Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Chrościsko.

Nie wiedział, jak zacząć. 

Po tygodniu szlajania się razem, z tych kilku wykrzyczanych w złości zdań, niedomówień i shit testów, złożył traumatyczną historię. Teraz zaś nawet bał zbliżyć się do koralowych ust.

A przecież to był ten moment. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Arnubis.

Przy dogasającym ognisku zostaliśmy już tylko ja i Anka. Ona pałaszowała bułkę z kiełbasą, a ja patrzyłem na nią z zachwytem. Niziutka, z małym noskiem i pełnymi, rumianymi policzkami, w blasku płomieni wyglądała zupełnie jak uroczy chomiczek. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

Widzę Ziemię na własne oczy. Nie sposób tego porównać z opisami w snopoematach czy z wizjami pnąłączy. Obraz chciwości i rozrzutnego gospodarowania darami natury rozciąga się aż po horyzont. Szkielety domostw na wypalonej glebie są grobem ludzkości, lecz czy my naprawdę jesteśmy jej spadkobiercami?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łosiot.

Koło ósmej rano syntetyczny głos poinformował pasażerów windy, że oto wjechali właśnie na “piętro dziewiąte”. Pierwsi pracownicy zaczęli sobie robić kawę, dobierali się do zawiniętych w folię aluminiową kanapek i nieśpiesznie zajmowali miejsca na wielkiej sali. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Wielka Czeluść wzywała przybysza falami radiowymi swojego otoczenia. Słała zaproszenie z wirującej krawędzi zewnętrznego horyzontu zdarzeń, emitując nieregularnie w zakresie podczerwieni. Zachęcała transmisją promieniowania gamma ergosfery. A gdy „Niepowstrzymany” nie odpowiadał na jej inwitację, nalegała potężnym oddziaływaniem grawitacyjnym swojego bezdennego jestestwa. 

opowiadanie
science-fiction
33
kom

GaPa - od.ruch

Duch Biblioteki | 21.03.20, g. 22:07 | kom. Finkla

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

 Kiedy uniósł głowę, na­po­tkał wzrok ko­bie­ty o nie­praw­do­po­dob­nie dłu­gich brwiach. Ro­zej­rzał się. Świe­tli­ca. Na wy­ci­szo­nych mo­ni­to­rach od­twa­rza­ne były w try­bie cią­głym lo­so­we po­zy­cje z prze­past­nej bi­blio­te­ki mul­ti­me­dial­nej. Grali w war­ca­by. Są­dząc po sy­tu­acji na plan­szy, był bli­ski wy­gra­nej. Ko­bie­ta przy­glą­da­ła mu się ba­daw­czo. Mu­siał mieć zdez­o­rien­to­wa­ną minę, bo ro­ze­śmia­ła się su­chym, szcze­kli­wym gło­sem.

– Któ­reś z nas wy­sa­dzi cały ten in­te­res w po­wie­trze. Boże, niech to się skoń­czy ja­skra­wy­mi fa­jer­wer­ka­mi.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Verus.

Powiedziała coś, co wszyscy widzieli na monitorach od dłuższej chwili, ale słowa te miały przejść do historii. I nagle panujący powszechnie spokój został złamany. Okrzyki radości z tysięcy gardeł niemalże zatrzęsły planetami. Euforia eksplodowała, a po godzinie nie było we wszechświecie człowieka, który by o tym nie słyszał.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Chrościsko.

– Kilka dni temu miałam sen – zaczęła od początku. – Przyśnił mi się ten doktorant od profesora Kożuchowskiego. Często przynosi nam próby do maceracji.

– Nazwiska nie są istotne – szepnął ksiądz cicho, a mimo tego stal w jego głosie aż zmroziła Marię.

– Otóż ten doktorant jest zawsze smutny. Nie, nie smutny. Ponury. Ma w sobie taką złość, albo żal, może zawiść. Coś, co sprawia, że nigdy się nie uśmiecha. 

63
kom

Darcon - Warga

Duch Biblioteki | 15.03.20, g. 16:10 | kom. Darcon

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Darcon.

Gród wyglądał na porzucony, a domostwa przezierały pustką. Wszędzie panowała ciemność. Wiatr i deszcz hulały przez otwarte okiennice, które raz po raz odbijały się z łoskotem od ścian. Na uliczkach nie było żywego ducha, nawet psy gdzieś poginęły. Tak właśnie mogłoby wyglądać opuszczone grodzisko… Gdyby nie hałas oręża i okrzyków, który przebijał się co jakiś czas przez szum tłukącego o dachy deszczu.

opowiadanie
fantasy
238
kom

CM - Cmentarz

Duch Biblioteki | 12.03.20, g. 06:23 | kom. CM

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CM.

Duch był coraz bliżej. Powolnym, niezgrabnym krokiem zmierzał w kierunku łóżka. Amri walczył z bezwładnym ciałem. Próbował się zerwać. Uciekać! Nie potrafił tego zrobić.

Duch nachylił się nad nim. Obojętna twarz Besnica wbiła w niego lodowate spojrzenie. Chciał krzyczeć. Rozpaczliwy wrzask uwiązł mu jednak w gardle. Zjawa wysunęła mlecznobiałą dłoń, kierując ją w stronę serca ofiary…

– To już – szepnął duch.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka