Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Naz.

Człowiek. Stare stworzenie myślące o sobie jako o dziecku. I wszystko niańczące go, uroczego w swym kłamstwie.

Ludzie niańczący ludzi. Kamienie niańczące ludzi. Duchy niańczące ludzi.

Ale nie wulkany.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Nie prowadziła nas gwiazda. Nie mieliśmy wyznaczonego celu. Nie uciekaliśmy przed rzezią niewiniątek, bo ona już się dokonała. Wszyscy byliśmy niewinni, a może wszyscy winni. Może jedno i drugie. Wśród nas był jeden niewinny i dlatego uciekaliśmy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest dogsdumpling.

Zwinięty na kształt prastarej muszli, z dłońmi wciśniętymi pomiędzy uda, leżał na kanapie i rozmyślał. A gdyby tak… Myśl za każdym razem zatrzymywała się w tym dokładnie miejscu i ani trochę nie chciała posunąć się dalej. Cóż, nie pierwszy raz leżał na kanapie i rozmyślał o tym, że myślenie mu nie idzie.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

[Reklama]

Zabezpiecz się przed złodziejem już dziś! Stalowe kubły i pancerne kontenery, na każdy odpad i na każdą kieszeń! Nie daj sąsiadowi podbierać TWOICH śmieci.

WasteSecurity: nasz śmietnik – Twoja przyszłość.

[/Reklama]

Słuchacie państwo Trash FM…

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Jim.

Bitwę tę potem zwano „krwa­wą wi­gi­lią na Uro”. Zie­mia­nie ak­ty­wo­wa­li ge­ne­ra­to­ry pola si­ło­we­go i mio­ta­cze pól gę­stych, ziem­skie my­śliw­ce at­mos­fe­rycz­ne po­de­rwa­no na­tych­miast do lotu, pró­bu­jąc prze­chwy­cić pod­cho­dzą­ce do lą­do­wa­nia barki Del­tań­czy­ków, na­to­miast siły po­wietrz­ne Ty­tro­pów miały sta­no­wić drugą linię obro­ny.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest syf..

Zwraca wzrok ku ziemi. Jałowe łono planety pozwala wzejść jedynie ohydnym, bulwiastym roślinom, pośród których pełza obleśne robactwo – najtańsze źródło białka. Mężczyzna patrzy w dal – w kierunku majaczącej na horyzoncie bryły statku kosmicznego. Dlaczego zawiódł, dlaczego zamienił się w trumnę lepszej przyszłości?

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Silva.

Taśmy nieustannie pracują; zapotrzebowanie jest na stałym poziomie. Kolejne ekspedycje wyruszają w przestrzeń kosmiczną, ku odległym układom, gdzie kieruje nas wola Stwórcy.

 

Właśnie wychodzimy z jednej hal, gdy zauważamy na ścianie napis. Pamiętamy, że podczas ostatnich świąt go tam nie było. Namalowane czarną farbą litery głoszą:

 

STWÓRCA NIE ISTNIEJE

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest kasjopejatales.

– Będziemy dziś świadkami jedynego takiego wydarzenia w historii Ziemi. – Prowadząca zniknęła, a zamiast niej pojawił się świerk. – Dziś symbolicznie odetniemy się od świata, nad którym nie panowaliśmy i dumnie wkroczymy w przyszłość.

Sześcian mignął ponownie, ukazując mężczyznę. Jedną ręką machał do zebranego tłumu, a w drugiej trzymał uniwersalny przecinak, który ciął nawet grube bloki metalu, jakby były z pianki aerożelowej.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Jake najpierw zajrzał do swojej ulubienicy. Pierwszy case, nad którym pracował, osiem lat temu, jako żółtodziób prosto po Wyższej Szkole Marketingu. Niewiarygodne, ale wszystko poszło jak w podręczniku. Ciągle zerkał, co robi Amanda, kiedy potrzebował zebrać siły przed trudniejszym taskiem.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Irka_Luz.

Gabryś zaśpiewał cichutko i pod wpływem jego anielskiego głosu kobieta zapadła w sen. Dopiero wówczas aniołek oklapł, spuścił głowę, zwiesił bezradnie skrzydła i stał pośrodku pokoju niczym kupka nieszczęścia. Nie miał już ani kropli mocy i minie wiele dni, zanim ją odzyska. Nie mógł pomóc staruszce.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fizyk111.

– Musicie wiedzieć, że Pan Alfred zawsze był ciekawy świata i skory do wędrówek w nieznane. Tamtego pamiętnego lata musiał jednak powstrzymać swoje chęci, aby wraz ze swoją żoną Oliwią opiekować się dość licznym potomstwem. Tej wiosny Pani Oliwia urodziła piątkę przepięknych, przeuroczych kreciątek, które nieustannie domagały się jedzenia. Lato jednak przyszło gorące i suche. Wszystkie ziemne robaki uciekły z okolicy, a ulubione korzonki były łykowate i nie nadawały się do karmienia malutkich krecików. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest adam_c4.

Mam na imię Marek. Żo­na­ty, bez­dziet­ny. Polak z Kra­ko­wa. Z za­wo­du byłem ta­pi­ce­rem, z za­mi­ło­wa­nia maj­ster­ko­wi­czem. Dawno temu pro­wa­dzi­łem nie­źle pro­spe­ru­ją­cą firmę me­blar­ską.

Od czte­ry­stu dzie­więt­na­stu lat prze­by­wam w czyść­cu, gdzie po­ku­tu­ję za grze­chy, które zdą­ży­łem po­peł­nić w ciągu pół­wie­cza ziem­skiej eg­zy­sten­cji.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest adam_c4.

Na nocną szych­tę za­bra­łem więc małe co nieco; bu­tel­kę żytka do­mo­wej ro­bo­ty. Przy­znam nie­skrom­nie, że upę­dzi­łem praw­dzi­we dzie­ło sztu­ki. Pięk­nie wcho­dzi­ło, a wol­taż miało sześć­dzie­siąt parę pro­cent. Ko­pa­ło jak Bruce Lee.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Gekikara.

– To wa­rio­graf? – pytam. Nie żebym miał coś do ukry­cia. – Czy ktoś mi powie, o co je­stem po­dej­rza­ny?

– Niech pan po pro­stu wy­peł­nia po­le­ce­nia – od­po­wia­da ko­bie­ta tonem znu­dzo­nej urzęd­nicz­ki. – Jeśli rze­czy­wi­ście nic pan nie wie, to nie mogę nic panu zdra­dzić. A jeśli jed­nak pan coś wie, to moje wy­ja­śnie­nia są zbęd­ne.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Filip.

– Zjedz coś normalnego. Mamy co świętować.

Kąciki ust drgnęły mu w nerwowym uśmiechu. Pokręcił głową.

– Nie ma mowy. Właśnie tym bardziej powinniśmy zrezygnować z prawdziwego jedzenia. – Zawiesił głos i przez chwilę ssał tubkę, z namysłem wypisanym na twarzy. – I może poszukać mniejszego mieszkania. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Edward Pitowski.

Powietrze jest gęste od myśli.

Wychodzą spod ziemi i włażą do głowy przez usta, uszy, nos. Czuję to, choć przecież nie powinienem. Może zresztą to nie przeczucie, tylko świadomość tego, że gdzieś tam, pod ziemią schowana jest Fabryka Myśli, z tysiącem wymarzonych ludzi śniących ten sam sen. Na komendę, na rozkaz, pod ciężkim metalowym butem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Monique.M.

Co to ma być?! Wysyp królewskich córek i biednych dziewczyn, do których los się uśmiechnął? A co ze mną? Nie mam co prawda wrzeciona, ale na pewno jakiś ciekawy artefakt się znajdzie. A na pewno długi, przez które stracę swoją chatynkę. Łzy same napłynęły do oczu na wspomnienie matczynych ramion tulących mnie wieczorami przy ciepłym kominku. Choć żyłyśmy tam skromnie, byłyśmy szczęśliwe. Teraz pozostał mi tylko dom. Ukradkiem wytarłam wilgotny policzek, przepędzając smutne echo przeszłości.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka