Profil użytkownika


komentarze: 17, w dziale opowiadań: 11, opowiadania: 3

Ostatnie sto komentarzy

Dziękuję za Feedback. Wprowadzę poprawki.

https://storyyelling.pl

Najwyżej punktowane się nie dostało, a najniżej(z dziesiątki) owszem!

Konkurs pełen niespodzianek :) No to gratulacje!

https://storyyelling.pl

@śniąca Oj nie, rozumiem że ta propozycja to taki uszczypliwy żarcik, ale ja na jury się kiepsko nadaję :) Jeśli nie zapłaciłem za coś(czyt. kupienie książki poważnego autora z dorobkiem literackim w księgarni) to zawsze będę dłubał w określeniach: „ambitne” „ciekawie wykoncypowane” „bardzo naturalne” I wszystkim co ma zachęcać każdego do dalszej pracy nad swoim hobby. Więc pewnie by się posypały same wysokie noty.

 

@Finkla stereotypizacja płci!!! Ale może fakt :P ja już w życiu się napisałem o naparzankach wielkich mechów i chyba okres „duże, błyszczy, strzela, okręt kosmiczny długi na 1000 kilometrów” mam za sobą. Teraz zdecydowanie bardziej doceniam teatr małych kukiełek.

https://storyyelling.pl

Mnie uczyli, że humor jest odpowiedzią na niezgodności. Więc według mnie naturalną reakcją jest podwyższenie owego humoru, gdy jeden recenzent daje maksimum, a drugi minimum na poniekąd bardzo szerokiej psychometrycznie skali.

 

Domyślam się, że to jakaś karta pułapka tutaj – nie mam zamiaru podważać „kompetencji recenzentów”, jeśli ktoś się poczuł zagrożony, to zapewniam, że nie miałem zamiaru nikomu nic zarzucać. Stwierdzam jedynie, że bawi to, iż nawet najlepsze opowiadania potrafią być tak surowo ocenione przez jednych jurorów i tak wyniesione pod niebiosa przez innych.

 

Tyle. Zero skarg, zero sugestii rokoszu czy czegokolwiek. Po prostu uśmieszek na ustach na widok skrajnych opinii.

 

I jeszcze raz oczywiście gratuluje zwycięzcom i już się zabrałem za nadrabianie opowiadań wyróżnionych :)

https://storyyelling.pl

Pomyślałem, że byłoby to trochę nieuczciwe wobec mistrza Rożalskiego, gdybyśmy bazowali tylko na jego krwiożerczych wilkołakach i stalowych potworach. Przecież widać po pracach, że ma on też swoje poczucie humoru.

https://storyyelling.pl

@Wilk-zimowy(nie byle jaki!) Czytałem o badaniach nad lisami(jak pewien Rosjanin przez 40 lat z dzikich lisów bodajże z okolic puszczy Archangielskiej zrobił słodkie, futrzaste przytulaski). Natomiast jak jest z tym szczekaniem – hmm, nie wiem, chętnie się dowiem. Mam paru znajomych od weterynarii i hodowli, zapytam, dowiem się.

Dziękuję za opinie i pozdrawiam.

https://storyyelling.pl

@Staruch

Dziwna sprawa, bo właśnie zacząłem ten zapis dialogów odkąd dostałem reprymendę odwrotną! Niestety, moja wiedza z zakresu języka polskiego nie pozwala mi na ocenienie, która z porad jest rzetelna. Będę szukał odpowiedzi i dostosuję się.

Pozdrawiam i dziękuję również za opinię.

https://storyyelling.pl

@Finkla 

Kajam się. W dodatku błąd jest podwójny, bo to jest przy okazji autorskie „każdy wie o co cho” W myślach miałem piętę. Nie dość, że złe słowo, to jeszcze źle odmienione! No nic, edytowałem, by następni czytelnicy nie mieli zawrotu głowy od genderyzmu.

Dziękuję.

 

@Darcon

Dziękuję za opinię.

https://storyyelling.pl

Mechy są tylko w nazwie konkursu. W regulaminie nie jest wymienione, że musi opowiadać o mechach, tylko być na podstawie jednej z prac Różalskiego. Ja wybrałem gnomy ;) Bo uważam je za zabawniejsze i przyjemniejsze niż kolejny(choć przyznaję, robiący wrażenie) obraz 40 metrowego mecha węglowego, albo husarza z rakietnicą.

 

Przykro mi jeśli ktoś się zawiódł…Ale jest mech na drzewach!

https://storyyelling.pl

Poprawki językowe chętnie przyjąłem i oczywiście zedytowałem już u siebie. Dziękuję za odzew i pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy poświęcili swój czas, by mi napisać mi tak cenne porady.

https://storyyelling.pl

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi. Chociaż przyznaję, że nie zrozumiałem „doszłam do wniosku, że to nie jest opowiadanie, a raczej jakiś rodzaj relacji”

 

Co do „zatrzymała się” to może rzeczywiście nie dość dokładnie opisałem. Kula przetoczyła się po powierzchni pochylonej nieco sali plenarnej, więc zgodnie z prawami fizyki musiała się zatrzymać, a następnie zawrócić – grawitacja.

 

Jeszcze raz: doceniam wypunktowania literówek i pozdrawiam serdecznie.

https://storyyelling.pl

Nowa Fantastyka