Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest rafau.

Jestem w końcu cywilizowanym człowiekiem: myślę racjonalnie, wierzę w tolerancję i w to, że gdy przekazujesz swoja pozytywną energię drugiemu, on odpłaca ci się w ten sam sposób. Powiedzmy, że będę mówił o nich „Przybysze”. To ładnie brzmi. Tak gościnnie. „Kosmitów” zostawiam dla niedouczonych ciemniaków, ksenofobów i fundamentalistów.

szort
science-fiction

Już za niecały tydzień, podczas Nordconu (7-10 grudnia 2017 roku), swoją premierę będzie mieć 21. numer  Anatomii Fantastyki, który powróci za sprawą Grzegorza Szczepaniaka, a jego tytuł brzmi: Strefy mroku. Groza w kulturze audiowizualnej (red. Sebastian Jakub Konefał).

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Slomka.

Coś mi nie gra.

Normalnie, mieszkanie powinno wyglądać nienormalnie – plac zabaw Mad Maxa. Tymczasem meble stoją tam gdzie je rano zostawiłem, nic nie wala się po podłodze, a kosze na zabawki zerkają oczami smutnych żołnierzyków i innych robotów pozbawionych zajęcia.

szort

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

– No więc… – zaczął chłopak w deltoidowych okularach, wyraźnie speszony obecnością kamer. – W naszym przypadku była to bardziej strzała Zenona…

– To znaczy? – Prowadzący podrapał się po głowie. – Przecież nasz program nazywa się…

– Strzała Amora! – zgodnie ryknęła publiczność, a serduszka znów zaczęły swoją wesołą palpitację.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Kapitanie, coś tu się dzieje. – Dramatyczny szept Kerka wsączył się w ucho Sidorta, wywołując dreszcz. Asger spojrzał na podwładnego zirytowany i rozkojarzony. Niezrażony porucznik mówił dalej:

– Te trupy… Nie wyglądają na maruderów, szpiegów czy kogo tam.

– A jak wyglądają maruderzy?

Kerk Tor przygryzł wargę. Podniósł dłoń, w której trzymał niewielką latarenkę. Wątły ognik nieco oświetlił twarz dowódcy. Pomarańczowy płomień zamigotał w oczach Asgera, chwilowo przeganiając z nich inny, niezdrowy blask.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest AQQ.

Witaj w wirtualnym biurze podróży Koncernu Time. Za chwilę zabierzemy cię w niezwykłą podróż. Wystarczy wybrać czas i miejsce do którego chciałbyś się udać, aby przeżyć wspaniałą przygodę z przeszłością – rozległ się kobiecy głos z urządzenia. 

opowiadanie
science-fiction
0
kom

Tiszka | 29.11.17, g. 10:43

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, które odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka