Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest zrywoslaw.

– Gotowić się, świnki! – W słuchawkach osobistych komunikatorów zagrzmiał dziarsko głos sierżanta Mattisa. – Za czternaście sekund znajdziemy się w piekle, ale to my będziemy tam rozdawać ostatnie namaszczenie! – Uniósł w górę swój plazmowy karabin. Zawtórował mu chór bojowych okrzyków.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

Już wchodził w bramę, ale jeszcze zerknął – tak, wilczysko kucało na gałęzi kasztanowca, jakby przylepione do pnia, z kolanami pod brodą, jedną łapą złapało za gałąź sterczącą tuż nad pyskiem. Jeśli wiesz, że tam jest, to wiesz i widzisz: całą sylwetkę, powyginane kończyny, posklejaną, burą sierść i czasem nawet bladoświecące oczy; a jeśli nie wiesz, to nic tam nie ma, cień między gałęziami, jeden z miliona.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Skoneczny.

Poranną modlitwę zazwyczaj odmawiał na dachu. Klerykom przydzielano ascetycznie urządzone apartamenty na najwyższych piętrach. Usiadł ze skrzyżowanymi nogami i wziął głęboki wdech. Gdy wypuszczał powietrze, odchylił głowę i otworzył oczy. Błękitne niebo, przyozdabiane gdzieniegdzie oddalającymi się z zawrotną prędkością chmurami, stanowiło jedyną granicę jego myśli.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Za gwiazdami, za asteroidami na niewielkiej, nawet nienazwanej, planecie żyło sobie małżeństwo wynalazców – Pan Wynalazca i Pani Wynalazca. Oboje tworzyli skomplikowane maszyny, których wspaniałości nikt nie śmiał podważyć. Mieli jednak pewną żelazną zasadę: gdy jedno wpadało na pomysł, ono i tylko ono go realizowało. 

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Fragment ściany ustąpił z hydraulicznym sykiem, odsłaniając najbardziej sekretne z pomieszczeń tajnego rządowego laboratorium biotechnologi militarnej. Na środku sali, na stalowym stole, oświetlonym punktową lampą i spowitym błękitną poświatą pola siłowego, nie było absolutnie nic. Prezydent zacisnął szczęki.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

Sławek poczuł, że znowu się zaczyna. Przystanął, by przeczekać najgorszy moment. Przejmujące wrażenie, że swędzi go cała powierzchnia skóry, tyle że od środka, oraz ledwo uchwytny zapach burzy zniknęły tak szybko, jak się pojawiły. Otworzył powieki, które odruchowo zacisnął, i ruszył dalej, byle szybciej dotrzeć do domu.

W tym drugim Poznaniu barwy były bardziej nasycone, a powietrze wyraźnie cieplejsze.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

– No, nie wiem… – Ciężko westchnął. – Na pewno niejednokrotnie wysyła duszyczki nie tam, gdzie trzeba…

Wrzask nowego mieszkańca Nieba w wymiętoszonym garniturze i poplamionym krawacie przerwał dyskurs. Nowoprzybyły zmierzał w ich kierunku.

– Każdego upierzonego stwora, który twierdzi inaczej, zajebię bez litości, tak jak zatłukłem swoją babę!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest jeroh.

– Wampir jest gwiazdą – powiedziała. Uśmiechnęła się, widząc zdziwioną twarz pisarza. – Wampir, wielu tak Pusza nazywa. To z powodu trupio bladej karnacji, a także, oczywiście, z uwagi na dziedzinę, w której się specjalizuje. No więc facet jest gwiazdą. Ale w naszym środowisku, to znaczy wśród naukowców, większość uważa, że to zwykły showman. Nędzny celebryta. I nawet koledzy wampiryści, w każdym razie niektórzy z nich, nazywają go skończonym świrem. Wampir bowiem twierdzi, że mógłby już teraz otworzyć portal między światami. Sam jeden, tak po prostu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AlexFagus.

– Ed, widzisz tego idiotę w kącie karczmy? Z kapturem na łbie, kiepskim sztyletem na stole i fajką w zębach?

– Minstrel?

– Oczywiście, że minstrel! – syknął nerwowo Rosomak. – Przecież nikt zdrów na umyśle nie śniada w kapturze! Niestety to nie Zaganiacz, ale wie, gdzie tamten się znajduje. I – czekaj na najlepsze – właśnie się do niego wybiera. Wystarczy durnia śledzić, a zaprowadzi nas wprost do zadurzonej parki.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mirabell.

– Rozumiem – powtórzył Andrzej i położył rękę na stole tak, jakby chciał dotknąć nią dłoni podwładnego. – Marcin, posłuchaj. Jesteśmy częścią tego samego organizmu, my Hyal-mani, prawda? Wiem, że czasami jest ciężko, ale bądź świadom, że firma chce, żebyś rósł razem z nią. Grasz z nami w jednej drużynie i z twoim potencjałem czeka cię tu wielka przyszłość. Jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za swoją karierę, prawda?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest stn.

Byłem jedynym żyjącym człowiekiem i władałem całą stacją, dryfując w przestrzeni, zawieszony w niej tak, jak i mój umysł lewitujący w ciemności. I do niej też natychmiast uciekłem. Nienawidziłem światła, wstydziłem się prawdy, którą odkrywało. Ciało me, takie chude, rachityczne, żylaste i obrzydliwie blade – napawało mnie wstrętem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest bemik.

– Ciociu, nie gniewaj się, ale pomyśl sama: opowiedziałaś mi bajkę, a teraz żądasz, żebym w nią uwierzyła. Jest dwudziesty pierwszy wiek…

– I co z tego? Internety, komórki, telewizory! A te niezwykłe istoty były, są i będą, tylko ludziom coraz trudniej je dostrzec. Łatwiej wsadzić je w bajki niż spróbować poczuć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Michał Pe.

Patrzyłem na zabandażowane dłonie Mikiego, którymi na przemian pozdrawiał poddanych. O oddanie tłumu nie musiałem się lękać, a skoro trzymałem już w garści ster rządów, nadeszła pora na regulację spraw polityki zagranicznej. W tym właśnie celu przybyliśmy do Tindebergu.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

– Bóg jest albo nie, ale i tak religia jest potrzebna. – Anuncjata odziana w błękitną sukienkę wygłasza tautologię tylko dla mego lewego ucha. Dostrzegam kątem oka, że kobieta poprawia burzę falowanych, karminowych włosów sięgających do ramion.

Ksiądz wyciąga szponiastą dłoń, na czole synka wykonuje znak krzyża i miękkim głosem szepcze magiczne zaklęcia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Tym razem druga wojna światowa wybuchła wyjątkowo wcześnie. Faszyści mieli ogromną przewagę techniczną nad przeciwnikami, toczyli się po Europie jak najeżona karabinami kula śniegowa po stoku.

Avida już dawno oduczył się wnikania, co powodowało odchylenia. Tak po prostu było i należało się z tym pogodzić. Miał za zadanie znaleźć Helenę Iwanownę, a nie odbierać chleb historykom.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Tajemnicze wibracje przyciągały go do Grety niczym niewidzialne liny ciągnięte przez cwałującego mustanga. Zaczął się szamotać, sprawiając wrażenie złapanej w pajęczą sieć musznicy. Walczył sam ze sobą, by ponownie nie rzucić się na śpiącą Gretę i nie zbombardować jej milionem gorących pocałunków. Gwałtownym ruchem nałożył na siebie płaszcz i wybiegł z pokoju, trzaskając drzwiami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Unosił głowę i patrzył pustymi oczodołami. Owoce jego pracy wypełniały już całe prosektorium. Były wśród nich: wiszące w powietrzu obrazy z drobinek kurzu, rzeźby z lewitującej formaliny, katarynki z ludzkich zwłok – wszystko to, co ja sam tworzyłem. „Szczepan” także potrafił skomponować uwerturę ze smaków paelli z owocami morza czy utkać szatę z barw zachodu słońca.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Emelkali.

Uniósł wzrok, a wspomnienie tamtej odległej namiętności zadrżało jak obraz z projektora wyświetlającego na luźno wiszącym prześcieradle. Niewyraźne malowidło, poruszane echem przeszłości. Rozmyte mimo rozpaczliwych prób dopasowania ostrości.

Było coś takiego w tym człowieku… Coś niewinnego, słodko-gorzkiego. Coś co, acz przecież nie był niewinny ani w sensie seksualnym, ani żadnym innym, kazało właśnie takim go widzieć.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka