Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest adam_c4.

Zaczęło się od tego, że Autor znalazł stroik.

Wydobył go z dna kartonu, spośród mniej lub bardziej przydatnych szpargałów, które w końcu miały trafić tam, gdzie ich miejsce – do śmieci.

Sztuczne igły były szorstkie i wyblakłe, płatki gwiazdy betlejemskiej zmięły się i postrzępiły. Dwie szyszki sterczały po bokach, w miejscu trzeciej wystawał drut.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PanKratzek.

Rigun miał ochotę westchnąć. Zrezygnował. Wypuszczenie powietrza w dużej ilości w takiej sytuacji sprowokowałoby kolejny komentarz – reakcja łańcuchowa, temat wałkowany wielokrotnie jak ciasto na makaron. Przy czym z ciastem obchodzono się łagodniej.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest chalbarczyk.

Została jej już tylko rutyna. Rankiem zwlekała się ciężko z łóżka, jechała za miasto na pustynię, aby jak najszybciej znaleźć się wysoko na wieży. Dopiero wtedy mogła oddychać. Przez chwilę trwała w iluzji, że jest normalna. Później wracała do miasta, w barze zamawiała wódkę, wlokła się do mieszkania i zacisnąwszy powieki, próbowała usnąć. Pomarańczowa poświata w pokoju przypominała o umierającym słońcu.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest bruce.

Wyglądało to tak, jakby śnieg miał twarz. Szarpnęłam się sparaliżowana strachem. Nigdy nie przypuszczałam, że biel może być tak przerażająca.

Olbrzymie oczy przybrały wzburzony wyraz, zamknięte usta ściągnęły się ze złością, po czym ułożyły w charakterystyczny, niewielki otwór i zaczęły wiać lodowatym śniegiem prosto w moją posiniałą twarz. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Sabina Anto.

Straszne było zamieszanie z deadline’ami i kończeniem projektów – a potrzeba też czasu na porządki i zakupy – i pomyślałam, że chrzanić to, w tym roku chyba oleję Święta. Nawet okien nie zdążyłam umyć i nie wiem jak do tego doszło, ale ocknęłam się w poszarpanym ubraniu na bezludnej wyspie, oparta plecami o jeden, jedyny pień, sterczący z jej środka.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Outta Sewer.

– Na żarty ci się ze­bra­ło, co? – zru­gał chu­dziel­ca mun­du­ro­wy. – Po­cze­kaj te kilka dni, które zo­sta­ły do przy­szłe­go roku. Do­sta­niesz moją fuchę i gwa­ran­tu­ję, że nie bę­dzie ci do śmie­chu.

– Ej, daj spo­kój! Po tym co się dzia­ło przez ostat­nie dwa lata po­trze­bu­ję tro­chę ra­do­ści. Wirus w od­wro­cie, sam mó­wi­łeś, więc z utę­sk­nie­niem cze­kam na prze­ję­cie pa­łecz­ki.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Shanti.

Rita zer­k­nę­ła wy­cze­ku­ją­co na męża, który wła­śnie wszedł i unio­sła zdję­cia trzy­ma­ne w dłoni. Angus po­ki­wał głową.

– Zmierz­cha. Nie mo­że­my dłu­żej cze­kać, sia­daj­my do stołu. Jak do­ja­dą, to do­ja­dą.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Irka_Luz.

Dopiero po kilku dniach, kiedy już go odchuchała i odkarmiła, zorientowała się, że to… ona. A po kilku następnych, gdy kocica poczuła się jak u siebie, Tomiła spostrzegła, że w tych słodkich oczach często pojawiają się złośliwe błyski. Kolejnym odkryciem była nieokiełznana chuć kocicy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ambush.

Weszli do olbrzymiego holu, oświetlając ściany smugami światła z czołówek.

Mignęły im złocone ramy obrazów i mocno uszkodzony posąg dziewczyny z łukiem.

Parkiet skrzypiał cicho w rytmie ich kroków, gdzieś dalej słychać było równy mechanizm zegara. Pachniało choinką, pastą do podłóg i tytoniem dobrej jakości.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Outta Sewer.

Pamiętam siebie z tamtej chwili. Jakbym stał obok i oglądał własną twarz, zaciśnięte szczęki, zmarszczone czoło, rozszerzone nozdrza. Walnąłem w niego wszystkim, co miałem. Skupiłem się nie na nim, ale na własnej złości, na niemocy przekonania go do skruchy. Chciałem wepchnąć w jego ciasny umysł zrozumienie, wywołać je cierpieniem. I właśnie wtedy sam oberwałem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ślimak Zagłady.

– To na mnie wołają „Upadły Mnich” – wyjaśnił gospodarz bez skrępowania. – Rzeczywiście byłem zakonnikiem w Zielonym Klasztorze, ale po incydencie ze spływem kajakowym harcerek trzy lata temu uznałem, że równie dobrze mogę podążać ku potępieniu własną drogą.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest JolkaK.

Wujek zaciągnął się z przyjemnością i popatrzył na smukłego młodzieńca.

– Witaj – powiedział w uśmiechem – aleś blady. Za mało się ostatnio piło, co? Wiesz, sam lubię świeże mięso, w końcu jestem wilkołakiem, więc jakbyś miał ochotę na coś innego, niż wigilijna wieczerza… Hej, Ola, przestań z tymi pięściami! – zawołał, bo dziewczyna ruszyła na niego ze złością.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest AmonRa.

Ze­szłe­go wie­czo­ru jak co roku po­wie­si­ła na klam­ce grubą, weł­nia­ną skar­pe­tę. I jak co roku, ran­kiem szó­ste­go grud­nia od­na­la­zła w niej sło­dy­cze: cze­ko­la­do­we­go bał­wan­ka, pacz­kę ulu­bio­nych żelek, ba­to­ni­ki zbo­żo­we o ob­ni­żo­nej za­war­to­ści cukru, ciast­ka z ga­la­ret­ką i pier­nicz­ka. Gdy była mała, ro­dzi­ce za­rze­ka­li się, że nie mają z tym nic wspól­ne­go i de­li­cje przy­niósł Świę­ty Mi­ko­łaj. Nie do­wie­rza­ła, lecz po wy­jeź­dzie na stu­dia do War­sza­wy w po­zo­sta­wia­nej z przy­zwy­cza­je­nia skar­pe­cie dalej od­naj­dy­wa­ła ła­ko­cie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fizyk111.

Otworzył laptopa i zaczął wysyłać maile z życzeniami. Te najważniejsze zostawił na koniec – pisał szczerze i od serca, nie myśląc o tym, kim jest, a o tym, co czuje. Wtedy to się stało! Palec omsknął się na klawiaturze i w polu adresatów zamiast “send to allan”, pojawiło się “send to all”, co zauważył dokładnie w tej samej chwili, w której nacisnął “enter”.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Ramshiri.

Rozszczepieńcy nie należeli do szeroko występujących gatunków. Byliśmy rzadkością, a niektórzy wciąż nie wierzyli w nasze istnienie. Wampiry pokazywały się na salonach, a nastolatki za nimi szalały, zombie były przerażające, ale miały pierwszeństwo, jeżeli chodzi o castingi do teleturniejów takich jak “Meat my parents”. No i wilkołaki, one często pracowały w narkotykowym lub na lotniskach.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka