Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

– Spójrz na te hieny… Każda z nich tylko czyha na moje miejsce! – eMCep zacisnął pięści ze złością, a na czole zaczęła pulsować mu wielka żyła. – Parszywa dziewiątka!

– Mówisz o Loży? – zapytał mężczyzna, stojący obok Dowodzącego. (…)

– A o kim innym, DiJet Jajniku! – zirytował się eMCep, a obiektyw wbudowany w miejsce prawego oka, zmieniał ogniskową i dostrajał ostrość cały czas.

opowiadanie
science-fiction

24 października do księgarni trafi druga część serii Crossfire autorstwa Nancy Kress. Próba Ognia zostanie wydana nakładem wydawnictwa Rebis.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Z otaczającej nas magii potrafią korzystać tylko czarodzieje. Jednakże tkwi ona w każdym z nas. Jest jej niewiele i stanowi nieodłączny element naszego organizmu. Można ją wykorzystywać na dwa sposoby: świadomie lub podświadomie. Świadomie użył jej Abraham. Kiedyś go tego nauczono. Kolejna taka zagrywka w nieodległym czasie mogłaby go zabić. Już wtedy odczuł znaczny spadek sił. Podświadomie czarów używają głównie sportowcy, podróżnicy i pracoholicy. Wysiłek, który wydawałby się ponad nasze siły i możliwości organizmu wykonywany jest właśnie przy użyciu tej cudownej energii. Kiedy kończy się zdolność fizyczna dalszą drogę umożliwia magia. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Wyjrzałem przez iluminator. Wehikuł skrył się właśnie w cieniu stacji, wzbijając tumany czerwonego pyłu. Na powrót Huuba, który zabłąkał się wśród rdzawych wydm Tharsis, musieliśmy poczekać do wieczora. Groziło mu poważne niebezpieczeństwo i związane z tym faktem poczucie winy nie opuszczało mnie ani na chwilę. Krwistoczerwony ocean piachu, gęsto usiany ostrymi rafami skał, który wyglądał dzisiaj wyjątkowo ponuro i groźnie, miał wkrótce stać się areną zmagań nieziemskich żywiołów. 

Na nowojorskim Comic Conie, który zakończył się w niedziele, miał odbyć się panel promujący najnowsze dziecko Marvela i Netflixa. W związku z atakiem Las Vegas niestety stało się inaczej.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

Nagle rozbłysły mu oczy.

– Więcej dziewczynek… Wtedy moglibyśmy tam, na Ziemi, czasami skoczyć na piwo – rzucił cicho. – Polubiłem ten napój. Kiedyś sprawdziłem, czy nie stanowi zagrożenia dla moich podopiecznych – i przypadł mi do gustu, chociaż, oczywiście – dodał pośpiesznie – odwodzę moje owieczki od picia.

Ponownie uformował zgrabną kępkę szczawiu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Wkrótce znalazła się w miejscu, w którym korony drzew przesłaniały cały nieboskłon, gdzie mrok stanowił naturalny stan rzeczy i rozmywała się granica pomiędzy dniem a nocą. Była pewna, że niechybnie gdzieś czai się na nią śmierć. Za każdym drzewem skrywała się kostucha. Gdy już miała porzucić wszelką nadzieję, poczuła w nozdrzach woń dymu. Zaraz też spostrzegła wątłe, ciepłe światło i szarą strugę, cienką jak nić pajęczej sieci. Zatrzymała się, wstrzymała oddech. Obawiała się Wiedźmy.

Zamęt nocy, ósma część serii o Mercedes Thompson trafi na półki księgarni już 3 listopada. Książka autorstwa Patricii Briggs jest wydana nakładem Fabryki Słów.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

– Oto zapłata godna Estwalczyka! Za lata tyranii! – krzyczał dowódca. Z uśmiechem na twarzy obrócił rękojeść broni. Kupiec zawył z bólu.

Żołnierz z blizną wykonał krok w kierunku dziewczynki. Ryknął wściekle, gdy na drodze stanął mu koń cudzoziemki.

– Zamknij oczy! – rozkazała dziecku Sejlum i sięgnęła pod płaszcz.

opowiadanie
science-fiction

Już 8 listopada na półki księgarni trafi zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza. Wiele wiele starych opowiadań wznowiono. Antologia Azyl  jest wydana nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. 

 

powieść
fantasy

O filmach o małym czarodzieju można powiedzieć wiele tak dobrego, jak złego – ale muzyka z nich zachwyca wszystkich. Już w tym miesiącu fani Harry’ego Pottera oraz doskonałej muzyki filmowej będą mogli posłuchać jej na żywo!

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy