Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Lato sprzyja konwentom, a oprócz wielu nowych imprez obecne są także te, zrzeszające fandom od lat. Jednym z takich wydarzeń jest Polcon, który w 2017 roku odbędzie się w Lublinie na terenie miasteczka akademickiego UMCS.

W dniach 20, 22 i 27 czerwca odbędą się spotkania z Rafałem Dębskim w Księgarniach Bookbook w trzech polskich miastach: Gdańsku, Tczewie i Elblągu. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę Ramię Perseusza, która dziś ma swoją premierę.

Wydawać by się mogło, że po świetnym zwiastunie Ostatniego Jedi, nie będzie dane fanom Gwiezdnych wojen zobaczyć podczas imprezy w Orlando nic lepszego. Spotkało nas miłe zaskoczenie!

Które pozycje wydane w 2016 roku jury wyróżniło nominacjami w kategorii “Książka roku”? Na których autorów może zostać skierowany “Reflektor”? Zajrzyjcie i przekonajcie się sami. Rozstrzygnięcie, już tradycyjnie, na Pyrkonie.

Ogłoszono listę tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody Brama Stokera przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy, horroru i dark fantasy. Tegoroczni finaliści w najważniejszych kategoriach – poniżej.

Będziecie może za miesiąc na Mazurach? Świetnie się składa, bowiem dokładnie

9 września zaczyna się Festiwal Fantastyki Twierdza, organizowany, a jakże, w Twierdzy. Twierdzy Boyen dokładnie rzecz ujmując (kto nie był i nie widział, niech żałuje – byłem, widziałem, miejsce na festiwal fantastyczny świetne!).

W rozwinięciu newsa informacja od organizatorów.

 

Dla zainteresowanych także linki:

20 lipca miała swoją premierę powieść Iana Tregillisa, zatytułowana “Mechaniczny”. Jest to pierwszy tom clockpunkowej trylogii Wojen alchemicznych. Tak się składa, że mam dla was dwa fragmenty tejże książki, dostępne pod tymi linkami:

fragment 1

fragment 2

Ale na tym nie koniec! Mam dla was także dwa egzemplarze “Mechanicznego”. Kłopot w tym, że jeszcze nie wiem, w jakim konkursie będą do wygrania :) Hmm... a może coś podpowiecie? :)

«« « 1 2 3 4 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy