Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest c21h23no5.enazet.

Wschodził olbrzymi księżyc. Konary zaczynały lekko trzeszczeć, reagując na satelitę i odchylając się. Na jeziorze zalśniły nieśmiałe fale. Miesiąc był ciemny; gdy zajął połowę nieba, dało się dostrzec czarne plamy kraterów.

– Wielki skok w ciemność – szepnął filozof. – Ostatnie słowa Thomasa Hobbesa.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Znalazł sens, nie skarb (choć włosy Ani miały kolor najczystszego złota). Sens natomiast nie przypomina brylantów ani innych drogocennych kamieni; jest on jak skomplikowane urządzenie, w którym nie należy grzebać bez odpowiednich kwalifikacji.  

Na kobietach nie ma jednak instrukcji obsługi, więc Dawid o tym nie wiedział. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Morgiana89.

Początkowo nie dostrzegał źródła, by po chwili spostrzec, jak się zbliża. Było już prawie na wyciągnięcie ręki, gdy zawisło na drugim końcu małej łódki, a wraz z nim ukazała się przed młodzieńcem postać przybysza. Zrozumiał, że blask, który go oświetlał, bije z oczu stworzenia.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Reinee.

Dodała do ognia kolejną garść liści. Światło wypełniło wnętrze. Ledwie na moment, ledwie zdążyła zmrużyć przekrwione oczy. Lecz w gęstym dymie dostrzegła mężczyznę. Mężczyznę, za którym kroczyły gwiazdy. Z którego rąk spływała krew.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest othersun.

Ostatnią wolą Jolanty Baniszewskiej było to, żeby na jej pogrzebie wszyscy ubrali się na żółto. Część zebranych tak zrobiła. Inni przyszli w czerni. Kondukt pogrzebowy wygląda jak przerośnięta pszczoła.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Skull.

Światło z trudem przebijało się przez zabrudzone szyby i poszarpaną zasłonę, której nie było komu litościwie ściągnąć i wyrzucić. Promienie padały na spocone, gładkie ciało, poruszające się w górę i w dół. Dziewczyna o niechlujnie ułożonych włosach, dawno już nie farbowanych na platynowy blond, jęczała zmysłowo, zagryzając własne palce. Drugą ręką czochrała mężczyznę, spoglądającego na dwie jędrne piersi, od czasu do czasu zaciągając się skrętem lub pijąc mętny bimber.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Dwie osoby przed nami stoi dziewczyna. Blondynka, jasne kosmyki wymykają się spod niebieskiej włóczkowej czapki z holograficznym e-logo naszego wydziału. Nigdy wcześniej nie spotkałem laski na tej trasie. Wydaje się zdenerwowana, co chwilę sprawdza godzinę na telefonie. Widać jedna z potencjalnych bizneswomen, co to nigdy nie spóźniają się nawet na wykłady.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest FoloinStephanus.

Słyszał już tyle historii o czarnym jeziorze, o tym, co się działo wokół niego. Opowiadał je jego dziadek. Brat nie przebijał się z tamtego świata, ale dziadek… Chryste, do dzisiaj Andrzeja przechodzą ciarki. Mężczyzna, przerażony, podniósł wzrok na chłopca.

– Gdzie jesteś, Jacusiu?

Jacek popatrzył na ojca, ten zaś modlił się w myślach, by odpowiedź była inna niż przypuszczał. Aż zadrżał, gdy usłyszał:

– Wyszedłem z łodzi, tato…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

Mróz stanął tuż przed dzieckiem. Dzieliło ich najwyżej kilkanaście centymetrów. Ciężki oddech dziewczynki zamarzał natychmiast, ona sama poczuła, że traci czucie w kończynach, że lód zaczyna wypełniać jej płuca i żołądek. Że zaraz będzie po wszystkim…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest śniąca.

Uniósł dłonie tak, by, wciąż nie ruszając głową, móc na nie spojrzeć. Tytanowe palce lśniły w blasku lamp sufitowych. A każdy zakończony czarną opuszką z silikonu. Zetknął kciuk z palcem wskazującym prawej dłoni. Podobała mu się myśl o aksamitnym dotyku, którego nie czuł. Jednak wyobraził sobie, że czuje.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Rafill.

Nagle usłyszała w głowie głos. Właściwie – poczuła, bo nie było żadnego dźwięku, raczej przepływająca przez umysł emocja, a tuż za nią zrozumienie.

Nie idź tam.

Dziewczynka zawahała się. Wokół tylko ciemność, a z dołu buchała wściekła czerwień. Huk pożaru gwałtownie potężniał, nie pozostawiając czasu na zastanowienie.

opowiadanie
fantasy

Znakomita kolekcja!

Powieści, mikropowieści i opowiadania od wybitnych autorów. Zelazny, Shepard, Swanwick, Mieville, Kress, Kosmatka, Liu, VanderMeer, Orbitowski, Twardoch, Piskorski, Kosik, Komuda, Szyda, Szostak i wielu innych – wszyscy na jednej płycie!

 

Zamów prenumeratę „Nowej Fantastyki” do 20 stycznia 2017 r. i odbierz płytę z archiwalnymi numerami „Wydania Specjalnego”.

Twoja prenumerata jeszcze trwa? Spokojnie, promocja obejmuje każdego czytelnika, którego prenumerata zawiera miesięcznik „Nowa Fantastyka” 02/2017. Oczywiście zachęcamy do jej przedłużenia!

 

Płyta będzie wysyłana razem z prenumeratą miesięcznika „Nowa Fantastyka” 02/2017 lub 03/2017, w zależności od daty złożenia zamówienia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Potem pojawiły się kolejne. W innych miejscach. Ostatnie, dziewiąte, kiedy miałem dziewiętnaście lat. Tylko ja mogłem je zobaczyć. Myślałem, że będą mi utrudniać życie, ale one jedynie tkwiły tam, gdzie zobaczyłem je po raz pierwszy. Nie zmieniały się. Nie gniły.

Miałem dwadzieścia cztery lata, kiedy zaczęły znikać.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

– Kim ty, kurwa, jesteś? – Grzesiek szlocha, ukrywając twarz w dłoniach. – Kim ja jestem?

– Ty jesteś nikim. Nie istniejesz. Nie istniejesz beze mnie. Ja nie mogę istnieć bez ciebie. To proste.

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim w imieniu redakcji “Nowej Fantastyki”, aby ten świąteczny czas był dla Was cudowny i radosny, pełen dobrych wzruszeń. I aby fantastyczny, świąteczny nastrój towarzyszył Wam jak najdłużej, na przekór szarej i skrzeczącej rzeczywistości.

 

Wesołych Świąt!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Ana, ze względu na swe kompetencje i predyspozycje, tkwiła wewnątrz metalowej puszki wypełnionej matowym plastikiem i ludzkim smrodem. Godzinami ślęczała nad odczytami spektroskopów, opracowywała harmonogramy prac sond i klasyfikowała asteroidy ze względu na zawartość cennych pierwiastków, podczas gdy mrok i pustka nieubłaganie przesączały się przez kadłub kosmicznego stateczku wprost do jej duszy.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy