Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Vedymin.

Zakopane, choć mniej wystawne niż Berlin, było równie mocno zanurzone w słodkiej atmosferze dekadencji. Dancing u Trzaski. Przydymione światło, w którym lśniły muśliny i jedwabie na zatłoczonym parkiecie. Bogato zastawione stoły. Szampan, sery, wódki, czekoladki, bakalie, paszteciki i pieczone bażanty. W rogu wielkiej sali jazzband, Karasiński i Kataszek z malowanymi henną, fałszywymi Murzynami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Majkubar.

Wjechali na muldę ubitego śniegu. Przód pojazdu wystrzelił w górę. Skrzaty spadły na łagodnie opadające zbocze, lądując na grubej warstwie puchu. Jednoślad przekoziołkował w powietrzu kilkukrotnie i roztrzaskał się o duży kamień. Po eksplozji paliwa szczątki motocykla wylądowały w potoku.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Tubylcy byli mrukliwi i najczęściej, na widok zbliżających się rycerzy, odwracali wzrok, kryli się w lepiankach i szałasach lub po prostu uciekali. Do tego ciągle padał śnieg i wiał nieprzyjemny, zimny wiatr. Konie z trudem brnęły przez zaspy, szybko się męczyły i wymagały częstych postojów. Nawet drzewa zdawały się nieprzyjazne, ich gęste konary sprawiały wrażenie, że w leśnych ostępach coś się czai i w każdej chwili może skoczyć nam do gardeł. Uczucie to potęgowały dochodzące z kniei szelesty, skrzypienie kołyszących się na wietrze pni oraz odległy skowyt wilków. Nawet ptaki nie ćwierkały radośnie jak na Warmii, tylko zawodziły żałośnie i smutno.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

Mężczyzna zaczerpnął powietrza, głową z niedowierzaniem pokręcił i pognał grubokościstego konika dalej, by szybciej żonkę i córkę ujrzeć. I zobaczył… Widoku tego do końca dni swoich nie miał zapomnieć. Poszarpane, potargane szczątki, zmieszane ze strzępami materiału tak mocno, że krwi od krasnych pasów spódnic odróżnić się nie dało.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

Pamiętasz maliny, które rosły za domem? Ich sok miał kolor krwi. Tobie wydawało mi się to zabawne, gdy ręce i buzię miałam czerwone. Śmiałeś się, że wyglądam, jak upiór, ale wtedy nie wiedziałeś, że twoje słowa będą prorocze.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest wybranietz.

 Dziadek mówił też o Starych Bogach, którzy poszaleli, i w zimowe wieczory skradają się na obrzeżach wiosek, by porywać nieuważnych wędrowców, ale nie wiedział, dlaczego to robili. Zemsta? Samotność?

Kiedy Nek słuchał, to bohaterstwo było takie łatwe, takie oczywiste, ot, naturalna kolej rzeczy: nadchodzi niebezpieczeństwo, mężczyzna staje do walki.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest CountPrimagen.

Mimo że minął już ponad rok od wojny zimowej, kiedy to zawitała do małej wsi u brzegu rzeki Vuoksi, Nina wciąż pamiętała gałązki w jego jasnych włosach i piegowaty nos. I głośny śmiech, gdy chłopak wyszedł z krzaków, by wręczyć jej malunek. Pamiętała, że prawie go wtedy zabiła, jednak widok tygrysa, tak bardzo niepasującego do spokojnego pejzażu Karelii, wioski Losevo i kolegów z plutonu, zupełnie wytrącił ją z równowagi.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest drakaina.

Jego Cesarska Mość Franciszek Józef I nie ma ochoty przyjmować żadnych gości ani poselstw. Najlepiej czuje się w towarzystwie stert papierów, które wierni sekretarze pieczołowicie układają rano po lewej stronie biurka po to, żeby cesarz mógł następnie systematycznie przekładać je na stronę prawą. Oczywiście uprzednio rzuciwszy na nie okiem i złożywszy na nich podpis. Tylko to daje mu ukojenie.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

W ręce ściskałem sidolówkę. Odbiłem się z całej siły w górę, wziąłem zamach i już prawie rzuciłem granat w stronę dwóch niemieckich oprawców, gdy… Poczułem przeraźliwy ból przeszywający czaszkę. Obraz znieruchomiał, tak jakbym patrzył na fotografię, fotografię zalaną czerwoną farbą… A na fotografii gigantyczni żołnierze Wehrmachtu z żelaznymi hełmami na głowach, karabinami w dłoniach i takimi diabelskimi, błyszczący ślepiami, wświdrowującymi się w moje zastygłe w akcie agresji, nie, raczej obrony ciało.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Żongler.

Lecz seiðkone była tylko trochę człowiekiem. Jej ciało należało do bogów. Kości były runami, na których rzeźbiła, krew kolorem jej magii, a mięso karmą dla kruków, strażników niebios. Już raz skosztowały jej ludzkiej powłoki. Pamiętała, jak pożerały język dziewczynki, fioletowy i obślizgły, wijący się obrzydliwie w łapczywych szponach, kiedy wyleniałe ptaki wyrywały go sobie z wrzaskiem.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

 A gdyby tak cały świat nagle osiągnął zero absolutne, gdyby wszystko zamarło w bezruchu, tworząc perfekcyjną sieć indywiduów chemicznych? Wszelkie formy istnienia po prostu trwałyby w jednej postaci. Bez jakichkolwiek wydarzeń, chronologia przyjęłaby miano pojęcia abstrakcyjnego.

Czas był dziwną rzeczą. Czas był ojcem Gantauma.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest mr.maras.

Goszcz milczał chwilę. Wreszcie odezwał się przygaszonym głosem.

– Na nasze nieszczęście istnieją. To największe mechy, jakie widziała Europa. Podobno w Ameryce mają machiny podobnych rozmiarów, ale u nas nie ma potężniejszych. Powstały pod koniec Wielkiej Wojny i miały być tajną bronią cara. A teraz wpadły w ręce bolszewików.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest thargone.

Przy stole siedzieli czterej żołnierze. Ułani, oficerowie. Przemoczone, wronie spojrzenia pod wymiętymi rogatywkami. Policzki stalowoszare, jak lufy karabinów. Dłonie złożone na poplamionej mapie, a na tych dłoniach linie innej mapy, kreślonej brudem. Zapis długiego i znojnego szlaku.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Werwena.

Tea była dla niego dźwiękiem skrzypiec, zapachem jabłek i ciepłem skóry. Nawet w posępny, zimowy dzień, wypełniony odległym łoskotem, zgrzytem mechanicznych cielsk, smrodem spalenizny i lepką wilgocią. Póki trwała przy siodle, póki patrzyła mu w oczy, póki pozwalała, by milczał, nie znajdując właściwych słów, to wszystko było poza nim.

szort
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka