Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Już 30 sierpnia, nakładem Fabryki Słów, ukaże się Sługa korony autorstwa Briana McClellana. Tytuł wchodzi w skład cyklu Prochowy mag. Opis książki: 

Niespotykane do tej pory połączenie prochu i magii w potężną broń, która nie daje szansy przeciwnikom.

Dziewięć opowieści ze świata Magów Prochowych, które wciągną czytelnika w polityczne intrygi i kryminalne zagadki, przeprowadzą przez obskurne ulice Adopestu i podtopią w odległych bagnach Fatrasty.

 

zbiór opowiadań
fantasy

Wydawnictwo MAG przygotowało na 17 września premierę Władcy Cieni. Książka autorstwa Cassandry Clare to kolejny tytuł, którego akcja została osadzona w uniwersum Nocnych Łowców. Fragment opisu:

Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.

Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?

 

powieść
fantasy

Podczas tegorocznego Coperniconu odbędzie się uroczysta premiera najnowszej powieści Anety Jadowskiej. Drugi tom Szamańskiego cyklu nosi tytuł Szamańskie tango i trafi do sprzedaży się 13 września.

 

powieść
fantasy

W październiku ukaże się nowa powieść Marka Lawrence’a – dotąd wydawanego przez Papierowy Księżyc, teraz w MAGu. Tegoroczna świeżynka to Czerwona siostra – początek cyklu fantasy dla starszych i młodszych odbiorców.

 

powieść
fantasy

Wydawnictwo Zysk i S-KA przygotowało na 28 sierpnia powrót kontynuacji kultowej serii Douglasa Adamsa. Kontynuacja Autostopem przez galaktykę zatytułowana Restauracja na końcu wszechświata już niedługo trafi do sprzedaży. Fragment opisu:

Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy dotyczące przestrzeni, czasu, materii oraz istoty życia, pozostanie pytanie: ,,Gdzie jest najlepsza kuchnia?" Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne, zwłaszcza że nie ma co martwić się o dzień jutrzejszy…

 Latanie to sztuka, a raczej sztuczka ‒ tak twierdzi przewodnik Autostopem przez Galaktykę. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią. Z lotu ptaka wiele problemów i niebezpieczeństw wygląda całkiem inaczej ‒ zwłaszcza życie, wszechświat i cała reszta…

 

Wydawnictwo SQN przygotowało dla czytelników najnowszą książkę Michała Cetnarowskiego. Autor Bestii NajgorszejLabiryntów bierze się za bohaterów popkultury. Premiera Podwójnej tożsamości bogów już 30 sierpnia.

Fragment opisu:

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów, rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej, kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja, komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana, filmach fantastycznych wczoraj i dziś, książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę, tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę, ale też z fascynacją przygląda się kulturze popularnej.

 

publicystyka

Już 27 września ukaże się najnowsza powieść Pauliny Hendel. Druga część cyklu Żniwiarz nosi tytuł Czerwone Słońce i zostanie wydana nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Fragment opisu:

Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała. Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… 

 

powieść
fantasy

Już za kilka dni, 7 sierpnia, odbędzie się premiera pierwszego tomu nowej serii autorki Kronik Dziedziców oraz Siedmiu Królestw – Cindy Williams Chimy. Książka, która zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Otwartego, ukaże się pod tytułem Zaklinacz Ognia.

 

powieść
fantasy

Kilka dni temu, 25 lipca, swoją premierę miała najnowsza powieść  Terry’ego Brooksa – Czarne ostrze. Powieść, która została wydana nakładem wydawnictwa Replika, należy do nowego cyklu autora pt. Obrońcy Shannary.

 

 

 

powieść
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy