Książka

| KOPIUJ

Front burzowy

Odnajdywanie rzeczy zagubionych. Śledztwa paranormalne. Konsultacje, porady. Ceny konkurencyjne. Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna, przyjęć ani innych rozrywek.

Harry Dresden jest najlepszy w tym, co robi – i wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, to u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot – a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi.

W takich sytuacjach wkracza Harry – trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.

Jest tylko jeden problem. Interes – delikatnie mówiąc – zdycha. Kiedy więc policja wzywa Harry’ego jako konsultanta w sprawie podwójnego krwawego morderstwa, dokonanego z pomocą czarnej magii, Harry liczy na zastrzyk gotówki. Jednakże tam, gdzie działa czarna magia, stoi za nią jakiś czarny mag. Teraz ten mag zna imię Harry'ego. I wtedy sprawy stają się... interesujące.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

O trochę doroślejszym Harrym Potterze z Chicago. Cykl przyjemny, z tomu na tom coraz ciekawszy i, hm, dobra niech będzie – coraz mroczniejszy. Swego czasu bardzo mnie wciągnął. Przeczytałem dziewięć tomów prawie  że jednym tchem. A jest ich więcej :-) Po polsku Amber wydał pięć, a teraz MAG wydaje Akta Dresdena od początku, w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

Total recognition is cliché; total surprise is alienating.

Nowa Fantastyka