Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Wicked G.

Sol ruszył w kierunku kuchni, Anna nieco opornie podążyła za nim. Odruchowo wcisnęła przełącznik od światła, lecz pomieszczenie się nie rozjaśniło.

– Jeżeli chcesz korzystać z czegokolwiek zasilanego elektrycznością, będziesz musiała sama ją wytworzyć. Na tym świecie nie ma chyba już żadnego energetyka. Innych osób prawdopodobnie też.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Wyobraził sobie barany przeskakujące przez płot i zaczął je liczyć. Szybko zapadł w półsen, w którym zwierzęta się zbuntowały. Leżały w bezruchu na trawie. Zapytał je, czemu nie skaczą, a one zabeczały, że to przez Krysię.

A potem obudziło go skrobanie.  Nie przypominało już myszy drapiących o ścianę pudełka. Brzmiało raczej jak przejechanie paznokciami po tablicy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Natan.

Rigon spojrzał na klienta. Wtedy jeszcze nie wiedział, kim jest i na ile go stać, jednak przywodził na myśl żółwia bez skorupy – czyli, na wprawne oko wieszcza, był co najmniej rycerzem tymczasowo niewalczącym w bitwie. Nos natomiast podpowiadał, że gość może potężnie sypnąć groszem za najprostsze wróżby.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest śniąca.

Na widok pierwszego zielonego błysku kobieta uśmiechnęła się szeroko, a oczy jej zalśniły. Wstęga rozwinęła się nad głowami ludzi i psów w ciągu kilku sekund. Gdzieś zza pleców dobiegły Stellę okrzyki zachwytu i zaskoczenia. Nie zważała jednak na nie, bo zasłuchała się w grze światła. By nie uronić ani jednej nuty, przymknęła oczy, nie zważając na mieniące się na niebie odcienie szmaragdu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Blue_Ice.

– Miasto latami usiłowało nakłonić faceta do zaprzestania tych swoich eksperymentów w piwnicy. Po dobroci, bo przecież prawo tego nie zabrania. Jan Bobkonter ma jednak kompleks wiekopomnego wynalazku. No, ale skoro przez lata nie wydumał nic niebezpiecznego, to burmistrz odpuścił. Błąd! – To mówiąc, Anton chlapnął sobie na talerz cztery gołąbki w sosie pomidorowym. – Ani przez chwilę nie ufaj nawiedzonym naukowcom, kochanie. Chyba, że takim, jak ja.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CountPrimagen.

Czując, że wywołany nieznaną postacią choroby Creutzfeldta-Jakoba paraliż pęta mi również ręce, a halucynacje nasilają się, ożywiając pożeranego przez bakterie gnilne „diabła”, ostatnim wysiłkiem udręczonej woli wróciłem do przeszłych wydarzeń. Wierzyłem, że gdzieś tam kryje się ratunek dla świata.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Teyami.

Antoni zmianę zauważył natychmiast, jeszcze zanim podszedł do szyby. Na terenie jego ogródka pojawiło się ogromne, rozłożyste drzewo o niemal nienaturalnie szerokim pniu, którego wcześniej z całą pewnością tam nie było.

– Na Boga! – wrzasnął, nim zdążył ugryźć się w język. – A cóż to jest?!

– A to – gość uśmiechnął się szeroko, zupełnie niezrażony wcześniejszym okrzykiem – jest drzewo, z którego wolno ci rzeźbić.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest zygfryd89.

Wspaniałym efektem końca cywilizacji jest to, że gwiazdy tak cudownie świecą. Zniknęło zanieczyszczenie światłem. W nocy jestem niewidzialny i gdy staję przed teleskopem, czuję się jak człowiek, który pierwszy spojrzał w górę i odkrył niebo. Ale później myślę o świecie niżej i boję się.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest bemik.

– Mamy czas, panie kierowniku. – Młody zerknął na zegarek. – Dwadzieścia trzy minuty do następnej stacji.

– No dobrze, skoro chcesz… Pamiętam tę historię, jakby ją wczoraj Heniek opowiadał, a przecież to zdarzyło się tak dawno…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Dzisiaj rano byłem strasznie zadowolony, bo – nie uwierzycie – lecimy z klasą w kosmos!

Rodzice, nie wiem dlaczego, byli z tego powodu mniej zadowoleni. Tata nakrył głowę poduszką i powiedział, że mam iść do łóżka, bo jest dopiero czwarta, i czego oni w tych szkołach nie wymyślą. Próbowałem trochę popłakać, ale wtedy tata wystawił głowę spod poduszki i zobaczyłem, że to nie pora na żarty. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Na ławeczce leżała jakaś postać. Jan zatrzymał się, podszedł do niej. Postać była kształtu człowieka, niewątpliwie płci męskiej, ale innych cech nie dało się określić. Miała twarz – nie pytajcie jaką. Miała włosy – ich również nie zdołam opisać. Miała oczy – czy kolor „szarość tęczy” coś wam mówi? Mnie też nie, ale takie ponoć były. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Robert nie dość, że ma kasę, to naprawdę umie tańczyć. Nie wiem, jak u niego z gadką, ale chyba daje radę, bo czasem bierze na celownik intelektualistki (dziewięćdziesiąt procent z nich lajkuje fanpage „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka”), a potem pif! – cytat Bukowskiego – i paf! – cytat Witkacego – i delikwentka trafiona, zatopiona, zaliczona. Słowem: kebab na gastrofazę jest tym, co Robert na jednonocną przygodę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest c21h23no5.enazet.

– Nicość jest po to, żeby ją zapełnić, dziecko – odrzekła Mistrzyni i znaczenie owych słów wniosło chłód do jej duszy. – My pozwalamy się jej ssać, przytulamy ją do piersi niczym matka dziecko. Każda z nas jest rodzicielką nowego świata. Kiedy przybyłaś tu, by uchronić się od jarzma ról społecznych, wypchania brzucha bękartami spasionych wieprzy i zniszczenia wszelkich marzeń, nie sądziłaś, że powołamy cię do znacznie bardziej wymagającego rodzicielstwa. Prawda? O tym nigdy nie mówimy poza murami szkoły. O macierzyństwie milczą wszelkie nasze księgi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Hrabia Giacomazzi Bachet-Barbier był rozjuszony.

Wściekły chodził po komnacie, rzucając przekleństwa, złorzecząc, wymachując gniewnie rękami i od czasu do czasu osuszając napełniany przez służebną dziewkę kielich z winem.

– Wepchnę mu go do gardła! – pieklił się podniesionym głosem. – Potem wybebeszę i wepchnę jeszcze raz!

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest c21h23no5.enazet.

– Mamy ciało, tak, przy którym leżało niezniszczalne, marchewkowe serce królicze. Ale nikt nie umie go zidentyfikować. – Przyjaciel z Krainy Czarów mówił szybko suchym, rzeczowym tonem. – Po prawdzie to tylko zgnilizna i nadgryzione kosteczki, rozwleczone dookoła pustych fiolek po odbajecznieniu. Nawet głowy nie ma, a przecież po szczęce to by karciany dentysta poznał…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest teofil.

Trwał na posterunku od lat. Ile to już było? Trzydzieści? Czterdzieści? Kto by to liczył. Rok w rok, miesiąc w miesiąc, tydzień w tydzień spędzał środowe i czwartkowe wieczory w bibliotece. Nikt mu za to nie płacił, a składki czytelników z trudem starczały na pokrycie czynszu. Kochał fantastykę od czasów studenckich i był bibliotekarzem z powołania.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Czy jeśli czegoś nie rozumiem, mam prawo to wyszydzić i zlekceważyć? – słyszę zjadliwy szept wewnątrz czegoś, co być może jeszcze jest moją głową. Nie mam pewności. Rozpuszczam się w nieprzeniknionej czerni, zaczynam nieistnienie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest othersun.

– Oho – powiedział Słowik. – Jakieś niestworzone rzeczy się dzieją w lesie?

– Stworzone, niestworzone… – mruknął stary Tom. – Nie mnie osądzać dzieła Stwórcy. Ale mędrkować też tu nie przyszedłem. Dziwne rzeczy w górach się dzieją, to prawda. Zwierzęta zamarzają. Lód z jeziora znika. I wszędzie ślady jak po jakimś wielkim gadzie.

Mężczyźni ryknęli śmiechem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

– Każdy coś lubi. Niektórzy są bardzo wybredni, ale…

– Żadnych ale! Mam dla ciebie znakomity cel. Musisz zabić go tak, jak robisz to z innymi. Przygotować jego ulubioną potrawę, a potem… – Tomcio Pazur wykonał kilka gestów, które sugerują patroszenie. – Cały haczyk w tym, że on nie lubi jeść. Mówią na niego: Władek Niejadek.

– Władek Niejadek? – zdziwił się Jasiu Smakosz. – Brzmi jak postać z bajki. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy