Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Przywdział tradycyjny strój, nie sposób przewidzieć, gdzie i kiedy ktoś może rzucić mu wyzwanie.

(…) Dotarli pod świątynię, gdy słońce zeszło już do linii horyzontu. Wykonana była ze stali, to potrafił rozpoznać. Prawie czarna, matowa, jakiej nigdy jeszcze nie widział, ale stal.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Natarela.

– Ale… ale przecież to unikat! Nikt na świecie takiej nie posiada, bo nie istnieje taka druga! Cena nie może być tak śmiesznie mała. To…

– To moje ostatnie słowo. Zresztą widzi pani, jaka ona jest szkaradna. Nikt nie zapłaci więcej.

Na twarzy sprzedawczyni malowało się niezadowolenie, ale i desperacja. To drugie przeważyło, bo machnęła ręką na Model XX/42.

– Niech pani jeszcze przymierzy.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest kam_mod.

Gdy za­sia­dła na tro­nie, wy­glą­da­ła pięk­nie w dłu­giej, czer­wo­nej sukni, z dłoń­mi w pier­ście­niach. Pro­ste, ciem­no­brą­zo­we włosy zo­sta­ły ufry­zo­wa­ne w za­wi­ły kok. Ale skóra sczer­nia­ła i przy naj­mniej­szym do­tknię­ciu od­cho­dzi­ła pła­ta­mi z po­licz­ków i rąk. Puste oczo­do­ły zda­wa­ły się ob­ser­wo­wać pod­da­nych, a szczę­ka, trzy­ma­jąc się na ostat­nich ścię­gnach, była roz­chy­lo­na, na­da­jąc twa­rzy Inês za­sko­czo­ny wyraz. O tak, Inês, choć nie są­dzi­łaś, że ci się uda, do­cze­ka­łaś tego, co ci się na­le­ża­ło.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest RogerRedeye.

Ten pieprzony kutas Harrison rżnął jego żonę. Od dawna, wcale się z tym nie kryjąc. Sprowadził dodatkową przyczepę mieszkalną, żeby mieć dużo przestrzeni na miłosne igraszki i nie popsuć idealnego porządku zajmowanej kwatery. Z cynicznym uśmieszkiem twierdził, że ukochanej Jacka udziela lekcji gry aktorskiej w scenach miłosnych, notując znaczący postęp ekspresji i siły wyrazu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Łukasz Kuliński.

Obudziłem się całkowicie zagubiony i zdezorientowany. Leżałem w miękkim łóżku, otoczony pierzynami, z głową złożoną wygodnie na delikatnych poduszkach. Było mi przyjemnie i ciepło. Rana po kuli została starannie zaszyta i obandażowana, a na moim czole spoczywał chłodny opatrunek. Grała muzyka.

Zaś obok mnie tańczył anioł. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Wicked G.

Przestrzeń uległa zakrzywieniu. Miasta, góry oraz lasy, jeszcze niedawno skryte za horyzontem, unosiły się do góry razem z całą powierzchnią lądu, na którym spoczywały. Niebo zanikało, powoli pochłaniane przez kolejne połacie rozciąganej ziemi. Świat wywracał się na drugą stronę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Kropla rosy spadła na nos śpiącej pod rozłożystym dębem Ugupugu. Mała istotka powoli otworzyła oczy, przełknęła ślinę i zaczęła zrzucać z siebie kolorowe liście. Przez gęstą jak mleko mgłę w oddali widać było mrugające światełka. Wyglądały niczym ślepia zagubionych w ciemności dzikich zwierząt. Ugupugu usiadła i podparła głowę czteropalczastą dłonią o krótkich, kwadratowych paznokciach.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

To było jedno z tych zapomnianych miasteczek na Środkowym Zachodzie, w których słowo „przyszłość” dawało zero punktów w scrabble. Zresztą i tak nikt nie grał.

Jerry Jenkins przyjechał do tej dziury trochę w interesach, a trochę dlatego, że się zgubił i nie wiedział, jak wrócić na autostradę. W jego branży zamartwianie się najczęściej oznaczało jednak jeszcze większe kłopoty, dlatego nie martwił się, tylko analizował możliwości. A zarobić można przecież wszędzie. Zarówno pieniądze, jak i w mordę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest katia72.

A Krystian? Nic nie czuł, był przecież wyłączony. Tak naprawdę umierał każdego dnia, by rodzić się na nowo jako pozbawiona wyboru jednostka, targana nie swoimi emocjami i realizująca obce pragnienia. Nieświadomej śmierci można mu było tylko pozazdrościć. Do krainy umarłych najprzyjemniej przepłynąć łodzią, którą zbiła ręka snu.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest katia72.

– Nie martw. Dzisiaj ci pomogę. Rozumiem, że cierpisz. Przed tym bólem nie ma ucieczki. Fizyczne rany, przypadkowy seks i słodkie wino nie działają.

Przycisnęła z całej siły siostrę do piersi. Spojrzała głęboko w oczy. Uśmiechnęła się. Przez tę niesamowitą chwilę poczuła wewnętrzną integrację, jakby w końcu udało się jej być całością.

 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest dorjee.

Jeszcze nie otrząsnąłem się po niezwykłym zniknięciu narodowców, a już zaczyna się dziać coś równie nieprawdopodobnego. Moje ciało unosi się w powietrzu. Lekko bez wysiłku zawisam dwa metry nad ziemią. Jestem jeszcze odrętwiały, ale powoli odzyskuję władzę nad rękami, nogami, głową. Mogę się rozejrzeć. Tuż obok leży Lenka. Nie rusza się. Zaczynam pełznąć w jej stronę. Nie wiem zresztą – pełznę czy lewituję. Pod dłońmi czuję jakąś śliską, gładką płaszczyznę. Docieram do Lenki i przystawiam ucho do jej ciała. Słyszę bicie serca, wyczuwam ruch klatki piersiowej. Oddycham z ulgą.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest annyonne.

Czer­wo­ne li­te­ry zda­wa­ły się fa­lo­wać, jakby pró­bo­wa­ły zmie­niać kształ­ty, ucie­kać, gdy po­sy­py­wa­ła je solą. Pstryk­nę­ła za­pal­nicz­ką. Napis znikł, ale i tak spa­li­ła kart­kę, a de­li­kat­ne płat­ki po­pio­łu spu­ści­ła w se­de­sie. Psy spały już, gdy przy­kuc­nę­ła obok, prze­ka­zu­jąc im wir­tu­al­ne po­zdro­wie­nia i chło­nąc spo­kój bi­ją­cy od szczę­śli­wych zwie­rząt.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Wprowadził się do nowego mieszkania i znalazł taki dar od losu w wannie, rozebrał, powiesił. A nasz pijany Święty Mikołaj tylko czknął, beknął i polazł w cholerę, zostawiając biednego staruszka na pastwę – nie owijając w bawełnę – Archimedesa.

Z tego Archimedesa też był kawał dziada.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest RogerRedeye.

– Bronimy ludzi – ciągnął dowódca, z uwagą oglądając koniuszek cygara. – Kolonistów, zwabionych możliwością urządzenia dostatniego życia. Zsyłanych tutaj więźniów i psychopatów. Kurew i alfonsów, żyłujących kieszenie spragnionych miłości maniaków seksualnych. Dilerów narkotykowych i dożywotnio zesłanych morderców. Wszyscy są jednak ludźmi, więc walczymy o ich życie, najlepiej, jak potrafimy.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest OneTwo.

– No ja myślę! Jak jeszcze raz coś takiego zobaczę, to zdegraduję cię na młodszego konsultanta, a wtedy stracisz dwie godziny z wynagrodzenia.

Co za skurwiel! To, że miał stanowisko starszego managera i jego doba trwała trzydzieści godzin to myślał, że wszystko mu wolno. Ja ciężko tyrałem i dostawałem zaledwie szesnaście godzin każdego dnia.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Obraz zaczął mówić: o rzeczach, których nikt, oprócz Stanisława, nie mógł wiedzieć; o sprawach, które wypadałoby ukryć w szafie, a następnie tę szafę spalić; o ludziach, którym powinno się w końcu odpowiedzieć. W pewnym momencie emeryt nie wytrzymał. Zerwał się na nogi i otworzył usta do krzyku, lecz nie wydobył się z nich żaden dźwięk.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Reinee.

Wyjechała jako dziecko. A w dniu jej powrotu z powozu wysiadła kobieta o pewnym spojrzeniu i wyzywającym uśmiechu, siedemnastoletnia dama z wielkiego miasta. Pomyślałem wtedy, patrząc na nią na tle zadbanego ogrodu i porośniętych wrzosem wzgórz Fogberrystone, że nie pasuje tu, jest zbyt piękna.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest rogas.

Z blanków krasnoludzkiej twierdzy odezwały się armaty. Po niebie rozniosły się huki podobne do gromów. Kule zaczęły eksplodować i rozrywać orków na strzępy.

Wargol stał u podnóża wzniesienia i obserwował bezradnie, jak jego horda zmienia się powoli w krwawą miazgę.

– Ty! – ryknął na związanego człowieka – Okłamałeś mnie, czarowniku!

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Nowa Fantastyka