Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest SaraWinter.

Po­cią­gną­łem za sznu­rek i zro­bi­łem krok w tył. Włosy wpa­dły mi do oczu, wiatr kie­ro­wa­ny nie­ziem­ski­mi pra­wa­mi na­tu­ry pchnął mnie w stro­nę Sol­ne­go Morza. Poślizgnąłem się na skale. Spa­da­łem. 

Mia­łem dwa­na­ście lat, kiedy ura­to­wał mnie po raz pierw­szy.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Naz.

Ileż książek pochłonęłam, przeżywając te skrojone przez wzburzone umysły tortury nieistniejących lub z dawna martwych nieszczęśników, bo chciałam nie-przeżyć coś, co wstrząsnęłoby mną do cna – bardziej niż sam fakt istnienia. Co odmieniłoby moje spojrzenie i sprawiło, że dla świata byłabym bardziej interesująca, bo po części zużyta, po części wyssana, wbrew celebracji pełności i bezrefleksyjnego mnożenia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CM.

Helena zatrzymała się, wzięła kilka głębokich wdechów i przyjęła pozę statuy bezwzględności.

– Edwardzie! – oświadczyła tonem stanowczej damy.*– Proszę natychmiast zejść na ziemię!

* Znana forma hipnozy o wszechstronnym działaniu. Pozwala odstawić piwo, pamiętać o czystych skarpetkach czy pokochać wizyty mamusi.

Chmura zwolniła. Trochę opadła, zatańczyła na wietrze, by wreszcie ułożyć się w gest zwany w miejskim slangu: „pocałuj mnie w nos!”.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest MaSkrol.

Chodziliśmy z Kamilem do trzeciej klasy Marynki. Właściwie część rówieśników powiedziałaby, że to ja chodziłem, a on za mną. Był jak cień uczepiony swojego jedynego przyjaciela, inni kojarzyli go tylko z powodu fiksacji na punkcie Egiptu.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Monique.M.

Mroźne, nocne powietrze zafalowało, by po chwili przybrać wężową postać. Pełne zadowolenia syczenie Apophisa mąciło ciszę. Nieczęsto zdarzało się by los zaskakiwał demona. Oto bowiem dawno zaginiony w meandrach historii artefakt nagle został odnaleziony i wraz z egipskim poselstwem zmierzał do nowej stolicy Chin – Pekinu. Apophis zacierał ręce na chaos, który mógł wyniknąć z tego podarku. Ach, jak żałował, że opatrzone ochronnymi smokami i chińskimi lwami miasto broni wejścia złym demonom.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Ostanie sprawdzenie, czy wszystko gotowe. W pamięci odhaczałem pozycje z listy: dzieci – u teściów, Natasza – w łazience, kończy makijaż, zakąski – pierwsza partia na stole, druga w lodówce, co ma być na ciepło – w garnkach i piekarniku, wódka – na tarasie. Wolałbym wino i to rozcieńczane wodą, ale Ilia upierał się, że trunkami poniżej dwudziestu procent można co najwyżej leczyć kaca.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest ManeTekelFares.

– Dokąd jedziesz?

Pytanie kierowcy wytrąciło Percy’ego z zamyślenia. Odpowiedział bez namysłu.

– Na Alaskę.

– A, złoto ci w głowie – zachichotał Kenneth.

Percy milczał. Gdyby miał być szczery, to w ogóle nie myślał o złocie. Po prostu Alaska była daleko.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Michał kazał mi przysiąc, że nikomu nie zdradzę tajemnicy.

– Jak się wyda, to tata nas zabije – powiedział. – A wtedy my zabijemy ciebie.

To były mocne słowa jak na dziesięciolatka. Przysiągłem z pełną powagą, że się nie wygadam, i ruszyliśmy do lasu. Sara zawiązała mi chustę na oczach, żebym nie widział drogi. Starałem się polegać na innych zmysłach. Śpiew ptaków, szum drzew, trzask suchych gałęzi – nic charakterystycznego. Woń igliwia… którą stopniowo zastąpił zapach dymu. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest japkiewicz.

– Gdy straci swą świętą muladharę, umrze. Ale taka jest jego wola. Poświęcenie, takie jak twoje, gdy dałeś przegryźć się przeklętym zębom.

Nie miał całej słuszności, gdyż ja życia swego nie poświęciłem, lecz tylko poddałem ryzyku. I choć poniosłem porażkę, to, jak sami widzicie, nie umarłem, wbrew niektórym podaniom. Rzec mogę tyle tylko, że lud mój niewiele wiedział o dżdżownicach.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest ManeTekelFares.

Na metalowym blacie postawił puszkę. Kiedyś z nudów ponumerował je flamastrem, jednak tusz skończył się przy numerze „837” Od tamtej pory ćwiczył pamięć. Kiedy puszka z numerem „837” poleciała za burtę, minęło już czterysta dwadzieścia jeden puszek.

– Tysiąc dwieście pięćdziesiąt dziewięć.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Odwróciłam się twarzą do Ethela. Zaczęliśmy się całować. Pożar wzniecony w moim sercu wspomnieniem płonących elewatorów powoli gasł. Przenieśliśmy się do łóżka, a gdy nasze ciała przywarły do siebie w miłosnym uniesieniu i oddechy przyspieszyły, nie czułam w sobie nawet krzty agresji i nienawiści. Byłam po prostu zwyczajną dziewczyną, która chciała, by ktoś ją znowu pokochał.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest oidrin.

Mumacz nie lubi wychodzić z wody, nie kiedy ziemia jest nagrzana, bo praży go w stópki. W ogóle zamiast stópek woli rybi ogon pełen mieniących się łusek, którym to może machać na prawo i lewo, rozchlapując pełną rzęsy toń stawiku. Lubi też ścigać się z co żwawszymi karpiami i szczupakami, a nade wszystko łapać za kostki tych, co to nieopatrznie podchodzą do nieogrzmianej wody. No, jakby błagali, żeby zrobić z nich utopce…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest fleurdelacour.

Jest to też kwestia grzyba. Ojcze nasz. Upodobał sobie ścianę za łóżkiem, kredens, skórę między palcami. I jak pięknie pachnie, jak apetycznie. Jaką gamę kolorów przybiera, odcienie zieleni głębokie, brązy ciepłe i zimne, dramatyczne fiolety. Wżera się w kilimy, w ramy i płótna świętych obrazów. Wybacz Jezu ukochany, litościwy w sercu Pana naszego. Amen. Ale ten grzyb piękniej ciebie maluje niż niejeden malarz.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest NearDeath.

Kiedy spojrzałam na Alana, który w tamtym momencie rozpinał pasek od spodni i patrzył na mnie z szerokim uśmiechem, poczułam się bardzo nieswojo. Odwróciłam wzrok, a następnie, siedząc w aucie, zapaliłam papierosa. Momentalnie drzwi od starego forda się otworzyły.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Draconis.

W kadziach pływają martwe ciała, blade i nabrzmiałe. Spoglądam na nie beznamiętnie i odwracam wzrok na V., która wrzuca do środka następnego truposza do reszty. Poruszam delikatnie palcami, kierując jej ruchami.

 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Jualari.

Powietrze wokół Janka zadrżało. Druga strona ulicy oddaliła się, jakby pomiędzy gapiami a konfrontacją ustawiono spaczoną soczewkę. Przyszpilony perspektywą odkurzacz zawył, urósł, skurczył, zgniótł, rozprostował, przeobraził w wieczyste piorunodrzewo, wessał sam siebie i zniknął z głośnym „pyk!”. Trwało to krócej niż trzy sekundy. Szamanka podniosła z ziemi prostą, przyziemną wręcz maszynę, bez żadnego śladu po pasażerze na gapę. Trwoga pierzchła. Kobieta uśmiechnęła się do Janka i odebrała od niego zgubioną ozdobę. Nie miał pojęcia, kiedy ją podniósł ani kiedy przebiegł przez szerokie aleje.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Realuc.

– Wszystko gotowe? – zapytał ochrypłym głosem.

– Prawie.

Tę szczątkową wymianę zdań zakończył delikatnym klapsem. Suknia opadła, gospodarz opuścił kuchnię. Marie wbiła nóż w kacze udko z taką siłą, że ostrze dosięgnęło drewnianego stołu. I w tej samej chwili obiecała sobie, że zmieni swoje życie.

 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka