Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Legendarna seria komiksowa stworzona przez Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego ma szansę otrzymać w najbliższym czasie aż dwie filmowe adaptacje!

W dniach 7-9 lipca odbędzie się Ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Facta Ficta w Krakowie.

Nakładem wydawnictwa Papierowy księżyc 21 czerwca ukaże się powieść autorstwa J. L. Bourne’a. Armagedon dzień po dniu to amerykańskie postapo, będące pierwszą częścią cyklu, opowiadającego o świecie opanowanym przez zombie. Poniżej fragment opisu:

Oto pisany odręcznie dziennik ukazujący walkę o przetrwanie jednego człowieka. Schwytany w sidła globalnej katastrofy, musi podejmować decyzje – wybory, które zaowocują albo życiem, albo wieczną klątwą przemierzania świata jako jeden z trupów.

 

powieść
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Spojrzałem w okno w nadziej, że świt i wschodzące słońce rozgoni pleśniopodobne  monstrum, które zalęgło się w pokoju. To co ujrzałem, wywołało zimne dreszcze. Na zewnątrz rozciągał się widok na ociekające wodą miasto z zielonego kamienia. Tak olbrzymie, że jego rozmiary przekraczały wszelkie wyobrażenie. Ściany i wrota pełne były płaskorzeźb i posągów przedstawiających nieznane istoty o monstrualnych i przerażających kształtach. 

 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Przedłużającą się ciszę zakłóciły na moment czyjeś kroki i trzask zamykanych drzwi. Pozostali milczeli. Nawet wygadany Lotan nie pisnął słówka, choć serce mu biło w przyspieszonym rytmie. May oderwała wreszcie twarz od jego ciała i ostrożnie zajrzała do wnętrza metalowej trumny.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

 – Nie jesteś pewny, czy to, co przekazała ci ta frakcja Falthraha jest prawdą. A jeśli i ty zostałeś zmanipulowany?

Sephra zaczął biegać wzrokiem na ortokwadrowo i parakwadrowo, jak gdyby szukał odpowiedzi na obrazach przedstawiających dzieje jego rodu. Sam też często nad tym się zastanawiał. Lękał się, że zabiją go wysłannicy apodyktycznej części osobowości Boga, albo też przejmą kontrolę nad jego umysłem.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy