Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest bemik.

 Na nogawce widnieje plama rozciągnięta jak ogon komety, od kolana do kostki. A ona jest wniebowzięta, bo Niuniuś pierwszy raz samodzielnie stanął na nóżki. Ja też stoję – mam ochotę ryknąć. Nawet drepczę w miejscu, bo, kuźwa, jest późno, a ja muszę się jeszcze przebrać.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

W środku nocy księżyc w nowiu przykryty deszczową chmurą, zapomniał o własnym istnieniu. W ciemności niczym zagubione gwiazdki błyszczały zielone ślepia. To Bromek chowając się pod rozłożystym krzakiem pigwowca, spokojnie czekał na swoją kolej. Srebrnowłosy, jak go w myślach nazywał, już kończył śmietnikowe szperanie w poszukiwaniu skarbów.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Spojrzałem w okno w nadziej, że świt i wschodzące słońce rozgoni pleśniopodobne  monstrum, które zalęgło się w pokoju. To co ujrzałem, wywołało zimne dreszcze. Na zewnątrz rozciągał się widok na ociekające wodą miasto z zielonego kamienia. Tak olbrzymie, że jego rozmiary przekraczały wszelkie wyobrażenie. Ściany i wrota pełne były płaskorzeźb i posągów przedstawiających nieznane istoty o monstrualnych i przerażających kształtach. 

 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bellatrix.

Przedłużającą się ciszę zakłóciły na moment czyjeś kroki i trzask zamykanych drzwi. Pozostali milczeli. Nawet wygadany Lotan nie pisnął słówka, choć serce mu biło w przyspieszonym rytmie. May oderwała wreszcie twarz od jego ciała i ostrożnie zajrzała do wnętrza metalowej trumny.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Wicked G.

 – Nie jesteś pewny, czy to, co przekazała ci ta frakcja Falthraha jest prawdą. A jeśli i ty zostałeś zmanipulowany?

Sephra zaczął biegać wzrokiem na ortokwadrowo i parakwadrowo, jak gdyby szukał odpowiedzi na obrazach przedstawiających dzieje jego rodu. Sam też często nad tym się zastanawiał. Lękał się, że zabiją go wysłannicy apodyktycznej części osobowości Boga, albo też przejmą kontrolę nad jego umysłem.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest SHADZIOWATY.

,,Nieaktywny od dziesięcioleci wulkan zagraża erupcją, zwiastując kres cywilizacji pająkoczłeków – mieszkańców antycznego miasta Yntaby. Plany powstrzymania wybuchu przez matriarchalny gatunek krzyżuje tajemniczy zakon. Los chce, że zadanie znalezienia rozwiązania, spoczywa na barkach Derakha’zaq – młodego rozsnuwacza.’’

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

Statek, to było to, rozmyślała Heidi. Niektóre z jej koleżanek miały na tyle oleju w głowie, żeby nie pchać się na naukową posadę w budżetówce. Zrobiły karierę w potężnych korporacjach lub znalazły sobie dzianych mężów. Wiele z nich dysponowało własnym nadświetlnym jachtem, a te, które ich nie miały, mogły sobie pozwolić na opłacenie takiej wycieczki. Jedna nawet wyszła za jakiegoś szejka, który sprawił  jej całkowicie zautomatyzowany pojazd, żeby, broń Boże, wzrok ludzki nie padł na skrawek jej nieodzianego ciała.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Yatzeck.

Kiedy szedł tu z belką na ramieniu wytykali go palcami, bali się spojrzeć w oczy, niektórzy uśmiechali się pod nosem. Przegrał. Byli też i tacy, którzy wzdychali ze zrozumieniem, załamywali ręce. I… to wszystko, na co było ich stać.

szort

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Darcon.

Cierpienie i ból są nieodłączną częścią życia. Człowiek ciągle stara się je wyeliminować. Pośrednio więc rozwija się dzięki nim.

 

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Michał Pe.

Krążył tak kilka minut, zerkając to na obraz, to na siedzącego grzecznie Rajmunda. Był blisko. Był już bardzo blisko, to wszystko zaczynało się składać w logiczną całość. Wystarczyło tylko obrać jako punkt wyjścia obraz i prześledzić tok rozumowania artysty. To nie było proste, lecz na wszelkie świętości, któż miał tego dokonać, jeśli nie profesor Isaac Vanejgen?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest funthesystem.

– Lizus – wtrącił się Rufus.

– Powtórz, co powiedziałeś!

Rufus powtórzył, więc zapytałem, czy chce pianą w nos. Rufus powiedział, że owszem, chce, i żebym spróbował, no więc spróbowałem i mi się udało. Rufus chciał oddać, ale jemu się nie udało i trafił w Kleofasa. To się Kleofasowi nie spodobało. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest jeroh.

Odprężony za sprawą usypiającego skwaru wczesnego popołudnia, czarnowłosy jeździec podążał przez las, od czasu do czasu pogwizdując. I tak sobie kłusował beztrosko, patataj, wąskim duktem pośród brzóz i paproci. Aż tu nagle jak nie wyskoczy na niego banda goblinów!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest NoWhereMan.

Oprócz zniszczeń, pułkownik spostrzegła coś jeszcze – wyraźnie widoczny malunek na pancerzu. Znając sposoby oznaczania statków na rodzinnym świecie, bez trudu odgadła, do jakiej jednostki należał.

Poczuła w żołądku zimną kulę.

Co ja zrobiłam?! – pomyślała z trwogą.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Mały Słowik.

Je­dy­nym, o czym po­my­ślał w tej chwi­li Piotr, było to, że nie jest w sta­nie do­strzec oczu Char­le­sa. Że nie może upew­nić się, czy nie wstą­pił w nie strach. Że nie wie, czy sam po­wi­nien się bać.

Nawet ko­smos nie pró­bo­wał kła­mać, że gdzie­kol­wiek może być bez­piecz­nie.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Nimrod.

– To jakiś absurd.

– Tak, to absurd. A dokładnie sprzeczność, której nie potrafi wyjaśnić pański umysł. Chce pan skończyć rozmowę, ale nie robi pan tego i pański umysł goni w piętkę, żeby wyjaśnić sobie, że panuje nad sytuacją, chociaż stracił pan kontrolę nad sobą dobrą minutę temu.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest Akanir89.

I wpadają.

Przez chwilę myślę, że to Indianie. Przez kolejną chwilę myślę, że to świadkowie Jehowy po sterydach. Przez jeszcze kolejną, że to Aleksander Kwaśniewski z flaszeczką i tekstem „tak to spędzamy piątunio?!”.  

Ale jest gorzej, dużo gorzej.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka