Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

Sławek poczuł, że znowu się zaczyna. Przystanął, by przeczekać najgorszy moment. Przejmujące wrażenie, że swędzi go cała powierzchnia skóry, tyle że od środka, oraz ledwo uchwytny zapach burzy zniknęły tak szybko, jak się pojawiły. Otworzył powieki, które odruchowo zacisnął, i ruszył dalej, byle szybciej dotrzeć do domu.

W tym drugim Poznaniu barwy były bardziej nasycone, a powietrze wyraźnie cieplejsze.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

– No, nie wiem… – Ciężko westchnął. – Na pewno niejednokrotnie wysyła duszyczki nie tam, gdzie trzeba…

Wrzask nowego mieszkańca Nieba w wymiętoszonym garniturze i poplamionym krawacie przerwał dyskurs. Nowoprzybyły zmierzał w ich kierunku.

– Każdego upierzonego stwora, który twierdzi inaczej, zajebię bez litości, tak jak zatłukłem swoją babę!

0
kom

Brian Aldiss nie żyje

Tiszka | 21.08.17, g. 14:49

Jak właśnie podano do oficjalnej wiadomości, 18 sierpnia zmarł Brian Aldiss, brytyjski pisarz science-fiction, krytyk fantastyki, jeden z najbardziej cenionych twóców gatunku na świecie.

Już 30 sierpnia, nakładem Fabryki Słów, ukaże się Sługa korony autorstwa Briana McClellana. Tytuł wchodzi w skład cyklu Prochowy mag. Opis książki: 

Niespotykane do tej pory połączenie prochu i magii w potężną broń, która nie daje szansy przeciwnikom.

Dziewięć opowieści ze świata Magów Prochowych, które wciągną czytelnika w polityczne intrygi i kryminalne zagadki, przeprowadzą przez obskurne ulice Adopestu i podtopią w odległych bagnach Fatrasty.

 

zbiór opowiadań
fantasy

Wydawnictwo MAG przygotowało na 17 września premierę Władcy Cieni. Książka autorstwa Cassandry Clare to kolejny tytuł, którego akcja została osadzona w uniwersum Nocnych Łowców. Fragment opisu:

Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.

Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?

 

powieść
fantasy
0
kom

Tiszka | 17.08.17, g. 11:10

Opowieści makabryczne – komiks Stephena Kinga – trafią do sprzedaży już 25 października.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy