Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Już za miesiąc, 26 czerwca, do księgarni trafi drugi tom cyklu fantasy Odcienie magii. Zgromadzenie cieni. Książki przeznaczone są dla młodszego odbiorcy, ale nie są typowym young adult – to raczej nowe podejście do motywów magii, niż dystopijny romans. 

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

Oprócz zniszczeń, pułkownik spostrzegła coś jeszcze – wyraźnie widoczny malunek na pancerzu. Znając sposoby oznaczania statków na rodzinnym świecie, bez trudu odgadła, do jakiej jednostki należał.

Poczuła w żołądku zimną kulę.

Co ja zrobiłam?! – pomyślała z trwogą.

Jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w “Nowej Fantastyce”. Czerwcowy numer właśnie trafił do sprzedaży, a w nim zestaw nazwisk, jakiego ze świecą szukać gdziekolwiek indziej: Zelazny, Sanderson, Sapkowski, Siudmak, Bagiński, Karpowicz, Kucenty, Prochocki i nasi stali felietoniści: Kosik, Orbitowski i Wielgosz. Przegapić to wydanie to grzech!

 

Nakładem wydawnictwa Genius Creations 20 czerwca ukaże się powieść Artura Olchowego Czarownica znad Kałuży. Poniżej fragment opisu:

Nieopodal Okartowa, mazurskiej wsi, mieszka stara zielarka – ostatnia w okolicy osoba pamiętająca III wojnę światową, w której wyginęła prawie cała ludzkość. Przyjmuje na ucznia syna miejscowego gospodarza, by przekazać mu całą swą wiedzę. Wkrótce do jej gospodarstwa zaczynają docierać plotki o zmianach, które zaszły w Okartowie.

 

powieść
fantasy

Premiera fantasy Ogień przebudzenia autorstwa Anthony’ego Ryana już 14 czerwca. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG. Poniżej fragment opisu:

Na rozległych terytoriach kontrolowanych przez Żelazny Syndykat Handlowy najcenniejszym towarem jest smocza krew. Spuszczana z trzymanych w niewoli lub odławianych w dziczy Czerwonych, Zielonych, Niebieskich i Czarnych, po przedestylowaniu służy do wytwarzania eliksirów dających niewiarygodną moc. Tych, którzy potrafią z niej korzystać, nazywa się Błogosławionymi.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mały Słowik.

Je­dy­nym, o czym po­my­ślał w tej chwi­li Piotr, było to, że nie jest w sta­nie do­strzec oczu Char­le­sa. Że nie może upew­nić się, czy nie wstą­pił w nie strach. Że nie wie, czy sam po­wi­nien się bać.

Nawet ko­smos nie pró­bo­wał kła­mać, że gdzie­kol­wiek może być bez­piecz­nie.

opowiadanie
science-fiction

Już pojutrze, 24 maja, do księgarni trafi najnowsza książka młodzieżowa od Galerii Książki: Gniazdo, drugi tom cyklu Magonia. Autorką tej świetnie przyjętej młodzieżówki, wskazującej problemy psycholgoiczne, z którymi borykają się nastolatki, jest Maria Dahvana Headley.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

– To jakiś absurd.

– Tak, to absurd. A dokładnie sprzeczność, której nie potrafi wyjaśnić pański umysł. Chce pan skończyć rozmowę, ale nie robi pan tego i pański umysł goni w piętkę, żeby wyjaśnić sobie, że panuje nad sytuacją, chociaż stracił pan kontrolę nad sobą dobrą minutę temu.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy