Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Włożył płaszcz i wyszedł na ulicę. Drzewa, budynki, płoty, słupy ogłoszeniowe. Kanciasty, szary, smutny świat. Nawet niebo było zachmurzone, jakby szykowało się do płaczu. Alojzy spuścił wzrok, westchnął, kopnął butelkę po koli. Depresyjna księżniczka ponownie dosiadła swego mustanga. W małym domku na wzgórzu pękła rura z zimną wodą. Wartki strumień porwał ze sobą tysiące pstrągów o pełnych rozpaczy oczach. I koń, i ryby galopowały w żałobie i żalu. Brr…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mytrix.

Przewrócone przez niego pudełko Skittlesów otwiera się. Pomieszczenie wypełniają dryfujące kolorowe cukierki. Mocno kontrastują z zimnymi barwami statku.

– Kawy nie ma, ale twoich ulubionych cukierków starczy na rok. – Ewa niesiona siłą odrzutu, zatrzymuje się po przeciwległej stronie pomieszczenia.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest magar.

Jest taki eksperyment, jeden z tych obnażających falową naturę światła, nazwany – od nazwiska jego wynalazcy – doświadczeniem Younga. Ot – światło przechodzące przez szczeliny siatki dyfrakcyjnej, rzucające na ekranie prążki interferencyjne.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest AQQ.

– Pokaż. – Mama sięgnęła po zdjęcie. – Skąd to się tu wzięło? Wyrzuć to! – warknęła i z obrzydzeniem wrzuciła podobiznę mężczyzny między resztę śmieci.

– Kto to jest? – Sylwia nie dawała za wygraną.

– Nikt ważny.

– Mamo, dlaczego nie chcesz mi powiedzieć?

– Nie ma o czym mówić.

– Mamo…

– Oskar – odparła sucho matka i ruszyła powoli w stronę schodów prowadzących na dół.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Na zewnątrz roiło się od umarlaków. W cieniu rozłożystego dębu kobieta z siekierą w głowie flirtowała ze strasznie chudym jegomościem o żółtej twarzy. Miała na sobie rozdartą sukienkę, spod której wystawał idealnie płaski brzuch. Dwójka pokrytych ropnymi pęcherzami młodzieńców grała w ping ponga. Na hamaku wylegiwał się grupy pan z dziurą postrzałową w czole, a dziewczyna z urwaną nogą siedziała na ławce, jedząc lody z bitą śmietaną.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

– Co powiesz na to, żebyśmy zostali friends with benefits?

– Co?

– Friends with benefits – powtórzyła. – No wiesz, seks, ale bez związku.

– Wiem, co to znaczy friends with benefits – żachnąłem się. – Pytam, czy mówisz poważnie.

– Jak najbardziej. Żadne z nas nikogo nie ma. Ja nie szukam. Jak ty kogoś znajdziesz, deal’s off.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Zimne piwko? – zapytał znienacka uprzejmym głosem.

Pokręciłem głową z żalem.

– Muszę odmówić. Dzieci mogą to czytać.

Rozejrzał się ostrożnie dookoła. Od akapitu do akapitu, od numeru strony aż po nagłówek i pochylił konspiracyjnie w moim kierunku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Zakrył dłonią usta i pomyślał, że musi się uspokoić. Policzył do dziesięciu. Wziął głęboki oddech. Znowu policzył do dziesięciu. Zdjął koszulę i owinął nią zwłoki zwierzęcia. Rozejrzał się wokół siebie i szybkim krokiem zaczął kierować w stronę domu. Plaża, a potem park, który tak naprawdę nie przypominał parku, tylko las.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Znalazł się w cudzym umyśle. Panowało tam swego rodzaju przygaszenie. Nie była to świadomość zwykłego człowieka. Myśli nie krążyły tu jak fajerwerki w Nowy Rok, ani nie zbierały się sny.

Sandra nie myślała. Nie śniła.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Karol123.

Tak. Jestem karpiem. Żyję na przedmieściach Buenos Aires, lubię palić czerwone gauloises, programuję. Wiecie, w C++. Do pracy chodzę w tanich garniturach, ze skórzaną teczką w płetwie. W biurowcu AT&T spędzam jedną trzecią każdego dnia. Szefa nie lubię, stołówki, gdzie serwują okropne jedzenie, tym bardziej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Alucardyna.

– Paskudne nastały czasy, Russel – odezwała się po chwili barmanka, odgadując jego myśli. – Niebezpieczne czasy. Za długo cię tu nie było, żebym mogła ci to wyjaśnić, ale dobrze ci radzę, odpłyń stąd, jak tylko sztorm zelżeje. Odpłyń i nie wracaj.  

 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Cerleg.

Westchnął więc i wywrócił oczami, żeby dobrze zrozumiała, w jak kluczowym momencie przerwała i jak ciężkiej przewiny się tym samym dopuściła, ale też żeby wiedziała, jaki potrafi być wspaniałomyślny: przerwie swoje ważne wywody o ważnych rzeczach związanych ze śmiercią i przemijaniem – ze śmiercią! I przemijaniem! – by zaspokoić dziecięcą, nieznaczącą ciekawość.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Użytkownik No one napisał: Ej wysle donejta 50 ekredytów jak zmienisz film

 

Michał uśmiechnął się i jednym kliknięciem pozbył się widoku niebieskich patykowatych gigantów.

Tylko co teraz obejrzeć? – pomyślał. – Niedawno wyszedł thriller z rozbieraną sceną Emmy Watson. Szkoda tylko, że czasy, w których chciano zobaczyć ją nago, minęły dawno temu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Jesz­cze przed kilkoma godzinami miał po­waż­ne obiek­cje wobec spa­ce­rów po lesie. Z uwagi na klesz­cze. Za­kra­wa­ło na ab­surd, jak wiele zmieniło się od tamtej pory. Pro­fe­sor miał teraz zgoła inny pro­blem.

Ktoś nie po­zwa­lał mu się zabić.

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Huk jak przy wybuchu bomby. Dziewczyna wraz z podłogą uniosła się w górę, a przed sobą ujrzała betonowy deszcz. Po chwili opadła w dół, a wraz z nią sufit, szyby, ściany. Leżała przygnieciona gruzem. Nie była w stanie się ruszyć, czuła przeraźliwy ból w prawej nodze zablokowanej między głazami. Po jej czole, twarzy i szyi spływała krew. Nic nie widziała, a do jej uszu dobiegało jedynie kapanie wody.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Żadna inna teoria nie tłumaczyła bowiem tak prosto i dosadnie zarazem niezaprzeczalnego faktu, że jego własna rodzona Macierz wciąż przecież zajęta tym całym podbijaniem Kosmosu, anihilacją, pożeraniem ciał, znalazła wolną chwilę, by go, Alojza, na świat wypączkować. Precyzyjniej nieco: wprost na Planetę Mutantów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

A potem ze spuszczoną głową podreptałem do pubu po drugiej stronie ulicy. Zamówiłem cydr, jeden, drugi, trzeci, i czwarty… Świat wirował, stoły skakały, a wszystkie panie w pubie, niezależnie od wieku i tuszy, zmieniły się w gwiazdy filmowe… Tylko ja już nie miałem siły ich podrywać.

szort
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka