Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W dniach 20, 22 i 27 czerwca odbędą się spotkania z Rafałem Dębskim w Księgarniach Bookbook w trzech polskich miastach: Gdańsku, Tczewie i Elblągu. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę Ramię Perseusza, która dziś ma swoją premierę.

Wydawać by się mogło, że po świetnym zwiastunie Ostatniego Jedi, nie będzie dane fanom Gwiezdnych wojen zobaczyć podczas imprezy w Orlando nic lepszego. Spotkało nas miłe zaskoczenie!

Które pozycje wydane w 2016 roku jury wyróżniło nominacjami w kategorii “Książka roku”? Na których autorów może zostać skierowany “Reflektor”? Zajrzyjcie i przekonajcie się sami. Rozstrzygnięcie, już tradycyjnie, na Pyrkonie.

Ogłoszono listę tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody Brama Stokera przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie literatury grozy, horroru i dark fantasy. Tegoroczni finaliści w najważniejszych kategoriach – poniżej.

Będziecie może za miesiąc na Mazurach? Świetnie się składa, bowiem dokładnie

9 września zaczyna się Festiwal Fantastyki Twierdza, organizowany, a jakże, w Twierdzy. Twierdzy Boyen dokładnie rzecz ujmując (kto nie był i nie widział, niech żałuje – byłem, widziałem, miejsce na festiwal fantastyczny świetne!).

W rozwinięciu newsa informacja od organizatorów.

 

Dla zainteresowanych także linki:

20 lipca miała swoją premierę powieść Iana Tregillisa, zatytułowana “Mechaniczny”. Jest to pierwszy tom clockpunkowej trylogii Wojen alchemicznych. Tak się składa, że mam dla was dwa fragmenty tejże książki, dostępne pod tymi linkami:

fragment 1

fragment 2

Ale na tym nie koniec! Mam dla was także dwa egzemplarze “Mechanicznego”. Kłopot w tym, że jeszcze nie wiem, w jakim konkursie będą do wygrania :) Hmm... a może coś podpowiecie? :)

Mieliśmy “Prawo do użycia siły”, ale teraz musimy walczyć o “Prawo do życia” ;)

Premiera drugiej powieści Denisa Szabałowa w Uniwersum Metra 2033 zbliża się wielkimi krokami! Już 31 sierpnia książka trafi do księgarń.

 

Natomiast już teraz możecie zakasać rękawy i wziąć się za pisanie opowiadań w uniwersum, ponieważ wydawnictwo Insignis ogłosiło czwartą już edycję konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033. W tej zeszłorocznej nasi portalowicze święcili triumfy, więc nie wyobrażam sobie, by teraz miało być inaczej :) Warunki konkursu w rozwinięciu.

0
kom

Tolk-Folk 2016

beryl | 07.07.16, g. 13:09

 

Do rozpoczęcia Tolk-Folku 2016 zostało już tylko kilka dni. Kolejna (już osiemnasta) edycja tolkienowskiego konwentu odbędzie się w dniach 11-17 lipca, tradycyjnie w Bielawie. Zainteresowanych uprasza się o kliknięcie w rozwinięcie niusa :)

1
kom

Pigmalion fantastyki

beryl | 19.06.16, g. 12:22 | kom. BaruArlab

Kto z was skusi się na powalczenie w tegorocznej edycji Pigmalionu Fantastyki? Konkurs pod honorowym patronatem NF :)

Poniżej link do regulaminu, ale jeżeli ktoś jest leniwy i nie chce mu się czytać, to najważniejsze informacje są takie:

  • termin nadsyłania prac do 20 lipca (nie decyduje data stempla pocztowego!),
  • dwie kategorie wiekowe (do 17 i od 18 lat),
  • prace maksymalnie do 6 stron a4 (trzeba przesłać w 3 egzemplarzach + plik na cd),
  • nagroda za pierwsze miejsce w obu kategoriach to 500zł.

Cały regulamin dostępny jest pod tym linkiem.

W ramach Festiwalu Fantastyki Falkon (czy może raczej w ramach jego promocji :)) organizowany jest konkurs literacki Pióra Falkonu. Patronat nad konkursem objęła Nowa Fantastyka, więc niniejszym gorąco zachęcam do zapoznania się ze stroną organizatorów, uważnego przeczytania regulaminu tamże zamieszczonego, po czym jak najszybszego zabrania się do pisania lub wysłania już gotowego tekstu. Motywem przewodnim jest w tym roku hasło „Dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek. Limit 50 tysięcy znaków, czas do końca lipca, a więc nie tak długo.

Informacje dotyczące samego festiwalu jak i konkursu możecie śledzić za pośrednictwem fanpejdża na fejsbuku.

0
kom

Teledysk Metro 2033!

beryl | 23.03.16, g. 10:17

No dobra, takiej rzeczy to jeszcze tutaj nie było! :)

Wydawnictwo Insignis poszukuje aktorów do teledysku zrealizowanego w klimacie uniwersum Metra 2033. Nadal nie mają głównej roli męskiej, poza tym potrzebują również statystów i odtwórców ról trzecioplanowych.

Jeżeli czujesz, że to coś dla Ciebie – po kliknięciu w rozwinięcie wieści zobaczysz pełną informację od wydawcy :)

«« « 1 2 3 4 5 » »»
Nowa Fantastyka