Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest LanaVallen.

– E, Bu­rzo­wa! Zo­bacz tych mat­ko­ry­pa­czy.

Or­czy­ca, któ­rej upał zda­wał się nie imać, prze­klę­ła. Siar­czy­ście.

– Ro­ga­czu, prze­stań-li roz­pra­wiać z tą har­pią. Zo­bacz no, chcie­li nas zła­pać w ima­dło!

Gnom umilkł mo­men­tal­nie. Przez chwi­lę trwa­ła okrop­na cisza, wszy­scy wstrzy­ma­li od­dech i mie­rzy­li się wzro­kiem. Dea miała ocho­tę stać się nie­wi­dzial­na – prze­cież nie umia­ła wal­czyć!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MaSkrol.

 Drew­nia­ne scho­dy skrzy­pia­ły pod cię­ża­rem stóp. Tego wie­czo­ru każdy krok wy­da­wał się zbyt trud­ny. Wątłe ręce opa­da­ły na po­ręcz, palce wy­ty­cza­ły ścież­ki w za­ku­rzo­nym drew­nie.

Zmie­ni­ła utwór, prze­wi­ja­jąc o kilka se­kund. Nie lu­bi­ła ciszy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Żongler.

Przed chatą było szaro, świt zagubił się gdzieś w górach. Ludzie stali w bezruchu tu i ówdzie, jakby go wypatrywali. Patrzyli jednak w złą stronę. Na sinych wzgórzach zachodniego horyzontu stały kolumny pomarańczowego światła. Gładkie jak wypolerowane pręty jasnego metalu, niezachwiane jak filary wspierające strop, ciche jak sen piaskowego węża. Patrzyłem, odurzony. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest kasjopejatales.

To, co dla jednego jest dziwne, dla innego wcale nie musi takie być. Osobę znającą tylko jedną rzeczywistość, może zaskakiwać, że jest ich wiele. Dzikusowi żyjącemu w puszczy, samochód zapewne nie tylko będzie wydawał się dziwny, ale i przerażający. Można więc założyć, że jeżeli ktoś zawsze miał nad głową niebo, zdziwi się, widząc w tym miejscu morze.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest black_cape.

Niebo zastępczo wyznacza ogromna kopuła, bo świat na zewnątrz nie jest jeszcze gotowy. To ledwie niedokończony szkic, wciąż poprawiany i na nowo przerysowywany. Eurynome widziała prawdziwe niebo, ale tylko na ekranach i fotografiach, podobnie jak widzi się własną twarz. Pod skorupką niebo zawsze jest spokojne, a prowizoryczne słońce świeci jasno i pogodnie; i tylko metalowa pajęczyna sklepienia burzy doskonałą iluzję nieskończonej przestrzeni.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Zanais.

Brudna sukienka szurała o popękane klepisko. Ella skończyła rozpalać krzesiwem płomyczek w palenisku i teraz na czworakach podchodziła do Kamyka. Zwinięty na starym kocyku piesek sypiał ostatnio coraz dłużej i częściej. Boki mu się zapadły, a kości wystawały, jakby zamierzały lada chwila przebić skórę.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Arnubis.

Gdy tak wpatrywałem się w tę tajemniczą budowlę, jakieś dziwne, trudne do nazwania odczucie zaczęło rodzić się w mojej piersi. Tak jak gdyby skały emanowały subtelną, obezwładniającą aurą, która przenikała całą okolicę i wypełniała ją mieszaniną nabożności i podskórnego lęku. W głowie zrodziła mi się myśl, że podobnie muszą czuć się ludzie stojąc wewnątrz kamiennych kręgów, które rozsiane są po Europie. Albo może wędrując korytarzami w głębi monumentalnych grobowców egipskich faraonów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest rrybak.

Minęła może sekunda, a zza krzaków otaczających polankę wypadł średnich rozmiarów ogr. Zielony, niechlujny i śmierdzący. Wrzeszcząc coś nieskładnie, z miejsca pognał w kierunku Zenka, machając przy tym sękatą maczugą i krzywiąc się niemiłosiernie. Nie wiadomo dlaczego, paluch drugiego, wolnego od oręża łapska, trzymał we własnym uchu. Coś to Kociubie przypominało, ale z wrażenia chwilowo zapomniał, co. Dystans między nimi zmniejszał się błyskawicznie, ziemia pod stopami zielonej paskudy dudniła, spanikowany świeżo upieczony Poszukiwacz zdołał więc użyć jedynie najkrótszego zapamiętanego zaklęcia. Nawiasem mówiąc jedynego, które mu w tej chwili przyszło do głowy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Sokolnik.

Moje osiemnaste urodziny spędziliśmy we dwóch. Ojciec pojawił się w domu pierwszy raz od miesiąca. Czułem, że i tak cudem wyrwał się obowiązkom, ale bynajmniej nie poprawiło mi to humoru. W dniu wkroczenia w dorosłość zamiast upijać się ze znajomymi na imprezie, albo przeżywać intymne chwile z dziewczyną, słuchałem modlitwy szeptanej wargami dziwaka. Nie miałem już nikogo innego.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Wicked G.

Przed tym nie można uciec. Nie w tym skalanym niedoskonałością świecie.

Istotnie potwór był częścią jakiejś kabały, lecz teraz nie wydawała się straszna, a wręcz przeciwnie – fascynująca.

– Jest jednak inny sposób… Chcecie go poznać?

Alays i Cruhnus nieśmiało skinęły głowami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest czarna adelajda.

Rzyć nie alchemik. Ci najlepsi, chociaż równie daleko od wynalezienia kamienia filozoficznego, jak ten tutaj, aktorzyli z mniejszym bądź większym powodzeniem na królewskich dworach, okrywając się tajemniczością i gronostajami, wróżąc z gwiazd i przelewając dziwnie pachnące substancje z większych dzbaneczków do mniejszych. Nikomu krzywdy nie robiąc, nie czynili też nic dobrego; to i tak lepiej, niż politycy. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Edward Pitowski.

(ludzie to białe kartki z dziwnymi zdaniami, bardzo lubię ich czytać)

Jestem w parku, w cieniu drzew, obserwuję ich z przyjemnością, jak spacerują, biegają, odpoczywają. Jak myślą. Ci bardziej skoncentrowani mają wyraźny koncept przyszłości, dziesiątki imperatywów, które ciągną ich w różne strony. Projekcje przyszłych wydarzeń, innych ludzi, siebie samych.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest BasementKey.

Przekazała nam wszystkim łamaną polszczyzną, że świat czeka wielka katastrofa, opisywała zamach w Bydgoszczy, o czwartej nad ranem, dziesiątego maja dwa tysiące dwudziestego roku. Mówiła, że niemal cała ludzkość przestanie wówczas istnieć, cała ludzkość i wszelkie rozumne życie. Bomba silniejsza niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Wybuch, który będzie powracał do mnie w snach przez kolejne lata.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

– Zrób coś, do diabła! – wrzasnął Sydney, gwałtownie skręcając kierownicą. – Chyba rosną jej skrzydła!

Luksusowy packard twelve wszedł w zakręt z głośnym piskiem opon, a światło dwóch rozjarzonych reflektorów prześliznęło się po rachitycznych drzewach, rosnących wzdłuż szosy.

Za samochodem, zbliżając się z każdą chwilą, człapała gigantyczna krabośmiornica.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Tłuste czarne robaki wijące się na klepiskach i stołach kuchennych. Grzyb na ścianach. Krew w dzbanie ze skisłym mlekiem. Zgnilizna w słomie pokrywającej dachy i martwe ptaki wśród traw za płotem. Albo wino przemienione w ocet, ku rozpaczy Ginty, który znalazł pełną i zakorkowaną butlę trunku ukrytą w skrzyni.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Gekikara.

W moim rodzinnym domu, w pokoju który pretendował do miana salonu, stała wysoka szafa z dębowego drewna. Była okropnie stara a jej wnętrze pachniało naftaliną. Uwielbiałem się tam chować. Mogłem spędzić cały dzień w ukryciu, obserwując przez szczelinę między drzwiczkami szafy codzienne życie mojej rodziny. 

To było moje miejsce.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Realuc.

Je­ste­śmy jak te gli­sty, co ludz­kie ciała zże­ra­ją. Że­ru­ją­cy za życia, że­ru­ją­cy po śmier­ci. Kie­ro­wa­ni je­dy­nie za­pa­chem krwi, idzie­my do­ni­kąd. Ale wkrót­ce się to zmie­ni. Wkrót­ce po­ja­wi się ten, któ­re­go jesz­cze nigdy nie było, a który bę­dzie na za­wsze. Ten, który po­zbę­dzie się wszyst­kich ludzi, dep­cząc ich ni­czym te plu­ga­we ro­ba­ki. Od­daj­cie cześć Po­wiecz­ne­mu, a może za­miast roz­gnieść was, uczy­ni swymi słu­ga­mi.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka