Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Crucis.

Przemierzywszy cały Okruch wzdłuż i wszerz, przemyślawszy miliony, miliardy możliwych przyszłości, w końcu znalazł. Nie za gorąco, nie za zimno, nie za mokro, nie za sucho, nie za ciemno, nie za jasno. Idealnie. Ujrzał to, czego pragnął, gdy próbował przewidzieć przyszłość. Znalazł niezbyt duży zbiornik z powszechną na tym Okruchu cieczą. Ciepły, ale nie bulgoczący. Tutaj miało zacząć się wszystko.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest katia72.

Zarośnięta trawą ścieżka, błoto, moje kroki i coraz głośniejsze skrzypnięcia kółka. Ile czasu idzie się od ulicy do domu? Pięć minut? Dla mnie to była wieczność. Opuszczony ogród i dom, w którym biegały szczury. Niemalże słyszałem tupot ich nóg i obrzydliwy odgłos wbijanych w zgniłe mięso zębów. Szybciej, Kuba, szybciej. Ostatni odcinek pokonałem, niemalże biegnąc. Zwolniłem dopiero przy schodach, minąłem wychodek i dotarłem do dołu.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

Wtedy ten skurwiel, na moich oczach, wgryzł się w sałatę. Powoli, delektując się. Słyszałem, jak białymi zębami miażdży chrupkie liście, czułem, jak wysysa z nich sok i widziałem, jak połyka przeżutą, pełną życiodajnych elementów masę. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Realuc.

Ze wszystkich możliwości pozbawienia siebie życia wybrałam spluwę.

Przystawiam lufę do skroni, palec na spuście drży. Laser czternastka, szybko załatwi sprawę. Nie czuję strachu, żalu, niczego. Wszystkie pieprzone uczucia wyparowały ze mnie już dawno temu. To nie jest pierwsza próba pożegnania tego syfiastego, zrujnowanego świata. Ale pierwsza, podczas której jestem aż tak zdeterminowana.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Irka_Luz.

– I co ja mam niby zrobić? – zapytał postawny strażak, kiedy zobaczył tarzającego się po ziemi rycerza.

– Podobno potraficie wszystko – odgryzł się lekarz.

– Jasne, ale z reguły ci, których ratujemy starają się nie ruszać. A ten… Mam wrażenie, że w tym żelastwie szaleje stado dzikich kotów.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

– Poruczniku, ale przyzna pan, że dobrze tak się czasem wyrwać na łono natury. Pogoda ładna, ciepło, zielono, słoneczko… – włącza się kolejny żołnierz. 

– Pieprzycie szeregowy, wam tylko łona w głowie – ripostuje porucznik, wzbudzając salwę śmiechu wśród pozostałych.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Verus.

W teorii nie mieli się czego bać – to tylko kolejna martwa planeta w martwym Układzie Słonecznym, który obrali sobie za cel wycieczki w ten weekend – ale wciskający się w każdy zakamarek kombinezonu czerwonobrunatny pył sprawiał, że okolica wydawała się wyganiać nieproszonych gości.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest rrybak.

Roz­dar­ty eks­plo­zją opan­ce­rzo­ny mer­ce­des führera, sze­ścio­ko­ło­wy czte­ro­to­no­wy ka­brio­let W31, leżał na boku na skra­ju kil­ku­na­sto­me­tro­wej wyrwy, tuż przy wy­szczer­bio­nym murze ka­mie­ni­cy zaj­mo­wa­nej przez Bank Go­spo­dar­stwa Kra­jo­we­go. Obok po­zba­wio­ne­go głowy ciała w je­dy­nym takim w Eu­ro­pie ja­sno­brą­zo­wym uni­for­mie, na który na­rzu­co­ny był długi skó­rza­ny płaszcz, spo­czy­wa­ły zwło­ki kie­row­cy i za­ra­zem ad­iu­tan­ta wodza, obe­rgrup­penführera SA Wil­hel­ma Bruck­ne­ra.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest wybranietz.

W tamtych czasach, czasach rodzącego się kapitalizmu, przestał wystarczać fakt, że makaron był. Musiał mieć do zaoferowania coś więcej, niż tylko dostępność: między banalnymi muszelkami, świderkami, tym płaskim do łazanek i innymi rurkami pojawiały się dinozaury, samochody i alfabet.

szort
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Stańczyk.

Jestem Chico, podrzutek z hiszpańskiej Marelli Explorer, trzeci oficer statku sunącego pośród pustki ciemnej i rozległej jak dupa twojej starej. Jestem panem i królem tego statku. Słyszę, jak sunie przez galaktyki. Słyszę, jak szeleszczą mijane gwiazdy. Słyszę wszystko i wiem wszystko, kosmos jest moim dzieckiem, a ja jego matką.

– Cichocki?! – ryknął Tomasz, który skończył właśnie zmianę i wszystko go jebało. – Chico, cymbale, cho no tu, do ciebie!

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest gravel.

Wyre, ty głupcze. Proszę, tańcz teraz nago wokół paleniska, póki masz jeszcze nogi, na których możesz skakać i kutasa, którym możesz machać przed moimi oczami. Śpiewaj, póki masz jeszcze język. Lej w gardło krew, póki masz pewność, że to nie twoja jucha.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest ANDO.

Krew. Skąd ta krew? Otwieram szerzej oczy. Zaschnięte strużki na dłoniach, szarobrunatne plamy na wizytowej koszuli. Żadnej rany.

Przebudziłem się, czy może jeszcze śpię? W gardle Sahara, czaszka pulsuje nieznośnym bólem. Próbuję sobie przypomnieć, co się stało, jak się tu znalazłem. Nic, tylko irytująca pustka w głowie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Finkla.

Minutę po szóstej Marek zamknął towarzystwo w dwóch celach połączonych okienkiem. Zamknął symbolicznie – od czasu pożaru w Koszalinie podniesiono standardy bezpieczeństwa. Teraz uczestnicy w każdej chwili mogli wyjść, wystarczyło, że przełożyli rękę przez kraty i odsunęli skobelek albo dobrze kopnęli w ataku paniki.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Cień Burzy.

– Jak cię zwą?

– Nie mam imienia.

– Wyrzekasz się więc chrztu i wiary w Pana Naszego, Jezusa Chrystusa? – zapytał surowo kapłan.

– Wiesz, kim jestem. Wiesz, że nie mam imienia, i że nie będę miał nagrobka, na którym moglibyście to imię wyryć.

– Dobrze. A zatem zostaniesz osądzony jako innowierca i jako innowierca skazany.

– Skoro już wiecie, że zostanę skazany – zapytał spokojnie starzec – to po co chcecie mnie jeszcze sądzić?

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Michał Pe.

Zestaw perkusyjny chodzi z nerwem Szatana, krążącego wokół kadzi z wodą święconą. Organy Hammonda szczekają, trzymając akordami frazę. Pat Martino czaruje improwizacją – wyrafinowane konstrukcje melodyczne falują niczym ocean pod rozgwieżdżonym niebem. O cholera. Nieźle. Spodziewałby się tu usłyszeć coś w stylu Hanka Williamsa, albo inne gówno, a tu proszę. Jazz biały jak dupa pastora.

opowiadanie
horror
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka