Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Niebieski_kosmita.

Teraz zdejmuję kombinezon termiczny tylko raz dziennie, kiedy idę do myjni. Lodowata woda z Amazonki nie pomaga w utrzymaniu ciepła, ale trzeba jakoś spłukać pot. Dzięki kombinezonowi jeszcze nie zamarzłam… Nie chcę sobie wyobrażać, co czują ci wszyscy ludzie, którzy ich nie mają.

Podobno nawet Karina Mills, formalna przywódczyni kolonii, nie ma w domu żadnego grzejnika. Nie mogę w to uwierzyć.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nessekantos.

Zamek, jak go nazywali “mieścianie”, był ogromnym, stalowym ruinowzgórzem, sercem Miasta strzegącym wejścia do Skarbca. Normalnie natura już dawno zrobiłaby swoje, oblepiając konstrukcję mackami z pnączy i mchu, przeżuwając metal i trawiąc go tak, że całe wzgórze zapadłoby się, tworząc jedną z wielu, nieskończenie wielu pułapek na nieostrożnych wędrowców.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest rogas.

Wy­cho­dzę z bio­ko­mo­ry. Pierw­sze kroki po dłu­gim śnie są za­wsze nie­pew­ne i trud­ne. Ciało musi przy­po­mnieć sobie pod­sta­wo­we ruchy, mię­śnie znowu po­czuć im­pul­sy. Cho­ciaż wiem, że BERT wy­bu­dzał mnie już od kilku go­dzin, wciąż prze­ni­ka mnie uczu­cie do­tkli­we­go zimna po hi­ber­na­cji.

– Jaki mamy sta­tus? – pytam, sta­wia­jąc ostroż­nie stopy.

– Awa­ria bio­ko­mo­ry numer sto osiem­dzie­siąt pięć, John.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest tramindeska.

Bydgoszcz od dawna obserwowała Zuzę. To nie była zupełnie głupia dziewczyna. Kończyła właśnie fajne studia, zapychała czas cokolwiek kuriozalnymi hobby i często spotykała się z tą Estonką na wygnaniu. Nosiła kolorowe rajstopy i łatwo ją było rozproszyć.

Była nic niewartym dzieckiem, które nigdy by nie przypuszczało, że wyrośnie na nic niewartego dorosłego.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest belhaj.

– Jesteśmy funkcjonariuszami Wydziału Przyszłych Zbrodni. Zostałeś oskarżony o spiskowanie przeciwko rządkowi przez Sąd Prekognicyjny. Zabieramy cię do centrali w celu przesłuchań.

– Ale… – Salzedo był w wyraźnym szoku. Nie miałem pewności, czy dotarły do niego moje słowa. – Ale ja nic przecież nie zrobiłem.

– Jeszcze nic. Lecz niedługo byś zrobił. – Uśmiechnąłem się. – Zabrać go i zwijamy się.

 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Realuc.

Adgar robił mnóstwo hałasu, gałązki trzaskały pod jego butami jedna po drugiej, kiedy to prowadząca go kobieta nie wydawała niemal żadnych dźwięków. Doskonale wiedziała jak i gdzie stawiać swoje bose stopy. Może jest leśną nimfą, albo jakąś tutejszą boginią? To by wyjaśniało, dlaczego nie mogliśmy się po prostu pieprzyć przy zajeździe, a musimy iść w jakieś specjalne miejsce. Nawet zwykłe kobiety są wybredne, a co dopiero boginie. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

Choć ramiona miała nadludzko silne, a paznokcie ostre, nie zdołała się wyrwać.

– Ty oszuście! – wysyczała z furią. – Ty zdrajco!

Ale chłopak tylko pokręcił głową.

– Niczego ci nie przysięgałem, kochana – rzekł. – Wszyscy wiedzą, że rusałkom nie składa się obietnic.

szort
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Skoneczny.

– Zet, igrek, iks, wu, fał… – zaczął recytować, prawie krzycząc. Kątem oka widział lecącą w poprzek koryta czarną chmurę. Dymiący, smolisty obłok zbliżył się na odległość kilku metrów, po czym został wessany w schowek na pościel. Steve zatrzasnął kanapę i rzucił się na nią całym ciężarem ciała, nadal nie odrywając wzroku od „Palestyny”.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest kchrobak.

Po­ma­rań­czo­wa kon­tro­l­ka za­mi­go­ta­ła w ką­ci­ku pola wi­dze­nia. Wy­wo­łał alert na front. Pięć pro­cent. Uśmiech­nął się pod nosem i ska­so­wał ko­mu­ni­kat. Trzy go­dzi­ny stan­dar­do­we­go ob­cią­że­nia i bę­dzie wolny.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest jacek001.

Mamy maszyny, które krążą w naszych żyłach, w obwodach aort, w synapsach półkul. Jesteśmy… Prawie jak ludzie, prawie jak anioły – skojarzeni z bitami szóstek, połączeni z absolutną (meta)fizyczną samowystarczalnością. Miks śmiertelnego z nieśmiertelnym, ograniczonego z nieskończonym. Zafiksowani, zaprogramowani na świat, który istnieje tylko w wyobraźni. Reszta jest szumem tła, rusztowaniem dla zaimplementowanej szóstkami szarej strefy wspomaganego myślenia…

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

– Głupcy! – zacząłem krzyczeć na całe gardło. Przechodnie spoglądali na mnie jak na wariata. – Sprzedaliście własną wolność dla bezpieczeństwa! To nieludzkie!

Po upływie tysiąca dziewięciuset dwudziestu ośmiu milisekund od momentu, w którym otworzyłem usta, padłem unieruchomiony na ziemię i straciłem przytomność.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

Siedzący za stołem człowiek rozciągnął usta w swoim lekkim, łagodnym uśmiechu. Z uwagą przypatrywał się zapalniczce. Nie mógł oderwać od niej wzroku.

– Tak go męczyli, żebyśmy zapłacili okup. Tyle pieniędzy! – Kobieta znowu zaczęła łkać. – A potem i tak by go zabili. Skurwysyny. Wzięliby się za uczciwą bandytkę, a nie za takie numery. Jebańce.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest MrBrightside.

Gdy postawiłem już krzyżyk na dokonaniach ojca, gdy nabyłem pewności, że jego dzieła nie można wykorzystać w żadnym pobożnym celu, wówczas mój świat ponownie nabrał barw. Odzyskałem cię. Choć serce z trudem zaczynało godzić się z niepowetowaną stratą, nie musiało dłużej tego robić. Bo znowu miałem cię przy sobie. Radosną, czułą, uroczą. Po prostu piękną.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest CountPrimagen.

Teraz mogła znacznie dokładniej przyjrzeć się towarzystwu swego syna – chłopiec był znacznie mniejszy od Mateuszka, nieproporcjonalnie zbudowany i szkaradny. Jego skóra przypominała błoto – szare, lepkie i spękane. Śmiejąc się ochryple, kopał w wilgotnym, miejscami porośniętym mchem, piasku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

Z niecierpliwością doczekałem fajerwerków zwiastujących koniec nabożeństwa. W tym miesiącu nasza wirtualna świątynia pokazywała replikę karnawału w Rio, a brązowoskóre akolitki ubrane głównie w biżuterię potrafiłyby każdego dusigrosza skłonić do wepchnięcia datku za paseczek stringów. Tym bardziej, że po każdej zebranej setce bitcoinów kwestarki tańczyły kilka taktów samby zakończone efektownym szejkiem.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka