Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest zapomnialemhasla.

Kolejne zabiegi, kolejne pobyty w szpitalach dłuższe, niż w domu. Wszystkich Świętych celebrowałem sam, sam maszerowałem szarymi alejkami, przy grobie spotykałem krewnych; z czasem spotykałem ich coraz mniej, następnie – coraz rzadziej. Cmentarz szarzał, choć znicze były coraz bardziej kolorowe.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

„Uwaga, podajemy ważny komunikat. Proszę zachować spokój, efekty świetlne na niebie nie są, powtarzam, NIE SĄ, wynikiem rozpętania wojny jądrowej ani fenomenem znanym jako UFO. Według oświadczenia Rady do Spraw Nauki przy Pierwszym Sekretarzu ONZ są to niegroźne efekty świetlne, będące wynikiem aktualnie badanych zjawisk kosmicznych, mających miejsce poza orbitą Księżyca. Nie stanowią dla ludzi żadnego, powtarzam, ŻADNEGO, niebezpieczeństwa”.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

Wynalazca milczał przez chwilę. Porzucił pomysł zrobienia herbaty, patrzył za to na syna jakby go widział pierwszy raz w życiu.

– No… u mnie po staremu. Współpracuję z uczelnią, a mój robot… Właśnie, jeszcze ci nie mówiłem. Stworzyłem coś wspaniałego. Naprawdę – podkreślił, widząc niedowierzanie Marcina.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

O znachorce gospodyni nie chciała rozmawiać.

– No, jest jedna tu w wiosce, ale my tam wolimy jechać do Rudki, tam stara Anna Bondruk to jest coś, święta kobieta. Na wszystko doradzi. Ale ta nasza szeptucha, to ech. – Machnęła ręką. – Trochę szalona jest. Zjedź jeszcze kawałek ciasta, taka chudziutka jesteś. Jak chłopiec.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

– I co teraz będzie…?

Oli chwycił jej ciepłą dłoń i wyrecytował obmyślane wcześniej słowa:

– Teraz? Teraz chcę wziąć cię za rękę, pójść nad brzeg morza, usiąść i patrzeć na ciebie. Tak dla pewności, jakby koniec miał nastać jednak wcześniej. Chciałbym, abyś to ty była moim ostatnim widokiem. 

64
kom

bemik - Wierzba

Duch Biblioteki | 17.10.18, g. 08:59 | kom. bemik

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

A wierzba zostawała smutna, płacząca, wciąż w tym samym miejscu, z marzeniami, które przecież nie mają szansy się spełnić. I tęskniła za czymś, czego nie znała. Jednak nikt nie mógł jej tego zabronić, bo marzenia się po prostu ma.

szort
fantasy
38
kom

Mytrix - Krzem

Duch Biblioteki | 07.10.18, g. 21:42 | kom. Mytrix

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

Drzwi skrzyp­nę­ły. Ana od­wró­ci­ła się i wark­nę­ła na Janka.

– A ty dokąd? Masz szla­ban na wy­ła­że­nie na ze­wnątrz! Co to, to nie. Nie będę znowu z tobą na ple­cach, przez pół dziel­ni dra­ło­wać. Aaaargh! – za­wy­ła, gdy Janek po­tknął się w progu i prze­wró­cił. – Za jakie grze­chy? Zresz­tą, rób­cie co chce­cie!

Wy­szła z bu­dyn­ku i chcia­ła trza­snąć drzwia­mi, lecz te blo­ko­wał le­żą­cy an­dro­id.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest chroscisko.

– Mama cię sprzeda – powiedział Kosma do Kumari wieczorem tego samego dnia, kiedy znów byli sami. – Nie patrz tak na mnie. Przecież też to czułaś. Alba jest najpiękniejsza, a on i tak chciał tylko ciebie. Po ciebie tu przyjechał.

Kumari długo trawiła słowa brata w głowie.

– Mama nigdy by nam tego nie zrobiła – wtrąciła się Lovia swym naiwnym tonem.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

– Kawy, herbaty? – Baryła ucieszył się, gdy ustawiono przed nim grupę poobijanych i posiniaczonych ludzi. – Nie wiem co tam fantaści mają w zwyczaju pijać. A tak, byłbym zapomniał, zerwijcie im taśmę z ust.

– Aaaaua! – jęknął dar.com. – Co tu się do cholery wyprawia, jakim prawemmlemumlm…

– Dokładnie tak, tego zaklejcie z powrotem.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest ac.

Nie miał odwagi odłączyć rodziców. Pozwolił im umrzeć z głodu. Tak było chyba lepiej. Ale nawet dziś nie wiedział, czy łatwiej, czy trudniej. Chyba łatwiej. Nie musiał patrzeć na ich ogarnięte przerażeniem twarze, oszalałe spojrzenia. Na ich niezrozumienie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest wybranietz.

– Szukając szczątków dinozaurów do niczego pan nie dojdzie. Wiadomo, było zgodnie z wolą Bożą. Może jakby chociaż ropa z tego była, a tak, to co panu przyjdzie z paru kostek, niekompletnych, uszczerbionych, wyglądających jak kamienie? Wziąłby się pan za coś poważnego, panie profesorze – podsumował ich sołtys.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

Lubiła praktyczne rzeczy. Ona chciała umrzeć, a ludzie na forum szukali ofiar, chcąc legalnie kogoś zabić. Wystarczyło dobrać się w pary pod pryzmatem wspólnych preferencji. Nija napisała na swoim profilu: „Zwyczajny nóż, bez stymulacji i regulacji. Zwykły kuchenny nóż do krojenia mięsa.” Kiedy odezwał się Omondi, pytając, czy woli poderżnięte gardło, przebite serce czy wyprute jelita, Nija wiedziała, że znalazła swojego mordercę.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest mr.maras.

Z błyskiem w oku, włosami rozwianymi na wietrze i grubą księgą ściśniętą w szponiastych palcach, wyglądał jak szalony kaznodzieja. Spojrzał w niebo, a wzrok Roberta powędrował śladem tego spojrzenia. Nad ich głowami atramentowe chmury gnały na wschód z niespotykaną prędkością. Słońce jakby zadrżało od własnego gorąca. Miało teraz wyraźnie pomarańczową barwę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Stin bezwiednie wzniósł dłoń do góry. – To nie będzie symulacja, to nie gra!

– Zapewniam cię, że będę gotowy, jeśli przyjdzie na to czas.

– Oby, Artisie! – Mężczyzna chwycił syna za ramię. – Zabicie go nie będzie łatwe, jeśli nie niemożliwe.

– Zniszczenie, ojcze. Zniszczenie. – Młody Rigan wyswobodził ramię z ojcowskiego uchwytu. – Zabić można tylko żywą istotę.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Arnubis.

A potem znalazłem się w Pańskim Ogrodzie. Od mojej ostatniej wizyty Stary nieźle zapuścił to miejsce. Z większości drzew pozostały jedynie smętne kikuty, soczyście zielona trawa pożółkła, a po kwiecistych łąkach nie pozostało nawet wspomnienie. Szemrzące niegdyś wesoło strumyki powysychały, pozostawiając puste, kamieniste koryta. Nawet niebo, wcześniej tak boleśnie błękitne, miało barwę popiołu. Nie muszę chyba dodawać, że teraz o wiele bardziej mi się tu podobało.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka