Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Marianna.

Znudzona sprzedawczyni w kusawym fartuchu, wyglądającym na pożyczony od niższej i szczuplejszej koleżanki, ożywiła się dopiero, gdy spytałam o feralne ogródki działkowe.

– A, to te, co to się ten utopił – odgadła w mgnieniu oka.

– Tak – podchwyciłam. – Znała go pani?

– A że pani jest kto, że o to się pyta? – Zmarszczyła brwi podejrzliwie. – I skąd?

Szukając podpowiedzi, przebiegłam wzrokiem po półkach zastawionych tanim alkoholem.

– Z „Hiper Expressu” – skłamałam.

70
kom

AQQ - Sterowani

Duch Biblioteki | 07.12.17, g. 23:02 | kom. AQQ

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

Grypa zaatakowała wiosną dwa tysiące czterdziestego roku. Pandemia zebrała obfite żniwo. Były miasta, w których nie przeżył nikt. Jednak my ocaleliśmy. Zmutowany wirus zdziesiątkował mieszkańców stolicy, a ci, którzy przeżyli, poczuli się jak wybrańcy, którym Bóg dał, podobnie jak Noemu, drugą szansę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Morgiana89.

Deszcz siąpił coraz mocniej, a na gmachu najbliższego budynku zahuczała sowa. Goście pośpiesznie kierowali się na salę, ale ksiądz pozostał na miejscu. Patrzył na puszczyka z Zielonego Boru, żółte oczy ptaka przewiercały go na wylot.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest kchrobak.

Twardowski rozparł się w fotelu.

– No, tośmy mu pokazali, he he – zarechotał.

– Śmy? – zakpiła żona. – A cóżeś ty takiego osiągnął? Moja to, nie chwaląc się, zasługa.

szort

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest rafau.

Jestem w końcu cywilizowanym człowiekiem: myślę racjonalnie, wierzę w tolerancję i w to, że gdy przekazujesz swoja pozytywną energię drugiemu, on odpłaca ci się w ten sam sposób. Powiedzmy, że będę mówił o nich „Przybysze”. To ładnie brzmi. Tak gościnnie. „Kosmitów” zostawiam dla niedouczonych ciemniaków, ksenofobów i fundamentalistów.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Slomka.

Coś mi nie gra.

Normalnie, mieszkanie powinno wyglądać nienormalnie – plac zabaw Mad Maxa. Tymczasem meble stoją tam gdzie je rano zostawiłem, nic nie wala się po podłodze, a kosze na zabawki zerkają oczami smutnych żołnierzyków i innych robotów pozbawionych zajęcia.

szort

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest SzyszkowyDziadek.

– No więc… – zaczął chłopak w deltoidowych okularach, wyraźnie speszony obecnością kamer. – W naszym przypadku była to bardziej strzała Zenona…

– To znaczy? – Prowadzący podrapał się po głowie. – Przecież nasz program nazywa się…

– Strzała Amora! – zgodnie ryknęła publiczność, a serduszka znów zaczęły swoją wesołą palpitację.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Kapitanie, coś tu się dzieje. – Dramatyczny szept Kerka wsączył się w ucho Sidorta, wywołując dreszcz. Asger spojrzał na podwładnego zirytowany i rozkojarzony. Niezrażony porucznik mówił dalej:

– Te trupy… Nie wyglądają na maruderów, szpiegów czy kogo tam.

– A jak wyglądają maruderzy?

Kerk Tor przygryzł wargę. Podniósł dłoń, w której trzymał niewielką latarenkę. Wątły ognik nieco oświetlił twarz dowódcy. Pomarańczowy płomień zamigotał w oczach Asgera, chwilowo przeganiając z nich inny, niezdrowy blask.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest AQQ.

Witaj w wirtualnym biurze podróży Koncernu Time. Za chwilę zabierzemy cię w niezwykłą podróż. Wystarczy wybrać czas i miejsce do którego chciałbyś się udać, aby przeżyć wspaniałą przygodę z przeszłością – rozległ się kobiecy głos z urządzenia. 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mały Słowik.

– Hm? – zapytała, ze zdziwieniem tak naturalnym na wszelkich płaszczyznach, że aż odebrało mu mowę. Barwa głosu, drobny skręt głowy, bardziej powierzchowne spojrzenie piwnych oczu. Czy kiedyś były piwne? Należałoby sprawdzić.

Być może rzeczywiście rozpisał porządną sekwencję. Być może Nova zaczęła się uczyć. W końcu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Suseł.

 Jeże otoczyły go ze wszystkich stron. Wiewiórki zakotłowały się nad jego głową. Powietrze wypełnił ich gniewny syk. Pani Jesień zbliżyła się powoli, dostojnie. Nie podobała mu się już wcale. Przyłożyła palec do ust, wzrokiem wskazała dzieci, hasające w stercie liści. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Finkla.

To dziecko było tak naiwne, tak podatne na manipulacje… Ale tatuś potrafił zadbać o jedynaczkę. Jeszcze znajdzie taką dźwignię, że ten kurduplowaty włoski przybłęda trzy razy się zastanowi, zanim skrzywdzi jego ukochaną dziewczynkę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest LanaVallen.

– Jak się nazywasz? – spytałem.

Dziewczynka nie odpowiedziała, zajęta swoją pracą.

– To twoi rodzice? – parłem dalej. Milczenie sprawiało, że nie umiałem odejść. – Hej! – krzyknąłem rozeźlony i chwyciwszy ją za ramię, odwróciłem w swoją stronę.

Kiedy to zrobiłem, z jej gardła wydarł się krzyk, oczy rozszerzyły ze strachu, a skóra zbladła. Nagle zemdlała.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Źle sypiam, odkąd zyskałem świadomość, że gdzieś tam, tuż za ścianą, mogą znajdować się nienazwane stwory, których istnienia nie potrafimy objąć umysłem. Które czają się w ukryciu, gotowe w każdej chwili zniszczyć nasz świat. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Saan wró­cił na mo­stek peł­nią swo­jej jaźni. Zbli­żał się mo­ment, na który cze­kał od dawna. Jego okręt miał prze­kro­czyć gra­ni­ce zna­nej im rze­czy­wi­sto­ści. Zaj­rzeć za kur­ty­nę Wszech­świa­ta i po­dej­rzeć jego naj­głę­biej strze­żo­ne ta­jem­ni­ce. Do ta­kiej misji po­trzeb­ny był okręt wy­jąt­ko­wy pod każ­dym wzglę­dem. I taką jed­nost­ką był wła­śnie „Nie­po­wstrzy­ma­ny”.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

Karmilla wzięła do ręki fragment potłuczonego szkła i z lubością przeciągnęła krawędzią po przedramieniu. Kreska krwi powoli zamieniła się w strużkę szkarłatu, skapującego leniwie na blat stołu.

– Nie boli cię to? – spytał mężczyzna.

– Mięczak – prychnęła kobieta i dodała następne nacięcie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Nadszedł jeden z tych ciepłych i pogodnych dni, które zdarzają się zbyt rzadko. Co oczywiste, żaden dzień na Bryle nie był dniem zwyczajnym, takim, jakie bywają dni na pierwszej, lepszej planecie. Przez większość czasu podróż przebiegała w kosmicznej pustce, a wtedy Wieżę i wszystko wokół spowijały mroźne ciemności. Dni nastawały jedynie, gdy Bryła przelatywała w pobliżu Gwiazd. Zazwyczaj jednak w zbyt dużej odległości, by prócz bladej poświaty, dotarło tu również ciepło.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka