Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

U schyłku życia tyran zaczął rozmyślać, jak będzie zapamiętany po śmierci? Żywot strawił na bojach wewnętrznych, więc nie miał co liczyć, że będą go potomkowie czcili jako wielkiego zwycięzcę. Władcą sprawiedliwym w pamięci pokoleń też nie spodziewał się zostać. Postanowił wreszcie, że będzie czczony jako mędrzec. Kazał więc sługom znaleźć i sprowadzić kogoś, kto napisze w jego imieniu jakiś uczony traktat.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest ac.

Piotr przypomniał sobie wszystkie opowieści z dzieciństwa o dawnych domokrążcach, sprzedawcach pamiątek i artefaktów, którzy zawsze cenę wyrażali w liczbie dusz i uczynków. Weź to, a ja kiedyś zgłoszę się do ciebie po zapłatę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Oglądam ściany wyłożone i wygłuszone szmatami, zdobionymi intensywnie tłoczeniami i szkicami malowideł o złotych i srebrnych konturach. To jednak monochromy, ich piękno uzupełniają warstwy cyfrowych arrasów, które widać tylko w rozszerzonej rzeczywistości – nadającej im barw i trójwymiarowej dynamiki. Indukowana wirtualem fatamorgana sprawia, że oczy i głowy wplecionych w gobeliny postaci podążają za oglądającym.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Żongler.

Prokurator uśmiechnął się ze współczuciem.

– Ach, kanapki. Rzeczywiście, mogłem coś przynieść. Jest pan głodny?

– Jestem martwy! – wybuchnął ze złością Norbert, podrywając się na równe nogi, co nie było łatwe przy pędzącym zawrotnie tramwaju. – Pan ma pracę, swoją słodzoną kawę i może pan sobie zrobić kanapki, natomiast ja mam kwitek, na którym stoi, że Norbert Żywy jest martwy!

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Darcon.

Nagi mężczyzna kucał na głazie. Głowę trzymał nisko pochyloną, opartą o kolana. Oddychał wolno i sennie. Jednak nie spał, był w letargu, odcięty od bezdusznego świata chronicznym zmęczeniem. Ciało miał wychudzone i poranione w wielu miejscach, a na plecach…

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Mytrix.

– A czemu Jacka pani nie weźmie? – Wstał i rozejrzał się po kolegach. – Jacek jest chory, to już z niczego go nie pytają? Bo co? Bo ma jakieś badziewie na rękach? To on już mówić nie może?!

Kilkoro dzieci się zaśmiało.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

– Kim jesteś? – zapytał stwora.

– Oczywiście zarządcą. Czy raczej namiestnikiem tej oto budowli. Jednocześnie pokornym sługą jaśnie pana czarodzieja Zorana, któren to powierzył mi tę funkcję…

– Dlaczego tak wyglądasz? Nie znam twojej rasy.

– Ach, to. – Stwór opuścił głowę. – Bo to nie rasa, panie – powiedział cicho.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest ninedin.

Śpiewak podniósł dłoń. Poczekał, aż zapadnie cisza, po czym, zadowolony z efektu, przemówił dźwięcznym głosem:

Midejczycy! Wasze miasto przyjęło mnie serdecznie, a ja za gościnność odpłacam pieśniami, jak nakazał Zeus, opiekun dobrych gospodarzy i wdzięcznych gości. Postanowiłem przedstawić wam dziś taką, której nie znacie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Wilk który jest.

Uparli się, że ma być licencjonowany przewodnik i co najmniej dwóch tragarzy.

– Tragarzy? Przecież to nie Himalaje, czy Karakorum! Nie idziemy na ośmiotysięcznik, tylko dotknąć góry. Wyruszamy na lekko. Co oni niby mają dźwigać?

– Zwłoki…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Kordylian.

Na korytarzu czekało pięciu mężczyzn. Dwóch z nich siedziało naprzeciwko siebie, nawet nie patrząc na siebie. Pierwszy co chwilę wyjmował zegarek z kieszeni i porównywał czas z zegarem wahadłowym w kącie…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

Stanęłam przy jednym z ostatnich stoisk. Stół zastawiono różnymi bibelotami, nic wartościowego, ale moją uwagę przykuł niewielki obraz, oparty o kryształowy wazon. Dziewczyna, w wianku, opatulona szalem, włosy zaczesane do przodu zakrywały jej pół twarzy, ale tym, co naprawdę przyciągało uwagę było jej niezasłonięte oko – wielkie, czarne, hipnotyzujące. Kupiłabym ten obraz bez zastanowienia, gdyby nie… Zerknęłam na aparat.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Marlow.

W przeciwieństwie do reszty znanych mi gatunków, włącznie z moim własnym, Ziemianie – mistrz Om zanotował, że sami nazywają siebie homo sapiens – rozmnażali się niemal z prędkością światła. Z moich obliczeń wynikało jednoznacznie, że w ciągu jednego rekta transcendentalnego (to mniej więcej pełny wdech i pełny wydech) populacja zwiększała się o niemal dwieście osobników (sic!), tymczasem ogólna wielkość populacji nie rosła.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Tarnina.

Siostra podarowała mu kiedyś książkę o rysowaniu długopisem – teraz używał jej jako podstawki pod kubek. Książki, nie Louise. Zaburczało mu w brzuchu, więc automatycznie sięgnął po kawę, rozmywając okrąg na foliowej okładce w całkiem ładny obraz komety. Ale kubek był pusty. No, w zeschniętym brązowym cukrze na dnie leżała tłusta, czarna mucha.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CountPrimagen.

Adam wiedział, że cena uzdrowienia będzie wysoka, nie pozostawiono mu jednak wyboru. Ojciec młodzieńca jako jedyny odnaleziony przez handlarza człowiek posiadał informacje o Odblasku i tajemniczej mgle, która podobno od jakiegoś czasu pojawiła się w tamtym osiedlu. Dla takich wieści Adam był w stanie poświęcić nawet… pocałunek.

– To… boli – szepnął młodzieniec. Jego skóra zdążyła już wyschnąć i zaczęła pękać. W wytworzonych szczelinach płonął ogień, malując drżącą sylwetkę na tle ciemności.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest ninedin.

Gdybym mnie wyszkolić, byłabym dobrą Słuchaczką, pomyślała Olivia: uwielbiam obserwować ludzi i umiałabym wspierać tymi obserwacjami moje Słuchanie. Ojciec, pomyślała ze złością, bez przerwy pisywał do tego naturalisty, Darwina, i choćby przez to dawno powinien był zauważyć, że, jako jego córka, Olivia miała spore szanse mieć te same zdolności, które z Lloyda Coopera, syna walijskiego górnika, zrobiły szefa Królewskiej Agencji i zaufanego doradcę królowej.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest AQQ.

Kartki zeszytu zapełnione były mrożącymi krew w żyłach historiami, z których każda została napisana innym charakterem pisma. Marcin z zaciekawieniem studiował mroczne opowieści o demonach, upiorach, tajemniczych zgonach i morderstwach, które od zawsze tak go fascynowały. Nagle jakaś niepohamowana siła zmusiła go, by sięgnął po długopis i również zaczął pisać…

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka