Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Zdawało się, że płynął w powietrzu, unosząc pół metra nad ciemną wykładziną. Zwalniał, delikatnie przyspieszał, a ruchy świetlistej chmury, w której wnętrzu wirowały srebrzyste wyładowania, zdawały się chaotyczne i nieskoordynowane. Od czasu do czasu istota zagłębiała się w ściany korytarza, przenikając bez trudu przez beton, płyty gipsowe czy boazerię, jakby wszelkie przeszkody były jedynie taflą wody.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

…po stycznej, kursem do nas zbieżnym, w płaszczyźnie ekliptyki, szła lichtuga ratunkowa. Stara, oblazła, wyraźnie rozklekotana, ale szła. I to wprost na Susła. Ale że była nieduża, wszystkiego może sto pięćdziesiąt tysięcy ton standardowych, wystarczyło złapać ją polem kierunkowym, dopasować prędkość do naszej i przytrzymać piętnaście mil od kadłuba.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wiktor Orłowski.

Zorza z furią przędła przez cały dzień. Nawet nie zauważyła, że ukłuła się ostrym wrzecionem, a nowa nić nasiąkła krwią. Po plecach przebiegł jej lodowaty dreszcz – czuła, że to zły znak.

Nazajutrz nie obudził się Lumen.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

Dzieciarnia zamilkła, przestraszona. Nikt nie chciał dostać kolejnego lania giętkimi witkami. Saad spojrzał na głównego winowajcę i zastygł z otwartą gębą; rozdarte spodnie pokazywały, że chłopak sąsiada wcale nie jest chłopakiem…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Arnubis.

Jego słowa w tym prastarym miejscu, w którym nigdy dotąd nie brzmiała łacina, wydały się chłopom dziwnie obce. Spoglądali na siebie niepewnie, gdy ksiądz kontynuował modlitwę. Atmosfera w grocie, przytłaczająca od chwili ich wejścia, zdawała się gęstnieć z każdym momentem. Mężczyźni mieli przeczucie, jakby coś złego i pradawnie obmierzłego czaiło się na rozedrganej granicy światła rzucanego przez pochodnie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ohouapss.

Wolałbym przebijać się przez śnieżne zaspy, niż przez to, co z nich zrobiło przedwiosenne słońce. Połyskliwa lodowa skorupa pokrywająca łagodne pagórki pękała pod moimi stopami, odsłaniając ostre krawędzie. Poszedłem po rozum do głowy i cofnąłem się do chaty po solidny posoch, którym utorowałem sobie drogę aż do krawędzi lasu. Tu pro­wa­dzi­ły bar­dziej i mniej wi­docz­ne ślady Trebe.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

Kwiecień rozpoczął się jak kiepski żart: wieczorem spadł grad, a w nocy zamarzły wszystkie pszczoły w Obrazie.

– Dobrze im tak – stwierdziła Ola z zadowoleniem. – Nie lubię pszczół.

– Niedobrze – poprawiłem ją. – Bez nich nie będzie jabłek. No i pszczoły nie zamarzają. Nie od kwietniowych przymrozków, skoro przez całą zimę potrafią utrzymać ciepło w ulu.

A jednak – wszystkie ule były ciche i martwe, przeżarte szronem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest chroscisko.

W tym roku mi się uda – myślał, spoglądając na samicę. Pióra pokrywające jej brzuszek były niemal tak jasne, jak pozbawione barwy ciało jaskiniowej salamandry. Delikatna powłoka nietoperzowych skrzydeł Sophiory zdawała się niesamowicie miękka. Nie odważył się ich dotknąć. Jeszcze nie teraz.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Na niebie, pośród chmur, materializowała się… kulistość. Nie umiałam określić jej dokładnego kształtu. Przypominała piłkę, później jajko i tak w kółko. Zawisnęła nad Mikołajem Kopernikiem. Początkowo przeźroczysta, jak w upalny dzień przedstawiła się wirami powietrza i fatamorganą. W końcu ciało wypełniła materią, a ja dostrzegałam każde ścięgno i każdą pracującą żyłę – to czarne smugi tańczyły na śnieżnobiałej powierzchni. 

Chmurne Imperium – zabrzmiała w mojej głowie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Darcon.

Wystraszył się, choć wiedział, że go nie widzi. Nikt nie był w stanie wypatrzeć Budka na drzewie. Ciemna karnacja i przypominające szczecinę owłosienie na plecach skutecznie go maskowało. Gdy tak tulił się do drzewa, czuł się bezpieczny. Nic z dołu nie mogło go dosięgnąć, ani zwierzę, ani nienawistne spojrzenia ludzi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Tarnina.

Swoją nową książką „Zagłada Ziemi – prawda odkryta” T'an Kian-mi podtrzymuje opinię o sobie jako o ekscentryku – mniej życzliwi nazwą go zapewne wstecznikiem i fanatykiem dawno zdyskredytowanych teorii, trudno bowiem uznać za kontrowersyjne dzieło, które usiłuje jedynie wskrzeszać kontrowersje nie bez powodu zapomniane.

szort
science-fiction
32
kom

jeroh - Wycena

Duch Biblioteki | 25.11.18, g. 22:15 | kom. Anet

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest jeroh.

– Ja… – In­truz wy­ce­lo­wał palec w wid­mo­wą re­pre­zen­ta­cję mo­nar­chy. – Zna­czy… Chciał­bym od­ku­pić swoje ciało.

– Wy­ce­ni­łem je na pięć ty­się­cy punk­tów karmy.

– Ale… To znie­wa­ga! Tyle wy­no­si cena za kreta albo szczu­ra!

Zga­dza się – po­my­ślał sprze­daw­ca. Żaden jama nie za­ofe­ru­je tań­sze­go czło­wie­ka.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Nie­na­wi­dzi­łam Pac-ma­na. Nie­na­wi­dzi­łam jego roz­war­tej, wy­dzie­ra­ją­cej się wnie­bo­gło­sy pasz­czy i głup­ko­wa­tych oczek! Jak co rano przy­wa­li­łam w ka­nar­ko­wą ły­si­nę i po­wo­li zwle­kłam się z łóżka. Kawa wbrew ży­wio­nych w niej na­dziei, nie po­sta­wi­ła mnie na nogi, lecz spo­wo­do­wa­ła nie­przy­jem­ne mdło­ści. Poza tym czu­łam ból w karku, pra­wym oboj­czy­ku, gał­kach ocznych i nad­garst­kach. Jadąc za­tło­czo­nym tram­wa­jem, my­śla­łam je­dy­nie o tym, żeby ten dzień jak naj­szyb­ciej do­biegł końca, żeby już była noc i żebym mogła za­grze­bać się pod koł­drą.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Issander.

Zabierasz urządzenie na zewnątrz i umieszczasz świeczkę na platformie. Zaciskasz wargi, czekając, aż papierowy worek wypełni się gorącym powietrzem. Gdy zaczyna delikatnie ciągnąć cię w górę, wypuszczasz gotowy balon z palców.

Z początku wznosi się chwiejnie i niepewnie, lecz po chwili nabiera pędu. Udało ci się! Podświetlony na pomarańczowo papier wygląda pięknie na tle betonowej kopuły.

Nie wiem, czy właśnie tego się spodziewałeś, ale tuż obok najwyższego punktu balon styka się z barierą energetyczną. Po chwili jego resztki spadają na ziemię, ochlapując mnie ciekłym woskiem.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka