Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Borowik.

Księżyc oświetlał moją twarz oraz znajdujący się nieopodal stół. Stała na nim mała, szklana fiolka, zawierająca mój miesięczny zapas olejku. Chwyciłem ją. Była bardzo lekka. Zrobiona z cienkiego szkła, oklejona żółtą taśmą opisaną zaleceniami i sposobem użycia oraz przechowywania. Uśmiechnąłem się, po czym… puściłem ją. Momentalnie rozbiła się na ziemi, a jej bezbarwna zawartość zaczęła się rozlewać po parkiecie. Tyle jest warte moje życie… – pomyślałem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest OneTwo.

0000000100000000000011100000000000000001000000000000100000000000110000

0001000000010000100000010000000000001000010000001000000001000000010000

0000100000000000000000000100000010000001000000010001100000001000000100

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Wyjrzałam przez okno. Szare niebo tonące w strugach deszczu, posępne drzewa niczym schorowane staruszki, kałuże i błoto. Wyjęłam z półki paczkę oblanych czekoladą ciastek, spoczęłam w bujanym fotelu. I po co mi dieta, jeśli zaraz i tak mnie może nie być? Pochłonie nas nicość. Niezależnie od tego, czy jesteśmy szczupli, czy grubi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

To­wa­rzy­szył mu tylko mały od­dział lek­kiej jazdy odzia­nej w mie­dzia­ne hełmy i szkar­łat­ne płasz­cze. For­ma­cję oce­ni­łem, jako bar­dziej pa­rad­ną niż bo­jo­wą. Zdzi­wi­ła mnie ta stra­te­gia. Nie ogło­szo­no alar­mu. Nie po­sła­no po­słań­ca, kon­ne­go lub gra­man­ta, w stro­nę sto­li­cy. Dzwo­ny nie za­czę­ły bić na trwo­gę. Syl­wet­ki wro­gich jed­no­stek rosły, a na­prze­ciw nich stały tylko dwie ma­chi­ny mio­ta­ją­ce z ob­słu­gą, kil­ku­na­stu jeźdź­ców i stary ar­cy­ka­płan.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Blacktom.

Jak przez mgłę widzę zbliżające się drzwi czarnej furgonetki. Ciemność wnętrza samochodu wita mnie lepkim oddechem. Już nie walczę. Zrobiłem dość. To śmieszne. W dniu, kiedy mam umrzeć, żałuję, że nie zdołałem w spokoju dopić waniliowego szejka.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Czy ja umierałem, czy rodziłem się na nowo? Czy umieranie to proces, który kiedykolwiek się kończy? Znowu byłem w białym pokoju bez drzwi i bez okien. Nagi, bezbronny, sztuczny… Z czarną skrzyneczką zamiast mózgu. I ciągle nie wiedziałem, jak mam na imię. Może ja nie miałem imienia? Może jeszcze nie zostało wymyślone? Może muszę je sam sobie nadać? Tylko po co? Sędzia powiedział, że nieważne jest to, jak się nazywam, a jedynie, co zrobiłem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

Zanim przyleci transport, co zawsze zajmuje kilka minut, mam czas, aby trochę się ogarnąć. Grzebię w kieszeniach i wyjmuję małą, plastikową torebeczkę na leki. W środku są jeszcze trzy tabsy. Nie najgorzej. Wyjmuję jeden, co nie jest najłatwiejsze, bo cholernie drżą mi ręce i wkładam procha do ust. Japońska efedryna, mały, cudowny skurwysyn w kształcie trójkąta. Czuję się lepiej, zanim zdążę w ogóle przełknąć. Pozytywne skutki lekomanii.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

Usiadł i oparł głowę o nagi głaz. Spojrzał na Fototropy, wielkie wieże oblepione kiśćmi kapsuł habitacyjnych, podążajace ruchem obrotowym za cenną energią, niby słoneczniki wyrosłe na zatrutej glebie. Zastanawiał się jeszcze przez chwilę, jak wygląda egzystencja ludzi, którzy posiadali tam własny kąt.

Czy można być szczęśliwym, przebywając całe życie w puszce zawieszonej w powietrzu?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Przedpotopowy komputer brzęknął, jakby archaiczna dziesięciocentówka upadła na monitor. To Jack poświęcił bezcenne pół sekundy swojej uwagi, aby posłać komentarz w wewnętrznym policyjnym chatroomie:

<Jack07> Graty @del! Podobno aresztowales junxa!

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Issander.

Stara kobieta zbliża się do komody. Powierzchnia mebla wręcz lśni, wyraźnie odznaczając się na tle reszty zakurzonego mieszkania, niczym pobłogosławiony ołtarz w zapomnianej przez wiernych świątyni. Właścicielce na sprzątanie nie starcza już sił, ale tu, gdzie ułożyła swoje skarby, panuje idealna czystość.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest master-of-orion.

Każdą celę wyposażono w same najpotrzebniejsze rzeczy. Parę mebli: biurko z klawiaturą, niewygodne krzesło, mierna imitacja łóżka. Najwyraźniej Tamci wyobrażają sobie ludzkie łóżko jako sztywną deskę przykrytą czymś w rodzaju białego worka na śmieci. Do tego dozownik z wodą – niepokojąco podobny do poidełka dla gryzoni – i drugi z papką żywnościową. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Majkubar.

– I co, Świński Ryju, co mi teraz zrobisz? – spytała dysząc. – Wychędożysz jak te swoje lochy, kiedy nikt nie widzi?

Cała kompania zawyła z rozbawieniem i rosnącym podnieceniem.

– Może to i niezły pomysł – wysapał Bastian, siedząc na niej okrakiem. – O ile masz tam, co trzeba, Dzikusko – dodał i wsunął rękę pod jej koszulę.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

Rojin nie wiedział, czym naraziła się Prezydentowa Zleceniodawcy. Ale zadanie było proste: skrzywdzić kobietę jak najmocniej, ale koniecznie pozostawić ją przy życiu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AnnaMariaVanitachi.

– Bez obaw. Rozumiem twój ból. Pozwolę ci odejść. Nie będę cię zatrzymywał. Dopilnuję, by wszystko odbyło się szybko, cicho i bezboleśnie. Przeprowadzę cię przez bramę śmierci. Sam przemierzałem ją tysiące razy. Ale proszę, zaczekaj. Zaczekaj rok. Potrzebuję ciebie. Potrzebuję twojej pamięci. – Słowa płynęły z ust chłopca jak szemrzący potok. I wsiąkały w serce Reginy jak w wyschniętą, złaknioną ziemię. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Rozszerzył zainteresowanie na instrumenty. Łamał, palił, topił, miażdżył, rozpuszczał i rozrywał stradivariusy, fendery i steinwaye. Kiedy po dogadaniu się z bankierami Szwajcarii i przejęciu sześćsetletnich organów będących ozdobą bazyliki w Valere, własnoręcznie porąbał przerośnięte piszczałki na tycie kawałki, miał najpotężniejszą erekcję w życiu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest oko.

Nikt na mnie nie czekał, nikt w ogóle nie podejrzewał, że jestem w stanie wrócić, bo byłem jedynym, który cało wyszedł z lasu od chwili, kiedy powstała ta droga. Nikt nią nie przeszedł choćby do połowy, a szkód narobiła nie do naprawienia. Las zaczął śpiewać, wabić ludzi i zabijać. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Essi_D.

Dopiero miesiąc po urodzinach Travis naprawdę się przeraził.

Wciąż trwały wakacje, więc nie nastawiał budzika, nikt też nie przychodził rano wyciągać go z łóżka. Wstawał, kiedy chciał. Jednak tego dnia oddałby wiele, żeby ktoś przy nim siedział, gdy się obudził. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczył, otworzywszy oczy, były jego własne ręce. A raczej to, co z nich zostało.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka