Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Żołnierze skryli się za krzakami i, wstrzymując oddechy obserwowali most. Nawet Zovatto, przestraszony bliskością stwora, przestał krzyczeć, a wcześniej czerwona ze złości twarz stała się trupio blada. Usta dziesiętnika drżały spazmatycznie, jakby zmawiał bezgłośną modlitwę do Wielobóstwa.

Troll w tym czasie rozbudził się na dobre, co zasygnalizował kolejnym głośnym ziewnięciem. Wszedł na most i przeciągnął się, prezentując masywną klatkę piersiową i umięśnione ręce. Następnie rozsupłał spodnie i pogwizdując wesoło zaczął sikać do rzeczki.

– O, kurwa – wyszeptał Czyżyk, wybałuszając oczy. – Dłuższy niż miecz. A gruby jak moja noga.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

Spodziewałem się więc pobudki dopiero po zakończeniu rejsu, po powrocie statku na Deimosa, ale jakże srodze się omyliłem. Wydawało mi się, że ledwo zmrużyłem oczy, a już kojący głos Ajki wypełnił kapsułę, w której unosiłem się w ochronnym żelu, popodłączany do dziesiątków przewodów:

– Komandorze Snuff, na pokładzie doszło do sytuacji nadzwyczajnej. Niezbędna jest pana obecność na mostku…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Marcin_Maksymilian.

To było wiele lat po tym, gdy pojawiło się pierwsze UFO. Teraz na ich obiekty latające prawie nikt nie zwraca uwagi, choć do dziś nie wiemy, po co przylecieli. W każdym razie nie muszą już porywać ludzi z łóżek w środku nocy, sami do nich przychodzimy. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest kam_mod.

– Bóg, nie żaden duch. Weles, pan Nawii, krrainy umarłych – przedstawił się.

– Witek, pan delty, krainy pierwiastka – odpowiedziałem, ale chyba nie docenił dowcipu.

– Delta? Nie znam takiej krrainy – zafrasował się. – Czy to daleko od Nawii?

– Nie mam pojęcia, gdzie jest Nawia – przyznałem. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest cobold.

– Boję się o ciebie – wyszeptała Liść Jabłoni.

Albo tak mu się wydawało. Już prawie zasypiał, przytulony do jej pleców.

– Dasz sobie radę? – usłyszał nieco wyraźniej.

– Będzie dobrze. – Objął ją prawą ręką i pogłaskał po nagim brzuchu. Nie otwierał oczu. – Mówiłaś, że pan Shuiguo obiecał wszystkim się zająć.

Przylgnęła do niego mocniej.

– Śpij dalej – szepnęła.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Bellatrix.

Siedziałem zwrócony twarzą w kierunku północy i gdy przypadkowo odwróciłem głowę na wschód, ujrzałem mlecznobiały, zamazany obszar, składający się z serii koncentrycznych okręgów rozpostartych na niebie. Kształt przypominał halo wokół księżyca w przejrzystą mroźną pogodę. Zawołałem towarzysza, mówiąc, żeby zobaczył przepiękną aureolę wokół naszego satelity. Podszedł do mnie, popatrzył, pomyślał chwilę i powiedział, że przecież księżyc zaszedł trzy godziny temu i powinien być po drugiej stronie.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CountPrimagen.

…drzwi sypialni powoli się otworzyły. Iza uniosła głowę – jej oczy wyglądały jak dwie czarne, pozbawione białkówek jamy, w których płonęły gwiazdy.

Gdyby Marek w nie spojrzał, dostrzegłby znacznie więcej niż trójkąt letniego nieba. Znalazłby w nich również chroniczny ból, błyski szaleństwa, a przede wszystkim stęsknione oblicze starego człowieka.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest śniąca.

 – Mówię ci, znikają i nie wracają. Marcel był pierwszy. Siedział pod ścianą, o, tamtą z drakkarem. Okręt go porwał. – Adaś pokiwał głową na niedowierzające spojrzenie, jakie rzucił mu Paweł. – Sam widziałem! Po nim Piotrek i Emilia, prawie razem, więc nie pamiętam, które pierwsze. I teraz Magda… Wieesz, ja już nie będę tu przychodzić. Booję się…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

Wzrok maga powędrował ku górze. Wysoko nad głowami zgromadzonych dostrzegł źródło owego dziwnego światła. Coś na kształt srebrnego talerza z królewskiej zastawy zawisło w powietrzu i kołysało się lekko, roztaczając wokół siebie migotliwy blask. Wezir momentalnie zapomniał o bolących pośladkach, i osłupiały wpatrywał się w niezwykłe źródło mocy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest sy.

Klęczał sztywno, czując na plecach wzrok setki osób. Przejmującą ciszę przerywało tylko szemranie fontanny, w której wirował święty napój haalim.

– Wstań i przedstaw się – usłyszał wreszcie poseł. – Śniąca wysłucha twojego pytania.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest chroscisko.

– Dziadku, czym jest świadomość? – Bosa dziewczynka przybiegła i usiadła obok sędziwego starca. Chwilę później na spieczonej słońcem trawie usadowiła się jej siostra.

– A czym jest ciało, Helenko? – odpowiedział siwobrody.

– Ciało to część nas, którą widać i którą można dotknąć.

– Czy na pewno możesz dotknąć to, co widzisz?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Gożjaśkiś.

Ali Baba Jaga miała w środowisku magicznym opinię wyjątkowo przedsiębiorczej czarownicy. Nie był to jej pierwszy biznes i zapewne ostatni też nie, ale z pewnością będzie to jedno z bardziej udanych przedsięwzięć. Tak podpowiadał jej nos. A że nos miała pokryty brodawkami, długi i krzywy, to trudno mu było nie dowierzać. Porządny, wiedźmi nos raczej się nie myli.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Ospały Leniwiec.

Przychodzili do niego, ilekroć tylko zamknął oczy. Wpadali do celi, wykrzykując dziwne hasła w tym swoim niezrozumiałym języku. Bili pałkami, polewali lodowatą wodą, razili prądem. I tak przez całą noc. Byle tylko nie zasnął, nie odpoczął, nie zregenerował sił. 

szort
science-fiction

Tematem konkursu jest napisanie opowiadania w którym „upadły” protagonista poprzez swoje czyny odzyskuje (lub uzyskuje) uznanie w oczach otoczenia/społeczeństwa.

Do wygrania pięć sztuk najnowszej książki Roberta M. Wegnera, a niewykluczone, że nagród będzie więcej... :)

  Termin zgłaszania tekstów: 07.03.2019. Szczegółowe zasady konkursu znajdziesz w linku.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Issander.

Janek długo przyglądał się drobnym odbiciom na każdej z powierzchni kryształu. Wreszcie przekazał go siedzącemu obok Tomkowi.

– Sosnowska, jak nic – zwrócił się do Maćka. – I nawet balony ma większe niż naprawdę. Dam ci za niego piątaka, co ty na to?

Maciek spalił buraka, ale wstyd nie przeszkodził mu w dobiciu interesu.

– I jeszcze chipsy – zażądał.

– Zgoda.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

Nabata jako jedyna nie robiła notatek. Pośród skrobania długopisów, szelestu przewracanych kartek i pikania urządzeń rejestrujących, doktor Elenya patrzyła na dziecko, zastygłe w oczekiwaniu. Miała wrażenie, że widziała już tę małą, skupioną buzię, kształt srebrzystych oczu i ten niesamowity kolor, jakby rysik roztarty palcem na gazecie. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest MrBrightside.

Wierzę jednak, że to byłby moment, w którym i ty byłabyś pewna. Tego wieczoru, gdy oglądalibyśmy panoramę Warszawy wtuleni w swe ciepło, dotarłoby do nas, że dotyk jest tylko dotykiem. Nie niesie, nie powinien nieść żadnych danych, niczego co można skatalogować i wykorzystać w personalizacji reklam. Tylko biochemiczna sensacja neuronów, dostępna wyłącznie zainteresowanym.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest syf..

 Kwadryga Heliosa przemierza przeraźliwie błękitny nieboskłon nad Kritiko Pelagos. Płowieją piaszczyste brązy spieczonej słońcem kreteńskiej ziemi. W bezwietrznej duchocie nie uświadczysz najmniejszego ruchu. Jedynie za kamiennymi murami Aptery kryją się życiodajne cienie.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka