Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wilczyca.

Sighur oparł rękę o stół.

– Polityka, to gra. Wolałem się upewnić, czy nie mógłbyś przebić oferty, którą złożyło Imperium.

– Ja? Mam trochę zwierzęcych skór i mięsa. W czym prosty dzikus może konkurować z Imperium?

– Ty mi powiedz, modyfikowany genetycznie prosty dzikusie, za którego chcą mi zapłacić równowartość całej mojej stolicy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

W sercu dżungli znalazłem potwora. Jak golem pozlepiany z foremnych brył, z których gdzieniegdzie prześwitywały nienaturalnie czarne trójkąty. Nienaturalnie nawet jak na niezbyt wyśrubowane standardy wirtualnej rzeczywistości. Monstrum wyglądało jak człowiek z losowo potasowaną anatomią, z głowy wyrastały ręce, z tułowia uszy. Groteska pełzła do mnie, zostawiając po sobie ślad złożony z martwych wokseli.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mirabell.

Zatrzymał się i patrzył na nią urzeczony. Była rozłożysta jak miejska kamienica, jej oddech pachniał smarem i ciepłem pracujących tłoków. Gładka powierzchnia metalu była jak skóra, nity jak dziesiątki sutków, zębatki jak hipnotyzujace źrenice. Wielka Ada, ściana-bogini, ikonostas kart perforowanych i wałów korbowych. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Blue_Ice.

Mąż był do niego szczególnie przywiązany. Za życia często go odkurzał specjalną szczotką z kolorowych piór, doczyszczał, polerował i zachwalał przy każdej okazji. I chociaż nie podzielała tych zachwytów, po jego śmierci sama się do antyku przywiązała. Siadywała naprzeciwko i studiowała okrągłą tarczę z uwagą, jakby to była ludzka twarz. Słuchała. Kiedy wybijał godzinę, brzmiał jak dzwon kościelny z oddali.

 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Makaron3d.

– Spokojnie, dziewko – wybrzmiał niski, męski głos. – Z naszej ręki nic ci nie grozi.

Podnosząc się, spojrzała przed siebie – na drugim brzegu stała gromada zbrojnych wierzchem.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– A po co pan przyszedł? – spytał brodacz, uśmiechając się ciepło. Ponieważ milczałem, kontynuował: – To może od początku. Żeby nie było żadnych wątpliwości. Nazywam się Jerzy Szatan, a to jest moja sekretarka Regina. Prowadzę drobny handel marzeniami. Nisza na rynku, rozumie pan, ktoś prędzej czy później musiał ją zająć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

Nie wiem, ale cieszę się, że przybyłem znacznie później niż ci ludzie, których rozczłonkowane ciała walały się po kamiennej posadzce. A nasz Pan patrzył na to wszystko z ołtarza, ze ścian i z witraży, ale nie uczynił nic, żeby powstrzymać rzeź. To właśnie wtedy straciłem resztę zaufania do tej niematerialnej istoty, do jej siły i mocy.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jradzyminski.

Obrazaki wyglądały na pomalowane. Komińczaki miały kubraczki z antycznymi motywami, wazoniaki mnóstwo kwiatów we włosach. Uśmiechały się promiennie, ale spojrzenia miały przede wszystkim… głodne. Świdrowały ślepiami przechodzące dzieci, zgrzytały długimi zębami, zaciskały zakończone szponami palce. Niektóre udzielały rad pani przewodniczce.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Tak więc nie byłem sam. Istota pisząca słowa na mojej skórze, kobieta, również nie posiadała głowy. Wiem, że to samolubne, ale fakt, że istnieli inni do mnie podobni, podniósł mnie na duchu. W krainie bezgłowych ciał, nikogo nie powinien zastanawiać fakt, że szyja kończy się krwawiącą raną, tak jak normalnych ludzi nie dziwi menstruacja, porody i starzenie się ciała, organów wewnętrznych, skóry i mózgu.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Leżę na miękkim posłaniu z koniczyny, obracam głowę i widzę teraz zieleń jej listków, fiolet kwiatów. Wypatruję czterolistnej, jednak zamiast tego dostrzegam te wijące się, obłe kształty. Segmentowane ciałka. Obślizgłe odwłoki strącające z koniczyny poranną rosę. Dżdżownice. A wśród nich palce. Szukające czegokolwiek – pomocy, pocieszenia, a najlepiej śmierci. Moje palce. Dżdżownice i palce, dżdżownice i palce…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

Urze­kła sta­re­go wodza ta pieśń o gry­fie, który prze­la­tu­je dum­nie nad naj­wyż­szy­mi szczy­ta­mi. Uło­żył się wy­god­nie na wozie, wy­ście­lo­nym skó­ra­mi tu­ro­ni i spoj­rzał w gwieź­dzi­ste niebo. W obo­zie było cicho. (…) Dan za­snął, sły­sząc w swej gło­wie opo­wieść o po­tęż­nym gry­fie, graną na du­dach. Śniło mu się, że to hymn o nim samym, że przy­jął taką po­stać po śmier­ci i tak unie­śmier­tel­nio­ny wciąż pławi się w do­stat­ku i każe cią­gle nowe peany na swój temat two­rzyć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Samiczka powoli podniosła się i lekko kuśtykając, przemieszczała się z Blakolim w stronę szpary pod kuchenną półką. Nagle tuż obok uciekającej pary wybuchł pożar. To uśmiechnięty od ucha do ucha student podpalił zapalniczką siostrę Madeline. Nimfa niczym skazana na śmierć w ogniu czarownica wiła się w bolesnych spazmach. Z każdej strony dobiegały syk, wycie, pisk i tupot nóg przerażonych karaczanów.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Drysa tanecznym krokiem biegła na polankę. Nawet nie próbowała okiełznać radości. Gdzie stopy driady dotknęły trawy, tam rozkwitały konwalie. Już za króciutką chwileczkę miała spotkać się z Ameleosem, silnym i wysokim niczym cedr. Jeszcze dwa zakręty ścieżki i zobaczy płaski głaz nad strumykiem, niemego świadka ich schadzek. Gaj cieszył się razem z nią; szumiał radośnie, a zioła pachniały w słońcu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Emanuel nie wie, że zapuszczając wąsa, upodobni się do swego złego brata bliźniaka. Skonfundowana Marietta przyjmuje kwiaty, ale myśli o niebieskich migdałach. Doroczne święto Lasu zmienia się w pretekst do wspominania zaginiętego w niejasnych okolicznościach Gonzalo. Mała Henrietta niespodziewanie ma wszy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Włożył płaszcz i wyszedł na ulicę. Drzewa, budynki, płoty, słupy ogłoszeniowe. Kanciasty, szary, smutny świat. Nawet niebo było zachmurzone, jakby szykowało się do płaczu. Alojzy spuścił wzrok, westchnął, kopnął butelkę po koli. Depresyjna księżniczka ponownie dosiadła swego mustanga. W małym domku na wzgórzu pękła rura z zimną wodą. Wartki strumień porwał ze sobą tysiące pstrągów o pełnych rozpaczy oczach. I koń, i ryby galopowały w żałobie i żalu. Brr…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mytrix.

Przewrócone przez niego pudełko Skittlesów otwiera się. Pomieszczenie wypełniają dryfujące kolorowe cukierki. Mocno kontrastują z zimnymi barwami statku.

– Kawy nie ma, ale twoich ulubionych cukierków starczy na rok. – Ewa niesiona siłą odrzutu, zatrzymuje się po przeciwległej stronie pomieszczenia.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka