Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Zalth.

Biodra prześladowcy zdobił sros, w dłoniach kołysały się dwie obwiązane rzemykami ciupagi, ozdobione upiornymi kawałkami futra, piór i kości. Trzonki wykonano ze spetryfikowanego serca jesionu powalonego przez halny. Zmatowione stalowe ostrza nie rzucały najmniejszych nawet refleksów.

Cieszyły się. Przelały dziś krew.

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Unfall.

– Czekaj, już ja cię dorwę! – ?krzyknął ojczulek, napinając procę, by po chwili wypuścić kamienny pocisk. Trafił. Pilotująca miotłę niewiasta wpadła w korkociąg, a trajektorię jej dalszego lotu zaczęła znaczyć smuga wysypujących się z torby ziół.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest michalovic.

Po dłuższym wahaniu duchowny odstawił szklankę z tanią brandy, którą próbował ukołysać się do snu i podszedł do pulpitu terminala na ścianie. Wywołał na ekran obraz z kamery w drzwiach i ujrzał wysokiego, ciemnoskórego mężczyznę. Szczegóły jego twarzy tonęły w cieniu rzucanym przez szeroki daszek czapki, spod której wystawały końcówki siwych włosów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

– Już się dosyć przez te wszystkie stulecia, am… tysiąclecia, nagadałem. Nie mam nic więcej do powiedzenia. A ludzie są zdolni bardziej do nienawiści niż miłości, ich rozwój prowadzi do przemocy, a pragnienia do wojen. I ten ciągły lęk. Dzieci boją się utraty matki, nastolatki utraty samych siebie, a potem jest tylko gorzej i gorzej, dorośli obawiają się utraty bliskich, choroby i śmierci. A na koniec umierają.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nessekantos.

Lacasa. Kraina możliwości, estiercolem i miodem płynąca. Świat młodych, pięknych i ambitnych. To tu rozgniły się wszystkie najlepsze firmy, to tu wykluły się największe fortuny. Z dala od palącego słońca, wściekłych wiatrów i zabójczych deszczy, życie mogło rozwinąć błony i szybować na ciepłych prądach nieskończonych możliwości. To był Raj.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest thargone.

Generał Organa wychyliła drinka i poszukała wzrokiem dziewczyny. Ray siedziala przy barze i bawiąc się plastikową palemką udawała, że nie zwraca uwagi na Kylo Rena, który ewidentnie popisywał się przed nią muskulaturą i mrocznym, uwodzicielskim spojrzeniem. W zupełnie innej galaktyce, wyglądałby jak niemiecka gwiazda synth-popu. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jradzyminski.

 Staś nie musiał się odwracać, żeby wiedzieć, kto za nim biegnie. Wysoki, zimny chichot rozległ się tuż za nim i chłopiec czekał na to, aż kościste palce upiora zacisną się na jego ramieniu. Biegnąc wzdłuż witryn sklepowych widział w szybach ślepia płonące na czerwono w nagiej czaszce. Dostrzegał srebrne emblematy na czarnym mundurze SS. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

– Pierdolona pustynia. Pierdolone piachy i kurewski upał wywołują takie wizje. – Sierżant Jackson dociągnął zapięcia kamizelki kuloodpornej. Mruczał pod nosem, aby rangersi go nie słyszeli. – Albo wieczorem wchłonąłem za dużo haju. Albo jedno i drugie. 

Splunął soczyście. 

– Potem męczą człowieka omamy – dodał po chwili. – Zwidy. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

Ren aż przystanął, tak piękne było pomieszczenie. Z sufitu zwisały wielkie żyrandole. Na podeście grała orkiestra. Ren rozpoznał gitarę, trąbkę i perkusję. Ale to fajne! Na tych wszystkich rzeczach grał jeden gość z sześcioma rękoma! I jeszcze śpiewał! Tak jak mówił As, (bo As zawsze ma rację) Ren bez trudu odnalazł stolik. Trochę się denerwował i chyba zapomniał co ma powiedzieć. Ufff, w ostatniej chwili mu się przypomniało!

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

– Brakuje mi czasu – wyznał mężczyzna takim tonem, jakby przyznawał się do czegoś wstydliwego.

– To zrozumiałe! I dodatkowej pary rąk, prawda?

– Sam nie wiem… Szef jeszcze nic nie mówi…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

– Chwilę tę uświetni, uświęci i upamiętni nasza była koleżanka, pracowniczka Sentymetal, Hermina Skorek. Hermina postanowiła złożyć u stóp pary młodej najcenniejszy prezent, na jaki ją stać – Henrik zrobił pauzę dla osiągnięcia efektu, po czym oświadczył:

– Swoje życie. Hermina popełni dziś samobójstwo.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest zygfryd89.

Kacper cały czas miał wrażenie, że Liliana nie wyszła z domu, chodził i szukał jej, jakby miała ukryć się w szafie lub pod łóżkiem.

Wówczas znalazł obraz, którego nigdy wcześniej nie widział. Początek drogi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Po­wo­li uniósł po­wie­ki. Przed nim stał Kerv. W świe­tle nie­mal peł­ne­go księ­ży­ca wy­glą­dał upior­nie. Uma­za­ny krwią, z dzi­kim bły­skiem w oku i twa­rzą wy­krzy­wio­ną okrut­nym uśmie­chem. W dło­niach dzier­żył oba mie­cze z ta­cy­ru. Ich ciem­ne ostrza bły­ska­ły, od­bi­ja­jąc księ­ży­co­wą po­świa­tę. Prze­tarł je ko­lej­no o rę­ka­wy skó­rza­nej kurty.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Zachowywałem się podle, działałem przeciwko Grzegorzowi, a jednak robiłem to z przekonania. Nawet tkwiąc w tym koszmarze, wciąż przeżywając wesele, które, zdaje się, dawno dobiegło końca, pamiętałem początki ich związku, spędzone razem chwile i to, co mnie najbardziej przerażało – cień Floriki.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka