Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest CountPrimagen.

Teraz mogła znacznie dokładniej przyjrzeć się towarzystwu swego syna – chłopiec był znacznie mniejszy od Mateuszka, nieproporcjonalnie zbudowany i szkaradny. Jego skóra przypominała błoto – szare, lepkie i spękane. Śmiejąc się ochryple, kopał w wilgotnym, miejscami porośniętym mchem, piasku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Z niecierpliwością doczekałem fajerwerków zwiastujących koniec nabożeństwa. W tym miesiącu nasza wirtualna świątynia pokazywała replikę karnawału w Rio, a brązowoskóre akolitki ubrane głównie w biżuterię potrafiłyby każdego dusigrosza skłonić do wepchnięcia datku za paseczek stringów. Tym bardziej, że po każdej zebranej setce bitcoinów kwestarki tańczyły kilka taktów samby zakończone efektownym szejkiem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Świątynia Męki składała się z trzech kondygnacji. Parter zajmował olbrzymi hall, w którego centralnym punkcie stał posąg Cierpiętnika. Bóstwo wyobrażone zostało jako człekokształtny stwór z wyszczerzonym zwierzęcym pyskiem rozrywający sobie pierś zakrzywionymi pazurami. W cieniu rzeźby klęczało kilkuset wyznawców, oddających się samobiczowaniu, co stanowiło najwyższą formę wyznania wiary, a także wsparcie bóstwa w odczuwanym przez nie bólu.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Blacktom.

Jeszcze tylko dwieście milionów, jeszcze tylko dwieście milionów…

Powtarzam w myślach, próbując wstać z maty. Reflektory wirują wokół mnie. Promotor drze mordę, abym skończył pierdolić, bo jak przegram, to jedyne co mnie czeka, to papierowa trumienka. Tyle jestem wart. Sześć metrów kwadratowych kartonu.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest funthesystem.

Czasem inni zauważali literę „L”, ciągnęli tych krzyczących za rękawy i mówili:

– Zostaw chłopaka. Każdy się kiedyś uczył.

Na ulicy jedni wytykali go palcami, a drudzy rozumieli i zachowywali dystans. On wiedział, że nie powinien się przejmować. Litera go usprawiedliwiała. Mógł źle wyglądać, mógł się spóźniać, mógł upuszczać kubki z kawą, mógł próbować po kilka razy, aż się udawało.

Reebok przedstawia dwie pary sneakersów, które swoim wyglądem nawiązują do filmu Obcy. Tym razem buty będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, bo od rozmiaru 35,5 do 50!

Brytyjskie wydawnictwo Folio Society zajmuje się przygotowywaniem niezwykłych wydań najlepszych książek tak z zakresu literatury współczesnej, jak baśni czy klasyki poezji. Niejednokrotnie wydawali też świetną fantastykę w kolekcjonerskich krótkich seriach. Teraz w ich księgarni pojawiła się Opowieść podręcznej, najgłośniejsza książka Margaret Atwood.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mytrix.

Śmierć na miejscu. Psychoterapeuta wypchnięty z okna praktyki na czterdziestym piętrze. Ofiara to Adam M… – Wybiła godzina czternasta. Na holoekranach ukazało się nowe wydanie Oktagodzinnika. Niech to szlag, byłem spóźniony do pracy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

– A skąd, panie. Całe sedno, że z tym automatem mogłeś porozmawiać, o czym tylko chcesz. Mógłby prowadzić „Na każdy temat”, ha ha! Ustawa Human-Only obowiązywała już parę ładnych lat, ale Simmons swojej maszyny nie ograniczył. Może nie wiedział jak, może nie chciał? Żadne tam że tylko cena, skład, raty. Ależ mielił jęzorem blaszak. Chyba i bardziej niż rządowy psychomat!

szort
science-fiction

Najgorętszym nazwiskiem drugiego w tym roku “Wydania Specjalnego” jest klasyk gatunku, Robert Silverberg. W “FWS” 02/17 czeka na Was siedem różnorodnych opowiadań, do których lektury i komentowania gorąco zachęcamy.

 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy