Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AnnaMariaVanitachi.

– Bez obaw. Rozumiem twój ból. Pozwolę ci odejść. Nie będę cię zatrzymywał. Dopilnuję, by wszystko odbyło się szybko, cicho i bezboleśnie. Przeprowadzę cię przez bramę śmierci. Sam przemierzałem ją tysiące razy. Ale proszę, zaczekaj. Zaczekaj rok. Potrzebuję ciebie. Potrzebuję twojej pamięci. – Słowa płynęły z ust chłopca jak szemrzący potok. I wsiąkały w serce Reginy jak w wyschniętą, złaknioną ziemię. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Rozszerzył zainteresowanie na instrumenty. Łamał, palił, topił, miażdżył, rozpuszczał i rozrywał stradivariusy, fendery i steinwaye. Kiedy po dogadaniu się z bankierami Szwajcarii i przejęciu sześćsetletnich organów będących ozdobą bazyliki w Valere, własnoręcznie porąbał przerośnięte piszczałki na tycie kawałki, miał najpotężniejszą erekcję w życiu.

szort
science-fiction

Wielkie mechy na polach malowanych zbożem rozmaitem, cyberhusarze na tle brzozowych zagjników... Jakub Różalski to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich artystów okołofantastycznych, którego prace prezentują alternatywną Polskę z lat 1920+.

Ogłoszono listę nominowanych do jednej z najbardziej znanych nagród anglojęzycznej fantastyki – Nagród Locusa. Przyznawane są od 1971 roku przez czytelników Magazynu Locus. Opowiadania w dużej części dostępne są online!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest oko.

Nikt na mnie nie czekał, nikt w ogóle nie podejrzewał, że jestem w stanie wrócić, bo byłem jedynym, który cało wyszedł z lasu od chwili, kiedy powstała ta droga. Nikt nią nie przeszedł choćby do połowy, a szkód narobiła nie do naprawienia. Las zaczął śpiewać, wabić ludzi i zabijać. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Essi_D.

Dopiero miesiąc po urodzinach Travis naprawdę się przeraził.

Wciąż trwały wakacje, więc nie nastawiał budzika, nikt też nie przychodził rano wyciągać go z łóżka. Wstawał, kiedy chciał. Jednak tego dnia oddałby wiele, żeby ktoś przy nim siedział, gdy się obudził. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczył, otworzywszy oczy, były jego własne ręce. A raczej to, co z nich zostało.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Bellatrix.

Szept, raz cichszy, raz głośniejszy, niespokojny, dobiega mnie zewsząd. Otula niczym kokon i pobrzmiewa echem w mojej świadomości. Nikogo tu nie ma, tylko ja i ten szept. Wsłuchuję się w niego, próbując doszukać się treści, wyodrębnić powtarzalną frazę czy znaleźć choćby najmniejszy sens. Nic. Znowu nic. Delikatny szelest przechodzi nagle w głuchy jęk. A po nim cisza.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

„Nieszczególnie kochany, niezbyt nienawidzony, niewątpliwe interesujący” – te podsumowujące czarodzieja słowa wydawały się zawsze aktualne. Aż do teraz. Feliks zaglądał do komentarzy pod artykułami i widział tylko hejt. Wszyscy byli mądrzy, wszyscy mieli pretensje, wszyscy wiedzieli, że tak się skończy. Nikogo nie obchodziło, dlaczego Czarek Marny nagle zaczął krzywdzić ludzi. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

– Mel­duj­cie o stra­tach – rzekł przy­wód­ca, od­zna­cza­ją­cy się wiel­ko­ścią i godną po­sta­wą.

– Wszyst­kie sa­mi­ce zgi­nę­ły w walce, bro­niąc mło­dych. Gniazd na­jeźdź­cy nie zdo­by­li. Oca­la­ły w nich dwa gry­fiąt­ka, w ja­jach jesz­cze ukry­te. (…)

– Lu­dzie wy­bi­ci?

– Co do jed­ne­go. Nie oca­li­ły ich hełmy ni zbro­je – po­wie­dział ten sam głos, który pier­wej mel­do­wał.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Eda­ine spoj­rza­ła na niego pio­ru­nu­ją­cym wzor­kiem i wy­dę­ła wargi.

– Kewell. Będziesz Kewellem.

Popatrzył na nią nieufnie.

– To jakiś kolejny głupiec?

– To wielki bohater i obrońca królestwa – odparła z przekonaniem, ale nie do końca jej uwierzył.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Arnubis.

Wierz­cho­łek wzgó­rza Gla­ston­bu­ry z tkwią­cą w jego cen­trum jasną wieżą zda­wał się być je­dy­nym ele­men­tem praw­dzi­we­go świa­ta, oto­czo­ny kłę­ba­mi gę­stej mgły ni­czym wo­da­mi je­zio­ra. Pro­mie­nie wscho­dzą­ce­go na ho­ry­zon­cie słoń­ca roz­świe­tla­ły opary, tań­cząc na ich po­wierzch­ni mie­sza­ni­ną złota i czer­wie­ni, na po­do­bień­stwo ję­zy­ków ognia. W tej jed­nej mi­stycz­nej chwi­li John po­czuł, że po­przez wieki spo­glą­da na cień daw­ne­go, za­po­mnia­ne­go już świa­ta.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka