Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest jeroh.

– Wampir jest gwiazdą – powiedziała. Uśmiechnęła się, widząc zdziwioną twarz pisarza. – Wampir, wielu tak Pusza nazywa. To z powodu trupio bladej karnacji, a także, oczywiście, z uwagi na dziedzinę, w której się specjalizuje. No więc facet jest gwiazdą. Ale w naszym środowisku, to znaczy wśród naukowców, większość uważa, że to zwykły showman. Nędzny celebryta. I nawet koledzy wampiryści, w każdym razie niektórzy z nich, nazywają go skończonym świrem. Wampir bowiem twierdzi, że mógłby już teraz otworzyć portal między światami. Sam jeden, tak po prostu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AlexFagus.

– Ed, widzisz tego idiotę w kącie karczmy? Z kapturem na łbie, kiepskim sztyletem na stole i fajką w zębach?

– Minstrel?

– Oczywiście, że minstrel! – syknął nerwowo Rosomak. – Przecież nikt zdrów na umyśle nie śniada w kapturze! Niestety to nie Zaganiacz, ale wie, gdzie tamten się znajduje. I – czekaj na najlepsze – właśnie się do niego wybiera. Wystarczy durnia śledzić, a zaprowadzi nas wprost do zadurzonej parki.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Słoń włączył lampkę nocną.

– Lipiec za pasem – szepnął. – A ty wciąż nic nie zrobiłeś.

Dałem znak, żeby pozwolił mi mówić.

– Co miałem zrobić? – zapytałem, gdy cofnął trąbę. 

– Żeby wyjść, musisz najpierw wejść – odparł.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mirabell.

– Rozumiem – powtórzył Andrzej i położył rękę na stole tak, jakby chciał dotknąć nią dłoni podwładnego. – Marcin, posłuchaj. Jesteśmy częścią tego samego organizmu, my Hyal-mani, prawda? Wiem, że czasami jest ciężko, ale bądź świadom, że firma chce, żebyś rósł razem z nią. Grasz z nami w jednej drużynie i z twoim potencjałem czeka cię tu wielka przyszłość. Jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za swoją karierę, prawda?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Byłem jedynym żyjącym człowiekiem i władałem całą stacją, dryfując w przestrzeni, zawieszony w niej tak, jak i mój umysł lewitujący w ciemności. I do niej też natychmiast uciekłem. Nienawidziłem światła, wstydziłem się prawdy, którą odkrywało. Ciało me, takie chude, rachityczne, żylaste i obrzydliwie blade – napawało mnie wstrętem.

55
kom

bemik - Lunitki

Duch Biblioteki | 05.08.17, g. 19:48 | kom. bemik

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

– Ciociu, nie gniewaj się, ale pomyśl sama: opowiedziałaś mi bajkę, a teraz żądasz, żebym w nią uwierzyła. Jest dwudziesty pierwszy wiek…

– I co z tego? Internety, komórki, telewizory! A te niezwykłe istoty były, są i będą, tylko ludziom coraz trudniej je dostrzec. Łatwiej wsadzić je w bajki niż spróbować poczuć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Michał Pe.

Patrzyłem na zabandażowane dłonie Mikiego, którymi na przemian pozdrawiał poddanych. O oddanie tłumu nie musiałem się lękać, a skoro trzymałem już w garści ster rządów, nadeszła pora na regulację spraw polityki zagranicznej. W tym właśnie celu przybyliśmy do Tindebergu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

– Bóg jest albo nie, ale i tak religia jest potrzebna. – Anuncjata odziana w błękitną sukienkę wygłasza tautologię tylko dla mego lewego ucha. Dostrzegam kątem oka, że kobieta poprawia burzę falowanych, karminowych włosów sięgających do ramion.

Ksiądz wyciąga szponiastą dłoń, na czole synka wykonuje znak krzyża i miękkim głosem szepcze magiczne zaklęcia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Tym razem druga wojna światowa wybuchła wyjątkowo wcześnie. Faszyści mieli ogromną przewagę techniczną nad przeciwnikami, toczyli się po Europie jak najeżona karabinami kula śniegowa po stoku.

Avida już dawno oduczył się wnikania, co powodowało odchylenia. Tak po prostu było i należało się z tym pogodzić. Miał za zadanie znaleźć Helenę Iwanownę, a nie odbierać chleb historykom.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Tajemnicze wibracje przyciągały go do Grety niczym niewidzialne liny ciągnięte przez cwałującego mustanga. Zaczął się szamotać, sprawiając wrażenie złapanej w pajęczą sieć musznicy. Walczył sam ze sobą, by ponownie nie rzucić się na śpiącą Gretę i nie zbombardować jej milionem gorących pocałunków. Gwałtownym ruchem nałożył na siebie płaszcz i wybiegł z pokoju, trzaskając drzwiami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Unosił głowę i patrzył pustymi oczodołami. Owoce jego pracy wypełniały już całe prosektorium. Były wśród nich: wiszące w powietrzu obrazy z drobinek kurzu, rzeźby z lewitującej formaliny, katarynki z ludzkich zwłok – wszystko to, co ja sam tworzyłem. „Szczepan” także potrafił skomponować uwerturę ze smaków paelli z owocami morza czy utkać szatę z barw zachodu słońca.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Emelkali.

Uniósł wzrok, a wspomnienie tamtej odległej namiętności zadrżało jak obraz z projektora wyświetlającego na luźno wiszącym prześcieradle. Niewyraźne malowidło, poruszane echem przeszłości. Rozmyte mimo rozpaczliwych prób dopasowania ostrości.

Było coś takiego w tym człowieku… Coś niewinnego, słodko-gorzkiego. Coś co, acz przecież nie był niewinny ani w sensie seksualnym, ani żadnym innym, kazało właśnie takim go widzieć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Nie znałem jeszcze twarzy śmierci. Nikt z żyjących Demona nie widział. Zanim określono datę Nocy Demonów, setki ginęły przez te dwanaście godzin. W historii przeżył to tylko jeden człowiek. Upośledzony, niepiśmienny niemowa. Skazano go za morderstwo, ale przeżył. Do dziś nie wiadomo jak. Niektóre wydarzenia we Wszechświecie nie mają przyczyny. Po prostu się dzieją.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Przywdział tradycyjny strój, nie sposób przewidzieć, gdzie i kiedy ktoś może rzucić mu wyzwanie.

(…) Dotarli pod świątynię, gdy słońce zeszło już do linii horyzontu. Wykonana była ze stali, to potrafił rozpoznać. Prawie czarna, matowa, jakiej nigdy jeszcze nie widział, ale stal.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Natarela.

– Ale… ale przecież to unikat! Nikt na świecie takiej nie posiada, bo nie istnieje taka druga! Cena nie może być tak śmiesznie mała. To…

– To moje ostatnie słowo. Zresztą widzi pani, jaka ona jest szkaradna. Nikt nie zapłaci więcej.

Na twarzy sprzedawczyni malowało się niezadowolenie, ale i desperacja. To drugie przeważyło, bo machnęła ręką na Model XX/42.

– Niech pani jeszcze przymierzy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest kam_mod.

Gdy za­sia­dła na tro­nie, wy­glą­da­ła pięk­nie w dłu­giej, czer­wo­nej sukni, z dłoń­mi w pier­ście­niach. Pro­ste, ciem­no­brą­zo­we włosy zo­sta­ły ufry­zo­wa­ne w za­wi­ły kok. Ale skóra sczer­nia­ła i przy naj­mniej­szym do­tknię­ciu od­cho­dzi­ła pła­ta­mi z po­licz­ków i rąk. Puste oczo­do­ły zda­wa­ły się ob­ser­wo­wać pod­da­nych, a szczę­ka, trzy­ma­jąc się na ostat­nich ścię­gnach, była roz­chy­lo­na, na­da­jąc twa­rzy Inês za­sko­czo­ny wyraz. O tak, Inês, choć nie są­dzi­łaś, że ci się uda, do­cze­ka­łaś tego, co ci się na­le­ża­ło.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

Ten pieprzony kutas Harrison rżnął jego żonę. Od dawna, wcale się z tym nie kryjąc. Sprowadził dodatkową przyczepę mieszkalną, żeby mieć dużo przestrzeni na miłosne igraszki i nie popsuć idealnego porządku zajmowanej kwatery. Z cynicznym uśmieszkiem twierdził, że ukochanej Jacka udziela lekcji gry aktorskiej w scenach miłosnych, notując znaczący postęp ekspresji i siły wyrazu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

Obudziłem się całkowicie zagubiony i zdezorientowany. Leżałem w miękkim łóżku, otoczony pierzynami, z głową złożoną wygodnie na delikatnych poduszkach. Było mi przyjemnie i ciepło. Rana po kuli została starannie zaszyta i obandażowana, a na moim czole spoczywał chłodny opatrunek. Grała muzyka.

Zaś obok mnie tańczył anioł. 

opowiadanie
horror
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy