Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest magar.

Jest taki eksperyment, jeden z tych obnażających falową naturę światła, nazwany – od nazwiska jego wynalazcy – doświadczeniem Younga. Ot – światło przechodzące przez szczeliny siatki dyfrakcyjnej, rzucające na ekranie prążki interferencyjne.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

– Pokaż. – Mama sięgnęła po zdjęcie. – Skąd to się tu wzięło? Wyrzuć to! – warknęła i z obrzydzeniem wrzuciła podobiznę mężczyzny między resztę śmieci.

– Kto to jest? – Sylwia nie dawała za wygraną.

– Nikt ważny.

– Mamo, dlaczego nie chcesz mi powiedzieć?

– Nie ma o czym mówić.

– Mamo…

– Oskar – odparła sucho matka i ruszyła powoli w stronę schodów prowadzących na dół.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Na zewnątrz roiło się od umarlaków. W cieniu rozłożystego dębu kobieta z siekierą w głowie flirtowała ze strasznie chudym jegomościem o żółtej twarzy. Miała na sobie rozdartą sukienkę, spod której wystawał idealnie płaski brzuch. Dwójka pokrytych ropnymi pęcherzami młodzieńców grała w ping ponga. Na hamaku wylegiwał się grupy pan z dziurą postrzałową w czole, a dziewczyna z urwaną nogą siedziała na ławce, jedząc lody z bitą śmietaną.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

– Co powiesz na to, żebyśmy zostali friends with benefits?

– Co?

– Friends with benefits – powtórzyła. – No wiesz, seks, ale bez związku.

– Wiem, co to znaczy friends with benefits – żachnąłem się. – Pytam, czy mówisz poważnie.

– Jak najbardziej. Żadne z nas nikogo nie ma. Ja nie szukam. Jak ty kogoś znajdziesz, deal’s off.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Zimne piwko? – zapytał znienacka uprzejmym głosem.

Pokręciłem głową z żalem.

– Muszę odmówić. Dzieci mogą to czytać.

Rozejrzał się ostrożnie dookoła. Od akapitu do akapitu, od numeru strony aż po nagłówek i pochylił konspiracyjnie w moim kierunku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Zakrył dłonią usta i pomyślał, że musi się uspokoić. Policzył do dziesięciu. Wziął głęboki oddech. Znowu policzył do dziesięciu. Zdjął koszulę i owinął nią zwłoki zwierzęcia. Rozejrzał się wokół siebie i szybkim krokiem zaczął kierować w stronę domu. Plaża, a potem park, który tak naprawdę nie przypominał parku, tylko las.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Znalazł się w cudzym umyśle. Panowało tam swego rodzaju przygaszenie. Nie była to świadomość zwykłego człowieka. Myśli nie krążyły tu jak fajerwerki w Nowy Rok, ani nie zbierały się sny.

Sandra nie myślała. Nie śniła.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Karol123.

Tak. Jestem karpiem. Żyję na przedmieściach Buenos Aires, lubię palić czerwone gauloises, programuję. Wiecie, w C++. Do pracy chodzę w tanich garniturach, ze skórzaną teczką w płetwie. W biurowcu AT&T spędzam jedną trzecią każdego dnia. Szefa nie lubię, stołówki, gdzie serwują okropne jedzenie, tym bardziej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Alucardyna.

– Paskudne nastały czasy, Russel – odezwała się po chwili barmanka, odgadując jego myśli. – Niebezpieczne czasy. Za długo cię tu nie było, żebym mogła ci to wyjaśnić, ale dobrze ci radzę, odpłyń stąd, jak tylko sztorm zelżeje. Odpłyń i nie wracaj.  

 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Cerleg.

Westchnął więc i wywrócił oczami, żeby dobrze zrozumiała, w jak kluczowym momencie przerwała i jak ciężkiej przewiny się tym samym dopuściła, ale też żeby wiedziała, jaki potrafi być wspaniałomyślny: przerwie swoje ważne wywody o ważnych rzeczach związanych ze śmiercią i przemijaniem – ze śmiercią! I przemijaniem! – by zaspokoić dziecięcą, nieznaczącą ciekawość.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Użytkownik No one napisał: Ej wysle donejta 50 ekredytów jak zmienisz film

 

Michał uśmiechnął się i jednym kliknięciem pozbył się widoku niebieskich patykowatych gigantów.

Tylko co teraz obejrzeć? – pomyślał. – Niedawno wyszedł thriller z rozbieraną sceną Emmy Watson. Szkoda tylko, że czasy, w których chciano zobaczyć ją nago, minęły dawno temu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Jesz­cze przed kilkoma godzinami miał po­waż­ne obiek­cje wobec spa­ce­rów po lesie. Z uwagi na klesz­cze. Za­kra­wa­ło na ab­surd, jak wiele zmieniło się od tamtej pory. Pro­fe­sor miał teraz zgoła inny pro­blem.

Ktoś nie po­zwa­lał mu się zabić.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Huk jak przy wybuchu bomby. Dziewczyna wraz z podłogą uniosła się w górę, a przed sobą ujrzała betonowy deszcz. Po chwili opadła w dół, a wraz z nią sufit, szyby, ściany. Leżała przygnieciona gruzem. Nie była w stanie się ruszyć, czuła przeraźliwy ból w prawej nodze zablokowanej między głazami. Po jej czole, twarzy i szyi spływała krew. Nic nie widziała, a do jej uszu dobiegało jedynie kapanie wody.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Żadna inna teoria nie tłumaczyła bowiem tak prosto i dosadnie zarazem niezaprzeczalnego faktu, że jego własna rodzona Macierz wciąż przecież zajęta tym całym podbijaniem Kosmosu, anihilacją, pożeraniem ciał, znalazła wolną chwilę, by go, Alojza, na świat wypączkować. Precyzyjniej nieco: wprost na Planetę Mutantów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

A potem ze spuszczoną głową podreptałem do pubu po drugiej stronie ulicy. Zamówiłem cydr, jeden, drugi, trzeci, i czwarty… Świat wirował, stoły skakały, a wszystkie panie w pubie, niezależnie od wieku i tuszy, zmieniły się w gwiazdy filmowe… Tylko ja już nie miałem siły ich podrywać.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest thargone.

Nie wiem, jak trafiłem nad Morskie Oko. Gdybym chciał tu dotrzeć, po prostu wziąłbym fasiąg. O pomyłce jednak nie mogło być mowy, bowiem jezioro wyglądało zupełnie jak na zdjęciach. Zamazywało krajobraz plamami błękitu, zieleni, brązu i szarości, zaklejało oczy słodkim kiczem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Pomarańcze. Ela spacerowała w ogrodzie, w którym rosły drzewka pomarańczy. Owoce turlały się po soczysto zielonej trawie. Dzieci słońca. Dzieci… dzieci… Można je było zobaczyć na kinowym ekranie, posłuchać ich szczebiotu z głośnika.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka