Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Po drobnych zmianach formy pisma i półrocznej przerwie, redakcja udostępniła najnowszy, lutowy numer SQ Mag – australijskiego magazynu fantastycznego. Jest do pobrania za darmo.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest śniąca.

Jednak to nie była rafa, jaką znała ze świata, z którego pochodziła. Tuż przed jej gadzim pyskiem przepłynął olbrzymi konik morski o grzbiecie najeżonym haczykowatymi wyrostkami. Mijając Geneę, wyszczerzył kły, a paciorkowate oczka spojrzały na nią złowrogo.

opowiadanie

15 marca trafi do księgarni prequel serii fantasy Królobójca, Królotwórca australijskiej autorki Karen Miller

 

Skażona magia to piąta książka autorki osadzona w świecie magicznych wojowników królestwa Lur, znajdującego się na skraju kolejnej wojny. Wcześniej ukazały się Nieświadomy magPrzebudzony magUtracona magia oraz Odzyskana magia.

 

Cykl przeznaczony jest raczej dla młodszego odbiorcy, często porównywany też z książkami Trudi Canavan.

 

powieść
fantasy

Już za niecały tydzień do księgarni trafi jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2017 roku – Problem trzech ciał, nagrodzona Hugo powieść chińskiego pisarza Liu Cinxina.

 

To pierwszy tom trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi, opublikowany oryginalnie w 200 roku (wcześniej od 2006 roku serializowany w największym chińskim magazynie fantastycznym, Science-Fiction World). Książka zdobyła niesamowitą popularność, co zaowocowało Chinese Science Fiction Galaxy Award jeszcze w 2006 roku. W 2014 została opublikowana w USA dzięki Kenowi Liu, który zajął się także jej tłumaczeniem. Efektem była statuetka Hugo 2015 za najlepszą powieść i nominacja do Nebuli w tej samej kategorii.

 

W Polsce Problem trzech ciał ukaże się już 14 marca dzięki Rebisowi. 

 

powieść
science-fiction
50
kom

ocha - Zamiana

Duch Biblioteki | 06.03.17, g. 12:41 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

Arsen pokręcił głową. Chwycił butelkę, przechylił ją. Szyjka zaczęła uderzać o brzeg kieliszka, mężczyzna zaklął, gdy wino wylało mu się na koszulę i spodnie. Danil zerwał się z fotela, odebrał Koharowi szkło, nalał alkohol. Gdy oddawał kielich, wraz z nim objął dłonie przyjaciela.

– Spokój, chłopcze. Spokój. Mamy jeszcze kilka dni, wiele może się wydarzyć.

Arsen prychnął.

– Oczywiście, może świat się skończy.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Tensza.

Za tamten wypadek Gemma próbowała zrzucić winę na Inni. Siostra była idealnym kozłem ofiarnym. Spała jak kamień, trwając w błogiej nieświadomości, kiedy ich brat umierał pod łóżkiem.

To był głupi odruch – wepchnąć go tam, żeby zmienił się w coś mniej realnego. W marę, w sennego potwora. Gemma zwyczajnie spanikowała. Miała wówczas cztery lata i naprawdę wierzyła, że jeśli położy się i zamknie oczy, to chłopiec po prostu zniknie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

Te lateksowe stwory załatwiono bronią biologiczną, zwyczajnymi mikropasożytami. Wielkie, skrzydlate olbrzymy, niczym upadłe anioły w swej osobistej apokalipsie rzucały się na plecy, wijąc się i drapiąc szaleńczo po udach, żebrach i głowie, ginąc z przeciągłym skowytem wydobywającym się spomiędzy barwionych odblaskową czernią warg.

Ogłoszono listę tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody Brama Stokera przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy, horroru i dark fantasy. Tegoroczni finaliści w najważniejszych kategoriach – poniżej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

Tak w głębi, to wcale mi się tam nie śpieszy, ale ciężko mi się do tego przyznać przed samą sobą. W końcu w jeden dzień wydarzyło się więcej, niż w całym moim kocim, schematycznym życiu. I wszystko wywróciło się do góry łapami. Ale, może czasem tak właśnie musi być?

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy