Książka

| KOPIUJ

Pokój światów

Ziemia po Kresie.

I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.

Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.

Czego poszukuje zorganizowana przez Nowakowskiego – bogatego krakowskiego Marsjanina – ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych… Czy barwna zbieranina indywidualności – opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek – wie, na co się porwała?

Zamieszkująca ciało Kutrzeby zmora dopilnuje, żeby nie zapomniano o zemście.

Recenzje

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

A tak sobie podbiję, z sympatii dla autora. ;-) Do tego pierwsza zrecenzowana książka na nowej stronie!

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Bardzo ciekawa historia. Ale dla mnie wielkim minusem jest upakowanie na małej przestrzeni takiej ilości wątków i smaczków. Jak słusznie zauważył Janek, aż w głowie się kręci.

Świat jest na tyle oryginalny i interesujący, że ta “surowość opisów”, wręcz ascetyczna narracja, drażni mnie:) To jest świetny materiał na kilka tomów. Szkoda, że to takie skompresowane.

Nowa Fantastyka