Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Od kilku dni możemy oglądać na wielkim ekranie wyczekiwany przez fanów gier film “Warcraft: Początek”. Jednak dla tych, którzy od ekranu wolą papier również coś się znajdzie, bowiem już 15 czerwca premierę będzie miała oficjalna powieść filmu, której to patronuje Nowa Fantastyka. Jest to już druga powieść z tej serii; niecały miesiąc wcześniej na półkach rozgościł się bowiem książkowy prequel historii opowiedzianej w filmie.

Wydawnictwo Insignis przygotowało dla was fragment książki, który przeczytać można już teraz pod tym linkiem.

 

Ko­ja­rzy­cie Martę Kra­jew­ską? Oczy­wi­ście, że ko­ja­rzy­cie, bo jest to nasza użyt­kow­nicz­ka, kra­je­mar.

Tak się skła­da, że czy­ta­łem pierw­sze opo­wia­da­nia, które tu wrzu­ca­ła, pa­mię­tam, jak pi­sa­ła o tym, że pra­cu­je nad książ­ką w tym samym świe­cie, że bar­dzo chcia­ła­by ją wydać...

No i oto jest. Książ­ka. O Wil­czej Do­li­nie :)

Wiem, że wielu z was cze­ka­ło na pre­mie­rę tej pu­bli­ka­cji nie jest to dla was żadna nie­spo­dzian­ka, ale do­my­ślam się rów­nież, że są tacy, któ­rzy jak do tej pory o “Idź i cze­kaj mro­zów” nie sły­sze­li. No to ja za­chę­cam do za­po­zna­nia się :) Pełna in­for­ma­cja o książ­ce na stro­nie wy­daw­cy, Ge­nius Cre­ations, pod tym lin­kiem:

http://geniuscreations.pl/ksiazki/idz-i-czekaj-mrozow-marta-krajewska/

Gra­tu­lu­ję, Marto!

 

PS

Dj Jajko kazał mi prze­ka­zać, że sam chciał wrzu­cić ten news, ale łzy wzru­sze­nia i ra­do­ści mu nie po­zwo­li­ły, bo kla­wia­tu­ra za­mo­kła ;)

 

Dzisiaj ma swoją premierę kolejna powieść w uniwersum Metra 2033. Wydawnictwo Insignis ma Prawo do użycia siły i nie zawaha się go użyć.

Do każdego egzemplarza książki „Prawo do użycia siły” jest dołączony gratisowo zbiór opowiadań laureatów konkursu na najlepsze opowiadanie w Uniwersum Metro 2033 pt. „Echo zgasłego świata” w którym to, jak wiadomo znajdują się opowiadania kilkorga naszych portalowiczów :)

A tutaj możecie sobie przez pół godziny posłuchać dzisiejszej premiery:

https://youtu.be/Q7lfaeXPTCI

 

powieść
science-fiction

Już od 28 października możecie nabyć drugi tom Prawa Milenium, zatytułowany Anioł Burz, któremu patronuje Nowa Fantastyka. Jest to nowa seria pióra Trudi Canavan, znanej przede wszystkim z trylogii Czarnego Maga. Jeżeli jesteście ciekawi ale wciąż niezdecydowani, poniżej możecie przeczytać fragment książki:

Format PDF

Format RTF

 

powieść
fantasy

Dziś premiera „Otchłani” Roberta J. Szmidta – nowej powieści w Uniewersum Metra 2033.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Robert J. Szmidt zabierze Was w podróż po dzisiejszym Wrocławiu, jakże różnym od tego ukazanego w jego książce:

https://youtu.be/ADAlPrwyVAk

Mamy też dla Was drugi fragment książki w interpretacji Adama Baumana:

https://youtu.be/8tS8yd2QdBM

Zapraszamy do księgarń!

 

powieść
fantasy

„Uniwersum Metro 2033. Otchłań” – premiera już 26 sierpnia!

Wrocław 2033. Piękne miasto zniszczone przez rodowitego wrocławianina Roberta J. Szmidta na kartach jego najnowszej powieści zatytułowanej „Otchłań”. W dniu premiery udostępnimy krótki film, w którym Robert J. Szmidt zabierze Was w podróż po najważniejszych miejscach Wrocławia, opisanych na kartach najnowszej powieści osadzonej w postapokaliptycznym świecie Metra 2033.

Zapraszamy do obejrzenia trailera tego filmu.

26 sierpnia o godz. 18.00 w Empiku we wrocławskiej Renomie odbędzie się spotkanie z Robertem J. Szmidtem, autorem „Otchłani”, na które już dziś serdecznie zapraszamy!

Tym wszystkim, którzy nie mogą się doczekać premiery książki i chcą poczuć klimat „Otchałni”, proponujemy pierwszy rozdział powieści w interpretacji Adama Baumanna.

 

powieść
fantasy

W zeszłym roku do księgarń trafił pierwszy tom wyczekiwanej trylogii „Diablo. Wojna grzechu” autorstwa Richarda A. Knaaka – cyklu opartym na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment. A już za tydzień, 17 czerwca, na fanów serii czekać będzie druga część zatytułowana „Smocze łuski”.

Wydawnictwo Insignis zaprasza do przeczytania fragmentu książki! Obszerny fragment książki czytelnicy znajdą pod adresem: www.bit.ly/diablo-II-fragment.

 

powieść
fantasy

Już od piątku w księgarniach w formie papierowej oraz elektronicznej można zaopatrzyć się w Srebrzyste Wizje – Tom III serii Inni, autorstwa Anne Bishop. Książka jest objęta patronatem Nowej Fantastyki.

Jeżeli jeszcze nie zapoznaliście się z “Innymi”, więcej informacji o serii możecie znaleźć tutaj. W rozwinięciu newsa opis “Srebrzystych Wizji” :)

 

powieść
fantasy

Przygotujcie się na powrót Wiecznego Konfliktu! Już 17 czerwca będzie miała swoją premierę druga część cyklu “Diablo: Wojna Grzechu”, czyli książka Smocze Łuski autorstwa Richarda A. Knaaka.

 

Opis książki w rozwinięciu newsa.

 

powieść
fantasy

Tego jeszcze nie było – apokalipsa zombie w czasach PRL-u

 

Już tylko tydzień pozostał do premiery Szczurów Wrocławia, najnowszej powieści Roberta J. Szmidta. Jej akcja rozgrywa się w 1963 roku we Wrocławiu, gdzie dochodzi do wybuchu epidemii czarnej ospy. Okazuje się jednak, że to nie czarna ospa stanowi najpoważniejszy problem miasta – w izolatoriach pacjenci i personel medyczny przeistaczają się w zombie. Do walki z tą o wiele groźniejszą epidemią, która bardzo szybko wymyka się spod kontroli, zostają skierowane oddziały KBW i ZOMO.

 

Szczury Wrocławia to pełnokrwista (w podwójnym tego słowa znaczeniu) polska apokalipsa zombie, a jednocześnie podróż sentymentalna do czasów obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u, który stanowi klimatyczne tło zmagań żołnierzy i zomowców z hordami nieumarłych.

 

Nowa powieść Roberta J. Szmidta, która ukaże się 22 kwietnia nakładem wydawnictwa Insignis, jest wyjątkowa również z innego powodu: na jej kartach ginie ponad dwieście dwadzieścia rzeczywistych osób wyłonionych z grona ponad dwóch tysięcy trzystu ochotników skupionych wokół facebookowego profilu powieści (www.facebook.com/SzczuryWroclawia). Jest to pierwszy tego typu eksperyment socjologiczno-literacki na naszym rynku.

 

Wydawnictwo Insignis wraz z księgarniami internetowymi i e-bookowymi rozpoczyna właśnie akcję przedsprzedaży Szczurów Wrocławia.

 

Jednak to jeszcze nie wszystko. Robert J. Szmidt – twórca i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror” przez wiele lat promujący najzdolniejszych autorów młodego pokolenia – postanowił wrócić do promotorskich korzeni. Każdy egzemplarz Szczurów Wrocławia przeniesie czytelnika nie tylko do pogrążonego w chaosie Wrocławia z roku 1963, ale także… do świata wykreowanego przez Artura Olchowego, młodego autora z Warszawy. W wysokonakładowej książce znajdzie się bowiem rekomendowane przez Roberta J. Szmidta opowiadanie debiutanta. Co więcej, jego tekst trafi również – razem z naprawdę długim fragmentem powieści (dwa rozdziały!) – do bezpłatnej próbki e-booka, którą można pobrać już teraz między innymi z platform iBooks i publio.pl (wkrótce dołączą do nich inne e-księgarnie).

 

Ci z czytelników, którzy nie korzystają z platform e-bookowych, wspominany wyżej fragment powieści będą mogli przeczytać w serwisie ISSUU pod linkiem www.issuu.com/insignis/docs/rjsz_szw_issuu.

 

Poznajcie początek tej pasjonującej historii, dowiedzcie się, kto z wybranych zginął jako pierwszy, sprawdźcie, jakie role przypadły kilkunastu z ponad dwustu wylosowanych szczęśliwców. I pamiętajcie, że to tylko skromna zapowiedź powieści, która już wkrótce odmieni wasze spojrzenie na zombie apokalipsę.

 

Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie www.szczurywroclawia.pl.

 

powieść
fantasy

Najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky’ego – FUTU.RE – już 4 marca pojawi się w polskich księgarniach. To najdojrzalsze jak dotąd dzieło tego bardzo popularnego w Polsce rosyjskiego pisarza, autora bestsellerowego Metra 2033.

Tymczasem zapraszamy do wysłuchania drugiego już fragmentu powieści FUTU.RE – cały rozdział drugi, zatytułowany „Wir”, interpretuje Krzysztof Banaszyk.

http://youtu.be/9O1yv20wlfE

lub

http://bit.ly/future-audio2

 

powieść
fantasy

„Assassin’s Creed: Pojednanie” – najnowsza powieść Olivera Bowdena z bestsellerowej serii już od wczoraj w księgarniach!

Zapraszamy do odsłuchania fragmentu historii opowiadanej przez Élise; tym razem narrację – po raz pierwszy w historii serii – prowadzi głos żeński. Interpretacji pamiętnika wyjątkowej templariuszki – Élise de La Serre – podjęła się Julia Kołakowska-Bytner:

 

http://youtu.be/Fl5P4B7VwFE

http://youtu.be/WLUDW553kg4

http://youtu.be/sH6ockysoCM

http://youtu.be/x3rO_BOFiug

 

Niecały miesiąc po premierze najnowszej gry Assassin’s Creed: Unity wydawnictwo Insignis opublikuje już siódmą część niezwykle popularnego cyklu powieści Olivera Bowdena z uniwersum gry Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed: Pojednanie już 3 grudnia w księgarniach.

Rok 1789: nad wspaniałym Paryżem wschodzi świt rewolucji francuskiej. Bruk ulic spływa krwią, lud powstaje przeciwko uciskowi arystokracji. Ale rewolucyjna sprawiedliwość ma wysoką cenę…

W czasach największej przepaści między bogatymi i biednymi, kiedy kraj rozdzierają wewnętrzne napięcia, młody mężczyzna i młoda kobieta – Arno i Élise – walczą, by pomścić wszystko, co stracili.

Wkrótce zostają wplątani w odwieczną wojnę asasynów z templariuszami, w świat pełen niebezpieczeństw, których nie mogli sobie nawet wyobrazić.

Kolejna wciągająca powieść Olivera Bowdena z uniwersum Assassin’s Creed. Dostępne także wcześniejsze tytuły tej serii: Renesans, Bractwo, Tajemna krucjata, Objawienia, PorzuceniCzarna bandera.

 

Już w środę premiera nowej książki w świecie Diablo 3!

 

Prawo krwi, pierwszy tom wyczekiwanej trylogii Richarda A. Knaaka Diablo. Wojna grzechu nakładem wydawnictwa Insignis trafi do księgarń już w środę 24 września 2014 roku. Fanom serii nie trzeba rekomendować tej niezwykłej opowieści magii i miecza o odwiecznej wojnie między dobrem a złem, opartej na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment.

 

Trzy tysiące lat przed tym, jak mrok pochłonął Tristram, w niewielkiej wiosce nazwanej Seram mieszka prosty farmer – Uldyzjan, syn Diomedesa. Nieoczekiwanie w życie Uldyzjana wkraczają siły, które raz na zawsze kładą kres jego spokojnej egzystencji. Zdumiony Uldyzjan staje się nagle centrum mrocznych wydarzeń. Niesłusznie obwiniany o brutalne morderstwo dwóch kapłanów zmuszony jest uciekać z rodzinnej wioski. Ku własnemu przerażeniu uświadamia sobie, że obudziła się w nim moc, o jakiej nie śniło się dotąd żadnemu człowiekowi. Musi zapanować nad przepełniającą go potęgą, zanim pochłonie ona całkowicie człowieczeństwo Uldyzjana.

 

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki!

 

«« « 1 2 » »»
Nowa Fantastyka