Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Saan wró­cił na mo­stek peł­nią swo­jej jaźni. Zbli­żał się mo­ment, na który cze­kał od dawna. Jego okręt miał prze­kro­czyć gra­ni­ce zna­nej im rze­czy­wi­sto­ści. Zaj­rzeć za kur­ty­nę Wszech­świa­ta i po­dej­rzeć jego naj­głę­biej strze­żo­ne ta­jem­ni­ce. Do ta­kiej misji po­trzeb­ny był okręt wy­jąt­ko­wy pod każ­dym wzglę­dem. I taką jed­nost­ką był wła­śnie „Nie­po­wstrzy­ma­ny”.

opowiadanie
science-fiction

Od 7 grudnia będzie można kupić artbook pełen niewydanych rysunków, szkiców postaci, czy nawet plokaty związane z kultowym komiksem Thorgal. Thorgal, 40 lat – Artbook jest wydawany nakładem wydawnictwa Egmont.

 

antologia
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

Karmilla wzięła do ręki fragment potłuczonego szkła i z lubością przeciągnęła krawędzią po przedramieniu. Kreska krwi powoli zamieniła się w strużkę szkarłatu, skapującego leniwie na blat stołu.

– Nie boli cię to? – spytał mężczyzna.

– Mięczak – prychnęła kobieta i dodała następne nacięcie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Nadszedł jeden z tych ciepłych i pogodnych dni, które zdarzają się zbyt rzadko. Co oczywiste, żaden dzień na Bryle nie był dniem zwyczajnym, takim, jakie bywają dni na pierwszej, lepszej planecie. Przez większość czasu podróż przebiegała w kosmicznej pustce, a wtedy Wieżę i wszystko wokół spowijały mroźne ciemności. Dni nastawały jedynie, gdy Bryła przelatywała w pobliżu Gwiazd. Zazwyczaj jednak w zbyt dużej odległości, by prócz bladej poświaty, dotarło tu również ciepło.

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie zaprasza na  spotkanie z Michałem Cetnarowskim, redaktorem Nowej Fantastyki, autorem niedawno wydanej książki Podwójna tożsamość bogów.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka