Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

Koło ósmej rano syntetyczny głos poinformował pasażerów windy, że oto wjechali właśnie na “piętro dziewiąte”. Pierwsi pracownicy zaczęli sobie robić kawę, dobierali się do zawiniętych w folię aluminiową kanapek i nieśpiesznie zajmowali miejsca na wielkiej sali. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Wielka Czeluść wzywała przybysza falami radiowymi swojego otoczenia. Słała zaproszenie z wirującej krawędzi zewnętrznego horyzontu zdarzeń, emitując nieregularnie w zakresie podczerwieni. Zachęcała transmisją promieniowania gamma ergosfery. A gdy „Niepowstrzymany” nie odpowiadał na jej inwitację, nalegała potężnym oddziaływaniem grawitacyjnym swojego bezdennego jestestwa. 

opowiadanie
science-fiction
33
kom

GaPa - od.ruch

Duch Biblioteki | 21.03.20, g. 22:07 | kom. Finkla

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

 Kiedy uniósł głowę, na­po­tkał wzrok ko­bie­ty o nie­praw­do­po­dob­nie dłu­gich brwiach. Ro­zej­rzał się. Świe­tli­ca. Na wy­ci­szo­nych mo­ni­to­rach od­twa­rza­ne były w try­bie cią­głym lo­so­we po­zy­cje z prze­past­nej bi­blio­te­ki mul­ti­me­dial­nej. Grali w war­ca­by. Są­dząc po sy­tu­acji na plan­szy, był bli­ski wy­gra­nej. Ko­bie­ta przy­glą­da­ła mu się ba­daw­czo. Mu­siał mieć zdez­o­rien­to­wa­ną minę, bo ro­ze­śmia­ła się su­chym, szcze­kli­wym gło­sem.

– Któ­reś z nas wy­sa­dzi cały ten in­te­res w po­wie­trze. Boże, niech to się skoń­czy ja­skra­wy­mi fa­jer­wer­ka­mi.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Verus.

Powiedziała coś, co wszyscy widzieli na monitorach od dłuższej chwili, ale słowa te miały przejść do historii. I nagle panujący powszechnie spokój został złamany. Okrzyki radości z tysięcy gardeł niemalże zatrzęsły planetami. Euforia eksplodowała, a po godzinie nie było we wszechświecie człowieka, który by o tym nie słyszał.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Chrościsko.

– Kilka dni temu miałam sen – zaczęła od początku. – Przyśnił mi się ten doktorant od profesora Kożuchowskiego. Często przynosi nam próby do maceracji.

– Nazwiska nie są istotne – szepnął ksiądz cicho, a mimo tego stal w jego głosie aż zmroziła Marię.

– Otóż ten doktorant jest zawsze smutny. Nie, nie smutny. Ponury. Ma w sobie taką złość, albo żal, może zawiść. Coś, co sprawia, że nigdy się nie uśmiecha. 

63
kom

Darcon - Warga

Duch Biblioteki | 15.03.20, g. 16:10 | kom. Darcon

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Darcon.

Gród wyglądał na porzucony, a domostwa przezierały pustką. Wszędzie panowała ciemność. Wiatr i deszcz hulały przez otwarte okiennice, które raz po raz odbijały się z łoskotem od ścian. Na uliczkach nie było żywego ducha, nawet psy gdzieś poginęły. Tak właśnie mogłoby wyglądać opuszczone grodzisko… Gdyby nie hałas oręża i okrzyków, który przebijał się co jakiś czas przez szum tłukącego o dachy deszczu.

opowiadanie
fantasy
238
kom

CM - Cmentarz

Duch Biblioteki | 12.03.20, g. 06:23 | kom. CM

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CM.

Duch był coraz bliżej. Powolnym, niezgrabnym krokiem zmierzał w kierunku łóżka. Amri walczył z bezwładnym ciałem. Próbował się zerwać. Uciekać! Nie potrafił tego zrobić.

Duch nachylił się nad nim. Obojętna twarz Besnica wbiła w niego lodowate spojrzenie. Chciał krzyczeć. Rozpaczliwy wrzask uwiązł mu jednak w gardle. Zjawa wysunęła mlecznobiałą dłoń, kierując ją w stronę serca ofiary…

– To już – szepnął duch.

66
kom

katia72 - T72

Duch Biblioteki | 10.03.20, g. 23:50 | kom. katia72

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Niesporczaki MP52. Kochałam te stworzenia, kochałam na nie patrzeć i o nich czytać, mogłam oglądać ten sam film o rozkosznym grubasku nieskończoną ilość razy. Od otworzenia projektu minęło już trzy lata intensywnych badań. Byliśmy na finiszu. Jeszcze parę eksperymentów laboratoryjnych na orangutanach i będziemy gotowi…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Crucis.

Przemierzywszy cały Okruch wzdłuż i wszerz, przemyślawszy miliony, miliardy możliwych przyszłości, w końcu znalazł. Nie za gorąco, nie za zimno, nie za mokro, nie za sucho, nie za ciemno, nie za jasno. Idealnie. Ujrzał to, czego pragnął, gdy próbował przewidzieć przyszłość. Znalazł niezbyt duży zbiornik z powszechną na tym Okruchu cieczą. Ciepły, ale nie bulgoczący. Tutaj miało zacząć się wszystko.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest katia72.

Zarośnięta trawą ścieżka, błoto, moje kroki i coraz głośniejsze skrzypnięcia kółka. Ile czasu idzie się od ulicy do domu? Pięć minut? Dla mnie to była wieczność. Opuszczony ogród i dom, w którym biegały szczury. Niemalże słyszałem tupot ich nóg i obrzydliwy odgłos wbijanych w zgniłe mięso zębów. Szybciej, Kuba, szybciej. Ostatni odcinek pokonałem, niemalże biegnąc. Zwolniłem dopiero przy schodach, minąłem wychodek i dotarłem do dołu.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

Wtedy ten skurwiel, na moich oczach, wgryzł się w sałatę. Powoli, delektując się. Słyszałem, jak białymi zębami miażdży chrupkie liście, czułem, jak wysysa z nich sok i widziałem, jak połyka przeżutą, pełną życiodajnych elementów masę. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Realuc.

Ze wszystkich możliwości pozbawienia siebie życia wybrałam spluwę.

Przystawiam lufę do skroni, palec na spuście drży. Laser czternastka, szybko załatwi sprawę. Nie czuję strachu, żalu, niczego. Wszystkie pieprzone uczucia wyparowały ze mnie już dawno temu. To nie jest pierwsza próba pożegnania tego syfiastego, zrujnowanego świata. Ale pierwsza, podczas której jestem aż tak zdeterminowana.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Irka_Luz.

– I co ja mam niby zrobić? – zapytał postawny strażak, kiedy zobaczył tarzającego się po ziemi rycerza.

– Podobno potraficie wszystko – odgryzł się lekarz.

– Jasne, ale z reguły ci, których ratujemy starają się nie ruszać. A ten… Mam wrażenie, że w tym żelastwie szaleje stado dzikich kotów.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka