Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

A potem, tak jak zwykle, zastanowią się, czemu zmienili imiona. Wiedzieli, że kiedyś nazywali się inaczej, chociaż nie pamiętali, jakie imiona nosili. Dociekali, niekiedy długo, czemu zapomnieli, jak brzmiały. Nigdy nie znajdowali odpowiedzi, i może z tego powodu znowu to rozważali.  

Nie rozumieli też, czemu teraz nazywają się On i Tamten.

Zgodnie jednak stwierdzali, że nowe imiona naprawdę ładnie brzmią.

 

Wydawnictwo Prószyński potwierdziło datę premiery ostatniego tomu trylogii Margaret AtwoodMaddAddam. Wyczekiwana książka trafi do księgarni 16 maja. Dla przypomnienia – to dość świeża powieść, oryginalnie wydana w 2013 roku, podczas gdy poprzednie tomy ukazywały się odpowiednio w 2003 i 2009. Atwood lubi testować cierpliwość swoich czytelników!

 

MaddAddam ukaże się w Polsce po raz pierwszy – wcześniej mogliśmy poznać jedynie pierwszy tom trylogii, Rok potopu, wydany przez Znak w 2009. Teraz Prószyński prezentuje czytelnikom całość w jednolitej szacie graficznej.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Ogarnął jeszcze raz wzrokiem salę; ledwo zdołał opanować odruch wymiotny, kiedy jego oczy prześlizgnęły się po wyjątkowo ohydnych zwłokach. Nie było tu żadnych much, szczurów ani robactwa; do budynku przedostały się wyłącznie bakterie gnilne, które rozkładały nieboszczyków bardzo powoli. Najstarsi mogli przebywać tu kilkadziesiąt lat.

– Pożegnajmy ich minutą ciszy.

Pochylił głowę i umilkł. Nie trwało to jednak dłużej niż dziesięć sekund.

opowiadanie
science-fiction

11 maja, dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka, odbędzie się premiera 6 tomu komiksu Comanche: Buntownicza furia Hermanna Huppena oraz Michela „Grega” Régnier’a.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy