- Hydepark: WSZ - reaktywacja

Hydepark:

WSZ - reaktywacja

Cześć wszystkim po dłuższej przerwie! Jutro zaczynają się wakacje, najwyższy więc czas reaktywować – po dwóch latach nieobecności – Wakacyjną Strefę Zabawową. Gdyby Redakcji brakowało pomysłów, proponuję zorganizowanie

 

 

 

Fantastycznych Igrzysk Olimpijskich.

 

 

 

W końcu mamy rok olimpijski. :D Odbyłyby się one w pięciu dyscyplinach:

 

 

 

1) Konkurs wiedzy o literaturze science-fiction i fantasy.

 

2) Konkurs wiedzy o "Fantastyce" i "Nowej Fantastyce" (to z okazji trzydziestolecia miesięcznika).

 

3) Konkurs na artykuł publicystyczny.

 

4) Konkurs na recenzję.

 

5) Konkurs szortowy, w trzech konkurencjach:

 

 

 

– szort od 4000 do 5000 znaków,

 

– szort od 1000 do 3000 znaków oraz

 

– drabelek (równo sto słów).

 

 

 

To oczywiście tylko luźne propozycje do przedyskutowania. Maskotką igrzysk może być ten sam robot, który witał nas w 2010 roku. I co o tym sądzicie?

Komentarze

obserwuj

Jeśli nagrodą będą medale, to jestem jak najbardziej na tak.

Konkurs na drabble'a jest fajnym pomysłem. Krótka forma, choć, co prawda, wcale nie jest taka łatwa...

Fajna sprawa z tą Wakacyjną Strefą Zabawową. Redakcja mogłaby o tym pomyśleć, tym bardziej, że poprzednio ta inicjatywa się sprawdziła i przyciągnęła wielu użytkownków. 

To były czasy :D

sesi19Jeśli nagrodą będą medale, to jestem jak najbardziej na tak.


Oczywiście: złote, srebrne i brązowe. :D

 

A konkurencjom można ponadawać bardziej sportowe nazwy. Na przykład:

 

Bieg na 5000 znaków, bieg na 3000 znaków i sprint na 100 słów.

jestem nowa, nie mam skrupułów, by spytać: co to jest WSZ?

@Mauea -  Wakacyjna Strefa Zabawowa z konkursami, jeśli dobrze zrozumiałem ;) No i oczywiście jestem ZA!   

Cudowny pomysł!

Taki... odświeżający ;) Nie ma to jak miłe uatrakcyjnienie wakacji ;)

Wybaczcie, jeśli to głupie pytanie, ale o co chodzi z szortami? To opka na tyle a tyle znaków, czy może jak nic nie rozumiem...?

WSZ bomba, ale konkursy na recenzje i artykuły nie odbiegają od codzienności, a ja chcę czegoś ciekawszego1;D Osobiście tęsknię za zgarnianiem ksiażek za pytania do pisarzy:D No i chcę też nowych form konkursów!

“A lesson without pain is meaningless. That's because no one can gain without sacrificing something. But by enduring that pain and overcoming it, he shall obtain a powerful, unmatched heart. A fullmetal heart.”

Powinny jeszcze powrócić pytania do autorów. To było bardzo fajne przedsięwzięcie:)

Hm, ciekawy pomysł ;)

Brzmi interesująco. Moje zainteresowanie temetem zaznaczyło się lornetką w górze tematu.

Znakomity pomysł. Redakcja jest co prawda w trakcie reorganizacji związanej z przeprowadzką wydawnictwa całego, ale postaram się to ogarnąć. :)

To w końcu WSZ uważamy za otwarty?

A może będzie oficjalne otwarcie z ustaleniem zasad i konkurencji?

Ile razy można startować w konkurecjach na opki. Jeden zgłoszony drabel to trochę mało, niechby była możliwość  zgłoszenia chociaż trzech.

Otwarty. Marcin Robert podał tematy, teraz wystarczy tylko podać daty i limity znaków. Przecież możecie konkursy ogłaszać, jak macie chęć. Jestem za. :)

Wspierając pomysł Marcina Roberta, opublikowałem w ramach konkursu na drabble'a opowiadanie --- oczywiście zawiera sto wyrazów --- pod tytyłem " Przesmyk". Oto link--->  http://www.fantastyka.pl/4,7439.html

o, redakcja się odezwała :)

wsz rozpoczęta, na mnie nie liczcie, po konkursie z grą o tron należy mi się mały urlop, liczony w czasie geologicznym :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

a zasady?...

<biedactwo dalej nic nie wie i nie rozumie>

Dj... Ty się lepiej "Tunelami" zajmij, a nie o urlopie :P <pisze drabble'a>

wiem wiem, jutro siadam i czytam 024

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

A ja wprowadziłbym tutaj jeszcze jedną konkurencję --- wiersz. Wiersz musi być  związany z fantastyką. Forma dowolna - wiersz biały, poemat, klasyczny trzynastozgłoskowiec, triolet itp..

Cóż na to szanowny Autor pomysłu reaktywacji WSZ? 

Roger, błagam, żadnej poezyji. Wiesz, ilu jest gramofonów, to jest, chciałem rzec, grafomanów starych i młodych? ;))))

Oxzywiście... Rezygnuję z pomysłu. 

homar: To w końcu WSZ uważamy za otwarty? A może będzie oficjalne otwarcie z ustaleniem zasad i konkurencji?

 

Trudno rozwijać taki projekt bez minimalnego choćby zaangażowania Redakcji. Ktoś przecież musi ufundować nagrody i ogłosić zwycięzcę. :D Poza tym pytania na konkurs wiedzy o naszym ulubionym czasopiśmie powinien zostać opracowany przez profesjonalistów, a nie takich amatorów jak na przykład ja. :) Z drugiej jednak strony faktem jest, że Redakcja ma własne zajęcia związane z redagowaniem oraz niedawną przeprowadzką. Mam w związku z tym propozycję:

 

Oficjalne otwarcie Fantastycznych Igrzysk Olimpijskich przełóżmy na dzień otwarcia igrzysk w Londynie (to już niedługo - 27 lipca). Do tego czasu Jakub, zgodnie z obietnicą, postara się to ogarnąć.

 

Szorty natomiast (w tym drabelki) można zamieszczać już teraz, z dopiskiem WSZ. Limity znaków niech będą takie, jak w poście inicjującym. Każdy autor powinien tylko zaznaczyć, w której konkurencji startuje (wpisując obok WSZ liczbę znaków swojego szorta lub słowo "Drabelek").  Potraktujmy to jako kwalifikacje przed właściwymi igrzyskami. Trzeba jeszcze tylko ustalić, kto będzie to wszystko oceniał?

dj Jajko robi sobie krótki urlop od konkursów po grze, ale wierzę, że redakcja Wam pomoże, jeśli już ochłonęła po trudach przeprowadzki :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

A ten ciągle o grze, no...

Człowieku, man! Będę się tym intelektualnie (pod szary wpełzam koc, co skrywa...) przez następny miesiąc :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Ciekawe, czy ktoś rozstrzygnie ten konkurs...

Nowa Fantastyka