- Hydepark: Pochwal się!

Hydepark:

inne

Pochwal się!

Pomyślałam sobie o założeniu tematu, w którym moglibyśmy chwalić swoimi zewnętrznymi publikacjami. Lubię stronę NF i ostatnio, jak się gdzieś dostałam z tekstem, to poza radością czułam też żal, że nie poznam Waszych opinii na jego temat. Wiem też o paru innych osobach (ale nie będę wskazywać palcami), którym udało się opublikować opowiadania pod nazwiskiem. Oczywiście mowa o publikacjach w e-zinach, gazetach, antologiach albo o wygranych konkursach. Nie chciałabym, żeby ten temat przerodził się w reklamowanie konkurencyjnych portali, na które tekst można po prostu "wrzucić". 

Skoro już wiadomo, o co chodzi, chciałabym przejść do konkretów.

Na wstępie pochwalę nie tylko siebie, ale i bemik. Dwakroć wesoła nowina brzmi – obie dostałyśmy się do lipcowej "Histerii". Ja zajęłam drugie miejsce w konkursie "Wolność, Równość, Histeria" ze swoim "Dzieckiem Rewolucji", ona dostała się tak po prostu z tekstem pt. "Truskawki", bo to dobry tekst jest^^

I tutaj chciałabym przeprosić szanowne jury truskawkowego konkursu – po zrobieniu bety bemikowego  opowiadania przydusiłam ją, by wysłała je do "Histerii" i koniec końców zacny konkurs stracił zacny tekst. Ale możecie się z nim zapoznać po ściągnięciu lipcowego numeru "Histerii" stąd:

http://magazynhisteria.pl/czytajpobierz/

Na razie dostępna jest wersja pdf, ale na dniach pojawi się również epub oraz mobi. No i chyba nie muszę mówić, że jeśli ktoś skusi się na lekturę naszych tekstów bardzo chętnie poznamy Wasze opinie :)

Komentarze

obserwuj

Głowa pani z okładki bardzo ładnie zasłania napis “Fantom” :)

Fun, wybacz, że zepsuję Ci zabawę, ale nie będę zgadywał, tylko zapytam wprost: pijesz do mnie?

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Głowa zasłania tylko “ZNY MIE”. Resztę zasłaniają bary. :)

Fun, wybacz, że zepsuję Ci zabawę, ale nie będę zgadywał, tylko zapytam wprost: pijesz do mnie?

Puszczam oko do Twojego współczynnika TAK/NIE. Wiem, że inni też mają niski, ale Twój avatar i nick idealnie pasują do takiego złowieszczego wyróżnienia. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, bo nie pisałem tego złośliwie. 

 

Wybaczcie offtop :)

Spoko, luz, nie poczułem się urażony. Raczej zaintrygowany (miejmy tylko nadzieję, że zdążę odwołać siepaczy ;). A muszę przyznać, że w tym kontekście to rzeczywiście brzmi nieźle – Czarne Chmury. Aż mi się przypomniał ten stary, polski serial, skądinąd bardzo fajny.

 

A żeby minimalizować offtopość:

Winszuję wszystkim wszystkiego, szczególnie zaś berylowi samozaparcia i odwagi.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Kolorystycznie okładka jest co najmniej dobra, kobieca postać ciekawa, tyle, że po prostu za duża.  Trochę głowy grafik uciął... Ale na pewno okładka przyciąga wzrok, zaciekawia, i chyba o to właśnie szło.

Czy ja wiem. Okładka jak okładka. Całkiem ładna, ale specjalnie szału nie robi. Poza tym znudziła mi się już moda na tatuaże na kobiecych nadgarstkach, ani to ta fantastyka, ani sf. ;)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Tak, na pewno, ale redakcja celuje w różne grupy wiekowe i czytelnicze. Dla początkujących odbiorców ta okładka jest ciekawa. Dla tych, którzy sporo już przeczytali i sporo okładek oglądali, na pewno mniej. Chodzi o sprzedaż, tak mi się zdaje.

Dobrze, koniec off-topu.

Pozdrówka.

Nie żeby to miało znaczenie, ale jakby co to ta okładka to nie ich grafika, to okładka jednej z książek Sary J. Maas.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Skoro mamy ten wątek, to chyba go w końcu wykorzystam, bo w tym roku sporo się działo.

 

Co prawda już listopad, ale kto nie czytał jeszcze wrześniowej NF, zapraszam do przeczytania mojego opowiadania “Nieważni”.

 

Chwilę przed publikacją, ale też we wrześniu, miała premierę gra komputerowa “Archaica the path of light”: http://store.steampowered.com/app/550590/Archaica_The_Path_of_Light/. Jest to gra logiczna z elementami fabuły. Nic wielkiego i przełomowego, chodziło o to aby nie odrywać gracza od zagadek, taka wisienka na torcie dla klimatu. Ale wymyślanie historii tego świata i tak dało mi mnóstwo przyjemności.

 

Aktualny większy projekt, przy którym działam, to książka dla dzieci “Leon i Podłużna Planeta”: https://www.facebook.com/PodluznaPlaneta .  Kosmiczni podróżnicy, asteroidy, czarne dziury, czyli to, co młode tygryski lubią najbardziej :). Nie umiem powiedzieć kiedy będzie wydana. Każdego komu projekt się spodoba, zapraszam do śledzenia. No i wszelkie udostępnianie na pewno pomoże nam rozwijać projekt.

Ty się upomnij o złote piórko, Przemku!

Po przeczytaniu spalić monitor.

Brawo!

Imponujące. Gratki :)

 

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratuluję yes

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

No i stało się... Na stronach Esensji czeka na Was moje opowiadanie o tytule „Odbicie w lustrze”. Zapraszam przeto wszystkich do zapoznania się z moim debiutem w średnim dystansie.

 

No dobra. Słowo sprostowania. To opowiadanie nie jest dla wszystkich

Fani baśniowych stworzonek mogą sobie darować, bo nie ma tam żadnych, miłośnicy humoru rodem ze Świata Dysku też się nie pośmieją – nie ma z czego, a wytrawnych koneserów hard s-f rozczaruję znikomą ilością wizjonerskich technologii i naukowej dysputy ;)

 

To co tam jest? Poza niemiłosierną dawką tekstu „ciężkiego, gęstego pod względem treści i formy, działającego na intelekt” – jak twierdzili recenzenci Esensji, masę cyberpunkowego wyzwania :)

 

Ps.

A Ty kogo widzisz, gdy patrzysz w lustro?

Blacktom, gratulacje! 

Blacktomie gratki wielkie! Tylko zerknąłem, ale już widzę, że tam zapowiada się kawał niezłej, pełnokrwistej science-fiction :)

Po przeczytaniu spalić monitor.

Brawo! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Dzięki wszystkim :)

Próżność wzięła górę i musiałem się pochwalić...

Mr. Maras – mam nadzieję, że gdy uda Ci się zapoznać z całością dalej podtrzymasz to zdanie. Byłbym bardzo kontent :)

Gratuluję :)

I dobrze, że się pochwaliłeś, bo jest czym! Gratulacje!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Już się chwaliłam w aktualnych konkursach, bo dopiero mi Jose swoim komentarzem uświadomiła, że jest do tego lepsze miejsce, ale ogólnie to zajęłam drugie miejsce w konkursie im. Kwiatkowskiej.

Na prośbę Beryla wrzucam też fotografię: 

 

Ja to ta z przodu w białej koszuli z głupią miną XD Zostałam brutalnie wypchnięta... Pani po mej lewicy to zdobywczyni pierwszego miejsca. 

Jury w tym roku przyznało 4 wyróżnienia i dwa miejsca trzecie ex aequo. Niestety emocje były zbyt duże i nie spamiętałam wszystkich członków jury (chociaż może to wina pani, która ich nieskładnie wyczytywała) oprócz pana Grzegorza Gajka, który był uprzejmy podpisać moją kopię książki “Powrót Królów”. Jeśli chodzi o kryteria, to powiedzieli, że głównym kryterium była poprawność językowa i że odrzucali wszystkie opowiadania, zaczynające się od sceny w karczmie (XD) oraz wszelkie o tematyce anielskiej, choć co ciekawe pierwszą nagrodę zdobyło właśnie opowiadanie o aniołach, za ponoć ciekawe ujęcie tematu. Ja od pana Gajka usłyszałam, że moje opowiadanie bardzo mu się podobało i głosował dla niego na pierwsze miejsce, ale inny członek jury (autor sci-fi, ale nazwiska niestety nie pamiętam) powiedział, że w jego odczuciu, moje opowiadanie było za mało mroczne. Podsumowując wielka radość i wielka przyjemność i... Tyle :) Z minusów może tylko tyle, że nie dawali żadnych dyplomów tylko koperty z napisanym miejscem i oczywiście bardzo przyjemną zawartością gotówkową, ale niestety bezimienne więc do gablotki się nienadające (chyba, że sobie sama imię dopiszę, co rozważam XD) Dzięki za wsparcie i szczególne podziękowania dla moich bet: TyraelX, Kam_mod, Wilk Zimowy, Zygfryd89 i Ocha. Bez was by się nie udało! Kolejna edycja za rok! 

Tymczasem wstrzymam się z publikacją opowiadania na portalu, bo chcę spróbować szczęścia w publikacjach papierowych, zwłaszcza, że na razie na antologię konkursową jest tylko plan i usłyszałam “może na dziesiątą rocznicę” więc... Będę próbować :)

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy czytali i komentowali moje teksty. Wszystkie wasze uwagi niewątpliwie pomogły mi się rozwinąć i napisać nagrodzony tekst. Więcej, lektura zamieszczanych przez was tekstów też mnie kształtuje. Jesteście wszyscy wspaniali! Zakochałam się w tej społeczności i w tym portalu i mam nadzieję, że kolejne moje teksty też będą się do czegoś nadawać ;)

 

Przy okazji oczywiście gratulacje dla Blacktoma, bardzo chętnie przeczytam Twój tekst. Sama mam koncept na opowieść o lustrach, ale raczej w kategorii fantasy więc bardzo ciekawa jestem Twojego konceptu :)

Gratulacje :)

Nie widzę nic głupiego w Twojej minie, bynajmniej. Gratuluję raz jeszcze i dziękuję za tę wzmiankę o angel fantasy, jako że była... pomocna.

 

I tylko tego gościa, który zginął gdzieś tam za Tobą, w sumie szkoda trochę (fotograf do odstrzału ;).

 

CzarTomie, gratuluję.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Jeszcze raz gratulacje, Rosebelle!

 

Fajnie, że tyle szczegółów napisałaś. Patrz, nigdy nie przyszło mi do głowy porozmawiać z jurorami, ja to jednak jakaś niemota jestem ;P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję, Blacktomie :)

Gratuluję, Rosabelle :)

Dziękuję wszystkim :)

 

Rose Tobie również gratuluję. Niemałego kalibru wyróżnienie :)

Co do luster... U mnie są tylko lustrami. Ważniejsze kto się w nich przegląda ;)

Gratki, Blacktomie. Z ciekawości, ile czekałeś na odpowiedź z Esensji?

Brawo, Rosebelle. Można by kiedyś zebrać wszystkie wskazówki, co zazwyczaj lubi, a czego nie jury Kwiatkowskiej. :)

 

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Dzięki :) Opowiadanie wysłałem 16.08.2016 roku. Decyzja o publikacji 09.04.2017 roku. Także ten, tego... Trzeba być cierpliwym ;)

Ok, dzięki za info. :)

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Gratulacje, Rosebelle :)

Blacktom – właśnie przeczytałam Twoje opowiadanie, bardzo fajne.

Dzięki, Anet . Cieszę się , że odważyłaś się zmierzyć z tym tekstem, szczegolnie po mojej zapowiedzi o “walorach tekstu” :)

A, bo ja zapowiedzi czytam bez zrozumienia, więc się nie przestraszyłam ;)

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Cieniu burzy, uprzejmie proszę nie strzelać do mojej matki (rzeczony fotograf) ;) 

A, na stronie udało mi się znaleźć protokół z wydarzenia. W składzie jury zasiedli panowie:

Witold Jabłoński 

Grzegorz Gajek

Mateusz Poradecki

Ha, to zmienia postać rzeczy, bo myślałem, że to zdjęcie jest oficjalne i profesjonalne i nakradzione ze strony organizatorów i tak dalej. Ale skoro sytuacja przedstawia się tak, a nie inaczej, to uprzejmą prośbę uprzejmie rozpatruję w sposób uprzejmie pozytywny i nie będę więcej ciskał gromów.

 

Nie wiem, czy to zbrodnia, ale żadnego z tych nazwisk nie rozpoznaję.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Ja nie znam Poradeckiego, a pozostałych dwóch osobiście ale nie z twórczości.

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Gratulacje! :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

“Esensja” dobra rzecz...  Blacktom, gratulacje! Muszę przeczytać ten tekst.

Pozdrówka. 

Dzięki. Będzie mi miło :)

 

Blacktom,

Opowiadanie wysłałem 16.08.2016 roku. Decyzja o publikacji 09.04.2017 roku.

Boże kochany, przecież to strasznie mnóstwo czasu. Nie przypominałeś im się? Oni na stronie piszą, by się odzywać do nich po dwóch miesiącach. Rozumiem czekać dodatkowy miesiąc czy dwa, ale aż pięć? Nie bałeś się, że twoje opowiadanie (albo mail odmowny) gdzieś przepadło?

 

I w sumie mam też w związku z tym pytanie, może głupie, może nie, do wszystkich – jeśli redakcja sama pisze, by przypominać im się co ileś tam miesięcy, odzywacie się do nich – i jeśli tak, to po jakim czasie?

Pewno, że zawsze warto się odezwać i przypominać. A jeśli piszą, co ile, no to sama masz odpowiedź ;) Jeśli nie piszą, to warto dać im ze trzy miesiące na ogarnięcie się.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Ja odzywałam się tylko do Fantastyki, bo jedynie do _mc miałam śmiałość. Jest miły, choć i tak zawsze odrzuca moje opowiadania :-( Z reguły czekałam trzy miechy.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ja tam zawsze – choć w sumie nieczęsto – męczę ich w opór, bo wychodzę z założenia, że między redakcją a autorem w chwili wysłania tekstu nawiązuje się pewna współpraca i, cokolwiek sami by o tym nie myśleli, chromolonym obowiązkiem redakcji jest się z tej współpracy wywiązać w stopniu choćby w minimalnym, tj. za sprawą oficjalnego kopa w rzyć.

Generalnie taki manifest: jako autorzy powinniśmy się bardziej szanować w relacjach z redakcjami. W końcu jak oni nie będę mieli autorów, nie będą redakcją. Natomiast dobry autor redakcje znajdzie sobie zawsze.^^

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Dzięki za odpowiedź!

 

Cieniu,

W końcu jak oni nie będę mieli autorów, nie będą redakcją.

Tej garstce redakcji w Polsce chyba nie grozi niedobór autorów ;) 

Blacktomie, przeczytałam Twoje opko. Naprawdę wyśmienite. 

Ciochoj, bo jeszcze usłyszą!

 

A tak na serio, to owszem, masz rację. Ale jakby tak wszyscy wszyscy zaczęli się trochę bardziej szanować; jakby tak zmienić tę denną redaktorską manierę u samych podstaw, wykształcić inną kulturę relacji... Ech, marzenie. A w nie takiej znowu odległej – przynajmniej geograficznie – Norwegi, mają nawet związek zawodowy pisarzy i prawny zapis, że autor nie może dostać mniej niż (chyba) 20 albo nawet 25% zysku ze swojej książki (do weryfikacji, ale może już nie tu, bo siejemy offtop).

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Cieszę się, że się spodobało Rose. Dzięki za komentarz (tutaj i tam) :)

 

Kam, pierwsze przypomnienie wystosowałem w styczniu 2017 roku (wtedy okazało się, że ma dopiero pierwszą z dwóch zaplanowanych recenzji), także potwierdzam – trzeba się przypominać :)

Kam, pierwsze przypomnienie wystosowałem w styczniu 2017 roku (wtedy okazało się, że ma dopiero pierwszą z dwóch zaplanowanych recenzji), także potwierdzam – trzeba się przypominać :)

Oho, to nieźle. Nie sądziłam, że tak słabo u nich.

Inna sprawa, że na zwrotki od znanych pisarzy to warto tyle czekać :)

To nie publikacja i nie opowiadaniowa, ale pochwalę się, a co. Dostałem drugą nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie na Przekład Piosenki Filmowej za tłumaczenie piosenki “Settle for Me” z serialu/musicalu “Crazy Ex-Girlfriend”.

 

O, TEJ PIOSENKI.

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Gratulacje, Diriadzie!

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Gratulacje! :)

Gratuluję!

 

Swoją drogą, fajny konkurs, nawet nie wiedziałam, że takie są ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Fajnie  :)

Nie ma wiele konkursów tłumaczeniowych, ale się zdarzają. Choć akurat na tłumaczenie piosenki to ten jest jedyny, o jakim słyszałem. Dzięki :)

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Gratuluję Driadzie, bo to bardzo trudna sztuka!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Także gratuluję. Zamieścić gdzieś opowiadanie wcale nie jest tak trudno, ale przetłumaczyć piosenkę tak, żeby zająć drugie miejsce w konkursie jest duża sztuką. Wyższa szkoła jazdy, jakby na to nie patrzeć.

Wspaniała sprawa. A piosenka w oryginale bardzo fajna. Ciekawe, czy będą polscy wykonawcy. 

Boże kochany, przecież to strasznie mnóstwo czasu.

 

Obawiam się, że to dosyć normalne. Moja “Czwarta wiadomość” trafiła do NFa po niecałych 2 latach od napisania ;)

Tylko nie "Tęcza"!

No, ale jest różnica między NF i zinami.

Że w NF długie czekanie jest normalne, to mieliśmy ostatnio dobitnie pokazane na przykładzie Diabła i meskaliny :P

Polskim wykonawcą być może sam zostanę, tylko muszę zmajstrować podkład, bo gotowca w Internecie niestety nie ma :)

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Gratulacje!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Tak się jakoś złożyło, że w ten łikend rozstrzygnęły się dwa konkursy, w których ostatnio brałem udział.

Pierwszym jest “W mroku gwiazd” magazynu Histeria, w którym zdobyłem wyróżnienie za opowiadanie “Niosący Światłość”. Możecie je przeczytać w najnowszym numerze.

Drugim “Turniej Jednego Wiersza”, który odbył się w trakcie “XIV-tej Ogólnopolskiej Biesiady Poetyckiej” organizowanej przez I LO w Rzeszowie. Dostałem wyróżnienie, a wszystkie trzynaście wierszy biorących udział ukaże się w pokonkursowym almanachu.

 

I to by było tyle :)

Jai guru de va!

Rokitniku, gratuluję podwójnie :)

Gratuluję, Rokitniku i gratuluję, Rokitniku.

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

A dziękuję :)

Publikować onego wierszyka nie mogę (bo almanach), ale gdyby ktoś chciał, to wyślę na privie. Sztuka to to nie jest, ale przeczytać się da ;)

Jai guru de va!

Gratulacje :)

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Gratulacje! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję!

Gratulacje :)

Ja również przyłączam się do gratulacji. :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Dziękuję Wam bardzo! :)

Jai guru de va!

Wow, ale nastukaliście przyjemnych wieści ostatnio! Gratuluje wszystkim chwalącym się powyżej – imponujecie i inspirujecie :)

Gratulacje dla wszystkich!

Czy mnie oczy nie mylą i w grudniowej NF będzie Mirabell?

Będzie ;) Polecam, bo to w moim odczuciu najlepszy tekst, jaki dotąd napisałam.

 

No i wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy się tu pochwalili!

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Lecicie jak burze albo tajfuny. Gratulacje!

 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratuluję, Mirabell! 

Gratulacje!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Brawo i gratulacje!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Brawa i gratulacje wszystkim, którym zalegam!

 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Wow, Mirabell, masz flow ;) Brawo!

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję, Mirabell! :)))

Mirabell, i to rozumiem :) Gratulacje dla wszystkich, ciężko was wyłuskać, bo tu lawinowo przybywa postów.

Rokitniku, ode mnie szczególne gratki poetyckie, w liceum też startowałam w Turniejach Jednego Wiersza (krakowskie jubilatowe). Bardzo miło wspominam.

 

A ja mam (jak zwykle ostatnio) nudę: publikację za 7 pkt w międzynarodowym periodyku. O feminizmie chrześcijańskim, czyli właściwie fantastyce ;) Po angielsku. Jakby ktoś miał ochotę poczytać, klik.

 

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Gratulacje, Mirabell :) Tak sobie ostatnio myślałem, że chętnie bym przeczytał jakieś Twoje opowiadanie. 

 

Gratulacje, Naz :)

Gratuluję wszystkim, a niektórym podwójnie. ;-) Tak trzymajcie i puszczajcie więcej. Tekstów.

Babska logika rządzi!

Dziękuję :)

 

Gratulacje Naz! Ja na pewno przeczytam bo temat religioznawczo obiecujący.

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Czyżby to, co betowałam? To polecam bardzo! Najlepszy tekst Mirabelki :D

Tylko nie "Tęcza"!

Gratuluję wszystkim, Mirabell, jestem bardzo ciekawa :) Nie czytałam wcześniej Twoich tekstów, ale skoro mówisz, że ten jest najlepszy to chętnie zacznę właśnie od niego :D

Ukazał się nowy numer Mega*Zine Lost&Found, a w nim m.in. ja i Istvan, czyli lakeholmen ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje. Jak Ty znajdujesz czas na pisanie przy małym dziecku?

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Nie znajduję ; p Większość tego, czym “chwaliłam się” w tym roku to stare teksty, sprzed dziecka. A tak serio to piszę, kiedy mały śpi w dzień.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratuluję :)

Oto jest! Dziesiąty numer Smokopolitana! Ściągajcie i czytajcie go wszyscy! ;) Oczywiście nie tylko dlatego, że jest w nim moje opowiadanie.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Zazdrooooo... Ekhm, znaczy, graty!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Gratuluję Jose. Tej fortecy jeszcze nie udało mi się sforsować, dlatego robi to na mnie spore wrażenie. Taaa... Straszny ze mnie zazdrośnik ;) 

Gratuluję, Jose!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratuluję, jose :)

Jose, jak ty mnie imponujesz!

Gratulacje, Jose :)

Ten numer Smokopolitana trochę z zaskoczenia, chyba nie mieli żadnej promocji na facebooku. 

“Gratulować, gratulować” – jak mawiał Egipcjanin w filmowym Asterixie.

Po przeczytaniu spalić monitor.

No i wygląda na mroczniejsze niż zwykle :)

Dzięki ;)))

 

Blacktomie, mnie się udało za trzecim podejściem.

 

Fun, może dlatego, że opóźnienie jest, numer miał być w listopadzie. Może lepiej, że nie zapowiadali, bo głupio by wyszło ; p

 

Cobold, co wygląda na mroczniejsze? Bo przecież nie okładka ; p

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

O, brawo. To już sukces, którym rzeczywiście można się pochwalić ;)

Z pewnością przeczytam.

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Gratulacje :)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Jose, nie chciałbym spoilerować, ale przeczytałem już kilka akapitów ;)

Super! Gratulacje, Joseheim. :)

Dzięki!

 

Coboldzie, serdecznie się polecam na wieczorną lekturę ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Brawo i gratulacje!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje :)

Przy Tobie czuję się takim obibokiem laugh (czekaj, miało być blush) … 

O rety, gratulacje, Jose :) Idziesz jak burza :)

Gratulacje. :) Ściągnęłam, zerknęłam, a na spokojnie to dopiero po świętach.

Gratki serdeczne, Jose! :))

Dzięki ;) Będę wdzięczna, jeśli przy okazji przeczytacie i zmiażdżycie ;)

 

Iluzjo, to nie tak. Ja naprawdę teraz dopiero daję radę publikować teksty napisane kilka lat temu.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Pośrednio związane z publikacją i to sprzed jakiegoś już czasu, ale... Nie mogłam się powstrzymać, bo takie słowa po prostu uskrzydlają i wywołują szeroki uśmiech, którym chcę się podzielić z Wami :) Wybaczcie więc, że bardzo nieskromnie pochwalę się chwaleniem: 

 

 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Śniąca, to musi być cudowne uczucie, przeczytać coś takiego o sobie. Gratulacje <3

Śniąca, gratki!

Swoją drogą się zastanawiałam, skąd pobrania ze strony Smoko, skoro oficjalne info o nowym numerze rusza dopiero jutro rano O.o A tu jose już wrzuciła pochwalajkę ^^ Sama szczerze polecam jej opowiadanie. Redagowałam i jest super! (oczywiści, dużo większa w tym zasługa jej niż moja :P)

 

EDIT:

Funie – po prostu jose wyprzedziła promocję xd

Tylko nie "Tęcza"!

Olu, gratuluję, ale ja o tym zawsze wiedziałam!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Jak co jakiś czas, zbiorcze graty i inne szpargały dla Wszystkich :). Ja mam na razie strategię nie wysyłania tekstów, dzięki czemu śrubuję swój mocarny rekord 100% nieodrzuconych utworów \m/

Tenszo, przepraszam, jeśli wyszłam przed szereg, zaćmienie mi jakieś na mózg padło O.o

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nie no, nic się nie stało, jose ^^ Po prostu miałam zaskok, skąd te pobrania.

Tylko nie "Tęcza"!

Dzięki temu masz dane na temat tego, ile pobrań można się spodziewać (w dzień czy dwa) przez ludzi z NF ;)

Gratulacje Jose, gratulacje inni :)

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

I ja gratuluję :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

O, czytałam dzisiaj ten tekst, śniąca, w związku z fejsikową burzą, i pomyślałam, że to baaardzo miło, że takie ukłony w twoją stronę się pojawiły :)

Przyłączam się do gratulacji dla Jose :)

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Brawo! smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratulacje wszystkim! :)

Ściskaju, dziewczyny! Bravo, piknie, eleganio!

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Gratulacyjki!

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Dzięki jeszcze raz wszystkim, a że Silmarisowcy się nie chwalą, informuję, iż dzisiaj miała miejsce premiera specjalnego bajkowego wydania Silmarisa. W środku godna reprezentacja portalu ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Śniąca, czekamy na recenzję siódemki, żebyś nie czuła presji czytania dwóch numerów naraz. ;-)

Wszystkich wyżej chwalącym się i tym cichszym, silmarisowo-bajkowym, gratuluję. :-)

Babska logika rządzi!

Jak to? Link działa? :O

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Finkla, jestem w połowie numeru... Jeszcze chwilę cierpliwości :) 

 

Ale pięknego potwora mam przy mojej bajce :) Wielkie podziękowania dla Katii.

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Chwalę się nagraniem “Czwartej wiadomości”, która ukazała się w lutowym NFie :) Lektorką jest Iwona Milerska, a ilustrację robiła Alicja Marczyk, graficzka ze Smoko, i śmiem twierdzić, że obie dziewczyny dały czadu :D

https://www.facebook.com/TTeNsza/posts/2001929900029683

Lub bezpośrednio:

https://www.youtube.com/watch?v=aT8b1Ywq_AI&feature=youtu.be

Przy okazji chwalę się założeniem profilu autorskiego, choć w tym względzie nie wiem, czy jest się czym chwalić ;)

Tylko nie "Tęcza"!

Skoro to jest miejsce do chwalenia się, to czemu nie napisać o swojej książce? Napisałem zbiór nowel (short story) o tematyce bliskiej fantastyce. Są to historie o inteligentnych zwierzakach pisane z przymrużeniem oka, dla zabawy, dla złapania oddechu. Wymyśliłem dla nich nawet nowy nurt – fantastyka ekologiczna. Pisząc przez wiele lat “do szuflady” nie zakładałem, że kiedyś je wydam. Jednak im więcej osób czytało moje historie, tym częściej słyszałem, że jest to fajne, relaksujące, zabawne i padało pytanie: dlaczego nie wydaję książki? No i wydałem. 14 grudnia 2017 roku odebrałem z drukarni moje pierwsze egzemplarze autorskie zbioru pt.: “Mutacje, czyli ewolucja”. Reszta trafiła na rynek księgarski i czeka na nabywców.

Możliwe, że trafi komuś do ręki ten tomik i zechce wrzucić gdzieś na NF swój komentarz. Będę wdzięczny za opinie.

Zapraszam na moją stronę z blogiem: www.burlay.pl oraz na Facebooka do mojego profilu: https://www.facebook.com/JackBurlay/

Pozdrawiam

Jack

Gratuluję wszystkim triumfatorom, a szczególnie Tobie, Burlay’u, wydania pierwszej książki. Okazuje się, że tutejsza społeczność to w większości profesjonały :) Gdyby tylko człowiek mógł jakoś wchłaniać ten wasz zwycięski blask...

Burlay, to jest self-pub, prawda?

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Jeśli ktoś nie śledzi tematu Fantazmatów, spieszę donieść, że 5/11 finalistów to nasi ;)

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Tak joseheim, wydałem to własnym sumptem przy pomocy Rozpisani.pl należącego PWN.

Jack

Gratuluję Fantazmatowym finalistom smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzień dobry, ktoś mnie tu jeszcze pamięta?

Nazywam się Hubert Fryc, debiutowałem sobie w Nowej Fantastyce kilka lat temu, później było jeszcze jedno opowiadanko (w tak zwanym międzyczasie publikowałem coś w Esensji, a do tutejszej biblioteki wpadł mój młodzieńczy tekścik Obłęd w kawiarni Południe), a teraz debiutuję powieścią.

Powiastka nosi tytuł “Szeptać” i jest czymś z pogranicza prozy obyczajowej i realizmu magicznego. Jeżeli ktoś lubi taki klimaty, bliskie niektórym utworom Szostaka albo Małeckiego (oczywiście z zachowaniem proporcji), to zachęcam, można już kupować, premiera 31.01.

A kolejna powieść już jest właściwie napisana, będzie się nazywała “Zdziczeć” i będzie dużo cięższa, trudniejsza i niezbyt wesolutka. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze w tym roku. A, i jeszcze zbiorek opowiadań powstaje, on będzie chyba najbliższy klimatom fantastycznym.

Tyle chwalenia się, dziękuję osobom, które komentowały moją niezbyt częstą aktywność na forum, i dawały rady, i ganiły, i wskazywały błędy.

 

“Szeptać”

Nawet fanpejdż  zrobiłem, nie wiem po co, bo nie wiem, co ja tam niby będę wrzucał. Ale jest, może podszkolę się trochę w marketingu.

 

A, i mam jeszcze coś takiego jak bloga. Tam będą lądować różne szorciki i inne krótkie teksty, które lubię pisać, bo mnie uspokajają. Niedługo pewnie zmienię layout, bo taki skromniutki teraz.

 

 

 

 

ktoś mnie tu jeszcze pamięta?

Ale że kto? Jaki Fryc? ;)

Też pytanie, pewnie, że pamiętamy :-)

 

Gratulacje, Hubercie. Chętnie się za książką rozejrzę.

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Czy aby nie publikowałeś opowiadania na początku 2017 w NF, coś o diable i wstrętnym sołtysie na jakiejś wiosce? Było bombowe.

Chętnie przeczytam książkę. Co to za wydawnictwo?

Było bom­bo­we.

O rany, dzięki. A ja z nim miałem ten sam problem co ze wszystkimi moimi teksami – zaraz po napisaniu przestało mi się podobać. Co gorsza ono poszło do druku prawie dwa lata po tym, jak je napisałem.

 

Co to za wy­daw­nic­two?

Książnica, czyli w zasadzie siostra Wydawnictwa Dolnośląskiego, ale Dolnośląskie zajmuje się teraz głównie kryminałami. A kiedyś mieli przecież całą osobną serię dedykowaną fantastyce. Twardoch tam publikował, Rogoża, Gene Wolfe...

 

Ale że kto? Jaki Fryc? ;)

Hubert Fryc

z tyłu dupa,

z przodu nic.

 

Tę fraszkę powiedziała mi moja mama, jak byłem małym chłopcem. Do dziś mam kompleksy.

 

Gratuluję, Hubercie. Książki i mamy. ;)

Gratuluję :)

Gratulacje! :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję Hubercie smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratulacje!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Dziękuję!

Gratuluję :)

I okładka na poziomie. A tak zapytam z czystej ciekawości i dla twórczej inspiracji – długo powstawała ta książka?

Pozdrawiam.

Gratulacje, Hubercie :) 

Twoje ostatnie opowiadanie z NF bardzo mi się podobało, a książka zapowiada się interesująco... ;)

dla twór­czej in­spi­ra­cji – długo po­wsta­wa­ła ta książ­ka?

Siedem-osiem miesięcy, ale kilka fragmentów miałem napisanych już wcześniej (koło 50 tysięcy znaków), przy okazji prac nad poprzednią powieścią, której nie dokończyłem.

 

@funthesystem – dzięki!

 

 

To też podpytam, jeśli można :) Ile znaków ma książka i jak to się przekłada na strony na papierze? Ile czasu upłynęło od wysłania do przyjęcia przez wydawcę, a ile od przyjęcia do premiery? 

Fun, Hubercie, nie żebym wyganiała, ale ten kierunek rozmowy bardziej pasuje do wątku o pisaniu książki i może lepiej, żeby tam kontynuować? Żeby tego typu pytania i informacje były w jednym miejscu. 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Patrz, funthesystem, wygoniła nas!

Cho do tamtego wątku!

Gratki dla licznych Alpaczan!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Przyznawać się, kto się zakwalifikował! Ja melduję, że mnie się udało. Czyli JESTEM!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Od nas jeszcze ja i Naz ;) Pozostałe nazwiska są mi obce.

 

EDIT: W wątku “Aktualne konkursy” ktoś jeszcze napisał, że bodajże Mechaniszkin jest na liście? Niestety, nie znam jego nazwiska.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Brawo! Gratulacje dziewczyny i chłopaku :) 

 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Mechaniszkin, zdaje się, oficjalnie się od nas odżegnał. Ale i tak gratuluję jeszcze raz wszystkim. Very to fajnie.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Si, porównałam nazwisko z antologią "X". Ech, zapomniałam, że nas opuścił.

 

Gratulacje dla wszystkich :) Bardzo mnie ciekawi to przedsięwzięcie od strony technicznej.

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Mechaniszkin nas opuścił? Coś mnie ominęło? Bo nie zanotowałam takiego pożegnania. 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Śniąca, pewnego dnia (jakiś miesiąc temu?) napisał na shoutboksie, że dziękuje za współpracę, usunął wszystkie swoje teksty i przestał się pojawiać...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

To przegapiałam. A tym bardziej się zdziwiłam, bo całkiem niedawno, poniżej miesiąca, pisaliśmy na PW. 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Ostatni raz był aktywny 8 stycznia.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję! Bemik, ale Ty masz ostatnio passę!:)

Dzięki. A z ta passą masz trochę racji, tfuu, żeby nie zapeszyć.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje!!! :)

Ja się pierwszego stycznia dowiedziałam o Fantazmatach, a ostatniego o Alpace, też mam nadzieję, że to nie koniec wrażeń na ten rok ;D

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Gratulacje :)

 

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Pochwalę się, a co!

http://herbatkauheleny.pl/news.php?readmore=405  

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Brawo! :)

Nie za dobrze Ci, Bemik? :P

Gratulacje!

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Wiesz, Naz, właśnie chyba za dobrze. Aż się boję, że coś zaraz pierdyknie ;-)

Dzięki.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Brawo!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

​Gratulacje Bemik!

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzięki smiley

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Brawo, brawo! :)

Wcale nie za dobrze, tylko w końcu. Zasłużyłaś :)

Tylko nie "Tęcza"!

Z pewnym poślizgiem, ale szczere – gratulacje dla bemik i dla Alpaczanek <3 

I od dziś oficjalnie :) Trzeci tom Krainy Martwej Ziemi jest już dostępny w przedsprzedaży

Również w wersji z autografem i rysunkiem: www.idz.do/piesn-i-krzyk-na-regale

Jeśli ktoś z Was ma ochotę to zapraszam smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Brawo Jacku! Wielkie graty!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Super Jacku, gratuluję!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje! Co dalej?

Dziękuję!

 

Coboldzie

Najbliższy rok przeznaczyłem na kryminał / dreszczowiec smiley

Ciężka sprawa, ale mam nadzieję, że podołam.

Pozdrawiam

 

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

A ja chciałabym się pochwalić ilustracją wykonaną przez Alicję Marczyk do mojego “#Eudajmonia”, bo mi się niesamowicie podoba :D

Tylko nie "Tęcza"!

MI też się bardzo podoba muszę przyznać.

Po przeczytaniu spalić monitor.

WSPANIAŁA Tanszo smiley Gratuluję!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

A ja w pierwszej chwili pomyślałam, że sama narysowałaś :-) 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Co ty, Basiu, taki kozak nie jestem ;D

Tylko nie "Tęcza"!

No jak nie? Pamiętam Twoje bliźniaczki. Niewiele odbiegały od tego

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Oj, trudno mi się zgodzić :D Ale dziękuję, Basiu :)

Tylko nie "Tęcza"!

Moje lekko spóźnione gratulacje dla wszystkich, którym się one należą ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

O! Widzę, że dawno nikt się niczym nie chwalił. W takim razie dam upust swojej próżności ;)

 

Zapraszam do przeczytania nowego, a w rzeczywistości leciwego opowiadania pod tytułem “Wola życia”, które umieścił na swojej stronie Fahrenheit.

 

Możliwe, że gdybym je pisał dzisiaj, byłoby zupełnie inne. Może wyszłoby lepsze niż w czerwcu 2016 roku? Nieważne. Zachęcam miłośników kosmicznej próżni i nieprzewidywalnych zakończeń do lektury :)

 

Blacktom

Fajne! Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzięki Jacku. Cieszę się, że tekst przypadł Ci do gustu :)

 

Edit. 

Miałem się nie chwalić, bo to raptem 100 słów, ale co tam... Poza tym sam numer jest interesujący, więc warto pobrać.

Szortal na Wynos Wydanie Specjalne – być może ostatnie wydanie specjalne w takiej formie :)

Gratulacje, Blacktomie!

Widziałem, że będziesz też w Białym Kruku :)

Gratuluję! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje :)

Gratulacje!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje :)

Fun, Jose, Anet, Śniąca i Belhaj – dzięki  :)

 

Zgadza się, Fun. Chyba nikt inny nie wpadł na pomysł, żeby użyć tła s-f w historii rodem z Lovecraft’a , skoro się tam dostałem ;) 

I jeszcze raz dzięki za betę “Woli życia”, Wasze uwagi były cenne i chociaż tekst już dawno leżał na biurku Fahrenheita, to udało mi się na etapie korekty/redakcji przemycić to i owo z tego, co wychwyciliście. Na pewno jest teraz lepszy :)

 

Zdaje się, że Belhaj też będzie w BK. Gratulacje :)

Ano będę z opowiadaniem Ulubieńcy :)

Graty, chłopaki.

 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje :)

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Miesiąc temu chwaliłem się debiutem, a teraz tylko szepcikiem wspomnę, że powieść ukazała się również w postaci ebooka → https://ebooki.swiatczytnikow.pl/ebook/9788324583133,hubert-fryc--szeptac.html

Gratulacje :)

Gratuluję smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratulacje! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Hubert, Blacktom, Belhaj – gratuluję! :)

Dołączam się do gratulacji :) Brawo, chłopcy :)

Brawo! :) yes

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Gratuluję, chłopaki :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Blacktom – rozkręcasz się!

Belhaju, tylko tak dalej!

Dzięki wszystkim :)

 

Cobold – no, żebym się tylko twórczo nie wystrzelał... W tym roku jeszcze pojawię się w CF i byłoby na tyle. Trzeba będzie dać ludziom od siebie odpocząć ;)

 

Hubert – dajesz nam wszystkim dobry przykład, gratuluję :)

A w CF-ie, to w tym numerze, co to się nie może od roku ukazać?

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia publikacja w tym roku, coboldzie :) A CF faktycznie od dłuższego czasu zlapalo zadyszke, podobnie zresztą jak Brama.

Jestem optymistą... Do tego o hard S-F ;)

Za to “Histeria”i “Okolica Strachu” rozwijają się pierwszoklaśnie...

Pozdrówka.

Jestem optymistą... Do tego o hard S-F ;)

Mnie przyjęli do tego o urban fantasy, zaplanowanego na drugą połowę tego roku... Chyba będę musiała być bardzo cierpliwa :D

Ale współpracę z nimi, pomijając terminy, wspominam bardzo miło.

 

A Bramie umarł fanpejdż, mam nadzieję, że czasopismo jeszcze nie :c

No to się może okazać, że to nie w tym roku będę miał te przyjemność. Gratuluję Kam :)

Oj, dziękuję, Blacktomie, ale chyba jeszcze nie czas na gratulacje – nie wiadomo, czy się doczekam tej publikacji w ogóle ;D

 

Już sam fakt, że wzięli, o czymś jednak świadczy. Tak więc gratulacje jak najbardziej na miejscu. Dla Was, Panowie, Panie i kogo tam jeszcze pominąłem – również.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Skoro poszła zapowiedź na fb, to chyba mogę się już chwalić. Spełnia się moje kolejne fantastyczne marzenie – we wtorek, w jednym numerze Silmarisa: moja “Nić Ariadny” (Finkla, Fun, Mały Słowiku – dzięki za betę) i “Rodząc się w poniedziałki” Shawarkara (naprawdę mocne).

Ciekawe, które Wam się bardziej spodoba?

Gratuluję wszystkim, którzy zasługują na gratulacje w powyższych postach. Tym co tylko przyszli gratulować nie gratuluję, bo tylko sztuczny tłum robią gapie jedne.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Fajnie :)

Gratulacje :) 

Im więcej na zewnątrz autorów powiązanych z portalem, tym lepiej dla portalu :)

Gratulacje, dobrze, że tak wiele osób tak fajnie pisze!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Przeczytałem wszystko i gratulacje, na prawdę !!

 

 

Jaki jest ciąg dalszy tej historii po takim czasie?

Gratulacje :)

W ósmym numerze Silmarisa zagościła także moja skromna osoba, więc się pochwalę:)

 

Przy okazji wielkie dzięki dla Mirabell, za redakcję. Świetna robota!

Gratulacje dla Silmarisowych autorów :)

Moje opowiadanie “Wieszczba niemowy” będzie w aktualnym numerze Nowej Fantastyki. Jeśli ktoś z Was będzie miał ochotę to zapraszam serdecznie do przeczytania smiley

 

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratulacje :)

Gratulacje wszystkim :)

Gratulacje! Muszę przyznać, że ostatnie miesiące to prawdziwy pokaz siły portalu w NF i NFWS. A także chyba wyraźna zmiana podejścia Redakcji do własnego zaplecza literackiego.

Po przeczytaniu spalić monitor.

A także chyba wyraźna zmiana podejścia Redakcji do własnego zaplecza literackiego.

Ja dopuszczam jeszcze jedną możliwość. Może te opowiadania są po prostu dobre ;)

Gratulacje! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje! Faktycznie, nie ma miesiąca bez naszych na łamach. Założysz, Jacku, wątek w HP?

Założysz, Jacku, wątek w HP?

Pierwszą moją myślą było: na cholerę komu wątek o Hewlett-Packard?

Drugą: pieprzę cały plebiscyt, idę spać.

 

Gratulacje, Jacku (choć w Twoim wypadku to już nie robi wrażenia).

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

A także chyba wyraźna zmiana podejścia Redakcji do własnego zaplecza literackiego.

Ja dopuszczam jeszcze jedną możliwość. Może te opowiadania są po prostu dobre ;)

 

​Oczywiście że dobre, Blacktomie :). Tylko jeszcze całkiem niedawno Redakcja jakby nie zwracała uwagi na inne, także dobre teksty portalowiczów.  Chociaż z drugiej strony może one po prostu dojrzewały w redakcyjnej szklarni i teraz mamy tego owoce :) W każdym razie cieszy taka sytuacja.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Chociaż z drugiej strony może one po prostu dojrzewały w redakcyjnej szklarni i teraz mamy tego owoce :)

-  bezbłędne spostrzeżenie :)

Dziękuję Wam pięknie.

 

Coboldzie

Dziękuję za sugestię, zaraz założę.

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Już była o tym mowa, ale dopiero teraz można się przekonać, jak sprawdził się mariaż s-f z lovecraftowym światem.

 

Statek na wzgórzu – krótki tekścik, którego można posądzać co najwyżej o klimat... E tam! Jak zawsze jest tam coś więcej. Z resztą oceńcie sami :)

Ooo to ja nawet betowałem troszkę. Gratuluję!

Po przeczytaniu spalić monitor.

Tak jest mr. Maras. Jeszcze raz dziękuję za wartościowe uwagi :)

 

Przeczytam Belhaju. Gratuluję. Na razie zajrzałem i zmartwiła mnie ilustracja do Twojego opowiadania. Podpisał się pod nią Daniel Wójcik, a jest czarno-białą wersją ilustracji Zdzisława Beksińskiego. Tak się nie robi. Tym bardziej, że to dosyć znana grafika i ktoś z redakcji powinien to chyba wyłapać.

 

 

 

Po przeczytaniu spalić monitor.

Nieźle wyłapałeś, marasie. A już się cieszyłem, że mam taki fajny rysunek do tekstu...

Ciekawe jak to wygląda prawnie, czy Wójcik podpisał klauzulę autorską i kto ewnetualnie będzie się tłumaczyć.

Akurat Beksińskiego, który jest kultowy...

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

 

 

Zagadałem o to na profilu magazynu na FB. Odpowiedź wydaje mi się nico mętna. A reakcja pozwala przypuszczać, że wbrew zapewnieniu jednak nie było żadnej zgody. Ale cóż... zakładam nieświadomy błąd lub roztargnienie...

Po przeczytaniu spalić monitor.

Sytuacja istotnie wysoce niefortunna i nieprofesjonalna. Dobrze przynajmniej, że zdecydowali się zmienić grafikę zamiast iść w zaparte.

 

Behlaju gratulacje!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Belhaju, Blacktomie, Jacku, gratulacje :) No i gratulacje dla Tenszy i Lakeholmena za nominację do Reflektora!

 

A ja się pochwalę trzecim miejscem w kategorii “opowiadanie polskie” w plebiscycie na najlepsze teksty w zeszłorocznej “Nowej Fantastyce”. Głosującym na moje opowiadanie serdecznie dziękuję :)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Mirabell BRAWO! smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzięki, Mirabell :) 

To trzecie miejsce robi wrażenie. Gratuluję :)

Wbrew moim czarnym przypuszczeniom, Creatio Fantastica żyje!

Właśnie ukazał się kolejny numer, w wyniku niepojętych zagięć czasoprzestrzennych oznaczony jako 2/2017. W wyniku jeszcze bardziej przedziwnych naciągnięć logicznych, w numerze tym, poświęconym zasadniczo twórczości J.R.R. Tolkiena, znalazło się moje “Życie Lothara Greinholtza” (zgłoszone wcześniej do numeru o young adult).

Obie wiadomości pozytywne. Gratuluję. Tekst zasługiwał bez wątpienia na publikację.

 

 

 

 

Young adult?

Po przeczytaniu spalić monitor.

Young adult?

No wiesz, była szkoła, dojrzewanie, wampiry... Wróć, wampirów nie było;)  Chyba dlatego wzięli do numeru tolkienowskiego.

Ale mogę już z całą pewnością potwierdzić, że przyjmują teksty udostępnione wcześniej w sieci, o ile (cyt.) “nie były opublikowane w formie zwartej, tj w czasopiśmie elektronicznym bądź drukowanym”

Ojeej, gratulacje, Coboldzie!

Bardzo fajnie, że Życie Lothara dostało drugie życie :3

Gratuluję wszystkich sukcesów! :) Podziwiam, jak wielu z NF publikuje na zewnątrz. :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Pozostając w temacie drugiego życia opowiadań zapraszam do Sum of all changes, które jest tłumaczeniem mojego portalowego tekstu – Suma wszystkich zmian.

Aphelion Webzin to może nie jakiś Fantasy & Science Fiction Magazine, ale publikacja to publikacja – cieszy i już ;)  

Gratulacje, Blacktom!

To tłumaczenie tej samej wersji, co na portalu, czy coś zmieniałeś?

Gratulacje, Blacktomie :)

Dzięki Cobold :)

Wprowadziłem drobne zmiany – metryka w calach i stopach, Jimi nie jest już Polaczkiem, a tylko Alfonsem(Pimp) i nie ma słowa o ukraińskim pochodzeniu jednej z postaci, żeby nie wskazywać specjalnie na region świata. Czyli kosmetyka, żeby czytelnicy nie byli nadmiernie  rozpraszani przeliczaniem jednostek i kombinowaniem, co i gdzie leży na mapie ;)

 

Dzięki, Belhaj :)

Blacktom światowiec kurde bele ;) Gratuluję!

Po przeczytaniu spalić monitor.

I to bez wychodzenia z domu ;)

Dzięki Mr. M :)

Gratulacje smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Fajnie :)

Dzięki Anet, dzięki Jacku :)

Gratulacje! ;D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Oho, gratulacje, Blacktomie, bardzo bardzo się cieszę, że się doczekałeś <3

Dziękuję Jose, dzięki Kam. To jak z obwoźnym handlem – ktoś w końcu weźmie ten tandetny odkurzacz, trzeba się tylko najeździć ;)

Gratulacje, Blacktomie. :)

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Dzięki Szyszkowy :)

Gratulacje, komu zalegam :) Blacktomowi chyba w szczególności – wyjścia w szerszy świat. 

 

Przy takich dużych nowinach nie wiem, czy ja mam się czym chwalić, ale ostatnio nawet taka drobna rzecz mnie cieszy. Szortal opublikował mojego szorciaka Od kuchni, czyli dni otwarte w Akademii.

 

 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje, śniąca!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Brawo Śniąca! smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzięki Śniąca :) Również gratuluję – każda publikacja ma wartość, z każdej trzeba się cieszyć. To opowiadania zalegajace w szufladzie nie jest powodem do dumy :)

Dzięki :) 

 

Trochę się boję zapytać, ale co tam. Czy ktoś ma pomysł kim jest przewodnik po Akademii w moim szorcie? ;)

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Znam tylko jednego Jacka Ł., toż chyba on :). A szorcik zacny. Przyjemnie się czytało!

"Z wiekiem romantyzm wypierany jest przez reumatyzm" - Arnubis

On, on. Mam nadzieję, że się nie pogniewa ;) 

Miło mi, Staruchu. 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

:) gratuluję wszystkim, którym zalegam!

Gratulacje, Blacktom, gratulacje, Śniąca. :)

Gratuluję! Jesteście niesamowici! Trzymam kciuki za kolejne sukcesy! :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

On, on. Mam nadzieję, że się nie pogniewa ;) 

Dobra, przyznaję Olu, że dopiero teraz zajrzałem do Twojego tekstu.

 

U made my day! laugh

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Oto metoda na bycie czytanym/czytaną – wspomnij kogoś w tekście i już masz czytelnika ;) 

 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Dołączam się do zaprosin!

Bo w “Fantazmatach” każdy znajdzie coś dla siebie.

U mnie na przykład, jak zawsze: seks, przemoc i alkohol.

cobold, toś amator, u Pawła Majki trójkąt z trupem. 

http://fantazmaty.pl

Darmowy alkohol?! ;P

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

cobold, toś amator, u Pawła Majki trójkąt z trupem.

Ale przyznaj, że u mnie też perwersyjnie ;)

 

Darmowy alkohol?! ;P

Ale ostrzegam, że ze wschodu.

A darmowy seks to skąd?

http://fantazmaty.pl

U mnie na przykład, jak zawsze: seks, przemoc i alkohol.

Oho! Takie rzeczy u cobolda? :O

 

Gratulacje dla całej Fantazmatowej ekipy :)

Oho! Takie rzeczy u cobolda? :O

Tak. Są nawet pikantne szczegóły. 

Co tam komu i za co – nienawidzę Was!

 

Peace!

 

P.S.

I, rzecz jasna, szczerze gratuluję!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

A ja dodatkowo chciałam podziękować moim betom z forum, które zgodnie stwierdziły, że prolog z trędowatym powinien pójść do kosza. To właśnie zrobił ;-)

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Gratulacje dla Blacktoma i Śniącej.

 

No i dla wszystkich, którzy pojawili się w “Fantazmatach” :)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Ostatni debiut z głowy. W nowym fantomie.

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

Debiut? ;)

Tylko nie "Tęcza"!

W czasopiśmie.

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

Ach, myślałam, że już gdzieś byłeś (ale to chyba z publicystyką). Gratki!

Tylko nie "Tęcza"!

W maju nakładem wydawnictwa Phantom Books Horror ukaże się w dwóch tomach mój horror pod tytułem Nienazwany.  Cool W wersji surowej opowieść liczyła sobie prawie 600 stron (troszkę zabrakło do miliona znaków ze spacjami, ale 900 000 pękło), stąd rozbicie tekstu na dwa tomy.

 

Pisałem i dopieszczałem powieść prawie 3 lata. Jest to dość zagmatwana, mroczna historia sporej objętości – znacie moje opowiadania, więc mniej więcej wiecie, czego się spodziewać.  Big Grin

 

Niżej podaję opis książki i okładkę:

 

Bezdomny zaczepia Fabiana na ulicy i daje mu kopertę. Wewnątrz znajduje się zdjęcie przedstawiające jego jako inwalidę z amputowanymi nogami. Fotografia znika w tajemniczych okolicznościach. To dopiero początek zagadki, którą musi rozwiązać chłopak. Fabian wpada na ślad swojej biologicznej matki, przebywającej w szpitalu psychiatrycznym. Obłąkana kobieta twierdzi, że chłopak jest synem jej i Jezusa.

 

Zuza jest obiektem fantazji wszystkich mężczyzn. Dziewczyna dla zabawy wdaje się w romans z wikariuszem parafii. Dwa miesiące później w tragicznym wypadku umiera siostra Zuzy. Pod opiekę dziewczyny i księdza trafia osierocony, opóźniony intelektualnie chłopczyk – Kubuś. Dziewczyna przyłapuje kapłana na molestowaniu dziecka. 

W między czasie przebudza się Nienazwany – prastary demon, który przekracza światy równoległe, pozostawiając po sobie tylko zagładę. Żywi się złymi emocjami, festyn perwersji przyciąga go na plebanię, gdzie opętuje Zuzę. Rozpoczyna się koszmar.

 

Losy Fabiana i Zuzy zostają splecione w labiryncie krwawych wydarzeń. Jedynym wyjściem jest pokonanie Nienazwanego!

 

Kolejny...

Jeszcze od razu w dwóch tomach mu wydali...

Kurde, ja nie wiem.

Zajebiście, Hanzo, gratuluję.

Opis co prawda zupełnie do mnie nie przemawia, ale wiem jak piszesz, więc ośmielę się pokładać pewne nadzieje w tej książce.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Sam opis jest słabiutki i bez polotu, ale obecne w nim błędy interpunkcyjne mówią same za siebie (tj. poważnie obawiam się o opracowanie redakcyjne tekstu, jeśli kuleje już ten element). 

http://fantazmaty.pl

Gratuluję, Dzikowy. I wielkie gratulacje, Hanzo. Chociaż jesteś jednym z tych, po którym debiutu książkowego można się było spodziewać. Zostawała tylko kwestia czasu. :)

Gratulacje smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Ocha ma rację, już dawno spodziewałam się Twojej ksiązki. Gratuluję serdecznie, ale nie wiem, czy po nią sięgnę. Obawiam się tego, co mogłabym przeczytać – po Twoich opowiadaniach sądząc, moja psychika mogłaby tego nie wytrzymać!

 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Fajnie :)

Szacunek!

 

Dokładnie, szacun.

Dzięki, Mirabell :)

To ja się pochwalę szortalowo:

 

http://www.szortal.com/node/14148

 

Złoty deszcz to humoreska katastroficzna na podłożu socjologicznym.

Jako ciekawostkę dodam, że dla mnie to był szort,  a publikowany zostaje w sekcji longarów.

Co przedziwnie znamienne.

 

Rzeczka nieduża i niegłęboka, choć przebyć ją łatwo, bo tu wszędzie same płycizny, to most na niej. A na moście mytnik z kilkoma zbrojnymi pomocnikami.

Super :)

Gratulacje, Hanzo! Wszyscy tu, widzę, narzekają, że opis do nich nie przemawia, a ja z kolei chętnie bym przeczytała, jakoś od dawna mam ochotę na horror. I okładki też mi się podobają. 

 

Jastek, Tobie też gratuluję :)

Napisanie zajawki jest czasem trudniejsze niż napisanie całej powieści. To samo dotyczy bionotki. ;)

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

Napisanie STRESZCZENIA jest trudniejsze niż napisanie powieści i bionotki razem wziętych xD

Ale zajawkę to już chyba wydawnictwo pisze. Czy różnie?

Gratuluję serdecznie! (wszystkim, którym gratulować trzeba ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje, Hanzo :)

Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla kolejnego portalowicza, który trafia na papier :)

No dobra, okładka na Facebooku jest, a ja sprawdziłem organoleptycznie, że numer faktycznie da się dostać w kiosku. W takim razie czas się pochwalić, że dołączam do grona portalowiczów, którzy trafili do “Nowej Fantastyki”. Moje opowiadanie “Efekt dżinna” jest w majowcu. Zachęcam do czytania i dzielenia się wrażeniami – zaraz będę zakładał wątek.

 

 

A ze swojej strony gratuluję wszystkim powyższym, a szczególnie lakeholmenowi, czyli Istvanowi, z którym dzielę numer.

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

A jeszcze niedawno pisałem, że Redakcja nie docenia własnego zaplecza literackiego, jakie ma na portalu. Po tych seryjnych, a wręcz hurtowych publikacjach na łamach pisma (plus FWS) autorów związanych z fantastyka.pl. nadszedł czas na oficjalne i publiczne odszczekanie moich wcześniejszych wypowiedzi. Jako że pismo znane jest również poza granicami kraju, odszczekuję w dwóch wersjach językowych:

 

HAU! HAU! HAU! HAU! HAU!

 

WOOF! WOOF! WOOF! WOOF! WOOF!

 

 

Ps. Oczywiście gratuluję powyższym gratulowiczom i gratulankom.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Dziekuje i tez sie zastanawiam nad zrobieniem wątku, bo tak naprawdę to są cztery opowiadania i być może warto przedyskutować sam pomysł takiej formy publikacji

Niebawem aktywni portalowicze bez publikacji w NF będą w mniejszości :P

Gratuluję!

Kopę lat mnie tu nie było, ale wracam pochwalić się, bo gdzie indziej mogłabym się pochwalić, jak nie tu, gdzie wszystko się zaczęło, gdzie zebrałam pierwsze literackie szlify i poznałam przewspaniałych ludzi ;)

 

Być może najstarsi zgromadzeni tu górale pamiętają moje opowiadanie “Boscy szaleńcy”, które spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. No więc miło mi przekazać, że “Boscy szaleńcy” przekształceni w scenariusz filmowy, właśnie znaleźli się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro ;) Teraz bardzo Was proszę, trzymajcie kciuki za wszystko, co będzie dalej :)

Ja pamiętam, Dreammy i trzymam kciuki :) Nagrody warte udziału :P

Ale wpadajże (tutaj) częściej!

Dreammy, to wspaniale, gratuluję!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Dreammy, gratulacje! Wspaniała sprawa, a opowiadanie jeszcze z początków istnienia starego portalu.

Pozdrawiam.

Dreammy, czytałem jakieś trzy lata temu i wciąż pamiętam. Naprawdę udany tekst, więc nie dziwi mnie sukces. Gratulacje ;)

Super :)

Gratulacje! Same poważne rzeczy – oby tak dalej szło :)  

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

A ja ciągle mam Boskich szaleńców w mojej kolejce wstydu... Ale mam w kolejce! Jest to okazja, żeby to nadrobić. Gratulacje, Dreammy!

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Dreammy, to ja mam pytanko. Duże zmiany wprowadzałaś przy przekształcaniu? Chodzi mi głównie o dialogi – czy było tak, że kiedy próbowałaś wyobrazić to sobie jako sceny filmowe, nagle okazywało się, że jakieś kwestie brzmią nienaturalne? Bo jak ja mam napisać ten sam dialog z narratorem i bez, to zawsze wychodzą dwie różne rozmowy. Opowiadania niestety nie czytałam, pytam z ciekawości, bo jednak nieczęsto ktoś się może pochwalić sukcesami w konkursach scenariuszowych.

Dziękuję i postaram się wpadać częściej ;) Ech, łezka się w oku kręci ;)

 

@Teyami –zmiany w dialogach (i samej historii zresztą też) były naprawdę spore, zwłaszcza dotyczące długości kwestii. Niektóre z kwestii z opowiadania to były kolubryny na pół strony, trzeba było to podzielić na bardziej zjadliwe kawałki. Że już nie wspominając o tym, że w scenariuszu nie można zapisać myśli bohatera, tylko trzeba je pokazać ;) Sporo mi dały warsztaty, na których nauczyłam się, jak to wszystko ładnie i zgrabnie poskładać, żeby punkty zwrotne były na swoich miejscach, a dialogi nie nudziły. Mam nadzieję, że się udało ;)

Bardzo Ci kibicuję, bo kogo jak kogo, ale dobrych scenarzystów  w tym kraju mamy jak na lekarstwo. A pochwalisz się, co to były za warsztaty?

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Warsztaty były w Bahama Films, bardzo polecam, bo dają niezłego kopa w świat filmu i telewizji :) Zresztą nie ja jedna z tego forum je kończyłam :D

Gratulacje, Dreammy! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Ekhm, ekhm, la-la-la! Ok.

 

Dawno już się nie chwaliłem (ostatnio Sojuszniczkami, kiedy to było!), jednak ostatnio doszły mnie niezwykle szczęśliwe wieści, którymi nie sposób nie podzielić się ze środowiskiem fantastów.

Mianowicie... Mianowicie... na rynku nareszcie ukazała się moja BIOGRAFIA! XD

Z tego co widzę, autor zdecydował się podzielić ją na kilka tomów – w końcu jedna książka tak bogatego życiorysu nie pomieści... ;)

 

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

:D

E tam biografia, ja bym wolała coś z fabułą... Kiedy wyjdą “Opowieści z Primagrodu”?

Ależ, Saber! Nie ma lepszej opowieści nad moją pasjonującą egzystencję! :P

 

Widzę, że większość aż zaniemówiła z wrażenia – dobrze! ;D

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Ja się pochwalę swoją pracą z poletka translatorycznego.

Razem z ekipą z grupy “Jak będzie w Tamriel” przetłumaczyliśmy najbardziej znany utwór fan-fiction osadzony w świecie z gier The Elder Scrolls – “C0DA”. Jej autorem jest Michael Kirkbride, jeden z twórców tejże serii, który udzielał się m.in. przy powstaniu TES III: Morrowind i TESA: Redguard.

 

Sam utwór to 64-stronnicowy skrypt komiksu, umieszczony w odległej przyszłości po wydarzeniach z TES V: Skyrim. Uniwersum przeszło w nim ewolucję gatunkową, “C0DA” reprezentuje bowiem klimaty science-fantasy, przedstawia obraz świata TES po znacznym rozwoju technologicznym. Dodatkowo jest swojego rodzaju manifestem “otwartoźródłowości” uniwersum – tworząc C0DĘ, Kirkbride chciał zachęcić fanów do porzucenia sztywno ustalonego kanonu i spojrzenie na TES jako żywe uniwersum, do którego każdy może coś dorzucić w postaci własnego fan-fiction lub osobistej interpretacji wydarzeń z gier.

 

Tłumaczenie nie jest oficjalne i nie było weryfikowane z zewnątrz, aczkolwiek napisaliśmy krótką wiadomość do Michaela Kirkbride’a i przyjął pozytywnie fakt, że jego dzieło zostało przetłumaczone na nasz język.

 

Plik w formacie PDF lub EPUB można znaleźć tutaj. Tekst jest także wrzucany partiami na polskojęzyczną The Elder Scrolls Wiki:

 http://pl.elderscrolls.wikia.com/wiki/C0DA#T%C5%82umaczenie%20(nieoficjalne) 

 

Również na TES Wiki można znaleźć inne tłumaczenie mojego autorstwa (nad nim pracowałem samodzielnie, ale tekst jest znacznie krótszy), fanfic et'Ada, Osiem Aedr, Zjedz Śniącego, również autorstwa Kirkbride’a:

http://pl.elderscrolls.wikia.com/wiki/Et%27Ada,_Eight_Aedra,_Eat_the_Dreamer#T%C5%82umaczenie%20(nieoficjalne) 

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Super :)

Fantazmaty mają sporo dobrych recenzji, ale tą opinią muszę się z Wami podzielić:

 

„Na obraz i podobieństwo” Krzysztofa Rewiuka.  Bardzo mocne zamknięcie antologii. Science fiction z przesłaniem. Gorzkim przesłaniem. Znowu pytanie o granice człowieczeństwa. Miałem w tyle głowy skojarzenia z „Kwiatami dla Algernona” Daniela Keyesa, czy „Człekokształtnym” Andrzeja Czechowskiego. To trzeba przeczytać samodzielnie, żadne cudze opinie, nie oddadzą wagi tej gorzkiej opowieści.

 

https://bibliotekakruka.pl/?p=2593

Brawo! Ja jeszcze przed lektura, ale w końcu nadrobię...

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Widzę tu nadmiernie skromne milczenie, a przecież przeszła cała trzódka. Chwalę się w imieniu również pozostałych nominowanych osób, dłubiących na tym serwisie: mamy nominacje do Zajdli! :)

"Białka były czerwone, a źrenice większe niż całe oczodoły"

:D

Tylko nie "Tęcza"!

Pięknie to wygląda :)

I Twoje zdjęcie, Tenszo, też :)))

Gratulacje dla nominowanych do Zajdli! I dla ciebie też, Coboldzie. Miałem okazję czytać opowiadanie jeszcze przed premierą, również polecam zapoznanie się z tą pozycją.

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratuluję nominowany do Zajdli i trzymam za Was kciuki! :)

Zajdel to to nie jest, ale będę w czerwcowym Białym Kruku z opowiadaniem Bracia mniejsi ;D

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Gratulacje, wybranietz!

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Zajdel to to nie jest, ale będę w czerwcowym Białym Kruku z opowiadaniem Bracia mniejsi ;D

Gratulacje, koleżanko wybranietz, będziemy w tym numerze razem :3 U mnie w opowiadaniu koty i Mazury, klasycznie :D

Wohoo! Brawo!

U mnie są wykopki, kości, nie kartofli, choć bimber na czwartym planie też się gdzieś pojawia ;)

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Gratulacje dla tych, którym jeszcze nie gratulowałem :)

Gratki zbiorcze, komu zalegam!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Ja również gratuluję, zarówno publikującym, jak i zajdlującym! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Gratulować.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

To ja się pochwalę, że jestem. :D

Fajnie, fajnie, gratuluję.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Obrzydliwie fajnie. Również gratuluję!

Dzięki.^^

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Gratuluję Wszystkim, którym nie miałam okazji pogratulować! :)

 

Wasze sukcesy oszałamiają. :D

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

Pięknie:) graty!

Dawno nie gratulowałem, a jest za co. Oby tak dalej :)

Gratuluję Tematycznym ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Cień taki niepiśmienny, a w konkursach wygrywa XD

Brawo!

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Bo to w końcu Cień – chichociemny ;)

 

AQQ, gratulacje! Cieniu, jeszcze raz brawa!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Dzięki, dzięki wszystkim.

 

Count, prawda jest taka, że ja się tu tyle naprodukuję z komentarzami, że wrzucanie jeszcze dodatkowo beletrystyki byłoby zwyczajnym okrucieństwem.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Gratki dla obskurnych :)​

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Gratulacje!

 

Cieniu, to jakieś nowe opowiadanie?

Dzięki wszystkim serdeczne. :)

A jużci! – nowiuchne jak onuce z bazaru.

Ale – i tyle mogę jeszcze zdradzić – znów nie jest to fantastyka.

 

AQQ, zdradzisz, które jest Twoje?

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Moje są “Czerwone korale”, a Twoje?

“Nieznośny ciężar bytu”.

Fajnie, że można świętować w towarzystwie, zawsze to przyjemniej.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Pewnie, że razem raźniej. :)

Cieniu, AQQ gratulacje :)

Dzięki, Katiu. Myślę, że to był konkurs dla Ciebie. ;)

No to raz jeszcze: dziękuję gratulującym i gratuluję dziękującej.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

AQQ, teraz trochę żałuję, że nie wzięłam udziału :)

Gratulacje! :)

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Gratki dla obskurantystów, białokrukowców i wszystkich pozostałych :D

"Remember your name. Do not lose hope--what you seek will be found. (...) Trust dreams. Trust your heart, and trust your story". Neil Gaiman

Gratulacje :)

Poklaskuję z gratulującej strony gratulacji ;)

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Gratuluję sukcesu. Chciałam coś napisać na ten konkurs, ale temat mnie pokonał, fajnie jednak, że inni zawalczyli i odnieśli sukces. Brawa. 

A ja wracam sobie na portal po miesiącach i to akurat stąd się dowiaduję, że jestem laureatem... Do was pozostałych obskurnych też nie wysłali maili? :D Tematycznie brzydko... Gratulacje wszystkim!

Do mnie wysłali, by zapytać o nazwisko. Pytanie, skąd wzięli Twoje, skoro sama im nie podałaś?

 

Tak czy inaczej gratuluję.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Do mnie też nic nie przyszło. Fejsbuk mi powiedział.

Również gratuluję. :)

A nie podawaliśmy tylko godła, i osobno danych w razie W? Nie pamiętam już, dwa miesiące to szmat czasu ;)

Trzeba było podać tylko godło. Ja akurat mam imię i nazwisko w adresie mailowym, więc nikt mnie nie pytał.

 

  1. To sprawa z głowy, bo ja podobnie, wszystko w adresie maila.

Gratuluje laureatom konkursu. BTW, Żongler, my przypadkiem nie poznaliśmy się IRL kiedyś? Jedno z nazwisk na liście kojarzę, a i wiek się zgadza… Napiszę na PW, co by tutaj nie spamować :)

 

Ja się pochwalę sukcesem z trochę innego poletka niż proza. Na stronie internetowej magazynu “Fantom” opublikowano mój krótki artykuł o opioidach (dla niewtajemniczonych – do tej grupy substancji należą m.in. morfina i heroina) w fantastyce:

http://www.magazynfantom.pl/aktualnosci/obosieczny-miecz-morfeusza-opioidy-w-dzielach-xnie-tylkox-fantastycznych,63.html

 

Jestem też autorem zdjęcia, które posłużyło za ilustrację do tego artykułu:

 

Jest ono nieco inspirowane stylistyką ekranizacji powieści “Przez ciemne zwierciadło” z Keanu Reevesem.

 

Serdecznie zapraszam do lektury i komentowania :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Brawo Wicked!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Ładnie. Gratulacje Wicked :)

Gratuluję serdecznie smiley

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Dzięki! :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Fajnie :)

To ja się pochwalę, że w nowym Silmarisie jest moje opowiadanie “Miecz czy być” – kolejna część przygód Kaspara i Meele. ;)

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Zajebisty tytuł. Gratulowanie.

Wickedzie, Tobie takoż.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Gratki :-)

"Remember your name. Do not lose hope--what you seek will be found. (...) Trust dreams. Trust your heart, and trust your story". Neil Gaiman

Brawo!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje! To też się pochwalę, że w nowym Silmarisie jest mój szort “Lustereczko, wysłuchaj przecie”. :)

„Często słyszymy, że matematyka sprowadza się głównie do «dowodzenia twierdzeń». Czy praca pisarza sprowadza się głównie do «pisania zdań»?” Gian-Carlo Rota

Gratki!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje :)

Silna portalowa reprezentacja w Silmarisie to już tradycja :D

Gratuluję wszystkim! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratulacje, płodny ten miesiąc ;) Ja podobnie jak SzyszkowyDziadek występuję w świeżym Silmarisie z opowiadaniem “Królewski Posłaniec” (moim) i bardzo ładną ilustracją (nie moją).

W ogóle w Silmarsie dziś kompletny overtake portalowiczów :) Bo są jeszcze opowiadania Skonecznego (”Nic nadzwyczajnego”) i Belhaja (”Most wśród drzew”), oprócz tego recenzje książek Bemik i Jacka_L, no i Fantazmatów, które nie dość, że zawierają w sobie opowiadania od Ceterari, Tenszy, Cobolda i paru innych naszych znajomych, to jeszcze spora część ekipy pracującej przy tworzeniu antologii udziela się na tym portalu. Gratulacje dla wszystkich opublikowanych :)

 

Od siebie powiem o kolejnej premierze, która miała dziś miejsce – mianowicie nowego numeru czasopisma “Abyssos” (do pobrania tutaj: http://abyssos.eu/2018/06/13/numer-8/). Znalazło się tam moje opowiadanie SF pt. “Prawdziwa turija”. Turija to koncept wywodzący się z filozofii indyjskiej, który oznacza mniej więcej “stan czystej świadomości”, w mistyczny sposób powiązany z trzema pozostałymi – jawą, marzeniami sennymi i głębokim, pozbawionym wizji snem. 

 

Czyli znowu popełniłem kolejne mistic/metaphysical fiction :D Ale nie martwcie się, bo oprócz filozofowania są też odległe cywilizacje i kosmiczne podróże.

 

Polecam także dwa inne zawarte w nowym numerze teksty, które miałem okazję betować – “Automatę” Michała Podłubnego i “Dwóch braci” Michała Gralaka. Pierwsze to eklektyczna opowieść z wątkiem kryminalnym w tle. Orkowie, krasnoludzi, gremlini i nowoczesna technologia w czymś, co sam autor określa jako technofantasy, a często dzieje się w miastach znanych nam z prawdziwego życia – w tym wypadku w “adaptacji” Łodzi. Dodam jeszcze, że kolejne opowieści z tego uniwersum pewnie jeszcze gdzieś się pojawią w przyszłości. Drugi tytuł zaś to propozycja dla fanów horrorów – to klimatyczny szort o polowaniu na upiora będącego ciekawą interpretacją jednej z dobrze znanych fanom grozy istot.

 

Gorąco zachęcam do dzielenia się wrażeniami z lektury, jeśli ktoś znajdzie chwilę na przeczytanie :)

No rest for the Wicked https://www.facebook.com/thewickedg/

Gratulacje, Wicked :)

Gratki Wicked – niechaj zwycięski pochód trwa dalej!

Won't somebody tell me, answer if you can; I want someone to tell me, what is the soul of a man?

Spóźniona, ale jestem :D

I mnie niezwykle miło dołączyć z “Ulepcem’ do chwalebnej portalowej reprezentacji w Silmarisie. Za pomoc dziękuję Śniącej, która betowała pierwotną wersję,  oraz Tenszy. I oczywiście gratulacje dla wszystkich :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Czy jest w nowym Silmarisie ktoś spoza forum? XD

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Wszystkim serdecznie gratuluję. :)

 

Cet, też się nad tym zastanawiam. ;-)

A wszystkim gratuluję. :-)

Babska logika rządzi!

Ja też się przy okazji pochwalę, że w nowym Silmarisie znalazło się i moje opowiadanie pod tytułem “Płaszcz z foczej skóry”. Podziękowania należą się oczywiście betującym: kam_mod, zygfrydowi, tyralexowi, osze i wilkowi zimowemu. To mój debiut i jestem bardzo szczęśliwa... Zwłaszcza grafika do tekstu szczególnie mnie wzruszyła.

Gratulacje!!! Trzeba będzie zajrzeć :D

"Remember your name. Do not lose hope--what you seek will be found. (...) Trust dreams. Trust your heart, and trust your story". Neil Gaiman

Gratulacje :) Wygląda na to, że forumowicze przejęli ten numer magazynu ;)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Gratuluję! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Gratuluję Wam :)

Dawno się nie chwaliłem, a w końcu jest okazja. 

Wydawnictwo Phantom Books rusza z przedsprzedażą antologii „Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2018”. Będzie w niej także mój tekst pt. “Odejdź królestwo moje”. (Podobną historię, pod tym samym tytułem opublikowałem na portalu parę lat temu, zanim jeszcze zadomowiłem się tu jako Fun). 

 

W zbiorze znajdą się też inni portalowicze, jakżeby inaczej ;)

Wybranietz, Lakeholmen – patrzę wymownie na Was! 

A może ktoś jeszcze się załapał...?

 

Edit: Zapomniałbym. 

Jeszcze raz dziękuję Coboldowi i Małemu Słowikowi za betę :)

Super, Fun. Gratuluję. Weird fiction? Zawsze Cię posądzałem o realizm magiczny, ale kto wie, czy to nie jest bardziej adekwatna charakterystyka :)

Weird fiction tak przypadkiem – miałem tekst nie poddający się klasyfikacjom, więc spróbowałem. 

W sumie wciąż nie wiem, czym właściwie jest to weird fiction. 

Fun, daj się doturlać do klawiatury ;)

Swoją drogą, to znowu trafiam do publikacji z kimś, kto był na spotkaniu w Katowicach.

 

W Snach będzie do przeczytania moja Diorama.

Polecam się, bardzo-bardzo.

 

 

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Wniosek: trzeba częściej robić spotkania w Katowicach. To tutaj masoni i reptilianie przygotowują teksty, za pomocą których zawładną swiatem :P 

A czym jest weird fiction to bardzo dobre pytanie!

Gratulacje!

Ja już zamówiłem.

 

Gratulacje :)

Weird fiction to jak przeczytasz opowiadanie i zastanawiasz się, czy komukolwiek udało się spisać numery rejestracyjne tego samochodu, który właśnie cię potrącił ;)

Gratulacje. :)

Gratuluję:))

Gratulacje, komu zalegam!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratuluję!

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Kurde, eleganio.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Fun, Wybranietzko, Lakeholmen – jestem z Was dumny! ;D Dobra robota.

Antologia wygląda naprawdę porządnie, chyba uszczknę na nią kilkanaście primapunktów z funduszu na kulturę :)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Gratulacje :)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Gratuluję! Zapowiada się ciekawie.

Gratulacje :)

Pozwalam sobie pochwalić się, że moje opowiadanie wygrało (ponoć w cuglach) konkurs tegorocznego Sherlockonu (”Pusty klient”). Ponieważ jednak Sherlockon nie planuje wydawania antologii, opowiadanie – jako że ma element fantastyczny – trafi zapewne na razie tutaj... (Bo poza tym nadaje się do zbioru opowiadań fantastyczno-kryminalnych z tym samym bohaterem w roli głównej, które chcę doprowadzić do 400 k znaków i spróbować wydać).

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.

Gratulacje, chętnie przeczytam!

Gratuluję! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Drakaina – gratulacje i super pomysł!

 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratki!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje!

Gratulacje. Już czekam na publikację :D

Gratulacje, Drakaino :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Gratki! Też chętnie przeczytam :)

Gratulacje ;)

 

Ja też się podzielę:

W drugim numerze kwartalnika Wizje znalazło się moje opowiadanie Morarium

Nie jest to, co prawda, fantastyka, ale jest fest dobre i jest lans, bo ściągnęli tam m.in. Julię Fiedorczuk i Urszulę Zajączkowską, czyli zacne grono.

 

http://magazynwizje.pl/anna-wybraniec-morarium/

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Fajnie :)

Super! Gratki :)

Gratulacje wszystkim! Wybranietz, świetne opowiadanie, pięknie smutne, zasłużona publikacja ;)

Sypiecie tymi sukcesami i kiedy człowiek ma wszystko przeczytać? ;< Wiem! Jak pojadę na urlop, za punkt honoru wezmę sobie przejrzenie tego wątku i poczytanie różnych rzeczy.

Ja z trochę innej beczki: swego czasu chwaliliśmy się tu zwycięstwem w konkursie “Fantastyka zaangażowana społecznie”. Jednak zrezygnowałam (podobnie jak bemik, ale jej powody mogą być inne) z publikacji opowiadania u Alpak. Niesłowność, brak sprawnej komunikacji, miesiące milczenia, osobliwe maile (jak już się pojawiły) – spowodowały u mnie poczucie braku profesjonalizmu ze strony organizatorów. Mam jednak nadzieję, że antologia się ukaże, a organizatorzy będą w przyszłości działać lepiej.

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Powody były podobne, Naz, i jeden dodatkowy: ten tekst ukaże się w zbiorze moich opowiadań w przyszłym roku.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje, komu zalegam. Jakiś czas temu, Fantom bardzo się postarał, żebym wycofała swoją zgodę na publikację. Bywa i tak :(

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Gratulacje!

Zapraszam: www.jacek-lukawski.pl

Fleur, czemu? Ja będę w 7 numerze Fantomu. Współpraca raczej poszła bez zgrzytów.

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Nie obraziłam się na śmierć i życie, tylko straciłam cierpliwość. Wieki temu wysłałam opko i uzyskałam odpowiedź, że się podoba i może zostanie wydrukowane w jakimś tam numerze, ale nie zostało. Potem mi napisano, że opublikują  w następnym, a jak nie,  to w kolejnym. No i też nie zostało, ani w jednym, ani w drugim. No to ile można czekać? Napisaliby, że zmienili zdanie, a tak...  No cóż, raczej nie prędko coś tam wyślę. Są inne miejsca :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Naz, a umowę już masz podpisana?

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Jasne, bez umowy ani rusz. Przy czym to ktoś zaproponował mi opcję promki, jak sprawnie przyślę akceptowalny tekst. Napisałam w kilka dni, przesłałam, przyklepano, szybka redakcja, umowa, tyle. To będzie opko z uniwersum Openmindera, powiązania z końcówką pierwszego tomu. U Alpak też miałam z tego świata. Na pewno zrobię z niego użytek :P

Nieprzyjemna sytuacja, Fleur :( 

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Ta Mikulska w nowym Smoko to nasza Basia?

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Tak podejrzewam i taką mam nadzieję, bo to oznaczałoby bardzo zacne towarzystwo :) 

 

Albowiem i ja się mogę (wreszcie!) czymś pochwalić – a nawet Czymś przez duże C, bo znajdujące się w nowym Smoko opowiadanie “Z prochu powstaniesz, Ziemio” jest moim papierowym debiutem :)))

 

 

Brawo!!!

Zapraszam na stronę autorską: www.facebook.com/LadyWrites - Anna Szumacher

Brawo i gratulacje, znów zbiorczo :) 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Tak, to bemik, mam potwierdzenie od Tenszy ;)

Gratulacje, ekstra!

Niewolnicy, zrzeszeni w słabości, boją się pana - samotnika, którego nie są w stanie kontrolować, którego mocy nie mają, a jego atencji nie mogą zdobyć. (Nietzsche)

Kurde, super. Serdeczne gratulacje i zbiorcza pochwała dla wszystkich, których jest za co pochwalić.

 

Werbenko, jakiś starszy tekst, czy zdążyłaś tak się rozpędzić po Mechach, że Smoko pykło mimochodem, z marszu, tak zupełnie przy okazji?^^

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Werbeno, brawo! Gratuluję papieru!

I chciałam się pochwalić, a tu już wszyscy wiedzą blush 

Dziękuję!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratulacje, dziewczyny :)

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Gratulacje!

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Dziękuję :)

 

Cieniu, mechy swoje zrobiły i coś tam sobie dłubię, wykorzystując wiatr w żaglach, ale niestety aż tak spektakularnie mocno to on nie dmie ;) 

 

Bemik – gratuluję kolejnego sukcesu :))

Werweno, gratuluję raz jeszcze! Zasłużyłaś! :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

opowiadanie “Z prochu powstaniesz, Ziemio” jest moim papierowym debiutem :)))

Serio?! :O

Oj, chyba byłaś dość długo nieśmiała w wysyłaniu – z takimi umiejętnościami to powinnaś mieć już na koncie opka w kilku wartościowych antologiach.

 

W takim razie – Primagród składa wyrazy uznania. Coś czuję, że Smokopolitan po raz kolejny udowodni, że publikują równe, bardzo dobre opowiadania (to dotyczy również Bemik ;)). Przeczytam z pewnością :)

"Tam, gdzie nie ma echa, nie ma też opisu przestrzeni ani miłości. Jest tylko cisza."

Gratuluję! ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Też gratuluję :)

Hrabio, bo ja w ogóle dość nieśmiała jestem ;) A do tego mało produktywna i zwyczajnie nie mam co wysyłać, niestety :/ Dzięki za miłe słowo z Primagrodu! Dziewczyny, Wam też dzięki :)

Gratulacje :)

No i fajnie! Gratki i Dania ;)

Wybranietz, szczere gratuacje! Doskonale napisane, z nutą głębokiego humanizmu, dawno mnie żadne polskie opowiadanie tak nie wzruszyło. Kłaniam się do ziemi.

 

A tu Smoko do ściągnięcia i poczytania:

http://smokopolitan.pl/ 

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Pierwszy raz mam okazję pochwalić się publicystycznie – w nowym Smokopolitanie (który jest już dostępny na stronie) jest moja recenzja musicalowego Wiedźmina (w której tłumaczę między innymi, dlaczego trudno go nazwać musicalem).

 

Bo o opowiadaniach bemik i Werweny już wiecie. A ja dołączam się do gratulacji i również trudno mi uwierzyć, że dla Werweny to debiut.

 

In the Land of Mordor where the Shadows lie. - W Mordorze, moc którego zwycięży niechciana. (J. Łoziński)

Gratulacje dla wszystkich publikujących.

Po przeczytaniu spalić monitor.

Łał, super! Gratulacje :) Czas czytać!

Gratulacje!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Gratulacje

... życie jest przypadkiem szaleństwa, wymysłem wariata. Istnienie nie jest logiczne. (Clarice Lispector)

Hehe, ale jak miło zadebiutować w takim otoczeniu ;) Gratuluję, Diriadzie :)) recenzję już przeczytałam – niestety rzadko czytuję recki, trudno mi więc ocenić jak wyszła, ale z pewnością dobrze wyszło Ci wytłumaczenie tego, co chciałeś wytłumaczyć ;) Ale pomimo że już wiem, że ten spektakl nie do końca jest musiałem, to muszę powiedzieć że widziałam i bardzo mi się spodobał– głównie za świetne oddanie klimatu i przecudowną Ciri <3

Gratulacje ;)

Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction: https://web.facebook.com/phantomboooks/ ;)

Gratuluję wszystkim opublikowanym w Smoko, i komu tam jeszcze zalegam :)

The only excuse for making a useless thing is that one admires it intensely. All art is quite useless. (Oscar Wilde)

Ale obrodziło, matulu! Kiedy to czytać? Kiedyś na pewno.... ;)

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!

A w najnowszej Histerii moja Larwa, czyli nieudaczni wampirobójcy z nieprzewidzianym skutkiem własnych poczynań.

Rzeczka nieduża i niegłęboka, choć przebyć ją łatwo, bo tu wszędzie same płycizny, to most na niej. A na moście mytnik z kilkoma zbrojnymi pomocnikami.

Gratulacje :)

Gratuluję, dogs :)

Gratulacje!

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Gratki! :)

Gratulacje :) 

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Yoł, yoł,

piękne gratulacje za piękny szoł!

Yoł, yoł!^^

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Dziękuję bardzo :-D

Choć może powinnam napisać Yoł :P

 

"Remember your name. Do not lose hope--what you seek will be found. (...) Trust dreams. Trust your heart, and trust your story". Neil Gaiman

Nowa Fantastyka