Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest michalovic.

Po dłuższym wahaniu duchowny odstawił szklankę z tanią brandy, którą próbował ukołysać się do snu i podszedł do pulpitu terminala na ścianie. Wywołał na ekran obraz z kamery w drzwiach i ujrzał wysokiego, ciemnoskórego mężczyznę. Szczegóły jego twarzy tonęły w cieniu rzucanym przez szeroki daszek czapki, spod której wystawały końcówki siwych włosów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

– Już się dosyć przez te wszystkie stulecia, am… tysiąclecia, nagadałem. Nie mam nic więcej do powiedzenia. A ludzie są zdolni bardziej do nienawiści niż miłości, ich rozwój prowadzi do przemocy, a pragnienia do wojen. I ten ciągły lęk. Dzieci boją się utraty matki, nastolatki utraty samych siebie, a potem jest tylko gorzej i gorzej, dorośli obawiają się utraty bliskich, choroby i śmierci. A na koniec umierają.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nessekantos.

Lacasa. Kraina możliwości, estiercolem i miodem płynąca. Świat młodych, pięknych i ambitnych. To tu rozgniły się wszystkie najlepsze firmy, to tu wykluły się największe fortuny. Z dala od palącego słońca, wściekłych wiatrów i zabójczych deszczy, życie mogło rozwinąć błony i szybować na ciepłych prądach nieskończonych możliwości. To był Raj.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest thargone.

Generał Organa wychyliła drinka i poszukała wzrokiem dziewczyny. Ray siedziala przy barze i bawiąc się plastikową palemką udawała, że nie zwraca uwagi na Kylo Rena, który ewidentnie popisywał się przed nią muskulaturą i mrocznym, uwodzicielskim spojrzeniem. W zupełnie innej galaktyce, wyglądałby jak niemiecka gwiazda synth-popu. 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest jradzyminski.

 Staś nie musiał się odwracać, żeby wiedzieć, kto za nim biegnie. Wysoki, zimny chichot rozległ się tuż za nim i chłopiec czekał na to, aż kościste palce upiora zacisną się na jego ramieniu. Biegnąc wzdłuż witryn sklepowych widział w szybach ślepia płonące na czerwono w nagiej czaszce. Dostrzegał srebrne emblematy na czarnym mundurze SS. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest RogerRedeye.

– Pierdolona pustynia. Pierdolone piachy i kurewski upał wywołują takie wizje. – Sierżant Jackson dociągnął zapięcia kamizelki kuloodpornej. Mruczał pod nosem, aby rangersi go nie słyszeli. – Albo wieczorem wchłonąłem za dużo haju. Albo jedno i drugie. 

Splunął soczyście. 

– Potem męczą człowieka omamy – dodał po chwili. – Zwidy. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

Ren aż przystanął, tak piękne było pomieszczenie. Z sufitu zwisały wielkie żyrandole. Na podeście grała orkiestra. Ren rozpoznał gitarę, trąbkę i perkusję. Ale to fajne! Na tych wszystkich rzeczach grał jeden gość z sześcioma rękoma! I jeszcze śpiewał! Tak jak mówił As, (bo As zawsze ma rację) Ren bez trudu odnalazł stolik. Trochę się denerwował i chyba zapomniał co ma powiedzieć. Ufff, w ostatniej chwili mu się przypomniało!

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

– Brakuje mi czasu – wyznał mężczyzna takim tonem, jakby przyznawał się do czegoś wstydliwego.

– To zrozumiałe! I dodatkowej pary rąk, prawda?

– Sam nie wiem… Szef jeszcze nic nie mówi…

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

– Chwilę tę uświetni, uświęci i upamiętni nasza była koleżanka, pracowniczka Sentymetal, Hermina Skorek. Hermina postanowiła złożyć u stóp pary młodej najcenniejszy prezent, na jaki ją stać – Henrik zrobił pauzę dla osiągnięcia efektu, po czym oświadczył:

– Swoje życie. Hermina popełni dziś samobójstwo.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest zygfryd89.

Kacper cały czas miał wrażenie, że Liliana nie wyszła z domu, chodził i szukał jej, jakby miała ukryć się w szafie lub pod łóżkiem.

Wówczas znalazł obraz, którego nigdy wcześniej nie widział. Początek drogi.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Po­wo­li uniósł po­wie­ki. Przed nim stał Kerv. W świe­tle nie­mal peł­ne­go księ­ży­ca wy­glą­dał upior­nie. Uma­za­ny krwią, z dzi­kim bły­skiem w oku i twa­rzą wy­krzy­wio­ną okrut­nym uśmie­chem. W dło­niach dzier­żył oba mie­cze z ta­cy­ru. Ich ciem­ne ostrza bły­ska­ły, od­bi­ja­jąc księ­ży­co­wą po­świa­tę. Prze­tarł je ko­lej­no o rę­ka­wy skó­rza­nej kurty.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Zachowywałem się podle, działałem przeciwko Grzegorzowi, a jednak robiłem to z przekonania. Nawet tkwiąc w tym koszmarze, wciąż przeżywając wesele, które, zdaje się, dawno dobiegło końca, pamiętałem początki ich związku, spędzone razem chwile i to, co mnie najbardziej przerażało – cień Floriki.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Ślub się odbędzie, pojedynek zaś niech będzie częścią celebracji weselnych. Potyczki najmężniejszych wojowników stanowią część tradycji, ale dawno nie było tu starcia między krasnoludem i elfem. Sądzę, że to dobrze wpłynie na morale.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Sala bankietowa zaczęła świecić pustkami. Goście rozchodzili się, służba zaczynała sprzątać. Jeszcze tylko przy jednym ze stołów toczyła się zażarta i głośna dyskusja na temat wyższości miecza nad łukiem. Przy czym przewagi i argumenty zmieniały się u rozmówców wraz z każdym wypitych kielichem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Żongler.

„Matko, umarłem”, przygotował się w myślach Ksenofidus. Spojrzał na własne ciało, leżące nieruchomo na zakrwawionej podłodze. „Chciałem uciąć dół kartki nożem do papieru i złapałem za niewłaściwy koniec. Chyba dźgnąłem się w serce.” Cóż za idiotyczna śmierć! Nawet jak na takiego nieudacznika jak on.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Teraz nastał porządek. Kuchenny hałas blaszanych naczyń wzmagany wrzaskami kierownika znikł. Jego miejsce wypełniły kojące dźwięki płynące z głośników nad kasami, przy których klienci składają zamówienia. Chyba już wcześniej, to znaczy przed nastaniem Szefa, puszczano muzykę,  lecz we wszechobecnym harmidrze po prostu nie było jej słychać. Nie ma już wiecznej bieganiny, kłótni i przepychanek przy lodówkach i stanowiskach do smażenia.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka