Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Już we wtorek do księgarni trafi czwarty tom Kampanii Cienia Django Wexlera – Działa Imperium. To cykl uznawany za jednego z najlepszych przedstawicieli tzw. gunpowder fantasy.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest RogerRedeye.

– Bronimy ludzi – ciągnął dowódca, z uwagą oglądając koniuszek cygara. – Kolonistów, zwabionych możliwością urządzenia dostatniego życia. Zsyłanych tutaj więźniów i psychopatów. Kurew i alfonsów, żyłujących kieszenie spragnionych miłości maniaków seksualnych. Dilerów narkotykowych i dożywotnio zesłanych morderców. Wszyscy są jednak ludźmi, więc walczymy o ich życie, najlepiej, jak potrafimy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest OneTwo.

– No ja myślę! Jak jeszcze raz coś takiego zobaczę, to zdegraduję cię na młodszego konsultanta, a wtedy stracisz dwie godziny z wynagrodzenia.

Co za skurwiel! To, że miał stanowisko starszego managera i jego doba trwała trzydzieści godzin to myślał, że wszystko mu wolno. Ja ciężko tyrałem i dostawałem zaledwie szesnaście godzin każdego dnia.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Obraz zaczął mówić: o rzeczach, których nikt, oprócz Stanisława, nie mógł wiedzieć; o sprawach, które wypadałoby ukryć w szafie, a następnie tę szafę spalić; o ludziach, którym powinno się w końcu odpowiedzieć. W pewnym momencie emeryt nie wytrzymał. Zerwał się na nogi i otworzył usta do krzyku, lecz nie wydobył się z nich żaden dźwięk.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Reinee.

Wyjechała jako dziecko. A w dniu jej powrotu z powozu wysiadła kobieta o pewnym spojrzeniu i wyzywającym uśmiechu, siedemnastoletnia dama z wielkiego miasta. Pomyślałem wtedy, patrząc na nią na tle zadbanego ogrodu i porośniętych wrzosem wzgórz Fogberrystone, że nie pasuje tu, jest zbyt piękna.

opowiadanie
fantasy

Wydawnictwo MAG opublikowało dzisiaj pierwszy tom cyklu fantasy Draconis Memoria Anthony’ego Ryana – Ogień przebudzenia.  Jak na razie liczy on sobie 3 tomy plus dodatkowe opowiadanie uzupełniające tom pierwszy. 

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest rogas.

Z blanków krasnoludzkiej twierdzy odezwały się armaty. Po niebie rozniosły się huki podobne do gromów. Kule zaczęły eksplodować i rozrywać orków na strzępy.

Wargol stał u podnóża wzniesienia i obserwował bezradnie, jak jego horda zmienia się powoli w krwawą miazgę.

– Ty! – ryknął na związanego człowieka – Okłamałeś mnie, czarowniku!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Natarela.

Coś mi tu śmierdziało i to bynajmniej nie unosząca się obok nas oślizgła plątanina podgniłych łodyg tataraku. Choć może i ona, bo podejrzanie przypominała pokrycie dachu jakiegoś podwodnego domostwa…

Zanim sobie to uświadomiłam, głowa Radomiry zniknęła z powierzchni z głośnym ślurp! Ułamek sekundy później coś chwyciło mnie za łydkę i pociągnęło na dno.

Za nieco ponad dwa tygodnie, 20 lipca, do sprzedaży trafi najnowsze wydanie Astronautów Stanisława Lema. Powieść, która po raz pierwszy została wydana w 1951 roku, ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Emelkali.

Porównanie do bogini miłości kompletnie zaskoczyło krasnoludkę. Przez chwilę chciała zapytać, czy chłopinie jaki wywar do łba nie uderzył, albo czy za dziecka nie tłukli go po tej durnej makówce, żeby rozumu wbić, co najwyraźniej nie pomogło. Tak, przez chwilę nad tym dumała.

– To może mnie uwolnicie? – zapytała łagodnie. A co? Warto spróbować, przecie jak się chłopu coś naraz poprzestawiało, trza wykorzystać.

– A dacie buziaka? – Nabożnie poprosił gwardzista.

Potem, pomyślała Beneria, potem się, cholera, zastanowię, o co chodzi.

– Jasne. Nawet dwa, tylko mnie rozwiążcie.

Z rozmowy na Twiterze pomiędzy Jordanem Vogtem-Robertsem (reżyser filmu Kong: Wyspa Czaszki), a Markiem Millerem odpowiedzialnym za komiks Superman: Czerwony syn, można wywnioskować, że wytwórnia Warner Bros. szuka ciekawych pomysłów na nowe filmy z komiksowego uniwersum DC.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy