Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Gekikara.

Piotr Parkiewicz był bliski śmierci.

Uciekał Alejami Jerozolimskimi w kierunku Dworca Centralnego wypatrując drogi w ciemności. Za światło mając jedynie gwiazdy i ich odbicie w śnieżnych zaspach, których nie było aż tak wiele.

Nie zaprzątał sobie głowy subtelnymi różnicami w krajobrazie tej wersji Warszawy, ponieważ miał w tej chwili bardziej palący problem, mianowicie Coś, przed którym uciekał

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Bolly.

„Już dobrze, mój mały. Jesteś bezpieczny. Nie będziesz się tułał sam jeden po świecie, nie owładnie cię zło, nie staniesz się mściwym widmem ani błędnym ognikiem zwodzącym wędrowców na moczarach. Ja sprawię, że zmienisz się w coś pięknego. Coś wspaniałego”.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest CM.

Zabieg zaczynał się od spowiedzi. Klient opisywał niechciane wspomnienie, po czym Yanni decydował o jego przyjęciu, lub odrzuceniu. Nigdy nie brał wspomnień kłamstw i wyrządzonych krzywd. Nie był czyścicielem sumień, do mopa**! Wyjątek robił tylko dla uczestników walki o frędzle. To nie była ich wojna, Zresztą dowódcy pilnowali, by ofiary istniały jedynie w statystykach.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Thomax.

Niech to, co się stało w Solihull będzie przestrogą dla amatorów czarnoksięstwa, nekromancji i okultyzmu. Nie są to sprawy miłe ludziom i Bogu. Każdy zaś człowiek parający się tymi sztukami tajemnymi, niech będzie potępiony i wykluczony z życia społecznego, gdyby zaś tego było mało, to niech taka osoba wie, że maczanie rąk w czymś tak okropnym pozbawi go nie tylko rozumu, ale i duszy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Morgiana89.

Budzę się w moim łóżku, jestem w ubraniu. Gwałtownie zrywam się i dyszę, serce bije mi jak szalone. Otrzepuję się, ale moje ciało jest nieskazitelnie czyste. Jak to możliwe? Pamiętam doskonale jak stałam na schodach, a to COŚ wyciągało do mnie swoje, czarne łapska, a moje ciało pokrywała niezliczona ilość robactwa.

– Ja pierdolę – mruczę. – to wszystko jest nienormalne.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Outta Sewer.

Uniósł me­ta­lo­wą łapę na wy­so­kość wzro­ku Smo­keya, aby ten mógł się z bli­ska przyj­rzeć oksy­do­wa­nej po­wierzch­ni cy­ber­ne­tycz­nej czę­ści, którą Gri­zle za­stą­pił swoje praw­dzi­we ramię. A potem bły­ska­wicz­nym ru­chem wy­pro­wa­dził ude­rze­nie, które prze­bi­ło na wylot ścia­nę, cal od głowy wy­stra­szo­ne­go, przy­rod­nie­go brata. Chło­pak opadł w kucki  i sku­lił się, za­kry­wa­jąc rę­ka­mi głowę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Zanais.

We­szła roz­ko­ły­sa­nym kro­kiem, sunąc przez pod­ło­gę jak roz­to­pio­ne lody. Ga­pi­łem się bez­wstyd­nie na smu­kłe nogi wy­sta­ją­ce ze zde­cy­do­wa­nie zbyt krót­kiej czar­nej su­kien­ki, talię godną za­gło­dzo­nej osy oraz pier­si opa­tu­lo­ne cien­ką war­stwą ma­te­ria­łu i grubą chmu­rą moich ma­rzeń. Ogon miała pu­szy­sty i wiel­ki, prze­su­wa­ła nim po me­blach, ale nie pro­te­sto­wa­łem – ide­al­nie wy­cie­ra­ła kurze.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Folan.

Z tak bli­ska Frank mógł zo­ba­czyć, jak ane­micz­nie blada jest sto­ją­ca przed nim ko­bie­ta. Było w niej coś po­cią­ga­ją­ce­go. Nie wie­dział, czy spra­wił to jej głos, czy też brak oku­la­rów nieco ją uczło­wie­czył, jakby złote opraw­ki były za­sło­ną, którą na chwi­lę zrzu­ci­ła; maską skry­wa­ją­cą jej nie­po­ko­ją­ce pięk­no. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest krar85.

– Dzień dobry kierowniku – wybełkotał niedbale zatrzymawszy się kilka metrów ode mnie. – Niezła bryka – rzekł spoglądając na auto. Miał brzydką, brudną twarz i krzywe usta. Jego głowa była nieproporcjonalnie duża. Wyglądał na lekko upośledzonego, a jednak w jego oczach czaił się niespotykany u takich elementów błysk intelektu.  – Mój ojciec dostał kiedyś trzy lata za pożyczenie takiej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Ziemia pod stopami szarżującej jazdy zaczęła się poruszać. Wybrzuszać i zapadać, stała się miękka i grząska. Przerażone konie upadały, zrzucając ciężkozbrojnych jeźdźców i przygniatając ich swoim ciężarem. Wśród atakujących rycerzy wybuchła panika. Część zaczęła się wycofywać, większość topiła się w zdradliwym gruncie jak w rozszalałym od sztormów morzu. Nieliczna grupa dotarła do pozycji obronnych, jednak wytracając swój impet, szybko została stłamszona. Atak rozbił się o tarcze, a rycerze i wierzchowce zostali zakłuci włóczniami i mieczami piechoty.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Dawid Majerski.

Twarz około dwunastoletniej dziewczynki. Taka niewinna i delikatna. Teraz cała sina i ubłocona, pukle mokrych włosów przylepione do policzków. Odgarnął je delikatnie, jakby nie chciał jej budzić ze snu. Deszcz stopniowo obmywał ciało i pozwalał dostrzec szczegóły. Najbardziej przerażały oczy. Powieki zaszyte czerwoną nicią.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Silva.

– Kmieciu! – zagrzmiał rycerz. – Gdzie jest Miecz Prawdy? Mów!

– Miecz czego? – Zapytany podrapał się po brodzie. – Aaa. Pewnie taki duży i świecący? Mam go tutaj.

Poszli za wieśniakiem do chaty. Sir Rodrik stężał i bił od niego chłód, jakby przemienił się w bryłę lodu.

– Co to jest?

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest syf..

Przeraźliwy, dobywający się z wnętrza trzewi skowyt wypełniał wąską klatkę schodową. Lepkie od brudu stopnie trzeszczały przy każdym kroku. Kołysząca się na przewodzie słaba żarówka chlapała naokoło mdłym światłem, wydobywając z ciemności zęby potłuczonych butelek i pety, siedzące w szparach między deskami jak obrzydliwe robactwo. Smród tego miejsca był wręcz poniżający, oblepiał gardło, zatykał nos, jak galareta ściekał do płuc.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Verus.

Gdy byłem młodszy, dużo gotowała. Śpiewała wtedy jakieś smętne piosenki, potwornie fałszując. Ale wszystko mogłem jej wybaczyć za żeberka w miodzie albo pyszne tosty, z których bokami wylewał się ser. Od jakiegoś czasu jednak mogłem liczyć tylko na jajecznicę rano i drugą, wieczorem. Jajecznicą łatwo było mnie karmić – ledwo musiałem gryźć, więc szło to szybko, dzięki czemu matka mogła zaraz zniknąć.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka