegryźć się przeklętym zębom.

Nie miał całej słuszności, gdyż ja życia swego nie poświęciłem, lecz tylko poddałem ryzyku. I choć poniosłem porażkę, to, jak sami widzicie, nie umarłem, wbrew niektórym podaniom. Rzec mogę tyle tylko, że lud mój niewiele wiedział o dżdżownicach.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest ManeTekelFares.

Na metalowym blacie postawił puszkę. Kiedyś z nudów ponumerował je flamastrem, jednak tusz skończył się przy numerze „837” Od tamtej pory ćwiczył pamięć. Kiedy puszka z numerem „837” poleciała za burtę, minęło już czterysta dwadzieścia jeden puszek.

– Tysiąc dwieście pięćdziesiąt dziewięć.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Odwróciłam się twarzą do Ethela. Zaczęliśmy się całować. Pożar wzniecony w moim sercu wspomnieniem płonących elewatorów powoli gasł. Przenieśliśmy się do łóżka, a gdy nasze ciała przywarły do siebie w miłosnym uniesieniu i oddechy przyspieszyły, nie czułam w sobie nawet krzty agresji i nienawiści. Byłam po prostu zwyczajną dziewczyną, która chciała, by ktoś ją znowu pokochał.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest oidrin.

Mumacz nie lubi wychodzić z wody, nie kiedy ziemia jest nagrzana, bo praży go w stópki. W ogóle zamiast stópek woli rybi ogon pełen mieniących się łusek, którym to może machać na prawo i lewo, rozchlapując pełną rzęsy toń stawiku. Lubi też ścigać się z co żwawszymi karpiami i szczupakami, a nade wszystko łapać za kostki tych, co to nieopatrznie podchodzą do nieogrzmianej wody. No, jakby błagali, żeby zrobić z nich utopce…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fleurdelacour.

Jest to też kwestia grzyba. Ojcze nasz. Upodobał sobie ścianę za łóżkiem, kredens, skórę między palcami. I jak pięknie pachnie, jak apetycznie. Jaką gamę kolorów przybiera, odcienie zieleni głębokie, brązy ciepłe i zimne, dramatyczne fiolety. Wżera się w kilimy, w ramy i płótna świętych obrazów. Wybacz Jezu ukochany, litościwy w sercu Pana naszego. Amen. Ale ten grzyb piękniej ciebie maluje niż niejeden malarz.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest NearDeath.

Kiedy spojrzałam na Alana, który w tamtym momencie rozpinał pasek od spodni i patrzył na mnie z szerokim uśmiechem, poczułam się bardzo nieswojo. Odwróciłam wzrok, a następnie, siedząc w aucie, zapaliłam papierosa. Momentalnie drzwi od starego forda się otworzyły.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Draconis.

W kadziach pływają martwe ciała, blade i nabrzmiałe. Spoglądam na nie beznamiętnie i odwracam wzrok na V., która wrzuca do środka następnego truposza do reszty. Poruszam delikatnie palcami, kierując jej ruchami.

 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Jualari.

Powietrze wokół Janka zadrżało. Druga strona ulicy oddaliła się, jakby pomiędzy gapiami a konfrontacją ustawiono spaczoną soczewkę. Przyszpilony perspektywą odkurzacz zawył, urósł, skurczył, zgniótł, rozprostował, przeobraził w wieczyste piorunodrzewo, wessał sam siebie i zniknął z głośnym „pyk!”. Trwało to krócej niż trzy sekundy. Szamanka podniosła z ziemi prostą, przyziemną wręcz maszynę, bez żadnego śladu po pasażerze na gapę. Trwoga pierzchła. Kobieta uśmiechnęła się do Janka i odebrała od niego zgubioną ozdobę. Nie miał pojęcia, kiedy ją podniósł ani kiedy przebiegł przez szerokie aleje.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Realuc.

– Wszystko gotowe? – zapytał ochrypłym głosem.

– Prawie.

Tę szczątkową wymianę zdań zakończył delikatnym klapsem. Suknia opadła, gospodarz opuścił kuchnię. Marie wbiła nóż w kacze udko z taką siłą, że ostrze dosięgnęło drewnianego stołu. I w tej samej chwili obiecała sobie, że zmieni swoje życie.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Artemisia.

Wypuściła ze świstem powietrze, próbując zepchnąć dudnienie tramwaju na tył głowy.

Spojrzała w stronę kabiny motorniczego. Niebieskie oczy w lusterku spokojnie śledziły przesuwające się tory.

Ewelina zerknęła na wyświetlacz telefonu. Piątek, pomyślała leniwie. Znowu. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest empatia.

Ból. Prze­raź­li­wy ból świa­do­mo­ści. Od­czu­wał go razem z nią, wi­dział to samo. Wszyst­ko bę­dzie od­twa­rzał każ­dej nocy przez bar­dzo długi czas. To pewne. Jak ma­so­chi­sta, który cier­pi, a jed­no­cze­śnie cie­szy się, że choć przez chwi­lę od­czu­wa co­kol­wiek.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest leniwy2.

Dlatego, owego dnia gdy spotkali się w parku, przywitał ją dość swobodnie, ona poprawiła okulary i przytrzymując włosy skinęła głową, i rozmawiali przez chwilę, głównie o pracy, kiedy wiatr kluczył między głogowymi żywopłotami ściętymi w równe prostopadłościany bez żadnej nieregularności. Wtedy też zauważył biało-pomarańczowe pudełko, które oparła o biodro.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Nocami moja Pani zabiera mnie w krainy, których nie oglądało ludzkie oko. Świat mieni się kolorami, jakich nigdy wcześniej nie widziałem. Wędrujemy wśród roślin o ludzkich twarzach, rzeźb zmieniających kształty za dotknięciem dłoni, kryształowych lasów.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka