Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Ruszyła “szamańska” kampania promocyjna najnowszej książki Anety Jadowskiej.  Liczni fani jej sporego literackiego dorobku na pewno ucieszą się na wieść, że autorka wyrusza w trasę. 

27 września swoją premierę będzie mieć powieść dla młodzieży zatytułowana Młody świat. Jej autorem jest Chris Weitz, który był m.in. współautorem scenariusza Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Patrzyłam na siebie z boku, oderwana od ciała. Na młodą, głupią Alę. Miała na sobie krótką, czarną sukienkę, dziurawe rajstopy i glany. Czarny bucior był większy od jej głowy. Na szyi obroża z ćwiekami. I ostry makijaż. Ładnie wyglądały tylko oczy – niczym jeziora, w których odbijał się księżyc. Chłopak z długimi włosami pociągnął ją za rękę i zaczął całować. Nie mogłam podejść bliżej. Z dala słyszałam jedynie odgłosy mlaskania, tak jakby się nawzajem zjadali.

Dokładnie 25 października do księgarń trafi książka autorstwa Aleksandry Polak. Nakładem wydawnictwa Czwarta strona ukaże się Król Kier, który wchodzi w skład cyklu Circus Lumos

Fragment opisu:

Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz. Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie. Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie, tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem.

 

powieść
fantasy

Już 11 października ma miejsce premiera polskiej książki young adult. Czarny amulet to kontynuacja cyklu Kroniki Jaaru autorstwa Adama Fabera. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

Fragment opisu:

Odkąd Kate poznała tajemniczy Jaar, jej życie uległo całkowitej zmianie. Nie jest już zwykłą nastolatką, a początkującą czarownicą.

Po raz pierwszy wybiera się na magiczne wakacje, gdzie poznaje inne młode wiedźmy. Szybko okazuje się jednak, że oprócz nowych przyjaciół zyska „magicznego prześladowcę”, który nawiedza jej sny. Wraz z ferem Fionem próbują odkryć, o kogo może chodzić. Podejrzenia mogą paść na każdego, z kim Kate miała do tej pory kontakt, a lista potencjalnych prześladowców się wydłuża.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

– A to prawda, że głęboko, w górskich jaskiniach czarownicy złoto kują? (…)

Zaśmiał się przewodnik. Podjechał bliżej do wozu i pogłaskał chłopca po głowie.

– Dużo w tobie pytań, młodzianku, to dobrze. Pewnie i lata by nam nie stało, by na nie odpowiedzieć. Pokrótce więc ci powiem, że czarodzieje rzeczywiście tu kruszce cenne dobywają i obrabiają. Może jak w nocy nie zaśniesz zbyt rychło, to odgłosy ich tajemnych kuźni usłyszysz?

Czas na wielki powrót! Nakładem wydawnictwa Otwarte już w październiku ukaże się druga część Trylogii Arturiańskiej autorstwa Bernarda Cornwella. Kontynuacja Zimowego Monarchy ma tytuł Nieprzyjaciel Boga, a oto fragment jej opisu: 

Artur zjednoczył brytyjskie księstwa i powstrzymał najazd Sasów. Spokojne czasy jednak nie nadchodzą. Ambicje wodzów, żądza władzy, nowa religia, zdrady i namiętności ponownie kierują Brytanię w stronę chaosu. [...]Czy Artur – odważny, wierny i honorowy, kochany i nienawidzony – będzie w stanie ocalić kraj?

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Albert Białołęcki zmieniał mijanych ludzi, zabierając im uśmiechy z twarzy, słowa z ust i błyski z oczu; natomiast żubrówka zmieniała Cezarego. Po drodze rozmawiali trochę o różnych sprawach: o świecie, gwałceniu i zemście. W miarę jak zbliżali się do celu, rosło podniecenie diabła.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

Oko nocy odpoczywa na cyplach falującego światłocienia, stworzonego przez akwarium z pozbawioną żuchwy czaszką na dnie.

– Moje surrealistyczne życie – jęczy ksiądz, zauważywszy ludzkie pozostałości w zbiorniku.

Upijam łyk zielonej herbaty z brązowo-czerwonej czarki. Czarno-biały kot złapał ćmę z gatunku Lymantria monacha i zaczyna zabawę. 

Już 13 września wszyscy fani będą mogli sięgnąć po Sługę korony, czyli zebrane dziewięć opowieści ze świata Magów Prochowych, uzupełnienie cyklu Briana McClellana.

 

zbiór opowiadań
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy