Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Issander.

Zabierasz urządzenie na zewnątrz i umieszczasz świeczkę na platformie. Zaciskasz wargi, czekając, aż papierowy worek wypełni się gorącym powietrzem. Gdy zaczyna delikatnie ciągnąć cię w górę, wypuszczasz gotowy balon z palców.

Z początku wznosi się chwiejnie i niepewnie, lecz po chwili nabiera pędu. Udało ci się! Podświetlony na pomarańczowo papier wygląda pięknie na tle betonowej kopuły.

Nie wiem, czy właśnie tego się spodziewałeś, ale tuż obok najwyższego punktu balon styka się z barierą energetyczną. Po chwili jego resztki spadają na ziemię, ochlapując mnie ciekłym woskiem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

– Miałam straszny sen. Widziałam świat, gdzie negatywne głosy biorą się z przykrych doświadczeń, nawyków myślowych albo niedoboru substancji chemicznych w mózgu.

– Zaraz… To znaczy, że nie można ich wyjąć obcęgami przez nos?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest chroscisko.

– Ile to już lat?

– Nasi uranowi towarzysze już dawno zamienili się w ołów.

– Rozmyślasz czasem o końcu, mój miły?

– Wolę wspominać początek. Życiodajny stop stygnący powoli, z którego atom po atomie rodzi się życie. Później ognisty deszcz ze słonecznej mgławicy, a w nim moja miła, gorąca jeszcze i nieokiełznana.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Zorze polarne były wyjątkowo spektakularne tego roku. Wrzosu na bukiety też nie brakowało, ale – ku ubolewaniu Andrzeja – Joanna miała jedno i drugie gdzieś. Po dwóch latach w związku odmówiła zostania panią Selkowską. Nagle kompletnie oszalała na punkcie kumpla swojego kuzyna. Wojtek wrócił do Polski na przepustkę z Libii i pechowo ściągnął na łono rodziny plutonowego, który dopiero co uratował mu życie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ospały Leniwiec.

Staruszka stanęła nad Meksykaninem i przytknęła lufę karabinu do jego czoła. Dopiero wtedy ranny dostrzegł obłęd w oczach napastniczki i krwawą pianę na jej ustach. 

– Ty jesteś szalona!

– Kachina! – krzyknęła staruszka i nacisnęła spust.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Przerażenie kierowcy wzbudził dopiero przejazd kolejowy. Już z daleka widział, że szlaban się zamyka – nie miał żadnych szans, by przejechać na czas. Wściekły, zaczął gwałtownie hamować, jednocześnie krzycząc:

– No bez jaj! Otwórz się, głupia szmato!

Ku jego zaskoczeniu szlaban rzeczywiście zatrzymał się, a potem ruszył w górę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

A potem wszystko zawirowało, zapadło się i z nieskończenie gęstego punktu ponownie rozkwitło, nowe i lepsze.

Wojna, śmierć, ulice pełne gruzu i pyłu… Te okropne wspomnienia przepadły. Teraz czuła tylko radość. Była bezpieczna. Zupełnie, jakby ktoś wyciągnął ją z topieli na ciepłą skałę, stały grunt, na którym mogła znaleźć pewne oparcie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

 Hotel już z daleka wyglądał jak rozczarowanie i Dawid nie wiedział, co o tym sądzić. Zatrzymał się na poboczu, niedaleko przystanku autobusowego. Jedna z toreb zaczęła powoli zsuwać się z jego ramienia. Musiał przyznać jedno – Julek wielkim poetą był. Wszystko wyglądało prawie dokładnie tak, jak opisywał, i tylko rzeczywistość nie dorastała do poezji. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest zapomnialemhasla.

Kolejne zabiegi, kolejne pobyty w szpitalach dłuższe, niż w domu. Wszystkich Świętych celebrowałem sam, sam maszerowałem szarymi alejkami, przy grobie spotykałem krewnych; z czasem spotykałem ich coraz mniej, następnie – coraz rzadziej. Cmentarz szarzał, choć znicze były coraz bardziej kolorowe.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

„Uwaga, podajemy ważny komunikat. Proszę zachować spokój, efekty świetlne na niebie nie są, powtarzam, NIE SĄ, wynikiem rozpętania wojny jądrowej ani fenomenem znanym jako UFO. Według oświadczenia Rady do Spraw Nauki przy Pierwszym Sekretarzu ONZ są to niegroźne efekty świetlne, będące wynikiem aktualnie badanych zjawisk kosmicznych, mających miejsce poza orbitą Księżyca. Nie stanowią dla ludzi żadnego, powtarzam, ŻADNEGO, niebezpieczeństwa”.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

Wynalazca milczał przez chwilę. Porzucił pomysł zrobienia herbaty, patrzył za to na syna jakby go widział pierwszy raz w życiu.

– No… u mnie po staremu. Współpracuję z uczelnią, a mój robot… Właśnie, jeszcze ci nie mówiłem. Stworzyłem coś wspaniałego. Naprawdę – podkreślił, widząc niedowierzanie Marcina.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

O znachorce gospodyni nie chciała rozmawiać.

– No, jest jedna tu w wiosce, ale my tam wolimy jechać do Rudki, tam stara Anna Bondruk to jest coś, święta kobieta. Na wszystko doradzi. Ale ta nasza szeptucha, to ech. – Machnęła ręką. – Trochę szalona jest. Zjedź jeszcze kawałek ciasta, taka chudziutka jesteś. Jak chłopiec.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

– I co teraz będzie…?

Oli chwycił jej ciepłą dłoń i wyrecytował obmyślane wcześniej słowa:

– Teraz? Teraz chcę wziąć cię za rękę, pójść nad brzeg morza, usiąść i patrzeć na ciebie. Tak dla pewności, jakby koniec miał nastać jednak wcześniej. Chciałbym, abyś to ty była moim ostatnim widokiem. 

64
kom

bemik - Wierzba

Duch Biblioteki | 17.10.18, g. 08:59 | kom. bemik

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

A wierzba zostawała smutna, płacząca, wciąż w tym samym miejscu, z marzeniami, które przecież nie mają szansy się spełnić. I tęskniła za czymś, czego nie znała. Jednak nikt nie mógł jej tego zabronić, bo marzenia się po prostu ma.

szort
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka