Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest arya.

Stop­nie oka­za­ły się stro­me i śli­skie. Coś je po­kry­wa­ło, jakaś ciecz. Spe­cy­ficz­ny za­pach draż­nił noz­drza. Me­ta­licz­ny, słod­ka­wy. W bły­ska­ją­cym nie­sta­bil­nie świe­tle ja­rze­nió­wek Lena do­strze­gła jej barwę: czer­wo­na. Jak roz­la­ny ma­li­no­wy sok.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Werwena.

– Suka nie żyje – warknęła stojąca obok niego blada kobieta, do niedawna będąca Królową Szpad.

Potem ktoś wreszcie odważył się podejść do drzwi i opuścić cuchnące okultyzmem pomieszczenie. Rozeszli się, wsiąkając w nocne ulice miasta. Nie oglądali się za siebie i nie szukali wzajemnego towarzystwa, uciekając od wszystkiego, co wiązało się ze wspomnieniem niemal dwustu lat niewoli.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Sonata.

Żółto-czerwone barwy tramwaju mignęły w oddali. Zamrugała. Nie, po szynach nic nie jechało. Pojazd pojawił się i zniknął, zupełnie jak w legendzie o Niewidzialnym Tramwaju Pojednania, jednej z niestworzonych historii opowiadanych przez ojca! Ech, bzdura, to tylko złudzenie.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Realuc.

Ileż można leżeć i gapić się w sufit? Albo, co gorsza, w wiszące nad głową tyłki pluszaków. Ileż można słuchać: A cio to jest? LAAAMPA. Zapamiętałem to za pierwszym razem! Ileż można znosić irytującą grzechotkę przed oczami? Owszem, jestem nieporadny i nie potrafię się odezwać, więc nie powiem: Ej, jestem facetem, ale w nadmiarze to nawet piersi mogą się znudzić! Zamówcie dziś pizzę!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest rrybak.

Gdzie ja trafiłem? Czymże jechałem? Czy to jeszcze życie, czy też może gdzieś po drodze walnęliśmy w coś jadącego z naprzeciwka, a tu, nie wiedzieć dokąd, podąża jedynie mój przerażony duch, poprzedzany przez pijany nomen omen w trupa oddział piekielnych ochroniarzy? Taka pustka? To przecież niemożliwe! Rosnąca nieustannie desperacja, w końcu niemal panika, kazały mi się przyjrzeć hamulcowi bezpieczeństwa. Tak, to jest myśl! Kiedy pociąg stanie – zeskoczę w śnieg i w pole!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Asylum.

Fale rozbijały się o falochron i kroplami opalizującej cieczy spływały po popękanym murze. Wit ustawił znacznik na jednej, która właśnie się formowała i śledził ją. Wzbierała, zdążając z impetem do miejsca przeznaczenia. Sformowała z piany kolorową grzywę, po czym uderzyła i… zgasła, krople nie uniosły się w powietrze. Czekał w napięciu, marząc, aby ujrzeć wodną mgłę, znaną mu z symulacji, lecz spływała na podobieństwo olejnej farby. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Filip.

W środku ujrzał setki, tysiące myszy, buszujących wśród worków z zapasami. Przegryzały się przez nie i pożerały wysypujące się ziarno. Trzech wojów w kolczugach bezskutecznie próbowało je powstrzymać. Usiłowali je deptać, rąbać toporami, dźgać włóczniami, jednak nie mogli sobie poradzić z ich masą. Zapasy topniały w oczach a wraz z nimi, nadzieja na przetrwanie oblężenia. 

39
kom

tsole - Arka Noego

Duch Biblioteki | 15.11.19, g. 09:01 | kom.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest tsole.

Nie wiem tylko, czy się zrozumiemy: jest pan niewątpliwie większym ignorantem w dziedzinie mojej specjalności, niż ja w pańskiej. Zapewne wie pan, że dowodziłem sto siedemnastą Misją Badawczą, która przeprowadziła sondowania informacyjne w Sektorze B5 naszej Galaktyki. Pewnie też wiadomo panu, że odkryto tam niemałe skupisko Cywilizacji Nietechnologicznych: ślepych zaułków ewolucji psychozoików, jak je nazywają ci kretyni z Departamentu d/s Kontaktów Intercywilizacyjnych.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MarBac.

Ukrzyżowany Jezus Chrystus patrzył spod wpółprzymkniętych powiek na gromadzących się u jego stóp wiernych. Cienie igrały w wyżłobionych przez ostre dłuto rysach twarzy, blask świec spływał po półnagim ciele Zbawiciela wprost na ołtarz. Orgia włoskiego marmuru, złoceń, haftowanych obrusów i naczyń żywcem chyba przeniesionych z legendy o królu Midasie powinna zawstydzić skromną, niemalże prymitywną rzeźbę Ukrzyżowanego, lecz to w spojrzeniu Jezusa pełgała z trudem ukrywana pogarda dla przepychu, jakim ociekał każdy zakątek kościoła. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Dzisiejsi klienci nie podobali mi się ani trochę: panowie Namyra i Araus, ojciec i syn. Orientalne rysy, zachodnie ubrania. Gdyby byli ludźmi, to – sądząc po wyglądzie – mieliby jakieś czterdzieści i niecałe dwadzieścia lat. Ale oczywiście nie mogli nimi być – Taxidia AE nie oferowała wycieczek zwykłym śmiertelnikom.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

Nagle niebieski cień na policzku kapitana zmienił się w liliowy. Nie odczuli żadnego drgnięcia, minimalnego nawet poruszenia, nie zaryczały silniki, nie rozległ się żaden dźwięk, tylko nagle miejsce Ziemi zajęła inna planeta, większa, o liliowych obłokach.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest NearDeath.

Nie potrafiłam odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego znalazłam się w tym miejscu. Czułam się, jakbym od kilku wieków z nikim nie rozmawiała. Nie wiedziałam, czym jest rodzina, przyjaciele czy dobra zabawa, i mimo swej ponadprzeciętnej urody nigdy nie miałam kogoś, kto byłby dla mnie bliski.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest adam84.

Młot wysuwa się z spoconego uścisku, bezwładnie uderza w kowadło, na którym leży do połowy wyprostowany, stalowy pręcik. Wiem, że tak materiału do produkcji nie przygotuję, mogę jednak naciąć kolejną jego porcję. Niejako z litością dla własnych mięśni, spoglądam na pobliską szpulę. Jest masywna; większa ode mnie.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest rrybak.

Tajna historia Pononasów na ziemiach polskich ciągnie się aż po XXI wiek. Co ciekawe – z ich roli w Europie i Polsce doskonale zdawali sobie sprawę zarówno nasi sprzymierzeńcy, jak i wrogowie, w tym mocarstwa rozbiorowe. Dlaczego Napoleon Bonaparte odesłał Legiony na Haiti, gdzie podobno wymarły bez śladu? Guzik tam, wymarli!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

W dzień i w nocy nosiłem w kieszeni lwa i przed pójściem spać wpatrywałem się w jego ślepia, chciałem, żeby rozbłysnęły, nie, tak naprawdę chciałem czegoś więcej, chciałem, żeby lew ożył, pokonał niemieckich żołnierzy, zatrzymał bombowce, żeby przegonił zło i uratował Anglię.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Facies_Hippocratica.

Szaleńcze prestissimo urwało się raptownie, pozostawiając słuchaczy w nagłej pustce. Echo ostatniej frazy jeszcze nie wybrzmiało, a drzwi, którymi weszli śpiewacy, ponownie się otworzyły i stanął w nich starszy, postawny mężczyzna w czarnym garniturze.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka