Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W październiku ukaże się nowa powieść Marka Lawrence’a – dotąd wydawanego przez Papierowy Księżyc, teraz w MAGu. Tegoroczna świeżynka to Czerwona siostra – początek cyklu fantasy dla starszych i młodszych odbiorców.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Słoń włączył lampkę nocną.

– Lipiec za pasem – szepnął. – A ty wciąż nic nie zrobiłeś.

Dałem znak, żeby pozwolił mi mówić.

– Co miałem zrobić? – zapytałem, gdy cofnął trąbę. 

– Żeby wyjść, musisz najpierw wejść – odparł.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mirabell.

– Rozumiem – powtórzył Andrzej i położył rękę na stole tak, jakby chciał dotknąć nią dłoni podwładnego. – Marcin, posłuchaj. Jesteśmy częścią tego samego organizmu, my Hyal-mani, prawda? Wiem, że czasami jest ciężko, ale bądź świadom, że firma chce, żebyś rósł razem z nią. Grasz z nami w jednej drużynie i z twoim potencjałem czeka cię tu wielka przyszłość. Jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za swoją karierę, prawda?

Wydawnictwo Zysk i S-KA przygotowało na 28 sierpnia powrót kontynuacji kultowej serii Douglasa Adamsa. Kontynuacja Autostopem przez galaktykę zatytułowana Restauracja na końcu wszechświata już niedługo trafi do sprzedaży. Fragment opisu:

Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy dotyczące przestrzeni, czasu, materii oraz istoty życia, pozostanie pytanie: ,,Gdzie jest najlepsza kuchnia?" Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne, zwłaszcza że nie ma co martwić się o dzień jutrzejszy…

 Latanie to sztuka, a raczej sztuczka ‒ tak twierdzi przewodnik Autostopem przez Galaktykę. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią. Z lotu ptaka wiele problemów i niebezpieczeństw wygląda całkiem inaczej ‒ zwłaszcza życie, wszechświat i cała reszta…

 

0
kom

Blacksad powraca!

Tiszka | 12.08.17, g. 00:46

Wydawnictwo Egmont poinformowało, że jeszcze w tym roku wznowi kultowy komiks detektywistyczny Blacksad.

Wydawnictwo SQN przygotowało dla czytelników najnowszą książkę Michała Cetnarowskiego. Autor Bestii NajgorszejLabiryntów bierze się za bohaterów popkultury. Premiera Podwójnej tożsamości bogów już 30 sierpnia.

Fragment opisu:

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów, rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej, kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja, komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana, filmach fantastycznych wczoraj i dziś, książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę, tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę, ale też z fascynacją przygląda się kulturze popularnej.

 

publicystyka

Lato sprzyja konwentom, a oprócz wielu nowych imprez obecne są także te, zrzeszające fandom od lat. Jednym z takich wydarzeń jest Polcon, który w 2017 roku odbędzie się w Lublinie na terenie miasteczka akademickiego UMCS.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy