Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Ujrzałam smugi dymu wylatujące spomiędzy naszych warg, łączące się w jedno i zmierzające w górę, do rury, która rozbłysła niesamowitym światłem. Ponownie się od siebie oddzieliłam, jakbym… jakbym się kopiowała, jednocześnie przy każdej kopii czyniąc się coraz bardziej przezroczystą i przybliżając się do innych podłączonych, już nie trzymaliśmy się za ręce, lecz nasze dłonie przenikały przez siebie nawzajem niczym nakładające się obrazy.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Najpierw na morzu pojawiły się niewielkie, obijające się o burty kawałki kry. Następnie coraz większe lodowe odłamki, a potem olbrzymie czapy, przewyższające wielkością dierę. Załoga musiała uważać, aby je omijać i nie rozbić się na ich ostrych brzegach. Pyteasz czuwał przy sterze, w skupieniu sterując Artemisem. Okręt płynął bardzo wolno, meandrując wśród lodowych kawałów, a na horyzoncie pomimo słabej widoczności można było dostrzec zarysy lądu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Filip.

Trzymając broń w ręce niemal znów poczuł się wolny. Kiwnął do siebie głową, jakby podjąwszy jakąś decyzję. Wydech. Napiął łuk aż do policzka i wypuścił wszystkie pociski szybko, jeden po drugim. Utkwiły w celach niemal jednocześnie. Usłyszał cichy pomruk uznania wśród zebranych żołnierzy.

Mimowolnie wyszczerzył zęby. Kiedyś nazywany najlepszym strzelcem w królestwie. Nadal był dobry.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest fizyk111.

 – Sprawdziła jakie wrażenie wywarła na mnie wspomniana suma. Szczęka w okolicach podłogi wydawała się jej chyba satysfakcjonująca, bo uśmiechnęła się kącikami ust. – Definicję cywilizacji znajdzie pan w aneksie numer trzy do umowy. Czy ma pan jakieś pytania?

 – Nie, nie – odpowiedziałem machinalnie. – A co z tą załogą?

Uśmiech natychmiast zniknął z kącików jej ust.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest chroscisko.

Kaganek w rogu celi kopcił, a pełgający płomień rzucał osobliwy cień. Na ścianie, za widmowymi kratami tańczyła półnaga niewiasta. Nieznane arkana optyki sprawiały, że cień przysadzistej karlicy wysmuklił się i wydłużył, a chybotliwy płomień dodawał jej ruchom finezji, polotu i wdzięku. Rajmund spoglądał to na żonę, to na egzotyczną figurę, nie mogąc się zdecydować, który obraz pociąga go bardziej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest arya.

Stop­nie oka­za­ły się stro­me i śli­skie. Coś je po­kry­wa­ło, jakaś ciecz. Spe­cy­ficz­ny za­pach draż­nił noz­drza. Me­ta­licz­ny, słod­ka­wy. W bły­ska­ją­cym nie­sta­bil­nie świe­tle ja­rze­nió­wek Lena do­strze­gła jej barwę: czer­wo­na. Jak roz­la­ny ma­li­no­wy sok.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Werwena.

– Suka nie żyje – warknęła stojąca obok niego blada kobieta, do niedawna będąca Królową Szpad.

Potem ktoś wreszcie odważył się podejść do drzwi i opuścić cuchnące okultyzmem pomieszczenie. Rozeszli się, wsiąkając w nocne ulice miasta. Nie oglądali się za siebie i nie szukali wzajemnego towarzystwa, uciekając od wszystkiego, co wiązało się ze wspomnieniem niemal dwustu lat niewoli.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Sonata.

Żółto-czerwone barwy tramwaju mignęły w oddali. Zamrugała. Nie, po szynach nic nie jechało. Pojazd pojawił się i zniknął, zupełnie jak w legendzie o Niewidzialnym Tramwaju Pojednania, jednej z niestworzonych historii opowiadanych przez ojca! Ech, bzdura, to tylko złudzenie.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Realuc.

Ileż można leżeć i gapić się w sufit? Albo, co gorsza, w wiszące nad głową tyłki pluszaków. Ileż można słuchać: A cio to jest? LAAAMPA. Zapamiętałem to za pierwszym razem! Ileż można znosić irytującą grzechotkę przed oczami? Owszem, jestem nieporadny i nie potrafię się odezwać, więc nie powiem: Ej, jestem facetem, ale w nadmiarze to nawet piersi mogą się znudzić! Zamówcie dziś pizzę!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest rrybak.

Gdzie ja trafiłem? Czymże jechałem? Czy to jeszcze życie, czy też może gdzieś po drodze walnęliśmy w coś jadącego z naprzeciwka, a tu, nie wiedzieć dokąd, podąża jedynie mój przerażony duch, poprzedzany przez pijany nomen omen w trupa oddział piekielnych ochroniarzy? Taka pustka? To przecież niemożliwe! Rosnąca nieustannie desperacja, w końcu niemal panika, kazały mi się przyjrzeć hamulcowi bezpieczeństwa. Tak, to jest myśl! Kiedy pociąg stanie – zeskoczę w śnieg i w pole!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Asylum.

Fale rozbijały się o falochron i kroplami opalizującej cieczy spływały po popękanym murze. Wit ustawił znacznik na jednej, która właśnie się budowała i śledził ją. Wzbierała, zdążając z impetem do miejsca przeznaczenia. Sformowała z piany kolorową grzywę, po czym uderzyła i… zgasła, krople nie uniosły się w powietrze. Czekał w napięciu, marząc, aby ujrzeć wodną mgłę, znaną mu z symulacji, lecz spływała na podobieństwo olejnej farby. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Filip.

W środku ujrzał setki, tysiące myszy, buszujących wśród worków z zapasami. Przegryzały się przez nie i pożerały wysypujące się ziarno. Trzech wojów w kolczugach bezskutecznie próbowało je powstrzymać. Usiłowali je deptać, rąbać toporami, dźgać włóczniami, jednak nie mogli sobie poradzić z ich masą. Zapasy topniały w oczach a wraz z nimi, nadzieja na przetrwanie oblężenia. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest tsole.

Nie wiem tylko, czy się zrozumiemy: jest pan niewątpliwie większym ignorantem w dziedzinie mojej specjalności, niż ja w pańskiej. Zapewne wie pan, że dowodziłem sto siedemnastą Misją Badawczą, która przeprowadziła sondowania informacyjne w Sektorze B5 naszej Galaktyki. Pewnie też wiadomo panu, że odkryto tam niemałe skupisko Cywilizacji Nietechnologicznych: ślepych zaułków ewolucji psychozoików, jak je nazywają ci kretyni z Departamentu d/s Kontaktów Intercywilizacyjnych.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MarBac.

Ukrzyżowany Jezus Chrystus patrzył spod wpółprzymkniętych powiek na gromadzących się u jego stóp wiernych. Cienie igrały w wyżłobionych przez ostre dłuto rysach twarzy, blask świec spływał po półnagim ciele Zbawiciela wprost na ołtarz. Orgia włoskiego marmuru, złoceń, haftowanych obrusów i naczyń żywcem chyba przeniesionych z legendy o królu Midasie powinna zawstydzić skromną, niemalże prymitywną rzeźbę Ukrzyżowanego, lecz to w spojrzeniu Jezusa pełgała z trudem ukrywana pogarda dla przepychu, jakim ociekał każdy zakątek kościoła. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Dzisiejsi klienci nie podobali mi się ani trochę: panowie Namyra i Araus, ojciec i syn. Orientalne rysy, zachodnie ubrania. Gdyby byli ludźmi, to – sądząc po wyglądzie – mieliby jakieś czterdzieści i niecałe dwadzieścia lat. Ale oczywiście nie mogli nimi być – Taxidia AE nie oferowała wycieczek zwykłym śmiertelnikom.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka