Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

U nas zielono, bynajmniej nie od drzew (tak, była trzecia wojna światowa) i dość gorąco (tak, efekt cieplarniany stał się efektem megacieplarnianym). Dostałam kwaterę w podwodnym mieście (tak, na powierzchni ziemi już nikt nie mieszka). Prawo się skomercjalizowało i służy teraz większości, tak jak ma być.

szort
science-fiction

W popkulturze funkcjonuje wiele wyobrażeń o kobietach wojownikach. Jednym z popularniejszych jest obraz pani wiking, która dzięki toporowi i tarczy wyrąbuje sobie miejsce w patriarchalnej społeczności północy. Jednak historyczna obecność żeńskich wojowników wśród Skandynawów była uznawana za mit. Przynajmniej do teraz, bo dzięki badaniom DNA naukowcom z Uniwersytetu w Uppsali udało się zdobyć niezwykłą informację. 

Już 3 października swoją premierę będzie miała książka Grzegorza Gajka zatytułowana Powrót królów. Pozycja zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Filia.

Bóg Morze stworzył Achajów, żeby wojowali. Greg Gajek napisał Powrót królów, żeby przypomnieć o ich chwale. Znani i mniej znani bohaterowie Homera wracają, żeby po dekadzie od zakończenia wojny trojańskiej upomnieć się o swoją spuściznę: zemstę, królestwo lub nieśmiertelną sławę. Gajek bez kompleksów wkracza w dziedzinę powieści historycznej, z rozmachem kreśląc antyczny fresk, ożywiając jakże barwnych bohaterów i epokę, jej smaki, kształty i barwy. Debiut bardziej niż udany.

Michał Cetnarowski, redaktor prozy polskiej w Nowej Fantastyce.

 

powieść

Do końca bieżącego roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się kilka fantastycznych (i nie tylko) pozycji. Wśród nich znajdziemy Beren i Lúthien Tolkiena.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– Ale jak ja sobie poradzę na dworze? Jedna sprawa zrobić na wszystkich wrażenie podczas balu, ale żyć tam przez cały czas, to już druga kwestia! Na tej uczcie nic nie jadłam, bo bałam się, że wezmę nieodpowiedni widelczyk i wszyscy będą się ze mnie śmiali…

– Histeryzujesz, moja droga.

20 października do sprzedaży trafi nowa książka Miroslava Žambocha pt. Zakuty w stal. Powieść jest wydana nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Emelkali.

Konto przyjemnie puchło . Na tyle przyjemnie, że Addie przestał mieć wyrzuty sumienia. Poza tym robiliśmy przecież dobry uczynek, nie? Nasze błogosławione skrzydła z anielskim piórkiem pchały ludziska do kościoła, że aż miło. Ktokolwiek tam jest, jeśli jest, na górze, nie powinien mieć do nas chyba pretensji, nie? Robiliśmy za pierwszorzędnych naganiaczy.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy