Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

– Wracaj, stary! Zmarzniesz ino. Wróćże się do ognia. Dzieciaków nie strasz!

Ten pierwszy drgnął na te słowa. Postał jeszcze chwilę, po czym powoli poczłapał na swoje miejsce.

– Napij się, chłopie. Cóżeś tam takiego zobaczył? Dziwo jakie? Dym prosto ku niebu idzie. Przy takiej pogodzie nawet latawca nie upatrzysz.

– Zdawało mi się, że syn wraca… – odrzekł zagadnięty.

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven – festiwalu fanów retro grania. Tym razem spotkacie tam także redakcję Nowej Fantastyki

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest cobold.

Zaprowadziła go do ogrodu. Teraz zrozumiał, dlaczego ludzie, przed wojną, specjalnie odwiedzali Japonię wiosną. Stanęli na początku kamiennej ścieżki, prowadzącej między dwoma rzędami kwitnących drzew. Gałęzie u góry pochylały się, zamykając sklepienie różową chmurą. Świeżo opadłe płatki tworzyły pod stopami puszysty kobierzec.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Issander.

Był sobie człowiek, którego spotykano na szlakach od Baraniej Góry po Tarnicę, ale tylko z rzadka. Sam bowiem, gdy mógł, przemieszczał się ścieżkami zwierząt i innych mieszkańców puszczy. Ów człowiek owiany był atmosferą magii i tajemnicy. Mówiono, że zna wszystkie sekrety gór.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Kordylian.

Na stoliku stały dwa spore wypełnione cieczą naczynia. W każdym z nich unosił się jeden z końców nasączonego specjalnym płynem sznura. Obok leżał zwykły metalowy drut i dwie średniej grubości blaszki, szara i brązowa, nie większe niż ludzka dłoń. Quasmus połączył je drutem i umieścił w naczyniach. 

szort
fantasy

Poniżej znajdziecie kolejną paczkę zapowiedzi na nadchodzący miesiąc – sporo science fiction, ale równie dużo tej dla nieco młodszego odbiorcy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Wymięta koszula w animowane tygrysy, falujące palmy i wypisane comic sansem żargonowe określenia narkotyków raczej nie trafiła na plecy kandydata przez, napędzany brakiem rozeznania w aktualnych trendach modowych, przypadek. Tym bardziej, że sposób, w jaki układała się na ciele, podkreślając mięśnie i maskując fałdy tłuszczu, świadczył o tym, że kuriozalne wdzianko wykonane zostało z materiału na tyle inteligentnego, że mógłby wygrać z użytkownikiem w szachy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Porcelanowy talerz, a na nim grube, makaronowe nitki poprzeplatane kawałkami grzybów i czerwonej papryki. Wszystko zanurzone w gęstym, śmietanowym sosie. Jedzenie to jedna z najprzyjemniejszych, jeśli nie najprzyjemniejsza czynność naszego życia. Dlaczego więc Bóg nie miałby być przedstawiany za pomocą wizerunku smacznego makaronu? Wizerunek to wizerunek i tak nikt przecież nie wie, jak naprawdę wygląda Stwórca

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Kordylian.

Tę sprawę pamiętam chyba najlepiej. Pierwsza każdemu zapadała w pamięć, bez względu na to, czy była nudna, jak dwóch wielkich panów kłócących się o gruszki na miedzy, czy ciekawa. Ja miałem to szczęście, że moja należała raczej do tych drugich. Nie była zwykłą sprzeczką o coś wartościowego ani zażartą walką o rację. Sporo było w tym z prośby, nawet błagania. Nazwałbym to pojedynkiem między dobrem a godnością

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Niedzielne śniadanie. Tosty, jajka sadzone, kawa z mlekiem, francuskie rogaliki.

– Jak twoje oko? – zapytał ojciec, spoglądając w moją stronę.

– Oko, gdy wyleci z oczodołu, przypomina jajko sadzone – odpowiedział brat, po czym wbił widelec w żółtko.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

Kowalski poprawił ułożenie karabinu na ramieniu.

– Ojciec w rok stworzyłby tutaj wielkie gospodarstwo – stwierdził rzeczowym tonem. – Pszenica, rzepak, buraki cukrowe… Krowy na mleko i mięso. Najmłodszy brat miałby samodzielne dziedzictwo, a budowanie konglomeratu żywieniowego „Kowalski und Söhne” zostałoby zakończone… A ci  zasrańcy mieliby zajęcie jako parobkowie.

43
kom

zmiju - Remis

Duch Biblioteki | 27.05.18, g. 20:06 | kom. zmiju

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest zmiju.

– Tato, czy to jest mrówka? – Zawołało jakieś dziecko, nieświadome narastającej grozy.

Pułkownik dosłyszał ten komentarz i wyjaśnił.

– To nie jest tylko mrówką. To mechaniczna bestia, która w tysięcznych hordach pojawi się u bram. To barbarzyńcy, którzy zaleją… – Słowa, którymi zwracał się do tłumu miał dobrze przemyślane. Starał się jedynie, aby nie zapomnieć kwestii i się nie zaciąć. – Tak, czy siak, to nie jest mrówka!

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Naz.

– Już niedługo, czyż nie? – szczebiotały One ustami Badiego, jedyną częścią ciała nieprzysłoniętą Urządzeniem. – Czujesz się podekscytowany?

– No, szczerze, to prawie się posrałem – odparł Apolinary.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka