Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Nie myślę, tylko patrzę do środka. Nie, nie potrafię, bo uparcie słyszę słowa. Chciałbym czuć kolory, ale zabijają je litery. Marzyłem, żeby zostać kreatorem, a jestem budowaczem i mimo że nienawidzę swoich cegieł, pragnę zbudować z nich mur sięgający nieba.

Nawet gdy go zbudujesz, wszyscy o nim wkrótce zapomną.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Seener.

Jak wchodziłem pierwszy raz na śmieciarkę, to miałem marzenia. Odłożę, zrobię licencję, będę latał czymś dużym i lśniącym. I tak marzyłem i marzyłem. Lata leciały nie wiadomo kiedy, a ja w końcu zacząłem wierzyć w śmieciarskie legendy, z których wcześniej sobie kpiłem. Takie same jak legendy tych biedaków, że kiedyś w gruzach znajdę skarb i się ustawię. Walizkę z pieniędzmi albo kontener fingerytu.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest tsole.

W ewo­lu­cji do­ko­nał się wła­śnie akt re­wo­lu­cyj­ny. I tym razem nie mo­że­my przy­pi­sać go śle­pe­mu ze­gar­mi­strzo­wi czy wszech­mo­gą­ce­mu Bogu. Do tej pory czło­wiek był je­dy­nym bytem, który nie tylko wie, ale także wie, że wie. Teraz to my, lu­dzie stwo­rzy­li­śmy nową ja­kość świa­do­me­go bytu. Nic już nie bę­dzie takie jak było.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Verus.

Mam dziesięć lat. Matka zabiera mnie do kliniki. Wchodzi się tam przez ciemny tunel. Mój krzyk odbija się od brudnych ścian. Matka nie zważa na to, szarpie mnie i pcha na zmianę, aż w końcu docieramy do poczekalni.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest kasjopejatales.

Był już późny wieczór, gdy Adam wszedł do niewielkiej szpitalnej sali. Stąpając cicho, podszedł do łóżka, na którym leżała Anna. W tym rozświetlonym nikłym światłem lampki pokoju dziewczyna była jedyną pacjentką. Wokół niej znajdowały się urządzenia do podtrzymywania życia i kontrolowania jego parametrów. Ich niebiesko-biała poświata padała na ciało Anny, otulając je niczym świetlisty całun.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Perrux.

Pierwszy podszedł do mnie pan Tadeusz, siwy jegomość z wąsem, czasem miły, a czasem nie bardzo.

– Słyszał pan, panie Tomaszu? – zagaił. W szeroko otwartych oczach dojrzałem błysk. – Księżyc podobno nam wyparował. Zupełnie zniknął, tak na amen.

– Jak to wyparował? – zapytałem ze sporą dozą sceptycyzmu. Przecież w szkole nie uczyli, że księżyce zwykły zmieniać stan skupienia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Outta Sewer.

Przy­ga­sły świa­tła. Za­pach po­wie­trza wy­raź­nie się zmie­nił, mie­sza­jąc ze sobą nuty ozonu i elek­trycz­no­ści. Na ho­lo­gra­ficz­nych licz­ni­kach w każ­dej z komór za­mru­ga­ły po­zio­me kre­ski a przy­jem­ny ko­bie­cy głos wydał wyrok:

 

– Pro­to­kół Trans­por­tu Tem­po­ral­ne­go uru­cho­mio­ny. Roz­po­czy­na się od­li­cza­nie od punk­tu koń­co­we­go.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

Moja kolej; staję na środ­ku wy­kle­jo­ne­go taśmą kwa­dra­tu, do torby wrzu­ca­ją mi przy­dział je­dze­nia – parę pu­szek, mleko w prosz­ku, zupki bły­ska­wicz­ne, ma­ka­ron; ko­sme­ty­ki – żel do mycia i pastę do zębów; do tego kawa, cze­ko­la­da, bu­tel­ka wódki i pa­pie­ro­sy, pacz­ka pre­zer­wa­tyw. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CM.

Nie budowali knurkowie pałaców, nie pragnęli też bogactw ani ziem rozległych, tylko cieszyli się każdą chwilą, ukryci przed złem wszelakim. Były to bowiem istoty małe i bezbronne.

Tańczyli sobie dniami całymi, układając się w wymyślne figury. A to w spiralę, to znów w korkociąg, a gdy więcej ich się zebrało, formowali piętrowe fontanny. Niektórzy kręcili się w kółko z lubością, tworząc wiry płytsze i głębsze, a jeśli i to któremuś z nich zbrzydło, pojedynkował się na bicze wodne. I było dobrze.

Przyznano tegoroczne nagrody w Plebiscycie Hugo – jednym z największych na świecie wyróżnień fantastycznych, dedykowanym amerykańskiej prozie i sztuce z zakresu szeroko pojętej fantastyki.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Outta Sewer.

– Czy dobrze rozumiem, że chcesz zamienić tę krainę w drugie piekło? – Tym razem oburzył się Charon. Ale nie przerwał bazgrolenia.

– Filię raczej. Wiesz że anioły zajęły Olimp? Bo mają do niego blisko z nieba. Imprezy sobie tam robią. A ja, drogi Charonie, mam z piekła blisko do Hadesu i pomyślałem, że taki masz fajny, przestronny pustostan. Jak by go zagospodarować? Czytałeś Dantego?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Olciatka.

Rozejrzałam się dookoła. Cała prawda o mnie znajdowała się tej niewielkiej, podłużnej wannie. Uśmiechnęłam się pełna pogardy dla samej siebie, a następnie pociągnęłam za łańcuch. Brudna, bordowo-czerwona maź zaczęła znikać w odpływie, a wraz z nią wszystkie słabości i ograniczenia.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Outta Sewer.

Mistrz stał nie­ru­cho­mo, oto­czo­ny przez grupę przeciwników, ogłu­sza­ny krzy­ka­mi wy­do­by­wa­ją­cy­mi  się z ty­się­cy gar­deł, pod bacznym wzrokiem setek kamer. Dzi­siej­sza walka miała przejść do hi­sto­rii, a jej wynik miał być jedną z naj­waż­niej­szych wia­do­mo­ści każ­de­go pro­gra­mu in­for­ma­cyj­ne­go na świe­cie.

 

121
kom

CM - Kukła boga

Duch Biblioteki | 21.07.20, g. 19:01 | kom. CM

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest CM.

Droga nie chciała się skończyć. Szli i szli, a przed nimi wciąż wyrastały nowe groby. Gdzieniegdzie natrafiali na szczątki martwych istot. Na jednej z płyt, już z oddali, majaczył kolorowy obraz. Pierzasty Wąż zbliżył się z obojętną miną. I zamarł.

– To przecież ja – mruknął do siebie.

opowiadanie
fantasy
51
kom

Rossa - Gniazdo

Duch Biblioteki | 21.07.20, g. 18:55 | kom. Rossa

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Rossa.

Dziadek był tak zakochany w babci, że miłości tej starczyło na dwa pokolenia i zaspokojenie głodu huty. Miłość to życie, a huta wyraźnie go pragnęła. Nie połknęła żadnego z dzieci Wróblów, choć przecież ceniła ich słodkie mięso nad wszystko inne. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka