Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest SHADZIOWATY.

 Dastar Dyvanovitsch był człowiekiem węchu. Ten zmysł miał wykształcony najmocniej i to właśnie jemu ufał najbardziej. Wiele razy na własnej skórze przekonał się, że wzrok i słuch szło zbyt łatwo oszukać iluzją.

– Prr – rzucił krótko i ostro.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Wicher dął od zachodu.

Rozwiewał wznoszące się nad lasem czarne warkocze dymu. Czerwono-żółte jęzory ognia strzelały w niebo ze stosów, pochłaniając skwierczące na nich, włochate truchła. Dał się słyszeć przeraźliwy skowyt, krzyki ludzi, tętent koni galopujących leśnymi duktami. W Dolinie Olch polowano na wilkołaki, a księżyc w pełni świecił jasno.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

Chuda ośmiolatka z rozczochranymi jasnymi włosami była na najlepszej drodze do wygrania drugiej kolacji, kiedy na ulicy zaryczał osioł i rozległo się bardzo wiele słów, za które kapłanki karały długim klęczeniem. Verissie drgnęła dłoń i wszystkie kamyki spadły na ziemię. Jeszcze przed wykonaniem rzutu!

O dziwo, nieoczekiwany zwycięzca, zamiast okazać radość, pobladł.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

 

Urocze wodne kaskady, ciemna zieleń, magiczna natura, wiecznie żywa, piękna. Jednocześnie spokojna i tryskająca energią. Szczęśliwa czy smutna? Nijaka, bo ja byłem nijaki. Mimo piękna pusta i bezsensowna… Odetchnąłem głęboko, poprawiłem kapelusz i pomyślałem, iż percepcja chorego człowieka kreuje chore rzeczy i chore wodospady…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

Nieśmiało zrobiła pierwszą kreskę, zaznaczając owal twarzy. Kiedy ręka przestała drżeć, Elwirze udało się zaznaczyć linię nosa, kształt oczu i brwi. Skupiła się na detalach, odtwarzając w pamięci obraz mężczyzny z tramwaju. Największy problem sprawiło jej narysowanie ust i samego uśmiechu. Pracowała długo, co chwilę wprowadzając drobne poprawki. W końcu uznała, że twarz na obrazku jest dokładnie taka, jak powinna.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest master-of-orion.

Resztki kawy chlupią smętnie o ścianki termosu, kiedy wlewam sobie do gardła ostatnie krople czarnego nektaru bogów, żeby się dobudzić. Przekręcam potencjometr. Sączący się ze słuchawek szept powietrza schwytanego w promień światła robi się głośniejszy. Albo postradałem zmysły, albo brzmi trochę jakby ktoś nucił pod nosem smutną, pełną uczucia piosenkę. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Issander.

Ups. Wygląda na to, że zniszczyłem świat.

A wszystko z powodu tej cholernej bańki na londyńskim rynku nieruchomości. Przez ostatnie pół wieku eksperci non stop zapewniali, że pęknie. I co? Gówno. Jest gorzej, niż kiedykolwiek.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest PsychoFish.

W roku 1231, w Blaviken, białowłosy wiedźmin krwawo rozprawił się z niejaką Renfri, zwaną Dzierzbą, i jej najemnymi zbirami. Owa była księżniczka, nim otoczyła się płatnymi mordercami, wraz z siedmioma gnomami łupiła kupców na mahakamskich szlakach.

Łup z tych eskapad, jeśli wierzyć plotkom, wciąż czekał na swoich odkrywców.

29
kom

lk - Mróz

Duch Biblioteki | 23.06.18, g. 09:22 | kom. zakodowany

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest lk.

Ojciec z domu mnie wypędził – z sercem, w oczy nie patrzył.

– Masz – powiedział, dając futro z wielkiego, burego niedźwiedzia, ledwo je w ręce wziąłem i na plecy zarzuciłem. – Z Bogiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Vedymin.

Zakopane, choć mniej wystawne niż Berlin, było równie mocno zanurzone w słodkiej atmosferze dekadencji. Dancing u Trzaski. Przydymione światło, w którym lśniły muśliny i jedwabie na zatłoczonym parkiecie. Bogato zastawione stoły. Szampan, sery, wódki, czekoladki, bakalie, paszteciki i pieczone bażanty. W rogu wielkiej sali jazzband, Karasiński i Kataszek z malowanymi henną, fałszywymi Murzynami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Majkubar.

Wjechali na muldę ubitego śniegu. Przód pojazdu wystrzelił w górę. Skrzaty spadły na łagodnie opadające zbocze, lądując na grubej warstwie puchu. Jednoślad przekoziołkował w powietrzu kilkukrotnie i roztrzaskał się o duży kamień. Po eksplozji paliwa szczątki motocykla wylądowały w potoku.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Tubylcy byli mrukliwi i najczęściej, na widok zbliżających się rycerzy, odwracali wzrok, kryli się w lepiankach i szałasach lub po prostu uciekali. Do tego ciągle padał śnieg i wiał nieprzyjemny, zimny wiatr. Konie z trudem brnęły przez zaspy, szybko się męczyły i wymagały częstych postojów. Nawet drzewa zdawały się nieprzyjazne, ich gęste konary sprawiały wrażenie, że w leśnych ostępach coś się czai i w każdej chwili może skoczyć nam do gardeł. Uczucie to potęgowały dochodzące z kniei szelesty, skrzypienie kołyszących się na wietrze pni oraz odległy skowyt wilków. Nawet ptaki nie ćwierkały radośnie jak na Warmii, tylko zawodziły żałośnie i smutno.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

Mężczyzna zaczerpnął powietrza, głową z niedowierzaniem pokręcił i pognał grubokościstego konika dalej, by szybciej żonkę i córkę ujrzeć. I zobaczył… Widoku tego do końca dni swoich nie miał zapomnieć. Poszarpane, potargane szczątki, zmieszane ze strzępami materiału tak mocno, że krwi od krasnych pasów spódnic odróżnić się nie dało.

szort
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka