Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Dzikowy.

Po powrocie z przedszkola, gdy chłopiec bawił się w wyścigi samochodów lub kolorował, Paulina wyciągała telefon i siąkając nosem, pisała SMS-y, a jej oczy z każdą chwilą stawały się coraz bardziej czerwone. Potem musiała płukać twarz zimną wodą i smarować ją kremem w kolorze skóry.

Tamtego dnia rodzice polecieli samolotem do innego kraju i mieli wrócić dopiero nazajutrz. Opiekunce przygotowali przed wyjazdem pościel i ręczniki.

opowiadanie
horror
2
kom

Premiera "Wieży" R. Schmidta!

beryl | 18.05.16, g. 11:32 | kom. khyrkat

Je­że­li czy­ta­li­ście “Ot­chłań” R. Schmid­ta, to pew­nie za­in­te­re­su­je was fakt, że jej kon­ty­nu­acja o ty­tu­le “Wieża” jest już do­stęp­na w księ­gar­niach. W związ­ku z tym wy­daw­nic­two In­si­gnis przy­go­to­wa­ło dla was sze­reg atrak­cji to­wa­rzy­szą­cych pre­mie­rze książ­ki – spo­tka­nia z au­to­rem oraz, jak za­wsze, frag­men­ty książ­ki w wer­sji audio do prze­słu­cha­nia już teraz.

 

Szcze­gó­ły w roz­wi­nię­ciu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest KPiach.

Pamiętał. Kolby karabinów walące w drzwi o brzasku. Łzy w oczach matki i niemy krzyk. Wtedy po raz ostatni widział ojca. Zatarte wspomnienie kilkulatka. Żołnierze wywlekają związanego mężczyznę. Ten odwraca głowę. Przez moment patrzy synowi w oczy. Z rozciętej wargi sączy się krew.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest zygfryd89.

– W po­ko­ju na prawo są scho­dy do wnę­trza ziemi – rzu­cił go­spo­darz, zu­peł­nie na mnie nie pa­trząc. – W po­ko­ju na lewo są scho­dy do nieba. Wy­bierz sobie.

Spoj­rza­łem na Nae. Sku­li­ła skrzy­dła i wy­szep­ta­ła nie­pew­nie:

– W cza­sach, jak byłam jesz­cze po­czwar­ką, scho­dzi­łam do ziemi, ale już dawno nie, to pew­nie dużo się zmie­ni­ło. Le­piej do nieba.

W sumie lo­gicz­ne. Motyl. Niebo. Po­szli­śmy na lewo.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PsychoFish.

Moja żona oszalała, gdy sąsiad zajechał pod dom na nowym stole. Stół piękny, przyznaję, nie za duży, nie za mały. Akurat taki, by go wygodnie dosiąść, ale i przy nim usiąść, lekki w kształcie i zrywny w galopie, ale i wystarczająco solidny, by na nim zalec i robić coś nie jeden raz…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest CountPrimagen.

O tak, kochałem ich wszystkich… Rodziców, przyjaciół, bazę, dom i podwórko. Kochałem pyszne, przygotowywane przez mamę jedzonko i zajęcia, które organizował mi tata. Jednak, szczerze mówiąc, najbardziej ukochałem wizg wiatru i smak powietrza – zapatrzony w rozciągające się nade mną przestworza, marzyłem o tym, by latać.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest grucha.

Płonący bełt zgryźliwie świsnął mi koło ucha, przebijając oprawcę. Rażony strzałą stwór natychmiast stanął w płomieniach. Uciekające z dziupli w jego głowie osy wyglądały na tle okrytego nocą lasu jak świetliki. Potwór próbował gasić tańczące na nim jęzory ognia, panicznie się okładając, efekt był jednak mizerny. Wycofując się, wpadł na kolejnego ze swoich pobratymców. Po chwili obaj zatańczyli ognisty taniec.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nevaz.

Mały Njogu zatrzymał się, nasłuchując. Afrykański instynkt na dobre zadomowił się w jego sercu. Nie na darmo każdego dnia przemierzał sawannę. Niejednokrotnie przyszło mu już uciekać przed słoniami i wypatrywać żmij, posykujących zdradliwe tam, gdzie dywan traw przykrywał krańce ścieżki. Tym razem chłopiec odetchnął z ulgą. Długouche stworzenie wpatrujące się w niego parą oczu brązowych jak dwa korale z dymnego kwarcu, nie było drapieżnikiem. Było zającem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

Rycerz z niepewną miną podszedł do woluminu. Chłopczyk powoli ruszył za nim. Pierwszy raz był młodzianek tak daleko od domu. Pierwszy raz widział tak potężną budowlę z kamienia, jak ten warowny klasztor. Pierwszy też raz widział książkę. Wyjrzał teraz zza ojcowego łokcia i patrzył na otwarte karty. Jego wzrok wpierw błąkał się po rzędach liter, by spocząć wreszcie na droleriach. Było ich trzy. Wszystkie marginalne rysunki zdobiły margines pierwszej ze stronic.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jacek jarecki.

Mam tu kontrakt. Wystarczy podpisać, a poradnik staje się pańską własnością. Nie trzeba krwią. Ma pan, o tutaj, odpowiednie rubryki. Numer dowodu, Pesel, czytelny podpis. Moja jednoosobowa agencja roztoczy nad panem i pańską pracą pisarską opiekę impresaryjną, nie roszcząc sobie żadnych pretensji do wynagrodzenia. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Werwena.

– Ptak okazał się magiczny już kolejnego ranka. Ożył, zapaskudził biurko, na którym go zostawiłem, i obudził mnie, domagając się wolności głośnym łomotaniem w szybę. Otworzyłem okno, a gdy pomknął w górę i zawisł w powietrzu, patrząc na mnie paciorkowym okiem, wspiąłem się na parapet i zeskoczyłem do ogródka. Biegłem za nim przez rozespane miasteczko, boso, w piżamie w radosne marchewki i brokułki. Co się śmiejesz?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Morgiana89.

Za­zwy­czaj kręci z po­li­to­wa­niem głową, ale nie dziś. Dziś nawet nie ko­men­tu­je, wie, że mam rację. Na dwo­rze jest pięk­nie, li­ście ozło­ci­ły trawę, a słoń­ce prze­bi­ja się przez chmu­ry i ogrze­wa przy­jem­nie moją sierść.

– Nad­cho­dzi je­sień. Praw­dzi­wa. – A ja mogę je­dy­nie przy­pusz­czać, co te słowa dla niego zna­czą.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest KPiach.

Nie mieli szans, szkoleni głównie do pracy w mieście, tutaj, w górach i w lesie, które znał jak własną kieszeń, byli bezradni. Dobrze, że przynajmniej nauczyli się nie robić rabanu na cały kraj. Za pierwszym razem, gdy się urwał, wezwali helikoptery i ściągnęli zarówno policję jak i żandarmerię wojskową. Dziennikarze mieli ubaw przez dwa tygodnie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Dzikowy.

– Oddziaływanie rośnie w siłę, to znaczy zwiększa się jego zasięg. To po pierwsze. Po drugie, jest zjawiskiem zupełnie niezależnym od czynników psychologicznych. Przynajmniej ofiary. Zauważyłeś, że ciało kobiety nadal wisiało na płocie, mimo że już nie żyła. Czyli to ciało oddziałuje, nie żywa osoba. No i po trzecie, nie jest to oddziaływanie symetryczne, mimo że to niemożliwe. Gdyby tak było, ty również byś skończył jak ta nieszczęsna kobieta.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Michu.

Zapadnia z zaostrzonymi palami? Zapomnij! Te sukinsyny prędzej rzucą na ciebie zaklęcie przyspieszonego rozkładu albo cofną w czasie o kilkadziesiąt lat. Nie wspominając już o tym, co wyprawiają w zamkowych kuchniach.

Zapamiętaj, wszyscy zapamiętajcie. Do kuchni w opuszczonej, mrocznej fortecy wchodzi się tylko raz.

Już dzisiaj premiera “Inwazji na Tearling”. Razem z premierą drugiego tomu opowieści o Kelsei Glynn Galeria Książki przygotowała również nowe wydanie pierwszej części zatytułowanej “Królowa Tearlingu”. Teraz obie książki są dostępne zarówno w twardej jak i broszurowej oprawie :)

 

A tutaj możecie zapoznać się z fragmentami obu książek:

 

Królowa Tearlingu

Inwazja na Tearling

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

– Gdzie to się stało? – Chociaż był środek dnia, głos Krzyśka troszkę się łamał.

– Tu, zaraz koło komina. Przerzuciła sznur przez tę belkę i wykopnęła spod siebie stołek.

Głos mi zadrżał, gdy niedaleko zobaczyłam pomalowany na biało taboret. To z pewnością nie był ten sam, którego użyła Krysia, ale strach zacisnął mi gardło.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jacek jarecki.

Zaraz uczta. Król Jagiełło siedzi na tronie i tylko wodę popija z kubka.

– Daliście jego krzyżackiej mości toster? – pyta, a nasz Krzyżak widzi, że sam król, chociaż wodę źródlaną jeno pije, przecie ujarany tak, że ledwie siedzi. Obok niego biskup Oleśnicki też cały się śmieje.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy