Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Iluzja.

Jeszcze do niedawna wierzył w ludzi. Nawet wtedy, gdy wybuchła wielka wojna, a oni zaczęli gromadzić się i walczyć wokół tych elektrowni, które przetrwały. Nawet wtedy, gdy śnieg wchłaniał cząsteczki pyłu i zanim spadł na ziemię, był już szary. „Szareg”, pomyślał mężczyzna ze wstrętem. „To już nie śnieg, a szareg…”.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Światowider.

Połecki chuchnął na lufę i schował broń. Jego usta rozciągnęły się w triumfalnym uśmiechu.

– No mości puchaczu! – zawołał. – Rację miał jego miłość regimentarz, klęskę chciałeś na nas i na całą Rzeczypospolitą sprowadzić. Ale nie taka łatwa z imć Połeckim rozprawa!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest cobold.

– Nieważne… Chodzi o to, że piętnastowieczni artyści nie zawsze przedstawiali anioły jako byty antropomorficzne. Czasem w swoich dziełach uciekali się do zaskakująco abstrakcyjnych wyobrażeń, które współcześni nam skandaliści, w swojej ignorancji, odczytują jako coś sensacyjnego.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Zdawało się, że płynął w powietrzu, unosząc pół metra nad ciemną wykładziną. Zwalniał, delikatnie przyspieszał, a ruchy świetlistej chmury, w której wnętrzu wirowały srebrzyste wyładowania, zdawały się chaotyczne i nieskoordynowane. Od czasu do czasu istota zagłębiała się w ściany korytarza, przenikając bez trudu przez beton, płyty gipsowe czy boazerię, jakby wszelkie przeszkody były jedynie taflą wody.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

…po stycznej, kursem do nas zbieżnym, w płaszczyźnie ekliptyki, szła lichtuga ratunkowa. Stara, oblazła, wyraźnie rozklekotana, ale szła. I to wprost na Susła. Ale że była nieduża, wszystkiego może sto pięćdziesiąt tysięcy ton standardowych, wystarczyło złapać ją polem kierunkowym, dopasować prędkość do naszej i przytrzymać piętnaście mil od kadłuba.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wiktor Orłowski.

Zorza z furią przędła przez cały dzień. Nawet nie zauważyła, że ukłuła się ostrym wrzecionem, a nowa nić nasiąkła krwią. Po plecach przebiegł jej lodowaty dreszcz – czuła, że to zły znak.

Nazajutrz nie obudził się Lumen.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

Dzieciarnia zamilkła, przestraszona. Nikt nie chciał dostać kolejnego lania giętkimi witkami. Saad spojrzał na głównego winowajcę i zastygł z otwartą gębą; rozdarte spodnie pokazywały, że chłopak sąsiada wcale nie jest chłopakiem…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Arnubis.

Jego słowa w tym prastarym miejscu, w którym nigdy dotąd nie brzmiała łacina, wydały się chłopom dziwnie obce. Spoglądali na siebie niepewnie, gdy ksiądz kontynuował modlitwę. Atmosfera w grocie, przytłaczająca od chwili ich wejścia, zdawała się gęstnieć z każdym momentem. Mężczyźni mieli przeczucie, jakby coś złego i pradawnie obmierzłego czaiło się na rozedrganej granicy światła rzucanego przez pochodnie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ohouapss.

Wolałbym przebijać się przez śnieżne zaspy, niż przez to, co z nich zrobiło przedwiosenne słońce. Połyskliwa lodowa skorupa pokrywająca łagodne pagórki pękała pod moimi stopami, odsłaniając ostre krawędzie. Poszedłem po rozum do głowy i cofnąłem się do chaty po solidny posoch, którym utorowałem sobie drogę aż do krawędzi lasu. Tu pro­wa­dzi­ły bar­dziej i mniej wi­docz­ne ślady Trebe.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

Kwiecień rozpoczął się jak kiepski żart: wieczorem spadł grad, a w nocy zamarzły wszystkie pszczoły w Obrazie.

– Dobrze im tak – stwierdziła Ola z zadowoleniem. – Nie lubię pszczół.

– Niedobrze – poprawiłem ją. – Bez nich nie będzie jabłek. No i pszczoły nie zamarzają. Nie od kwietniowych przymrozków, skoro przez całą zimę potrafią utrzymać ciepło w ulu.

A jednak – wszystkie ule były ciche i martwe, przeżarte szronem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest chroscisko.

W tym roku mi się uda – myślał, spoglądając na samicę. Pióra pokrywające jej brzuszek były niemal tak jasne, jak pozbawione barwy ciało jaskiniowej salamandry. Delikatna powłoka nietoperzowych skrzydeł Sophiory zdawała się niesamowicie miękka. Nie odważył się ich dotknąć. Jeszcze nie teraz.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Na niebie, pośród chmur, materializowała się… kulistość. Nie umiałam określić jej dokładnego kształtu. Przypominała piłkę, później jajko i tak w kółko. Zawisnęła nad Mikołajem Kopernikiem. Początkowo przeźroczysta, jak w upalny dzień przedstawiła się wirami powietrza i fatamorganą. W końcu ciało wypełniła materią, a ja dostrzegałam każde ścięgno i każdą pracującą żyłę – to czarne smugi tańczyły na śnieżnobiałej powierzchni. 

Chmurne Imperium – zabrzmiała w mojej głowie.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka