Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Wydawnictwo SQN przygotowało dla czytelników najnowszą książkę Michała Cetnarowskiego. Autor Bestii NajgorszejLabiryntów bierze się za bohaterów popkultury. Premiera Podwójnej tożsamości bogów już 30 sierpnia.

Fragment opisu:

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów, rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej, kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego, Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja, komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana, filmach fantastycznych wczoraj i dziś, książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę, tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę, ale też z fascynacją przygląda się kulturze popularnej.

 

publicystyka

Lato sprzyja konwentom, a oprócz wielu nowych imprez obecne są także te, zrzeszające fandom od lat. Jednym z takich wydarzeń jest Polcon, który w 2017 roku odbędzie się w Lublinie na terenie miasteczka akademickiego UMCS.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Byłem jedynym żyjącym człowiekiem i władałem całą stacją, dryfując w przestrzeni, zawieszony w niej tak, jak i mój umysł lewitujący w ciemności. I do niej też natychmiast uciekłem. Nienawidziłem światła, wstydziłem się prawdy, którą odkrywało. Ciało me, takie chude, rachityczne, żylaste i obrzydliwie blade – napawało mnie wstrętem.

57
kom

bemik - Lunitki

Duch Biblioteki | 05.08.17, g. 19:48 | kom. bemik

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

– Ciociu, nie gniewaj się, ale pomyśl sama: opowiedziałaś mi bajkę, a teraz żądasz, żebym w nią uwierzyła. Jest dwudziesty pierwszy wiek…

– I co z tego? Internety, komórki, telewizory! A te niezwykłe istoty były, są i będą, tylko ludziom coraz trudniej je dostrzec. Łatwiej wsadzić je w bajki niż spróbować poczuć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Michał Pe.

Patrzyłem na zabandażowane dłonie Mikiego, którymi na przemian pozdrawiał poddanych. O oddanie tłumu nie musiałem się lękać, a skoro trzymałem już w garści ster rządów, nadeszła pora na regulację spraw polityki zagranicznej. W tym właśnie celu przybyliśmy do Tindebergu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

– Bóg jest albo nie, ale i tak religia jest potrzebna. – Anuncjata odziana w błękitną sukienkę wygłasza tautologię tylko dla mego lewego ucha. Dostrzegam kątem oka, że kobieta poprawia burzę falowanych, karminowych włosów sięgających do ramion.

Ksiądz wyciąga szponiastą dłoń, na czole synka wykonuje znak krzyża i miękkim głosem szepcze magiczne zaklęcia.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy