Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest NearDeath.

Kiedy spojrzałam na Alana, który w tamtym momencie rozpinał pasek od spodni i patrzył na mnie z szerokim uśmiechem, poczułam się bardzo nieswojo. Odwróciłam wzrok, a następnie, siedząc w aucie, zapaliłam papierosa. Momentalnie drzwi od starego forda się otworzyły.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Draconis.

W kadziach pływają martwe ciała, blade i nabrzmiałe. Spoglądam na nie beznamiętnie i odwracam wzrok na V., która wrzuca do środka następnego truposza do reszty. Poruszam delikatnie palcami, kierując jej ruchami.

 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Jualari.

Powietrze wokół Janka zadrżało. Druga strona ulicy oddaliła się, jakby pomiędzy gapiami a konfrontacją ustawiono spaczoną soczewkę. Przyszpilony perspektywą odkurzacz zawył, urósł, skurczył, zgniótł, rozprostował, przeobraził w wieczyste piorunodrzewo, wessał sam siebie i zniknął z głośnym „pyk!”. Trwało to krócej niż trzy sekundy. Szamanka podniosła z ziemi prostą, przyziemną wręcz maszynę, bez żadnego śladu po pasażerze na gapę. Trwoga pierzchła. Kobieta uśmiechnęła się do Janka i odebrała od niego zgubioną ozdobę. Nie miał pojęcia, kiedy ją podniósł ani kiedy przebiegł przez szerokie aleje.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Realuc.

– Wszystko gotowe? – zapytał ochrypłym głosem.

– Prawie.

Tę szczątkową wymianę zdań zakończył delikatnym klapsem. Suknia opadła, gospodarz opuścił kuchnię. Marie wbiła nóż w kacze udko z taką siłą, że ostrze dosięgnęło drewnianego stołu. I w tej samej chwili obiecała sobie, że zmieni swoje życie.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Artemisia.

Wypuściła ze świstem powietrze, próbując zepchnąć dudnienie tramwaju na tył głowy.

Spojrzała w stronę kabiny motorniczego. Niebieskie oczy w lusterku spokojnie śledziły przesuwające się tory.

Ewelina zerknęła na wyświetlacz telefonu. Piątek, pomyślała leniwie. Znowu. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest empatia.

Ból. Prze­raź­li­wy ból świa­do­mo­ści. Od­czu­wał go razem z nią, wi­dział to samo. Wszyst­ko bę­dzie od­twa­rzał każ­dej nocy przez bar­dzo długi czas. To pewne. Jak ma­so­chi­sta, który cier­pi, a jed­no­cze­śnie cie­szy się, że choć przez chwi­lę od­czu­wa co­kol­wiek.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest leniwy2.

Dlatego, owego dnia gdy spotkali się w parku, przywitał ją dość swobodnie, ona poprawiła okulary i przytrzymując włosy skinęła głową, i rozmawiali przez chwilę, głównie o pracy, kiedy wiatr kluczył między głogowymi żywopłotami ściętymi w równe prostopadłościany bez żadnej nieregularności. Wtedy też zauważył biało-pomarańczowe pudełko, które oparła o biodro.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Nocami moja Pani zabiera mnie w krainy, których nie oglądało ludzkie oko. Świat mieni się kolorami, jakich nigdy wcześniej nie widziałem. Wędrujemy wśród roślin o ludzkich twarzach, rzeźb zmieniających kształty za dotknięciem dłoni, kryształowych lasów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

– Dla­cze­go masz tyle drzwi? Wo­lisz je otwie­rać czy za­my­kać? A okna?

– Złącz wargi. Prze­stań po­ru­szać stru­na­mi gło­so­wy­mi. Nie wy­da­waj dźwię­ków – wy­mam­ro­tał le­karz.

– Cią­gle tylko wszy­scy mi mówią, żeby nic nie mówić! Ale jak można mówić, że nie na­le­ży nic mówić, skoro nie na­le­ży nic mówić? – za­chi­cho­ta­ła dziew­czyn­ka.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

X51 był sklasyfikowany jako wszechświat typu zdegenerowanego. Pojedyncza planeta, krążąca wokół jednej gwiazdy i absolutnie nic poza tym. Średnich rozmiarów glob wydawał się gazowym podolbrzymem, ale pozory mylą.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest arya.

W progu mych drzwi, na wycieraczce, stała butelka. Duża, z ciemnozielonego szkła, o objętości prawie pół galonu, jeśli miałbym zgadywać. Znalazłem ją wczesnym niedzielnym porankiem, kiedy wychodziłem na spotkanie. Nie miałem pojęcia jak długo tam stała, całkowicie na widoku, budząc w najlepszym wypadku zgorszenie wśród sąsiadów, a w najgorszym zapał biegnięcia na komisariat.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Ale żadne pod­ręcz­ni­ki nie wy­ja­śnia­ły tego, co czuł. Wy­szedł poza gra­ni­ce kla­sycz­nej neu­ro­pa­tii: mro­wie­nia, drę­twie­nia, bólów czy prze­czu­li­cy; wzgar­dził sy­ne­ste­zją, zro­bił krok dalej. Jakby to nie cu­kier we krwi szar­gał mu nerwy. Coś in­ne­go uszka­dza­ło Bar­tło­mie­ja.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest NaNa.

Otwo­rzy­łem oczy w pół­mro­ku przed­świ­tu. Nie pa­mię­ta­łem, co mi się śniło, po­zo­sta­ło tylko ulot­ne wra­że­nie ja­kiejś nie­uchron­no­ści. A w ciszy – ogar­nia­ją­cej owo prze­klę­te do­mo­stwo, w któ­rym przy­szło mi za­miesz­kać – coś jakby od­le­głe echo ta­jem­ni­cze­go, po­wta­rza­ją­ce­go się re­gu­lar­nie od­gło­su, który stop­nio­wo za­mie­rał.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Ja wybrałem kawę i szarlotkę. A dostaję… Żebym to ja wiedział! Płyn w filiżance ma kolor moich nowych dżinsów i pachnie pizzą z anchois ze słodką nutą. Po powierzchni pływają oka żółtego tłuszczu. Co, u licha? Nieufnie mieszam i nabieram odrobinę na łyżeczkę.

A fuj! Smakuje jak bulion wołowy z dodatkiem wanilii.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka