Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Silva.

– Kmieciu! – zagrzmiał rycerz. – Gdzie jest Miecz Prawdy? Mów!

– Miecz czego? – Zapytany podrapał się po brodzie. – Aaa. Pewnie taki duży i świecący? Mam go tutaj.

Poszli za wieśniakiem do chaty. Sir Rodrik stężał i bił od niego chłód, jakby przemienił się w bryłę lodu.

– Co to jest?

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest syf..

Przeraźliwy, dobywający się z wnętrza trzewi skowyt wypełniał wąską klatkę schodową. Lepkie od brudu stopnie trzeszczały przy każdym kroku. Kołysząca się na przewodzie słaba żarówka chlapała naokoło mdłym światłem, wydobywając z ciemności zęby potłuczonych butelek i pety, siedzące w szparach między deskami jak obrzydliwe robactwo. Smród tego miejsca był wręcz poniżający, oblepiał gardło, zatykał nos, jak galareta ściekał do płuc.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Verus.

Gdy byłem młodszy, dużo gotowała. Śpiewała wtedy jakieś smętne piosenki, potwornie fałszując. Ale wszystko mogłem jej wybaczyć za żeberka w miodzie albo pyszne tosty, z których bokami wylewał się ser. Od jakiegoś czasu jednak mogłem liczyć tylko na jajecznicę rano i drugą, wieczorem. Jajecznicą łatwo było mnie karmić – ledwo musiałem gryźć, więc szło to szybko, dzięki czemu matka mogła zaraz zniknąć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– Czyż to nie oczy­wi­ste? Mamy szpie­ga w mu­rach na­szej sza­cow­nej or­ga­ni­za­cji.

– Mó­wi­łeś o tym komuś?

Teraz wi­dzia­łem, że Her­man zro­zu­miał wagę in­for­ma­cji – w oczach bły­snął mu strach, pod wpły­wem zde­ner­wo­wa­nia ni­der­landz­ki ak­cent stał się jesz­cze wy­raź­niej­szy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Sagitt.

Cezary przeciągnął wychudłymi palcami po zgiętej kartce. Upewniając się co do poprawnego złożenia ostrożnie włożył ją do koperty. Starannym pismem nakreślił imię żony, kładąc adresację na stole w kuchni. Był gotów. Roksany nie było w domu, z resztą z tego akurat się cieszył. Obecność żony pod obcą postacią sprowadziła go na sam skraj. Teraz miał go przekroczyć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Usły­sza­łem zgrzyt rygla i kroki od­da­la­ją­ce się od miej­sca mo­je­go uwię­zie­nia. Potem za­pa­dła cisza: nawet szum ulewy za oknem z­da­wał się je­dy­nie da­le­kim echem, po­dob­nie jak roz­brzmiewające raz za razem grzmo­ty. Mia­łem wra­że­nie, jak­bym prze­kro­czyw­szy próg tego po­miesz­cze­nia, które nawet w naj­po­dlej­szej obe­rży nie mo­gło­by nosić miana izby dla gości, zna­lazł się poza rze­czy­wi­stym świa­tem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest LanaVallen.

– E, Bu­rzo­wa! Zo­bacz tych mat­ko­ry­pa­czy.

Or­czy­ca, któ­rej upał zda­wał się nie imać, prze­klę­ła. Siar­czy­ście.

– Ro­ga­czu, prze­stań-li roz­pra­wiać z tą har­pią. Zo­bacz no, chcie­li nas zła­pać w ima­dło!

Gnom umilkł mo­men­tal­nie. Przez chwi­lę trwa­ła okrop­na cisza, wszy­scy wstrzy­ma­li od­dech i mie­rzy­li się wzro­kiem. Dea miała ocho­tę stać się nie­wi­dzial­na – prze­cież nie umia­ła wal­czyć!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MaSkrol.

 Drew­nia­ne scho­dy skrzy­pia­ły pod cię­ża­rem stóp. Tego wie­czo­ru każdy krok wy­da­wał się zbyt trud­ny. Wątłe ręce opa­da­ły na po­ręcz, palce wy­ty­cza­ły ścież­ki w za­ku­rzo­nym drew­nie.

Zmie­ni­ła utwór, prze­wi­ja­jąc o kilka se­kund. Nie lu­bi­ła ciszy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Żongler.

Przed chatą było szaro, świt zagubił się gdzieś w górach. Ludzie stali w bezruchu tu i ówdzie, jakby go wypatrywali. Patrzyli jednak w złą stronę. Na sinych wzgórzach zachodniego horyzontu stały kolumny pomarańczowego światła. Gładkie jak wypolerowane pręty jasnego metalu, niezachwiane jak filary wspierające strop, ciche jak sen piaskowego węża. Patrzyłem, odurzony. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest kasjopejatales.

To, co dla jednego jest dziwne, dla innego wcale nie musi takie być. Osobę znającą tylko jedną rzeczywistość, może zaskakiwać, że jest ich wiele. Dzikusowi żyjącemu w puszczy, samochód zapewne nie tylko będzie wydawał się dziwny, ale i przerażający. Można więc założyć, że jeżeli ktoś zawsze miał nad głową niebo, zdziwi się, widząc w tym miejscu morze.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest black_cape.

Niebo zastępczo wyznacza ogromna kopuła, bo świat na zewnątrz nie jest jeszcze gotowy. To ledwie niedokończony szkic, wciąż poprawiany i na nowo przerysowywany. Eurynome widziała prawdziwe niebo, ale tylko na ekranach i fotografiach, podobnie jak widzi się własną twarz. Pod skorupką niebo zawsze jest spokojne, a prowizoryczne słońce świeci jasno i pogodnie; i tylko metalowa pajęczyna sklepienia burzy doskonałą iluzję nieskończonej przestrzeni.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Zanais.

Brudna sukienka szurała o popękane klepisko. Ella skończyła rozpalać krzesiwem płomyczek w palenisku i teraz na czworakach podchodziła do Kamyka. Zwinięty na starym kocyku piesek sypiał ostatnio coraz dłużej i częściej. Boki mu się zapadły, a kości wystawały, jakby zamierzały lada chwila przebić skórę.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Arnubis.

Gdy tak wpatrywałem się w tę tajemniczą budowlę, jakieś dziwne, trudne do nazwania odczucie zaczęło rodzić się w mojej piersi. Tak jak gdyby skały emanowały subtelną, obezwładniającą aurą, która przenikała całą okolicę i wypełniała ją mieszaniną nabożności i podskórnego lęku. W głowie zrodziła mi się myśl, że podobnie muszą czuć się ludzie stojąc wewnątrz kamiennych kręgów, które rozsiane są po Europie. Albo może wędrując korytarzami w głębi monumentalnych grobowców egipskich faraonów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest rrybak.

Minęła może sekunda, a zza krzaków otaczających polankę wypadł średnich rozmiarów ogr. Zielony, niechlujny i śmierdzący. Wrzeszcząc coś nieskładnie, z miejsca pognał w kierunku Zenka, machając przy tym sękatą maczugą i krzywiąc się niemiłosiernie. Nie wiadomo dlaczego, paluch drugiego, wolnego od oręża łapska, trzymał we własnym uchu. Coś to Kociubie przypominało, ale z wrażenia chwilowo zapomniał, co. Dystans między nimi zmniejszał się błyskawicznie, ziemia pod stopami zielonej paskudy dudniła, spanikowany świeżo upieczony Poszukiwacz zdołał więc użyć jedynie najkrótszego zapamiętanego zaklęcia. Nawiasem mówiąc jedynego, które mu w tej chwili przyszło do głowy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Sokolnik.

Moje osiemnaste urodziny spędziliśmy we dwóch. Ojciec pojawił się w domu pierwszy raz od miesiąca. Czułem, że i tak cudem wyrwał się obowiązkom, ale bynajmniej nie poprawiło mi to humoru. W dniu wkroczenia w dorosłość zamiast upijać się ze znajomymi na imprezie, albo przeżywać intymne chwile z dziewczyną, słuchałem modlitwy szeptanej wargami dziwaka. Nie miałem już nikogo innego.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Wicked G.

Przed tym nie można uciec. Nie w tym skalanym niedoskonałością świecie.

Istotnie potwór był częścią jakiejś kabały, lecz teraz nie wydawała się straszna, a wręcz przeciwnie – fascynująca.

– Jest jednak inny sposób… Chcecie go poznać?

Alays i Cruhnus nieśmiało skinęły głowami.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka