Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Emelkali.

Uniósł wzrok, a wspomnienie tamtej odległej namiętności zadrżało jak obraz z projektora wyświetlającego na luźno wiszącym prześcieradle. Niewyraźne malowidło, poruszane echem przeszłości. Rozmyte mimo rozpaczliwych prób dopasowania ostrości.

Było coś takiego w tym człowieku… Coś niewinnego, słodko-gorzkiego. Coś co, acz przecież nie był niewinny ani w sensie seksualnym, ani żadnym innym, kazało właśnie takim go widzieć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Nie znałem jeszcze twarzy śmierci. Nikt z żyjących Demona nie widział. Zanim określono datę Nocy Demonów, setki ginęły przez te dwanaście godzin. W historii przeżył to tylko jeden człowiek. Upośledzony, niepiśmienny niemowa. Skazano go za morderstwo, ale przeżył. Do dziś nie wiadomo jak. Niektóre wydarzenia we Wszechświecie nie mają przyczyny. Po prostu się dzieją.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Przywdział tradycyjny strój, nie sposób przewidzieć, gdzie i kiedy ktoś może rzucić mu wyzwanie.

(…) Dotarli pod świątynię, gdy słońce zeszło już do linii horyzontu. Wykonana była ze stali, to potrafił rozpoznać. Prawie czarna, matowa, jakiej nigdy jeszcze nie widział, ale stal.

opowiadanie
science-fiction

Jedno z najbardziej kultowych dzieł Stephena Kinga wkrótce doczeka się filmowej adaptacji. Burzliwe prace nad nią trwają od dobrych paru lat, ale – co widać na zwiastunie – TO wygląda całkiem nieźle!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Natarela.

– Ale… ale przecież to unikat! Nikt na świecie takiej nie posiada, bo nie istnieje taka druga! Cena nie może być tak śmiesznie mała. To…

– To moje ostatnie słowo. Zresztą widzi pani, jaka ona jest szkaradna. Nikt nie zapłaci więcej.

Na twarzy sprzedawczyni malowało się niezadowolenie, ale i desperacja. To drugie przeważyło, bo machnęła ręką na Model XX/42.

– Niech pani jeszcze przymierzy.

opowiadanie

Kilka dni temu, 25 lipca, swoją premierę miała najnowsza powieść  Terry’ego Brooksa – Czarne ostrze. Powieść, która została wydana nakładem wydawnictwa Replika, należy do nowego cyklu autora pt. Obrońcy Shannary.

 

 

 

powieść
fantasy
0
kom

Rebis na sierpień

Tiszka | 28.07.17, g. 11:15

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało na sierpień cztery premiery, które powinny zainteresować fanów fantastyki: pyszną kontynuację, totalną nowość i nie tylko!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest kam_mod.

Gdy za­sia­dła na tro­nie, wy­glą­da­ła pięk­nie w dłu­giej, czer­wo­nej sukni, z dłoń­mi w pier­ście­niach. Pro­ste, ciem­no­brą­zo­we włosy zo­sta­ły ufry­zo­wa­ne w za­wi­ły kok. Ale skóra sczer­nia­ła i przy naj­mniej­szym do­tknię­ciu od­cho­dzi­ła pła­ta­mi z po­licz­ków i rąk. Puste oczo­do­ły zda­wa­ły się ob­ser­wo­wać pod­da­nych, a szczę­ka, trzy­ma­jąc się na ostat­nich ścię­gnach, była roz­chy­lo­na, na­da­jąc twa­rzy Inês za­sko­czo­ny wyraz. O tak, Inês, choć nie są­dzi­łaś, że ci się uda, do­cze­ka­łaś tego, co ci się na­le­ża­ło.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy