Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Świątynia Męki składała się z trzech kondygnacji. Parter zajmował olbrzymi hall, w którego centralnym punkcie stał posąg Cierpiętnika. Bóstwo wyobrażone zostało jako człekokształtny stwór z wyszczerzonym zwierzęcym pyskiem rozrywający sobie pierś zakrzywionymi pazurami. W cieniu rzeźby klęczało kilkuset wyznawców, oddających się samobiczowaniu, co stanowiło najwyższą formę wyznania wiary, a także wsparcie bóstwa w odczuwanym przez nie bólu.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Blacktom.

Jeszcze tylko dwieście milionów, jeszcze tylko dwieście milionów…

Powtarzam w myślach, próbując wstać z maty. Reflektory wirują wokół mnie. Promotor drze mordę, abym skończył pierdolić, bo jak przegram, to jedyne co mnie czeka, to papierowa trumienka. Tyle jestem wart. Sześć metrów kwadratowych kartonu.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest funthesystem.

Czasem inni zauważali literę „L”, ciągnęli tych krzyczących za rękawy i mówili:

– Zostaw chłopaka. Każdy się kiedyś uczył.

Na ulicy jedni wytykali go palcami, a drudzy rozumieli i zachowywali dystans. On wiedział, że nie powinien się przejmować. Litera go usprawiedliwiała. Mógł źle wyglądać, mógł się spóźniać, mógł upuszczać kubki z kawą, mógł próbować po kilka razy, aż się udawało.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

Śmierć na miejscu. Psychoterapeuta wypchnięty z okna praktyki na czterdziestym piętrze. Ofiara to Adam M… – Wybiła godzina czternasta. Na holoekranach ukazało się nowe wydanie Oktagodzinnika. Niech to szlag, byłem spóźniony do pracy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

– A skąd, panie. Całe sedno, że z tym automatem mogłeś porozmawiać, o czym tylko chcesz. Mógłby prowadzić „Na każdy temat”, ha ha! Ustawa Human-Only obowiązywała już parę ładnych lat, ale Simmons swojej maszyny nie ograniczył. Może nie wiedział jak, może nie chciał? Żadne tam że tylko cena, skład, raty. Ależ mielił jęzorem blaszak. Chyba i bardziej niż rządowy psychomat!

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest SHADZIOWATY.

Wyszedł na ruchliwą trasę. Wyciągnął pięść w powietrze, po czym z całej siły huknął w asfalt. Fala uderzeniowa poderwała mknące wokół niego samochody.

Lewitując, cofały się, a okoliczne drzewa karlały. Słońce na zmianę zachodziło i wschodziło, oświetlając sylwetki ludzi, których życia przewijał niczym taśmę magnetofonową.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fleurdelacour.

– Dokąd zabierasz moją dziwkę? – spytał szorstkim głosem. Śmierdział potem i wódką. Wyglądał groźnie, ale po chwili jego twarz złagodniała, a grubas odsunął się od drzwi, umożliwiając przejście. – Nie poznałem pana, panie Lovelace. To była ciężka noc – uśmiechnął się. – Evita pójdzie z panem oczywiście. Jestem pana wielkim fanem.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest cobold.

Żaby rechotały nad stawem, w lesie ryczał jakiś łoś, czy inny jeleń. Stada świetlików krążyły w powietrzu, w swoim obłąkanym tańcu miłości. Coś tam klaskało za borem.

– Pieprzona planeta, pieprzonych zboczeńców! – celnie podsumował Seba.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Wicked G.

Białe Mitsubishi miażdży kości moje i Sheary’ego, rozrywa ścięgna, mieli mięśnie pod kołami.

Nasze awatary na powrót formują się z gleby u podnóża góry Fuji. Wyobraź sobie wszechobecną zieleń, absolutną ciszę. Promienie słońca przebijające się przez dach z liści lub, jeśli się nie boisz, nocny mrok.

– Umierałem już setki razy, a nadal mnie to przeraża – wyznaje Sheary.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Urbi.

Podeszła pod sam las, który o tej porze roku jest namiastką cmentarza. Wszystko tu spało, między konarami wiało pustką i melancholią. Pod zbutwiałą korą i na wpół zgniłymi liśćmi wygrzebała niedużą jamę. Ułożyła w nich kosteczki, jedna obok drugiej, ciasno, skrupulatnie. Dziwiła się, że było tak cicho, jakby uroczyście.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest RogerRedeye.

Mierzą się z ludźmi. Młodymi chłopakami, dorosłymi mężczyznami, wszystkimi, którzy chcą się sprawdzić. I zarobić krocie. Pod warunkiem, że nie zginą… Że nasze gady nie rozszarpią przeciwnika na strzępy, a potem zeżrą. Widzowie dostają obłędu, patrząc na krwawą  rzeź, nieraz trwającą bardzo długo. Na straszne starcie, a potem rozszarpywanie człowieczego ciała i zjadanie po kawałku. Na strumień krwi, brukający piasek areny i wylizywany przez gada.  

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

A potem, tak jak zwykle, zastanowią się, czemu zmienili imiona. Wiedzieli, że kiedyś nazywali się inaczej, chociaż nie pamiętali, jakie imiona nosili. Dociekali, niekiedy długo, czemu zapomnieli, jak brzmiały. Nigdy nie znajdowali odpowiedzi, i może z tego powodu znowu to rozważali.  

Nie rozumieli też, czemu teraz nazywają się On i Tamten.

Zgodnie jednak stwierdzali, że nowe imiona naprawdę ładnie brzmią.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Ogarnął jeszcze raz wzrokiem salę; ledwo zdołał opanować odruch wymiotny, kiedy jego oczy prześlizgnęły się po wyjątkowo ohydnych zwłokach. Nie było tu żadnych much, szczurów ani robactwa; do budynku przedostały się wyłącznie bakterie gnilne, które rozkładały nieboszczyków bardzo powoli. Najstarsi mogli przebywać tu kilkadziesiąt lat.

– Pożegnajmy ich minutą ciszy.

Pochylił głowę i umilkł. Nie trwało to jednak dłużej niż dziesięć sekund.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Shawarkar100.

Zapytacie może, czym jest szczęście? Jest panem w podeszłym wieku, odzianym w stare palto, przemierzającym powoli ulicę po deszczu. Starannie omija kałuże, patrząc nieustannie pod nogi. Jego parasol miarowo stuka o kamienie, którymi wyłożono wyboistą ścieżkę, okrążającą kolorowe, ale mokre kramy. Szczęście spogląda na bawiące się na placu dzieci, całe ubrudzone w błocie, ale szczęśliwe. Tutaj nie jest potrzebny…

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Mirabell.

Nagle, pod wpływem impulsu, chłopak mocnej uderza w struny. Gitara budzi się z transu. Dźwięki rozsypują się i senna, rzewna melodia staje się skoczna, taneczna, frenetyczna wręcz. Słowa za nią nie nadążają, piosenka rozpada się na urywane sylaby.

Tarantella.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Perrux.

Strażnicy udawali, że mnie nie widzą. Wszedłem do wagonu przypominającego celę, otoczonego stalowymi prętami krat. Wszędzie tylko latające bez celu owady, przeraźliwy smród gnijących ciał i jeszcze gorszy odór śmierci i profanacji. Usiadłem na skraju wagonu, umieszczając nogi między prętami.

Siedzę obok stosu trupów. Siedzę pogrążony w depresji, czując bezsilność wobec okrutnego losu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

 Gdy zobaczyłem pański program poczułem się niczym Dante, gdy pierwszy raz ujrzał Beatrycze! Wspaniałe dzieło, właśnie tego oczekuję od moich studentów! Cudowne wyczucie piękna i harmonii. Wydaje mi się tylko, że do instrukcji warunkowych bardziej pasowałby karmazyn aniżeli ciemny brąz. Jestem bardzo ciekaw Pana opinii. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy