Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

62
kom

bemik - Wierzba

Duch Biblioteki | 17.10.18, g. 08:59 | kom. bemik

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

A wierzba zostawała smutna, płacząca, wciąż w tym samym miejscu, z marzeniami, które przecież nie mają szansy się spełnić. I tęskniła za czymś, czego nie znała. Jednak nikt nie mógł jej tego zabronić, bo marzenia się po prostu ma.

szort
fantasy
38
kom

Mytrix - Krzem

Duch Biblioteki | 07.10.18, g. 21:42 | kom. Mytrix

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

Drzwi skrzyp­nę­ły. Ana od­wró­ci­ła się i wark­nę­ła na Janka.

– A ty dokąd? Masz szla­ban na wy­ła­że­nie na ze­wnątrz! Co to, to nie. Nie będę znowu z tobą na ple­cach, przez pół dziel­ni dra­ło­wać. Aaaargh! – za­wy­ła, gdy Janek po­tknął się w progu i prze­wró­cił. – Za jakie grze­chy? Zresz­tą, rób­cie co chce­cie!

Wy­szła z bu­dyn­ku i chcia­ła trza­snąć drzwia­mi, lecz te blo­ko­wał le­żą­cy an­dro­id.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest chroscisko.

– Mama cię sprzeda – powiedział Kosma do Kumari wieczorem tego samego dnia, kiedy znów byli sami. – Nie patrz tak na mnie. Przecież też to czułaś. Alba jest najpiękniejsza, a on i tak chciał tylko ciebie. Po ciebie tu przyjechał.

Kumari długo trawiła słowa brata w głowie.

– Mama nigdy by nam tego nie zrobiła – wtrąciła się Lovia swym naiwnym tonem.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

– Kawy, herbaty? – Baryła ucieszył się, gdy ustawiono przed nim grupę poobijanych i posiniaczonych ludzi. – Nie wiem co tam fantaści mają w zwyczaju pijać. A tak, byłbym zapomniał, zerwijcie im taśmę z ust.

– Aaaaua! – jęknął dar.com. – Co tu się do cholery wyprawia, jakim prawemmlemumlm…

– Dokładnie tak, tego zaklejcie z powrotem.

szort
science-fiction

Pojawił się pierwszy zwiastun serialu Agnieszki Holland “1983” przedstawiającego alternatywną rzeczywistość Polski, w której zamach terrorystyczny w tytułowym roku pogrzebał nadzieje na wyzwolenie spod jarzma ZSRR. Światowa premiera wszystkich ośmiu odcinków odbędzie się już 30 listopada na Netflixie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest ac.

Nie miał odwagi odłączyć rodziców. Pozwolił im umrzeć z głodu. Tak było chyba lepiej. Ale nawet dziś nie wiedział, czy łatwiej, czy trudniej. Chyba łatwiej. Nie musiał patrzeć na ich ogarnięte przerażeniem twarze, oszalałe spojrzenia. Na ich niezrozumienie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

– Szukając szczątków dinozaurów do niczego pan nie dojdzie. Wiadomo, było zgodnie z wolą Bożą. Może jakby chociaż ropa z tego była, a tak, to co panu przyjdzie z paru kostek, niekompletnych, uszczerbionych, wyglądających jak kamienie? Wziąłby się pan za coś poważnego, panie profesorze – podsumował ich sołtys.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

Lubiła praktyczne rzeczy. Ona chciała umrzeć, a ludzie na forum szukali ofiar, chcąc legalnie kogoś zabić. Wystarczyło dobrać się w pary pod pryzmatem wspólnych preferencji. Nija napisała na swoim profilu: „Zwyczajny nóż, bez stymulacji i regulacji. Zwykły kuchenny nóż do krojenia mięsa.” Kiedy odezwał się Omondi, pytając, czy woli poderżnięte gardło, przebite serce czy wyprute jelita, Nija wiedziała, że znalazła swojego mordercę.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest mr.maras.

Z błyskiem w oku, włosami rozwianymi na wietrze i grubą księgą ściśniętą w szponiastych palcach, wyglądał jak szalony kaznodzieja. Spojrzał w niebo, a wzrok Roberta powędrował śladem tego spojrzenia. Nad ich głowami atramentowe chmury gnały na wschód z niespotykaną prędkością. Słońce jakby zadrżało od własnego gorąca. Miało teraz wyraźnie pomarańczową barwę.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka