Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest master-of-orion.

Każdą celę wyposażono w same najpotrzebniejsze rzeczy. Parę mebli: biurko z klawiaturą, niewygodne krzesło, mierna imitacja łóżka. Najwyraźniej Tamci wyobrażają sobie ludzkie łóżko jako sztywną deskę przykrytą czymś w rodzaju białego worka na śmieci. Do tego dozownik z wodą – niepokojąco podobny do poidełka dla gryzoni – i drugi z papką żywnościową. 

Już jutro rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki – wielka czytelnicza impreza w sercu Warszawy. W tym roku znajdziecie na niej także Strefę Fantastyki, której patronuje nasza redakcja, a między stoiskami spotkacie redaktorów papierowej NF! Prezentujemy program!

Wojtek Sedeńko zapowiedział na swoim blogu najbliższe nowości Solaris – głównie klasykę fantastyki. Książki mają się ukazać do końca czerwca.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Majkubar.

– I co, Świński Ryju, co mi teraz zrobisz? – spytała dysząc. – Wychędożysz jak te swoje lochy, kiedy nikt nie widzi?

Cała kompania zawyła z rozbawieniem i rosnącym podnieceniem.

– Może to i niezły pomysł – wysapał Bastian, siedząc na niej okrakiem. – O ile masz tam, co trzeba, Dzikusko – dodał i wsunął rękę pod jej koszulę.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Staruch.

Rojin nie wiedział, czym naraziła się Prezydentowa Zleceniodawcy. Ale zadanie było proste: skrzywdzić kobietę jak najmocniej, ale koniecznie pozostawić ją przy życiu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AnnaMariaVanitachi.

– Bez obaw. Rozumiem twój ból. Pozwolę ci odejść. Nie będę cię zatrzymywał. Dopilnuję, by wszystko odbyło się szybko, cicho i bezboleśnie. Przeprowadzę cię przez bramę śmierci. Sam przemierzałem ją tysiące razy. Ale proszę, zaczekaj. Zaczekaj rok. Potrzebuję ciebie. Potrzebuję twojej pamięci. – Słowa płynęły z ust chłopca jak szemrzący potok. I wsiąkały w serce Reginy jak w wyschniętą, złaknioną ziemię. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Rozszerzył zainteresowanie na instrumenty. Łamał, palił, topił, miażdżył, rozpuszczał i rozrywał stradivariusy, fendery i steinwaye. Kiedy po dogadaniu się z bankierami Szwajcarii i przejęciu sześćsetletnich organów będących ozdobą bazyliki w Valere, własnoręcznie porąbał przerośnięte piszczałki na tycie kawałki, miał najpotężniejszą erekcję w życiu.

szort
science-fiction

Wielkie mechy na polach malowanych zbożem rozmaitem, cyberhusarze na tle brzozowych zagjników... Jakub Różalski to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich artystów okołofantastycznych, którego prace prezentują alternatywną Polskę z lat 1920+.

Ogłoszono listę nominowanych do jednej z najbardziej znanych nagród anglojęzycznej fantastyki – Nagród Locusa. Przyznawane są od 1971 roku przez czytelników Magazynu Locus. Opowiadania w dużej części dostępne są online!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest oko.

Nikt na mnie nie czekał, nikt w ogóle nie podejrzewał, że jestem w stanie wrócić, bo byłem jedynym, który cało wyszedł z lasu od chwili, kiedy powstała ta droga. Nikt nią nie przeszedł choćby do połowy, a szkód narobiła nie do naprawienia. Las zaczął śpiewać, wabić ludzi i zabijać. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Essi_D.

Dopiero miesiąc po urodzinach Travis naprawdę się przeraził.

Wciąż trwały wakacje, więc nie nastawiał budzika, nikt też nie przychodził rano wyciągać go z łóżka. Wstawał, kiedy chciał. Jednak tego dnia oddałby wiele, żeby ktoś przy nim siedział, gdy się obudził. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczył, otworzywszy oczy, były jego własne ręce. A raczej to, co z nich zostało.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka