Profil użytkownika


komentarze: 1829, w dziale opowiadań: 1077, opowiadania: 990

Ostatnie sto komentarzy

Suzuki, ja bym bardzo chciał, ale w obecnym trybie pracy to jest jednak poza zasięgiem. Nie chcę wyliczać, bo nie o to chodzi, ile mam roboty i ile czytania, redagowania, poprawiania, tak czy siak, finalnie, dodatkowe teksty mogę co najwyżej przeglądać, ale już nie komentować. Nie chcę tego robić zdawkowo i koledzy w redakcji też woleliby uniknąć takiej roboty zdawkowej. A na wnikanie, analizowanie i wystawianie obszerniejszych komentarzy czasu jednak nie mamy. Pismo ma ciągle coś. Teraz obchody 30-lecia. Jest huk zajęć na bieżąco. Mogę więc tylko zapewnić, że na ile daję radę, na ile wszyscy w redakcji dajemy radę, śledzimy poczynania autorów na stronie i tych znakomitszych mamy na oku.

Pozdrawiam.

Nowi Mistrzowie zaakceptowani. Bawcie się dobrze i dbajcie o naszą stronkę. :)

Gratuluję.

 

A Świętomirowi raz jeszcze dziękuję. :)

Koledzy i Koleżanki, jadę na urlop. Będę 10.09. Wtedy zjamę się pracami, które spływają na ten konkurs. Tak piszę, w razie gdyby niektórzy się niecerpliwili. :)

Pozdrawiam.

Piszę tutaj, bo wątek często odwiedzany.

Od 24.08 do 10.09 jestem na urlopie. Pamiętam, że 31.08 kończy się konkurs na PARANORMAL 2012, zajmę się tym, jak wrócę.

Tak samo o nominowanych przez Lożę do wyróżnień za wrzesień będzie  info nieco później. 

 

Pozdrawiam,

Jedna osoba nie przysłała mi adresu, to do niej mogło jeszcze nic nie dojść. Proszę o adres. :)

Robi się.
W najbliższym czasie będzie po Waszej myśli.
Dj Jajko dopilnuje.

Pozdrawiam.
PS. Przypominam o trwającym konkursie. A właściwie dwóch. Tym ze strony i tym ogłoszonym w ostatniej "NF". 

Wszelkie pomyłki, błędy i lapsusy nie są w stanie przesłonić faktu, że jest to bardzo dobry tekst. Oby wiecej takich na tej stronie. Gratuluję!

Ależ Cień Burzy, autorzy też mogą podawać typy. Tak się ładnie składa, że nie ma tu chyba nikogo, kto by był na tyle szalony, by siebie pod niebiosa wynosić, a o innych dobrego słowa nie powiedzieć. Zatem spokojnie, czytaj rywali i wystaw im solidne noty, tym, którzy Twoim zdaniem zasłużyli. :)

Roger, błagam, żadnej poezyji. Wiesz, ilu jest gramofonów, to jest, chciałem rzec, grafomanów starych i młodych? ;))))

Otwarty. Marcin Robert podał tematy, teraz wystarczy tylko podać daty i limity znaków. Przecież możecie konkursy ogłaszać, jak macie chęć. Jestem za. :)

Wpisałem w wyszukiwarkę "Duchy 2012" i mam taką listę, jaka wyszła. Jeśli sa jeszcze jakieś tekst konkursowe, proszę linkować. Najwyraźniej wyszukiwarka nie wszystko wyłapuje (co jest dziwne, bo powinna).

Pozdrawiam. 

Znakomity pomysł. Redakcja jest co prawda w trakcie reorganizacji związanej z przeprowadzką wydawnictwa całego, ale postaram się to ogarnąć. :)

Jak tylko przeprowadzka wydawnictwa stanie się przeszłością, o której będzie można dumki śpiewać, rzucę hasło na kolegium redakcyjnym. :)

Wiem, że dyplom jest standardowy, ale taki ma być. Póki co. Nie wykluczam boowiem, że sprawie należy się przyjrzeć. :)

I, rzecz jasna, obchodzi mnie, całą redakcję, co piszecie. No, bez takich, szoszoon. ;)

Lubimy w "NF" żarty. Pisz tak dalej, komplikuj fabułę, baw się grepsami w dialogach i zobaczymy, jak to się skończy. Tu Loża nagrodziła piórkiem. I myślę, że dobrze się stało. Więcej osób powinno pisać z humorem. Gratuluję.

Nic nie wiem, o rezygnacji IpMana i krisbama. Proszę, niech do mnie obaj napiszą, jak to z nimi jest: saą w Loży czy nie?  :)

syf. i świętomir: znaczki dostawiłem. Enjoy! :)

Kto ma znaczek, jest mistrzem. Proszę zapoznac się z regulaminem Loży, przestrzegać go i, wiecie, tak w ogóle dbajacie o siebie, Koledzy i Koleżanki. :)

Gratuluję i pozdrawiam. :)

Dzięki za pomoc. :)

mkmorgoth
vyzart
AdamKB
Dreammy
joseheim
Świętomir
beryl

- tym razem do Was trafią drobne upominki za wątek pomocowy i aktywność. :)
Ale dziękuję wszystkim i zapewniam, że zwracam uwagę na wszystkie Wasze opinie co do opowiadań wartych nagrodzenia.

PS. Kto mi jeszcze nie wysyłał danych do korespondencji, proszę o wysłanie ich na mojego redakcyjnego mejla. 

Pozdrówka. :)

Oftop. Zapraszam na warsztaty, które reklamuje baner. Są też kursy netowe, jak by ktoś chciał i był spoza Wa-wy. Szczegóły po kliknięciu w baner i na stronie Pasji Pisania. Koniec oftopa. :) 

Tylko w listach i tylko na początku zdania piszemy duże litery w zaimkach. Reszta normalnie, małymi literami. Nie ma co udziwniać. :)

Oczywiście, niech obecni mistrzowie pamiętają, żeby przesłać swoje typy za miniony miesiąc do Roberta, który póki co nadal jest tym, który kontaktuje się ze mną i przesyła mi Wasze wskazania. :)

 

Pozdrówka.

Przeczytałem dyskusję. Widzę, że wszystko idzie ku lepszemu. Może po 8 będzie zmiana w Loży. Prawie na pewno jakies zmiany będą, ale już mam wrażenie, że działania są dobrze ukierunkowane. :)

Driad, joseheim, słuchajcie: współpracuję z Robertem od początku istnienia Loży. Prawie dwa lata. I to jest pierwszy przypadek, kiedy coś szwankuje bardziej. Dlatego ufam, że Robert to ogarnie. Jesli nie ogarnie i zgłosi mi to, będę wprowadzać zmiany. Póki co, prosiłbym, żebyście życzliwie podeszli do tej Loży, jaka jest. Widzę, że Loża musi pozbierac się do kupy, ale nie chciałbym traktować nikogo jak nieporadnego misia. Loża musi być samodzielna na ile to możliwe. Wam, którym także, jak widzę, zależy na tej stronie, proponuję: spróbujcie współpracować z Lożą. Może byście zostali mistrzami Loży? Może to dobry pomysł? Zastanówcie. Zamiast sporów - współpraca. :)

 

Ściski. 

Słuchajcie, chciałbym juz zamknąć ten temat, bo się rozrósł zupełnie niepotrzebnie. 

Jest Loża "NF". W imieniu Loży od początku wystepuje RobertZ - sam go o to prosiłem. RobertZ ma zadanie obecnie dobrać mistrzów tak, żeby był komplet i zeby to działało. Owszem, mam wrażenie, że część mistrzów miała ostatnio inne zajęcia i trochę zaniedbała sprawę, ale ufam, że nadal wszyscy są gotowi działać na rzecz naszego wspólnego, powtórzę, wspólnego celu: tej strony jako dobrej strony dla miłośników fantastyki. 

Dajcie Robertowi działać. Taka jest moja sugestia. I bawmy się dobrze dalej. :)

Dziękuję przy okazji za mejle, jakie do mnie napisaliście w związku z tą sprawą. Rozumiem frustracje, niepokoje, dziękuję też za uwagi. Cieszę się, że Wam się chce, że jesteście zaangażowani. To dobrze rokuje. :)

 

Pozdrawiam serdecznie i wracam do pracy.

Żebyście mieli jasność. Usunę każdy durny wątek z tej strony i zbanjuę każdego, kto będzie trolował. Dziękuję za uwagę.

Ajwenhoł, dzięki za głos rozsądku.

Nie mnóżcei wątków w temacie Loży "NF", proszę.
RobertZ ma prawo - jako ten z mistrzów Loży, z którym kontaktuję się w sprawie typowań Loży - poukładać sprawy w Loży "NF". Skoro ogłosił nabór, to jest nabór. Pamiętajcie, będzie tu taki porządek, jaki sami utrzymacie. Weźcie to pod uwagę.
Robertowi życzę, żeby szybko wyłonił się skład Loży zdolnej działać przy comiesięcznych wyróżnieniach i konkursach.
Wszystkim życzę, żeby niedzielę spędzali spokojnie. I resztę tygodnia też. :)

Pozdrówka.

mkmorgoth, paranormal romance to zdaje się obecnie najbardziej dochodowy podgatunek. Tak, chodzi o coś w stylu sagi "Zmierzch" albo "Córki księżyca". Ma być paranormalnie i romansowo. :)

Nowe konkursy ogłoszono. Może Was zainteresują. :)

W konkursach literackich zawsze chodzi o teksty nowe. Dlatego i ja zawsze proszę o teksty nowe. Nie chcę tego, co gdzieś było, chcę teksty świeże, pisane specjalnie na ten konkurs. Oczywiście można dać tekst napisany jakis czas temu, ale GRUNTOWNIE PRZEROBIONY (zmiany powyżej 35%) i raczej nie taki, który na innych portalach się już powycierał. Tego typu teksty będą eliminowane z konkursu. :) 

Słuchajcie, jestem pewien, że się poukładacie. Tylko spokojnie. :)

syf., ja co miesiąc otrzymuję typy od RobertaZ, który zbiera je, jak rozumiem, od członków Loży. Przeglądam te wskazania i daję info na stronę, kto jest wyróżniony. Do tej pory to działało i mam nadzieję, że dalej będzie. Właściwie nawet to nie tyle nadzieja, co pewność. Po prostu ogladam teraz ten mały zamęt, jaki się wytworzył i wiem, że albo komentarze mistrzów Loży zaczną pojawiać się pod opkami częściej, albo konieczne będą zmiany. :)

Suzuki zrezygnowała. Na deklaracje reszty czekam. 

Oczywiście, przychylam się do "dyżurów". Tylko pamietajcie: ma to byc zabawa. Nic na siłę. :)

Podoba mi się to, co powyżej zaproponował jako "regulamin Loży" AdamKB. Loża ma być, ma komentować w miarę na bieżąco, zostawiać ślady obecności. Jeśli ktoś nie może, zgłasza to. Jeśli nie zgłosi, a będzie widać, że nie daje rady - po miesiącu automatycznie traci członkostwo w Loży.

Poza tym - to apel i przypomnienie dla wszystkich - Loża jest tylko grupą doradczą. To znaczy, że nie jest tu od wszystkiego, lecz miło, że jest. Ja w każdym razie doceniam i cenię współpracę z Lożą.

Resztę mistrzowie dowiedzą się od RobertaZ, z którym wymieniliśmy mejle.

Jak w ciągu tygodnia się plan gry nie ustali, rozwiążę Lożę i - tak jest - rozpiszę przedterminowe wybory. Wiem, brzmi jak żart, ale mówię serio.

Pozdrowienia dla wszystkich. :)

W przelocie tylko napiszę, bo dziś intensywna końcówka tygodnia: konkursy ogłoszone będą w przyszłym tygodniu. Jeszcze tylko terminy musimy redakcyjnie poustalać, żeby z niczym nie kolidowało. :)

Pozdrawiam. 

Odpowiem za dj Jajko. We własnym zakresie ustalcie, jak Wam w Loży najwygodniej pełnić dyżury i komentować. A jeśli to nie będzie grało, to się zobaczy, co dalej. Ale ufam w Waszą mądrość. Po prostu zróbcie tak, żeby na stronie byłą widoczna aktywnośc mistrżów i mistrzyń Loży. :)

Pozdrawiam. 

Kolejne konkursy niebawem.
W planach:

DUCHY 2012 - konkurs inspirowany takimi ksiązkami, jak "W kleszczach lęku" H. Jamesa czy filmami takimi jak "Inni" A. Amenabara. Oczywiście, każdy może inspirowac się tysiącem innych opowieści o duchach, choćby Nienackim. ;)

SUPERHERO 2012 - konkurs na opowieśc o superbohaterach. Bo ten temat nigdy się nie nudzi. :)

PARANORMAL 2012 - coś dla młodszej generacji, która czyta "Zmierzch", cykl "Córki księżyca" i inne takie.

Wkrótce ogłoszę zasady i terminy. :)

Pozdrawiam. 

Piórko bez dwóch zdań. Gęste SF z ciekawym konceptem, dobrymi dialogami i rozbudowanym światem. Tak, exturio, robi wrażenie ten tekst. :)
Pozdrawiam. 

Rubaszne, przaśne, stylizowane, ale - wytrzymane w konwencji do końca. I za to brawa. Podobać się może, że autor nie sili się na koncepty wysokie, na niskim poprzestaje, a jednocześnie owo niskie na tyle ciekawym robi, że czytelnik zadowolony byc może. O, widzę, że i mnie maniera udzieliła się. ;)
Pozdrawiam. 

Ej, spokojnie. Nie zakładajcie złej woli, bo zazwyczaj jej nie ma. Sorry, Suzuki, że się wtrącam, ale poproszę o uwagi konstruktywne. :)

Myślę, że ludziom zależy, żeby osoby z Loży zabierały głos. wiadomo, że wątków jest mnóstwo, opowiadań do przeczytania jeszcze więcej, więc byłoby dobrze, gdyby choć ślad po działalnosci Loży był. To taki program minimum. :)
Poza tym: wiadomo, że raz będzie intensywniej, a raz mniej. Każdy ma prawo do przerwy. ;) 

"Krzyknęła piękna K'shem:
- Koń twój dwojga nie uniesie, ścigany przez rącze rumaki Karamitów. Ratuj choć swe życie, zapamiętaj mój zapach i pędź!
Pognał więc Bodżigiridaj w step krzycząc:
- Hańba mi! Jak szakal tchórzliwy uczyniłem szkodę w jurcie dobrego człowieka, a teraz uciekam.
Jednak im dalej jechał, tym bardziej inne uczucie wypełniało jego serce, aż w końcu załkał:
- Zostawiłem za sobą cudną K'shem, za którą teraz tęsknią oczy moje i palce moje, dusza moja i krew moja. Spalę step, ale ją odzyskam. Utopię świat we krwi, ale ją odzyskam. Runie Niebo i zgaśnie słońce, jeśli tego będzie trzeba, bym znów był z nią".

Kurczę, to nie Mongołowie! To Szekspir! ;))))))))))) 

"I rzekł na te słowa UsutajDżerna.
- Słyszę słowa syna mego, Bodżigiridaja, i wiem, że są one mądre. Razu pewnego niedźwiedź spotkał zająca i powiedział „zazdroszczę ci twego losu". Zając zdumiał się i odparł „to niemożliwe. Jestem słaby i mały, nikt się mnie nie boi i nie liczy ze mną. Mogę tylko siedzieć w norze i patrzeć, jak rosną moje dzieci". „Właśnie o to chodzi" odrzekł niedźwiedź. „Ja jestem wielki i silny, i moi synowie są wielcy i silni. Gdy ty patrzysz, jak twoje słabe dzieci rosną, ja patrzę, jak moje silne dzieci zabijają się nawzajem. Dla twoich dzieci zawsze wystarczy miejsca na stepie. Las jest za mały dla moich silnych dzieci"."

Teraz rozumiem. 

Szaleństwo. Klimat dobrze budowany. Pokręcone w warstwie metaforycznej, przynajmniej momentami. Jestem na tak. :)

Nowa Fantastyka