Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest katia72.

A potem wybuchła wojna. Śmierć przechadzała się po ulicach, zakładała na głowy przechodniów czarne worki i ściskała. Ściskała bardzo mocno. Jednym z nich udusiła mojego ojca, a potem dwie siostry, które zginęły w trakcie bombardowania w tysiąc dziewięćset czterdziestym. Cały ten czas nosiłem w kieszeni smoka i przed pójściem spać patrzyłem, czy nie ma oczu. Chciałem, żeby zaczął ziać ogniem i przegonił zło. On jednak uparcie pozostawał nieruchomy. Pomyślałem, że to wszystko moja wina, bo go ukradłem. Powinien być teraz z Rayem, a nie ze mną.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

– Tłumaczę, że to poważna sprawa! Jestem przezroczysty, słyszysz, doktorze? Przezroczysty! Jakieś dzieciaki się ze mnie nabijają, siadają w kręgu i świeczki palą! Mówią, że chcą pogadać, ale ja wiem swoje! Patologia! Nawet w domu nie mam spokoju. Ciągle ktoś przyłazi, jakby to było muzeum! 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

– Marzenia mają urok cegłówek, ale przynajmniej można z nich zbudować dom… albo zatłuc kogoś na śmierć – skonstatował Paweł, łysy, dobrze zbudowany mężczyzna o ospowatej twarzy, ubrany w czarną skórę, spoglądając na obraz olejny Zdzisława Beksińskiego. Malowidło przedstawiało gnijącą kobietę z gnijącym dzieckiem na gnijącym koniu podczas wichury… wiatr odsłaniał kości.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nighter6.

 Bliżej szalejących płomieni mróz był jeszcze silniejszy, woda w przemoczonych butach Silithiena zamarzła, stopy zamieniły się w ciężkie kawały lodu. Trzęsąc się z zimna, czekał aż huragan tłumił na moment ogień i wtedy robił krok. Chłód zdawał się spowalniać nawet sam czas. Myśli porucznika krążyły leniwie. Nie poczuł nic, nawet, gdy zauważył, że wiatr zaczyna słabnąć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

Gdyby jeszcze Przemkowi trafiła się wczesna diagnoza, dostałby od lekarzy informację, że mediana przeżycia wynosi w jego grupie wiekowej powyżej 50 miesięcy, co na pewno by go rozleniwiło i cały plan okazałby się wielkim niewypałem, ale konsylium profesorów rozwiało szybko wszystkie obawy: każdy dzień powyżej pół roku będzie niespodzianką.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Wypił duszkiem zawartość szklanego naczynia z wygrawerowanym napisem: „Inwestuj w alkohol, to ci się zwróci”. Świat zawirował, kuchenny stół owinął się wokół własnymi nogami, zrolował i przez okno wypełznął na ulicę. Władzio chciał za nim wybiec, zobaczyć dokąd zmierza, ale zabrakło mu sił. Zsunął się na podłogę i zapadł w słodki sen, z którego obudził się już nie u siebie w mieszkaniu, nie w szpitalu, tylko w innej rzeczywistości, gdzie na powitanie podał mu rękę gadopodobny stwór o ludzkiej twarzy.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Magda nie chciała opuścić kamienicy dnia kolejnego, i kolejnego, i kolejnego… Krystian, niby ją do tego nakłaniał, ale odnosiła wrażenie, że w głębi serca bardzo tego nie chce. Jedzenie znowu się skończyło, a człowiek w masce dodatkowo zmarnował ziemniaki. Podczas przygotowywania posiłku ugotował wszystkie na raz, po czym wyrzucił na podłogę i obrzydliwie rozsmarował po kremowych kafelkach. Chwilę później szorował klejącą się powierzchnię, a zapytany, dlaczego tak zrobił, odpowiedział smutno, że czuł taką potrzebę. Tak, jak z jedzeniem marchewek. Po prostu musiał to zrobić.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Patrzyłam na siebie z boku, oderwana od ciała. Na młodą, głupią Alę. Miała na sobie krótką, czarną sukienkę, dziurawe rajstopy i glany. Czarny bucior był większy od jej głowy. Na szyi obroża z ćwiekami. I ostry makijaż. Ładnie wyglądały tylko oczy – niczym jeziora, w których odbijał się księżyc. Chłopak z długimi włosami pociągnął ją za rękę i zaczął całować. Nie mogłam podejść bliżej. Z dala słyszałam jedynie odgłosy mlaskania, tak jakby się nawzajem zjadali.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

– A to prawda, że głęboko, w górskich jaskiniach czarownicy złoto kują? (…)

Zaśmiał się przewodnik. Podjechał bliżej do wozu i pogłaskał chłopca po głowie.

– Dużo w tobie pytań, młodzianku, to dobrze. Pewnie i lata by nam nie stało, by na nie odpowiedzieć. Pokrótce więc ci powiem, że czarodzieje rzeczywiście tu kruszce cenne dobywają i obrabiają. Może jak w nocy nie zaśniesz zbyt rychło, to odgłosy ich tajemnych kuźni usłyszysz?

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Albert Białołęcki zmieniał mijanych ludzi, zabierając im uśmiechy z twarzy, słowa z ust i błyski z oczu; natomiast żubrówka zmieniała Cezarego. Po drodze rozmawiali trochę o różnych sprawach: o świecie, gwałceniu i zemście. W miarę jak zbliżali się do celu, rosło podniecenie diabła.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

Oko nocy odpoczywa na cyplach falującego światłocienia, stworzonego przez akwarium z pozbawioną żuchwy czaszką na dnie.

– Moje surrealistyczne życie – jęczy ksiądz, zauważywszy ludzkie pozostałości w zbiorniku.

Upijam łyk zielonej herbaty z brązowo-czerwonej czarki. Czarno-biały kot złapał ćmę z gatunku Lymantria monacha i zaczyna zabawę. 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest MrBrightside.

Gość westchnął ze zrezygnowaniem.

– Co to właściwie jest to ambro?

Staruszka czekała na to pytanie.

– Proszę pana: wino – zaczęła wymieniać – nektar z pomarańczy i mój tajny składnik – przysunęła się, przeszła na konspiracyjny szept – kozie mleko!

Mężczyzna nie był pod wrażeniem.

– Co? Nie lubi pan wina? Mogę panu zamiast tego nalać wódki. Też dobrze smakuje.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Shawarkar100.

Gdy Edward miał dziesięć lat, stworzył własnego boga.

Nikt mu nie powiedział, że raczej nie wypada tego robić, a on nie słyszał wyraźnego zakazu ze strony rodziców, więc pomyślał: „czemu nie?” i na jego rękach pojawiła się mała glutowata i bezbarwna substancja, która zaczęła pełznąć po jego przedramieniu.

opowiadanie
science-fiction
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka