Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Od wczoraj w księgarniach znajdziecie książkę MaddAddam – ostatnią część trylogii Margaret Atwood o końcu świata, zarazie i kształtowaniu nowego świata.

 

powieść
science-fiction

13 czerwca w końcu będziemy mogli przeczytać kolejną część cyklu Magowie Mitheru pióra Orsona Scotta Carda. Książka zatytułowana Ojciec Wrót ma zamknąć serię. W oryginale ukazała się w 2015 roku, więc trochę na nią czekaliśmy.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Teraz zdejmuję kombinezon termiczny tylko raz dziennie, kiedy idę do myjni. Lodowata woda z Amazonki nie pomaga w utrzymaniu ciepła, ale trzeba jakoś spłukać pot. Dzięki kombinezonowi jeszcze nie zamarzłam… Nie chcę sobie wyobrażać, co czują ci wszyscy ludzie, którzy ich nie mają.

Podobno nawet Karina Mills, formalna przywódczyni kolonii, nie ma w domu żadnego grzejnika. Nie mogę w to uwierzyć.

opowiadanie
science-fiction

W drugiej połowie czerwca ma miejsce premiera kontynuacji Trzeciej ludzkości Bernarda Werbera, pod tytułem Mikroludzie. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Sonia Draga

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nessekantos.

Zamek, jak go nazywali “mieścianie”, był ogromnym, stalowym ruinowzgórzem, sercem Miasta strzegącym wejścia do Skarbca. Normalnie natura już dawno zrobiłaby swoje, oblepiając konstrukcję mackami z pnączy i mchu, przeżuwając metal i trawiąc go tak, że całe wzgórze zapadłoby się, tworząc jedną z wielu, nieskończenie wielu pułapek na nieostrożnych wędrowców.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rogas.

Wy­cho­dzę z bio­ko­mo­ry. Pierw­sze kroki po dłu­gim śnie są za­wsze nie­pew­ne i trud­ne. Ciało musi przy­po­mnieć sobie pod­sta­wo­we ruchy, mię­śnie znowu po­czuć im­pul­sy. Cho­ciaż wiem, że BERT wy­bu­dzał mnie już od kilku go­dzin, wciąż prze­ni­ka mnie uczu­cie do­tkli­we­go zimna po hi­ber­na­cji.

– Jaki mamy sta­tus? – pytam, sta­wia­jąc ostroż­nie stopy.

– Awa­ria bio­ko­mo­ry numer sto osiem­dzie­siąt pięć, John.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest tramindeska.

Bydgoszcz od dawna obserwowała Zuzę. To nie była zupełnie głupia dziewczyna. Kończyła właśnie fajne studia, zapychała czas cokolwiek kuriozalnymi hobby i często spotykała się z tą Estonką na wygnaniu. Nosiła kolorowe rajstopy i łatwo ją było rozproszyć.

Była nic niewartym dzieckiem, które nigdy by nie przypuszczało, że wyrośnie na nic niewartego dorosłego.

0
kom

Nowy Darda w czerwcu

Tiszka | 11.05.17, g. 11:16

Jak poinformował Stefan Darda, a potwierdziło wydawnictwo Videograf, w czerwcu czeka nas premiera Nowego domu na Wyrębach.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest belhaj.

– Jesteśmy funkcjonariuszami Wydziału Przyszłych Zbrodni. Zostałeś oskarżony o spiskowanie przeciwko rządkowi przez Sąd Prekognicyjny. Zabieramy cię do centrali w celu przesłuchań.

– Ale… – Salzedo był w wyraźnym szoku. Nie miałem pewności, czy dotarły do niego moje słowa. – Ale ja nic przecież nie zrobiłem.

– Jeszcze nic. Lecz niedługo byś zrobił. – Uśmiechnąłem się. – Zabrać go i zwijamy się.

 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

Adgar robił mnóstwo hałasu, gałązki trzaskały pod jego butami jedna po drugiej, kiedy to prowadząca go kobieta nie wydawała niemal żadnych dźwięków. Doskonale wiedziała jak i gdzie stawiać swoje bose stopy. Może jest leśną nimfą, albo jakąś tutejszą boginią? To by wyjaśniało, dlaczego nie mogliśmy się po prostu pieprzyć przy zajeździe, a musimy iść w jakieś specjalne miejsce. Nawet zwykłe kobiety są wybredne, a co dopiero boginie. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy