Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Dotknęła dłonią twarzy. Jedno oko wyżej, drugie niżej, zniekształcony nos i wykrzywione w grymasie wiecznego bólu wargi. I to po pięciu, kosztujących fortunę, operacjach plastycznych. Nie mogła go za nic winić, na początku za wszelką cenę chciał ją naprawić. W sumie to powinna być szczęśliwa, że jej nie zostawił.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest podstuwak.

Słuchaj, pan, nie przerywaj, to wszystko zrozumiesz. Zaczęło się od tej Cyganki piekielnej, co mi na wóz chciała wejść…

I znowu się pan wcinasz. Co z tego, że po góralsku nie mówię? Teraz nie pora na cudaczenie, spod Wrocławia jestem, przyjechałem, konia kupiłem, kierpce kupiłem, kapok ten wasz też i za górala mogłem robić. To nie istotne teraz, o ważniejszych rzeczach będzie.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest ARHIZ.

Jezioro! Świecące jezioro. Jak cudownie opalizuje…

– Podróżniku! – Co to za głos? Stanowczy i potężny.

Ktoś wychodzi z wody. Ogromny mężczyzna, pięciometrowy. W dłoni dzierży trójząb, ciało połyskuje turkusem. Wygląda trochę jak Posejdon, ale… z jednym okiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

– To spróbujmy. Koniec świata będzie jak śmierć pojedynczego człowieka w nieuniknionej samotności? A może każdy zachód słońca jest końcem świata? Apokalipsa jako czas ognistego ptaka, odradzającego się z popiołów w dniu, gdy wszyscy tracą nadzieję?

– Nie tak chciałem zacząć, ale niech będzie: koniec świata będzie jak nudny mecz piłkarski ze zwycięską bramką w doliczonym czasie gry.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Żongler.

Góry w oddali zdawały się drzemać, a otaczające jezioro drzewa szumiały lekko, przeglądając się w wodzie. Dla Esia Oko wyglądało jak kałuża rozlanej rtęci. Myśl o rtęcicy odprężyła go niezmiernie. Z kolei Ży myślał o chronionych gatunkach górskich kwiatów i miał błogi wyraz twarzy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Na co nam były te góry, myślał gorączkowo mężczyzna. Mogliśmy poczekać do wakacji i pojechać do Mielna, jak wszyscy znajomi z pracy. Ale nie, dzieciaki uparły się, że muszą zobaczyć Tatry i Morskie Oko. Odłożyli pieniądze, które przelewało im państwo w ramach programu pięćset plus i wyruszyli całą rodziną. 

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Bartek dopił piwo i z całej siły zgniótł puszkę. Słońce zniknęło za Kazalnicą. Marika. Cholerna dziwka. Zdradziła go z tym szczeniakiem, frajerem w koszuli w kwiatki, przecież on wyglądał jak gej. I na pewno nie umiał się dobrze pieprzyć. Chłopak wstał, podniósł duży kamień i wrzucił do jeziora.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Ruszyłem po kamiennej ścieżce wzdłuż drewnianej barierki. Mięguszowiecki Szczyt, czarny i poszarpany, odcinał się ponuro na tle granatowego nieba.

Kopnąłem coś nogą. Snop światła z mojej komórki wyłonił z mroku kość, zapewne wieprzową, otoczoną resztkami różowego mięsa. Jednak leżący dwa kroki dalej biały, obły kształt nie należał do żadnego zwierzęcia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Nagle wszystkie sprzęty dookoła mnie rozpłynęły się w szeregi i całe tablice cyfr. Jak w jakimś cholernym matriksie, tylko mniej komputerowo, a bardziej… Baśniowo? To chyba nie jest odpowiednie słowo. W bajkach liczby sprowadzały się do trzech świnek, siedmiu gór i rzek, tysiąca i jednej nocy i tym podobnych, mniej lub bardziej imponujących wyszczególnień.

63
kom

AQQ - Jasna

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 19:24 | kom. AQQ

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

– Nila, przynieś wody.

– Babciu! – Nila znów zaprotestowała, tym razem głośniej.

– Powiedziałam! – powiedziała stanowczym tonem Morwena.

Dziewczyna ruszyła niechętnie, wiedziała jednak, że dyskusja z babcią nie miała sensu. Była zła i przeklinała się w duchu za to, że nie poszła zrobić siku w krzaki po drugiej stronie traktu. Tamten spałby sobie spokojnie, a oni nawet nie wiedzieliby o jego istnieniu. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Wicked G.

Podszedłem bliżej jeziora, które zaczęło mocno falować pomimo braku wiatru. Usłyszałem basowe dudnienie. Wielkie krople cieczy uniosły się w powietrzu i uformowały w świecące, kolczaste kształty. W przestrachu chciałem uciec, lecz poślizgnąłem się i stoczyłem do zbiornika. Nie mogłem wyjść z wody, choć było płytko. Oblepiała mnie niczym maź. Szarpałem się, walcząc o życie. Do mych uszu dobiegał niepokojący szept.

30
kom

magar - Ulotka

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 15:30 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest magar.

Ulotkę dostałem w schronisku przy Morskim Oku.

Ot niby zwyczajne zaproszenie, choć o nieco niezwyczajnej porze. Niezwyczajnej, bo późno, a ja lubię spać, nie wspominałem?

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Pew­nie na Wi­ki­pe­dii. Bar­dzo do­kład­nie prze­ana­li­zo­wa­łem te in­for­ma­cje. Wiesz, że we­dług le­gen­dy je­zio­ro łączy się pod­ziem­ny­mi ka­na­ła­mi z Ad­ria­ty­kiem?

Ryś za­my­ślił się. Czy wła­śnie to chciał im po­ka­zać pi­ja­ny baca, za­po­zna­ny przy barze w za­ko­piań­skim Le Scan­da­le?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest śniąca.

Gdy nikt mu nie odpowiedział, odwrócił się i zobaczył, że jego brat jest właśnie szarpany przez pijanego cepra za poły strażniczego munduru. W pierwszej chwili chciał biec z pomocą, ale spostrzegł, że koledzy Pietrka już wyskakiwali ze służbowej terenówki. Machnął więc ręką i zagłębił się w lekturze kolejnego wpisu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Zalth.

Biodra prześladowcy zdobił sros, w dłoniach kołysały się dwie obwiązane rzemykami ciupagi, ozdobione upiornymi kawałkami futra, piór i kości. Trzonki wykonano ze spetryfikowanego serca jesionu powalonego przez halny. Zmatowione stalowe ostrza nie rzucały najmniejszych nawet refleksów.

Cieszyły się. Przelały dziś krew.

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Unfall.

– Czekaj, już ja cię dorwę! – ?krzyknął ojczulek, napinając procę, by po chwili wypuścić kamienny pocisk. Trafił. Pilotująca miotłę niewiasta wpadła w korkociąg, a trajektorię jej dalszego lotu zaczęła znaczyć smuga wysypujących się z torby ziół.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka