Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Natarela.

Coś mi tu śmierdziało i to bynajmniej nie unosząca się obok nas oślizgła plątanina podgniłych łodyg tataraku. Choć może i ona, bo podejrzanie przypominała pokrycie dachu jakiegoś podwodnego domostwa…

Zanim sobie to uświadomiłam, głowa Radomiry zniknęła z powierzchni z głośnym ślurp! Ułamek sekundy później coś chwyciło mnie za łydkę i pociągnęło na dno.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Emelkali.

Porównanie do bogini miłości kompletnie zaskoczyło krasnoludkę. Przez chwilę chciała zapytać, czy chłopinie jaki wywar do łba nie uderzył, albo czy za dziecka nie tłukli go po tej durnej makówce, żeby rozumu wbić, co najwyraźniej nie pomogło. Tak, przez chwilę nad tym dumała.

– To może mnie uwolnicie? – zapytała łagodnie. A co? Warto spróbować, przecie jak się chłopu coś naraz poprzestawiało, trza wykorzystać.

– A dacie buziaka? – Nabożnie poprosił gwardzista.

Potem, pomyślała Beneria, potem się, cholera, zastanowię, o co chodzi.

– Jasne. Nawet dwa, tylko mnie rozwiążcie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest annyonne.

Nagle ujrzała wychodzącego spomiędzy skał młodzieńca. Miał złote włosy o czerwonawym odcieniu, układające się w miękkie loki, i najpiękniejsze jakie kiedykolwiek widziała oczy w odcieniu morskiej wody. Zaczęli rozmawiać, żartować i śmiać się razem, i nim nastała noc, królewska córka pokochała nieznajomego całym sercem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest śniąca.

Jakby chcąc się samemu za głupotę ukarać, uderzył z impetem czołem o belkę, której się trzymał. Z nadgryzionego przez korniki drewna próchno się posypało. Drobinki zawierciły Jaśkowi w nosie, aż kichnął. Próbował odkaszlnąć i odetchnąć głębiej, ale żar bijący z dołu dusił.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Rokitnik.

Bez­kre­sna, lo­do­wa pu­sty­nia przy­kry­ła ca­łu­nem ruiny ludz­kiej cy­wi­li­za­cji. Mar­twe morze bia­łe­go puchu, roz­wie­wa­ne­go przez sza­le­ją­cy w pu­sta­ci wiatr.

Bu­dow­ni­czo­wie ode­szli, ale widmo ich obec­no­ści wciąż uno­si­ło się nad za­ma­rza­ją­cą pla­ne­tą. Po­rzu­ci­li swe dawne dzie­ła, wy­sta­ją­ce jesz­cze gdzie­nie­gdzie ponad nie­ustę­pli­wy śnieg. Po­zo­sta­ły jako mil­czą­ce po­mni­ki, przy­po­mi­na­jąc świa­tu od­le­głą prze­szłość.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest jacek jarecki.

Okna ludzkich siedzib były ciemne. Nie spotkał nikogo i tylko marnotrawne koty przypatrywały się jego wędrówce. W końcu skręcił w wąską dróżkę, wiodącą pomiędzy metalowymi grzebieniami ogrodzeń, ku zbawczej ścianie lasu. Tam czekał na niego rozgniewany jego szaleństwem Bóg, którego nabył wraz z prawem do korzystania z azylu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest jahusz.

Wpadli do granicznych układów i już na podświetlnej zaatakowali czekające na nich statki. Pierwsze były krążowniki igholatańskie, korzystały z korytarzy ciut wcześniej utworzonych przez ludzi. Wytraciły szybkość zaraz po wyjściu z nadświetlnej. Rozpoczęły ostrzał liniowy. Za nimi wlokły się transportowce. Wypadały z czarnej otchłani podprzestrzeni wprost w pola minowe granic układu gwiezdnego. Zapalały się w eksplozji i gasły.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PożeraczBułek.

Józef ogłupiał. Nie pamiętał, jak trafił z powrotem do chałupy. Nie pamiętał, skąd w domu wzięły się baby ze wsi. Ktoś wziął go pod rękę i wyprowadził z izby na dwór. Szedł posłusznie jak cielę na rzeź, posadzono go przy studni. Z daleka gapił się w okno, za którym rozgrywały się sceny jak z jakiegoś ponurego teatrzyku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest katia72.

Skórzany fotel pochłonął drobne ciało, a umysł wsiadł do drewnianej łodzi i popłynął do ciemnego łęgu. Rozłożyste dęby złowrogo groziły jej łysymi gałęziami. Zaczął padać śnieg i w przeciągu zaledwie paru sekund leśny strumień skuł lód. Wstała, odłożyła wiosło i powoli zniknęła między drzewami.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest tramindeska.

– Szefie, w porządku? Skończyłeś pracę? – zapytał zaniepokojonym tonem anioł, z trudem dotrzymując kroku Wszechmocnemu. – Znalazłeś coś ciekawego? – dodał, widząc nieduży tobołek przewieszony przez ramię Stwórcy.

– O tak. Znalazłem. Własną głupotę. – Bóg żachnął się i posłał aniołowi wściekłe spojrzenie. – Wystarczyło kilka godzin. Kilka godzin i wszystko bierze w łeb.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Natan.

– Nie oddam duszy! – niemal syknął Itarski.

Stuk klawiatury ustał, a oczy pracownika skierowały się na petenta.

– Miło mi to słyszeć – odpowiedział Damian. – Może pan nie uwierzyć ile osób tutaj chce nam opchać swoją duszę. Naprawdę, utrapienie pańskie. Jakby diabeł nie mógł popracować na boku.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Sobotnie rozleniwienie snuło się po okrytym mrokiem mieszkaniu, szukając w ciemnych zakamarkach okruszków magii. Oliwia niespiesznie włożyła nylonowe rajstopy w cielistym kolorze. Założyła bordową, obcisłą sukienkę, zapinaną na małe, połyskujące guziki i żółty, rozkloszowany płaszcz. Zbiegła po schodach na ulicę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Michau.

– Ludzie nas skrzywdzili – powiedział Mikołaj. – Wymyślili nas, bo nas potrzebowali. Narzucili nam przeznaczenie. A kiedy pobudowali swoje miasta i elektrownie uznali, że teraz już nie muszą bać się potworów. Wystarczyło im bać się siebie nawzajem – zaciągnął się. Ciemny pokój wypełniony był dymem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest bemik.

Przypomniała sobie, dlaczego porzuciła marzenia. Czuła pod palcami papierowy dotyk skóry mamy. Widziała uśmiech wywołujący kaskadę zmarszczek, wiecznie zaskoczone spojrzenie pytające, kim jesteś? I niedowierzanie. Tak, to ja, mamusiu, twoja córka.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– A podobno śmierć jest sprawiedliwa… Powiadali, że potem nie ma równych i równiejszych, królów i chłopów…

– Och, nie narzekaj tyle! Ludzki pan, nikomu nie broni miejsca przy kadzielnicy.

– Ale sam zajmuje najlepsze! Cały dym leci mu prosto w oblicze!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest jacek jarecki.

 Czytał pan mój list, więc mniemam, że wie pan, dlaczego musiałem zarżnąć tę świnkę, a była to świnka po czwartej przemianie. Z jednej strony żal materiału, ale z drugiej, materiał nie rokował poprawy. Błędy można wybaczyć, ale nie wtedy, gdy łączą się z pychą i pogardą wobec ludzi. 

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest rogas.

Uchyliłem drzwi i powoli wszedłem do mieszkania. Podłoga trochę skrzypiała, więc starałem się bardzo ostrożnie stawiać kroki. W pomieszczeniu było strasznie ciemno, nic nie widziałem…

– Czemu tu jest tak cholernie ciemno? – zapytałem Autora.

– Hmm – odparł i po chwili odezwał się dźwięk klawiatury.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest adanbareth.

 Noc była cicha, bezwietrzna. Księżyc leniwie oświetlał swoim blaskiem rozłożyste drzewa. Wysoki elf ziewnął przeciągle i oparł się na swojej włóczni. Należał do tych wartowników, którzy nigdy nie mają szczęścia do wart, a zatem i do wszystkiego innego. Gdyby, na przykład, częściej dostawał dzienne warty, dziewczyna nie rzuciłaby go przed tygodniem. Dziewczyny z jakiegoś powodu zawsze nalegają na nocne randki.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka