Książka

| KOPIUJ

Człowiekiem jestem

Ze wstępu Barbary Mikulskiej i Marka Zychli: Większość z nas kojarzy fantastykę wyłącznie z magią, przedmiotami obdarzonymi mocą lub ludźmi posiadającymi niezwykłe umiejętności. Na ogół też jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna, w której najtrudniejsza do przebrnięcia jest cena. Wiecznie palącym słońcem lśnią nadużywane miecze, a strzały świszczą w elfich uszach. Strumieniami leją się mocne trunki, strużkami płynie krew, seks jest brutalny i dziki.

Okazuje się jednak, że może być inaczej. Że nawet w wyśnionych krainach czy na pokładach statków kosmicznych wciąż dręczą nas te same pytania.

To może przestańmy uciekać?

 

Zapraszamy do lektury opowiadań fantastycznie przejmujących, mądrych, napisanych umiejętnie, ale i z sercem. Zajrzyjmy w głąb siebie, w myśli innych, otwórzmy oczy na drugiego człowieka.

I nie bójmy się czytać o życiu. Dotknęło każdego z nas.

Z recenzji Ex Fabula: "Człowiekiem jestem" to zbiór opowiadań, które są niczym pigułki o przedłużonym działaniu. Łykamy je szybko i popijamy dużą dawką emocji, zostających w nas niepokojąco długo. Fantastyczne odbicie rzeczywistości w najlepszym wydaniu.

 

Autorzy opowiadań:

Barbara Mikulska

Marek Zychla

Jarosław Turowski

Juliusz Wojciechowicz

Tomasz Zawada

Michał Stonawski

Łukasz Pytlik

Franciszek Zarzecki

Dodał do bazy

Komentarze

obserwuj

Sami nasi, portalowi, opiórkowani i lubiani.  ;)

Opowiadania wprawdzie z portalu, ale dopracowane i zilustrowane.

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Nowa Fantastyka