Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Źle sypiam, odkąd zyskałem świadomość, że gdzieś tam, tuż za ścianą, mogą znajdować się nienazwane stwory, których istnienia nie potrafimy objąć umysłem. Które czają się w ukryciu, gotowe w każdej chwili zniszczyć nasz świat. 

opowiadanie
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest mr.maras.

Saan wró­cił na mo­stek peł­nią swo­jej jaźni. Zbli­żał się mo­ment, na który cze­kał od dawna. Jego okręt miał prze­kro­czyć gra­ni­ce zna­nej im rze­czy­wi­sto­ści. Zaj­rzeć za kur­ty­nę Wszech­świa­ta i po­dej­rzeć jego naj­głę­biej strze­żo­ne ta­jem­ni­ce. Do ta­kiej misji po­trzeb­ny był okręt wy­jąt­ko­wy pod każ­dym wzglę­dem. I taką jed­nost­ką był wła­śnie „Nie­po­wstrzy­ma­ny”.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

Karmilla wzięła do ręki fragment potłuczonego szkła i z lubością przeciągnęła krawędzią po przedramieniu. Kreska krwi powoli zamieniła się w strużkę szkarłatu, skapującego leniwie na blat stołu.

– Nie boli cię to? – spytał mężczyzna.

– Mięczak – prychnęła kobieta i dodała następne nacięcie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Nadszedł jeden z tych ciepłych i pogodnych dni, które zdarzają się zbyt rzadko. Co oczywiste, żaden dzień na Bryle nie był dniem zwyczajnym, takim, jakie bywają dni na pierwszej, lepszej planecie. Przez większość czasu podróż przebiegała w kosmicznej pustce, a wtedy Wieżę i wszystko wokół spowijały mroźne ciemności. Dni nastawały jedynie, gdy Bryła przelatywała w pobliżu Gwiazd. Zazwyczaj jednak w zbyt dużej odległości, by prócz bladej poświaty, dotarło tu również ciepło.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest funthesystem.

Ludzie w autobusie byli ściśnięci jak sens w haiku, ale ich zapach nie miał nic wspólnego z poezją – czerwiec nie sprzyjał takim podróżom. Różnobarwne kule gniotły w żebra, wciskały się pod nogi, uderzały o głowę. Tuż przed Weroniką spocony osiłek ukulturalniał współpasażerów puszczaniem rapu o rapie; natomiast nad uchem szczebiotały dwie studentki nauk humanistycznych, a poruszane przez nie tematy sprawiały, że Jasińska traciła chęć do bycia człowiekiem.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Issander.

Spostrzegł kogoś na dachu klasztoru. Już miał odetchnąć z ulgą, że zdąży zbiec na dół, gdy forma postaci zmieniła się: z obu jej stron wyrosły szerokie skrzydła. Rozległ się przenikliwy wizg i tulpa zapikowała ze wzgórza, prosto w jego stronę.

Kpisz sobie ze mnie? – przemknęło mu przez głowę. Nawet na polu, na którym radził sobie najlepiej – czyli nabhi – stwór okazywał się być silniejszy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest kchrobak.

Lelki wyły, kotłując się pośród zarośli. Zwiastując tym samym niechybną zagładę i armagedon. Wyły (lelki) i wyły, aż w końcu obudziły pradawne, niewypowiedziane i nieopisane wręcz, kosmiczne zło. Oraz plugawe.

szort
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Skull.

Bernardt był więcej niż zawiedziony. Gdzieś po drodze obudziła się w nim romantyczna dusza, pragnąca starcia z Hurukiem i Joulinem, najlepiej z oboma na raz. Oni z orężem, on z wiarą w Seffona i magią równowagi. Wyobrażał sobie bohaterskie starcie, pełne podniosłych wersetów, brutalnej prawdy, może jednego lub dwóch wątpliwości, ale ostatecznie kończące się słusznym zwycięstwem kapłana. Potem płomienna przemowa do resztki obrońców i mieszkańców oraz wspaniały wschód słońca, symbolicznie pieczętujący dokonaną rewolucję.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Był czas, kiedy stąpali twardo po ziemi, zajmowali się bardziej teorią, niż praktyką i zdarzało im się być szczerze czymś podekscytowanymi. Czas, kiedy konkurowali ze sobą nie w liczbie odkręconych śrubek i zaklejonych dziur, a w liczbie patentów i publikacji, a to z nich, które akurat prowadziło w klasyfikacji, miało przywilej wyboru, w którym pokoju i na którym meblu będą się kochać.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Staruch.

A ten czarny, żeby go sam cesarski kat w zaświatach męczył, jak to mieczem machnie… I szyld na pół. Na podpałkę się tylko nada. Białowłosemu i tak by krzywdy nie zrobił, bo ten jakowoś skoczył, kucnął i czarnemu miecz wytrącił. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

– Negatywny. Dobro? Czym jest dobro?

– Nie jestem pewien. Myślę, że pojęcie tego terminu jest niemożliwe dla kogoś takiego jak my. Prowadziłem rozmowy z wieloma ludźmi, na różnych stanowiskach, w różnym wieku… Wydaje mi się, że ich tłumaczenia były bezcelowe. Równie dobrze mógłbym spróbować nauczyć ich naszego języka. Nie byliby w stanie wymówić najprostszego dźwięku.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Issander.

Ciepły blask żółtych latarni czyni zwykły plac zabaw magicznym miejscem. Joanna leży na poziomych drabinkach, ja zaś zwisam do góry nogami.

– Wiem różne rzeczy. – Podnoszę się, bo krew napłynęła mi do głowy i żeby mieć lepszy widok na dziewczynę. – Wiem, kiedy postawiono te huśtawki, kto to zrobił i że tuż obok twojej głowy, w farbie wydrapane są inicjały pary nastolatków, którzy parę dni temu zaczęli ze sobą chodzić.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest bzugaj.

W listopadzie wszystko zamierało. I choć letnią porą zielone łąki, niosące słodki zapach kwiatów i skrzące się strumienie mogły przywołać uśmiech na twarzy, zimą skute lodem jeziora i posępne bagna, upstrzone kikutami powyginanych artretycznie drzew, powodowały w sercu nieokreślony niepokój.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest jradzyminski.

– Zrobił ze mnie człowieka, a nie numer na liście… Wie pani, mnie wybrał, a ja na liście do przeszczepu gdzieś tam za dwa, trzy lata…

– Dwudziesty pierwszy wiek, ludzie na Marsa lecą, a pacjent dalej jak bydło… I tak będzie – pokiwała gwałtownie głową otyła kobieta. – Tak będzie!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Tym razem braciszkowie krzyczeli za oknem, a on nawet nie mógł ich wpuścić do środka – lepkie, zimne macki mgły otoczyły jego kończyny i gardło, paraliżując chłopca. Czując na czole zimny pot, przymknął oczy i wtedy szeptulec przeciągnął się, prezentując garnitur ostrych jak u kanibala zębów.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Darcon.

Przed domem pogrzebowym „Kalia” zatrzymał się firmowy dostawczak. Wysiadł z niego rosły, starszy mężczyzna. Postawił kołnierz od kurtki, by uchronić się od zimnego wiatru, wyciągnął skrzynkę z zakupami i ruszył w stronę budynku. W wejściu czekał już na niego pracownik, który kończył właśnie papierosa.

– Na przednim siedzeniu leżą rzeczy klienta, zabierzesz? – zapytał przybyły.

szort
44
kom

Skull - Rosół

Duch Biblioteki | 02.11.17, g. 09:37 | kom. Skull

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Skull.

Czy las nie był jednym gigantycznym Kameleonem? A ci dwaj nie byli pozbawionymi duszy, ale niezwykle dopracowanymi wabikami na takich jak ja? Zachowywali się dziwnie, bez cienia agresji, chociaż nie mieli żadnych powodów, żeby mi ufać. Nawet mnie poczęstowali!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mechaniszkin.

Otworzył powieki. Porażony blaskiem tropikalnego zenitu, osłonił dłonią oczy. Był mokry od potu. Wstał, popatrzył dookoła, niezadowolony pokręcił głową. Nie dość, że oddalił się od rzeki, to przespał pół dnia. Rozgarnął nawiasem resztki ogniska z poprzedniej nocy, zjadł zupę z puszki, sięgnął po mapę i kompas.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka