Książka

| KOPIUJ

Piknik na skraju drogi

Strefa kusi. Strefa przyciąga. Strefa obiecuje nieprzebrane skarby. Strefa odmienia.

 

Nikt nie ma prawa wstępu na teren, na którym lądowali przybysze z kosmosu, lecz każdy chce się tam dostać. Udaje się to jednak tylko nielicznym – stalkerom takim jak Red Shoehart, przebiegłym, cynicznym i bezwzględnym. Plądrują pozostawione przez Obcych śmietnisko w poszukiwaniu przedmiotów o zagadkowym, niekiedy cudownym działaniu, które następnie sprzedają zamożnym klientom. Są jak hieny w buszu, są jak sępy na pustyni... i są jak mrówki dotykające stóp Boga.

Recenzje

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Koszmarna ta okładka z gry... A jak już Hamerykanie zrobią ten zapowiadany film w konwencji "mrocznego kryminału futurystycznego", to w ogóle będzie dramat.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Tego nie wiemy, ja daję szanse amerykańskim filmom sf. Natomiast co do ekranizacji Tarkowskiego to albo ten film się bardzo zestarzał albo był przereklamowany. Być może jakbym go oglądał 30 lat temu, to ówczesny kontekst lepiej by mnie do niego nastawił, ale w maju ledwie przebrnąłem przez te 3 godziny.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Ja oglądałem pierwszy raz w tv jak miałem jakieś 17 lat, potem dwa razy w kinie i zawsze robił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza te sceny, gdzie dzieje się najmniej, jak jazda drezyną, sen z psem czy odpoczynek na końcu. Ścieżka dźwiękowa to już w ogóle fantazja. Znacznie bardziej mi się podobał od książki. To zresztą mój ulubiony film SF.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Pod względem sączącego się ze stronic klimatu – najlepsze sf jakie czytałem.

And one day, the dream shall lead the way

Oto początek stalkerów.

Podziwiam fantazję gości w wymyślaniu różnych artefaktów.

I bardzo ciekawe jest to, co między wierszami można wyczytać o rosyjskiej kulturze; przełożony tłucze podwładnego, bo się szefu wkurzył, cała strefa zostaje zagrodzona, a wstęp zabroniony... Trochę niepojęte, trochę straszne...

Babska logika rządzi!

Rewelacyjna książka. Jestem fanem S.T.A.L.K.E.R. – ów, więc musiałem sięgnąć po książkę. W kwestii klimatu, zarówno powieść jak i seria gier, nie mają sobie równych!

 

"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę ażeby już rozgorzał" Łk 12,49

Rosyjskie “столкнуться” oznacza “zetknąć się”. Ciekawi mnie, czy to właśnie takie było źródło neologizmu.

Babska logika rządzi!

Nowa Fantastyka