Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

– Oto zapłata godna Estwalczyka! Za lata tyranii! – krzyczał dowódca. Z uśmiechem na twarzy obrócił rękojeść broni. Kupiec zawył z bólu.

Żołnierz z blizną wykonał krok w kierunku dziewczynki. Ryknął wściekle, gdy na drodze stanął mu koń cudzoziemki.

– Zamknij oczy! – rozkazała dziecku Sejlum i sięgnęła pod płaszcz.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– Czemu? – zapytała przez łzy. – Czemu mi to zrobiłeś? Czyż twoim zadaniem nie jest brać, co dają? Nie musiałam tego widzieć.

– Nie musiałaś, ale lepiej, żeś zobaczyła, miła panno. – Diabeł w zamyśleniu oglądał swoje zakrzywione paznokcie. – Nie sztuka wziąć nieświadomą duszę. Sztuka ją uświadomić i porwać potem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

– Po cholerę mają w ogóle lądować? – spytał Shadow, szef jednostek specjalnych i wywiadu. – Wystarczy, że dadzą osłony na maksa, wejdą w system jak w masło, a po dotarciu w okolice Marsa odpalą Wyrąbiście Niemały Spaczony Miotacz Pożogi i Ziemia wyparuje.

151
kom

ocha - Miasto

Duch Biblioteki | 03.10.17, g. 19:15 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Rano wy­jeż­dżasz do Osli. Mu­sisz spraw­dzić, co tam się dzie­je. W nie­zbyt ja­snych oko­licz­no­ściach zmarł męż­czy­zna, zdaje się kra­wiec, aresz­to­wa­no jakąś dziew­czy­nę, oskar­żo­no o czary. A zaraz potem w celi do­łą­czy­ły do niej matka i babka.

Asger uniósł prawą brew i wydął po­licz­ki, a puł­kow­nik po­czuł, jak dło­nie bez­wied­nie za­ci­ska­ją mu się w pię­ści.

– Cza­ry-ma­ry – mruk­nął chło­pak.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Pamięta pan jeszcze te stare filmy science-fiction? Jak „Łowca androidów” albo „Ja, robot”? Oglądając je po raz pierwszy myślałem „Co za głupstwo, przecież nigdy nie dojdzie do tego, że maszyny przejmą kontrolę nad światem. Przecież coś, co stworzył człowiek, nie może być od niego inteligentniejsze”. Później okazało się, że nie miałem racji.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

U nas zielono, bynajmniej nie od drzew (tak, była trzecia wojna światowa) i dość gorąco (tak, efekt cieplarniany stał się efektem megacieplarnianym). Dostałam kwaterę w podwodnym mieście (tak, na powierzchni ziemi już nikt nie mieszka). Prawo się skomercjalizowało i służy teraz większości, tak jak ma być.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

– Ale jak ja sobie poradzę na dworze? Jedna sprawa zrobić na wszystkich wrażenie podczas balu, ale żyć tam przez cały czas, to już druga kwestia! Na tej uczcie nic nie jadłam, bo bałam się, że wezmę nieodpowiedni widelczyk i wszyscy będą się ze mnie śmiali…

– Histeryzujesz, moja droga.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Emelkali.

Konto przyjemnie puchło . Na tyle przyjemnie, że Addie przestał mieć wyrzuty sumienia. Poza tym robiliśmy przecież dobry uczynek, nie? Nasze błogosławione skrzydła z anielskim piórkiem pchały ludziska do kościoła, że aż miło. Ktokolwiek tam jest, jeśli jest, na górze, nie powinien mieć do nas chyba pretensji, nie? Robiliśmy za pierwszorzędnych naganiaczy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Jacek_L.

Pokład pod stopami drży przyjemnie, jak zawsze, gdy dziobowe żagle wypełnia ciepły, wznoszący prąd. Okręt przechyla się lekko, celując bukszprytem w biel cumulusa, a chłopcy chwytają się want i relingów, śmiejąc w głos. I ja zaciskam dłonie na barierce pokładu sterowego, na wszelki wypadek, gdyby nagły powiew wiatru poderwał dziób jeszcze wyżej, i śmieję się razem z nimi. Wracamy do domu!

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

– Potrzebujemy go dla celów strategicznych. Wielu okrętów… – ciągnął. – Nie mówimy o tym głośno, jednak zbliża się końcowe rozstrzygnięcie. Nadchodzi.

 Pokręcił głową.

– Fenrir, dziwię się, że tego nie rozumiesz. – Nasilił głos. –  Mam wrażenie, że chciałbyś żyć jak dawniej – pod ziemią, w tunelach, składach i schronach. Pragnie tego wielu… To się już nieodwołalnie skończyło.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest kchrobak.

Pro­mień do­tarł do Zie­lon­ki o dzie­wią­tej trzy­dzie­ści sześć. Pul­su­ją­cy słup, spa­da­ją­ce­go z nieba, ognia, który przez dobre dwie mi­nu­ty był wi­docz­ny w pro­mie­niu kil­ku­dzie­się­ciu ki­lo­me­trów, oko­licz­ni miesz­kań­cy wzię­li za karę boską.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Pamiętasz zapewne historię o śpiącej damie ze szpilką w głowie? Pewnej nocy wybrałem się w tamte strony, celem powzdychania do czasów, gdy jeszcze nie wiedziałem, że się puszczasz ze Starskim. Naraz, oczy przetarłem ze zdziwienia, bo po ruinach snuła się zmora w białej szacie, ze szpilą w czerep wbitą.

szort
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka