Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest gravel.

– Co to takiego? – zapytał Michał, gdy po raz pierwszy pomagał Strycharzowi w sklepie.

– To? Mizerykordiał.

– Co to jest mizerykordiał?

– Taki napój, który czyni nieszczęśliwym.

– Po co pani Malinowska go zażywa? – zdumiał się Michał.

– Nie wiem. – Strycharz wzruszył ramionami, bo niewiele go obchodziły prywatne sprawy jakiejś tam smutnej kurwy. – Niektórzy ludzie tak mają, że lubią czuć się nieszczęśliwi.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest fleurdelacour.

Potem wstawał z fotela i składał pocałunek na moim rozpalonym niecierpliwością czole. A ja mu wierzyłam. Patrzyłam w poważne, szare oczy mężczyzny znacznie ode mnie starszego i mądrzejszego. Ufałam mu bezgranicznie. Na chwilę uspokajałam się, lecz gdy mąż wychodził z pokoju, wracała udręka. Mój Boże, co to będzie?

0
kom

Tolk-Folk 2016

beryl | 07.07.16, g. 13:09

 

Do rozpoczęcia Tolk-Folku 2016 zostało już tylko kilka dni. Kolejna (już osiemnasta) edycja tolkienowskiego konwentu odbędzie się w dniach 11-17 lipca, tradycyjnie w Bielawie. Zainteresowanych uprasza się o kliknięcie w rozwinięcie niusa :)

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest KPiach.

Światło zamigotało i zgasło. Zerwałem się na równe nogi i poczułem, jak moje serce wpada w dziką galopadę. Kręciłem głową w lewo i w prawo, niezdolny do podjęcia jakiegokolwiek konstruktywnego działania. Nagle z ciemności dobiegł nowy odgłos, jakby szmer skrzydeł. Chyba zakląłem i w tym samym momencie poczułem coś, jak powiew wiatru na policzku i jednocześnie powtórnie usłyszałem szmer, ale znacznie bliżej, wręcz przy uchu.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Cofnął się. Mieszkanie zniknęło. Stał na rozległej łące. Kształt urósł do niebotycznych rozmiarów i rysował się przed nim. Jak zwykle. Jak w każdym jego koszmarze. Patrzył na monstrualny słup wysokiego napięcia. Gigantyczna ażurowa konstrukcja ze stali, wsparta na czterech nogach. Rozłożone szeroko ramiona podtrzymywały czarne, idealnie równolegle liny na tle niespokojnego, stalowo-sinego nieba, przetykanego poszarpanymi obłokami. Ciche, acz uporczywe buczenie przenikało powietrze, dochodziło gdzieś z góry. Serce biło coraz szybciej i czuł, jak oblewa go zimny pot, chociaż przecież nic się nie działo.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest michal3.

Muszę przyznać, iż sam byłem niesłychanie ciekaw. Legendarny Cintamani, zwany także klejnotem umysłu, rzekomo jest kamieniem o niewyobrażalnej mocy. Ponoć wystarczy wypowiedzieć życzenie, a ono natychmiast się spełni. Chociaż patrząc na pana Atkinsa należy wątpić w magiczną moc artefaktu. Zapewne od razu poprosiłby o większą posiadłość, najnowszy automobil, a zapewne i o piękną, młodą damę u boku.

0
kom

Piórka za maj - WYNIKI!

beryl | 22.06.16, g. 15:29

Wyróżnienia za maj przyznane! Najlepsze teksty miesiąca to według Loży:

 

Śmierć wyprzedana, ale mamy jeszcze kraba którego autorem jest Nevaz

Ostatni tydzień z życia nogi od stołu którego autorem jest PsychoFish

W pokoju na lewo są schody do nieba którego autorem jest zygfryd89

Lo faresti per me? którego autorem jest Diriad

 

W tym wątku możecie zapoznać się z opiniami Michała Cetnarowskiego i złożyć (bądź przyjąć!) gratulacje :)

Ani chybi letnia aura rozgrzała spiczniałe żółtko, bo już z minus jednodniowym opóźnieniem mam zaszczyt poinformować Was o lipcowym numerze “Nowej Fantastyki”, nie odmawiając sobie oczywiście słowa komentarza.

 

Co za przemózg robi konkurs z odpowiedzią w treści? A, artykuł promocyjny, dobra!

 

No to miłej lektury!

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest cd4093.

– Krab – rzekłem, nie wiedząc, czego się spodziewać. Mężczyzna wyciągnął mojego skorupiaka i położył na wyciągniętej dłoni. Pogłaskał go czule i pocałował. Krab wyciągnął do niego szczypiec i dotknął policzka. Brodacz schował towar z powrotem do torby i zbliżył usta do mojego ucha.

– Bułka tarta – wyszeptał i wślizgnął się z gracją z powrotem do studni.

opowiadanie
1
kom

Pigmalion fantastyki

beryl | 19.06.16, g. 12:22 | kom. BaruArlab

Kto z was skusi się na powalczenie w tegorocznej edycji Pigmalionu Fantastyki? Konkurs pod honorowym patronatem NF :)

Poniżej link do regulaminu, ale jeżeli ktoś jest leniwy i nie chce mu się czytać, to najważniejsze informacje są takie:

  • termin nadsyłania prac do 20 lipca (nie decyduje data stempla pocztowego!),
  • dwie kategorie wiekowe (do 17 i od 18 lat),
  • prace maksymalnie do 6 stron a4 (trzeba przesłać w 3 egzemplarzach + plik na cd),
  • nagroda za pierwsze miejsce w obu kategoriach to 500zł.

Cały regulamin dostępny jest pod tym linkiem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest belhaj.

Zbliżali się. Coraz wyraźniej słychać było ryk silników amerykańskich czołgów. Wychyliłem się z rowu, starając się dostrzec wrogów. Zobaczyłem nadjeżdżające drogą smukłe sylwetki Shermanów. Pojazdów, o których wiele słyszałem od weteranów z Afryki i Włoch. Były kilkaset metrów od naszych pozycji, na wieżyczce pierwszej z maszyn zauważyłem żołnierza również obserwującego okolicę. 

Od kilku dni możemy oglądać na wielkim ekranie wyczekiwany przez fanów gier film “Warcraft: Początek”. Jednak dla tych, którzy od ekranu wolą papier również coś się znajdzie, bowiem już 15 czerwca premierę będzie miała oficjalna powieść filmu, której to patronuje Nowa Fantastyka. Jest to już druga powieść z tej serii; niecały miesiąc wcześniej na półkach rozgościł się bowiem książkowy prequel historii opowiedzianej w filmie.

Wydawnictwo Insignis przygotowało dla was fragment książki, który przeczytać można już teraz pod tym linkiem.

 

W ramach Festiwalu Fantastyki Falkon (czy może raczej w ramach jego promocji :)) organizowany jest konkurs literacki Pióra Falkonu. Patronat nad konkursem objęła Nowa Fantastyka, więc niniejszym gorąco zachęcam do zapoznania się ze stroną organizatorów, uważnego przeczytania regulaminu tamże zamieszczonego, po czym jak najszybszego zabrania się do pisania lub wysłania już gotowego tekstu. Motywem przewodnim jest w tym roku hasło „Dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek. Limit 50 tysięcy znaków, czas do końca lipca, a więc nie tak długo.

Informacje dotyczące samego festiwalu jak i konkursu możecie śledzić za pośrednictwem fanpejdża na fejsbuku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nevaz.

Kuchnia, świątynia i teatr w jednym. Kiedy mówię „sztuki gastronomicznej”, mówię całkiem poważnie. To, co z artyzmem tworzy szef kuchni – Maître Télesphore, zawsze odnosi się do żołądka, choć nie zawsze dociera do niego przełykiem. Naiwni poeci zachwycają się sercem. Nonsens! Przecież serce to zwykła pompka. To żołądek trawi.  

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest gravel.

Zamiast ludzi widzę papierowe sylwetki.

Tak jest łatwiej. Tak jest łatwiej niż myśleć o kosmosach w ich głowach. O niezliczonych myślach, emocjach, problemach, opiniach, wspomnieniach. Myślenie o ludziach jako ludziach jest przytłaczające. Wolę patrzeć na tłum papierowych sylwetek niż tłum ciał kryjących w sobie kosmosy.

opowiadanie

Na co mi znajomość łaciny (by translatore of kors), lansowanie się zgrabnymi kolokwializmami, kiedy zaniedbuję sobie przed wyjazdem rzecz podstawową jak wieść radosną, że kolejny numer wyczołgał się z drukarni (ponoć nawet wczołgał się w terminie).

 

Mię tam ciekawi niezwykle artykuł Wielgosza (Mistrz GO pokonany przez komputer, jego jeszcze nie kwantowa mać) i krótki przegląd polskich drukarni (tfu, pardą, vanity cośtam) by Marcin Zwierzchowski (to ten sam artykuł, co w Polityce? A jeśli tak to czy Pro bono czy double strike, że tak dyskretnie zapytam, bo djowi wszystko wolno?).

 

Zapraszamy do lektury!

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Diriad.

Verigi od zawsze żyło własnym życiem i nikt nie wiedział, jak to się dzieje; nikt nie znał sposobu, aby określić, gdzie następnego dnia powinien szukać kościoła, przyjaciela czy krawca. Zupełnie jakby co noc Bóg rzucał na stół kości z elementami miasta, które układały się zawsze w innej kombinacji.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy