Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nevaz.

Korina śledziła jego chód, podziwiając muskularną budowę. Był uzbrojony. Jego oręż stanowiły potężne łapy i paszcza, w której musiały pękać najgrubsze kości. Wojowniczka nie mogła oprzeć się pokusie, która nachodziła ją zawsze, gdy do miasta przybywali nowi rycerze lub najemnicy. Mierzyła lwa wzrokiem i oceniała, czy dałaby mu radę z mieczem w dłoni.  

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest c21h23no5.enazet.

Kilka lat temu gło­do­wa­li­śmy pod spły­wa­ją­cą zło­tem sie­dzi­bą prezydenta, do­ma­ga­jąc się obie­ca­nych fan­tów. Z nie­mal ośmiu­set człon­ków ba­ta­lio­nu po­zo­sta­ło le­d­wie stu. Wszy­scy splu­ga­wie­ni pro­mie­nio­wa­niem, udrę­cze­ni cho­ro­bą. Trzy­ma­łem w ręku trans­pa­rent: “Ga­si­li­śmy re­ak­tor, ra­tu­jąc Ukra­inę. Za­ro­bi­li­śmy na krzyż i trum­nę”. My­śla­łem o bra­cie. Nic nie wskó­ra­li­śmy. Stwierdzono, że nasz ba­ta­lion nawet nie ist­niał.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest gravel.

Pracownia Chimy Czarownika była od podłogi aż po sufit wypełniona książkami. Niektóre z tomów miały oczy, usta lub zęby wyrastające z okładek, a w jednej z ksiąg, zatytułowanej „Historyja i rozwój starożytnych badań kardyologicznych”, samoistnie wyrósł potężny mięsień sercowy, pompujący krew koloru atramentu przez żyły barwy zbrązowiałego papieru. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest syf..

Zdawała się płynąć skrajem obsianego żytem pola. Jej welon łopotał na wietrze, zlewając się z brzuchatą chmurą, niespiesznie sunącą na tle przeraźliwie błękitnego nieba. Odziana w wypłowiałą sukienkę, to nikła, to znowu wyłaniała się z toni rudziejącego od skwaru zboża. Śpiewała, ale słowa ginęły pośród szelestu wyschłych kłosów.

opowiadanie
fantasy

Moi drodzy!

Zachęcony sprzyjającą aurą z zerowym wyprzedzeniem i zerowym opóźnieniem ogłaszam wszem i wobec, że październikowiec nadszedł!

Co w środku? Ano nasza portalowa Naz mądrzy się o Lemie (mądrze mądrzy, bo Lem mądry był a i Naz sroce spod ogona nie wypadła), piszom o “Master of Orion” (Łukasz Wiśniewski pisze a on mądry o grach niesłychanie), o Wdowach czarnych i androidach śniących o dzikim zachodzie.

 

Zapraszamy do lektury!

Dj

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest cobold.

– Coś ty zrobiła w kolano? – Na chudej nóżce rozkwitał siniak-gigant.

– Aaa, jak szłam do ciebie w nocy, to się hukłam o drzwi – odparła beztrosko.

– Masakra. Mama jak to zobaczy, to nas zabije…

Ania uśmiechnęła się szelmowsko:

– Nie przyznamy się, że to twoja wina. Powiemy, że pani w szkole mnie zbiła!

 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Samozwańczy naśladowcy Geralta, niektórzy ledwo potrafiący złapać miecz za prawidłowy koniec, masowo ginęli w walkach z potworami. Dzieci nasłuchały się opowieści o szlachetnym wiedźminie, który przemierzył pół świata, ratując dziecko-niespodziankę, dziewczynę, z którą związany był przeznaczeniem. Bezmyślne bachory, tracące teraz życie w starciach z mantikorami, ghulami, przerazami, leszymi, krabopająkami, utopcami i dziesiątkami innych maszkar, zamieszkujących świat. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Zalth.

Grupa ubranych w ochronne stroje robotników z głośnym klekotem maszynerii przepompowywała do umieszczonej w szybie aparatury ostatnią partię dekoktów. Pokryte ognioodporną powłoką skórzane kaftany były wymogiem bezpieczeństwa, bo efekt trzymiesięcznej pracy gildii alchemików był wielce niestabilny i wybuchowy w swej materii. Skroplona esencja powietrza spoczywała w specjalnie na tę okazję odlanych w trahakańskich hutach zbiornikach, zabezpieczonych dodatkowo serią zaklęć wiążących, ale gdyby jakimś nieszczęśliwym przypadkiem doszło do zapłonu, to…

Arcymag, aż się wzdrygnął.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest gravel.

Siedział w barze U Karalucha, najbrudniejszej, najbardziej zaplutej spelunie w całym Stunożnym Mieście i pił najgorsze szczyny, jakie barman był w stanie legalnie podać: wódkę pędzoną na jadzie gigantycznej stonogi. Detektyw Vanderkruger wychodził z założenia, że gdy czuje się podle, złemu samopoczuciu może sprostać jedynie równie podły alkohol. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AnnaMariaVanitachi.

 – Zabiją mnie, prawda?! – krzyknęła nagle Neftali. –  Prawda, że mnie zabiją? – Jej oczy rozpłomieniała nadzieja.

Willigis przełknęła ślinę. Przeraziło ją to niewypowiedziane życzenie przyjaciółki, a jeszcze bardziej – jego daremność. Kryształ morski, użyty do wytworzenia choćby naparstka ofiru, mógł zapewnić dla całej Cytadeli zapasy wody na rok. Skoro Neftali wypiła ofir, była dla wojska zbyt cenna, by pozbawiać ją życia. Nie tego bała się Willigis.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Cień Burzy.

– No! A teraz pozwól, że spłacę swój dług i za mądrą radę odpłacę ci, wedle krasnoludzkiego obyczaju, w jedyny uczciwy sposób, czyli…

– Inną mądrą radą… – Wiedźmin skrzywił się jak ktoś, kto usłyszał w życiu już zdecydowanie zbyt wiele mądrych rad. Zmełł jednak w ustach złośliwy komentarz, a zamiast tego rzekł: – No to wal!

– Następnym razem, gdy zechcesz bić krasnoluda po mordzie, jednak lepiej użyj pałki.

Gerald z niejakim trudem rozprostował palce zdrętwiałej już dłoni i skinął głową.

Mądrych rad jednak nigdy za wiele.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest grucha.

Wokół schronienia krążyły strachy na wróble, czarownice i kozy. Maszkary przyzywały jednego ze Starych Bogów. Gdy w końcu zdobyłem się na odwagę i wybiegłem na zewnątrz z bojowym okrzykiem na ustach, dzierżąc oburącz topór, okazało się, że byłem sam. Dłuższą chwilę trwałem w bezruchu, nie mogąc pozbierać myśli. Zrobiło się niepokojąco cicho. Słyszałem tylko świszczący między sosnami wiatr.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Przemek Hytroś.

Atak nastąpił, gdy wydawało nam się, że upragniona powierzchnia jest na wyciągnięcie ręki. Pierwszy zginął Frankov. Ogromy stwór wyłonił się nagle z mroku niczym żywy pocisk głębinowy napędzany furią. Błyskawicznie obrócił się o sto osiemdziesiąt stopni, chwycił mężczyznę mackami, i dosłownie wydarł go z szyku. W słuchawkach hełmów jeszcze przez kilka sekund słyszeliśmy krzyki kolegi.

– Strzelać! Strzelać bez rozkazu!! – wrzasnął Młot, wyrywając nas z osłupienia.

Chwilę później rozpętało się piekło. Kto miał karabin, siał na oślep w wirujące odmęty. Pociski śmigały we wszystkie strony, zostawiając za sobą jasne smugi. Czasem któryś trafiał, a wtedy w krwistym blasku wybuchu widzieliśmy, że dokoła kłębią się dziesiątki tych potworów. Całe ławice zachowujące się jak jeden organizm, składający się ze szpiczastych odwłoków i skłębionych macek. Zrozumiałem wtedy, że nikt z nas nie dotrze do powierzchni.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Morgiana89.

Gdy podniosłam się ostrożnie, z lustra spojrzał na mnie obcy mężczyzna. Mało brakowało, a zaczęłabym się drzeć. W ostatniej chwili zdołałam się opanować i fuknęłam tylko:

– Co jest, do jasnej cholery?

Nagle usłyszałam niski, chrapliwy głos, a twarz nieznajomego wykrzywiła się w wyrazie niezadowolenia.

Oczy mało nie wyskoczyły mi z orbit. Złapałam się za głowę, jakby w nadziei, że odbicie w lustrze nie zrobi tego samego. Zrobiło. Gdyby nie to, że sytuacja mnie przerosła, śmiałabym się do rozpuku. Byłam jakimś picusiem-glancusiem z misternie ułożonymi, ciemnymi kędziorami, pod nosem cienki wąsik i koszula rozpięta do połowy, aż wystawały kręcone włoski.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest varg.

Bramy za­mknię­to nie­mal na­tych­miast po pierw­szej fali ucie­czek. Gwar­dia roz­sta­wi­ła na mu­rach pa­tro­le, ob­wiesz­cza­jąc wpro­wa­dze­nie kary śmier­ci za każdą próbę de­zer­cji. Po­nie­waż sę­dzia czmych­nął jako jeden z pierw­szych, wy­ro­ki wy­da­wa­no i wy­ko­ny­wa­no awan­sem w try­bie na­tych­mia­sto­wym. Mimo to śmiał­ków nie bra­ko­wa­ło.

Doira nie­wie­le z tego ro­zu­mia­ła, ale i tak nie mogła spać. Wie­dzia­ła, że mama była czymś bar­dzo zde­ner­wo­wa­na.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Gostomysł..

Policjant-kierowca spojrzał przez ramię swojego kolegi i zapytał.

– Zna pani tych ludzi?

– Ludzi?! – kobieta zareagowała tak, jakby ktoś właśnie palnął największe głupstwo swojego życia. – Niech pan spróbuje się do nich zbliżyć, to pan zobaczy jacy to „ludzie”. Na miłość boską, niech panowie to zastrzelą!!! – Zakończyła niemal z wrzaskiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Emelkali.

Bramy do cel były uchylone. Mnich stanął w wejściu pierwszej. Spojrzał do środka i pobladł gwałtownie. Palce przesuwające paciorki różańca zatrzymały się i zacisnęły na kościanej koronce.

– Jezus Maryja – wyszeptał Johannes, patrząc ponad ramieniem przyjaciela.

Kobieta leżała w kałuży krwi. Otwarte, martwe oczy z przerażeniem wpatrywały się w nicość. Rozwarte do krzyku usta, rozorana paznokciami twarz. Podarte odzienie odsłaniało nagie, zakrwawione ciało, na którym nie było jednego niezranionego miejsca. Jakby jakieś dzikie zwierzę pokąsało zabitą. Kawałki mięśni, odgryzione niemal do kości, trzymały się na wąskich płatach skóry.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

– Zostawił pan rzeczy osobiste?

Balcerek najchętniej wysłałby mnie w przyszłość w samych stringach i po operacji odsysania resztek tłuszczu. Może nawet nad wycięciem funta mięsa by się nie wahał. Wiedziałem, że każde sto gramów to ogromne koszty, ale mimo wszystko nie wypada odwiedzać potomków, przebierając się za Terminatora.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

– Zamienia pan życie na… – Reporterka zawiesiła głos, nie mogąc znaleźć odpowiedniego słowa.

– Zamieniam życie na życie!

– Kiedy to nastąpi?

– Jak tylko przekażę obowiązki następcy. Nie chciałabym, żeby wszystko zakończyło się przedwcześnie, bo ktoś czegoś nie dopatrzy.

opowiadanie
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy