Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Druga część cyklu Ocalona pojawi się na półkach już 25 października. Powieść autorstwa Alexandry Duncan, to tytuł z nurtu young adult. Głęboka Próżnia ukaże się nakładem wydawnictwa YA.

Fragment opisu: 

Miyole, dziewczyna, która opiekowała się Ava, bohaterki książki Ocalona sama realizuje teraz swoje marzenie o byciu asystentką na statku badawczym. Jeśli dobrze wszystko rozegra, to w niedalekiej przyszłości będzie mogła prowadzić własne badania i eksperymenty.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nighter6.

 Bliżej szalejących płomieni mróz był jeszcze silniejszy, woda w przemoczonych butach Silithiena zamarzła, stopy zamieniły się w ciężkie kawały lodu. Trzęsąc się z zimna, czekał aż huragan tłumił na moment ogień i wtedy robił krok. Chłód zdawał się spowalniać nawet sam czas. Myśli porucznika krążyły leniwie. Nie poczuł nic, nawet, gdy zauważył, że wiatr zaczyna słabnąć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

Gdyby jeszcze Przemkowi trafiła się wczesna diagnoza, dostałby od lekarzy informację, że mediana przeżycia wynosi w jego grupie wiekowej powyżej 50 miesięcy, co na pewno by go rozleniwiło i cały plan okazałby się wielkim niewypałem, ale konsylium profesorów rozwiało szybko wszystkie obawy: każdy dzień powyżej pół roku będzie niespodzianką.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Wypił duszkiem zawartość szklanego naczynia z wygrawerowanym napisem: „Inwestuj w alkohol, to ci się zwróci”. Świat zawirował, kuchenny stół owinął się wokół własnymi nogami, zrolował i przez okno wypełznął na ulicę. Władzio chciał za nim wybiec, zobaczyć dokąd zmierza, ale zabrakło mu sił. Zsunął się na podłogę i zapadł w słodki sen, z którego obudził się już nie u siebie w mieszkaniu, nie w szpitalu, tylko w innej rzeczywistości, gdzie na powitanie podał mu rękę gadopodobny stwór o ludzkiej twarzy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Magda nie chciała opuścić kamienicy dnia kolejnego, i kolejnego, i kolejnego… Krystian, niby ją do tego nakłaniał, ale odnosiła wrażenie, że w głębi serca bardzo tego nie chce. Jedzenie znowu się skończyło, a człowiek w masce dodatkowo zmarnował ziemniaki. Podczas przygotowywania posiłku ugotował wszystkie na raz, po czym wyrzucił na podłogę i obrzydliwie rozsmarował po kremowych kafelkach. Chwilę później szorował klejącą się powierzchnię, a zapytany, dlaczego tak zrobił, odpowiedział smutno, że czuł taką potrzebę. Tak, jak z jedzeniem marchewek. Po prostu musiał to zrobić.

Ostatnimi czasy Marvel dorobił się naprawdę wielu ciekawych i udanych produkcji. Chwalili go krytycy, chwalili fani. Począwszy od Avengers, Strażników Galaktyki, a skończywszy na Daredevilu i The Defenders uniwersum święciło tryumfy. Jednak w tym  wszystkim znalazło się miejsce dla klapy tak spektakularnej, że przedpremierowymi recenzjami były zaskoczone nawet osoby, które od pierwszego zwiastuna nie dawały serialowi żadnych szans. 

1
kom

Rebis na październik

Nebula | 07.09.17, g. 16:47 | kom. Skoneczny

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało na październik sześć premier, które powinny zainteresować fanów fantastyki. Jedną z zapowiadanych książek będzie najnowsze wydanie Labiryntu śmierci Philipa K. Dicka.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy