Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

39
kom

barniusz - Sowa

Duch Biblioteki | 24.01.19, g. 23:20 | kom. Anet

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest barniusz.

Sowa. Sowa. Znowu sowa. Już nie dają spać, przychodzą każdej nocy. Najpierw dają o sobie znać cicho, niemal szeptem. Potem rozbrzmiewają z coraz większą mocą. W końcu nie mogę już ich ignorować. Budzę się, jak zwykle zziajany i zlany potem. 

Nikogo nie ma, a jednak czuję, że ktoś patrzy. Choć za oknem tylko ciemność, a dom, nie licząc mnie, jest pusty, nie jestem sam. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

Głowa spoczywała na pulpicie, pięść zaciskała na kartach tekstu. Już nie podpowiadał, tylko charczał. Z kącika ust spływał  strumyczek krwi.

Chyba konał. Dobrze znała śmierć, często ją oglądała i równie często zadawała. Teraz kolejny mord nie sprawiał już satysfakcji, ale był koniecznością, więc bez wyrzutów sumienia pozbawiała życia swoje ofiary.

Rozumiała, że stało się coś bardzo złego. Pragnęła pomóc, coś uczynić, żeby przerwano spektakl, żeby ktoś zajął się jej ulubieńcem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Tarnina.

W kwestii ziania ogniem autorytety się różniły – Mira była skłonna wierzyć, że owszem, zieją, ale na przykład mistrz Bodziej, w swoim zakurzonym tomiszczu „Drakoidów Kompendyum Pełne”, twierdził kategorycznie, że to przesąd prostaczków. Mira szanowała zarówno prostaczków, jak i Bodzieja, i unikała zajęcia stanowiska, dopóki sama się w sprawie nie rozpatrzy.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Atalajsza.

- Na razie nikogo nie oskarżam - odezwała się. - Prawdy dowiem się dopiero, kiedy porozmawiam z moimi wszystkowidzącymi informatorami.

Strażnik zbladł.

- No tak. Pani szamanka, rozmawia z duchami - mruknął, wyraźnie zaniepokojony. - W takim razie nie będę dłużej przeszkadzał.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest fizyk111.

– Tato… – Głos Kasi wpełzł pod słuchawki w momencie, gdy mój snajper rozwalił chudzielca. – Miałeś już nie zabijać ufoludków… – Popatrzyła na mnie smutnym wzrokiem.

– To jest chudzielec, a tamte to były ufoki, nie żadne ufoludki – odpowiedziałem machinalnie.

– To też jest ufok, nie zabijaj ich, proszę. Ja wiem, że oni są dobrzy i że się nas boją, i że musimy im pomóc. – Muszę przyznać, że trochę mnie zatkało.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Żołnierze skryli się za krzakami i, wstrzymując oddechy obserwowali most. Nawet Zovatto, przestraszony bliskością stwora, przestał krzyczeć, a wcześniej czerwona ze złości twarz stała się trupio blada. Usta dziesiętnika drżały spazmatycznie, jakby zmawiał bezgłośną modlitwę do Wielobóstwa.

Troll w tym czasie rozbudził się na dobre, co zasygnalizował kolejnym głośnym ziewnięciem. Wszedł na most i przeciągnął się, prezentując masywną klatkę piersiową i umięśnione ręce. Następnie rozsupłał spodnie i pogwizdując wesoło zaczął sikać do rzeczki.

– O, kurwa – wyszeptał Czyżyk, wybałuszając oczy. – Dłuższy niż miecz. A gruby jak moja noga.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

Spodziewałem się więc pobudki dopiero po zakończeniu rejsu, po powrocie statku na Deimosa, ale jakże srodze się omyliłem. Wydawało mi się, że ledwo zmrużyłem oczy, a już kojący głos Ajki wypełnił kapsułę, w której unosiłem się w ochronnym żelu, popodłączany do dziesiątków przewodów:

– Komandorze Snuff, na pokładzie doszło do sytuacji nadzwyczajnej. Niezbędna jest pana obecność na mostku…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Marcin_Maksymilian.

To było wiele lat po tym, gdy pojawiło się pierwsze UFO. Teraz na ich obiekty latające prawie nikt nie zwraca uwagi, choć do dziś nie wiemy, po co przylecieli. W każdym razie nie muszą już porywać ludzi z łóżek w środku nocy, sami do nich przychodzimy. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest kam_mod.

– Bóg, nie żaden duch. Weles, pan Nawii, krrainy umarłych – przedstawił się.

– Witek, pan delty, krainy pierwiastka – odpowiedziałem, ale chyba nie docenił dowcipu.

– Delta? Nie znam takiej krrainy – zafrasował się. – Czy to daleko od Nawii?

– Nie mam pojęcia, gdzie jest Nawia – przyznałem. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest cobold.

– Boję się o ciebie – wyszeptała Liść Jabłoni.

Albo tak mu się wydawało. Już prawie zasypiał, przytulony do jej pleców.

– Dasz sobie radę? – usłyszał nieco wyraźniej.

– Będzie dobrze. – Objął ją prawą ręką i pogłaskał po nagim brzuchu. Nie otwierał oczu. – Mówiłaś, że pan Shuiguo obiecał wszystkim się zająć.

Przylgnęła do niego mocniej.

– Śpij dalej – szepnęła.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Bellatrix.

Siedziałem zwrócony twarzą w kierunku północy i gdy przypadkowo odwróciłem głowę na wschód, ujrzałem mlecznobiały, zamazany obszar, składający się z serii koncentrycznych okręgów rozpostartych na niebie. Kształt przypominał halo wokół księżyca w przejrzystą mroźną pogodę. Zawołałem towarzysza, mówiąc, żeby zobaczył przepiękną aureolę wokół naszego satelity. Podszedł do mnie, popatrzył, pomyślał chwilę i powiedział, że przecież księżyc zaszedł trzy godziny temu i powinien być po drugiej stronie.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CountPrimagen.

…drzwi sypialni powoli się otworzyły. Iza uniosła głowę – jej oczy wyglądały jak dwie czarne, pozbawione białkówek jamy, w których płonęły gwiazdy.

Gdyby Marek w nie spojrzał, dostrzegłby znacznie więcej niż trójkąt letniego nieba. Znalazłby w nich również chroniczny ból, błyski szaleństwa, a przede wszystkim stęsknione oblicze starego człowieka.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest śniąca.

 – Mówię ci, znikają i nie wracają. Marcel był pierwszy. Siedział pod ścianą, o, tamtą z drakkarem. Okręt go porwał. – Adaś pokiwał głową na niedowierzające spojrzenie, jakie rzucił mu Paweł. – Sam widziałem! Po nim Piotrek i Emilia, prawie razem, więc nie pamiętam, które pierwsze. I teraz Magda… Wieesz, ja już nie będę tu przychodzić. Booję się…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

Wzrok maga powędrował ku górze. Wysoko nad głowami zgromadzonych dostrzegł źródło owego dziwnego światła. Coś na kształt srebrnego talerza z królewskiej zastawy zawisło w powietrzu i kołysało się lekko, roztaczając wokół siebie migotliwy blask. Wezir momentalnie zapomniał o bolących pośladkach, i osłupiały wpatrywał się w niezwykłe źródło mocy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest sy.

Klęczał sztywno, czując na plecach wzrok setki osób. Przejmującą ciszę przerywało tylko szemranie fontanny, w której wirował święty napój haalim.

– Wstań i przedstaw się – usłyszał wreszcie poseł. – Śniąca wysłucha twojego pytania.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest chroscisko.

– Dziadku, czym jest świadomość? – Bosa dziewczynka przybiegła i usiadła obok sędziwego starca. Chwilę później na spieczonej słońcem trawie usadowiła się jej siostra.

– A czym jest ciało, Helenko? – odpowiedział siwobrody.

– Ciało to część nas, którą widać i którą można dotknąć.

– Czy na pewno możesz dotknąć to, co widzisz?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Gożjaśkiś.

Ali Baba Jaga miała w środowisku magicznym opinię wyjątkowo przedsiębiorczej czarownicy. Nie był to jej pierwszy biznes i zapewne ostatni też nie, ale z pewnością będzie to jedno z bardziej udanych przedsięwzięć. Tak podpowiadał jej nos. A że nos miała pokryty brodawkami, długi i krzywy, to trudno mu było nie dowierzać. Porządny, wiedźmi nos raczej się nie myli.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka