Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

Nagle niebieski cień na policzku kapitana zmienił się w liliowy. Nie odczuli żadnego drgnięcia, minimalnego nawet poruszenia, nie zaryczały silniki, nie rozległ się żaden dźwięk, tylko nagle miejsce Ziemi zajęła inna planeta, większa, o liliowych obłokach.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest NearDeath.

Nie potrafiłam odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego znalazłam się w tym miejscu. Czułam się, jakbym od kilku wieków z nikim nie rozmawiała. Nie wiedziałam, czym jest rodzina, przyjaciele czy dobra zabawa, i mimo swej ponadprzeciętnej urody nigdy nie miałam kogoś, kto byłby dla mnie bliski.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest adam84.

Młot wysuwa się z spoconego uścisku, bezwładnie uderza w kowadło, na którym leży do połowy wyprostowany, stalowy pręcik. Wiem, że tak materiału do produkcji nie przygotuję, mogę jednak naciąć kolejną jego porcję. Niejako z litością dla własnych mięśni, spoglądam na pobliską szpulę. Jest masywna; większa ode mnie.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest rrybak.

Tajna historia Pononasów na ziemiach polskich ciągnie się aż po XXI wiek. Co ciekawe – z ich roli w Europie i Polsce doskonale zdawali sobie sprawę zarówno nasi sprzymierzeńcy, jak i wrogowie, w tym mocarstwa rozbiorowe. Dlaczego Napoleon Bonaparte odesłał Legiony na Haiti, gdzie podobno wymarły bez śladu? Guzik tam, wymarli!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

W dzień i w nocy nosiłem w kieszeni lwa i przed pójściem spać wpatrywałem się w jego ślepia, chciałem, żeby rozbłysnęły, nie, tak naprawdę chciałem czegoś więcej, chciałem, żeby lew ożył, pokonał niemieckich żołnierzy, zatrzymał bombowce, żeby przegonił zło i uratował Anglię.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Facies_Hippocratica.

Szaleńcze prestissimo urwało się raptownie, pozostawiając słuchaczy w nagłej pustce. Echo ostatniej frazy jeszcze nie wybrzmiało, a drzwi, którymi weszli śpiewacy, ponownie się otworzyły i stanął w nich starszy, postawny mężczyzna w czarnym garniturze.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

– Z ramienia Zakonu Mondatów nie popieram żadnej z przedstawionych propozycji. Zamiast tego chcę zaproponować nowe koordynaty skoku fazowego. Chcę powrotu Floty do Galaktyki.

Przez ciągnący się w nieskończoność moment nikt nie odpowiedział na te słowa.

A potem ruszyła lawina.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest tsole.

Zbudować zegar mierzący upływ czasu nieutraconego.

Zegar, który jak wyrzut sumienia tkwiłby nad człowiekiem i pokazywał mu, kiedy i gdzie, jak i dlaczego marnotrawi bezcenne, nieodwracalne chwile swego życia.

To pragnienie urosło w nim do rozmiarów obsesji.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PożeraczBułek.

Wpa­dłem na ge­nial­ny po­mysł, ale mu­sia­łem dzia­łać na­tych­miast. Za­bra­łem sztyw­ne­go Sznyc­la do ła­zien­ki, spłu­ka­łem z niego błoto i inne wy­dzie­li­ny, umy­łem w psim szam­po­nie, wy­su­szy­łem su­szar­ką, cały czas pró­bu­jąc za­po­mnieć o tym, że wła­śnie pie­lę­gnu­ję trupa.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MarBac.

– Szepraszam szanowną, śliszną panią – wysyczał diabeł zdrętwiałym od gorzały językiem, gdy żona Franca cudem, chyba za sprawą klepanych wcześniej modlitw, nie nadziała się na zakrzywiony róg.

– Fraaaanc! – zawołała w stronę chałupy.

Nieco pewniej na nogach z domu wyszedł Franc. Zgarnął kapelusz Purtka, zgarnął bełkoczącego diabła i podpierając się wzajemnie, ruszyli w stronę jeziora.

– Franc… Psszyjacielu. Jah ja cię ssszanuję… – Płakał wzruszony swą miłością diabeł. – I wiesz co?! Wiesz ssso… Dam ci prezent, jo? Ale to… za chwilę.

Purtek zgiął się w pół i rzygnął w jałowiec. Krzak momentalnie stanął w ogniu, osmalając diabłu wąsiska.

– Dam ci presssent – ciągnął diabeł, ocierając usta. - Zrobię cię bogaczem! Also… Bęziesz miał tyle pieniędzy, że… Że aż tyle! Wszyscy we wsi… wszyscy… będą cię zwać bogatym von Szczepańskim! I twoje dzieci będą bogate… i wnuki… i prawnuki…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest xamislaw.

Krzy­cząc, wpa­try­wał się w czar­ny obraz świa­ta. Kiedy spo­glą­dasz w ot­chłań ona rów­nież pa­trzy na cie­bie. Do­pie­ro teraz te słowa na­bra­ły sensu dla Bruno. Dwa śle­pia roz­bły­sły w ciem­no­ści. Jedno po­ma­rań­czo­we dru­gie zaś zie­lo­ne. Gdyby nie wszech­obec­ny mrok, przy­siągł­by, że po­twór się uśmie­cha.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest SaraWinter.

Iwao zdradził mi, że jego ojciec wysnuł hipotezę, która mówiła, że dźwięki te są odpowiedzialne za ludzką agresję. Miał na myśli małe złośliwości, kłamstwa, nienawiść. Tak jakby ta muzyka wpływała na ludzki umysł, szeptała człowiekowi do ucha „bluźnij, kradnij, krzycz, gnęb!”. Tak, jakby ludzie byli kuszeni przez demony.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest mr.maras.

Orłow odpala kolejnego papierosa. Z zadumą wpatruje się w niebiesko-białe opakowanie, z którego spogląda na niego Łajka. Potrząsa głową.

– Co wy mi tu pierdolicie, Wasin. Widziałem tę całą komorę HKZ. Sklecili ją w miesiąc. Projekt na kolanie rysowali. Przecież wszyscy byli wtedy na urlopach i ściągano ich na gwałt, bo Korolow obiecał coś nieopatrznie pierwszemu sekretarzowi.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

Choć był obślizgły i nieprzyjemny, Aidan trzymał się go kurczowo. Fale, raz za razem, uderzały z ogromną siłą, targając bezwładnym ciałem mężczyzny, który resztkami sił obejmował słup, podtrzymujący molo. Ostatni słup. Dalej był już tylko bezkres morza, w górze pomost – zbyt wysoko, żeby do niego dosięgnąć. Od brzegu zaś dzieliło go kilkadziesiąt metrów.

Woda zalewała oczy i nos, wdzierała się w usta. Była lodowata. Aidan z trudem łapał powietrze. Strach zalewał umysł i ciało, paraliżując je. Wiedział, że jest w pułapce, w sytuacji bez wyjścia. Próbował znaleźć w sobie tyle odwagi, żeby puścić ten przeklęty słup i popłynąć do brzegu, ale była to zbyt trudna decyzja. Morze pachniało gniewem, a Aidan się bał.

46
kom

CM - Poszepty

Duch Biblioteki | 22.10.19, g. 19:45 | kom. CM

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CM.

Naraz coś zadrżało. Za nim? Nad nim? Niepewny, rozglądał się na wszystkie strony. Kilka drobnych kamieni niemal bezgłośnie uderzyło w powierzchnię. Wtedy też zjawił się w końcu wielki nieobecny. Strach ścisnął go z taką mocą, że przez dłuższy czas nie mógł złapać oddechu.

– Debilu! – Wściekły, potężny wrzask rozsądku rozrywał jego bezwładne ciało. – Przecież nie chcesz tu być! Nie chcesz tak zginąć! Uciekaj!

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ninedin.

Kinga wes­tchnę­ła cięż­ko. Me­dia­to­rów z upraw­nie­nia­mi nie było zbyt wielu, a na do­da­tek dwu­dzie­ste­go trze­cie­go grud­nia lu­dzie mie­wa­ją inne prio­ry­te­ty niż pro­wa­dze­nie ne­go­cja­cji mię­dzy dwoma skłó­co­ny­mi upio­ra­mi, za­gro­żo­ny­mi eks­mi­sją.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka