Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest kchrobak.

Po­ma­rań­czo­wa kon­tro­l­ka za­mi­go­ta­ła w ką­ci­ku pola wi­dze­nia. Wy­wo­łał alert na front. Pięć pro­cent. Uśmiech­nął się pod nosem i ska­so­wał ko­mu­ni­kat. Trzy go­dzi­ny stan­dar­do­we­go ob­cią­że­nia i bę­dzie wolny.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest jacek001.

Mamy maszyny, które krążą w naszych żyłach, w obwodach aort, w synapsach półkul. Jesteśmy… Prawie jak ludzie, prawie jak anioły – skojarzeni z bitami szóstek, połączeni z absolutną (meta)fizyczną samowystarczalnością. Miks śmiertelnego z nieśmiertelnym, ograniczonego z nieskończonym. Zafiksowani, zaprogramowani na świat, który istnieje tylko w wyobraźni. Reszta jest szumem tła, rusztowaniem dla zaimplementowanej szóstkami szarej strefy wspomaganego myślenia…

24 maja trafi do sprzedaży kolejna młodzieżówka od Bukowego Lasu (wydaje m.in. Misję 100). Tym razem wydawnictwo sięgnęło po fantasy o odważnej, młodej dziewczynie i... książce.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

– Głupcy! – zacząłem krzyczeć na całe gardło. Przechodnie spoglądali na mnie jak na wariata. – Sprzedaliście własną wolność dla bezpieczeństwa! To nieludzkie!

Po upływie tysiąca dziewięciuset dwudziestu ośmiu milisekund od momentu, w którym otworzyłem usta, padłem unieruchomiony na ziemię i straciłem przytomność.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

Siedzący za stołem człowiek rozciągnął usta w swoim lekkim, łagodnym uśmiechu. Z uwagą przypatrywał się zapalniczce. Nie mógł oderwać od niej wzroku.

– Tak go męczyli, żebyśmy zapłacili okup. Tyle pieniędzy! – Kobieta znowu zaczęła łkać. – A potem i tak by go zabili. Skurwysyny. Wzięliby się za uczciwą bandytkę, a nie za takie numery. Jebańce.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest MrBrightside.

Gdy postawiłem już krzyżyk na dokonaniach ojca, gdy nabyłem pewności, że jego dzieła nie można wykorzystać w żadnym pobożnym celu, wówczas mój świat ponownie nabrał barw. Odzyskałem cię. Choć serce z trudem zaczynało godzić się z niepowetowaną stratą, nie musiało dłużej tego robić. Bo znowu miałem cię przy sobie. Radosną, czułą, uroczą. Po prostu piękną.

Fani Star Wars na pewno czekają niecierpliwie – 10 maja wydawnictwo Uroboros wypuści do księgarni książkową wersję najnowszego filmu z uniwersum Gwiezdnych WojenŁotr 1

 

powieść
science-fiction

10 maja do księgarni trafi nowa powieść Pauliny Hendel, młodej autorki znanej dotąd jedynie z trylogii Zapomniana Księga – postapo wydanego w Naszej Księgarni. Pusta noc to pierwszy tom cyklu Żniwiarz, tym razem osadzonego w realiach Polski, w której ostały się magia, demony i zabobony.

 

powieść
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy