Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest czarna adelajda.

Rzyć nie alchemik. Ci najlepsi, chociaż równie daleko od wynalezienia kamienia filozoficznego, jak ten tutaj, aktorzyli z mniejszym bądź większym powodzeniem na królewskich dworach, okrywając się tajemniczością i gronostajami, wróżąc z gwiazd i przelewając dziwnie pachnące substancje z większych dzbaneczków do mniejszych. Nikomu krzywdy nie robiąc, nie czynili też nic dobrego; to i tak lepiej, niż politycy. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Edward Pitowski.

(ludzie to białe kartki z dziwnymi zdaniami, bardzo lubię ich czytać)

Jestem w parku, w cieniu drzew, obserwuję ich z przyjemnością, jak spacerują, biegają, odpoczywają. Jak myślą. Ci bardziej skoncentrowani mają wyraźny koncept przyszłości, dziesiątki imperatywów, które ciągną ich w różne strony. Projekcje przyszłych wydarzeń, innych ludzi, siebie samych.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest BasementKey.

Przekazała nam wszystkim łamaną polszczyzną, że świat czeka wielka katastrofa, opisywała zamach w Bydgoszczy, o czwartej nad ranem, dziesiątego maja dwa tysiące dwudziestego roku. Mówiła, że niemal cała ludzkość przestanie wówczas istnieć, cała ludzkość i wszelkie rozumne życie. Bomba silniejsza niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Wybuch, który będzie powracał do mnie w snach przez kolejne lata.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

– Zrób coś, do diabła! – wrzasnął Sydney, gwałtownie skręcając kierownicą. – Chyba rosną jej skrzydła!

Luksusowy packard twelve wszedł w zakręt z głośnym piskiem opon, a światło dwóch rozjarzonych reflektorów prześliznęło się po rachitycznych drzewach, rosnących wzdłuż szosy.

Za samochodem, zbliżając się z każdą chwilą, człapała gigantyczna krabośmiornica.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Tłuste czarne robaki wijące się na klepiskach i stołach kuchennych. Grzyb na ścianach. Krew w dzbanie ze skisłym mlekiem. Zgnilizna w słomie pokrywającej dachy i martwe ptaki wśród traw za płotem. Albo wino przemienione w ocet, ku rozpaczy Ginty, który znalazł pełną i zakorkowaną butlę trunku ukrytą w skrzyni.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Gekikara.

W moim rodzinnym domu, w pokoju który pretendował do miana salonu, stała wysoka szafa z dębowego drewna. Była okropnie stara a jej wnętrze pachniało naftaliną. Uwielbiałem się tam chować. Mogłem spędzić cały dzień w ukryciu, obserwując przez szczelinę między drzwiczkami szafy codzienne życie mojej rodziny. 

To było moje miejsce.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Realuc.

Je­ste­śmy jak te gli­sty, co ludz­kie ciała zże­ra­ją. Że­ru­ją­cy za życia, że­ru­ją­cy po śmier­ci. Kie­ro­wa­ni je­dy­nie za­pa­chem krwi, idzie­my do­ni­kąd. Ale wkrót­ce się to zmie­ni. Wkrót­ce po­ja­wi się ten, któ­re­go jesz­cze nigdy nie było, a który bę­dzie na za­wsze. Ten, który po­zbę­dzie się wszyst­kich ludzi, dep­cząc ich ni­czym te plu­ga­we ro­ba­ki. Od­daj­cie cześć Po­wiecz­ne­mu, a może za­miast roz­gnieść was, uczy­ni swymi słu­ga­mi.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Outta Sewer.

Miasto w dole jest cudowne. Z każdym metrem wspanialsze. Chcę je zobaczyć z bliska i ujrzeć jego spokojny, skąpany w pomarańczowych refleksach porannego słońca splendor. Nim się rozbiję, uderzę o bruk, dach, most, cokolwiek, co zakończy moje istnienie.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Koń­czy­ły się moż­li­wo­ści. Mu­siał przejść do ataku, zanim…

Nagle Paula ogar­nę­ła pa­ni­ka, tak silna, że spa­ra­li­żo­wa­ła wszyst­kie myśli. Miał wra­że­nie, że hełm zaraz zgnie­cie mu czasz­kę, ścia­ny po­ko­ju i sufit zwalą się na fotel, a cały wszech­świat wpad­nie do czar­nej dziu­ry.

Mi­mo­wol­nie jęk­nął i drgnął nie­znacz­nie, ale ze wszyst­kich sił trzy­mał po­rę­cze fo­te­la; już nie raz był bom­bar­do­wa­ny klau­stro­fo­bią i wie­dział, że to szyb­ko mija.

opowiadanie
science-fiction
90
kom

CM - Las Mberata

Duch Biblioteki | 05.10.20, g. 16:37 | kom. CM

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CM.

Gdy mijał pierwsze z nich, usłyszał delikatny szum. Assa zbliżył się na miękkich nogach i, wysunąwszy drżącą dłoń, przyłożył ją do kory. Drzewo szarpnęło gałęziami jak wściekłe. Jak na znak, zbudziły się i inne, miotając koronami to w prawo, to w lewo, jak gdyby targała nimi potężna wichura. Ich ruchy wyglądały inaczej. Wyzierała z nich panika, zamęt.

Boją się – myślał Assa, walcząc przy tym ze strachem, który niczym zgęstniała, wrząca kipiel rozlewał się po ciele, pchając je do ucieczki. Wszystkie się boją. Zupełnie, jakby współodczuwały jego emocje. Wcześniej było przecież podobnie. Uśmiechał się, czując pogodne usposobienie drzew. Dlaczego?

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest krar85.

Zmarznięte kaczątko otworzyło żółte oczy i otrzepało się ze śniegu. Nie czuło już zimna, bólu czy smutku, tylko głód i pragnienie. Zrezygnowane, podeszło do brzegu stawu, by napić się wody. Zanim jednak zdążyło wziąć pierwszy łyk, zobaczyło w wodzie swoje odbicie. Na jego widok zamarło i mocno się przestraszyło.  Zdecydowanie nie było już kaczątkiem. Nie było też łabędziem ani kukułką.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest czarna adelajda.

 – No, dziadek twierdził, że przy okazji operacji na pęcherzu – raka miał – mamy mu zerknąć, czy nie ma gdzieś tam chipa. Bo od ostatniej operacji brzucha słyszy głosy potępionych, chóry anielskie, pogróżki demonów. Powiedział mi, cytuję, najwyższy czas wyjąć to cholerstwo, panie doktorze. 

 – I co, wyjąłeś?

 – A, wyjąłem.

 Powaga w głosie Rudolfa podszyta była paniką. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Iluzja.

Chwilę wcześniej wyszedłem na ulicę, by dźwięk kropel deszczu uderzających w metal zagłuszył wszystko inne. A może po to, by zardzewieć.

Młoda różowowłosa dziewczyna płakała i błagała, ale uzyskała tylko tyle, że okoliczni mieszkańcy pozamykali okna. „Nie słyszę zła”. Nic dziwnego. W końcu to osiedle najbliżej Kopuły. Zniszczone budynki. Zniszczone serca.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest kasjopejatales.

Lulu wolno rysowała kamieniem po betonowej posadzce. Cicho nucąc ulubioną piosenkę, próbowała stworzyć dom. Taki jak widziała w jednej z książek, które mama czytała jej na dobranoc. Policzki dziewczynki wydymały się delikatnie, a języczek dotykał górnej wargi za każdym razem, gdy kreśliła bardziej skomplikowany kształt. Mimo skupienia, co chwilę zerkała na brązowego szczura wolno sunącego wzdłuż jednej ze ścian pomieszczenia.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest ANDO.

Wład­ca Zimy zwol­nił, wy­szep­tał słowa za­klę­cia. (…)

Zbli­żał się do wsi, wy­raź­nie wi­dział par­ka­ny po­se­sji, oka­la­ją­cych mu­ro­wa­ne domy. Wy­po­wie­dział na­stęp­ną for­mu­łę. Sanie stały się nie­wi­dzial­ne, tylko dźwięk dzwon­ków i rże­nie koni zdra­dza­ły ta­jem­ni­cze­go przy­by­sza.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Kelin.

Wieść to była nie­sły­cha­na, że ciem­ną nocą ktoś gra­su­je na cmen­ta­rzu. Sie­dem za­pa­lo­nych świec, zro­bio­nych z tru­pie­go tłusz­czu, stało do­oko­ła przy­kry­te­go młodą trawą grobu. Nie­boszcz­ka zo­sta­ła po­cho­wa­na prze­szło trzy lata temu, w nocy, pod­czas nowiu. Mimo bez­kre­snych ciem­no­ści, o po­grze­bie mówił cały Kra­ków.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka