- Hydepark: GRAFOMANIA 2012 - WYNIKI oraz GRAFOMANIA 2013

Hydepark:

konkursy

GRAFOMANIA 2012 - WYNIKI oraz GRAFOMANIA 2013

Tak, tak.

 

Nie jest to żaden żart – nadszedł czas na ogłoszenie wyników „Grafomanii 2012”!

 

Równo rok temu założyłem ten pierwszy nieoficjalny konkurs. Tak sobie pomyślałem, że rocznica będzie idealną datą, by ogłosić wyniki. Te znajdziecie poniżej. Zanim jednak przebrniecie przez listę tekstów, z moimi komentarzami i werdyktem, pozwolę sobie na kilka słów podsumowania.

 

Okazało się, że wątpliwości co do natury i założeń konkursu okazały się zasadne. Właściwie większość z dodanych opowiadań rozmijała się z pierwowzorem, od którego wziął się pomysł na „Grafomanię” (nie wiem czy ktoś pamięta, ale pierwotnie konkurs miał się nazywać „Nomady 2012”). Cześć to po prostu były teksty z dużym nagromadzeniem błędów ortograficznych. Przecież każdy domorosły pisarz ma na swoim wyposażeniu edytor tekstu. A ten znowu ma słownik i podkreśla błędy. Zresztą, wygrzebałem opowiadania, które napisałem w wieku poniżej 10 lat, tak z ciekawości i dla porównania, i było w nich jakieś 10 razy mnie ortografów niż w tych zgłoszonych na grafomanię ; )

Drugą kategorię stanowiły teksty parodystyczne. Fajnie, śmiesznie, ale nie grafomańsko : ) Niemniej, za kawał dobrej roboty i pozytywną reakcję użytkowników, dostanie kilku autorów takich tekstów i swoje wyróżnienia.

 

Jakby nie było, jak powtarzałem, kiedy ludzie mnie gonili i przeklinali za brak wyników – chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Czytałem komentarze samych autorów, czytałem komentarze czytelników i jestem przekonany, że ten konkurs dostarczył wielu ludziom sporo rozrywki. Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału i...

 

… ogłaszam „Grafomanię 2013”.

Nie wiem ile osób podejmie się tego wyzwania, biorąc pod uwagę to, że na wyniki czekaliście aż rok, ale ze swojej strony mogę obiecać, że tym razem nie będę się aż tak lenił.

 

W tamtym roku nieźle się ubawiliśmy, możemy zrobić to ponownie! Tym bardziej, że pojawiło się sporo nowych użytkowników, którzy szansy na udział w poprzedniej edycji nie mieli ; )

 

Zasady:

Zamieść opowiadanie rojące się od błędów składniowych i logicznych. Gub podmioty, przeinaczaj słowa. Nie bój się absurdalnej fabuły. Opieraj się na schematach. A przede wszystkim: wywołaj uśmiech na twarzy czytelnika.

W razie wątpliwości można przeczytać moje uwagi do tekstów z poprzedniej edycji.

 

Termin:

17.03.2013

 

No dobrze, a teraz nadszedł czas, by wreszcie ogłosić wyniki „Grafomanii 2012”. Najpierw lista tekstów z moim uwagami, na końcu werdykt.

 

Zaczynamy:

 

[GRFOMANIA 2012] – Proste lochy

rinos

 

Tekst w ogóle nie przypadł mi do gustu. Ani grafomania, ani udana parodia. Po przeczytaniu pozostaję zupełnie bez emocji.

 

 

Zabójca demonuw (i może czytelników także) – Grafomania 2012

AdamKB

 

W tekście jest przesadnie dużo błędów, przede wszystkim ortograficznych, sporo wtrąceń. Przypomina to raczej próbę pisania opowiadania przez siedmiolatka. Nie o to chodziło w grafomanii ; )

Zdecydowanie punkty dla Adama lądują za rozwiązanie „dodałem prolog, ale napiszę więcej, tylko powiedźcie mi co myślicie” no i przede wszystkim „mam dobre oceny z klasówek”. Sam tekst mnie nie przekonał, ale to drugie było fajne.

 

Łofca Wilkąłakuw I (Grafomania 2012)

Łofca Wilkąłakuw II Kolejny sukses (Grafomania 2012)

Haskeer

 

Znowu. Nagromadzenie ortografów i literówek odstrasza. Tekstu nie czyta się płynnie. Same wydarzenia nudzą, nie śmieszą. Druga część jest jeszcze gorsza.

Plus za wstępne słowa o wypracowaniu z polaka.

 

 

 

Bohaterowie Świata (Grafomania 2012)

Mish

 

Opowiadanie śmieszne, całkiem niezły przyznam, ale nie jest to grafomania, a najzwyklejsza parodia.

 

Uprowadzona --– GRAFOMANIA 2012

prosiaczek

 

Tutaj mamy pomieszani grafomanii z parodią. Prosiaczkowi poszło nieźle „na przyspieszonym tępie”, „schował w swoją pochwę topór”. No i „cdn”, niespełnione rzecz jasna. Jednak widocznie przebijają się rzeczy, które można rozpoznać jako ironiczne, nie zamaskowane jako grafomańskie. Prawdziwy grafoman pisze śmiesznie, nie zdając sobie z tego sprawy.

PS

Ale jest stróżka potu : )

 

Bardzo wykwintne opowiadanie, o super fajnym kolesiu (GRAFOMANIA 2012)

6Orson6

 

I tutaj mamy tekst grafomański. Tytuł, co prawda, zdradza prześmiewcze nastawienie autora, ale dalej jest świetnie. Absurdy logiczne, błędy językowe i składniowe, bez ortografów, które poprawi każdy edytor tekstu, do tego kilka, ale nie za dużo literówek. Świetne zdania w rodzaju „Zabił ją, a ona umarła”.

 

Katowskiego miecza mroczne błyszczenie. Prolog [GRAFONAMIA 2012]

syf.

 

Bardzo dobre. Klasyczne. Mamy epicki tytuł i, rzecz jasna, prolog. Kiedyś, pewien premier rzekł, że mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy. Grafomana poznaje się po tym, że nigdy nie kończy.

Wstęp udany – nazwy własne, nikomu niepotrzebne i nic nie wnoszące. Potem otwarcie akcji – pierwsze zdanie zapowiada dobry grafomański tekst. Dalej nieco się rozczarowałem, bo nie do końca wszystko okazało się być należycie grafomańskie, ale opowiadanie zdecydowanie mi się podobało. Jest brama „powroźnicza” no i „stróżka”, a jakże ; ) Błędy składniowe i logiczne, gubienie podmiotów. Trochę zdenerwował mnie chonor, ale nic to. A tutaj przykład modelowego zdania na ten konkurs:

„W międzyczasie, gdy w czasie jak strażnicy gonili tajemniczego mężczyznę wokół placu a potem po ulicach miasta, a tłum rozbiegł się, nie wiedząc, co się dzieje, to w tym czasie z ciemnej uliczki wyszedł nijak niewyróżniający się mężczyzna i wypuściwszy mężczyznę, otworzył klatkę”.

 

[GRAFOMANIA 2012] Nighthawke – Prolog 1. Części.

RogerRedeye

 

Na pewno najlepszy jak do tej pory opis wyglądu bohatera. Bardzo ładny, wzorowo grafomański. Niestety poza nim, wiele tu nie ma, a to co jest, jest słabe (chociaż jest kropka w tytule). Ale to seria, która ma jeszcze dwie części, oceńmy zatem zbiorowo...

Kolejne dwie części. Ta o barze nudna, ta druga nawet sprawiła, że uśmiech pojawił się na mojej twarzy kilka razy. Ogólnie to nie rozumiem, bo zdania Roger tworzy pięknie grafomańskie, a mimo wszystko całość jakoś nie potrafiła sprawić na mnie odpowiedniego wrażenia, żebym mógł orzec: „podobało się”. Może winna jest tzw. fabuła? Nie wiem, ale na pewno przygody Nighthawke'a są lepsze od tych spośród zgłoszonych tekstów, które koncentrują się na jak największej ilości błędów.

 

BOHATERSKI ESTRAGON I JEGO WIERNI PSZYJACIELE (GRAFOMANIA 2012)

Ceterari

 

Więc tak... Opowiadanie jest śmieszne, jak najbardziej mi się podobało : ) Problem w tym, że to nie grafomania, a kolejna parodia. Przekręcanie imion ala Estragon i Azot jeszcze może by uszło jako dzieło kogoś bardzo zainspirowanego Eragonem (chociaż trudno by było wybronić taką tezę), ale „Jakmutamlas” przesądza o wszystkim : ) Do tego wkurzały mnie proste błędy ortograficzne, które poprawiłby edytor tekstu. Plus za MP i HP, miecz +3 do inteligencji, a przede wszystkim za ładne grafomańskie zdania.

 

HEKTAR DU VES I POTWÓR Z JASKINI (GRAFOMANIA 2012)

joseheim

 

Niby miałem nie czytać... ale co tam ; p

Minus, spory minus na wstępie. Za wstęp.

Samo opowiadanie śmieszne. Przede wszystkim pomysł inny niż reszta. Przekręcanie i przeinaczenia – wyszło bardzo fajnie. Tylko może miejscami było tego ciul za dużo : ) Fabuła odpowiednio głupia, walka odpowiednio grafomańska, no i zbroja +20 do pancerza też swoje robi. Przodek, który nie miał dzieci przebił jednak wszystko inne!

 

Śmiertelna potyczka [GRAMOFONIA 2012]

uthModar

 

No i tutaj mamy przykład udanego tekstu na konkurs. Absurdalnie i z odpowiednimi potknięciami, bez przesadzania w ortografach. Kilka kfiatków naprawdę przypadło mi do gustu. Chociaż mimo wszystko czegoś mi zabrakło.

 

Zagłada smoka [Grafomanja 2012]

Flype

 

Trochę brak temu tekstowi prawdziwie grafomańskiego ducha, jednakże jest kilka odpowiednich dla tego typu opowiadań rzeczy. Wyszło ogólnie dosyć średnio, ale na pewno lepiej (przynajmniej w moich oczach) próbować skupić się na mankamentach natury "fabularnej" niż idąc tylko i wyłącznie na orty.

 

[Grafomania 2012] Ostateczny sprawdzian

Marcin Robert

 

Baaardzo jawna parodia, i to jest dyskwalifikujące ; ) Niech moc będzie z Tobą, M.R. ;p

 

Pech(Grafomania 2012)

Raven

Opowiadanie przeszło jakoś niezauważone. A szkoda, bo krótkie i śmieszne. Polecam ; ) Problem w tym, że w tym konkursie nie wygra.

 

Aż się prosił [GRAFOMANIA 2012]

crev

 

To opowiadanie jest tak beznadziejnie głupie i absurdalne i nielogiczne, że ma spore szanse na czołówkę konkursu ; ) Chociaż muszę to jeszcze przemyśleć.

 

Rogi Xogryroga – Rozdz. 1 (GRAFOMANIA 2012)

dziko

 

Tekst, poza jednym zdaniem z waleniem konia, niespecjalnie śmieszny. Do tego raczej nie grafomański.

 

Jak pewna elfka i smok do urbanizacji się przyczynili (GRAFOMANIA 2012)

Tenuv

 

Niestety, mimo usilnych starań autora, tekst nie wywołuje śmiechu. Raczej słabsze opowiadanie.

 

Przebiegły plan [GRAFOMANIA 2012]

uthModar

 

Zabili go i uciekł? ; )

Niby w porządku, po grafomańsku, ale nie udało się rozśmieszyć, niestety.

 

Czeluść jaskini i jasność bohaterskich czynów [GRAFOMANIA 2012]

meksico

 

Tak, to opowiadanie się nadaje. Zdecydowanie się nadaje ; ) Pomieszanie podmiotów, błędy składniowe, logiczne. Absurd i jeszcze raz absurd. Ktoś dzielnie studiował Nomada ; )

 

 

O Królewnie i Złym Smoku [GRAFOMANIA 2012]

Aineko

 

Opowiadanie z założenia nie na grafomanię, ale ostatecznie dodane na konkurs po krytyce (za to plus – autorka zachowała się jak prawdziwa grafomanka, obrażając się). Tak czy inaczej, opowiadanie ani nie jest dobre, ani śmieszne w ten pożądany sposób (tzn. w ogóle nie jest śmieszne, ale... nieważne).

 

Obca planeta [GRAFOMANIA 2012]

ABEKING

 

Nie da się ukryć, że to jest grafomania. Normalnie, jakby pisał ktoś obdarzony naturalnym talentem do tego typu rzeczy. Niemniej, ideą konkursu było rozbawienie, a tego się zupełnie nie udało osiągnąć. Opowiadanie jest nudne.

 

Dbajmy o czystość (GRAFOMANIA 2012)

RobertZ

 

„Dbajmy o czystość, czyli opowiadanie jak najbardziej ksenofobiczne i rasistowskie”.

Jako znany wszem i wobec ksenofob, a także rasista, stwierdzam, że to musi być opowiadanie dla mnie. Pomijam tutaj, że wstęp robi mało grafomańskie wrażenie.

 

Przemilczę treść. Warto przeczytać, ale tekst nie na ten konkurs.

 

opętanie -Pamiętnik doktora Graszy– lekarza rodzinnego w U. (GRAFOMANIA 2012)

relanium

 

Po prostu słabe opowiadanie. Rozumiem, dlaczego autor zdecydował się na dopisek „Grafomania”, jednak przebrnąłem ledwo i byłem mocno znudzony. Chociaż nawet tu można znaleźć mocne strony, jak np. ksiądz zdający egzorcyzmy na ściągach.

 

Opowieść o ptaku Lotu (Grafomania 2012)

wiedźmin

 

o.O

Dafuq?!

O.o

 

 

Ogrom Pogromu – część 1? [GRAFOMANIA 2012]

Russ

 

:)

Pozwolę sobie zacytować Kalepa:

„Niby śmiesznie, ale w tym grafomańskim opowiadaniu mi brakuje…no nie wiem…opowiadania.”

 

 

[GRAFOMANIA 2012] Kokondon pokonuje zło i zostaje czarodziejem.

kudłacz

 

Kropka w tytule. Jesteś na dobrej drodze od samego początku, kudłaczu ; P

A po przeczytaniu tekstu mogę powiedzieć, że opowiadanie wbija w fotel swoją beznadziejnością, tragicznym stylem, absolutnym brakiem logiki (jedyny zgłoszony tekst, który pod tym względem ustępuje dziełu kudłacza, to... patrz „dafuq”) i... śmiechem.

Kudłaczu, wiem, że masz naturalny talent i edytor tekstu Ci obcy, dlatego wszelkie ortografy zaliczam na plus.

 

Mroczny Lord (Grafomania 2012)

Kalep

 

„Jego najstraszliwszy sługa, Ten Którego Imienia Każdy Bał Się Wymówić. Był najstraszliwszym z najstraszliwszych, najbardziej niegodziwym z niegodziwych. (…) Był prawnikiem.”

Ejże...

 

Pod tekstem chór pochwał. A ja trochę nie rozumiem. To na pewno nie jest grafomania, to jest parodia, do tego mocno przekombinowana. Miejscami było naprawdę śmiesznie, ale większość czasu nie mogłem się wyzbyć wrażenia, że ten tekst jest po prostu głupi, nie śmieszny.

Ale szybki rekonesans (w postaci przejrzenia innych opowiadań) wykazał, że wszelkie błędy i potknięcia nie są uczynione specjalnie – autor jest autentyczny. Plus za to?

Chciałem uwzględnić propozycje użytkowników, nawet jeśli chodzi o opowiadania parodystyczne, nie grafomańskie, ale w tym przypadku chyba tego nie uczynię.

 

 

Nadszedł czas na werdykt!

 

 

 

 

 

Zwycięzcy konkursu, czyli autorzy najbardziej grafomańskich opowiadań (kolejność przypadkowa):

 

Bardzo wykwintne opowiadanie, o super fajnym kolesiu

6Orson6

 

Katowskiego miecza mroczne błyszczenie. Prolog

syf.

 

HEKTAR DU VES I POTWÓR Z JASKINI

joseheim

 

Czeluść jaskini i jasność bohaterskich czynów

meksico

 

Kokondon pokonuje zło i zostaje czarodziejem.

kudłacz

 

Do tego, wyróżnienia dla najlepszych parodii, kierując się przy tym głosem użytkowników w komentarzach pod tekstami i w wątku:

 

Bohaterowie Świata

Mish

BOHATERSKI ESTRAGON I JEGO WIERNI PSZYJACIELE

Ceterari

 

A na koniec chciałbym nagrodzić dwa teksty, w dwóch specjalnych kategoriach:

 

Najlepsze nieopowiadanie w konkursie:

 

Ogrom Pogromu – część 1?

Russ

 

oraz

 

Nagroda specjalna „O co tu chodzi, do cholery?”:

 

Opowieść o ptaku Lotu

wiedźmin

 

 

Ponownie dziękuję wszystkim za udział. Wybaczcie roczną obsuwę w wynikach : ) Oby do następnego razu, i oby szybciej.

 

Pozdrawiam!

Komentarze

obserwuj

Ahahaha. Zdziwieni? ; P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

jeszcze nie przeczytałem, ale prawie zemdlałem jak nagłówek zobaczyłem

ta sygnaturka uległa uszkodzeniu - dzwoń na infolinie!

No nie wierzę :D Widać, że masz sesję ;P Dzięki za wyróżnienie z parodii i gratuluję zwycięzcom, poprzeczka była postawiona bardzo wysoko ^_____^

Co do edycji 2013 chyba poddam nowym użytkownikom, niech się też wykażą ^_^

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Och, świetnie! Czytałam te teksty i żałowałam, że ominęła mnie taka świetna zabawa. Nie wiedziałam, że impreza jest cykliczna:). Coś wymyślę, coś wymyślę :))).

To nowi biorą się do roboty :). Gratuluję grafomaniakom!

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Ja sobie chciałem za plus policzyć, że przełamałem pierwsze lody i coś na ten konkurs wrzuciłem (jako pierwszy)

.

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Cet, może jednak się spróbujesz i w tym roku? Wyszło Ci dobrze, tyle tylko, że trochę rozminęłaś się z tematem. Teraz już wiesz jak to zrobić ; ) A podczas sesji to ja się ciężko uczę, doceń tym bardziej ogłoszenie wyników! W końcu naprawdę bardzo mnie męczyłaś  w ich sprawie; p


Ocha, Koik - czekamy na teksty!

 

Rinos - oczywiście, chwalebne to z Twojej strony. Pamiętam. Niestety w rozstrzygnięciu konkursu nie miało to znaczenia ;)

Russ, cieszę się, że aż takie wrażenie te wyniki na Tobie zrobił ; )

Zapraszam także wszystkich tu:

  Plebiscyt na najfajniejszych użytkowników 2012

  Plebiscyt na najlepsze opowiadania 2012 roku z portalu fantastyka.pl

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Co tam rozstrzygnięcie! Teraz to ja już nie pamiętam co napisałem. Ważne, że pamiętasz beryl, że wsparłem Twą inicjatywę!

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Kontynuowanie „Grafomanii” chyba mija się z celem. Pierwszy konkurs wydawał się być pomysłem incydentalnym, ciekawym, ale incydentalnym. Ciekawym, bo był to pierwszy konkurs nieoficjalny i dużo było zabawy. No i narodziły się następne konkursy.

Dowcip polega na tym, że wzorcem da „Grafomanii” jest zły tekst, rojący się od błędów, wzbudzający przy czytaniu salwy śmiechu. Wcale nie potrzeba organizować kolejnej edycji konkursu, żeby je przeczytać, i to często.

Jakby na to nie patrzeć, „Fantastyka.pl” to portal literacki, a nie grafomański…

Niezbyt fortunny pomysł. Zamiast czytać coraz to lepsze teksty, będziemy studiować coraz gorsze teksty. Jeżeli kogoś to bawi…  

Mocno bez sensu, ładu i składu.         

Rogerze, nikt Cię do czytania tekstów nie zmusi. Innymi słowy - to, że Tobie się coś nie podoba, nie znaczy, że nie może podobać się innym. A mam nadzieję, że takich "innych" znajdzie się wielu.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Zacznę tradycyjnie. 

Berylu!!!

A tak już całkiem serio to chciałem podziękować samemu sobie za wszystko. Wiele godzin zajęło mi nie zaglądanie do podręczników, nie czytanie miszczów i nie uczenie się ortografii. 

Dzięki :)

Pozdrawiam :)

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Cieszę się, że byłem jednym ze zwycięzców, gratuluję pozostałym, no i zobaczymy --- może na nową grafomanię też coś wysmażę.

pozdrawiam

I po co to było?

Gratólujem zfycienscom!

Syfa tekst moim faworytem ci był.

Hmm...

To chyba nie będzie trudne. Wystarczy że zamieszcze jakiś swój "obiecujący" tekst. :)

/ᐠ。ꞈ。ᐟ\

Byle "obiecujący" tekst może nie wystarczyć, to musi być anty-arcydzieło ;)

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Roger - mniej ciężkich słów i głębokich teorii, więcej dystansu. Dobry tekst nie zawsze musi być tekstem napisanym spod słownika ort jęz iid. Ja uważam niektóre teksty z Grafomanii za naprawdę świetne, właśnie dlatego, że są tak kiepskie (kiepskie z polotem).

Tak poza tym to mnie zaczyna nudzić czytanie wciąż i wciąż o jednych i tych samych wciąż oklepywanych motywach. Nudno! I tyle! Grafomania to perełka. A świadome pisanie złych tekstów to niezaprzeczalny dowód, że ktoś może napisać dobrze. Ale to dobrze niech będzie na prawdę dobrze i lepiej niech będzie kosztowało 4 dychy i leżało na półce w ksiągarni. I basta!

Wszystkie osoby mające zamiar wziąć udział w Grafomanii 2013 uprasza się o dodanie odpowiedniego dopisku w tytule - "Grafomania 2013". Nie przekręcajcie też nazwy konkursu, nie będzie za to dodatkowych punktów.
Mile widziana będzie również notyfikacja o zamieszczeniu tekstu na konkurs w tym temacie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Mile widziana będzie również notyfikacja o zamieszczeniu tekstu na konkurs w tym temacie. - Że w tytule czy .....

Ze jak coś napiszesz, to napisz tutaj, że pojawiło się w Opowiadaniach ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Dajmy na to w ten sposób...

 

Oto pierwszy tekst napisany na tegoroczną edycję:

Bemik - "Inspektor".

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Bemik :)

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

No nie, ten konkurs cieszy się takim powodzeniem, że chyba wezmę udział również w drugiej edycji. Ach Beryl... ;)

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

To najważniejszy konkurs roku jest.

pozdrawiam

I po co to było?

No proszę. Nowe opowiadania, jakie to miłe : )
Życzę wszystkim utrzymania odpowiednio grafomańskiego poziomu!

Cet, napisz, napisz, zachęcam :)  Ach ja!

Syf. - oczywiście :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

http://www.fantastyka.pl/4,8758.html

Link link
Kolor zieleni

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

A mój link się niezlinkował. Czemu? ;(

Dzięki, Koik.

Skoro jestem autentyczny, to może się skuszę na tegoroczny konkurs. Tylko szkoda troszkę, że beryl nie zostawił pod żadnym opowiadaniem jakiejś konstruktywnej uwagi, która pomogłaby autentycznemu grafomanowi. Cóż, nikogo nie zmuszam i się na nikogo nie gniewam.

Gratulację zwycięzcom i powodzenia w tym roku. Będzie się działo ;)

Autentyczny grafoman nie potrzebuje żadnej pomocy :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wiesz jak połechtać ego grafomana ;)

Chciałem z tego miejsca podziękować Berylowi za ogłoszenie konkursu.

Dawno się tak dobrze nie bawiłem, jak przy pisaniu konkursowego opowiadania i czytając inne konkursowe teksty. Wierzę że nie ja jeden. 

I to jest właśnie sens tego konkursu, jakby ktoś znowu chciał pytać : )

Unfall, upominki wdzięcznościowe przyjmuję od poniedziałku do piątku w godzinach 8-22. Od pań także 22-8 :) [to znaczy, chciałoby się to ostatnie napisać, ale nie mogę, więc nie napiszę].

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

"Upominki wdzięcznościowe" przed zakończeniem konkursu mogłyby zostać poczytane, jako próba przekupstwa, więc chyba się powstrzymam. Zresztą pełno teraz wszędzie agentów Tomków, a ja lubię pospać nieco dłużej, niż do szóstej rano. ;) 

Zresztą pełno teraz wszędzie agentów Tomków


Zwłaszcza w Sejmie :P

No dobra, nie o tym, nie o tym.
Pamiętaj, że odmowa nagrodzenia organizatora upominkiem również nie zostanie Ci zapomniana!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No to sobie nagrabiłem, jak cieć jesienią. Albo narażę się organizatorowi, albo uczestnikom. ;)

Kolega wysłał mi link do pewnego artykułu ze strony tvn24, a tam takie piękne dwa zdania, że pomyślałem od razu o naszym konkursie:

"Pozornie wojna z malijskimi rebeliantami wygląda na łatwe zwycięstwo. Ale to może być pozór. "

Moi mili, uczcie się od dziennikarzy.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wyszło : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Klątwa Miecza

Powyżej przypominam perełkę z samiutkich początków istnienia portalu, która wryła mi się w pamięc o wiele bardziej niż teksty Nomada. Wielu z Was jeszcze tutaj nie było, więc polecam zapoznać się z owym dziełłem. A nuż kogoś zainspiruje ;)

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

O w mordę. Fasoletti, dzięki za link do tego arcydzieła. :D

Wspaniałe! Dzięki Fasoletti.

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Tekst tekstem, ale wstęp powala na kolana :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

To nie był fake? Takich wstępów nie da się podrobić.

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Mówiąc szczerze, to jak najbardziej się da.
"Grafomania" obarczona jest pewną wadą - nieważne jak dobrze ktoś wczuje się w grafomana, my wiemy, że robił to specjalnie ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wstęp mnie powalił. Dalej czytać nie dałem rady, bo byłem powalony!

 

Jestem sygnaturką i czuję się niepotrzebna.

Fas, ja też dziękuję ; D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Tymczasem piękna Freyys'ia skończyła mamrotać zaklęcie leczące; jej dłoń owionęła tak jakby migocząca mgła o kolorze toksycznej zieleni i jakby tańczyły motyle iskier wokół jej palca zranionego ciosem barbarzyńcy, gdy ten tymczasem na widok już tak zaawansowanych czarów postradał ostatecznie rozum i siedząć na podłodze karczmy uderzał raz po raz kuflem w swoją wielką głowwę.

????? E, to dla jaj musiało być. Nie wierzę.

-> Rinos
Tak, ale Ty zakładasz, że błędy językowe są zabawne (chwała Ci, że chociaż orty uważasz za utrudniające czytanie).

Jak widać, nie tylko ja.
Wybacz, ale jak dla mnie "Zabił ją, a ona umarła" (logika), albo "Będąc w Afganistanie, jacyś bandyci zabili mu żonę i córkę, spalili razem z domem i zgwałcili. Nie mógł sobie wybaczyć, że im nie pomógł" (podmiot, stylistyka), nie mówiąc o okrągłej jaskini, która była kwadratem, kiedy nim nie była są śmieszne.

:)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie każdy dał znać w tym temacie, że zamieścił tekst, tak jak prosiłem, dlatego raz na jakiś czas będę robił listy. W razie jakbym kogoś pominął, krzyczcie. Jednak w tym roku na szczęście, stosując się do zaleceń, nikt nie przekręca nazwy i łatwo te opowiadania znaleźć :)

Póki co 10 tekstów.

Gustawusa Dobrego Droga Przez Życie (GRAFOMANIA 2013)
Błyski Burzowych Cieni. (GRAFOMANIA 2013)
Inspektor. GRAFOMANIA 2013
Odwietrzna walka. (GRAFOMANIA 2013)
KOLOR ZIELENI> [GRAFOMANIA 2013]
Krzywa optyka (GRAFOMANIA 2013)
wściekłe zombi szczały z dachu (GRAFOMANIA 2013)
Dobro złem zwyciężaj..... (GRAFOMANIA 2013)
Orzeł chętnie pomoże [drabble] (GRAFOMANIA 2013)
Rozbitek (GRAFOMANIA 2013)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ja się zastanawiam, w jakie klimaty uderzyć. Czy znów fantasy, czy może okolice zewu ktulu, czy może coś innego.

pozdrawiam

I po co to było?

Coś innego! ;)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Nie zapomnij zatagować :P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

ocha, to nie było dla jaj. Wejdź w profil Autora i przeczytaj jego drugi tekst. Też można się nieźle ubawić.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Tak, przejrzałam, już niedokładnie, przyznaję. Ale uznałam, że tamten drugi też był dla jaj :).

Cóz, wtedy członkowie Redakcji nie wyrózniali się kolorowym nickiem i pewnie stąd ten atak na Jakuba. Chociaż watpie, czy i świadomość, że gość ma do czynienia z Rednaczem, coś by zmieniła.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Raczej nie. I nie wiem, co w tym wstępie jest lepsze - zdanie o zawiści w stosunku do tych, którym się powiodło, czy prośba o umieszczenie takiego a takiego pseudonimu w razie publikacji w NF ; P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Widzę, że tekst jednak na konkurs? ; )

Jose, mnie zdecydowanie najbardziej przypadł do gustu fragment o publikacji w NF :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dzięki, berylu:) Nie przeczytałem wszystkich komentarzy, więc Twój przeoczyłem:) Swoją drogą - po tym opowiadaniu łatwiej mi było wrócić do normalnego pisania, niż po Pószczy Elfuw;) Co do konkursu, to nie mam nic przeciwko - trzeba sporych umiejętności pisania, żeby napisać prawdziwie grafomański tekst, gdy się pisze w miarę dobrze, bo pisanie tego jest na pewnym etapie pisania trudne;) Fajny pomysł z tym wznowieniem:)

; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Ja akurat zgadzam się z RogeremRedeye. Poco pisać źle? I po co zajmować się pisaniem miernoty? Co to za przykład dla młodych startujących? Nikt mnie nie zmusza, ale, żeby trafić na naprawdę dobry tekst, muszę przewertować  dziesiątki miernych opowiadań.

"Poco pisać źle?" - dla zabawy. Nie wszyscy i nie zawsze muszą pisać po to, aby pozostawić coś potomnym. Nam, tu i teraz też się od życia coś należy.

"Co to za przykład dla młodych startujących?" - akurat ja uważam, że sparodiowanie i obśmianie błędów najczęściej popełnianych przez młodych adeptów sztuki pisania, to świetny sposób na to, aby je im wytknąć i aby nauczyli się ich unikać.  

Wszystkie opowiadania pisane na konkurs mają odpowiedni dopisek w tytule, więc ci, których to nie bawi, mogą je omijać szerokim łukiem. Kilka opowiadań mniej do przewertowania, więc powinniście się cieszyć.

Tylko, że na przykład mi szkoda czasu na pisanie źle - wolę równać w górę, niż w dół. I nie widzę żadnego sensu w  celowej grafomanii. Tego należy unikać, a nie uważać to za śmieszne i pozytywne.

Wpadłem tu na chwilę i widzę, że kolega Czyngis ma chyba jakąś misję;) nawracania na poprawność;) Może tak mała rewolucja, jakiś zamach, czy coś?;) A kolegę obwołamy potem chamem na fantastyka.pl;) Przepraszam - chanem;)

Konkurs nie jest obowiązkowy, więc jeśli Tobie szkoda czasu, nikt Ci wyrzutów robić nie będzie. Ja się świetnie bawiłem i nie ja jeden. To, że innych to nie bawi, nie jest powodem, aby tej zabawy zabraniać. 

Unikać to należy lewych i prawych prostych, ze wskazaniem na lewe.

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Oraz na prawe.

Czyngis-chan:Tylko, że na przykład mi szkoda czasu na pisanie źle. - wolę równać w górę, niż w dół. I nie widzę żadnego sensu w  celowej grafomanii. Tego należy unikać, a nie uważać to za śmieszne i pozytywne.


A nie szkoda Ci, drogi Współportalowcu, czasu na pisanie niewiele wnoszących komentarzy, na dodatek w temacie, w którym, jak sam twierdzisz, nie odnajdujesz sensu? Nie lepiej ten czas poświęcić na "równanie w górę"?

Poza tym, proszę, nie uzurpuj sobie prawa do decydowania o tym, co inni użytkownicy potralu mogą uważać za śmieszne i pozytywne, a co nie, oraz czego mają unikać. Twój imiennik mógł zapewne to robić, Ty - wątpię...

Pozdrawiam jakże serdecznie

Sorry, taki mamy klimat.

Kolega cham-chan równa tylko w górę. Wystarczy przejrzeć jego listę tekstów!

ta sygnaturka uległa uszkodzeniu - dzwoń na infolinie!

Dziękujemy za wyrażenie Twojego zdania, drogi kolego, ale swojego nie zmieniamy, za dobrze się bawimy.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Hehe, nigdy nic nie wygrałem :D Nie jestem pewien na ile ten konkurs przysporzy mi chwały, ale i tak jestem szczęśliwy. Dzięki serdeczne i gratulacje dla pozostałych wyróżnionych. (Wyskakuję tak ni z gruchy ni z pietruchy, ale dawno mnie nie było :P)

Chyba pora się przygotować na tegoroczną edycję...

Ha, to obaliliście właśnie Wielkiego Chama;D Gratuluję;)

Chana, przepraszam - ale to tylko formalność;)

Mogłem się domyśleć, z jakimi ludźmi mam do czynienia. Mało,że nie potraficie przyjąć krytyki, to jeszcze stosujecie agresję słowną i wyzywacie tych, którzy się z Wami nie zgadzają, wmuszając im swój punkt widzenia. Oto i Wasz poziom, Wasz i całego portalu. Nie zamierzam dłużej mieć z Wami nic do czynienia - żegnam, opuszczam ten portal i nigdy na niego nie wrócę. 

Oj, no i foszek... Się wziął i się obraził i poszedł sobie... Chyba nas już nie lubi;D

Idź, Czyngis-chanie. Bowiem każdy wie, że wielkiemu pisarzowi to, co się tu wyprawia, nie przystoi.

 

Prawdziwy wielki pisarz z każdym dniem pisze coraz lepiej i nie może sobie pozwolić, by jego poziom spadł choć trochę.

Prawdziwy wielki pisarz nie pisze złych tekstów dla zabawy, bowiem jego tworzona z wielkim trudem reputacja może ucierpieć.

Prawdziwy wielki pisarz nie marnuje czasu na pisanie miernoty, lecz nie ma nic przeciwko napisaniu kilku komentarzy, które pozornie nic nie wnoszą. Pozornie, ponieważ komentarze wielkiego pisarza zawsze posiadają ukrytą głębie, którą są w stanie zrozumieć jedynie ludzie godni. Plebs z internetu nie jest godny.

Prawdziwy wielki pisarz tworzy tylko głębokie i poważne dzieła, bowiem rozrywka jest tylko karmą dla plebsu.

Prawdziwy wielki pisarz nie publikuje swoich dzieł na żadnym portalu, bowiem blebs z internetu nie jest giotowy na jego geniusz i nie zrozumie przesłania.

Prawdziwy wielki pisarz nie boi się publicznie potępić tych, któryz piszą specjalnie złe teksty, bowiem oni są przekleństwem i złym przykładem dla początkujących twórców.

Prawdziwy wielki pisarz po otrzymaniu niesprawiedliwej krytyki nie ucieka, lecz odchodzi w cień, bowiem plebs z internetu nie jest godzien jego towarzystwa i cennych niczym kaliforn uwag.

Prawdziwy wielki pisarz decyduje o tym, co można uznać za zabawne, a co nie. Ludzie godni rozumieją jego poglądy i nie zgadzają się z nimi. Plebs z internetu nie jest godny i nie rozumie.


Trzymajmy sięwszyscy tych zasad, a kiedyś wszyscy zostaniemy wielkimi pisarzami.

Love begins with an image. Lust with a sensation.

*Trzymajmy się tych zasad, a kiedyśm, jeśli będziemy wystarczająco godni, zostaniemy wielkimi pisarzami.

 

Aj, jakoś porąbałem ostatnie zdanie :<

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Może dobrze, że poszedł, bo przy iście chańskim rozmiarze jego ego jeszcze serwer by się przeciążył ;D

Czyngis-chan 2013-02-13  08:47
Mogłem się domyśleć, z jakimi ludźmi mam do czynienia. Mało,że nie potraficie przyjąć krytyki, to jeszcze stosujecie agresję słowną i wyzywacie tych, którzy się z Wami nie zgadzają, wmuszając im swój punkt widzenia. Oto i Wasz poziom, Wasz i całego portalu. Nie zamierzam dłużej mieć z Wami nic do czynienia - żegnam, opuszczam ten portal i nigdy na niego nie wrócę.


Ach łzy perliste mą twarz zalały, na wieść o Twym odejściu! Ach, łzy perliste, łzy!

Ach, Czyngis-chanie, jedynie w słuszną stronę nieba równający, czemuż nam krzywdę tę czynisz, odchodząc spośród nas, maluczkich, ostojo prawości i najsłuszniejszej z najsłuszniejszych prawd głosicielu! Czemuż, ach, czemuż?

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Dobrze, to jest temat "Grafomania".

Przykro mi, że nasz były portalowy kolega nie potrafił zrozumieć niektórych rzeczy, ale niech droga jego będzie lekką. A my wróćmy do tematu.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Zajrzałem do LEGENDARNEGO TEKSTU i doznałem oświecenia co do kształtu --- w zasadzie krztałtu --- mojego dzieła.

pozdrawiam

I po co to było?

:D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Tylko 20 tekstów? Nie staracie się, a czas ucieka, przypominam ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Tak trzymać : ) Zmówiliście się? : P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No prawie ;)

Trochę :D Pisaliśmy te opowiadania siedząc razem na nudnym wykładzie z planowania struktur terenowych :)

Grafomania jest najlepsza na nudny wykład : )

Przypominam, że nie ma ograniczenia "jeden autor, jedno opowiadanie" - zatem, jakby jutro też było nieciekawie... ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jutro mamy geodezję inżynieryjną, więc może coś jeszcze się pojawi ;)

Przy okazji mam pytanie - czy w dzisiejszych czasach studenty biorą przenośne kompy na wykłady czy piszą opowiadania odręcznie, a potem, w domu, przepisują w wordzie?

Za moich czasów nikt z laptopem na wykłady nie chodził, netbooków chyba w ogóle jeszcze nie było... A ręcznie pisać to się mi nigdy nie chciało :P. Szkoda, że już nie studiuję...

Ja tam codziennie targam ze sobą laptopa. Yoss czasem też. W każdym razie łatwiej dzielić się notatkami, jak ma się je w wersji elektronicznej, szybciej się pisze i w ogóle ;)

Ech, dobrze Wam :)

Stawia się lapa, łeb na klawiaturę i w kimono.

pozdrawiam

I po co to było?

Za moich czasów chowało się za łbem kolegi siedzącego przed nami i spało w pozycji "na filozofa".

Technika poszła do przodu i teraz śpi się w pozycji na informatyka-krótkowidza ;) {beryl nas zaraz pogoni za ten offtop ;)}

Przypominam, że nie ma ograniczenia "jeden autor, jedno opowiadanie" - oj, nie kuś Berylu :)

Offtop ożywił wątek, więc nie będę nikogo gonił... jeszcze : )

Unfallu, im więcej tekstów tym weselej. Przynajmniej do czasu, kiedy przyjdzie mi je sprawdzić : P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No to doigrałeś się Berylu. Było nie prowokować.

Właśnie piszę kolejny rozdział mej powieści, a Ty, jako jedyny, będziesz zmuszony to przeczytać. Mam tylko nadzieję, że jakoś uda mi się utrzymać niski poziom z pierwszej części i nie zepsuć złego wrażenia, jak i mojej wątpliwej reputacji.

Powieści? : x

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ano powieści. Jak na grafomana przystało, jestem ambitny i pracowity. Niestety, do siedemnastego marca nie zdążę skończyć nawet pierwszego tomu, a co dopiero całej trylogii, tak więc, Berylu, gdybyś był łaskaw przedłużyć konkurs... ;) 

ja zamieszcze swoja prace 17.03.2013 :P bedzie po prostu doskonała i wszystkich zszokuje.

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Nie, Unfallu, nie... : )

Pamiętaj, że prawdziwy grafoman nigdy nie kończy!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Można dwa teksty dodać?

http://www.fantastyka.pl/4,9092.html

Zdaje się, że można i dwa i trzy... Im więcej tym weselej i tym dłużej beryl będzie się wykręcał od jurorskich obowiązków ;)

Nie obrazicie się, że wstawiłem jako tak, a nie w linku?

Ale z tym dodaniem to poczekam na opinię beryla.

Pewnie, że można. Grafomania rządzi się swoimi zasadami : )

Im więcej tekstów, tym dłużej będę zwlekał z ogłoszeniem wyników, jak świetnie mnie rozszyfrował KaelGorann : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Cierpienia młodego wampira wstęp

To moje opowiadanie o wątpliwościach i cierpieniu głównego bohatera, który jest zły, ale dobry i cierpi, bo musi być zły i nikt go nie rozumie;)

Czy raczej wstęp do cyklu, bo to ma być taka poetycka całość

http://www.fantastyka.pl/4,9094.html

http://www.fantastyka.pl/4,9101.html

No dobrze, sulfur, myślę, że 3 teksty wystarczą : P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ależ, co ty, Beryl! Przecież prawdziwy grafoman nigdy nie kończy!

Wiesz, ja przeczytam wszystko, ile by tego nie było i choćby miało mi to zająć rok (co już wiecie), ale myślę, że 4 opowiadania od jednej osoby to już byłoby za dużo : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ironicznie to pisałam, bo rzeczywiście, dużo tego :). Prawdziwy grafoman nie wie, kiedy skończyć, o!

Uff, jak dobrze, że wiem, kiedy skończyć ;)

Jakoś do tego doszedłeś? ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Postanowiłem poza konkursem dołączyć do zabawy i powstało takie oto coś:
NASIENIE ZŁA (GRAFOMANIA - poza konkursem)

Nie traktujcie tego jako wyznacznik, czy cokolwiek podobnego, gdyż w konkursie bierze udział wiele bardziej grafomańskich tekstów ; ) W moim sporo elementów brakuje - ale mam nadzieję, że przynajmniej ktoś się uśmiechnie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Proszę o przedłużenie terminu do dnia 18 marca 2013 roku z powodów technicznych. :)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Wycofuję, przepraszam. :)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Cóż, właściwie to rozważałem lekkie wydłużenie terminu ; ) Ktoś chciałby, czy nie ma takiej potrzeby?

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Coś mi mówi, że poczekamy sobie na wyniki... ;)

oj tam :P opowiadanka są dość krótkie :D

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Uwinę się w mniej niż rok, serio : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No to odliczamy, jeszcze tylko 360 dni ;)

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Dzięki wszystkim za udział w konkursie : )

O ile nikt nie zapisał źle tagu, to lista tekstów (37) przedstawia się tak:

Gustawusa Dobrego Droga Przez Życie (GRAFOMANIA 2013)
Błyski Burzowych Cieni. (GRAFOMANIA 2013)
Inspektor. GRAFOMANIA 2013
Odwietrzna walka. (GRAFOMANIA 2013)
KOLOR ZIELENI> [GRAFOMANIA 2013]
Krzywa optyka (GRAFOMANIA 2013)
wściekłe zombi szczały z dachu (GRAFOMANIA 2013)
Dobro złem zwyciężaj..... (GRAFOMANIA 2013)
Orzeł chętnie pomoże [drabble] (GRAFOMANIA 2013)
Rozbitek (GRAFOMANIA 2013)
Niesamowity Jack i klątwa wiedźmołaka (GRAFOMANIA 2013)
Jak Ptasław Bobisz uratował świat przed zagładą [18+] (GRAFOMANIA 2013)
PRZEPIS (GRAFOMANIA 2013)
Mjut dla zaparczywych. Pierwsze fragmenty. (GRAFOMANIA 2013)
I'DONT LIKE ROBOTS (GRAFOMANIA 2013)
Nieukończone dzieło [GRAFOMANIA 2013]
Rycerz i Smok Straszliwy oraz Zły Czarodziej i Jego Armia [GRAFOMANIA 2013]
Szarość (GRAFOMANIA 2013)
Dzielny Roders Makpwin [GRAFOMANIA 2013]
DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (GRAFOMANIA 2013)
Stróżka krwi. Prolog i Rozdział I. (GRAFOMANIA 2013)
O góralu [GRAFOMANIA 2013]
Wspaniały George i tak na prawdę niejego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
,,MROCZNA PUSZCZA rozdz.1 cz.1" [GRAFOMANIA 2013]
wściekłe zombi śmierdzi schodząc z drogi (GRAFOMANIA 2013) +18
,,MROCZNA PUSZCZA rozdz.1 cz.2" [GRAFOMANIA 2013]
Wspaniały George i wkrótce już jego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
O Grzegorzu [GRAFOMANIA 2013]
O Lucjanie [GRAFOMANIA 2013]
Cierpienia młodego wampira wstęp [GRAFOMANIA 2013]
Nowe przygody Jezusa, cz.1 [GRAFOMANIA 2013]
Wojna w królestwie czarnych elfów. Rozdział 1: Przygotowania. [GRAFOMANIA 2013]
Nowe przygody Jezusa, cz.2 [GRAFOMANIA 2013] - LEPSZE, NIŻ POPRZEDNIK!
PRZYGODY WOJOWNIKA MULLICHA rozdział 1. (GRAFOMANIA 2013)
Wspaniały George i w końcu już jego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
Zwycięskie opowiadanie grafomani 2013. (GRAFOMANIA 2013)
NAGŁA ZMIANA CZASU – fragmęt powieści (GRAFOMANIA 2013).

Co daje lepszy wynik niż poprzednia edycja Grafomanii. Może i prace nie są bardzo długie, ale okazuje się ponownie, że "Grafomania" to najpopularniejszy konkurs na tym portalu.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Przecztałem właśnie opowiadanie Mistrza Nomada i w dalszym ciągu daleko mi do niego :(

Love begins with an image. Lust with a sensation.

"Grafomania" to najpopularniejszy konkurs na tym portalu.

Berylu --- zmartwię Cię, ale najpopularniejszym konkursem w ogóle była Masakra --- 79 tekstów ; )

Aczkolwiek to był chyba pierwszy duży konkurs na stronie.

pozdrawiam

I po co to było?

Cóż, zapomniałem dodać, że nieoficjalny. Zapomniałem dodać, że pierwszy nieoficjalny ; P

W 2010 roku to w ogóle były inne czasy - na Dragonezę wpłyneło blisko 50 tekstów. Jakby nie było, popularność Grafomanii cieszy, nawet jeśli miała być za Masakrą i Dragonezą jeśli chodzi o liczbę tekstów ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

jeszcze ja, jeszcze ja! :D http://www.fantastyka.pl/4,9235.html

ech. kiedyś się nauczę wklejać linki :)

Po linku wciśnij spację i gotowe :)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

:D

faktycznie.

dzięki, brajt ;)

Jak ci idzie, berylu, czytanie tych wybitnych opowieści? :)

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Powoli zaczynam o tym myśleć : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No to jak z tymi wynikami? Przeczytałeś już?;)

Ale już?

No, jeszcze nie?;)

Może już?;)

No właśnie, berylu. Jak idzie myślenie o rozpoczęciu czytania? :D

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Dosyć dobrze mi się myśli : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ale już?

Nie nabijaj komentarzy : ) Wyniki będą niebawem!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Znaczy, istnieje cień szansy, że Beryl rozpocznie czytanie konkursowych prac we wrześniu. Trochę cierpliwości!

Sorry, taki mamy klimat.

Wbrew pozorom nie tak łatwo rozstrzygnąć wyniki "Grafomanii" : ) Szczególnie przy tak wyrównanym poziomie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Czyli przynajmniej część tesktów juz przeczytałeś, szok! ;)

Sorry, taki mamy klimat.

To kiedy już?;)

Wyniki będą, kiedy je ogłoszę : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Czyli już?;D

OK, już przestaję:)

Hejże! Na wszelki wypadek wprowadzam ograniczenie: jeden autor nie może zamieścić więcej niż trzech tekstów. :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Grafomania, juror się popisuje.

Trzy teksty ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A ja myślałam, że te nowe to już na konkurs 2014...

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Coś wydaje mi się, że na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, bo jurorowi tekstów do przeczytania, wmiast ubywać, wciąż przybywa ;)

Beryl trzaśnie z tego konkurs na całą dekadę. :) A wygra i tak Toshio!

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

: (

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No dobrze, oto uzupełniona lista tekstów, łącznie 42:
Gustawusa Dobrego Droga Przez Życie (GRAFOMANIA 2013)
Błyski Burzowych Cieni. (GRAFOMANIA 2013)
Inspektor. GRAFOMANIA 2013
Odwietrzna walka. (GRAFOMANIA 2013)
KOLOR ZIELENI> [GRAFOMANIA 2013]
Krzywa optyka (GRAFOMANIA 2013)
wściekłe zombi szczały z dachu (GRAFOMANIA 2013)
Dobro złem zwyciężaj..... (GRAFOMANIA 2013)
Orzeł chętnie pomoże [drabble] (GRAFOMANIA 2013)
Rozbitek (GRAFOMANIA 2013)
Niesamowity Jack i klątwa wiedźmołaka (GRAFOMANIA 2013)
Jak Ptasław Bobisz uratował świat przed zagładą [18+] (GRAFOMANIA 2013)
PRZEPIS (GRAFOMANIA 2013)
Mjut dla zaparczywych. Pierwsze fragmenty. (GRAFOMANIA 2013)
I'DONT LIKE ROBOTS (GRAFOMANIA 2013)
Nieukończone dzieło [GRAFOMANIA 2013]
Rycerz i Smok Straszliwy oraz Zły Czarodziej i Jego Armia [GRAFOMANIA 2013]
Szarość (GRAFOMANIA 2013)
Dzielny Roders Makpwin [GRAFOMANIA 2013]
DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (GRAFOMANIA 2013)
Stróżka krwi. Prolog i Rozdział I. (GRAFOMANIA 2013)
O góralu [GRAFOMANIA 2013]
Wspaniały George i tak na prawdę niejego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
,,MROCZNA PUSZCZA rozdz.1 cz.1" [GRAFOMANIA 2013]
wściekłe zombi śmierdzi schodząc z drogi (GRAFOMANIA 2013) +18
,,MROCZNA PUSZCZA rozdz.1 cz.2" [GRAFOMANIA 2013]
Wspaniały George i wkrótce już jego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
O Grzegorzu [GRAFOMANIA 2013]
O Lucjanie [GRAFOMANIA 2013]
Cierpienia młodego wampira wstęp [GRAFOMANIA 2013]
Nowe przygody Jezusa, cz.1 [GRAFOMANIA 2013]
Wojna w królestwie czarnych elfów. Rozdział 1: Przygotowania. [GRAFOMANIA 2013]
Nowe przygody Jezusa, cz.2 [GRAFOMANIA 2013] - LEPSZE, NIŻ POPRZEDNIK!
PRZYGODY WOJOWNIKA MULLICHA rozdział 1. (GRAFOMANIA 2013)
Wspaniały George i w końcu już jego Jądra Ciemności [GRAFOMANIA 2013]
Zwycięskie opowiadanie grafomani 2013. (GRAFOMANIA 2013)
NAGŁA ZMIANA CZASU – fragmęt powieści (GRAFOMANIA 2013).
Przygody Asfalth'a Rumster'a i jego wierzchowca. [Grafomania 2013]
Przegr(ż)any (GRAFOMANIA 2013)
(Grafomania 2013) Prawdziwe Przyczyny Gry O Tron
Bank Tęczy i Innych Kolorowości. Napad . [Grafomania 2013]
Aromat Szkarłatnej Krwii (grafomania 2013]


Jeżeli komuś bardzo zależy, żeby dołożyć mi pracy przy sprawdzaniu, to niech się wstrzyma do następnej edycji, gdyż oficjalnie ogłaszam:
TO JUŻ OSTATECZNA LISTA TEKSTÓW!
Kolejnych nie będę brał pod uwagę : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ogłosiłbym głosowanie publiczności, ale nie jestem pewien czy znajdzie się wystarczająco dużo aktywnych nie biorących udziału w konkursie użytkowników , by zagłosować : P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Berylu, jako grafoman, napiszę, że zapomniałeś dodać drugiego z Moich Wspaniałych Opowiadań;)

Cierpienia Młodego Wampira:

http://www.fantastyka.pl/4,9099.html

Jest ono naprawdę wspaniałe i jego wspaniałość przekracza wszystko, więc MUSISZ je wziąć pod uwagę. Jestem pewien, że zajmie pierwsze miejsce. Ba, nawet zostanie opublikowane w Fantastyce;))

Opowiadanie było na liście : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A, wybacz:) Ostatnio za dużo czasu spędzam przed kompem (studia) i coś mi się procesor grafiki zacina;)

To ci się uzbierało do czytania. A nauka nie zając, nie ucieknie... ;P

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Śmiej się, śmiej. Nauka może i nie ucieknie...

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

żenua

No po prostu rzenujonce… pozdrawiam

I po co to było?

nuaże

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

kiedyż, ach kiedyż będą wyniki :)

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu : P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

"Wszystko" może się mylić… ;)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Berylu, jeśli jeszcze nie przeczytałeś tego: Niesamowity Jack i klątwa wiedźmołaka, to chciałbym wycofać to opowiadanie. Jest dość długie i pierwotnie nie miało iść na grafomanię, więc jeśli je pominiesz, to zaoszczędzisz sporo czasu i twoja praca będzie łątwiejsza :P

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Jesteś pewny? Koiku, a zobaczysz, i wypomnę Ci, żeś był niewierny!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Powodzenia, Berylu. Ja już tak mam. :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Tak, jestem pewien ^^

Love begins with an image. Lust with a sensation.

no, chyba że już nie przeczytałeś i oceniłeś odpowiedni, bo jeśli tak, to niech zostanie :P

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Wyników jednak w lipcu nie będzie, ale postaram się je ogłosić jak najszybciej w przyszłym tygodniu (w weekend mnie nie będzie).

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

I to rozumiem.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Miałem napisać ten komentarz wcześniej, ale ostatecznie zająłem się czym innym :/

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

I mi nie wypomnisz. :) Poczekamy, Berylu i miłego weekendu.

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Nie martw się, berylu. Gdybyśmy wszyscy trzymali się sztywno terminów, przestalibyśmy być ludźmi, a stalibyśmy się robotami :P

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Wyniki już… wkrótce!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A to na pewno! :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Jasne. Wkrótce po świętach, wielkanocnych, tych za dwa lata :)

Obiecałem, że będzie szybciej niż w rok, i słowa dotrzymam, homarze! ; )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

To już?;)

No prawie :P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

No dobra, ja wiem, że Grafomania to niepoważny konkurs ale jednak przesadzam ze zwłoką. W najbliższym czasie nie będę mógł sobie pozwolić na przeczytanie tylu tekstów, zatem umówmy się, że zrobię do do października. A super-hiper ostateczny termin to 15 października.   W ramach moralnej rekompensaty za moje lenistwo możecie napisać króciaka w którym spotyka mnie coś złego, dlatego że nie wyrobiłem się w terminie z przeczytaniem tekstów i wrzucić w mój dyżur (wtorek, czwartek) do działu opowiadań, żebym musiał przeczytać i to przecierpieć.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wyniki Grafomanii 2013 będą ogłoszone do końca tego miesiąca.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

To tylko 5 dni. Nie przeszacowujesz możliwości przerobowych? ; )

I po co to było?

Daj spokój, schodzi mi tak długo, bo od początku planowałem zrobić to wszystko w jeden dzień ;p

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Paradoksalnie powodem zwłoki okazał sie plan zakładający wykonania zadania jak najszybciej :) Takie rzeczy tylko na fantastyka.pl ! ;)

Sorry, taki mamy klimat.

Nie, nie. Ja tak zawsze.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Mózg Ci się zlasuje, jak w jeden dzień tyle grafomanii przeczytasz. Nawet celowej.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

To może podzielę to na dwie części. Najbardziej żałuję, że będę musiał czytać z ekranu, nienawidzę tego ; p

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Swoją drogą, miło, że wpadłeś, Fas. Dawno Cię tu nie widzieli.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nooo dobra. Przyznaję się. Nie dałem rady się wyrobić. Ale bądźcie dobrej myśli ; p

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

więc 15 października?

Love begins with an image. Lust with a sensation.

2014? :D

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Koik80, Ty niepoprawny optymisto :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Sprawiacie, że cierpię : (

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dżast kidingujemy :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Aj iu hir kidingnę!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Beryl. Berylu! Berylku!!! A wiesz, jaki dzień się zbliża? :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

:-)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jeszcze rok ma :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Dziś jest TEN dzień.

Love begins with an image. Lust with a sensation.

Szkoda tylko, że nie TA dekada ;)

Sorry, taki mamy klimat.

No dobrze, jedziemy…

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wiem, wiem! Miały być dzisiaj. Będą jutro, już ostatecznie : ) Naprawdę!   Bardzo chciałbym ogłosić wyniki dzisiaj, ale Joseheim mnie upiła i chyba na tym się nie skończy, a wolę to zrobić rzetelnie. Jutro skomentuję drugą połowę opowiadań i podam wyniki : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

I to nazywam wytłumaczeniem! :D

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Beryl, jakkolwiek to nie zabrzmi, nie zwalaj na biedną joseheim.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Joseheim mnie upiła i chyba na tym się nie skończy,

Teraz pewnie nikt mi nie uwierzy, ale chodziło mi oczywiście o to, że upije mnie jeszcze bardziej.   W każdym razie dzisiaj wracamy do komentowania, no i wreszcie będą wyniki :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Podoba mi się to, jak wygląda zakładka ostatnio komentowane opowiadania :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

WYNIKI : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka