Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Jacek_L.

Pokład pod stopami drży przyjemnie, jak zawsze, gdy dziobowe żagle wypełnia ciepły, wznoszący prąd. Okręt przechyla się lekko, celując bukszprytem w biel cumulusa, a chłopcy chwytają się want i relingów, śmiejąc w głos. I ja zaciskam dłonie na barierce pokładu sterowego, na wszelki wypadek, gdyby nagły powiew wiatru poderwał dziób jeszcze wyżej, i śmieję się razem z nimi. Wracamy do domu!

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

– Potrzebujemy go dla celów strategicznych. Wielu okrętów… – ciągnął. – Nie mówimy o tym głośno, jednak zbliża się końcowe rozstrzygnięcie. Nadchodzi.

 Pokręcił głową.

– Fenrir, dziwię się, że tego nie rozumiesz. – Nasilił głos. –  Mam wrażenie, że chciałbyś żyć jak dawniej – pod ziemią, w tunelach, składach i schronach. Pragnie tego wielu… To się już nieodwołalnie skończyło.

0
kom

Zobacz Lore od Amazonu!

Tiszka | 21.09.17, g. 11:56

Amazon udostępnił pełen trailer swojej nowej oryginalnej serii – Lore. Serial oparty jest na popularnym podcaście o tym samym tytule.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest kchrobak.

Pro­mień do­tarł do Zie­lon­ki o dzie­wią­tej trzy­dzie­ści sześć. Pul­su­ją­cy słup, spa­da­ją­ce­go z nieba, ognia, który przez dobre dwie mi­nu­ty był wi­docz­ny w pro­mie­niu kil­ku­dzie­się­ciu ki­lo­me­trów, oko­licz­ni miesz­kań­cy wzię­li za karę boską.

szort
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy