Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Do sprzedaży trafił właśnie kwietniowy numer “Nowej Fantastyki”. Jego ozdobą jest “Córka Odrenu” – najnowsze opowiadanie Ursuli K. Le Guin z uniwersum Ziemiomorza, ale w środku znajdziecie też mnóstwo innych smakowitych kąsków. Nie zwlekajcie zatem i lećcie do kiosków i empików.

 

0
kom

Fabryczny kwiecień

Nebula | 22.03.17, g. 17:25

W kwietniu, nakładem Fabryki Słów, ukażą się trzy książki. Pierwszą z nich będzie tom drugi książki Na skraju strefy Krzysztofa Haladyna (z serii S.T.A.L.K.E.R.).

11 kwietnia swoją premierę będzie mieć drugi tom Czerwieni pt. Ciężkie próby – trylogii science fiction autorstwa Lindy Nagaty. Książka zostanie wydana nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Czerwień. Misja „Brzask” otrzymała nominację do nagrody Nebula i nagrody Johna W. Campbella.

Gniazdo, czyli kontynuacja Magonii Marii Dahvany Headley, pojawi się 24 maja bieżącego roku nakładem wydawnictwa Galeria Książki. To historia dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Shawarkar100.

Zapytacie może, czym jest szczęście? Jest panem w podeszłym wieku, odzianym w stare palto, przemierzającym powoli ulicę po deszczu. Starannie omija kałuże, patrząc nieustannie pod nogi. Jego parasol miarowo stuka o kamienie, którymi wyłożono wyboistą ścieżkę, okrążającą kolorowe, ale mokre kramy. Szczęście spogląda na bawiące się na placu dzieci, całe ubrudzone w błocie, ale szczęśliwe. Tutaj nie jest potrzebny…

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Mirabell.

Nagle, pod wpływem impulsu, chłopak mocnej uderza w struny. Gitara budzi się z transu. Dźwięki rozsypują się i senna, rzewna melodia staje się skoczna, taneczna, frenetyczna wręcz. Słowa za nią nie nadążają, piosenka rozpada się na urywane sylaby.

Tarantella.

James Tiptree, Jr. Literary Award to dość niezwykłe wyróżnienie w świecie literatury fantastycznej. Przyznawana jest rokrocznie pracom literackim z gatunków fantasy i science-fiction, które nei tylko są dobrze napisane, ale także niosą dużą wartość w kwestii pogłębiania świadomości czytelników w temacie roli płci w kulturze. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Perrux.

Strażnicy udawali, że mnie nie widzą. Wszedłem do wagonu przypominającego celę, otoczonego stalowymi prętami krat. Wszędzie tylko latające bez celu owady, przeraźliwy smród gnijących ciał i jeszcze gorszy odór śmierci i profanacji. Usiadłem na skraju wagonu, umieszczając nogi między prętami.

Siedzę obok stosu trupów. Siedzę pogrążony w depresji, czując bezsilność wobec okrutnego losu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

 Gdy zobaczyłem pański program poczułem się niczym Dante, gdy pierwszy raz ujrzał Beatrycze! Wspaniałe dzieło, właśnie tego oczekuję od moich studentów! Cudowne wyczucie piękna i harmonii. Wydaje mi się tylko, że do instrukcji warunkowych bardziej pasowałby karmazyn aniżeli ciemny brąz. Jestem bardzo ciekaw Pana opinii. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy