Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest fmsduval.

Mówią, że król umie­ra, powi­nie­nem więc ronić łzy. Nie pła­czę jed­nak, Filip II nie jest mi wład­cą, nie takim, jakim wi­dzą go albo chcą wi­dzieć inni. Bo cóż to za król, co w swoje imię każe mor­do­wać nie­win­nych? Cóż to za pan, który wtrą­ca do wię­zień swoje sługi? Pluję na cho­ro­by, głę­bo­ko w po­gar­dzie mam jego wiel­kie cier­pie­nia.

Bóg wie, co robi.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nikodem_Podstawski.

Nikt nie spodziewał się, że udział gazów może się tak zmienić. Nie mieli nawet specjalnych kombinezonów. Gdybym był organikiem, pewnie też bym uciekł. Ludzie pragną uniknąć ostatniego wyłączenia o wiele bardziej niż my.

Jestem tu sam.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest OldGuard.

– I chcesz mnie zatrudnić? Wymyślisz dla mnie worek złota, a może pełne konto w szwajcarskim banku.

– Mogę.

– Jasne, że możesz, ale, co z tego? Mam swój instynkt, którego nie zadławi góra dukatów, euro czy jakichś futurystycznych banknotów.

– Wiem. Twoim przeznaczeniem jest niszczenie światów.

– Nie rób ze mnie cholernego Oppenheimera! Niszczę to, co się do niczego innego nie nadaje. Od dawna nie sprawia mi to przyjemności, ale po to właśnie jestem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest bruce.

Nie ja jedna miałam swój, nikły zresztą, udział w morderstwie. Były w historii władczynie znacznie okrutniejsze ode mnie. Lecz ty uparłeś się, aby akurat o moich czynach napisać dramat! Jedno nieopacznie wypowiedziane słowo podczas naszej miłosnej schadzki, a ty już je wykorzystałeś. Oczerniając mnie, powiększyłeś jedynie swój majątek i umocniłeś pozycję geniusza wszech czasów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Arnubis.

W końcu wszystko było gotowe. Weimann odpalił ostatnią lampkę i strumień światła popłynął przez próbkę oraz znajdujący się za nią pryzmat, rozszczepiając się na barwną tęczę.

– Robi wrażenie, co? – zapytał aptekarz.

Józef nie był w stanie nic powiedzieć. Z zachwytem wpatrywał się w kolorowy wzór poprzecinany pionowymi, czarnymi liniami, nie grubszymi niż ludzki włos. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Nikodem_Podstawski.

– Każdego roku Duch Świątecznych Wypieków nawiedza niektóre świąteczne słodycze i pozwala im żyć! W zamian nakazuje iść tam, gdzie są ludzie, którzy najbardziej chcą je zjeść – wyjaśnił piernikowy wódz, gładząc się po lukrowej koronie. – Teraz musimy dotrzeć do muzeum, by wieść tam szczęśliwe życie. Tak każe nasza natura. Serniki do rodzin z dziećmi, makowce na komisariaty, a pierniki… Do Torunia!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest vrchamps.

Proszę o zamknięcie mych oczu, bym uroków nie rzucał i czyjejś śmierci nie był powodem. Ręce mi złóżcie, bym nic wam w chwili ostatniej nie zabrał. Usta muszę mieć zaszyte, bym nie obraził nikogo. Ubranie niech będzie na miarę. Na szwach węzły zostawcie, co by grzechy moje na was się nie wylały. Płótnem mi stopy owińcie, bym z zaświatów nie wrócił.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest adam_c4.

Zaczęło się od tego, że Autor znalazł stroik.

Wydobył go z dna kartonu, spośród mniej lub bardziej przydatnych szpargałów, które w końcu miały trafić tam, gdzie ich miejsce – do śmieci.

Sztuczne igły były szorstkie i wyblakłe, płatki gwiazdy betlejemskiej zmięły się i postrzępiły. Dwie szyszki sterczały po bokach, w miejscu trzeciej wystawał drut.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PanKratzek.

Rigun miał ochotę westchnąć. Zrezygnował. Wypuszczenie powietrza w dużej ilości w takiej sytuacji sprowokowałoby kolejny komentarz – reakcja łańcuchowa, temat wałkowany wielokrotnie jak ciasto na makaron. Przy czym z ciastem obchodzono się łagodniej.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest chalbarczyk.

Została jej już tylko rutyna. Rankiem zwlekała się ciężko z łóżka, jechała za miasto na pustynię, aby jak najszybciej znaleźć się wysoko na wieży. Dopiero wtedy mogła oddychać. Przez chwilę trwała w iluzji, że jest normalna. Później wracała do miasta, w barze zamawiała wódkę, wlokła się do mieszkania i zacisnąwszy powieki, próbowała usnąć. Pomarańczowa poświata w pokoju przypominała o umierającym słońcu.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest bruce.

Wyglądało to tak, jakby śnieg miał twarz. Szarpnęłam się sparaliżowana strachem. Nigdy nie przypuszczałam, że biel może być tak przerażająca.

Olbrzymie oczy przybrały wzburzony wyraz, zamknięte usta ściągnęły się ze złością, po czym ułożyły w charakterystyczny, niewielki otwór i zaczęły wiać lodowatym śniegiem prosto w moją posiniałą twarz. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Sabina Anto.

Straszne było zamieszanie z deadline’ami i kończeniem projektów – a potrzeba też czasu na porządki i zakupy – i pomyślałam, że chrzanić to, w tym roku chyba oleję Święta. Nawet okien nie zdążyłam umyć i nie wiem jak do tego doszło, ale ocknęłam się w poszarpanym ubraniu na bezludnej wyspie, oparta plecami o jeden, jedyny pień, sterczący z jej środka.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Outta Sewer.

– Na żarty ci się ze­bra­ło, co? – zru­gał chu­dziel­ca mun­du­ro­wy. – Po­cze­kaj te kilka dni, które zo­sta­ły do przy­szłe­go roku. Do­sta­niesz moją fuchę i gwa­ran­tu­ję, że nie bę­dzie ci do śmie­chu.

– Ej, daj spo­kój! Po tym co się dzia­ło przez ostat­nie dwa lata po­trze­bu­ję tro­chę ra­do­ści. Wirus w od­wro­cie, sam mó­wi­łeś, więc z utę­sk­nie­niem cze­kam na prze­ję­cie pa­łecz­ki.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Shanti.

Rita zer­k­nę­ła wy­cze­ku­ją­co na męża, który wła­śnie wszedł i unio­sła zdję­cia trzy­ma­ne w dłoni. Angus po­ki­wał głową.

– Zmierz­cha. Nie mo­że­my dłu­żej cze­kać, sia­daj­my do stołu. Jak do­ja­dą, to do­ja­dą.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Irka_Luz.

Dopiero po kilku dniach, kiedy już go odchuchała i odkarmiła, zorientowała się, że to… ona. A po kilku następnych, gdy kocica poczuła się jak u siebie, Tomiła spostrzegła, że w tych słodkich oczach często pojawiają się złośliwe błyski. Kolejnym odkryciem była nieokiełznana chuć kocicy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ambush.

Weszli do olbrzymiego holu, oświetlając ściany smugami światła z czołówek.

Mignęły im złocone ramy obrazów i mocno uszkodzony posąg dziewczyny z łukiem.

Parkiet skrzypiał cicho w rytmie ich kroków, gdzieś dalej słychać było równy mechanizm zegara. Pachniało choinką, pastą do podłóg i tytoniem dobrej jakości.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka