Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Tłum wył z zachwytu.

Dotychczasowe walki nie były szczególnie krwawe, ale dostarczyły sporej rozrywki wojownikom Shaigana. Pierwszy zginął Hrafn Stalowy Kolec. Został wrzucony w gniazdo jadowitych węży. Po wszystkim jego ciało wyglądało jak topielec. Spuchnięte, sine, krwawiące.

Kolejni polegli Sigfus i Eyvald. Stanęli do walki z olbrzymem z Hajnfaal. Stwór będący skrzyżowaniem człowieka i ogra, zmiażdżył mężczyzn swymi mocarnymi łapskami. Trzask pękających kości słychać było nawet w celi, gdzie przetrzymywana była reszta jeńców.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Zalth.

– Niech pan się rozbierze. – mówię ściągając kurtkę.

– Do naga? – spytał zaniepokojony.

– Wystarczy góra.

– Czy to konieczne?

– Nie, ale w razie czego oszczędzi pan sobie prania ubrań – wygłaszam mentorskim tonem, wyciągając z szafy metalową walizkę ze sprzętem.

– Dlaczego miałbym to robić?

– Bo czasami można się porzygać – kwituję krótko.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest fleurdelacour.

Obudził go wilgotny, jesienny wiatr, który hulał ze świstem między głazami i bezlitośnie chłostał nagą skórę drobinkami piasku. Świtało. Alinoe wstał i rozejrzał się bezradnie. Niczego nie wiedział o świecie, przecież zaledwie się stał.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

– Spójrz na te hieny… Każda z nich tylko czyha na moje miejsce! – eMCep zacisnął pięści ze złością, a na czole zaczęła pulsować mu wielka żyła. – Parszywa dziewiątka!

– Mówisz o Loży? – zapytał mężczyzna, stojący obok Dowodzącego. (…)

– A o kim innym, DiJet Jajniku! – zirytował się eMCep, a obiektyw wbudowany w miejsce prawego oka, zmieniał ogniskową i dostrajał ostrość cały czas.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Z otaczającej nas magii potrafią korzystać tylko czarodzieje. Jednakże tkwi ona w każdym z nas. Jest jej niewiele i stanowi nieodłączny element naszego organizmu. Można ją wykorzystywać na dwa sposoby: świadomie lub podświadomie. Świadomie użył jej Abraham. Kiedyś go tego nauczono. Kolejna taka zagrywka w nieodległym czasie mogłaby go zabić. Już wtedy odczuł znaczny spadek sił. Podświadomie czarów używają głównie sportowcy, podróżnicy i pracoholicy. Wysiłek, który wydawałby się ponad nasze siły i możliwości organizmu wykonywany jest właśnie przy użyciu tej cudownej energii. Kiedy kończy się zdolność fizyczna dalszą drogę umożliwia magia. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Wyjrzałem przez iluminator. Wehikuł skrył się właśnie w cieniu stacji, wzbijając tumany czerwonego pyłu. Na powrót Huuba, który zabłąkał się wśród rdzawych wydm Tharsis, musieliśmy poczekać do wieczora. Groziło mu poważne niebezpieczeństwo i związane z tym faktem poczucie winy nie opuszczało mnie ani na chwilę. Krwistoczerwony ocean piachu, gęsto usiany ostrymi rafami skał, który wyglądał dzisiaj wyjątkowo ponuro i groźnie, miał wkrótce stać się areną zmagań nieziemskich żywiołów. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

Nagle rozbłysły mu oczy.

– Więcej dziewczynek… Wtedy moglibyśmy tam, na Ziemi, czasami skoczyć na piwo – rzucił cicho. – Polubiłem ten napój. Kiedyś sprawdziłem, czy nie stanowi zagrożenia dla moich podopiecznych – i przypadł mi do gustu, chociaż, oczywiście – dodał pośpiesznie – odwodzę moje owieczki od picia.

Ponownie uformował zgrabną kępkę szczawiu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Wkrótce znalazła się w miejscu, w którym korony drzew przesłaniały cały nieboskłon, gdzie mrok stanowił naturalny stan rzeczy i rozmywała się granica pomiędzy dniem a nocą. Była pewna, że niechybnie gdzieś czai się na nią śmierć. Za każdym drzewem skrywała się kostucha. Gdy już miała porzucić wszelką nadzieję, poczuła w nozdrzach woń dymu. Zaraz też spostrzegła wątłe, ciepłe światło i szarą strugę, cienką jak nić pajęczej sieci. Zatrzymała się, wstrzymała oddech. Obawiała się Wiedźmy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

– Oto zapłata godna Estwalczyka! Za lata tyranii! – krzyczał dowódca. Z uśmiechem na twarzy obrócił rękojeść broni. Kupiec zawył z bólu.

Żołnierz z blizną wykonał krok w kierunku dziewczynki. Ryknął wściekle, gdy na drodze stanął mu koń cudzoziemki.

– Zamknij oczy! – rozkazała dziecku Sejlum i sięgnęła pod płaszcz.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– Czemu? – zapytała przez łzy. – Czemu mi to zrobiłeś? Czyż twoim zadaniem nie jest brać, co dają? Nie musiałam tego widzieć.

– Nie musiałaś, ale lepiej, żeś zobaczyła, miła panno. – Diabeł w zamyśleniu oglądał swoje zakrzywione paznokcie. – Nie sztuka wziąć nieświadomą duszę. Sztuka ją uświadomić i porwać potem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

– Po cholerę mają w ogóle lądować? – spytał Shadow, szef jednostek specjalnych i wywiadu. – Wystarczy, że dadzą osłony na maksa, wejdą w system jak w masło, a po dotarciu w okolice Marsa odpalą Wyrąbiście Niemały Spaczony Miotacz Pożogi i Ziemia wyparuje.

67
kom

ocha - Miasto

Duch Biblioteki | 03.10.17, g. 19:15 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Rano wyjeżdżasz do Osli. Musisz sprawdzić, co tam się dzieje. W niezbyt jasnych okolicznościach zmarł mężczyzna, zdaje się krawiec, aresztowano jakąś dziewczynę, oskarżono o czary. A zaraz potem w celi dołączyły do niej matka i babka.

Asger uniósł prawą brew i wydął policzki, a pułkownik poczuł, jak dłonie bezwiednie zaciskają mu się w pięści.

– Czary-mary – mruknął chłopak.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Pamięta pan jeszcze te stare filmy science-fiction? Jak „Łowca androidów” albo „Ja, robot”? Oglądając je po raz pierwszy myślałem „Co za głupstwo, przecież nigdy nie dojdzie do tego, że maszyny przejmą kontrolę nad światem. Przecież coś, co stworzył człowiek, nie może być od niego inteligentniejsze”. Później okazało się, że nie miałem racji.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

U nas zielono, bynajmniej nie od drzew (tak, była trzecia wojna światowa) i dość gorąco (tak, efekt cieplarniany stał się efektem megacieplarnianym). Dostałam kwaterę w podwodnym mieście (tak, na powierzchni ziemi już nikt nie mieszka). Prawo się skomercjalizowało i służy teraz większości, tak jak ma być.

szort
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy