Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

– Po cholerę mają w ogóle lądować? – spytał Shadow, szef jednostek specjalnych i wywiadu. – Wystarczy, że dadzą osłony na maksa, wejdą w system jak w masło, a po dotarciu w okolice Marsa odpalą Wyrąbiście Niemały Spaczony Miotacz Pożogi i Ziemia wyparuje.

71
kom

ocha - Miasto

Duch Biblioteki | 03.10.17, g. 19:15 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Rano wyjeżdżasz do Osli. Musisz sprawdzić, co tam się dzieje. W niezbyt jasnych okolicznościach zmarł mężczyzna, zdaje się krawiec, aresztowano jakąś dziewczynę, oskarżono o czary. A zaraz potem w celi dołączyły do niej matka i babka.

Asger uniósł prawą brew i wydął policzki, a pułkownik poczuł, jak dłonie bezwiednie zaciskają mu się w pięści.

– Czary-mary – mruknął chłopak.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Pamięta pan jeszcze te stare filmy science-fiction? Jak „Łowca androidów” albo „Ja, robot”? Oglądając je po raz pierwszy myślałem „Co za głupstwo, przecież nigdy nie dojdzie do tego, że maszyny przejmą kontrolę nad światem. Przecież coś, co stworzył człowiek, nie może być od niego inteligentniejsze”. Później okazało się, że nie miałem racji.

szort
science-fiction
0
kom

Przyznano nagrody BFA!

Tiszka | 03.10.17, g. 13:41

W niedzielę 1 października podczas konwentu Fantasycon 2017 przyznano nagrody British Fantasy Awards – przyznawane przez stowrzyszenie British Fantasy Society dla najlepszych utworów brytyjskich (i nie tylko) fantastów. Na liście są liczne perełki literackie i nie tylko!

 

Pamiętacie serial Kung-Fu z Davidem Carradinem? Oglądaliśmy fo w polskiej telewizji... cóż, dawno temu. Teraz stacja Fox postanowiła zrobić reboot słynnej serii – ale głównego bohatera zastąpi postać kobieca! Zainspirowali się Kill Billem?

Już 25 października można się spodziewać premiery Niedoskonałych. Jest to powieść fantasty autorstwa Danielle L. Jensen, wydana nakładem Galerii Książki. Fragment opisu:

Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus. Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Niejeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w najgłębszej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej. 

Marc i Pénélope muszą lawirować pośród skomplikowanych rozgrywek politycznych, a każda ze stron próbuje ich wykorzystać. Muszą zaryzykować wszystko, by mieć szansę żyć razem.

Tyle tylko, że bycie razem może się okazać największym zagrożeniem.

 

powieść
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy