Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Niedawno, bo 21 kwietnia, miała miejsce premiera Łowcy Czarownic autorstwa C. L. Wernera. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation.

 

powieść
horror

15 maja trafi do księgarni nowa książka Genius Creations, które ostatnio wypuszcza sporo “morskich opowieści”. Tym razem będzie to Wyspa mgieł debiutującej powieściowo Marii Zdybskiej.

 

powieść
fantasy

Już 26 kwietnia ukaże się Buntowniczka z pustyni, pierwszy tom cyklu młodzieżowego fantasy pod tym samym tytułem. Wydawcą jest Czwarta Strona – wydawnictwo od niedawna ofertę fantastyki postanowiło kierować raczej do młodego odbiorcy. 

 

Buntowniczka z pustyni to debiut młodej, kanadyjskiej autorki, Alwyn Hamilton. Wśród anglojęzycznych czytelników zbiera dość dobre recenzje.

 

powieść
fantasy

Już za dwa tygodnie do księgarni trafi najnowsza książka Marcina PodlewskiegoNapór, trzeci tom cyklu Głębia. Fabryka Słów zapowiedziała premierę na 28 kwietnia.

 

powieść
science-fiction

Premierę drugiego tomu cyklu Piętno krwawej hrabiny zapowiedziano na 26 kwietnia tego roku. Pierworodna od wydawnictwa IUVI jest kontynuacją Potomków Toski Lee.

 

powieść
fantasy

Już za chwilę, 11 kwietnia, do sprzedaży trafi nowe wydanie młodzieżowej powieści young adult Wyścig śmierci. Książkę wydaje tym razem YA! – wcześniej, w 2012 roku, zrobiła to Wilga. Oba wydawnictwa należą do Grupy Foksal. 

Co ciekawe, powieść zbiera zasłużone, dobre recenzje – autorką jest znana z nietuzinkowego podejścia do literatury młodzieżowej Maggie Stiefvater, autorka cyklu Król Kruków.

 

powieść
fantasy

W księgarniach można już nabyć drugi tom książki Krzysztofa Haladyna Na skraju Strefy.  To polskie postapo wydane w cyklu Fabryczna Zona wydawnictwa Fabryka Słów,w którym najczęściej możemy znaleźć książki pisarzy zza wschodniej granicy.

 

powieść
fantasy

Do księgarni trafił dzisiaj najnowszy zbiór opowiadań Michała Centarowskiego – zawierający sześć interesujących tekstów Bestia najgorsza i inne sny o miłości i wolności. Książkę wydał Powergraph w swojej serii Kontrapunkty.

 

zbiór opowiadań

Wydawnictwo Prószyński potwierdziło datę premiery ostatniego tomu trylogii Margaret AtwoodMaddAddam. Wyczekiwana książka trafi do księgarni 16 maja. Dla przypomnienia – to dość świeża powieść, oryginalnie wydana w 2013 roku, podczas gdy poprzednie tomy ukazywały się odpowiednio w 2003 i 2009. Atwood lubi testować cierpliwość swoich czytelników!

 

MaddAddam ukaże się w Polsce po raz pierwszy – wcześniej mogliśmy poznać jedynie pierwszy tom trylogii, Rok potopu, wydany przez Znak w 2009. Teraz Prószyński prezentuje czytelnikom całość w jednolitej szacie graficznej.

 

powieść
science-fiction

Już 26 kwietnia do księgarni trafi trzeci tom cyklu młodzieżowego Samanthy Shannon Czas żniw. Nowy tom, zatytułowany Pieśń jutra, to świeżynka – w wersji oryginalnej ukazała się w marcu 2017 roku. Już zaplanowano kolejny, czwarty tom – jeszcze nie ma tytułu, zapowiedziano premierę w 2018 roku. Według serwisu GoodReads pojawią się także kolejne trzy części – łącznie 7 tomów powieści.

 

powieść
fantasy

15 marca trafi do księgarni prequel serii fantasy Królobójca, Królotwórca australijskiej autorki Karen Miller

 

Skażona magia to piąta książka autorki osadzona w świecie magicznych wojowników królestwa Lur, znajdującego się na skraju kolejnej wojny. Wcześniej ukazały się Nieświadomy magPrzebudzony magUtracona magia oraz Odzyskana magia.

 

Cykl przeznaczony jest raczej dla młodszego odbiorcy, często porównywany też z książkami Trudi Canavan.

 

powieść
fantasy

Już za niecały tydzień do księgarni trafi jedna z najbardziej wyczekiwanych książek 2017 roku – Problem trzech ciał, nagrodzona Hugo powieść chińskiego pisarza Liu Cinxina.

 

To pierwszy tom trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi, opublikowany oryginalnie w 200 roku (wcześniej od 2006 roku serializowany w największym chińskim magazynie fantastycznym, Science-Fiction World). Książka zdobyła niesamowitą popularność, co zaowocowało Chinese Science Fiction Galaxy Award jeszcze w 2006 roku. W 2014 została opublikowana w USA dzięki Kenowi Liu, który zajął się także jej tłumaczeniem. Efektem była statuetka Hugo 2015 za najlepszą powieść i nominacja do Nebuli w tej samej kategorii.

 

W Polsce Problem trzech ciał ukaże się już 14 marca dzięki Rebisowi. 

 

powieść
science-fiction

Od kilku dni możemy oglądać na wielkim ekranie wyczekiwany przez fanów gier film “Warcraft: Początek”. Jednak dla tych, którzy od ekranu wolą papier również coś się znajdzie, bowiem już 15 czerwca premierę będzie miała oficjalna powieść filmu, której to patronuje Nowa Fantastyka. Jest to już druga powieść z tej serii; niecały miesiąc wcześniej na półkach rozgościł się bowiem książkowy prequel historii opowiedzianej w filmie.

Wydawnictwo Insignis przygotowało dla was fragment książki, który przeczytać można już teraz pod tym linkiem.

 

Ko­ja­rzy­cie Martę Kra­jew­ską? Oczy­wi­ście, że ko­ja­rzy­cie, bo jest to nasza użyt­kow­nicz­ka, kra­je­mar.

Tak się skła­da, że czy­ta­łem pierw­sze opo­wia­da­nia, które tu wrzu­ca­ła, pa­mię­tam, jak pi­sa­ła o tym, że pra­cu­je nad książ­ką w tym samym świe­cie, że bar­dzo chcia­ła­by ją wydać...

No i oto jest. Książ­ka. O Wil­czej Do­li­nie :)

Wiem, że wielu z was cze­ka­ło na pre­mie­rę tej pu­bli­ka­cji nie jest to dla was żadna nie­spo­dzian­ka, ale do­my­ślam się rów­nież, że są tacy, któ­rzy jak do tej pory o “Idź i cze­kaj mro­zów” nie sły­sze­li. No to ja za­chę­cam do za­po­zna­nia się :) Pełna in­for­ma­cja o książ­ce na stro­nie wy­daw­cy, Ge­nius Cre­ations, pod tym lin­kiem:

http://geniuscreations.pl/ksiazki/idz-i-czekaj-mrozow-marta-krajewska/

Gra­tu­lu­ję, Marto!

 

PS

Dj Jajko kazał mi prze­ka­zać, że sam chciał wrzu­cić ten news, ale łzy wzru­sze­nia i ra­do­ści mu nie po­zwo­li­ły, bo kla­wia­tu­ra za­mo­kła ;)

 

Dzisiaj ma swoją premierę kolejna powieść w uniwersum Metra 2033. Wydawnictwo Insignis ma Prawo do użycia siły i nie zawaha się go użyć.

Do każdego egzemplarza książki „Prawo do użycia siły” jest dołączony gratisowo zbiór opowiadań laureatów konkursu na najlepsze opowiadanie w Uniwersum Metro 2033 pt. „Echo zgasłego świata” w którym to, jak wiadomo znajdują się opowiadania kilkorga naszych portalowiczów :)

A tutaj możecie sobie przez pół godziny posłuchać dzisiejszej premiery:

https://youtu.be/Q7lfaeXPTCI

 

powieść
science-fiction
«« « 1 2 3 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy