Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Urbi.

Podeszła pod sam las, który o tej porze roku jest namiastką cmentarza. Wszystko tu spało, między konarami wiało pustką i melancholią. Pod zbutwiałą korą i na wpół zgniłymi liśćmi wygrzebała niedużą jamę. Ułożyła w nich kosteczki, jedna obok drugiej, ciasno, skrupulatnie. Dziwiła się, że było tak cicho, jakby uroczyście.

opowiadanie

Według portalu Publishers Marketplace, popularna młodzieżowa seria Król Kruków pióra Maggie Stiefvater trafi na małe ekrany. Studio Universal Cable Productions wykupiło prawa do adaptacji.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest RogerRedeye.

Mierzą się z ludźmi. Młodymi chłopakami, dorosłymi mężczyznami, wszystkimi, którzy chcą się sprawdzić. I zarobić krocie. Pod warunkiem, że nie zginą… Że nasze gady nie rozszarpią przeciwnika na strzępy, a potem zeżrą. Widzowie dostają obłędu, patrząc na krwawą  rzeź, nieraz trwającą bardzo długo. Na straszne starcie, a potem rozszarpywanie człowieczego ciała i zjadanie po kawałku. Na strumień krwi, brukający piasek areny i wylizywany przez gada.  

opowiadanie
science-fiction

Premierę drugiego tomu cyklu Piętno krwawej hrabiny zapowiedziano na 26 kwietnia tego roku. Pierworodna od wydawnictwa IUVI jest kontynuacją Potomków Toski Lee.

 

powieść
fantasy

Już za chwilę, 11 kwietnia, do sprzedaży trafi nowe wydanie młodzieżowej powieści young adult Wyścig śmierci. Książkę wydaje tym razem YA! – wcześniej, w 2012 roku, zrobiła to Wilga. Oba wydawnictwa należą do Grupy Foksal. 

Co ciekawe, powieść zbiera zasłużone, dobre recenzje – autorką jest znana z nietuzinkowego podejścia do literatury młodzieżowej Maggie Stiefvater, autorka cyklu Król Kruków.

 

powieść
fantasy

W księgarniach można już nabyć drugi tom książki Krzysztofa Haladyna Na skraju Strefy.  To polskie postapo wydane w cyklu Fabryczna Zona wydawnictwa Fabryka Słów,w którym najczęściej możemy znaleźć książki pisarzy zza wschodniej granicy.

 

powieść
fantasy

Do księgarni trafił dzisiaj najnowszy zbiór opowiadań Michała Centarowskiego – zawierający sześć interesujących tekstów Bestia najgorsza i inne sny o miłości i wolności. Książkę wydał Powergraph w swojej serii Kontrapunkty.

 

zbiór opowiadań
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy