Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W marcu wydawnictwa co nieco porozpieszczają swoich czytelników. Poniżej znajdziecie garść najciekawszych fantastycznych zapowiedzi.

0
kom

Fantazmaty z okładką

Tiszka | 05.03.18, g. 10:59

Fantazmaty – projekt darmowej antologii polskiej fantastyki – ma już okładkę. A informujemy o tym drobnym fakcie, ponieważ Nowa Fantastyka objęła publikację swoim patronatem.

W sieci pojawił się trailer filmu Mirai no Mirai, czyli Mirai z przyszłości – nowego filmu Mamoru Hosodu, reżysera takich obrazów, jak O dziewczynie która skakała przez czas czy Bakemono no Ko.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– A po co pan przyszedł? – spytał brodacz, uśmiechając się ciepło. Ponieważ milczałem, kontynuował: – To może od początku. Żeby nie było żadnych wątpliwości. Nazywam się Jerzy Szatan, a to jest moja sekretarka Regina. Prowadzę drobny handel marzeniami. Nisza na rynku, rozumie pan, ktoś prędzej czy później musiał ją zająć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

Nie wiem, ale cieszę się, że przybyłem znacznie później niż ci ludzie, których rozczłonkowane ciała walały się po kamiennej posadzce. A nasz Pan patrzył na to wszystko z ołtarza, ze ścian i z witraży, ale nie uczynił nic, żeby powstrzymać rzeź. To właśnie wtedy straciłem resztę zaufania do tej niematerialnej istoty, do jej siły i mocy.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jradzyminski.

Obrazaki wyglądały na pomalowane. Komińczaki miały kubraczki z antycznymi motywami, wazoniaki mnóstwo kwiatów we włosach. Uśmiechały się promiennie, ale spojrzenia miały przede wszystkim… głodne. Świdrowały ślepiami przechodzące dzieci, zgrzytały długimi zębami, zaciskały zakończone szponami palce. Niektóre udzielały rad pani przewodniczce.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Tak więc nie byłem sam. Istota pisząca słowa na mojej skórze, kobieta, również nie posiadała głowy. Wiem, że to samolubne, ale fakt, że istnieli inni do mnie podobni, podniósł mnie na duchu. W krainie bezgłowych ciał, nikogo nie powinien zastanawiać fakt, że szyja kończy się krwawiącą raną, tak jak normalnych ludzi nie dziwi menstruacja, porody i starzenie się ciała, organów wewnętrznych, skóry i mózgu.

opowiadanie
fantasy
0
kom

Marzec w Fabryce Słów

Nebula | 01.03.18, g. 15:46

Za nieco ponad tydzień, 9 marca, dzięki wydawnictwu Fabryka Słów odbędą się premiery aż trzech książek. Śród nich znajdą się dwie autorstwa Jacka Piekary.

0
kom

Wydawnictwo Mag w marcu

Tiszka | 01.03.18, g. 12:36

W marcu wydawnictwo MAG wydaje cztery książki – fińską trylogię science fiction i jedno wznowienie. Jest też jedno przesunięcie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Leżę na miękkim posłaniu z koniczyny, obracam głowę i widzę teraz zieleń jej listków, fiolet kwiatów. Wypatruję czterolistnej, jednak zamiast tego dostrzegam te wijące się, obłe kształty. Segmentowane ciałka. Obślizgłe odwłoki strącające z koniczyny poranną rosę. Dżdżownice. A wśród nich palce. Szukające czegokolwiek – pomocy, pocieszenia, a najlepiej śmierci. Moje palce. Dżdżownice i palce, dżdżownice i palce…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

Urze­kła sta­re­go wodza ta pieśń o gry­fie, który prze­la­tu­je dum­nie nad naj­wyż­szy­mi szczy­ta­mi. Uło­żył się wy­god­nie na wozie, wy­ście­lo­nym skó­ra­mi tu­ro­ni i spoj­rzał w gwieź­dzi­ste niebo. W obo­zie było cicho. (…) Dan za­snął, sły­sząc w swej gło­wie opo­wieść o po­tęż­nym gry­fie, graną na du­dach. Śniło mu się, że to hymn o nim samym, że przy­jął taką po­stać po śmier­ci i tak unie­śmier­tel­nio­ny wciąż pławi się w do­stat­ku i każe cią­gle nowe peany na swój temat two­rzyć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Samiczka powoli podniosła się i lekko kuśtykając, przemieszczała się z Blakolim w stronę szpary pod kuchenną półką. Nagle tuż obok uciekającej pary wybuchł pożar. To uśmiechnięty od ucha do ucha student podpalił zapalniczką siostrę Madeline. Nimfa niczym skazana na śmierć w ogniu czarownica wiła się w bolesnych spazmach. Z każdej strony dobiegały syk, wycie, pisk i tupot nóg przerażonych karaczanów.

opowiadanie
fantasy

Wśród emitowanych obecnie seriali science fiction można znaleźć kilka naprawdę ciekawych space oper. Jedną z lepszych ostatnich lat jest zdecydowanie wysokobudżetowe The Expanse, wyprodukowane przez Alcon Television oraz The Sean Daniel Company. Po dwóch udanych seriach, które mimo wysokiej jakości nie przyniosły tytułowi ogromnej popularności, przyszedł czas na trzeci. 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka