Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Wicked G.

W Ylleherm dzieją się rzeczy niepojęte. Rzeki przy zamarzaniu pokrywa tafla ognia. Skały skryte pod warstwą gleby przewalają się nieustannie, miotane huraganowymi wiatrami. Słońce pełźnie po ziemi, kwiaty i krzewy zaś rosną na nieboskłonie. Najwyższa góra jest drobniejsza od ziarnka piasku, najtrwalszy klejnot bardziej ulotny od popiołu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest wybranietz.

Wieczorami przychodził do mnie Piaskowy Dziadek.

Miał twarz naszego sąsiada.

Pan Michał był już na emeryturze, odchował dzieci, rozpuścił wnuki i zaglądał do mnie, kiedy mama pracowała na nocnej zmianie. Lubiłam te wizyty – nie czułam się dłużej taka samotna. W kieszeniach chował słodkie, lepkie karmelki, którymi częstował mnie przed snem. 

szort
horror
84
kom

AQQ - Klucz

Duch Biblioteki | 28.12.18, g. 23:08 | kom. Geist

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

– Trzydzieści dwa, trzydzieści jeden…

– Pawełku, zostaw to już. – Podeszła do dziecka, chcąc przerwać zabawę.

– Dwadzieścia sześć, dwadzieścia pięć, dwadzieścia cztery…

– Paweł, proszę… – Przyklękła obok syna i odwróciła go w swoją stronę. – Popatrz na mnie.

Wzrok chłopca obojętnie prześlizgnął się po twarzy matki i powędrował w stronę okna, a później sufitu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Issander.

– Jak ty w ogóle to robisz? – spytałem cicho.

– Po prostu. To nic trudnego – odpowiedział, nie odrywając wzroku od swojej ofiary.

– A tak w ogóle, to po co?

Tu już spojrzał na mnie i zrobił taką minę, jakby to ze mną było coś nie tak, że nie rozumiem przyświecających mu idei oraz śmiem pytać o cel.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Iluzja.

Jeszcze do niedawna wierzył w ludzi. Nawet wtedy, gdy wybuchła wielka wojna, a oni zaczęli gromadzić się i walczyć wokół tych elektrowni, które przetrwały. Nawet wtedy, gdy śnieg wchłaniał cząsteczki pyłu i zanim spadł na ziemię, był już szary. „Szareg”, pomyślał mężczyzna ze wstrętem. „To już nie śnieg, a szareg…”.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Światowider.

Połecki chuchnął na lufę i schował broń. Jego usta rozciągnęły się w triumfalnym uśmiechu.

– No mości puchaczu! – zawołał. – Rację miał jego miłość regimentarz, klęskę chciałeś na nas i na całą Rzeczypospolitą sprowadzić. Ale nie taka łatwa z imć Połeckim rozprawa!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest cobold.

– Nieważne… Chodzi o to, że piętnastowieczni artyści nie zawsze przedstawiali anioły jako byty antropomorficzne. Czasem w swoich dziełach uciekali się do zaskakująco abstrakcyjnych wyobrażeń, które współcześni nam skandaliści, w swojej ignorancji, odczytują jako coś sensacyjnego.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Zdawało się, że płynął w powietrzu, unosząc pół metra nad ciemną wykładziną. Zwalniał, delikatnie przyspieszał, a ruchy świetlistej chmury, w której wnętrzu wirowały srebrzyste wyładowania, zdawały się chaotyczne i nieskoordynowane. Od czasu do czasu istota zagłębiała się w ściany korytarza, przenikając bez trudu przez beton, płyty gipsowe czy boazerię, jakby wszelkie przeszkody były jedynie taflą wody.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rybak.

…po stycznej, kursem do nas zbieżnym, w płaszczyźnie ekliptyki, szła lichtuga ratunkowa. Stara, oblazła, wyraźnie rozklekotana, ale szła. I to wprost na Susła. Ale że była nieduża, wszystkiego może sto pięćdziesiąt tysięcy ton standardowych, wystarczyło złapać ją polem kierunkowym, dopasować prędkość do naszej i przytrzymać piętnaście mil od kadłuba.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wiktor Orłowski.

Zorza z furią przędła przez cały dzień. Nawet nie zauważyła, że ukłuła się ostrym wrzecionem, a nowa nić nasiąkła krwią. Po plecach przebiegł jej lodowaty dreszcz – czuła, że to zły znak.

Nazajutrz nie obudził się Lumen.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

Dzieciarnia zamilkła, przestraszona. Nikt nie chciał dostać kolejnego lania giętkimi witkami. Saad spojrzał na głównego winowajcę i zastygł z otwartą gębą; rozdarte spodnie pokazywały, że chłopak sąsiada wcale nie jest chłopakiem…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Arnubis.

Jego słowa w tym prastarym miejscu, w którym nigdy dotąd nie brzmiała łacina, wydały się chłopom dziwnie obce. Spoglądali na siebie niepewnie, gdy ksiądz kontynuował modlitwę. Atmosfera w grocie, przytłaczająca od chwili ich wejścia, zdawała się gęstnieć z każdym momentem. Mężczyźni mieli przeczucie, jakby coś złego i pradawnie obmierzłego czaiło się na rozedrganej granicy światła rzucanego przez pochodnie.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka