Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Premierowe opowiadanie Stephena Kinga, rozstrzygnięcie konkursu literackiego na 30-lecie Wiedźmina, wywiad z Chrisem Achilleosem, “Gwiezdne wojny” i wiele innych smakowitości – to wszystko czeka Was w grudniowej “Nowej Fantastyce”, która dzisiaj trafia do sprzedaży. Zapraszamy!

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest cobold.

Nazywam się Mick Jagger.

To znaczy, tak naprawdę nazywam się Lothar-74, ale to głupie, żeby ludzie mieli numery jak androidy. Ludzie powinni mieć imiona i nazwiska. A ja jestem człowiekiem. Prawie na pewno. Jeszcze niegotowym, ale bardzo się staram: słucham dobrego rocka, trzy razy w tygodniu jem zupę pomidorową, hoduję kaktusy i bardzo pilnie się uczę.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Namrasit.

Nieznajomy siedział przy szynkwasie, plecami do gawiedzi, co chwila zaczepiany przez któregoś z miejscowych. Propozycje sprzedaży podejrzanych towarów, prośby o postawienie kolejki w zamian za opowieść, przypadkowe wyzwiska – wszystko to zbywał obojętnym milczeniem. Siedział nad kuflem i patrzył na muchę, która właśnie tonęła w nietkniętym piwie.

On już niedługo miał się poczuć tak samo.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Roczne zaledwie dziecko siedziało grzecznie w łóżeczku, jedną rączkę zaciskając na białym, drewnianym szczebelku. Westchnienie ulgi wezbrało w mej piersi i zanim zdążyłem je wydać, przerodziło się w krzyk. Maurycy odwrócił się, prezentując poszarpane strzępy twarzy, węźlasty zrost w miejscu oka i krzywy uśmiech. Rozległa blizna zajmowała połowę maleńkiej buzi, przekształcając urocze niegdyś dziecko w potwora.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Nighter6.

Jakże nienaturalne było to miejsce, jak odkształcone na obraz i podobieństwo ludzi, którzy je zamieszkiwali. Rojne mrowisko, lecz w przeciwieństwie do mrowiska nie wtapiało się w otoczenie, przeciwnie, jawnie z nim kontrastowało. Wszystko było zbyt równe, zbyt prostokątne, zbyt martwe. Wszędzie nieczuły kamień – w ścianach budynków, w chodnikach, w ulicach, gdzieniegdzie uzupełniany metalem, szkłem, plastikiem.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest PsychoFish.

Od kiedy Jack O’Lantern oszukał diabła, zaszło kilka istotnych zmian. Po pierwsze, zmarł – w niebie go nie chcieli, od piekła sam się uchronił, więc tułał się wiecznie gdzieś pomiędzy, zdzierając niezliczone pary butów. Po drugie, irlandzcy imigranci w Ameryce Północnej zamienili wydrążoną rzepę na przestronniejsze warzywo. Po trzecie, dzięki kulturze masowej tylko Święty Mikołaj mógł mu podskoczyć: prawie każde dziecko chciało mieć wydrążoną dynię ze świeczką w środku.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Phea.

– Więc mówisz, że lokalny książę zleca ci sprawdzić, co zabija ludzi w Mirach, aby bez przeszkód ponieść tu iskrę oświaty. W wyludnionym, czy raczej wyzwierzęconym lesie widzisz białe myszki… To jest widmowe motylki.

– Nie kpij, Jaskier.

– Jestem śmiertelnie poważny. Duchy motylków to nie przelewki. Ktoś, uważasz, musiał te motylki uprzednio z premedytacją zakatrupić. Ale spokojnie, znajdziemy paragraf na zwyrodnialca.

opowiadanie
fantasy
0
kom

Wybory do Loży

beryl | 02.11.16, g. 21:39

Rozpoczęły się drugie wybory do Loży!

Wybory te rozstrzygną, kto będzie przyznawał piórka poczynając od pierwszego grudnia przez cały następny rok. Jeżeli jesteś na portalu od co najmniej trzech miesięcy i skomentowałeś co najmniej 50 nieswoich tekstów, masz prawo głosu!

WEJDŹ TUTAJ I ZAGŁOSUJ!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest PożeraczBułek.

O tej porze nocy każde światło było porażające. Skręcił do pokoju dziecinnego i mrużąc oczy stanął nad łóżeczkiem Igora. Ustawił pokrętło na pięćdziesiąt decybeli, tym samym zmniejszył odczuwalne natężenie dziecięcego wrzasku o połowę. Uczucie porównywalne do zamiany Trabanta na Mercedesa. W końcu mógł usłyszeć własne myśli… i komunikator.

– Mam mokro. Mam mokro. Mam mokro – oznajmiało urządzenie głosem Krystyny Czubówny.

Redakcja tęskni za DJ-em, ale cóż – jajko się rozlało, a ktoś musi zajawić listopadowy numer “Nowej Fantastyki”, który już trafił do sprzedaży. No to zapraszam – z życzeniami, żeby Wam lektura rozjaśniła ponure dni, gdy o szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny...

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest gary_joiner.

Najmłodszy stażem z szeregowych strażników położył dłoń na rękojeści krótkiego miecza, ale pozostali przygasili jego bojowe zapędy pogardliwymi prychnięciami.

– Moim bratem? Z takim słownictwem? Gdybyś był w dupę pierdolonym Legionie obwisłych, zasranych, upstrzonych krwawymi wrzodami kutasów, to, do przepoconej cipy twojej kurwy matki, nauczyłbyś się, w jelito ruchany synu wyliniałego barana i najszpetniejszej dziwki świata, jak kreatywnie, długo i malowniczo bluzgać.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest pheris.

Jeden z braci Zeilinger popełnił samobójstwo, wywołując ostrą niewydolność nerek, marskość wątroby oraz szereg innych chorób u swojego bliźniaka, który w przeciągu kilku dni zmarł. Jego teza z listu pożegnalnego, iż cytując: ‘splątanie kwantowe pomiędzy ludźmi to kompletna bzdura’, nie tyle co nie znalazła poparcia, to jeszcze jego czyn stanowi ostateczny dowód na ludzkie splątanie…

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest cobold.

– Witaj inkwizytorze! – krzyknął z łóżka, podnosząc rękę, gdy tylko Olvido wszedł do jego sali.

– Widzę panie Flash, że dopisuje panu humor…

– A czemu nie? Możecie się zesrać przy tej waszej maszynie, a ja najdalej za miesiąc zrobię to znowu! Jestem waszą porażką! – Próbował zaśmiać się upiornie, ale mu nie wyszło.

– Proszę mi wierzyć, nie traktujemy tego osobiście…

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– Panie, cały zamek o niczym innym nie plotkuje – odparł ostrożnie Finkus, wykonując pełen szacunku ukłon.

– Do tego świetnie się nadają, jak jajka na omlet! – prychnął książę. – Banda darmozjadów! Pragnę, aby treść naszej rozmowy nigdy nie wyszła poza ściany tej sali.

– Panie, cokolwiek mi powiesz, to jakbyś wrzucił jajko do studni: nikt już go nigdy nie wydobędzie – zapewnił solennie mag.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest MrBrightside.

W ziemię miękką i piaszczystą łopata wchodziła bez większych problemów, ku rozpaczy kopiącego. Marcin stał w głębokim na ponad pół metra dole, dziele swoich rąk. Wąskim, lecz długim, ukrytym pośród sosen. Mężczyzna otarł łzę, która nachalnie próbowała wyrwać się z oka i spłynąć po policzku, a także dramatycznie zasiorbał nosem. Następnie z wielką żałością nastąpił na sztychówkę i wywalił obok siebie kolejną porcję piachu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest CountPrimagen.

Było ich tak niewiele… Zaledwie trzydzieści dwie i trzy. Trzydzieści dwie rodzime litery i trójka obcokrajowców, plus dziesięć stojących nieco na uboczu cyfr. Z jednej strony mało, z drugiej – wystarczająco wiele, by spełniać niezliczone niczym gwiazdy na niebie marzenia. Zaledwie kilkadziesiąt, nieco poniżej stu wątłych, prostych lub pozawijanych kresek, by stworzyć miriady opisujących całą rzeczywistość słów. Prawdziwy, niedostrzegalny i niedoceniany cud.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Krzysztof_Adamski.

– Magowie nie umieją pić, orki to zwykłe dzikusy, a człowiek sprzedałby swoją własną matkę, gdyby tylko znalazł się idiota, gotowy za nią zapłacić… A skoro już o tym mowa, znając was, chorąży, własnej rodzicielki również nie darzyliście specjalnym zaufaniem!

– Zapomniał pan o smokach, kapitanie. – mruknął podoficer, zaciągając się błękitnawym tytoniowym dymem. – Ze wszystkich istot na tym świecie, najbardziej nie ufam właśnie im! Nawet bardziej niż mojej szanownej matce, której pamięć raczył pan uprzejmie przywołać…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest bemik.

Ale budziła się. Myła się, ubierała, jadła, pracowała, robiła zakupy. I nie żyła. Przynajmniej nie tak, jak tego pragnęła. Była sama. Pocieszała się, że jej samotność jest tym samym, czym ziarenko piasku dla perłopława. Uwiera tak bardzo, że w końcu tworzy perłę. Tylko kogo ta perła cieszy? Dla małża jest wyrokiem śmierci.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy