Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest śniąca.

– Kto to? – wyszeptała Ada, wpatrując się szeroko otwartymi oczami w widma. Z wrażenia zupełnie zapomniała o zimnie.

– Mieszkańcy wyspy sprzed wieków. Co kilka lat przybywają wraz z niebiańskim światłem i wtedy zbiera się Alþingi duchów. Możesz mi wierzyć, mało który człowiek ma szansę zobaczyć coś takiego. Naciesz się tym widokiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Polecenia dotyczące nowych machin, które przekazywał de Hautefeuille’owi Alexandre Bontemps, były enigmatyczne. Zazwyczaj pojawiały się w nich wyłącznie informacje, jak dana konstrukcja ma działać. Wynalazca nie był pewny ich ostatecznego przeznaczenia, co utrudniało prace

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

Sen­mut wy­ru­szył na pole wcze­śnie rano, w złud­nej na­dziei, że wy­ko­na więk­szość pracy zanim słoń­ce sta­nie w ze­ni­cie, a Me­szir za­trzy­ma się na popas.

Męż­czy­zna ma­rzył o sio­dle, takim, jakie wi­dział u kró­lew­skich do­stoj­ni­ków i bo­ga­tych kup­ców, ale Kipa wciąż nie wy­plo­tła z pa­pi­ru­su nic, co choć­by przy­po­mi­na­ło je kształ­tem i Sen­mut za­czy­nał po­dej­rze­wać, że jego żona nawet nie pró­bu­je.

opowiadanie
96
kom

stn - Atoma

Duch Biblioteki | 01.04.19, g. 15:42 | kom. stn

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Spoj­rza­łem w niebo i ode­tchną­łem głę­bo­ko. Za­uro­czy­ły mnie pa­cior­ki roz­sy­pa­ne na nie­bie. Zna­łem wszyst­kie gwiaz­do­zbio­ry, po­wio­dłem wzro­kiem po ra­mie­niu Orio­na cza­ją­ce­go się tuż nad wid­no­krę­giem aż zna­la­złem Bliź­nia­ków. Mię­dzy nimi za­miesz­ka­ło Słoń­ce, z któ­re­go Ami­ra­ni ukradł ogień. Moją torbę i szczyt Atla­sa po­łą­czy­ło prze­zna­cze­nie. Się­gną­łem do niej.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Caern.

– Informuje się zgromadzonych, że egzekucja odbędzie się z użyciem eksperymentalnych związków cyjanomrówczanu – kontynuował zmęczonym głosem więzienny. – Ze względu na szczególny wymiar zbrodni, oraz zachowanie skazańca, odbiera się mu prawo do ostatniego posiłku oraz wygłoszenia mowy pożegnalnej.

Wśród widzów przetoczył się kolejny pomruk aprobaty.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– Wielojęzyksie, pogadaj z nim – polecił Wercyngetoryks.

– Jak się nazywasz, chłopcze? – spytał Wielojęzyks po łacinie.

– Marek… Juniusz… – wydyszał obcy.

– To Marek czy Juniusz? Zdecyduj się!

– Mam… wiele… imion…

– Wobec tego będziemy na ciebie mówić Multinomiks.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mytrix.

Mejk późno nauczył się mówić. Gdy miał sześć lat, cedził pojedyncze wyrazy. Nie, żeby mowa sprawiała mu trudność. Do wypowiadanych słów, tak często rzucanych przez ludzi na wiatr, pałał odrazą – wolał czynić, niż strzępić język. I tak mu zostało.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Światowider.

Francuz przeczytał dokładny opis poszczególnych części machiny, jaki zanotował u dołu karty wynalazca, po czym przeszedł do kolejnego, ostatniego rysunku.

– Mon Dieu – szepnął zaskoczony. Przez chwilę bystro spoglądał na trzymany drżącą dłonią szkic, chcąc się upewnić, czy przemęczone oczy nie spłatały mu niemiłego figla. Nic się jednak nie zmieniało. – Parbleu! – zaklął głośno.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wiktor Orłowski.

– Znasz nas od dziecka i uczyłeś wszystkich książąt, więc powiedz mi: czy Ardżuna byłby w stanie stworzyć coś tak potężnego?

– Nie – odparł starzec.

– Czy którykolwiek z synów Pandu byłby w stanie tego dokonać?

– Nie, Karno. Żaden.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Arnubis.

Zwierzę utkwiło nieruchome spojrzenie głębokich, ciemnych oczu w mężczyźnie w kamizelce z krokodylej skóry. Odpowiedział tym samym, z całych sił powstrzymując się przed mrugnięciem. To była próba i wiedział, że chwila słabości może wiele go kosztować. Sekundy mijały powoli, leniwie, ciągnąc się jak krople smoły kapiące z niedbale przymocowanej papy. W końcu kangur drgnął, zmarszczył porośnięty płową sierścią pysk i odwrócił wzrok. Mężczyzna wyszczerzył białe zęby i prychnął z triumfem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

Postanowił nie mrugać, wbijając paznokcie w wewnętrzną stronę dłoni.

– Przyszedłem kupić nieoznakowany sen – oświadczył.

– Ma pan na myśli koszmar?

– Nie. Chcę snu, takiego, którego treść zna tylko jego pierwotny dysponent. Który nie jest w powszechnej dystrybucji. Czy pani mnie rozumie?

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest kam_mod.

– Nie tylko ja wyjdę z tego starcia ze szwankiem, Zygmuncie – obiecał posągowi, ale ten zachował kamienną twarz.

Monter zbliżył się do nich i poderwał króla do walki. Tom ledwo zdążył się unieść, gdy poczuł, jak figura wbija mu się w brzuch z ogromną siłą. Chwilę później plecy zabolały go znacznie konkretniej i zanim zdążył się zorientować, przebił się przez ścianę i wpadł do czyjegoś salonu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest BasementKey.

Gdy usłyszałem krzyk Czarnorękiego, nie byłem zdziwiony. Pobiegłem czym prędzej za donośnym głosem, aż wypadłem na sporą polanę, którą zajmowała czysta groza, destrukcja i uosobiona śmierć. Jednym słowem: smok. Ucieszyłem się, bo taki był właśnie mój plan.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest BioHazard.

– Popatrzcie na tego dziadka – szepnął konspiracyjnie Piotr. – Ja pierdzielę, normalnie Gandalf! – Na kamieniach nieopodal siedział starszy człowiek. Długa, siwa broda i włosy powiewały mu na wietrze. Ubrany był bardzo skromnie, w starą bawełnianą kurtkę, szare spodnie i podniszczone skórzane buty. Reprezentował ten szczególny rodzaj ludzi, którzy osiągnąwszy pewien wiek, przestawali się starzeć. Mężczyzna mógł mieć sześćdziesiąt, siedemdziesiąt, a może nawet więcej lat. Było w nim coś dziwnego.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

Widzicie tę dziewczynę w lateksowym kostiumie?

To ja. Jessica Heller. I zanim zapytacie – tak, biegnę w kostiumie Ginger Woman. Tak, ten kłąb rudego futra obok mnie to orangutan. Dorosły samiec orangutana. I tak, trzymam w ręce blaster.

To naprawdę skomplikowana historia, okej?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

– Po cóż więc tam w ogóle, i to tak liczną grupą, lecimy? Przecież to musi kosztować setki milionów kredytów. To kolonizacja i transport się nie opłacają, a nasza megawyprawa i owszem? – poznałem głos drugiego nawigatora.

– Lecimy, bo to pierwsza planeta w galaktyce, na której daleki zwiad znalazł ślady rozumnego życia – uprzejmie wyjaśnił Maliński.

– No, wielkie mi znowu odkrycie – wtrącił się mechanik Iwanow. – Musiał lecieć aż tak daleko? W układzie Sol macie je na każdej większej planetoidzie, gdzie tylko żyją nasi…

– Nie zrozumieliśmy się – Maliński uśmiechnął się pobłażliwie, a za jego plecami pojawiły się na naszych holościanach trójwymiarowe zdjęcia obsypanych rudym piachem ruin, czegoś na kształt fundamentów baszt i… hangarów? Czy może raczej baraków? – Obcego życia rozumnego.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest sy.

Cesarz uroczyście wjechał do stolicy przez główną bramę Mingde, trzeciego, ostatniego dnia Festiwalu Latarni. Ludzie porzucili swoje zajęcia i zamknęli wcześniej sklepy, aby móc obejrzeć paradę dworską. Trzykondygnacyjną pagodę tronową z bambusa i jedwabiu wzniesiono na platformie z grubych tyczek, którą popychał wiatr łapany w ogromne żagle.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka