Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W dniach 7-9 lipca odbędzie się Ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Facta Ficta w Krakowie.

Nakładem wydawnictwa Papierowy księżyc 21 czerwca ukaże się powieść autorstwa J. L. Bourne’a. Armagedon dzień po dniu to amerykańskie postapo, będące pierwszą częścią cyklu, opowiadającego o świecie opanowanym przez zombie. Poniżej fragment opisu:

Oto pisany odręcznie dziennik ukazujący walkę o przetrwanie jednego człowieka. Schwytany w sidła globalnej katastrofy, musi podejmować decyzje – wybory, które zaowocują albo życiem, albo wieczną klątwą przemierzania świata jako jeden z trupów.

 

powieść
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Spojrzałem w okno w nadziej, że świt i wschodzące słońce rozgoni pleśniopodobne  monstrum, które zalęgło się w pokoju. To co ujrzałem, wywołało zimne dreszcze. Na zewnątrz rozciągał się widok na ociekające wodą miasto z zielonego kamienia. Tak olbrzymie, że jego rozmiary przekraczały wszelkie wyobrażenie. Ściany i wrota pełne były płaskorzeźb i posągów przedstawiających nieznane istoty o monstrualnych i przerażających kształtach. 

 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Przedłużającą się ciszę zakłóciły na moment czyjeś kroki i trzask zamykanych drzwi. Pozostali milczeli. Nawet wygadany Lotan nie pisnął słówka, choć serce mu biło w przyspieszonym rytmie. May oderwała wreszcie twarz od jego ciała i ostrożnie zajrzała do wnętrza metalowej trumny.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

 – Nie jesteś pewny, czy to, co przekazała ci ta frakcja Falthraha jest prawdą. A jeśli i ty zostałeś zmanipulowany?

Sephra zaczął biegać wzrokiem na ortokwadrowo i parakwadrowo, jak gdyby szukał odpowiedzi na obrazach przedstawiających dzieje jego rodu. Sam też często nad tym się zastanawiał. Lękał się, że zabiją go wysłannicy apodyktycznej części osobowości Boga, albo też przejmą kontrolę nad jego umysłem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest SHADZIOWATY.

,,Nieaktywny od dziesięcioleci wulkan zagraża erupcją, zwiastując kres cywilizacji pająkoczłeków – mieszkańców antycznego miasta Yntaby. Plany powstrzymania wybuchu przez matriarchalny gatunek krzyżuje tajemniczy zakon. Los chce, że zadanie znalezienia rozwiązania, spoczywa na barkach Derakha’zaq – młodego rozsnuwacza.’’

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

Statek, to było to, rozmyślała Heidi. Niektóre z jej koleżanek miały na tyle oleju w głowie, żeby nie pchać się na naukową posadę w budżetówce. Zrobiły karierę w potężnych korporacjach lub znalazły sobie dzianych mężów. Wiele z nich dysponowało własnym nadświetlnym jachtem, a te, które ich nie miały, mogły sobie pozwolić na opłacenie takiej wycieczki. Jedna nawet wyszła za jakiegoś szejka, który sprawił  jej całkowicie zautomatyzowany pojazd, żeby, broń Boże, wzrok ludzki nie padł na skrawek jej nieodzianego ciała.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Yatzeck.

Kiedy szedł tu z belką na ramieniu wytykali go palcami, bali się spojrzeć w oczy, niektórzy uśmiechali się pod nosem. Przegrał. Byli też i tacy, którzy wzdychali ze zrozumieniem, załamywali ręce. I… to wszystko, na co było ich stać.

szort

Żołnierze kosmosu stali się obrazem kultowym dość długo po premierze, przez co 100 milionów dolarów utopionych w film Paula Verhoevena nigdy się nie zwróciło. Sama marka przetrwała jednak i wkrótce zobaczymy kolejną produkcję w świecie stworzonym w umyśle Roberta A. Heinlena.

0
kom

Dyżury Użytkowników!

beryl | 06.06.17, g. 18:52

Użytkowniku!

Jeżeli lubisz czytać opowiadania, udzielasz się na stronie – nie czekaj! Już dzisiaj zgłoś się do pełnienia dyżurów!

W ten sposób nie tylko pomożesz naszym autorom, ale również zapewnisz sobie większy wpływ na nominacje do piórek. O wiecznej sławie nie wspominając... :)

 

Zgłaszać można się tutaj:

http://www.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/13016

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy