Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Emelkali.

W drodze ze sto dwudziestego piętra na lądowisko rozmyślam nad moim małżeństwem. Nad Eve. Czterdziestoletnią, elegancką, inteligentną i piękną Eve o pierdolonym doskonałym ciele. Jest mi niezbędna. Nie tylko dlatego, że dupczenie jej rozładowuje napięcie. Potrzebuję Eve, żeby się rozwijać. Osiągnąć szczyt. Jest ukoronowaniem. Doskonałym dodatkiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest kozajunior.

Niektórzy faszerują się specjalnie dobranymi związkami chemicznymi, które pozwalają odciąć obszary w mózgu odpowiadające za emocje. Nie należy do nich. Chce czuć każdą niepewność i zdziwienie rodzące się, gdy pracuje z durnowatą AI, każdy strach, czasami też odprężenie, kiedy w nocy jest z Xia’ą, ma ją przy sobie i słyszy spokojny oddech kobiety. Dotyka jej, a Xia w odruchu odgania Dana jak natrętną muchę.

Nie ma pojęcia, czy istnieje dusza, ale jeśli tak, bez ciała nie znaczy nic.

opowiadanie
science-fiction
51
kom

ocha - Bunt

Duch Biblioteki | 30.08.16, g. 20:02 | kom. Tensza

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

Gdy szła ulicami, kłaniano jej się do ziemi, oczekiwano błogosławieństw, całowano ścieżki, których dotknęły jej stopy. Igar musiał dać jej trochę wolności. Niechętnie, bo obawiał się, że dziewczyna zacznie za dużo gadać, z tym swoim prostym wiejskim zaśpiewem, ale nie miał wyjścia. Nie mógł przecież trzymać bóstwa w zamknięciu. Grunt, że wieczorami zawsze była, gotowa do nauki i ćwiczeń.

opowiadanie
fantasy
0
kom

Imagikon

beryl | 28.08.16, g. 12:19

Legnickie Stowarzyszenie Fantastyki "Gladius" zaprasza na zlot miłośników szeroko pojętej fantastyki.

 

Główny motyw konwentu: "K100 Złoczyńców".

 

 

W programie (według zapowiedzi organizatorów :)) znajdzie się dużo prelekcji, sesji RPG czy LARPów. Będą odbywać się warsztaty i konkursy. A między punktami programowymi czekają maty do tańczenia, gry planszowe i karciane. Sleep Room w sali gimnastycznej szkoły. 

Strona na facebooku : www.facebook.com/Imagikon.Legnica/ 

Trochę więcej informacji w rozwinięciu.

Uwaga! Nieletni uczestnicy konwentu będą wpuszczani na teren imprezy z opiekunem lub za pisemną zgodą opiekuna zawierającą: dane osobowe i numer kontaktowy. Szablon do pobrania na stronie Imagikonu.

(...) W sercu noszę tępy, przerdzewiały nóż. (...)

Kiedy piszę sobie tego newsa towarzyszy mi taka piosenka i ten akurat fragment. Fajnie. Jesień? Niom.

No dobra, powyższy projekt zawiera i fajniejsze piosenki tak więc hops i do adrema.

 

Gdybym nie zwariował, byłbym obłąkany – temat numer, nie powiem, ciekawy i ciekawie się komponuję, prawda? Nie mogę się doczekać Zabójczego żartu.

 

Zapraszamy do lektury :)

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

Jack Heart miał dość. Był śmier­tel­nie znu­żo­ny eg­zy­sten­cją: sławą, pie­niędz­mi, ko­bie­ta­mi, al­ko­ho­lem. Po­sta­no­wił więc pod­ciąć sobie żyły.

Jesz­cze tego sa­me­go wie­czo­ra ro­ze­brał się do naga, na­peł­nił wannę go­rą­cą wodą, a potem użył scy­zo­ry­ka, któ­rym zwy­kle roz­ci­nał listy mi­ło­sne. Uznał, że ta me­to­da bę­dzie ele­ganc­ka i wy­god­na. Wro­dzo­na życz­li­wość ka­za­ła mu pa­mię­tać o tym, że ktoś kie­dyś znaj­dzie jego ciało i bę­dzie mu­siał po nim po­sprzą­tać.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest empatia.

Mieszko odrzucił politykę wilka, choć miał problemy z sąsiadami. Badacze spierali się przez lata, czy na tamte warunki racjonalnym było działanie naszego protoplasty. Nie powinien był walczyć ze stadem, tylko z uległością do niego przystąpić; podać się prowadzącemu basiorowi…

opowiadanie

Już 31 sierp­nia do księ­garń trafi po­wieść „Prawo do życia” De­ni­sa Sza­ba­ło­wa, kon­ty­nu­acja „Prawa do uży­cia siły”. Fani Uni­wer­sum Metro 2033 za­pew­ne z nie­cier­pli­wo­ścią cze­ka­ją, by po­wró­cić do świa­ta peł­ne­go mu­tan­tów, ano­ma­lii i nie­wy­ja­śnio­nych zja­wisk oraz po­znać dal­sze losy Da­ni­ły Do­bry­ni­na. 

Z oka­zji pre­mie­ry po­wie­ści Sza­ba­ło­wa wy­daw­nic­two In­si­gnis ogło­si­ło wy­jąt­ko­wy kon­kurs. Nie, nie li­te­rac­ki  – kon­kurs na naj­lep­szy fil­mik.

Szcze­gó­ły w roz­wi­nię­ciu :)

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cień Burzy.

I rzeczywiście: Pojedyncza syrena była hołdem dla strażaka wyruszającego do swojej ostatniej akcji – pamiętam, że kiedyś marzyłem, by i na moim pogrzebie rozbrzmiał jej metaliczny lament – dwie informowały o otwarciu śluz na pobliskiej zaporze, trzy to oczywiście pożar, a cztery ostrzegały przed klęskami żywiołowymi. Piątki, szóstki, siódemki i ósemki chyba nie było, albo może ja po prostu nie pamiętam jakie posłannictwo miałyby nieść, ale pozostawała jeszcze dziewiątka… A dziewięć syren miało oznaczać najgorsze.

138
kom

Nowy konkurs: Alternatywy

beryl | 12.08.16, g. 00:32 | kom. beryl

  Jeżeli czujecie się alternatywni, to właśnie ruszył konkurs dla was.

  Czekamy na wasze opowiadania w konwencji historii lub rzeczywistości alternatywnej.

  Termin zgłaszania tekstów: 2016-09-30. Szczegółowe zasady konkursu znajdziesz w linku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ARHIZ.

Uratował mi życie trzy razy. Pierwszy raz podczas bitwy. Zabrał mnie na swój rydwan, gdy mój został uszkodzony i otoczyli mnie wraży jeźdźcy. Za drugim razem zasłonił mnie tarczą przed lecącą strzałą, zatrutą. Ostatni raz był w obozie, kiedy spałem. Gdy otworzyłem oczy, stał z zakrwawionym mieczem, a na moim łóżku leżała głowa skrytobójcy…

Trzy razy uchował mnie od śmierci, teraz ja muszę ratować jego duszę przed utratą chwały i potępieniem.

opowiadanie
fantasy

Będziecie może za miesiąc na Mazurach? Świetnie się składa, bowiem dokładnie

9 września zaczyna się Festiwal Fantastyki Twierdza, organizowany, a jakże, w Twierdzy. Twierdzy Boyen dokładnie rzecz ujmując (kto nie był i nie widział, niech żałuje – byłem, widziałem, miejsce na festiwal fantastyczny świetne!).

W rozwinięciu newsa informacja od organizatorów.

 

Dla zainteresowanych także linki:

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Dzikowy.

Pięknego czerwcowego przedpołudnia zniknęliśmy w chłodnych, marmurowych pomieszczeniach, aby spotkać się z chorą wyobraźnią krewniaka Karoliny. Mówiłem „chorą”, a dziewczyna korygowała, że tylko „niezwykłą”.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Werwena.

Żaden ze strażników nie zdążył o nic zapytać. Pod spojrzeniem czarnych oczu, którego nie byli nawet świadomi, natychmiast zapadali w dziwny sen, który perlił im na czołach pot, a nogi i ręce wykrzywiał w gwałtownych konwulsjach. Gdy ruszyłem schodami w dół, mój towarzysz zniknął, obierając krótszą drogę – wprost przez ściany i stropy, nie stanowiące dla niego przeszkody. 

opowiadanie
fantasy
48
kom

belhaj - Hycle

Duch Biblioteki | 28.07.16, g. 16:07 | kom. belhaj

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest belhaj.

Gigantyczne bloki-molochy były samowystarczalne. W każdym znajdowały się segmenty mieszkalne, biura, szklarnie, kluby, hotele, restauracje. Kiedy przebywanie na powierzchni bez maski groziło rakiem, astmą albo wypluciem płuc po kilku miesiącach, ludzie znaleźli sposób na przetrwanie.

szort
science-fiction

20 lipca miała swoją premierę powieść Iana Tregillisa, zatytułowana “Mechaniczny”. Jest to pierwszy tom clockpunkowej trylogii Wojen alchemicznych. Tak się składa, że mam dla was dwa fragmenty tejże książki, dostępne pod tymi linkami:

fragment 1

fragment 2

Ale na tym nie koniec! Mam dla was także dwa egzemplarze “Mechanicznego”. Kłopot w tym, że jeszcze nie wiem, w jakim konkursie będą do wygrania :) Hmm... a może coś podpowiecie? :)

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

– Pośpiech niczemu nie służy – tłumaczyła, patrząc mu prosto w oczy, a on był posłusznym i chętnym uczniem. To był trzeci tydzień terminowania i teraz był już gotowy z nią się zgodzić. Dotychczas docierał do końca błyskawicznie jak zagłodzony szczeniak, gdy pierwszy raz dostał na talerzu świeże mięso. Jednak szybko pojął, że lepiej delektować się powoli, bo wtedy starcza na dłużej, a i znacznie lepiej smakuje.

opowiadanie

Mieliśmy “Prawo do użycia siły”, ale teraz musimy walczyć o “Prawo do życia” ;)

Premiera drugiej powieści Denisa Szabałowa w Uniwersum Metra 2033 zbliża się wielkimi krokami! Już 31 sierpnia książka trafi do księgarń.

 

Natomiast już teraz możecie zakasać rękawy i wziąć się za pisanie opowiadań w uniwersum, ponieważ wydawnictwo Insignis ogłosiło czwartą już edycję konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033. W tej zeszłorocznej nasi portalowicze święcili triumfy, więc nie wyobrażam sobie, by teraz miało być inaczej :) Warunki konkursu w rozwinięciu.

Jak nic żółtko odpiczniało, bo znowu z wyprzedzeniem ogłaszam gromko: sierpniowiec nadchodzi! W nim – same atrakcje, jak mi żółtko miłe, słowo daję, nie ściemniam Ani Ani (Aniom wszystkiego naj naj, albowiem dziś 26 maj (znaczy lipiec)).

 

Co my tu mamy ciekawego:

Naj naj – Fantastyka.pl – KPiach zawitał, zwiedził, porozmawiał i uświadomił, jakie to zajefajne miejsce, ta fantastyka.pl.

Coś o orkach i złych bohaterach (Jerzy się ekscytował i pojechał na Orkon, przebierać się za złego orka).

Opowiadanie Kelly Link (mniam).

 

Do czytania!

 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy